Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Жената


Аделаида

Recommended Posts

"Тя беше прелестна в простата си черна рокля, прелестни бяха пълните й ръце с гривни, прелестна - твърдата й шия с гердан от перли, прелестни - виещите се коси на развалилата се прическа, прелестни - грациозните леки движения на малките крака и ръце, прелестно - това красиво лице в своето оживление; но имаше нещо ужасно и жестоко в нейната прелест. (...) Да, нещо чуждо, дяволско и прелестно имаше в нея."

Л.Н. Толстой "Ана Каренина"

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Тя беше прелестна в простата си черна рокля, прелестни бяха пълните й ръце с гривни, прелестна - твърдата й шия с гердан от перли, прелестни - виещите се коси на развалилата се прическа, прелестни - грациозните леки движения на малките крака и ръце, прелестно - това красиво лице в своето оживление; но имаше нещо ужасно и жестоко в нейната прелест. (...) Да, нещо чуждо, дяволско и прелестно имаше в нея."

Л.Н. Толстой "Ана Каренина"

Много красиво описание. :thumbsup:

Да! Но и много тъжно. Особено ако си чел "Ана Каренина"... Тъжното е в нейната съдба, съдба на жена, не на мъж. :mellow:

Линк към коментар
Share on other sites

" но имаше нещо ужасно и жестоко в нейната прелест. (...) Да, нещо чуждо, дяволско и прелестно имаше в нея."" - Не съм чел ..., но на мен това последното ми прозвуча като проповед в средновековна църква. :)

" Тъжното е в нейната съдба, съдба на жена, не на мъж. :mellow: " - Не мога да коментирам, но преди малко прочетох една статия за Ана Каренина. Статията е написана от жена, която се изказва негативно за въпросната героиня, обяснявайки защо. В един от коментарите под статията се казва че и самият Толстой не е харесвал героинята си.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

На майката

Има думичка най - свидна,

дума най - прекрасна в наший язик.

Тази дума "мама" се произнася,

знам я ази от мъник.

Дума благозвучна,

бих рекъл даже богозвучна,

дума прелестна и райска,

коят напомня нам

за мириса на роза майска.

Дума пълна с вдъхновение,

дума първа за всяко поколение.

Дума за жената, чрез която

всеки идва на света,

за да изпита любовта.

Жената, която в наший край "мама" я наричаме,

жената която всинца ний обичаме.

Mother, Mutter, Мать - туй захласнат мълви,

днес целий божи свят.

Така е още от зората на света,

така ще бъде и след на автора смъртта.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

С жените се отнасят по-зле отколкото с датските делфини, уви...

При делфините това е видно до болка и все някой ден ще спре!

Убедена съм!

А другото - невидимото, никога несниманото....

ще го видите артистично пресъздадено в

God's Sandbox

(TAHARA) (2004)

Един филм, един израелски филм,

един уникален филм,

които ще ви разтресе до дъното на душата.

Не се подлъгвайте по красивото море,

нито пък морализаторствайте заради многото гола плът.

Вижте посланието на филма.

Прочетете фактите, изписани преди края му.

Ще бъдете потресени, дълбоко, много дълбоко...

Над 3 000 000 жени (по различни оценки) всяка година са подложени на обрязване с цел отстраняване на клитора, за да бъдат приети от бедуинските общности като "годни за женене"...

Според други документални кадри на една френска журналистка, заснета със скрита камера (виждат се жени в гръб, облечени в черно, пеещи, заобиколили легнало младо момиче) се прави и отстраняване на още плът...

П.П.: Филмът God's Sandbox го има тук

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

С жените се отнасят по-зле отколкото с датските делфини, уви...

При делфините това е видно до болка и все някой ден ще спре!

Убедена съм!

А другото - невидимото, никога несниманото....

ще го видите артистично пресъздадено в

God's Sandbox

(TAHARA) (2004)

Един филм, един израелски филм,

един уникален филм,

които ще ви разтресе до дъното на душата.

Не се подлъгвайте по красивото море,

нито пък морализаторствайте заради многото гола плът.

Вижте посланието на филма.

Прочетете фактите, изписани преди края му.

Ще бъдете потресени, дълбоко, много дълбоко...

Над 3 000 000 жени (по различни оценки) всяка година са подложени на обрязване с цел отстраняване на клитора, за да бъдат приети от бедуинските общности като "годни за женене"...

Според други документални кадри на една френска журналистка, заснета със скрита камера (виждат се жени в гръб, облечени в черно, пеещи, заобиколили легнало младо момиче) се прави и отстраняване на още плът...[

П.П.: Филмът God's Sandbox го има тук

Колко съпричастност има към едно малко кученце!

дано да има поне толкова и към жените, които насила го обрязват и малтретират.

... Или за тях е стандартния коментар: "карма"....

... по-лесно е....

..............

Линк към коментар
Share on other sites

С жените се отнасят по-зле отколкото с датските делфини, уви...

При делфините това е видно до болка и все някой ден ще спре!

Убедена съм!

А другото - невидимото, никога несниманото....

ще го видите артистично пресъздадено в

God's Sandbox

(TAHARA) (2004)

Един филм, един израелски филм,

един уникален филм,

които ще ви разтресе до дъното на душата.

Не се подлъгвайте по красивото море,

нито пък морализаторствайте заради многото гола плът.

Вижте посланието на филма.

Прочетете фактите, изписани преди края му.

Ще бъдете потресени, дълбоко, много дълбоко...

Над 3 000 000 жени (по различни оценки) всяка година са подложени на обрязване с цел отстраняване на клитора, за да бъдат приети от бедуинските общности като "годни за женене"...

Според други документални кадри на една френска журналистка, заснета със скрита камера (виждат се жени в гръб, облечени в черно, пеещи, заобиколили легнало младо момиче) се прави и отстраняване на още плът...

П.П.: Филмът God's Sandbox го има тук

Най-страшното е, че всичко това се случва със съгласието на всички тези жени! Никой не може да се "отнася" с мене по някакъв начин, ако аз не му го позволя. Всички жени, независимо в коя държава, които позволяват да има към тях такова отношение...аз лично не мога да ги уважавам, и не ги уважавам.59.gif те дори не приличат на хора... те са едни медузи, без нито капчица достойнство

Линк към коментар
Share on other sites

Най-страшното е, че всичко това се случва със съгласието на всички тези жени! Никой не може да се "отнася" с мене по някакъв начин, ако аз не му го позволя. Всички жени, независимо в коя държава, които позволяват да има към тях такова отношение...аз лично не мога да ги уважавам, и не ги уважавам.59.gif те дори не приличат на хора... те са едни медузи, без нито капчица достойнство

Според теб те го искат?

НИам жените имат права в тези общности?

Те и тука циганките ги продават, и то се знае публично...

Е, да,

много е лесно да се каже "...карма, там са се родили.."

и да си ревем за животинките...

Значи животните имат право на съчувствие и любов, а жените нямат.

Ти какво би направила на мястото на едно такова 14-15 годишно неграмотно момиче???

Линк към коментар
Share on other sites

Най-страшното е, че всичко това се случва със съгласието на всички тези жени! Никой не може да се "отнася" с мене по някакъв начин, ако аз не му го позволя. Всички жени, независимо в коя държава, които позволяват да има към тях такова отношение...аз лично не мога да ги уважавам, и не ги уважавам.59.gif те дори не приличат на хора... те са едни медузи, без нито капчица достойнство

Според теб те го искат?

НИам жените имат права в тези общности?

Те и тука циганките ги продават, и то се знае публично...

Е, да,

много е лесно да се каже "...карма, там са се родили.."

и да си ревем за животинките...

Значи животните имат право на съчувствие и любов, а жените нямат.

Ти какво би направила на мястото на едно такова 14-15 годишно неграмотно момиче???

Какво значи, че те "не го искали?"!!! Ако тези жени не го искат, няма да го допускат!Ще се обединят, ще се борят!Циганките, и те САМИТЕ са съгласни с това, което им се случва. Това тука много ми прилича на смешния плач за жените, които търпят насилие, и продължават да седят при насилника.Та тия жени, уважават ли, обичат ли себе си?!Да не говорим за децата им!

Линк към коментар
Share on other sites

А аз ли какво бих направила...със сигурност няма да си седя и да се съгласявам. Ако трябва ще се махна, дори и в друга държава. Ще се събера с други като мен, и ще се борим

Линк към коментар
Share on other sites

Човек може да промени нещо, което знае, че може да се промени.

Когато дадено събитие е част от ритуалите и обичаите на народа и го правят всички, един човек, не може да промени нищо. Не защото не би искал, а защото не знае, че може да не иска.

А обрязване в арабския свят си има и при мъжете и то си е голям обичай, празник за семейството с което момчето се обявява за мъж.

Линк към коментар
Share on other sites

Много странна синхроничност се получи.

От материалите с цитати за прераждането сега бе дошъл ред точно на този:

И тъй, на всички предстои да имате откровение.

– Кога ще дойде то?

– Когато бъдете готови.

– Кога ще дойде Господ при нас?

– Когато вашето сърце, вашият ум, вашата душа и вашият дух бъдат готови да Го посрещнат. Тогава ще дойде Бог в Своето царство и ще ви даде власт над всичко.

Но ако умът, сърцето, душата и духът ви не са готови, Бог ще отложи Своето идване. Той ще ви остави да ви изядат зверовете в рова. И царете, които ви преследват, както Данаила, ще излязат срещу вас като лъвове, вълци, мечки. Вие ще пъшкате под ужаса и мъчението, под своята тежка карма. Ще кажете, че ще се изправите в друго прераждане. Това не може да ви спаси.

Ако не използвате сегашния си живот, бъдещето прераждане не може да ви спаси.

Който не използва сегашното си прераждане, ще остане назад.

Ако не използвате условията на този живот, бъдещия живот ще се намерите в САХАРА.

Ако използвате сегашните условия разумно, очаква ви светло бъдеше.

Служене на Бога

(Утринни Слова, 28.11.1937 Неделя, София)

Сахара, :rolleyes:

алегорично или не, отнасящо се за конкретен слушател тогава, или образно -

все пак това е интересна синхронност.

Кой кога е в България, кога в Сахара...

Мъжкото обрязване не е описано в Корана.

Това дори арабските авторитети го признават, но го оправдават с препоръки на техните светци и мъдреци.

Все пак то може да има обяснение от хигиенна и физиологична гледна точка, особено за преодоляване на тежка фимоза в някои случаи.

П.П.: Сахара - именно там се прилага масово женско обрязване от бедуйнските племена.

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Много странна синхроничност се получи.

От материалите с цитати за прераждането сега бе дошъл ред точно на този:

И тъй, на всички предстои да имате откровение.

– Кога ще дойде то?

– Когато бъдете готови.

– Кога ще дойде Господ при нас?

– Когато вашето сърце, вашият ум, вашата душа и вашият дух бъдат готови да Го посрещнат. Тогава ще дойде Бог в Своето царство и ще ви даде власт над всичко.

Но ако умът, сърцето, душата и духът ви не са готови, Бог ще отложи Своето идване. Той ще ви остави да ви изядат зверовете в рова. И царете, които ви преследват, както Данаила, ще излязат срещу вас като лъвове, вълци, мечки. Вие ще пъшкате под ужаса и мъчението, под своята тежка карма. Ще кажете, че ще се изправите в друго прераждане. Това не може да ви спаси.

Ако не използвате сегашния си живот, бъдещето прераждане не може да ви спаси.

Който не използва сегашното си прераждане, ще остане назад.

Ако не използвате условията на този живот, бъдещия живот ще се намерите в САХАРА.

Ако използвате сегашните условия разумно, очаква ви светло бъдеше.

Служене на Бога

(Утринни Слова, 28.11.1937 Неделя, София)

Сахара, rolleyes.gif

алегорично или не, отнасящо се за конкретен слушател тогава, или образно -

все пак това е интересна синхронност.

Кой кога е в България, кога в Сахара...

Мъжкото обрязване не е описано в Корана.

Това дори арабските авторитети го признават, но го оправдават с препоръки на техните светци и мъдреци.

Все пак то може да има обяснение от хигиенна и физиологична гледна точка, особено за преодоляване на тежка фимоза в някои случаи.

П.П.: Сахара - именно там се прилага масово женско обрязване от бедуйнските племена.

Всички сме в Сахара, малко или повече. Щом не сме в Божието царство, каквото и да означава това,rolleyes.gif значи сме в Сахара. А че хората не знаели...да, има и такъв момент, ноthumbup1.gif ...всеки човек знае в сърцето си кое е право и кое не. Ако тези жени нямат духа, силата и волята да променят живота си, положението си като цяло, ами нямат го. Остава си за тяхна сметка...но не мога да ги уважавам. Спомнете си за доктор Куин лечителката. Тя също отиде в едно градче, където никой никога не беше виждал жена лекар, и според д р у г и т е х о р а не може да има такова нещо. Но тя закова табелката си на вратата, и започна да работи, и настояваше хората да се обръщат към нея с "Доктор Куин".

Линк към коментар
Share on other sites

Ако не използвате сегашния си живот, бъдещето прераждане не може да ви спаси.

Който не използва сегашното си прераждане, ще остане назад.

Ако не използвате условията на този живот, бъдещия живот ще се намерите в САХАРА.

Ако не посеем в този живот семената, които да поникнат като красиви цветя в бъдеще, наистина ще живеем насред пустиня – в нас няма да има нищо стойностно.

Линк към коментар
Share on other sites

shining star,прощавай,не знаеш за какво говориш.Живях в Африка-видях, чух доста неща от и за жените там- мъчно ми е да чета съжденията ти.Човек се осъзнава и уважава благодарение на системата в която вирее..дали ако живееш там ще мислиш по настоящият ти начин?Положението на жените и въобще на народите там е трагично-така е нарязана световната баница.Дрогират ги с религия и дълбока безпросветност.Да мислим с разбиране и съчувствие към тях-те се нуждаят от помощ.

Линк към коментар
Share on other sites

shining star,прощавай,не знаеш за какво говориш.Живях в Африка-видях, чух доста неща от и за жените там- мъчно ми е да чета съжденията ти.Човек се осъзнава и уважава благодарение на системата в която вирее..дали ако живееш там ще мислиш по настоящият ти начин?Положението на жените и въобще на народите там е трагично-така е нарязана световната баница.Дрогират ги с религия и дълбока безпросветност.Да мислим с разбиране и съчувствие към тях-те се нуждаят от помощ.

И на мене ми е мъчно да чета вашите разсъждения. Може би и аз съм била, да речем, в Александрия?Визирах арабския свят, а не Африка.А това, че човека е "продукт на средата"...е, и циганите са продукт на "средата" си. Затова се женят на 12 години, но те виждат и б ъ л г а р и т е как живеят.Но не желаят да бъдат като нас, искат да са като тях си. Такива като вас сигурно и насилие биха търпяли в къщата си, защото "средата" им е такава...Дъщеря ми имаше приятел арабин, той веднъж и каза следното: "много искам да бъда като вас, но не мога"...но това ...прощавайте, не искам никого да засягам лично. Но такива неща и такива хора които така разсъждават, наистина дълбоко ме възмущават

Линк към коментар
Share on other sites

shining star,прощавай,не знаеш за какво говориш.Живях в Африка-видях, чух доста неща от и за жените там- мъчно ми е да чета съжденията ти.Човек се осъзнава и уважава благодарение на системата в която вирее..дали ако живееш там ще мислиш по настоящият ти начин?Положението на жените и въобще на народите там е трагично-така е нарязана световната баница.Дрогират ги с религия и дълбока безпросветност.Да мислим с разбиране и съчувствие към тях-те се нуждаят от помощ.

И на мене ми е мъчно да чета вашите разсъждения. Може би и аз съм била, да речем, в Александрия?Визирах арабския свят, а не Африка.А това, че човека е "продукт на средата"...е, и циганите са продукт на "средата" си. Затова се женят на 12 години, но те виждат и б ъ л г а р и т е как живеят.Но не желаят да бъдат като нас, искат да са като тях си. Такива като вас сигурно и насилие биха търпяли в къщата си, защото "средата" им е такава...

Дъщеря ми имаше приятел арабин, той веднъж и каза следното: "много искам да бъда като вас, но не мога"...но това ...прощавайте, не искам никого да засягам лично. Но такива неща и такива хора които така разсъждават, наистина дълбоко ме възмущават

:feel happy:

Именно хората, които имат самоуважение, любов и състрадание към всички (били те животни, хора, природа...) имат вътрешната настройка да създадат хармонична среда!!!

:3d_053:

П.П.: За мен едно дете (циганче), което даже не му дават да ходи на училище няма самосъзнание и сила да се справи само и да пребори социалната система.

НО един арабин, който бе приятел на моя много близка приятелка, първо я превъзнасяше с арабски любовни стихове, а после след като й се нарадва - прие хрисима мюсулманска тийнейджърка за съпруга, защото такива били традициите му.

А дори според арабските традиции той следваше да се ожени за приятелката ми, защото бе първият й мъж...

Май доста хора си намират научно/философско/религиозно/кармично/извинение,

за да правят каквото им отърва на егото.

Линк към коментар
Share on other sites

НО един арабин, който бе приятел на моя много близка приятелка, първо я превъзнасяше с арабски любовни стихове, а после след като й се нарадва - прие хрисима мюсулманска тийнейджърка за съпруга, защото такива били традициите му.

А дори според арабските традиции той следваше да се ожени за приятелката ми, защото бе първият й мъж...

Май доста хора си намират научно/философско/религиозно/кармично/извинение,

за да правят каквото им отърва на егото.

Това е просто частен случай; един арабин .... имало едно време и т.н.

Аз пък познавам точно обратни сучаи и то не един и двама, за изключително отговорни мъже от арабски произход. За дадена нациия изобщо не бих съдила по плявата й, а по големите й постижения.

Щото, ако за нас съдят по разни мизерии, какво ли ще е лицето ни пред света? Бих предпочела да не се зъбя на света.

Отделно от това, от жената зависи какви избори ще направи, за да се чувства по-добре. За мен основна е личната самооценка: повечето жени имат ниска самооценка и търпят всичко в името на измислените си митологеми за семеен живот и други неща. Модерната жена е преди всичко въпрос на самочувствие и процес на узряване на психиката - аналогично е и при мъжете.

Линк към коментар
Share on other sites

shining star,прощавай,не знаеш за какво говориш.Живях в Африка-видях, чух доста неща от и за жените там- мъчно ми е да чета съжденията ти.Човек се осъзнава и уважава благодарение на системата в която вирее..дали ако живееш там ще мислиш по настоящият ти начин?Положението на жените и въобще на народите там е трагично-така е нарязана световната баница.Дрогират ги с религия и дълбока безпросветност.Да мислим с разбиране и съчувствие към тях-те се нуждаят от помощ.

И на мене ми е мъчно да чета вашите разсъждения. Може би и аз съм била, да речем, в Александрия?Визирах арабския свят, а не Африка.А това, че човека е "продукт на средата"...е, и циганите са продукт на "средата" си. Затова се женят на 12 години, но те виждат и б ъ л г а р и т е как живеят.Но не желаят да бъдат като нас, искат да са като тях си. Такива като вас сигурно и насилие биха търпяли в къщата си, защото "средата" им е такава...

Дъщеря ми имаше приятел арабин, той веднъж и каза следното: "много искам да бъда като вас, но не мога"...но това ...прощавайте, не искам никого да засягам лично. Но такива неща и такива хора които така разсъждават, наистина дълбоко ме възмущават

60.gif

Именно хората, които имат самоуважение, любов и състрадание към всички (били те животни, хора, природа...) имат вътрешната настройка да създадат хармонична среда!!!

3d_053.gif

П.П.: За мен едно дете (циганче), което даже не му дават да ходи на училище няма самосъзнание и сила да се справи само и да пребори социалната система.

НО един арабин, който бе приятел на моя много близка приятелка, първо я превъзнасяше с арабски любовни стихове, а после след като й се нарадва - прие хрисима мюсулманска тийнейджърка за съпруга, защото такива били традициите му.

А дори според арабските традиции той следваше да се ожени за приятелката ми, защото бе първият й мъж...

Май доста хора си намират научно/философско/религиозно/кармично/извинение,

за да правят каквото им отърва на егото.

Вики, аз не мога да дойда в твоята къща и да създам хармония там. Никой не може, само ти. Заедно с тези, с които живееш.hypocrite.gif За циганчето: имахме едно циганче в класа, седеше точно пред мен. Един ден ядеше баничка в час и учителката му каза, че не се яде в час. То остави баницата върху тетрадката си.Тогава учителката му каза да не си оставя така баницата, че ще нацапа тетрадката. Това момче стана от чина, и тръгна да излиза навън. Тя го пита: "къде отиваш?" А то вика: "Да си играя". А тя му каза, ти си дошъл тук да учиш, а не да си играеш. Но той излезе, и повече не се видя.

Та... не че не са му давали да ходи на училище. Даваха му, но той не искаше.А познавам цигани, били са ми колеги, които работеха хората, бяха между нас и като нас. Е, те не бяха ли "продукт на средата си?" Те така си бяха избрали - за себе си, за семейството си и за децата си. А ако някой търпи терора и диващината, защото такава му е средата, аз това не го разбирам.hypocrite.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Друго нещо ще ви препоръчам:

когато някоя ваша сестра се намира в скръб, в тревога, нека пет-шест до дванадесет сестри отидат в дома й и да се помолят за оправяне на работата. Ако някой е болен, ще се съберете у него на молитва, макар и да е скаран с някои от вас. Ще кажете: „Господи, ние сме решили да работим тъй, както Ти искаш, затова сме се събрали да ни научиш как да живеем!”

Така искам да посрещнете Великден.

Имайте широки сърца, не бъдете тесногръди – границите на Божествената Любов са безпределни.

Когато кажете за някого, че е лош, разбирайте, че той е вратата, през която ще мине злото, ще минат всички нечистотии.

Когато видите, че вашият мъж е неразположен, трябва да знаете, че той изхвърля сметта навън. На другия ден, когато вие изхвърляте сметта навън, мъжът ви трябва да благодари на Бога. Днес вие сте доволни, когато не изхвърляте сметта и вашите ръце са чисти, но къщите ви са нечисти.

Аз ви говоря днес, за да умре всяка злоба, всяко зло, всяко съмнение.

Приложете тези практически правила и не разправяйте резултатите, а само се уякчавайте, докато видите плодовете.

А сегашните християни само реклами дават...

Сега ще размишлявате върху 9-и и 10-и стих от тази глава и върху думите Отец и Син.

17 април 1919 г., Велики четвъртък, София

Това учение

(Беседи пред Сестрите, 17.04.1919 Четвъртък, София)

Линк към коментар
Share on other sites

Друго нещо ще ви препоръчам:

когато някоя ваша сестра се намира в скръб, в тревога, нека пет-шест до дванадесет сестри отидат в дома й и да се помолят за оправяне на работата. Ако някой е болен, ще се съберете у него на молитва, макар и да е скаран с някои от вас. Ще кажете: „Господи, ние сме решили да работим тъй, както Ти искаш, затова сме се събрали да ни научиш как да живеем!”

Така искам да посрещнете Великден.

Имайте широки сърца, не бъдете тесногръди – границите на Божествената Любов са безпределни.

Когато кажете за някого, че е лош, разбирайте, че той е вратата, през която ще мине злото, ще минат всички нечистотии.

Когато видите, че вашият мъж е неразположен, трябва да знаете, че той изхвърля сметта навън. На другия ден, когато вие изхвърляте сметта навън, мъжът ви трябва да благодари на Бога. Днес вие сте доволни, когато не изхвърляте сметта и вашите ръце са чисти, но къщите ви са нечисти.

Аз ви говоря днес, за да умре всяка злоба, всяко зло, всяко съмнение.

Приложете тези практически правила и не разправяйте резултатите, а само се уякчавайте, докато видите плодовете.

А сегашните християни само реклами дават...

Сега ще размишлявате върху 9-и и 10-и стих от тази глава и върху думите Отец и Син.

17 април 1919 г., Велики четвъртък, София

Това учение

(Беседи пред Сестрите, 17.04.1919 Четвъртък, София)

Вики благодаря на Бог за това Слово. Нещо ме подтикна да отворя темата и да прочета точно това, другите неща по-горе не съм чела. Това е моята рема за днес :3d_043:

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Вики,цитатът е наслада за ума и душата3d_047.gif .

Историята на приятелката ти е сродна с моята-първият ми беше 100% БГ,православен християнин.След 9 годишна връзка я приключи оп

тимистично"добре че се разделяме сега,преди да има деца",той си имал вече нова любов.

И още една-учител в гимназията свали моя съученичка и близка приятелка,игра си няколко месеца на"обичам те-не те обичам" и продължи напред.В момента е виден културен деец и шеф.

Свят голям,добродетелите и пороците-едни и същи.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Наистин майката оказва много голямо влияние над момчетата.

Но бих обобщил. Жената оказва много голямо влияние над мъжа.

Българките, казват, напоследък били станали много комерсиални. Дали това има връзка със увеличения брой престъпници в България?!

Мод. бележка: Мнението е преместено от темата Мисли за майката и майчинството.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Понякога, за да стигнем до хармонията ... се минава през много ситуации...

Днес ми е ден за визуализации:feel happy:

За мен този "разговор с мечове" е много красив и специален.

Той е Джалаллуин Мухамад Акбар велик войн и владетел на цяла Индия. (wiki)

Тя е горда раджпутска принцеса Mariam-uz-Zamani, която никога не се предава.

Той е я обвинил в изневяра и я е изгонил.

Тя се е ядосала, че не е изслушана и не иска да се върне при него.

http://www.youtube.com/watch?v=J25wRHC8wkU&feature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=J25wRHC8wkU&feature=related

Има субки само на английски.

Затова подсказвам:

Той я предизвиква, че ако тя победи – ще си остане при майkа си.

-„Вдигни меча! Хайде, вдигни меча!...

Поразително е колко много се обичат, присвятват им очите(вижда се при HD),

но все пак си се бият здраво и опасно....

Тя (типично по женски) се разсейва.

Той се спъва, пада по гръб и с усмивка казва: "Аз победих".

Е, и такива разговори умеят да водят жените...:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...