Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Жената


Аделаида

Recommended Posts

А какво мислите за изразът " жената развали света ,жената ще го оправи " ?

Как го е развалила ,и как ще го оправи ?

„Развалянето на света“ е свързано с Ева и изгонването на Адам и Ева от Едем. „Оправянето“ може да се свърже с Дева Мария и раждането на Христос. Но и в двете има много символика, с която сега не ми се занимава.

Доколкото се сещам това "изгонване" според Учителя, ако се води по вина на Ева, е нещо, което Ева е направила, за да се избегне по-голямото зло.

А при всичкия символизъм на тази история дали въобще може да я тълкуваме буквално?!

Може дотолкова доколкото жената оказва влияние върху плода ,бебето и детето .И нестава въпрос за съдене или нещо такова ,а просто да се знае ,че някои момичета се засягат .Също и мъжът има отковорност към детето за свормирането на характерът му дори и да мисли ,че няма ,дори и да отсъства при възпитанието или отглеждането ,но по голямо влияние има майката ,и то най вече ,когато детето е в утробата на майката .

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ох, лудостта на жената не идва от нейната дива същност, а от изтерзаните социални модели, в които обществото я напъхва.Това е истинският кошмар за жената, когато тя престане да общува със себе си и се превърне в социална актриса или нечий придатък, тук визирам /разбира се хора от мъжки пол/ ,но понякога тя става и бледа сянка на собствената си майка. Това е много опасен психически персонаж, който за съжаление се вихри в пълна сила в женската психика.Има един свещен език, на който всички жени трябва да общуват, алфа езикът на жената вълчица, който се появява като покровител в сънищата, който е нашият рицар в женски доспехи и който се справя с всяка една форма на агресия, която срещаме в живота си. Това е дивата жена, това е древната изконна женска същност.

Клариса го е казала повече от великолепно в книгата си. И това е нещо, на което много жени трябва да обърнат внимание, а защо не и мъже.

Бабите също са много важни за формирането именно на тази наследствена древна женска същност, която се предава от поколение на поколение, която носи всички здрави архетипи, които всъщност са много устойчиви и винаги си проправят път до повърхността.

Персонажът "Баба Яга " е всъщност позитивен, това е играещата си с кости, онази, която носи света на гърба си.

Дали е грозна се съмнявам, но със сигурност е древна.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Ако един мъж сваля една жена и тя го отблъсне, според вас по - голяма ли е вероятността и други жени да го отблъснат, в случай, че тези жени са видели как той я сваля, а тя го е отблъснала и са видели, че щом се прехвърля и на тях, той просто не подбира чак толкова, а просто си търси - и че може и те да го отблъснат, за да не изглеждат по - леки от тяхната посестрима ? По - голяма ли е вероятността да се случи това, отколкото ако никоя от другите жени не е научила, че той е свалял еди коя си и тя го е отрязала ?

Линк към коментар
Share on other sites

Inatari, съгласна съм :))

ето от Учителя за пренаталното възпитание

"Повечето от хората, които искат да имат деца, мислят, че възможностите им се ограничават само до физическата част на нещата. Всичко останало, като устройството на детето: неговия характер, дарования, качества, недостатъци са дело на случайността или на Божието благоволение, за което самите нямат определена ясна представа. И тъй като са слушали да се говори за наследственост, те се надяват, че детето непременно ще прилича физически и морално на някого от рода: на баба си, на дядо си, на някой от чичовците или лелите си. Те не знаят, че могат да направят нещо, което да подсили или попречи на тази прилика, нито че в един общ план могат да въздействат върху детето, което ще се въплъти в тяхното семейство.

Още преди зачатието родителите трябва да се подготвят, за да могат да привлекат по-възвишен дух. Защото едно висше същество може да се съгласи да се въплъти само между същества, които са достигнали до известно ниво на чистота и власт над себе си. За такова същество не е важно да влезе в едно богато и известно семейство. То дори ще предпочете някое по-скромно, където няма да бъде изложено на изкушенията на лесния живот. На него му е необходимо да получи от родителите, сред които ще се въплъти, наследство, което няма да спъва духовната работа, заради която се е решило да слезе на земята. Твърде малко мъже и жени притежават качества, необходими за въплъщаването сред тях на велики духове. Затова земята е населена с толкова обикновени хора, с толкова болести и престъпления, вместо с божествени създания и дела. Учението на Всемирното Бяло Братство учи мъжа и жената в какво състояние на духа, в каква чистота трябва да се подготвят за зачеването на едно дете, дори да изберат момента за това зачеване, според най-доброто влияние на планетите. Как могат хората да слязат толкова низко и да оставят на случайността едно толкова важно събитие, като зачатието на едно дете? Именно тогава трябва да се потърси помощта на Небето, присъствието на ангели, за да може да се привлече един силен, светъл дух, който ще се превърне в благодетел на човечеството. Но не, хората се обръщат към алкохола и към не знам какво още, а често дори се държат като животни: насилват жената и у нея се раждат ненавистта, отвращението, отмъстителността... Няма нищо чудно, че след това на бял свят се появява чудовище.

Линк към коментар
Share on other sites

Затова земята е населена с толкова обикновени хора, с толкова болести и престъпления, вместо с божествени създания и дела.
И такива трябва все някъде да се родят иначе няма как да еволюират.
Линк към коментар
Share on other sites

Няма нищо чудно, че след това на бял свят се появява чудовище.

Жестоки слова...

Линк към коментар
Share on other sites

Понякога великите духове идват и вършат невидима за очите /петте сетива/ работа.

И не е достатъчно само единия родител да е израстнал, да е наясно с пренаталното възпитание... :feel happy: Нужна е такава нагласа и от семейството /другия родител/, от обществото...

Ще стане, в бъдеще...

Питам, от неуспеха кой те освобождава? Казвате: „Не успявам.“ От неуспеха кой те освобождава? Нали аз съм ви дал един пример. Едно дете се ражда нямо. Но причината на тази немота как се създала? Когато се зачевало детето, майката и нейният другар се скарали. Той ѝ казал обидни думи и тя казва: „Аз няма да ти продумам повече.“ Ражда се едно дете, което е вече нямо. Каквото майката продумала, че не иска повече да говори на другаря си, то не иска вече да говори на баща си и на майка си, не продумва. Детето и на двамата не продумва. Станало това дете на двайсет години. Един ден праща го баща му в гората да иде за дърва. То разбира, но не иска да говори. Вижда го онзи пазач на гората – разправил му да набере клечки – иде той и казва: „Кой ти позволи да береш дърва в гората?“ То мълчи. „Какво мълчиш? Казвай кой ти позволи?“ То пак мълчи. Започнал да го бие по задницата, да го налага. Най-после момчето продумало: „Не ме бий.“ В този случай бащата и майката викнали горския стражар да му благодарят, че като го бил, върнал се от гората с една поправена погрешка. Причината на това е майката, която казва: „Няма да ти продумам.“ Първата причина е бащата, който не знаел как да говори. Втората причина е майката. Третата причина е детето, което възприело това, което майката казала. Бащата и майката викнали този горски стражар, който го бил, че му дали едно угощение. Казват: „Колко свят човек е този горски стражар, че като бил нашето дете, като го ударил със святата си ръка, проговорило детето.“ Викат го на угощение. Те разбират закона. Само един свят човек като бие някого, може да проговори.

Питам сега, ако дойде едно наказание, не е ли на място? Считате ли, че туй, което е станало с момчето, не е на място? Значи вашият ум направил една погрешка, вашето сърце е подкрепило, вашата воля приложила погрешката. Ако дойде нещо, което изправя нещата, как трябва да се посрещне?

Казвам, музиката е път за разрешение. Онзи път, по който всички мъчнотии се разрешават, е музикален. И по друг начин се разрешават, без музика, но дето има музика, има смисъл. Няма музика – няма смисъл. Ако вие биете един камък, вие може да го разтрошите, чува се гласът му. Камъкът пак остава. След като се разтроши камъкът на малки камъчета, имате състоянието на големите камъни. По какво се отличава големият камък от малкия? Че големите камъни са големи инатчии, не можеш да го бутнеш. Ако го пречупиш на две, инатът му се намалява. Колкото камъкът става по-малък, инатът му се намалява, намалява. Значи той има едно качество, което музикално се явява.

Музикални тонове Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Защо жените като че ли се сприятеляват по външен вид, по красота. Забелязъл съм, че много често приятелки на красиво момиче са също красиви момичета, приятелки на не толкова красиво момиче са не толкова красиви момичета. Групички.Не казвам, че винаги е така, но съм наблюдавал това явление и съм чувал да се споменава за него по телевизията...Вие, какво мислите, имате ли подобни впечатления ? Ако има такова нещо, на какво се дължи ?

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Защо жените като че ли се сприятеляват по външен вид, по красота. Забелязъл съм, че много често приятелки на красиво момиче са също красиви момичета, приятелки на не толкова красиво момиче са не толкова красиви момичета. Групички.Не казвам, че винаги е така, но съм наблюдавал това явление и съм чувал да се споменава за него по телевизията...Вие, какво мислите, имате ли подобни впечатления ? Ако има такова нещо, на какво се дължи ?

Да и аз съм го забелязъл ,на едно ниво хубост ,но има и изключения ,докато при мъжете по скоро се събират на едно мисловно ниво .

Линк към коментар
Share on other sites

Защо жените като че ли се сприятеляват по външен вид, по красота. Забелязъл съм, че много често приятелки на красиво момиче са също красиви момичета, приятелки на не толкова красиво момиче са не толкова красиви момичета. Групички.Не казвам, че винаги е така, но съм наблюдавал това явление и съм чувал да се споменава за него по телевизията...Вие, какво мислите, имате ли подобни впечатления ? Ако има такова нещо, на какво се дължи ?

И мъжете също се сприятеляват по нрави.

Тези ,които обичат за тренират,имат приятели,които също тренират.

Тези които обичат чашката се събират с тези,които също я обичат. :D

Много ясно,че за да се погодят и нямат комплекси един от друг.И при жените,и при мъжете.

Може ли двама души,които нямат еднакви убеждения да станат приятели ?! :3d_119:

Линк към коментар
Share on other sites

...Може ли двама души,които нямат еднакви убеждения да станат приятели ?! :3d_119:

Ако се издигнат над убежденията си и работят за идея, която е над убежденията им.

Например през Втората Световна Война в Съпротивата са работели, както почтени граждани, така и престъпници и както някои биха казали "пропаднали елементи".

........сега се замислям дали пък въобще и завинаги някои хора можем да ги наречем "пропаднали елементи".....

Линк към коментар
Share on other sites

........сега се замислям дали пък въобще и завинаги някои хора можем да ги наречем "пропаднали елементи".....
Изхождайки от идеята за духовна еволюция - не.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

През вековете, жената е била смятана за по - нисше създание от мъжа, била е в подчинена позиция (поне на пръв поглед), гледало се е на нея като на средство за продължаване на рода и за удоволствие, като на слабия пол и т.н. Обаче, защо тогава има изображения исторически, на които определени ценности (свобода, родина) са представени не като какви да е жени, ами като жени - войни и водачки. Може би защото майката се свързва със закрила, защита, набавяне на ресурси? Женският образ по принцип не се свързва с войни, битки, при все че е свързан със защита, но като става дума за защита от външна агресия, сякаш по - подходящ е образът на мъж воин. Може би се цели хората да бъдат по - надъхани за бой, защото в човешкото съзнание родината е свързана с майката, а на майката се гледа като на нещо много свято, което човек би трябвало да защитава. Ето някои изображения :

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?app=blog&module=display&section=blog&blogid=147&showentry=3408

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

През вековете, жената е била смятана за по - нисше създание от мъжа, била е в подчинена позиция (поне на пръв поглед), гледало се е на нея като на средство за продължаване на рода и за удоволствие, като на слабия пол и т.н. Обаче, защо тогава има изображения исторически, на които определени ценности (свобода, родина) са представени не като какви да е жени, ами като жени - войни и водачки. Може би защото майката се свързва със закрила, защита, набавяне на ресурси? Женският образ по принцип не се свързва с войни, битки, при все че е свързан със защита, но като става дума за защита от външна агресия, сякаш по - подходящ е образът на мъж воин. Може би се цели хората да бъдат по - надъхани за бой, защото в човешкото съзнание родината е свързана с майката, а на майката се гледа като на нещо много свято, което човек би трябвало да защитава. Ето някои изображения :

http://www.beinsadou...&showentry=3408

Ценности персонифицирани в образи на жени - войни

Публикувано от Христо, 11 февруари 2012 · 99 Прегледа

Свободата води народа (на френски: La Liberté guidant le peuple) е картина от Йожен Дьолакроа, на която е изобразена Юлската революция и по-специално събитията от 28 юли 1830 в центъра на Париж. Дьолакроа рисува картината си през есента на 1830. Творбата е показана за първи път през май 1831.

300px-Eug%C3%A8ne_Delacroix_-_La_libert%C3%A9_guidant_le_peuple.jpg

.........................................................................................................................................

Женският образ Германия е персонифицираният образ (алегория) на страната Германия и на германците като народ.Тази персонификация се свързва най-вече с Романтизма и Революцията от 1848/49 г., макар че е използвана и по-късно в Имперска Германия.

Картина от Филип Файт (1848 г.)

220px-Image_Germania_%28painting%29.jpg

.....................................................................................................................................

Литография "Мизия,

Тракия и Македония" - разделени от

Берлинския конгрес с решение от 1 юли 1878г.,

худ. Николай Павлович

224.jpg

.............................................................................................................................

Литография

"Свободна България",

худ. Георги Данчов. Създадена е в Пловдив през 1879г.

52-2.jpg

...........................................................................................................................................

Плакат "Родина-мать зовет" на грузинския художник Ираклий Тоидзе - символ на единството на съветските народи. Създаден в края на юни, 1941г.

rodina_mat.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Всички знаем какво представлява мъжът, но никой не знае какво представлява жената. Това мнение споделям. Поради тази причини върху нея се изсипват хиляди тълкувания имащи за цел да разгадаят тайната. Жената е обладана от целия свят - мъже, жени; всички те заедно се опитват да разберат жената, докато мъжът остава разбран. Вниманието е фокусирано изцяло върху нея, което идва да ни каже, че тя остава неразбрана! Жената е просто жена с всичките си недостатъци. Нейните роли често будят и в мен учудване, но разликата е, че се питам защо мъжът има нужда от тези роли. Тоест ако искам да мисля върху поведението излъчвано от нея обезателно се сблъсквам и с това на мъжът. Виртуалното пространство изобилства от към остроумни, кратки афоризми сремящи се да дефинират понятието жена. Някои крилати фрази са на мъдреци, философи, писатели, поети..., други на мъже, трети на жени, но с работата, която вършат те не разкриват нейната същност, напротив - тя остава неразбрана!

Линк към коментар
Share on other sites

Ето в това е цялата магия, но и странна съдба.Докато не стане самата жена и не каже :"Аз съм", ще се говори от нейно име и за нея и за някои цял живот няма да им стигне да я разберат.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако мъжете разберат жените, няма да са им интересни. На мен настоящето статукво ме устройва.

Нямам представа какво значи да разбираш другия пол или хората. Всеки е цяла вселена. До мъжете - не си мислете, че една жена "разбира" жените. Има толкова различни жени, някои от тях с доста променливо поведение. И това е чудесно многообразие. Стига да не дразни, де, но както е казал народа "за всеки влак си има пътник" - ако Пешо се дразни, Гошо ще е очарован ;)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"Какво е жената, когато мъжа не е нейна опора? Какво е жената, когато мъжа има тайни за криене? Какво е жената, когато мъжа не играе по правилата?

Какво е мъжа без жена?" ...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...