Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Мъжът


Аделаида

Recommended Posts

А за кои са характерни ударите под кръста и нападките на опонента в личен план? За подлеците. Намеквате за някакъв предполагаем затвор и страдания, мислейки си, че по този начин ще засегнете моята свободна мисъл? - Теодора Андреева

Когато говоря за затворите с жени, нямам предвид вашата лична свободна мисъл (у мен го има опасението да не би вие да приемате лично всичко, с което не сте съгласна, и да смятате, че става дума за вас, винаги когато се каже нещо не дотам добро за каквото и да било). Говорейки за жената-затворник, аз имам предвид многото жени в заобикалящия ни емпиричен свят, които търсят оправдание за личната си съдба в мъжете. Както мъжът-престъпник винаги има оправдание и прехвърля своята вина извън себе си, така и жената, която е надмогната от неудовлетворенията си, търси причините навсякъде другаде, но не и в душата си.

Аз не говоря за превъзходство на мъжа над жената. Всъщност самият начин на мислене, който търси да прецени и съобрази "кой кого превъзхожда" е мъжки начин на мислене в основата, на който лежи съревнователното начало. Мое желание е нещо друго - да извлека сравнително вярна пропорция, която съотнася мъжа и жената.

Аха, според вас значи изброените проблеми съществуват само в "затвора-съзнание на жената-затворник", която така щедро измисляте в услуга на вашата смътна и объркана теория. Жените, които, цитирам "търсят оправдание за личната си съдба " във Втората световна война може би или в бомбардировките на Хирошима и Нагазаки примерно. И това за вас обяснява всичко. :lol: Но независимо от тези жени Втората световна война се е случила, и е била и за жени, и за мъже, и за деца, и за много народи едно реално трагично събитие. Защото един мъж се е мислил за по-велик от другите.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Всъщност, ние никога не сме излизали от Матриархата. Човечеството е създадено от жена и няма как да излезе от тази Матрица. ...

... Ние все още сме в Матриархат и никога не е било друго. Патриархат още няма, така мисля.

И ако обвинявате мъжете за всичко, което виждате като резултат, търсете Жената зад тях и оня техен писък да отдели гърба си от нея, за да се обърне и да се слее с нея с лице.

Французите са го казали с две думи само - цялата оная тревога под небето, се побира в тези две думи: Cherche la femme!. Дори думата за семейство идва от там - ла фам - фамилия. За какъв Патриархат говорим тогава?.. И за какво обвиняваме мъжете, а не погледнем себе си... И затова онзи, който е истински мъж, трудно намира място в този свят. Затова онзи, който е истински мъж, винаги ще е чужденец тук.

Е, това е вече велико! :D Все пак прекият причинител на сегашното положение на нещата е мъжът. Жената не може да носи пряка отговорност за някакви си комплекси и фрустрации, които мъжът изпитва спрямо нея, и последиците от тях. Мъжът трябва да еволюира все пак, дявол да го вземе! А не да мрънка, "не съм аз, тя е виновна". <_<

femme (fr.); femina(lat.) = жена

famille(fr.); familia(lat.) = семейство

А какъв е произходът на българската дума "семейство" например?

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей , Орлине !

Няма как да се засегна от твоето мнение , защото всеки е свободен да каже това ,което мисли.

Но в никакъв случай не съм съгласна с извода ,който си си извадил за мен ,че се плаша от мъжете и техните цели.

Да, по-скоро осъждаш, роптаеш.

Съвременната жена ,казваш ,че не е цвете за мирисане. Ами ,ако намираш смисъл да кажеш ,защо мислиш така,напиши го в темата за жената. За мен би било интересно да чуя твоето истинско мнение по въпроса, не само кавалерското отношение.

Макар ,че дори и в тази тема жената беше споменавана и квалифицирана неколкократно .

Предпочитам да се въздържа не само от писане, но и от мислене по въпроса и да се фокусирам върху позитивното у жената. А то е океан! негативното го виждам, но го толерирам и се фокусирам върху доброто - тогава сякаш всичко се променя, дори външните събития и отношения, ситуации.

Аз споделих собствените си опасения. Не само за мъжа ,а и изобщо за отношенията , между мъжа и жената.

Това е което съм видяла в живота и съдбите на много хора.

Неща ,които не са благоприятни нито за мъжа ,нито за жената.

Разбира се всичко има негативна и позитивна страна.

Позитивна и негативна страна, да. За мен този преход към възправяне на жената и заставането и редом до мъжа като пълноправен духовно, морално и социално човек е прекрасен. Това е нормалното положение на нещата. не мъжът е господарят, но не е и жената, а тяхното дете - духът помежду им!

Това е само едната страна на нещата . Тази ,която е продиктувана ,просто от реалната ситуация и обстановка в България. Последиците са големи за младите хора ,мен за това ме боли. Аз съм на 27 и съм решила да не живея в България ,защото семейният ми живот ,както и професионалният ми живот би бил невъзможен , поне засега.
Поздравявам те за този нелек, но единствено верен избор! За човек на изкуството или за учен тук място няма! Освен ако не се занимава с изкуството си като страничн адейност или е от малцината от "хай" лайфа.

Историята се прави от комплексирани мъже, така както модата от грозни жени.

Историята се прави от мъже, които искат да докажат колко са велики ... пред Майка си.

Историята се прави от мъже, които искат да излязат напред в стремежа си да заглушат огромното влияние на Майката върху себе си.

:lol: - да, пред майката в ... себе си, а нерядко и пред този вътрешен баща. И пак стигаме до ранните години ...

Линк към коментар
Share on other sites

Все си мисля, че ще е по-удачно ако някой има какво да каже за жената да го пусне в темата за жената, а не тук, защото иначе темата става една размивка на вечното сравнение Мъж - Жена, което е банално и протрито...

Линк към коментар
Share on other sites

А аз си мисля, че ако говорим за Мъж и не виждаме Жената в него, както и да говорим за Жена, без да съзираме Мъжа в нея, има да си говорят... комплекси.

Линк към коментар
Share on other sites

Много се говори за мъжа. Прочетох и няколко мнения в които се описваше по-скоро идеала за мъж. Ще ми бъде интересно ако повече участници опишат своя идеал.

Линк към коментар
Share on other sites

Виждам, че доста се е изписало по темата.... мога да добавя моята мисъл

За мен Мъж-ът трябва да носи всички белези и функции на пола си - доколкото това е хармонично разпределено състояние в семейството/двойката/. С две думи ако жената е Жена, съвсем резонно е да изисква присъствието в двойката на Мъж-ът. Не намесвам тук феминистични, патриархални и прочие уклони. Просто, за да има едно цяло - са нужни две завършени начала - мъжко и женско, при което никой не "парзитира" върху другия, а се допълват. Следователно ако аз съм повече "жена" отколкото мъж, мъжа до мен трябва да е в повече Мъж, отколкото "жена". Природата и децата ни изискват това и това е естественото състояние на нещата. Късмет и адмирации към всички, които са намерили хармонията при доминирането на обратното в себе си - при Партньора си. :3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

А аз си мисля, че ако говорим за Мъж и не виждаме Жената в него, както и да говорим за Жена, без да съзираме Мъжа в нея, има да си говорят... комплекси.

Вече съм го казал мъжкотото начало проявено в жената е грозно.Аз имам силно изразено женско начало чуственост.интитиутивност, възпприемчивост.Всичко прекалено е.....

Линк към коментар
Share on other sites

Женаната ще спаси света но когагато порояви Любов а не миризливотовото си Его.

:lol::lol::lol: Щом е така, няма да го спасяваме! :D:D:D Ще оставим всичко да изгори и ще си развъдим феникси! :lol::lol::lol:

Феникса се възражда от нищото.Всички сме такива.Нека да не се фрагментираме повече.Алена пише ,че ние от провинсията сме виновни за всичко в София.Ние казваме "шопите пак откраднаха парите" .Когато разберем,че няма мъж и жена тогава ще можем да помагаме успешно за половите болести като кисти и рак.Не по - рано.Всичкото е едно . Какво е горе това е долу.

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

А аз си мисля, че ако говорим за Мъж и не виждаме Жената в него, както и да говорим за Жена, без да съзираме Мъжа в нея, има да си говорят... комплекси.

Другото е абсолютно вярно.Никой не е абсолютно мъж или жена.Когато постигнем хармония между двете начела е един вид Край на урок.Чудесна си.Златна везничка.

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

А аз си мисля, че ако говорим за Мъж и не виждаме Жената в него, както и да говорим за Жена, без да съзираме Мъжа в нея, има да си говорят... комплекси.

Вече съм го казал мъжкотото начало проявено в жената е грозно.Аз имам силно изразено женско начало чуственост.интитиутивност, възпприемчивост.Всичко прекалено е.....

Мъжкото начало си е грозно по начало. :P

Линк към коментар
Share on other sites

Язък, :rolleyes:

как можа да го кажеш и по какъв критерий определи грозно/красиво?

В мъжа мъжките черти колкото са по-изразени го правят пО

а женските в него показват друго.

Линк към коментар
Share on other sites

@Теодора Андреева:

"Давид" на Микеланджело грозен ли ти изглежда... ?

И ако да - помогни ми да те разбира...

Или примерно тези:

klick

klick

klick

Какви критерии за красота имаш ?

Линк към коментар
Share on other sites

За мен едно от ценните качества на мъжа е да запази своята независимост от женските претенции и разочарования, да приема Другата страна на жената като нейното истинско Аз.

Под Другата страна на жената (във всеки смисъл - и по пол и вътрешната "жена") разбирам женското умение да прониква и съзира Божественото и Детето във всеки човек, да го обгръща с Любов и то да възраства в нея и благодарение на Майката в нея.

Линк към коментар
Share on other sites

А аз мисля, че именно това качество на жената да търси детето във всеки мъж, го унижощава като такъв. Тази милувка убива мъжа. Кастрира го психически. Не го оставя да порастне. И после ревем, че нямало мъже. Има, но жените не ги оставят да узреят. Никак не трябва да остава независим един мъж от женските претенции. Той би трябвало да се запита какво ги е породило. А жената още повече. Защото ако не се случи това, както жената, така и мъжа ще останат разочаровани един от друг, както жената обвинява мъжа в неспособност, така и мъжа може да обвини нея в ненаситност. И няма да е далеч от истината, при това си обвинение.

А ако говорим нещо за Майката в жената, нека тя да потърси Бащата, а не Детето в един мъж. Защото не го ли стори, това издава нейните скрити претенции да властва над мъжете, като ги прави инфантилни. Последното пък сочи не друго, а към нейната незрялост като жена. Или с други думи, една жена би трябвало да не отнема и микрограм от доверието си в мъжа, че той като мъж може да направи сам крачката към нея да я потърси и най-вече, че притежава силата да я намери. А мъжът ги умее тези неща, при това ги умее по запленяващ начин, стига да му позволим да ги прояви, той затова е мъж. И реакциите след мнението на Теодора показват именно това.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

В смисъл че когато станало разделянето на мъжки и женски пол, всичкото грозно, лошо, опасно и примитивно отишло в мъжката половина - от една страна, за да бъде предпазено доброто зърно, и от друга стана да бъде по-удобно за въздействуване чрез еволюция или унищожаване (именно затова например майчинството е поверено на жената, а не на мъжа).

Стаеа дума за началата, а не за физическите тела и полови белези.

Има достатъчно много хубави типично мъжки начала/качества, които са добри. Пък и щом външно мъжът е направен хубав, то няма как и вътрешно да не прелива от прекрасни качества, които жената няма, тя си има нейни прекрасни, нека позволи и на мъжът да има негови добри. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Хитруши.

Рече и отсече... всеки достъп до жената...

mda получи се бумеранг

Не, не се получи бумеранг - по-скоро верижна реакция ))) - аз не съм обвинявала мъжете в нищо. Но ти афектиран от предишно мнение, което явно с нещо те е подразнило неслучайно, направи обобщение, което спря и практически те отдалечи от търсенето ти. И ето защо много мъже ще ходят да играят паневритмия, вместо да любят хубави жени. Ето защо много жени търсят спасение във всичко друго, но не и в мъжа до себе си. А то е именно там.

Тази дискусия ми е много интересна, защото изкарва наяве причините, поради които и мъжете и жените се затварят в себе си и си остават с лошо отношение към противоположния пол, къде явно, къде по-скрито /по-скритото е по-опасно/.

Любо, чакам си отговора на въпроса. ))) Битува мнение, че мъжът колкото по-силен е /разбирай в мускулна маса/, по-мъж е. А то не е никак така... Ето, мен, например, с нищо не ме впечатлиха картинките, с които си онагледил мъжката красота, а само ме накараха да се усмихна.)))

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

И ето защо много мъже ще ходят да играят паневритмия, вместо да любят хубави жени.

Та не разбрах какво лошо има в това, че играем паневритмия и защо трябва да противопоставим едното на другото? :) Векове наред сме любили хубави жени и докъде ни е довело това? Е, сега пък ни е подарена нова играчка, наречена паневритмия и решаваме да се хванем на нейното хоро, а жените са ни станали нещо безинтересни. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Силвия, нормално е да не те завладэ мъжката красота - нали е мъжка...

на вас жените, "първосигнално" други неща ви харесват... но обратно на темата.

Аз показах естетически-изящния мъжки мускулен капацитет... красиво, просто красиво, когато е хармонично развит! :P

Тове е и нещо което мъжете търсят, макар и несъзнателно, в пищните овални форми на жените...

и поради психологическйиа принцип на себепроектирането (универсален, според психологията),

търсят и виждат огледало на себе си в тези женски форми, колкото по-идеализиращо огледалото, толкова "по-главозамайващо"...

(осъзнавайки това, много мъже могат, според мен, да решат и контролират сексуалните си обвързаности...)

Те и др. неща търсят...

Мъжката красота в какво друго се състои? Има и др. неща, ти знаеш...

Определено в компетентността, която комбинирана със смелостта им, е упование, което могат да представляват.

Но красотата е в окото на наблюдателя (окото - единствената видима част на мозъка), и за вкус не се спори...

Както виждаме в окото на Теодора Андрeeва, мъжката красота е грозота...

:)

Линк към коментар
Share on other sites

И ето защо много мъже ще ходят да играят паневритмия, вместо да любят хубави жени. - Силвия

Може би пък ходят да играят паневритмия, за да не им се налага да любят грозни жени.

----

Всъщност, според мен, с последните постове на Силвия опряхме в проблема, който се начена от Теодора. То е страхът на мъжа от жената - едно май наистина грозно нещо.

На паневритмията или културизма им няма нищо, даже напротив, но най-често те се оказват заместител. Хармонията, която поражда едно занимание, понякога е стерилна хармония.

Има глупави жени - охо, колко глупави жени има - но по-скоро мъжът изкарва жената глупава от страх пред нея.

Има зли жени - една жена не може да бъде толкова глупава, колкото може да бъде зла - но мъжът вижда злото в жената предимно от страх.

Има жени, които нямат нищо общо с пола си - дори най-първосигналните мъже имат повече жена у себе си от такива жени - но мъжът тъй често отрича жената в жената само и единствено от страх.

Ако за жената винаги има прошка, за страха на мъжа от жената милост не бива да има.

Линк към коментар
Share on other sites

На паневритмията или културизма им няма нищо, даже напротив, но най-често те се оказват заместител. Хармонията, която поражда едно занимание, понякога е стерилна хармония.

Твърде малко са мъжете, които играят паневритмия. И едва ли тя може да бъде заместител. Нещата са различни. Пък и там някои мъже може да ходят, само за да потанцуват с жена :):rolleyes: Не за да избягат от жена, или защото се плашат от жена. Аз обаче не съм от тях, не ме бройте, предпочитам да играя паневритмия сам. Или по-точно все ми е едно сам ли ще играя, с жена или с мъж в двойка.

Линк към коментар
Share on other sites

А аз си мисля, че ако говорим за Мъж и не виждаме Жената в него, както и да говорим за Жена, без да съзираме Мъжа в нея, има да си говорят... комплекси.

Вече съм го казал мъжкотото начало проявено в жената е грозно.Аз имам силно изразено женско начало чуственост.интитиутивност, възпприемчивост.Всичко прекалено е.....

Мъжкото начало си е грозно по начало. :P

Когато го проявява жена.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...