Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Мъжът


Аделаида

Recommended Posts

Нищо не противопоставям, това дотука бяха аргументи, подкрепени с исторически факти в полза на моето мнение за мъжа, изказано някъде в първите страници. Съжалявам ако съм пукнала някой и друг сапунен мехур.

Ок така да е

ще ти задам конкретен въпроса, защо той постъпва така само заради хормоналните си различия които има с жената или заради още нещо?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...

Защото мъжът е взел и задържал властта с единственото, с което превъзхожда жената - с агресия и животинска "тяга". Шегичка - искам да кажа мускулна сила.

Хм, сигурна ли си, че е възможно да подчиниш едно много по-висше същество с "мускулна сила"? Всички истроически факти опровергават такова твърдение. Човекът (независимо мъж или жена) определено не е съществото с най-голяма мускулна сила на тази планета.

Линк към коментар
Share on other sites

Нищо не противопоставям, това дотука бяха аргументи, подкрепени с исторически факти в полза на моето мнение за мъжа, изказано някъде в първите страници. Съжалявам ако съм пукнала някой и друг сапунен мехур.

Ок така да е

ще ти задам конкретен въпроса, защо той постъпва така само заради хормоналните си различия които има с жената или заради още нещо?

Преди да ми задаваш въпроси, отговори на моя - как ти се харесва картинката? Аз че си я обяснявам, обяснявам си я, ама ще излезем съвсем от темата "Що е мъж и има ли той място у нас?" :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

...

Защото мъжът е взел и задържал властта с единственото, с което превъзхожда жената - с агресия и животинска "тяга". Шегичка - искам да кажа мускулна сила.

Хм, сигурна ли си, че е възможно да подчиниш едно много по-висше същество с "мускулна сила"? Всички истроически факти опровергават такова твърдение. Човекът (независимо мъж или жена) определено не е съществото с най-голяма мускулна сила на тази планета.

Защо се опитвате да спорите със здраво стиснати очи за неща, очевидни за всеки, който желае или посмее да ги види? Да смятам ли, че се опитвате да ми наложите вашето мнение? Дотука освен разни романтични словоизлияния, лишени от всякаква връзка с действителността, не прочетох нито един свестен аргумент. Да не сте решили да отричате историята?

Линк към коментар
Share on other sites

Нищо не противопоставям, това дотука бяха аргументи, подкрепени с исторически факти в полза на моето мнение за мъжа, изказано някъде в първите страници. Съжалявам ако съм пукнала някой и друг сапунен мехур.

Ок така да е

ще ти задам конкретен въпроса, защо той постъпва така само заради хормоналните си различия които има с жената или заради още нещо?

Преди да ми задаваш въпроси, отговори на моя - как ти се харесва картинката? Аз че си я обяснявам, обяснявам си я, ама ще излезем съвсем от темата "Що е мъж и има ли той място у нас?" :lol:

Всъщност картинката не е розова в исторически план никой не го отрича

но причините дай да говорим за причините, защо е така?

въпроса ми стои... ;))

Историески фактио всеки може да покаже да разсъждаваме защо мъжът е по аггресивен , за мен е по скоро въпрос на инстинкт както при дивите животни

да си запази семейството и т.н подобно е поведението при маймуните.

Линк към коментар
Share on other sites

...

Защото мъжът е взел и задържал властта с единственото, с което превъзхожда жената - с агресия и животинска "тяга". Шегичка - искам да кажа мускулна сила.

Хм, сигурна ли си, че е възможно да подчиниш едно много по-висше същество с "мускулна сила"? Всички истроически факти опровергават такова твърдение. Човекът (независимо мъж или жена) определено не е съществото с най-голяма мускулна сила на тази планета.

Да, в материалният свят е напълно възможно и историята го доказва. Ако ти липсват задръжки и морал, можеш да съсипеш било кой физически по-слаб от тебе, особено ако неговата ценностна система изключва насилието.

Следващият, моля.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Нищо не противопоставям, това дотука бяха аргументи, подкрепени с исторически факти в полза на моето мнение за мъжа, изказано някъде в първите страници. Съжалявам ако съм пукнала някой и друг сапунен мехур.

Ок така да е

ще ти задам конкретен въпроса, защо той постъпва така само заради хормоналните си различия които има с жената или заради още нещо?

Преди да ми задаваш въпроси, отговори на моя - как ти се харесва картинката? Аз че си я обяснявам, обяснявам си я, ама ще излезем съвсем от темата "Що е мъж и има ли той място у нас?" :lol:

Всъщност картинката не е розова в исторически план никой не го отрича

но причините дай да говорим за причините, защо е така?

въпроса ми стои... ;))

Историески фактио всеки може да покаже да разсъждаваме защо мъжът е по аггресивен , за мен е по скоро въпрос на инстинкт както при дивите животни

да си запази семейството и т.н подобно е поведението при маймуните.

Еми въпрос на еволюция.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

...

Защото мъжът е взел и задържал властта с единственото, с което превъзхожда жената - с агресия и животинска "тяга". Шегичка - искам да кажа мускулна сила.

Хм, сигурна ли си, че е възможно да подчиниш едно много по-висше същество с "мускулна сила"? Всички истроически факти опровергават такова твърдение. Човекът (независимо мъж или жена) определено не е съществото с най-голяма мускулна сила на тази планета.

Защо се опитвате да спорите със здраво стиснати очи за неща, очевидни за всеки, който желае или посмее да ги види? Да смятам ли, че се опитвате да ми наложите вашето мнение? Дотука освен разни романтични словоизлияния, лишени от всякаква връзка с действителността, не прочетох нито един свестен аргумент. Да не сте решили да отричате историята?

Теодора, какво романтично видя в моите постове? :) Освен това нито споря, нито се опитвам да налагам своето мнение (не си спомням да съм изказала такова по тази тема). Аз просто посочих една логическа грешка в твоите разсъждения. И зададох един въпрос:"Чудя се, ако именно жената е "същинския представител на човешката раса, Божието творение и подобие", а мъжът просто "един по-развит животински вид", по каква причина това висше създание жена е избрало ролята, описана във втория цитат и то в продължение на дълги години? :o Защото щом е много по-висше създание от мъжете, не мога да допусна, че мъжете са в състояние да й наложат по какъвто и да било начин тази роля."

И по-скоро твоят отговор:

Защото мъжът е взел и задържал властта с единственото, с което превъзхожда жената - с агресия и животинска "тяга". Шегичка - искам да кажа мускулна сила.

опровергава историческите факти. Защо на времето например горилите не са взели и задържали властта? Или да очакваме това в близко бъдеще? Какви ли са техните задръжки и морал?

Линк към коментар
Share on other sites

И зададох един въпрос:"Чудя се, ако именно жената е "същинския представител на човешката раса, Божието творение и подобие", а мъжът просто "един по-развит животински вид", по каква причина това висше създание жена е избрало ролята, описана във втория цитат и то в продължение на дълги години? ohmy.gif Защото щом е много по-висше създание от мъжете, не мога да допусна, че мъжете са в състояние да й наложат по какъвто и да било начин тази роля."

Да, в материалният свят е напълно възможно и историята го доказва. Ако ти липсват задръжки и морал, можеш да съсипеш било кой физически по-слаб от тебе, особено ако неговата ценностна система изключва насилието.

Следващият, моля.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes:

Чакам си отговора.

И понеже тамата е за мъжа и доста се поотплеснахме май , мисля си, че мъжете някак правят всичко за да защитят поколението си(гена си) .

//Та да се върнем на търтеите те са като заврени зетьове недолюбвани , но необходими

така е и с мъжете.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes:

Чакам си отговора.

И понеже тамата е за мъжа и доста се поотплеснахме май , мисля си, че мъжете някак правят всичко за да защитят поколението си(гена си) .

//Та да се върнем на търтеите те са като заврени зетьове недолюбвани , но необходими

така е и с мъжете.

:)

Въпрос на еволюция. Това е моят отговор, твоят сигурно е различен - я жените виновни, я равноправна отговорност или нещо от сорта. Ама за равнопоставената отговорност май вече обясних защо не става. Ама няма пак да повтарям, ако аз успявам да чета и отговарям на толкова народ, направете си и вие труда.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Прав си, отплеснахме се.

Какво може да се направи само с болт или само с гайка?! Но виж двете неща заедно правят едно много здраво съединение.

Линк към коментар
Share on other sites

Дойдохме си на думата

гайка или болт все е човек.

:D :D :D

:hypocrite:

:sleeping:

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

...твоят сигурно е различен -

Може и да е различен не немисля... той е в поста ми по-горе и е само част.

Всъщност истината е че (така мисля) нещата са комплексни.

До някъде инстинкта води мъжа от друга страна е манипулиран и т .н.

И все пак истиски мъж без жена тЦ. :)

Линк към коментар
Share on other sites

До някъде инстинкта води мъжа от друга страна е манипулиран и т .н.

А малко съзнание и отговорност ще се намери ли?

И все пак истиски мъж без жена тЦ. :)

Еми всеки се оправя както може на днешно време. ;) Няма вече правила, нов свят идва. Благодаря за полезната умствена гимнастика и лека нощ.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Теодора, когато в следващ живот се родиш като мъж ще видим тогава дали пак така ще говориш... В този живот разсъждаваш като "низвергнатата" "по-висша" половинка от човечеството, като представител на женския пол се чувстваш ощетена от нещо, и може би наранена от мъжкия пол (?), и в теб се появяват емоции, плод на които са настоящите ти разсъждения. Ти в случая не можеш безпристрастно да подходиш към темата за мъжа.

Линк към коментар
Share on other sites

Теодора, когато в следващ живот се родиш като мъж ще видим тогава дали пак така ще говориш... В този живот разсъждаваш като "низвергнатата" "по-висша" половинка от човечеството, като представител на женския пол се чувстваш ощетена от нещо, и може би наранена от мъжкия пол (?), и в теб се появяват емоции, плод на които са настоящите ти разсъждения. Ти в случая не можеш безпристрастно да подходиш към темата за мъжа.

Като се родя като мъж, ако въобще имам някакъв спомен, само се надявам да бъда малко по-добър от предшествениците си.

Моля да се въздържате от коментари в личен план, защото в една принципна дискусия просто не е коректно, нито интелигентно, а в бокса наричат това "удари под кръста". Моите коментари и аргументи се отнасят да човешката история в условията на патриархата и практическият резултат от управлението и поведението на мъжката половина. Дали душите имат пол, съмнявам се, но ако приемем, че половото разделение е свойствено само за материалният свят на Земята, то предпочитам за по-сигурно да се огранича само в коментари, отнасящи се за познатата на всички човешка история на Земята през последните няколко хиляди години.

Настоящите ми разсъждения са плод не на емоции, а на наблюдения, знания, опит и търсене на обяснение и смисъл.

А вие, Максим, бихте ли се опитали, игнорирайки моята скромна персона, да споделите тук нещо по-конкретно по темата, вместо да се опитвате да ми правите пишман психоанализи? <_< Пък и другите също.

Аз мисля, че се изказах достатъчно, нямам желание нито да споря и да убеждавам, всеки има право на собствено мнение, както и аз, нито да преповтарям каквото съм казала вече, а още по-малко да отговарям и да правя коментари в личен план.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Теодора, странен е подчератият ви интерес към тази тема. И странно е че искате и другите да проявяват интерес към нея. Е, аз не проявявам и не ми се пише по темата, защото го считам за безсмислено, съжалявам. На мен ми харесва че съм се родил мъж, нали искате чувството-чувството е превъзходно ;) Ако някой друг живот се родя като жена, тогава ще му мисля...

Линк към коментар
Share on other sites

Теодора, странен е подчератият ви интерес към тази тема. И странно е че искате и другите да проявяват интерес към нея. Е, аз не проявявам и не ми се пише по темата, защото го считам за безсмислено, съжалявам. На мен ми харесва че съм се родил мъж, нали искате чувството-чувството е превъзходно ;) Ако някой друг живот се родя като жена, тогава ще му мисля...

Не виждам нищо странно, тема като тема. Твърдението, че искам другите да проявяват интерес към нея, е смешно. Ако се чувствувате добре в рамките на вашия личен живот, без да ви е грижа какво става наоколо, ами то си е ваша лична история.

Линк към коментар
Share on other sites

До някъде инстинкта води мъжа от друга страна е манипулиран и т .н.

А малко съзнание и отговорност ще се намери ли?

Разбира се че има ами то си пише ;))

''Всъщност истината е че (така мисля) нещата са комплексни.''

Наисти е трудно да ти опонира чоек след толкова редакции от твоя страна аз и затова съм се презастраховал при всяка една дума.

Линк към коментар
Share on other sites

Темата е за мъжа и кой какво мисли за него, нали?

Страно ми е настървението с което пишеш за определен вид мъже.

Всички ключови хора в моят живот са мъже. Това което са ми дали, жените не могат да ми дадат.

Винаги ми е било по-лесно да общувам със средно статистически мъж, отколкото със средностатистическа жена.

Несъмнено има и такива които и ти описваш, но ...

Ние привличаме хора сходни на нас самите. Това което ни дразни в другите е нашата сянка, онова което ние не си признаваме.

Редактирано от Еси
Линк към коментар
Share on other sites

Ако се чувствувате добре в рамките на вашия личен живот, без да ви е грижа какво става наоколо, ами то си е ваша лична история.

Какво предлагате да направя тогава? :huh: Грижа ме е, но не виждам така нещата, както вие ги виждате.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...