Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сбъдване на мечти-алгоритъм на действия


rumiii

Recommended Posts

Отварям :dancing yes: една тема за да се похваля и евентуално да дам идея за напред. Преди година гледах филма "the secret" сигурно познат на някои. Подейства ми като мисловна бомба, започнах да действам. За хората, които не са запознати с филма накратко: разказва се за елементарни научни принципи свързани с реализирането на целите. Според този филм постигането на мечтите, не в ръцета на съдбата, звездите и т.н. а в нашите ръце и то изцяло. Във филма участват доста известни личности, като автора на бестселъра " Пилешка супа за душата" и др., които споделят опита си. Изпълнявах съветите от филма и наистина ми потръгна, постигах с лекота доста неща, но понеже съм скептик, не бях съвсем сигурна доколко това се дължи на мен или накъсмета ми. И така ровейки в интернет попаднах на интересен курс/тренинг нещо от рода на "посигане на цели" в "Институт по приложна психология и физиопрофилактика" гр. София, лектора, мисля, се казваше Синенко. Три дни не ми се видяха много цената беше поносима и.... Сега мога да се похваля с две реализирани почти мечти във работата ми, а имам и нова кола, точно такавакоято исках, получена по много неочакван начин, но вече налице. оказа се че изпълнението на цели не е някакъв магичен ритуал а просто добре изпълнен алгоритъм от действия. Пожелавам ви същата успешна реализация на мечтите през новата година :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 37
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:rolleyes: Алгоритъм ли... възможно е до определена степен програмирането на желанията и резултатите от действията в тяхна посока да са по алгоритъм. Какъв обаче алгоритъм може да се предложи за това, човек да се научи кои желания да преследва?! Това не ми се вярва да стане чрез собствено програмиране, не е зле да се допитаме до Основния Програмист! :dancing yes:
Линк към коментар
Share on other sites

Гледала съм този филм, но според мен самата визуализация не е достатъчна. Мисля, че човек може да постигне почти всичко, което желае, ако го желае наистина и със спокойствие - ако нещо не се случва, то в повечето случаи е защото не го оставяме да се случи, тръпнейки и нервно потропвайки с крак. Аз самата съм постигнала всичко, което съм смятала за важно в живота си, много преди въобще да си дам сметка за начина, по който се случват нещата. И смятам, че повечето от желанията ни, колкото и невероятни да изглеждат в даден момент, са изпълними, ако им отдадем необходимото време и енергия.

Ще ми бъде интересно да споделиш концепцията на курса, който си посетила, в общ вид - ако е уместно, разбира си.

Добромир - :) :) :) Разсмя ме

Все пак живеем собствения си живот, по пътя на собствените си желания и решения. Важното е, че Основният Програмист е винаги до нас - да поправи някой бъг на собствената ни програма, като се наложи :)

Линк към коментар
Share on other sites

Нашият живот, желания и мисли засягат и тези около нас - не бива да го забравяме. А можем да имаме колкото си искаме и каквито си искаме желания, и те да бъдат изпълнени, но рано или късно ще ни бъде дадено да разберем, че тези желания в повечето случаи са глупави или най-малкото ненужни.

Линк към коментар
Share on other sites

Сбъдване на мечти-алгоритъм на действия

Според баба ми Вълка, която не разбираше ни от елементарна, ни от висша математика, споменатият алгоритъм включва открай време едва 3 стъпки, а именно:

1. Бачкане до скъсване;

2. Преосмисляне на неуспеха и неудовлетворението;

3. Бачкане до скъсване и т.н.

П.П. По споменатите причини баба ми понякога объркваше логаритмите с алгоритмите, но пък имаше най-прекрасните сини очи на света.

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

При първата точка от плана на баба Вълка не може да следва нищо друго, освен втората точка .. и животът е пълен с такива примери. Поне сред моите познати хората, които полагат най-малко усилия, изпитват най-голямо удовлетворение от живота си - и обратно. И аз мислех, че бачкането до скъсване води до нещо и да - доведе, до късогледство и дископатия :) Предполагам и баба Вълка е достигнала до същите резултати.

Шегата настрана, усилията, които полагаме, са важни, но не определящи. От друга страна не виждам нищо лошо да имаме желания и да ги осъществяваме, стига да не е за сметка на хората около нас, разбира се. А вярвам, че винаги има път към осъществяването на желанието ни, който да не е свързан с вреда за някой друг. Просто трябва да си пожелаваме внимателно :)

Линк към коментар
Share on other sites

Защо може да е важно да се сбъдват мечтите , че и от алгоритъм за това да се интересуваме? Важно е, защото това е една много важна стъпка: Сбъдват ти се мечтите и разбираш, че това никак не те прави щастлив. Разбираш ролята на човешките желания и мечти в човешкото пленничество. Това си е вече първа стъпка по пътя към щастието. Дотогава може да си си мислил, че си нещастен, защото не са се сбъднали мечтите ти. Което си е много далеч дори от началото на пътя към щастието.

Линк към коментар
Share on other sites

Към maggee:

Браво на теб - консумирай, консумирай, консумирай!

После гледай какво следва. Много бавно и внимателно.

Нали си свободна?

П.П. Специален акцент за теб - разглежданият дял от математиката визира мечтите, а не парите, кариерата, външните придобивки и пр. Говоря ти като банкер, щото ние, банкерите поназнайваме едно-друго от смятане и сметки, да ни се чуди човек на акъла. Че понякога даже и от хора - за да бъде объркването пълно.

И другия път - малко по-леко с баба ми, моля, че ми образуваш нерви.

Накратко - защитаваната от теб философия е път към смъртта.

Чао.

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

Към maggee:

Браво на теб - консумирай, консумирай, консумирай!

После гледай какво следва. Много бавно и внимателно.

Нали си свободна?

П.П. Специален акцент за теб - разглежданият дял от математиката визира мечтите, а не парите, кариерата, външните придобивки и пр. Говоря ти като банкер, щото ние, банкерите поназнайваме едно-друго от смятане и сметки, да ни се чуди човек на акъла. Че понякога даже и от хора - за да бъде объркването пълно.

И другия път - малко по-леко с баба ми, моля, че ми образуваш нерви.

Накратко - защитаваната от теб философия е път към смъртта.

Чао.

Ще се умира явно ... :)

Аз лично не бих си позволила да определям чий път накъде води...

Извинявай за баба ти, беше шега, явно неуместна - още веднъж извинявай. Лоша умисъл не е имало. Останалата част от мнението ти си позволявам да не приема.

Моята философия е простичка - човек, за да има какво да даде на света, трябва да има нещо в себе си. Ако си щастлив, ще успееш да зарадваш и други хора - ако нямаш енергия за себе си, не знам с какво би могъл да бъдеш полезен на другиго. Ако имам пари, ще мога да си позволя да направя нещо за някого, който в момента няма пари и да помогна - ако нямам пари, ще бъда принудена да работя за пари.

Ти си банкер и разбираш от пари и от хора.

Аз съм лекар и разбирам само от хора.

1/3 от пациентите ми ми дължат пари, които знам, че никога няма да получа.. знаела съм го и в момента, в който съм работела за тях. Останалите 2/3 не пропускат повод да се обадят, дори просто да ме чуят, да споделят нещо, да ми поднесат цвете след месеци... и ми дават усещането, че пътят ми е правилен. Все пак, по математика съм добра, а и да не бях - пак щях да зная, че 2/3 > 1/3. Може и към смъртта да води моят път... но това е моят живот, живея го аз, рано или късно ще разбера :)

Защо може да е важно да се сбъдват мечтите , че и от алгоритъм за това да се интересуваме? Важно е, защото това е една много важна стъпка: Сбъдват ти се мечтите и разбираш, че това никак не те прави щастлив. Разбираш ролята на човешките желания и мечти в човешкото пленничество. Това си е вече първа стъпка по пътя към щастието. Дотогава може да си си мислил, че си нещастен, защото не са се сбъднали мечтите ти. Което си е много далеч дори от началото на пътя към щастието.

Много ми хареса мисълта ти, по принцип съм съгласна с теб.

Но не винаги е така - имала съм мечти, които са били много невероятни, но са се сбъдвали и са ми донесли много позитивни емоции и добър опит. Не знам, някак не си представям живота като носене по течението.. ако нямаме мечти и не ги следваме, как бихме живели?

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам, някак не си представям живота като носене по течението.. ако нямаме мечти и не ги следваме, как бихме живели?

Да, малко растително звучи! :)

Но не е добре да се приема буквално. Всъщност всичко зависи от това, на кое течение се оставя човек. Ако попадне в правилното течение, може да се окаже, че мечтите и сбъдването им съществуват някак едновременно, то ест в това течение човекът не е разделен от мечтите си, а само от изнурителното си тичането към хоризонта!

Линк към коментар
Share on other sites

aorhama - ... Ти си ценен, докато си искрен - докато не започнеш да се изживяваш, като Победител. Вярно, че съм никой, но "победата Ти преотстъпвам. Дано успееш някак да я употребиш /инкасираш/. Истинските "битки" са в мен - конфигурирам антиподите ... и ... аз си знам. Но мога да Ти споделя "резултата":

Накрая се прегърнаха и ...

О, "Чудо" - ... в този миг се умножиха по безкрайност! :feel happy:

"Победителят", е обречен на безутешна недостатъчност. Само за пример: А. Македонски, е търсил просто "краят на света", "завоеванията" му не са го радвали, на тях се е усмихвал само. И е умрял в "безутешна недостатъчност". Изборите, които правим, променят /гарантирано/ ... само нас.

... п.п. - уважавам Те ... и май ми липсваш тук.

maggee - ... в този миг, за мен си - Истина и Красота, в единство. Целувам Ти ръцете и ума. Ти ... бъди щастлива, ... аз благодаря!

"Бона сера Доторе" - имаше песен. Денят си е Прекрасен, и заради Теб.

Багира - Вярвам Ти и Те разбирам, както и Ти би ...

"теченията" са условност - реална, даже необходима, но пак условност, подчинена на персоналните ни възприятия

... аз съм само капка, имам само тази "капка", аз съм любимата си капка ... ако съм капка пълна с Любов - какво ли ще усети този, който ме докосне ?........................................ уви, не задължително Любов - трябва да премине и през неговите сетива и възприятия.

Мога да мечтая за общото Блаженство ... всеотдайно и дълбоко, но го мечтая само в себе си.

... Да си припомним ........................................ аз съм само капка. ........И Ти. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, нещо подобно ми се щеше да напиша и аз за теченията, обаче определено нямаше да мога толкова поетично :feel happy:

А по-прозаично - няма как да установим със сигурност кое течение е правилното, по простата причина, че нашите преценки са си субективни. И дали да не допуснем, че има различни правилни течения? :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Отново съм съгласна с теб, Багира.

Мисля, че мечтите ни не са случайни и са само стъпалца, минавайки по които научаваме важните си уроци. Ето защо и за всеки човек мечтите са нещо различно, но при всички положения определят пътя му. А онова течение, в което мечтите и сбъдването им съществуват едновременно, се достига при постигане на хармония между самия човек и Бога. Познавам хора, които сякаш винаги са били в това състояние, и други, които го достигат след множество перипетии и анализи, и трети, които се отдалечават от него.. но това е част от пътя ни.

Диана, и аз мисля, че има повече от едно правилно течение - правилно е, когато човек е в хармония със себе си и света, а в такъв случай защо му е да мисли за другите течения.. още повече, че те със сигурност са близки по същество.

Бяса,

за хубавите думи аз благодаря :)

Линк към коментар
Share on other sites

Eто една друга страна на проблема с желанията: Да си представим, че съм едно могъщо самовлюбено същество, което се поддържа от енергията на другите човешки същества. Само че ако те разберат това, ще се бунтуват, ще се съпротивляват. За да ги контролирам измислям един такъв метод: 1. Убеждавам ги (което става доста лесно, но за всеки случай го правя от повечко възможни посоки), че щастието им се състои в това, да се сбъдват желанията им; 2. Леко им подсказвам подходящи желания, които само аз мога да удовлетворя; 3. Те са щастливи за известно време, (след това пак ще им подскажа ново подходящо желание) ; За да не се излива в странични посоки енергията им може да им подскажа и подходящи техники за сбъдване на желания (подходящи за мен- винаги да зависят от мен)

Добре би било тази ситуация да е само в моето въображение!

Линк към коментар
Share on other sites

Eто една друга страна на проблема с желанията: Да си представим, че съм едно могъщо самовлюбено същество, което се поддържа от енергията на другите човешки същества. Само че ако те разберат това, ще се бунтуват, ще се съпротивляват. За да ги контролирам измислям един такъв метод: 1. Убеждавам ги (което става доста лесно, но за всеки случай го правя от повечко възможни посоки), че щастието им се състои в това, да се сбъдват желанията им; 2. Леко им подсказвам подходящи желания, които само аз мога да удовлетворя; 3. Те са щастливи за известно време, (след това пак ще им подскажа ново подходящо желание) ; За да не се излива в странични посоки енергията им може да им подскажа и подходящи техники за сбъдване на желания (подходящи за мен- винаги да зависят от мен)

Добре би било тази ситуация да е само в моето въображение!

Ако правилно разбирам - описваш "консуматорското" ни общество. Така е. Но това е по-скоро - разумност, адекватност ... все полезни неща, които може би подтискат, но ако въображението си напълним, не с това, а с красотийки, може би по-лесно ще хармонираме в него. А може и да го променяме помалко :rolleyes: . Кой знае?

Линк към коментар
Share on other sites

Горе- долу. Не самото общество, а механизма, по който то действа. Впрочем, не твърдя, че всички желания са непременно грозни. Напротив! По- манипулативни и подхранващи илюзията за щастливата верига желание- осъществяване - ново желание- ново осъществяване са красивите желания! Всякакви красоти, само да не бъде разкрит механизма! Тогава нали ще остана без енергия! :) (аз- в ролата на могъщото самовлюбено същество)

Наистина, няма защо да оценяваме дали самото общество е добро, или лошо. Въпросът е какви са последствията от действието на едно такова общество, и ако те не ни харесват, какво и как може да се промени. (особено актуален въпрос в нощта на Рождество Христово! :) ) А ако ни харесва - нищо няма да променяме. Ще танцуваме ли, танцуваме танца на постигане на щастие чрез осъществяване на желания! Той може да бъде доста дълъг...

Линк към коментар
Share on other sites

Честито Рождество Христово, ... и привет!

За себе си бих казал, че също съм бормичка в този "механизъм", защото "Вяра имам и за очевидното" и го приемам, като даденост. Но все си мисля, че и той е в движение /развитие/.

За Живота /биологически/, е важно просто да функционира. Човешкото Съзнание го "натоварва" с категории, като: добро - зло, смислено - несмислено, красиво - грозно, обичам - мразя, ......... И тук смея да "намеря" Смисъла на човешкото ни Съзнание - да се съзнае и усъвършенства, тази нова за Живота /биологически/ Функция. Но смирен, :feel happy: се ограничавам в "капката" си ... и:

/... аватарът Ти, намирам за добър вариант, да онагледя това, което ще опитам да Ти споделя/

... имам два "ориентира" - Истина и Красота

като Истината, съм приел за "задължително условие" /колкото и да не ми се нравят, констатациите някой път. За да не отричам никого и нищо - мога да отричам само в себе си ... неща/ . Тя е процес, движение, развитие /вертикала в аватара/.

Красотата, съм усещал, като мимолетни състояния, като награда някаква, по принцип - незаслужена, защото винаги ме сепва /не съм я очаквал, само съм се надявал, че някому се случва, ако и аз помогна за това / хоризонтала в аватара/.

Вярвам, че най горе /в аватара/, ... е Хармонията. И само се надявам /мечтая - ако предпочиташ/, да не слизаме надолу. :rolleyes:

... най- ценните "неща", не могат да се купят ... пазаруваме си ежедневието, но начините по които се себеусещаме ще "отнесем" във Вечността ... да допуснем, че сме малка част от Нея / ей-тъй ... само за кураж/. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Багира - Сбъдват ти се мечтите и разбираш, че това никак не те прави щастлив. Разбираш ролята на човешките желания и мечти в човешкото пленничество. Мечтите не са желанията - имат различен произход, различен алгоритъм на сбъдване, различни последствия...

Когато се сбъдваха желанията ми, се налагаше да понеса както щастието, така и болката от реализацията им. Желанията се създават от ума и имат форма... Когато се сбъд

Сега се сбъдват мечтите ми - но аз не правя нищо за това, не бачкам до скъсване, не планирам, не сравнявам резултати... Това бе алгоритъмът на сбъдването на желанията...

Моят личен изпитан алгоритъм за мечтите:

1. - държа мечтата само на ниво усещане за щастие - никакви конкретни образи, схеми, събития... Например представях си децата си щастливи и спокойни и сигурни с човек до тях. Но този човек беше само присъствие - нямаше нито една конкретна черта освен това, че и той усещаше щастие и спокойствие и сигурност, както и аз...

2. - оставям свободно времето за сбъдване - "посаждам" мечтата - усещане в безвремие и само от време на време повтарям написаното в т.1. Ако все пак се уловя,че отчитам колко време е минало, внимателно обмислям защо е хубаво това, че все още не се е осъществила...

3. - оставям свободен пътя за сбъдването - "Неведоми са пътищата Божии - нека бъде волята Му" - така завършвам всеки сеанс от т.1 И все пак ако усетя съмнение,че пътят по-скоро се отдалечава от мечтата ми, отколкото да се приближава, напомням си, че животът е спирала и това, което ни отдалечава от мечатата ни днес всъщност ни приближава към реалното и сбъдване - само нужно е да разберем защо и как...

.. И един ден разбирам,че мечтите ми са се сбъднали - точно както съм си ги представила... благодаря всеки път за сбъднатите мечти преди да си замечтая за нещо друго - за което не съм и смеела досега да мечтая.... :feel happy:

Честито Рождество Христово на всички мечтатели ... и на тези, които все още не мечтаят.. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Нашият живот, желания и мисли засягат и тези около нас - не бива да го забравяме. А можем да имаме колкото си искаме и каквито си искаме желания, и те да бъдат изпълнени, но рано или късно ще ни бъде дадено да разберем, че тези желания в повечето случаи са глупави или най-малкото ненужни.

:thumbsup2: точно така мисля и аз!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Моят личен изпитан алгоритъм за мечтите:

1. - държа мечтата само на ниво усещане за щастие - никакви конкретни образи, схеми, събития... Например представях си децата си щастливи и спокойни и сигурни с човек до тях. Но този човек беше само присъствие - нямаше нито една конкретна черта освен това, че и той усещаше щастие и спокойствие и сигурност, както и аз...

2. - оставям свободно времето за сбъдване - "посаждам" мечтата - усещане в безвремие и само от време на време повтарям написаното в т.1. Ако все пак се уловя,че отчитам колко време е минало, внимателно обмислям защо е хубаво това, че все още не се е осъществила...

3. - оставям свободен пътя за сбъдването - "Неведоми са пътищата Божии - нека бъде волята Му" - така завършвам всеки сеанс от т.1 И все пак ако усетя съмнение,че пътят по-скоро се отдалечава от мечтата ми, отколкото да се приближава, напомням си, че животът е спирала и това, което ни отдалечава от мечатата ни днес всъщност ни приближава към реалното и сбъдване - само нужно е да разберем защо и как...

.. И един ден разбирам,че мечтите ми са се сбъднали - точно както съм си ги представила... благодаря всеки път за сбъднатите мечти преди да си замечтая за нещо друго - за което не съм и смеела досега да мечтая.... :feel happy:

Честито Рождество Христово на всички мечтатели ... и на тези, които все още не мечтаят.. :feel happy:

Това е :)

Честито Рождество :)

Линк към коментар
Share on other sites

Все пак изпълнението на някои желания предполага и полагане на много труд, усилия и вземане на трудни решения от наша страна. Това е валидно най-вече когато желанията са свързани с някаква промяна в самите нас, които са и истински ценните желания (или по-скоро стремежи). Ако нещо се постига с малко усилия, това показва или че то не е истински важно, или че е резултат от усилия, които сме положили в нашето минало.

Линк към коментар
Share on other sites

Мечтите ми винаги се сбъдват. Но това винаги ме убеждава, че не са мечтите лъжица за моята уста ...

Но точно днес си мислех за един от любимите си автори Тери Пратчет и една от най- хубавите му ниги (те всичките се от най- хубавите, но това е втори въпрос...) "Дядо Прас" . Точно днес се сетих, че не е случайно в тази книга символът на перфектния алгоритъм за сбъдване на желания- Дядо Прас е антропоморфна персонифицирана същност (на практика- извънчовешка). Човешката същност не знае да борави с желанията. Доброто управление на желанията е възможно от извънчовешко ниво. Добре, поне- извън личностно ниво. :)

Весела Коледа и още по- весели следващи дни!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...