Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Целомъдрието


Донка

Recommended Posts

:)

Когато една жена, респективно, мъж, са имали много полови партньори, при зачеването на дете, от виждащите може да се види как много тръби в астрала се отварят, вместо само една.

Детето което се роди, ще прави грешки в живота си. Не е hi-fi.

Предназначението на семейството е да се създадат и възпитат деца, здрави, морални, чисти, силни, интелигентни, кротки, добри и разумни деца, бъдещите хора, "които ще наследят земята".

Бих искала да задам един въпрос на автора, ако е възможно.Конкретен случай.Детето е от първия мъж, съпруг.Второто дете от друг мъж.Може ли да се тълкува в такъв случай възпитанието като второстепеннен фактор, тъй като между характера,съдбата на децата ще има някаква предопределеност? :hmmmmm: Замислих се, а не успях да го доизмисля.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Конкретен случай. Детето е от първия мъж, съпруг. Второто дете от друг мъж.Може ли да се тълкува в такъв случай възпитанието като второстепеннен фактор, тъй като между характера, съдбата на децата ще има някаква предопределеност?

Зависи и от няколко други фактора, но в общия случай, целенасочеността, силата на волята и общата жизненост вероятно ще бъдат намалени при второто дете.

Има и някои плюсове, по-лесно постигат комуникация, хрисимост и др.

Линк към коментар
Share on other sites

Казват, че от гения до лудостта имало една крачка. Аз мисля другояче - да си гений е лудост. Непростима, както любовта.

И що е целомъдрие? Как го разбирам?

Не го разбирам, но го виждам в очите на всяка бременна жена.

В напъпилите клонки на дърветата го виждам, пълни със земя и светлина. И в песента на птичката, която за малко спряла полет да попее. В снежинката го виждам, дето пада на земята, макар да знае, че ще стане кал. И тук го виждам - пълно е тук с него. И в полята с жито, и в реката. Най-вече в аромата на цветята. А как се виждат аромат и песен?

Целомъдрие...

Най-целомъдрен е човекът.

Понесъл кръста, но с любов. И няма избор, защото сам той е кръст.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Дори стигнах до етап да правя тема "Прекомерната интелигентност - помага или вреди в Пътя" ,...но изтрих всичко.Ще има много засегнати и обидени.

Ще излезе вярно май твърдението,че за Висшите духовни светове ПРЕКОМЕРНАТА интелигентност е по-скоро диагноза!

За лечение? - просто не ми се мисли! Безумно сложно е...да се напише.

Рядко нещо може да учуди, но това мнение ме изуми.

Моят коефициент на интелигентност е 128 - диагноза? Странно защо не се чувствам обидена, може би съм не-ПРЕКОМЕРНО интелигентна. Горкият Айнщайн обаче... интересно е разбирането му за света и за Бог, интересен е начинът, по който е съвместявал науката и вярата си на фона на неговия интелект...

Целомъдрието... няма нищо мъдро в тази крайност, смятам аз.

„Който обича да марширува, напразно има мозък в главата — гръбначният би бил достатъчен.“ (А. Айнщайн)

Линк към коментар
Share on other sites

Моят коефициент на интелигентност е 128 - диагноза? Горкият Айнщайн обаче...

Всъщност тези коефициенти са голям майтап. Айнщайн точно, доколкото си спомням, е имал май рекордно нисък коефициент на интелигентност - по мерилото на такива измишльотини като MENSA. Гениалността му вероятно се дължи по-скоро на вярата в следното:

"The intuitive mind is a sacred gift and the rational mind is a faithful servant. We have created a society that honors the servant and has forgotten the gift."

Albert Einstein

Изписва ми се като подпис на имейла, за да подсеща учените в университета, който така и не го взел на щат, но в днешно време с удоволствие се кичи с преподавателската му дейност в него, а портрета му е окачил централно до този на Макс Планк, че има и други измерения на човешката интелигентност, които именно тези учени са забравили. Айнщайн е нещо като terminus ante quem. След него списъка на Нобеловите лауреати на моя университет не се е попълнил с нито едно име повече. Затова пък високо IQ колкото си щеш.

(Мнението ми се отнася до цялата идея за IQ-то, не към maggee)

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност тези коефициенти са голям майтап. Айнщайн точно, доколкото си спомням, е имал май рекордно нисък коефициент на интелигентност - по мерилото на такива измишльотини като MENSA.

Интелигентност е умението да се справяш с нови и непознати ситуации и проблеми въз основа на натрупаните до момента знания и умения (неточен цитат от учебника ми по психиатрия). По тази дефиниция един интелигентен човек е Робинзон Крузо, например.

Intelligence is a property of the mind that encompasses many related abilities, such as the capacities to reason, to plan, to solve problems, to think abstractly, to comprehend ideas, to use language, and to learn.

Intelligence comes from the Latin verb "intellegere", which means "to understand".(Wikipedia)

Тестовете за интелигентност не са напълно обективни, но все пак имат своята стойност. Специално за коефициента на Айнщайн съм срещала данни, вариращи от 160 до 260, като 160 е доста над средното ниво.

И независимо от точната цифра, Айнщайн е успял да намери баланса между науката и Бог. Ако Айнщайн беше седнал да се чуди дали да се отдаде на науката или на Бога, най-вероятно нямаше да успее в нито едното. Мъдростта е в средния път.

Линк към коментар
Share on other sites

Нямам никакво особено отношение към тестовете за интелигентност. Не държа да съм умна, а за много неща съм глупава - и така е добре. Тест за интелигентност не съм си правила и няма и да си правя. Абсолютно ми е ненужен, за да израствам.

За Айнщайн не знам. Той май до осмата си година не е говорил. Имаше някаква такава история, но не съм сигурна. Много гении са били смятани от хората около себе си за идиоти. Във всеки случай бях чела една история за едно уникално ниско IQ на гениален човек. Може и да съм се объркала, че е Айнщайн.

Прилагаме някакво човешко мерило на даденото от Бога. Губене на време.

П.П. Много обичам картата на глупака/лудия в тарото. Нулата. Цялото. Необремененост. Целомъдрие (че да се върнем на темата де...)

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Нямам никакво особено отношение към тестовете за интелигентност. Не държа да съм умна, а за много неща съм глупава - и така е добре. Тест за интелигентност не съм си правила и няма и да си правя. Абсолютно ми е ненужен, за да израствам.

Ти не си глупава и никой тук не е. Имах предвид, че интелектът може да бъде в полза на духовното развитие, не да го спъва. Не искам да бъда разбрана грешно.

Линк към коментар
Share on other sites

ето тук и едно тестче за мъдрост

http://pic2.piczo.com/MiMiTy89/?g=28269174...;linkvar=000044

Може после да споделим по темата, но нека всеки честно да го направи без да гледа отговорите.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Защо все обвиняваме ума, вместо да си признаем, че не сме се научили да работим с него. А ако с ума си не можем да се справим, с интуицията ли ще можем? Няма прекалена интелигентност. Има неправилно насочване на мисълта, към личностното вместо към духовното.

Здравей Станимир!

Първо да те поздравя за точността и дълбочината,които преобладава почти във всички твои мнения.

Просто ти си гордост за този форум и дано да имаш все така Светлина и вдъхновение да пишеш стойностни неща.

И в сегашното си мнение: "Има неправилно насочване на мисълта, към личностното вместо към духовното" отново си прав и ако поръзсъждаваме още малко за това "неправилно насочване" ще намерим ролята на тази прекалена интелигентност /най-общо и фигуративно казано/ . Все пак всичко свръх- ,всичко в големи количества е вредно -така е.Знаем го!Трудността идва от това ,че на пръв поглед на интелигентността трудно може да се сложи мярка,защото главата не е чаша и да кажем - до тук трябва да наливаме,от тук насетне е "критично" ...

Притесненията ми за "прекалена интелигентност" влагам в едно ЗАЦИКЛЯНЕ на личността.

Какво имам предвид? - С времето индивида се развива - ражда се,учи,завършва колеж,...усвоява чужди езици...израства и прави кариера.Умът се е научил да "работи" /както казваш/ добре и следващият етап е да се насочи мисълта да Работи вече към духовното.ОК! Как става това? - Еми умът трябва да си "признае" своята нищожност в сравнение с необятното проявление на Духът и да не се опитва да го проумее и разбира...Това НЕ е възможно! Това не е и функцията на ума,...НО под прекалена интелигентност аз визирам точно това.

Значи обобщено как се получава "зациклянето" на интелигентния човек - трупане на много знания,факти,сравнения,анализи и т.н. ,което в духовното развитие не е много полезно.

Защо ли? - защото не трупането на знания,а ПРАКТИКАТА трябва да е водеща! Нещата трябва да се прилагат,да се изпитват и след като се получат "плодовете" от действията ни се включва умът като анализ,равносметки... -следват нови цикли на практики и т.н. Стъпало след стъпало...

Вярвай ми от 15 години познавам много интелигентни хора които имат много прочетени окултни книги,правят доста добри паралели между нещата...книги написаха,а да ги чуеш как говорят...цена нямат!В крайна сметка под въздействие на тъмни сили и на базата на своите знания те развиха само егото си,...не приложиха и част от своите знания и познай къде са сега ? Не искам да казвам за мъките,неволите и безпътицита в която са...

Е аз вярвам,че тези приятели ще излязат от "дупката" която им изкопа тяхната "прекомерна" интелигентност ,но "цената",която плащат ми се струва,че е доста голяма! А какво им пречеше да прилагат,да пробват,да Работят...

Тщеславието произлиза от ума и е много трудно да се озапти,когато ти ръкопляскат всички наоколо!

На аплодисменти егото няма насита и винаги ще иска още и още... и е готово да експлоатира умът до блокиране!

Това е за сега.Дано да се е разбрало,че аз не съм против интелигентните хора...Това е много хубаво и дано те да са повече. Искам само да заостря вниманието за капаните,в които попада егото карайки умът да стане Богоравен !

Поздрави и много успехи!

Линк към коментар
Share on other sites

Е аз вярвам,че тези приятели ще излязат от "дупката" която им изкопа тяхната "прекомерна" интелигентност ,но "цената",която плащат ми се струва,че е доста голяма! А какво им пречеше да прилагат,да пробват,да Работят...

Няма прекомерна интелигентност, а има прекалено самомнение и комплекси. Истински умните хора нямат нужда да доказват себе си. Просто си вършат работата - мирно и тихо. А тя, работата, е колосална, къде ще ти остане време да събираш овациите?

Тщеславието произлиза от ума и е много трудно да се озапти,когато ти ръкопляскат всички наоколо!

На аплодисменти егото няма насита и винаги ще иска още и още... и е готово да експлоатира умът до блокиране!

За мен пък тщеславието идва от глупостта и рано или късно води в бездната. Най-умните учени хора около мен са скромни, събрани, меки и услужливи - независимо от титлите и статуса си на известни и уважавани хора. Истински светила. Би се почувствал обогатен от общуването си с някой от тях, а ако познаваше повечко такива, нямаше да пишеш вероятно тези неща.

Отдавам го на повърхностните ти наблюдения върху хора, които само симулират умност и ученост, а всъщност са невежи.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

П.П. Много обичам картата на глупака/лудия в тарото. Нулата. Цялото. Необремененост. Целомъдрие (че да се върнем на темата де...)

Страхотно!!! Мисля, че това е удар в десятката! Общоприето е нулата да се смята за нищо, но тя е символ още на змията, захапала опашката си - на мъдростта, събирането на двата й края - на целостта, безкрайният път по нея без начало и край - на вечността, липсата на каквото и да е друго съдържание - на чистотата. Тя е най-малкото число по абсолютна стойност - на смирението... Ще ми е интересно да допълним заедно този ред. Всички тези качества се съдържат в понятието целомъдрие.

Преди няколко дни си направих акаунт в скайпа, изборът беше донякъде интуитивен, донякъде във връзка с това, че целият ми живот, и трите периода според нумерологията минават с числото нула на върха. latina000. Предизвикателство да започвам все от нулата и да работя по усвояването на уроци по всички направления. Помислих си, някои ще направят аналогия - тази е кръгла нула, даже не една, ами три. :dancing yes: Друго си е да избереш 111, 333, 555, 888, а някои биха си харесали и 666. Но чувството за лекота, което дава нулата, ми е много приятно. Аналогично на това да ти е чиста съвестта. "Блажени нищите духом", тоест - смирените. Необремененост - невинността на непрегрешилите като Дева Мария, милосърдие и прошка за прегрешилите - като Мария Магдалена. Отново качества, които включваме в понятието целомъдрие. Ако сме сгрешили, да се помолим за прошка, да простим на себе си и на другите / обърках реда, в Господнята молитва е друг/.

Хайде, предизвиквам ви да направим заедно връзка между целомъдритето и любовта. Може ли нулата да се приеме за символ в случая?

Значи обобщено как се получава "зациклянето" на интелигентния човек - трупане на много знания,факти,сравнения,анализи и т.н. ,което в духовното развитие не е много полезно.

Защо ли? - защото не трупането на знания,а ПРАКТИКАТА трябва да е водеща! Нещата трябва да се прилагат,да се изпитват и след като се получат "плодовете" от действията ни се включва умът като анализ,равносметки... -следват нови цикли на практики и т.н. Стъпало след стъпало...

Вярвай ми от 15 години познавам много интелигентни хора които имат много прочетени окултни книги,правят доста добри паралели между нещата...книги написаха,а да ги чуеш как говорят...цена нямат!В крайна сметка под въздействие на тъмни сили и на базата на своите знания те развиха само егото си,...не приложиха и част от своите знания и познай къде са сега ? Не искам да казвам за мъките,неволите и безпътицита в която са...

Е аз вярвам,че тези приятели ще излязат от "дупката" която им изкопа тяхната "прекомерна" интелигентност ,но "цената",която плащат ми се струва,че е доста голяма! А какво им пречеше да прилагат,да пробват,да Работят...

Тщеславието произлиза от ума и е много трудно да се озапти,когато ти ръкопляскат всички наоколо!

На аплодисменти егото няма насита и винаги ще иска още и още... и е готово да експлоатира умът до блокиране!

Поздрави и много успехи!

Според мене такива хора прекалено се надяват на себе си и своите качества, възгордяват се, не съобразяват с Бога и останалите живи същества постъпките си, притъпяват гласа на съвестта си, изместват Центъра в тях самите. Затова ги понатупват впоследствие, карат ги да се смирят. Сатанаилчо и той така, от светъл ангел - паднал демон. Много често хората започват развитието си с добри намерения, но някъде по пътя се самозабравят, приписват успехите си на лични заслуги, а не на благословия Отгоре. Идва момент, когато започват прекалено много да си правят аритметика за парите, за потока на енергиите между тях и другите, колко дават, колко взимат... Така е - те загубват безкрайното захранване Отгоре, без което неминуемо се сриват. Те вече не могат да помагат както в началото, ако се занимават с лечителство, и започват да допълват практиката си с нови методи, все по-земни и изкуствени. Тези хора се смятат за много духовни, умни, можещи - те манипулират останалите, за да постигнат собствените си цели, започват да се месят в чужди съдби, преобразяват света около себе си по свое усмотрение, превръщат се в едни "Богове". При това неминуемо грешат. Без Божите ръководство не знаят какво е писано за съдбата на другите, те влизат в огромни грехове със силата, която са овладели. Е, как да търпят това Отгоре. Оставят ги без пари, без работа, без уважение, без влияние...

Освен това хората, тръгнали по пътя на служенето и правенето на добрини са обект на нападки от страна на откровените вътрешно сатанисти и без Божията подкрепа, ако се поддадат, неминуемо падат. Аз съм свидетел на такива случаи. Много жалко! Зная, че завръщането на тези хора, които имат много качества, е напълно възможно, ако се смирят и покаят, ако бъдат готови отново да служат, но не на собствените си интереси, а на другите, на Бога. Винаги с огромен респект се сещам за лечителите безсребреници, божии светии. Да прочетат отново за тях, да вземат примера им, да се посветят - тогава благословението отново ще дойде, силата - но те вече няма да забравят Откъде иде тя, няма да забравят на Кого да благодарят. Без хляб, покрив и любов няма да останат.

Поотклоних се доста. Както постъпвам обикновено в такива случаи, правя връзката с темата, че да се оправдая за отклонението. Да, целомъдрието не се отнася само за секса. Мъдро владеене, съобразено с Цялото, с висшите принципи. Не правиш ли така, идват шамарите. Възгордял се човек, макар външно да се ограничава по отношение на секса, не е целомъдрен. Има и други начини да издевателстваш с енергиите и съдбите на другите, не толкова явни, но дори по-страшни. Извинявам се за прекаленото многословие! :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля че секса за истинското целомъдрие

не стои на дневен ред т.е дали го има или няма не е от толкова значение,секса си е просто част от живота.

Целомъдрието си е в съвсем друга насока жалко че ми е беден речника и не мога да го напиша, но мисля че и не е нужно както казах някои неща се усещат само...

Линк към коментар
Share on other sites

Между другото установихме, че на немски дума целомъдрен няма. Има една дума, която по-скоро значи някой, на който му се иска, ама не може :whistling: Не се сещам за друга група езици, освен славянските, която да изразява това, което в други езици е чисто въздържание от секса, по такъв начин: цело-мъдрен. Никъде не съм видяла да присъства там коренът на думата "цял" и на думата "мъдър". По-скоро семантиката на другите думи, които знам (например chaste на английски) го бие на "чист".

Не е ли интересно това? Чак ми се наложи да създам нова дума на немски, за да обясня на една моя позната тук какво се има предвид и колко е богат спектъра на това понятие на български.

Линк към коментар
Share on other sites

Притесненията ми за "прекалена интелигентност" влагам в едно ЗАЦИКЛЯНЕ на личността.

Какво имам предвид? - С времето индивида се развива - ражда се,учи,завършва колеж,...усвоява чужди езици...израства и прави кариера.Умът се е научил да "работи" /както казваш/ добре и следващият етап е да се насочи мисълта да Работи вече към духовното.ОК! Как става това? - Еми умът трябва да си "признае" своята нищожност в сравнение с необятното проявление на Духът и да не се опитва да го проумее и разбира...Това НЕ е възможно! Това не е и функцията на ума,...НО под прекалена интелигентност аз визирам точно това.

Значи обобщено как се получава "зациклянето" на интелигентния човек - трупане на много знания,факти,сравнения,анализи и т.н. ,което в духовното развитие не е много полезно.

Съгласна съм с теб. Тук проблемът не е толоква в интелекта, винаги е добре да го има, не той спъва тези хора, а по-скоро липсата на интуиция, на духовност. Умът е добър приятел, той ни помага да се справим с фактите, с които разполагаме - ако разполагаме с част от съвкупността факти, изводите на ума ще бъдат половинчати; ако интуитивните усещания на човека доставят липсващите факти, умът ще успее да ги осмисли и интегрира по такъв начин, че те да формират една цялостна и стройна система.

Тук бих цитирала една друга мисъл на Айнщайн, която много харесвам: Здрав разум е наборът от предразсъдъци, с които човек се е сдобил до 18-годишната си възраст.

И си мисля, че и ти имаш предвид точно това - така наречения "здрав разум", който представлява всъщност истинските окови за развитието на човека във всеки един смисъл.

Линк към коментар
Share on other sites

Обичайното значение на целомъдреността се отнася до жената. До девствената жена. Но защо?

Девствената жена не е обладана. Обладаната жена обикновено по несъзнаван - пък и по емпиричен път - се счита или разпознава като забременяла. Бременната жена носи в себе си... нещо друго (докато майката може да смята зародиша си за нещо свое, то обществената психология "види" ли бременна жена, вижда в нея нещо внесено, нещо чуждо). Дори бащата да е ясен, в обществено-психологически смисъл той винаги е подвъпросен. Степента, в която бащата е неясен, се компенсира с разбирането, че бащата е... дяволът. Този механизъм на несъзнавани операции е същият като преди 10 000 години и никак не се променил.

Всяка недевственост, колкото и съобразена със законите и морала да е, съдържа в себе си идеята за обладаността от дявола. Това го мисли не само патриархалното общество, много жени държат тоя флаг високо вдигнат.

Целомъдрената жена е жената неподала се на змията (дявола) и не вкусила забранения плод.

----

Това е архетипът на целомъдреността. Всички интерпретации за целомъдреността, дори и да противоречат на тоя архетип, намират своя смислов ресурс от него. Въпросът е не да се разграничаваме от подобна трактовка, а изграждайки своя, да имаме предвид изначалния залог на архетипната идея.

Линк към коментар
Share on other sites

на немски дума целомъдрен няма. ... Не се сещам за друга група езици, освен славянските, която да изразява това, което в други езици е чисто въздържание от секса, по такъв начин: цело-мъдрен. Никъде не съм видяла да присъства там коренът на думата "цял" и на думата "мъдър". По-скоро семантиката на другите думи, които знам (например chaste на английски) го бие на "чист".

На френски думата в физическия си смисъл е vierge, девствен.

Но това е не съвсем точно, защото Мирбо пише в "Дневникът на една камериерка", че първо изгубила целомъдрието си, а после и девствеността си. Има пред вид и двете на физическо ниво.

От духовна гледна точка тъждеството между двете е невярно, защото може човек да загуби девствеността си, но да остане целомъдрен.

секса за истинското целомъдрие не стои на дневен ред т.е дали го има или няма не е от толкова значение, [когато] секса е ... част от [създаването на] живота

Тогава сексът е свещен и не води до загуба на целомъдрие.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Всяко действие на човека е свещено, независимо какво е то, но не е достатъчно съзнателно извършвано.

Включи ли се осъзнаването на действията, те се превръщат в свещенодействия.

Сексуалният контакт с любим е само едно от тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Кама агни –огънят на страстта. Дори не позволяваме на този огън на страстта да се появи, да се надигне в нас. В момента, в който се появи желание, го задоволяваме мигновено. Тогава то не остава в теб. Не те изгаря. Хората, които водят много безразборен полов живот имат нула кама агни, защото те дори не позволяват на огъня да се появи да ги изпече малко. В момента, в който се появи желание за секс, те веднага го прекратяват, отдавайки му се. Така кама агни не се пробужда в тях. Когато се появи страстта, наблюдавай я. Тя е във всяка клетка на тялото. Поглъща те напълно и изцяло. Тя гори и се движи напред. Има 100% цялостност на бдителността, будността. Но ако не позволиш това да се прояви, ако има дори едно малко желание, ти веднага го потушаваш, тогава и твоята сила, твоята шакти, потенциалът ти спада все повече, и ставаш по-муден, по-инертен. По-малко чувствителност. Повече инертност. И няма доблест, нито смелост, радост или ентусиазъм в което и да е действие, което правиш. Затова хората, които правят много секс, нямат ентусиазъм. Нямат нито силата, волята, нито издръжливостта да направят каквото и да е действие. Но ако преминеш през този вид огън, ти ставаш пречистен, прекрачваш на другия бряг, изгрява блаженството, свободата, идва просветлението.

Шри Шри Рави Шанкар из коментарите му върху Йога сутра №8 "Трите вида тапас и петте вида агни". 1-2 януари 1995 г. Уегис, Швейцария

Линк към коментар
Share on other sites

Най-опасните елементи за изразходване на енергията са страстите. И онези от вас, които се оплакват, че паметта им отслабва, ще знаят, че у тях страстите са взели надмощие. Този факт се забелязва у млади момичета и момчета на около петнадесет-шестнадесет години. В тази възраст те започват да любят и затова започват да забравят и не могат да си учат уроците. Така е и с възрастните – и те се влюбват в други неща, но това не е Любов, това е привидна любов, любов на чашката. Такова е положението на всеки пияница, който обича чашката – погледне в нея и е доволен. Подобно е положението и с мислите: в окултен смисъл има мисъл чисто физическа, има мисъл на желанията, има и духовна мисъл. Мислите на желанията са тези, от които съвременното общество страда, т.е. епохата, в която хората живеят днес, е такава.

Петър Дънов- "Великата майка" :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Всяко действие на човека е свещено, независимо какво е то, но не е достатъчно съзнателно извършвано.

Включи ли се осъзнаването на действията, те се превръщат в свещенодействия.

Сексуалният контакт с любим е само едно от тях.

Незнам ''целомъдрените'' дали са на това мнение . :rolleyes:

Какво нецеломъдрено има в това да правиш секс с любим човек за да се роди живот(човек)?

Линк към коментар
Share on other sites

Цело - мъдрие. Да постъпиш мъдро спрямо всички. Няма лошо, ако двамата са свободни. Ако не са - първо да се освободят, ако е разумно. Има разлика между любовен акт - свещенодействие и изневяра.

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

Целомъдрието в истинския си смисъл няма общо с физическите прояви. Любовта и целомъдрието са съзнание, психика, виртуал. Липса на физически контакти и секс не означава целомъдрие.

В един университет познавах египтянка, която живееше с мъж, а накрая преди да се прибере в родината си с диплома, щеше да си оперира/лепи/ химена за "целомъдрие".

За някои всички са любими, всички са семейство, всички деца са техни деца. Ето какво е целомъдрие.

И ние сме на светлинни години от целомъдрието.

Редактирано от infinity1305
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...