Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вегетарианството и взаимоотношенията между хората


Донка

Recommended Posts

  • Отговори 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

При празниците винаги присъства някаква ритуалност и тържественост. Не е важно количеството на храната, но самото и приготвяне, подреждането на масата и пристъпването към нейното консумиране се извършват с чувство различно от обичайното. Това приповдигнато настроение трябва да присъства винаги, не само на празниците и да стане част от процеса на хранене. Затова има и молитви преди хранене, защото това което ще усвоим от храната зависи от нашето собствено настроение, от отношението ни по време на приготвянето и от съзнателното извличане на най-чистите енергии от нея.

Линк към коментар
Share on other sites

Ритуалности тържественос може да има и в приготвянето на домашен хляб. Чувството, с което се приготвя трапезата и обстановката за самия празник, правят празника.

Аз съм доволна, че макар и малко, проблясъче има в близките ми. Осъзнава се, че не е въпроса да има много храна и то всякакъм мръшляк / ;) /.

И най-вече, че не ме карат да ям, а ме разбират и се съобразяват, /което си е направо чудо/ :sorcerer::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...