Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Aбортите - за и против


Recommended Posts

возможность убийства человека на любом этапе его жизни... не совместимые с заповедями Господа нашего Иисуса Христа. Если защите прав и свобод будут подлежать жизни людей только с момента их рождения, то такое государство не только узаконит детоубийства — оно объявит войну Богу.

Възвание за милосърдие

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Кости няма , а кости троши. Що е то? Езикът.

Две страници акъл, или по-скоро лични мнения по проблем, който всеки от пишещите смята,че няма скоро да му се натресе на главата, са предостатъчни.

Аз също призовавам към милосърдие - затворете темата.

(За да не се почувства никой конкретно засегнат, ще кажа, че горните редове са назрели в мен от няколко дни.)

Бъдете щастливи!

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Може би късметче има право - прекалено много се увлякохме да коментираме конкретни хора и конкретен случай - една прекрасна млада жена, която имаше смелостта да бъде откровена с нас.

Тя беше най-точна от всички нас:

nameli Публикувано на Jan 2 2008, 17:11

Пак благодаря за куража,който ми вдъхнахте.Мнението на мъжа ми накрая беше:"Готов съм за още едно дете,ако отношенията ни са добри."Не го виня.Това е важно условие,а ние често сме на ръба.Дилемата е била решена вече.Днес на видеозон се видя плоден сак,но вътре имаше ембрион, който е спрял развитието си преди три седмици.Лекарят беше категоричен.През цялото време се молих всичко да е според Божията воля и според Божията любов.Мисля,че е така.Остава да разбера,защо ми се случва това.

Мъдри думи, намели! Благодаря ти - добри уроци ни даде Бог през теб и болката ти (губила съм дете желано и знам какво ти е сега).

Предлагам наистина да прехвърлим разговора върху аспектите на аборта по принцип. Ако е необходимо, можем да разделим темата на няколко подтеми свързани с медицинските и духовните измерения.

Според мен темата е изключително актуална - и освен това е проверка на нашата зрялост - дали ще разберем и приемем или ще се нахвърлим да осъждаме и поучаваме...

Затова ще сменя леко заглавието и ще добавя подходящо работно подзаглавие. Приемам на лични съобщения предложения за развитието на темата.

Линк към коментар
Share on other sites

Е, мисля, че осъждане се четеше по-скоро в някои от последните мнения. Повечето хора се опитаха да окуражат жената. Не мисля, че са раздавали съвети. Някои се изказаха просто за себе си, ако правилно съм разбрала. Само изказването на Орлин ми се стори крайно. Не е уместно, особено от страна на мъж, който никога не е бил "бременен" и не може да си представи на какъв психологически стрес е изложена жената. На чужд гръб и сто тояги са малко.

Аз съм по принцип против абортите, но разбирам жените, които ги правят. Не бих ги обвинила никога. То си е тяхно решение, а може и много трудно и болезнено да е било то. Мога да се изказвам само за правилността на собствените си решения.

Не разбирам обаче мъжете, които правят деца и след това не искат да поемат отговорност за тях. Липсата на бащата е проблем на огромен брой деца в днешно време, особено в западното общество. То си е една цяла катастрофа. Ето за това си струва да се мисли, когато жените правят аборти, а не да им се хвърля вината.

Линк към коментар
Share on other sites

Нищо лично против момичето отворило темата.

Струвам ви се краен, защото защитавам позиция, различна от тази на съвременното общество. В съвремие4то ценностната система е тотално преобърната, с краката нагоре. Обществото следва тази преобърната ценностна система и съответно се установяват масови патерни на поведение и мислене, много различни от природно (или космично) хармоничните. И съответно ако не мислиш в рамките на тези изкривени патерни, ставаш крив... Ако сексът се прави ей така, за удоволствие, а не за деца или за духовно развитие, естествено че ще стават нежелани деца. Самото им нежелаене обаче вече е в разрез с всичко човешко и е директна атака срещу неродения плод, който чувства и преживява това нежелаене директно и реагира с физиологични и психични промени. Ako takowa nevelano dete se rodi, to цял живот ще носи тежки комплекси за непълноценност, за неуспех, за провал, слабост, които ще се стреми да компенсира по един или друг начин - с агресия или пасивно депресиране и отдръпване.

Затова е нужна просвета - ако правиш секс не за дете, прави го за душата си - има си методи, има си състояния, които се постигат по този начин. Другото е невежество и сляпо следване на нагони не по различни от тези на котката ви. А ако има зачеване - кой каквото и да ми говори и каквито и социални доводи да изтъква - никой няма право да убива живот, защото ще му пречи на просперитета и т.н. Вече е заченат този живот - ако свободната воля не е искала такъв, да е мислила и действала преди това. Според мен абортът е оправдан ако се знае, че детето ще се роди с малформации, с психически дефицит, обременености, които ще му пречат да бъде разумен човек... При изнасилване жената също би имала право да премахне зародиша. Сигурно има други случаи когато абортът е оправдан. Но масовите аборти, които се правят сега, това е безумие. Това са масови убийства.

Не влагам грам осъждане, мили съфорумци. Просто мисля.

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

...При изнасилване жената също би имала право да премахне зародиша. Сигурно има други случаи когато абортът е оправдан. Но масовите аборти, които се правят сега, това е безумие. Това са масови убийства.

Не влагам грам осъждане, мили съфорумци. Просто мисля.

Разсъждавам по същия начин. Има случаи в които аборта е оправдан, но те са рядкост.

Всеки ден се убиват деца заради нежеланието на родителите да ги имат. Егоизъм, оправдан с клишето - "По-добре така, от колкото да родя нещастно дете, за което не мога да се грижа."

Не е по - добре. По - добре е да се вземат мерки срещу нежелано забременяване, за да не се стига до аборт.

Линк към коментар
Share on other sites

Бременна съм без да сне планирали.Мъжът ми не иска "усложнения".Имаме 1 дете на 4г.Няма ХАРМОНИЯ в семейството.Той казва "ти имаш проблем,не си наред,затова не се разбираме,ако можеш да се справиш сама раждай' Така звучат думите му накратко.Сърцето ми казва Да! на Живота!Но положението е друго.Моля за съвет.

Ами всяко едно дете което е за4енато трябва да се роди,а ако дадена жена направи умишлен аборт,се превръща в убиец.Колкото до мъжът ти,той ще си носи последствията за неотговорноста му.А от финансова гледна точка не се притеснявай скоро след като си отиде сегашното правителство нещата доста ще се подобрят за страната ни,след 2009 бързо ще достигнем европейските заплати колкото и в момента да звучи абсурдно за някой.Но дори и да не предстояха добри години за страната ни,пак бих те посъветвал да си го родиш,все пак едно време нашите баби и пра баби са раждали много деца в много по лоши условия.Така че смело напред,имаш си глава на раменете преценяй си.

При изнасилване жената също би имала право да премахне зародиша. Сигурно има други случаи когато абортът е оправдан.

Не съм много съгласен,че при едно изнасилване може да се роди дете,все пак децата нестават толкова лесно.При самия акт ако жената оби4а мъжат изпраща послание до зоната на здрача,до вселенския разум,или както искайте го наричайте,че е готова да даде живот на една душа.И оправдан аборт мисля че няма,дори да е увредено детето,нищо не се случва случайно,едно здраво,нормално дете се ражда при нормални родители,които са живяли съобразно природните закони.И остава само да го възпитат да стане детето Човек.

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Добре, ще споделя нещо тук, което обикновено държа за себе си, защото засяга много лично мой близък човек. Една моя много близка приятелка в Берлин преди време много страдаше заради връзката със своя приятел. Мъжът е десет години по-млад от нея, заради него тя се раздели със съпруга си и досега са заедно (повече от три години). Връзката е хубава, дълбока, духовна, но много тежка. Според мен доста кармично обременена.

Един ден бях при нея и тя ме помоли да й дам Рейки и да се помоля за разрешаване на този проблем. По-точно да й се разкрие смисъла на връзката, от която толкова страдаше. Съгласих се и енергията тече много интензивно по време на "сеанса". Непосредствено след това тя първо е имала някакъв силен пристъп (лечебна криза) на разрушителни емоционални състояния, после приятелят й дошъл при нея и я успокоил (тъкмо се бяха карали). После останал при нея.

Точно тази нощ вероятно е забременяла, което ми съобщи (с ужас) след няколко седмици. Приятелят й се изплаши (иначе е много нормален човек и страшно го уважавам) и й рекъл, че не е готов за такова нещо. Тя бееше шокирана и разкъсана от желание да има това дете, от друга й лиспваше вяра, че ще се справи сама. Бях убедена, че това дете е отговорът на въпроса й. Опитах се да й го кажа, тъй като по някакъв начин (индиректно) имах участие в ситуацията. Не помогна.

Той я заряза, а тя не намери сили и реши да абортира. Последва една много страшна криза във връзката им, която не се разпадна според мен само защото има важна функция, която в един момент ще трябва да се изпълни. Само че това с детето беше тест, на който не издържаха. Определено се опитах да помогна, но нищо не се получи. В последствие тя беше съсипана, той изпълнен с угризения, които го тресяха години, за известно време даже бяха се разделили. Ставаха страшни неща.

Сега решиха най-после да живеят заедно, но все още има проблеми. И аз знам, че проблемите са заради тази душа, която те не приеха. Тя вероятно все още иска да се въплъти (при втори шанс), но двамата все "не са готови". И така тук хората си живеят с години заедно, нямат деца, творческата им енергия не се усвоява, а и от развитието така се отказват, после се чудят защо връзката им страда, да не говорим за болестите, които също в един момент идват. Това да не приемеш една душа, кото иска да се роди е страх и недоверие в процеса на живота. Не е престъпление, но е повод за много, много сериозен размисъл.

С което намеквам, че отговорността е обща. И нейна, и негова.

П.П. Тъй като в една друга тема се говори за транзитите на Плутон. През въпросната вечер имаше някакъв стелиум в Стрелец, мисля Луната, Слънето и Плутон. Приятелката ми има Луна на 22 градуса в Стрелец, което беше в точен съвпад със стелиума. Въздействията на плутоновия транзит са дългосрочни, но при струпвания на планети може и да има внезапни и много интензивни въздействия с дългосрочни последствия и потенциал за голяма трансформация. Тоест те двамата (той пък е Стрелец по слънчев знак) се отказаха от промяната.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Не съм много съгласен,че при едно изнасилване може да се роди дете,все пак децата нестават толкова лесно.При самия акт ако жената оби4а мъжат изпраща послание до зоната на здрача,до вселенския разум,или както искайте го наричайте,че е готова да даде живот на една душа.И оправдан аборт мисля че няма,дори да е увредено детето,нищо не се случва случайно,едно здраво,нормално дете се ражда при нормални родители,които са живяли съобразно природните закони.И остава само да го възпитат да стане детето Човек.

Учудвам се,че темата ме вълнува толкова.Наивно е да се смята,че не може да се роди дете от насилствен акт(може би рядко,но все пак...).Мисля дори ,че малко деца в днешно време се зачеват с любов.Представата за любовта е толкова изкривена и размита у нас хората,че може би единствено Божествената и същност я съхранява в изначален вид.

Също така не смятам,че здрави деца се раждат само при "нормални родители"живеещи по природните закони.Иначе защо съседката ми,която е алкохоличка и вечно с цигара в уста ражда 3 или 4-то дете,като през една от бременостите изкара туберкулоза?За бащите да не говорим.

Има Божествени закони и принципи,които още не можем да проумеем явно(в общ план).

За децата с увреждания мога да кажа само ,че идват на Земята за да изчистят личната си кармата или тази на родовете си .А понякога идват за да ни научат на любов ,грижа към ближния,състрадание,търпение и ред други качества,които иначе трудно бихме култивирали в себе си.Да ни калят в милосърдие и да изчистят сърцата ни.

Линк към коментар
Share on other sites

Също така не смятам,че здрави деца се раждат само при "нормални родители"живеещи по природните закони.Иначе защо съседката ми,която е алкохоличка и вечно с цигара в уста ражда 3 или 4-то дете,като през една от бременостите изкара туберкулоза?За бащите да не говорим.

Има Божествени закони и принципи,които още не можем да проумеем явно(в общ план).

За децата с увреждания мога да кажа само ,че идват на Земята за да изчистят личната си кармата или тази на родовете си .А понякога идват за да ни научат на любов ,грижа към ближния,състрадание,търпение и ред други качества,които иначе трудно бихме култивирали в себе си.Да ни калят в милосърдие и да изчистят сърцата ни.

И все пак,има една поговорка крушата не пада по дълеч от дървото,при нормални родители се раждат нормални деца,примерно в лошо семейство (лошо не е точната дума но немога да намеря по точна в момента) не може да се роди светия,или гениий,такива големи хора също не се раждат в богати семейства,най често са в бедни семейства и с добри родители.Макар че скоро се натъткнах на такъв странен случай,все пак сме в 21 век,запознах се с едно момиче на 19 години,на което баща и е учен човек прокорор но доста консервативен човек с доста остарели разбирания за живота и я скъсва от ограничения,не и разрешава да излиза на дискотеки,разбрах и че я бие,а момичето е доста свясно,но явно майка и балансира нещата в семейството,защото тя си е другата противоположност на баща и,странно ми е как неините родители са се събрали,след като знам че по скоро при хората подобното се привлича а не противоположното.Явно интелигентноста не зависи от това колко си учил,но спирам до тука че това е вече за друга тема :) .

Линк към коментар
Share on other sites

примерно в лошо семейство (лошо не е точната дума но немога да намеря по точна в момента) не може да се роди светия,или гениий,такива големи хора също не се раждат в богати семейства,най често са в бедни семейства и с добри родители.

Кой ти каза, че светиите и гениите (къде пък ги сложи тях в един кюп) не си падат по предизвикателствата? Тежкото семейство е възможност за израстване.

Изпитано.

П.П. И хората няма нужда да са "големи", за да носят нещо добро на света. Доброто е в малките неща, както казва Дънов. Злото в големите.

П.П.П. Тъкмо се сетих, че работя с една "генийка", на която бащата също е гений... и абсолютен задник. Но явно не е толкова зле, защото дъщеря му е един от най-свестните хора на света. А и той не ще да е толкоз лош - имаше тумор в стомаха, сега се бил смалил, почти изчезнал... Развива се човекът.

Мисля, че по целия свят бродят разни гении, родени в "лоши семейства". Но това "добрите" често не го научават - че са били "лоши"семействата де. Семейна тайна. :thumbsup2:

Сори, нещо ми текна на тая тема...

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

И аз не съм съгласен с твойто мнение.Какво мислиш е било семейството и средата в която е живял примено П.Дънов,В.Левски,Х.Ботев да не ги изброявам всичките големи хора,може би е била лоша обстановката в семействата им,не напратоив мисля си че са живяли в една хармонична среда,в любов и свобода,възпитани с много добродетели :feel happy: .Но не искам да споря с никой,всеки си има мнение и нямам намерение да му го променям,науката ще си го докаже защо точно става така,за всичко си има разумно обяснение,всичко си има и първопричина :rolleyes: .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

примерно в лошо семейство (лошо не е точната дума но немога да намеря по точна в момента) не може да се роди светия,или гениий,такива големи хора също не се раждат в богати семейства,най често са в бедни семейства и с добри родители.
Тук веднага се сетих за детството на Линда Гудман

азбуки :thumbsup:

П.П. И хората няма нужда да са "големи", за да носят нещо добро на света. Доброто е в малките неща, както казва Дънов. Злото в големите.

Мисля, че по целия свят бродят разни гении, родени в "лоши семейства". Но това "добрите" често не го научават - че са били "лоши"семействата де. Семейна тайна. :thumbsup2:

А по темата за абортите, принципно съм против , но това е лично решение, всеки сам отговаря, всеки сам си преценява и си носи кармичните последици. Не би следвало да казваме ти си прав, направи аборт, или това е грешно недей. Всеки сам си преценява в зависимост от разбиранията си.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз не съм съгласен с твойто мнение.Какво мислиш е било семейството и средата в която е живял примено П.Дънов,В.Левски,Х.Ботев да не ги изброявам всичките големи хора,може би е била лоша обстановката в семействата им,не напратоив мисля си че са живяли в една хармонична среда,в любов и свобода,възпитани с много добродетели :feel happy:

Размислих. Като се вгледам, ти си просто едно детенце и май не ти е увряла главата просто. Явно не си се сблъскал и с много неща в живота си, за да говориш така (звучи ми като морално остарял учебник по история)

Две препоръки.

1. Гледай филма "Shine" - история на един гениален пианист от кошмарно семейство, минал през лудница, който накрая се оправя, защото няколко хора повярвали в него.

2. Прочети следното стихотворение на единия от "големите хора", споменати от теб:

http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=1&a...=12&Level=1

Най-висшата добродетел е любовта към ближния, способността да подадеш ръка на страдащите. И в най-доброто семейство да си израстнал, ако родителите ти не са те научили на любов към ближния, на приемане и разбиране на чуждото страдание и болка, а само на някаква "напудрена" духовност, нищо не са направили. В този смисъл едно "лошо" семейство често е по-добро. Учи на повече.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Абортите - за и против, здравни и духовни измерения

Доста емоционална тема...Причината е може би това,че всички сме били свидетели на доста често срещаните негативни последствията от абортите - драми,неволи,мъки,разочарования,упреци... и какви ли не още ужасни истории.

Може би и това пречи на човек да гледа обективно на нещата ?!

Необходимо уточнението: детето в утробата на майката е неразделна част от нея и е нещо като един времененно-допълнителен "орган",който се усъвършенствува доста бързо изграждайки своите фини тела и структури,чиито ниво на вибрация зависи от емоционалното и ментално състояние на родилката по време на бременността!Това е много важно да се разбере от всеки,защото е свързано и с "качеството" на плода след раждане.

Няма самостоятелен ЖИВОТ извън утробата,ако детето не "проплаче" и с първата си глътка въздух не приеме Духът !

В паралелният на нашият свят "чакат" своето прераждане милиарди Души,...и до последният момент на раждане се стеснява кръга на избраните,но само една ще бъде призвана за инкарнация...Това се знае само от Единния и е в синхрон със Неговите закони.Затова е препоръчително да се чака естественото раждане и Божията Воля за това...Има молитви,които са мощен метод и решават почти всички възникнали проблеми по време на раждане,...така че родилката и да е подложена на някаква "неизбежна" медицинска манипулация тя трябва да запази вярата си и молитвеното си състояние - най-важното нещо при раждане!

Защо изяснявам всичко това? - Искам да дам малко по друг поглед на нещата от досегашните мнения...

Аборта е "убийство" дотолкова доколкото чупиш едно яйце,което е приготвено или е започнало да се мъти!В този смисъл по-скоро аборта е една доста сложна и травматизираща за жената операция,която нарушава нейните финни тела.Всичко това остава дълбоки травми и трудно заличими дисбаланси...ТОВА Е ПРОБЛЕМА,който трябва да ни притеснява - грижата за Жената и нейното състояние и съдба след аборта!

Реално се обособява една много тънка граница на избор между две злини породени от неразумното полово общуване :

Първото зло - нежелано и непланирано раждане,при което жената не е съумяла да изгради достатъчно качествена "дрешка" за прераждане на Души от по-висши йерархии...В много случаи,тава е все едно да дадеш "ключ" на затворник и да му помогнеш да избяга.Малко е известно,че при такива ситуации се носи доста голяма отговорност...Хората си дават сметка през годините за това!Нанесените поражения,травми и разправии от такова дете след време са също доста големи и тежки... Има много тежки примери за майки изричащи думи от рода "По добре да не те бях родила" ,...но да не задълбаваме!

Второто зло - аборт,който разстройва,травмира,деструктурира жената ...Аборт който може да преустанови детеродната способност на една жена,което е и най-лошият изход!

Кое е по-малкото зло,което трябва да изберем?Къде е границата? Кой е правилният избор? Кой как ще избере да "плаща" за неразумното зачатие? - това са все ЛИЧНИ НЕЩА,които двойката,а в някой случаи и сама жената трябва да вземе!

Моето лично мнение е да се ражда,НО само ако жената е запозната с пренаталното възпитание и има непоколебима вяра и убеденост,че трябва да изяви своето творческо начало!!! Имайки предвид и сложността на тази материя съм се опитал да направя няколко теми,които да подкрепят такива тежки решения за раждания и да дадат бърза и навременна насока на една жена решена да износи плода си...Времето през една бременност тече много бързо и човек изпуска големи шансове забулен в проблеми,притеснения,...страх от неизвестното или "бабини деветини",които всеки се стреми да наложи.

Е нещата в темите ми зациклиха малко,но ...по принцип съм оптимист! :)

Успех на Всички и много Светлина !

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно ми е това, което пише Никола, защото познавам доста случаи на много светли души, родили се в доста нехармонична семейна среда. От една страна вярвам, че нищо не е случайно, от друга се питам как е станало това, ако действа Законът за взаимното привличане.

Аз самата изобщо не съм срещала подкрепа в семейството си, освен може би за материалното си оцеляване. Още от дете си имах духовни търсения, за които не съм намирала помощ вкъщи, а също така и за целите си в живота, нещата, които обичам и т.н. Напротив, налагало ми се е да развивам тези свои интереси и дарби напук на масираната съпротива на своето семейство. Отгледали са ме де факто приятели и кръстницата ми. Духовният и семейният живот за мен никога не са били съвместими - в бащиния ми дом. Това е причина за огромна болка цял живот, разбира се.

Е, с годините има известни подобрения. Поне не ме водят вече "луда" заради психичните ми способности или вярата ми в определени неща. Има и известно изсветляване, което съм внесла в семейството си чрез това, че съм част от него. Май научих майка си и баща си да общуват с мен за съществени неща, а не само за ежедневни, материални, тривиални теми. Но общо взето все съм си черна овца в това, което правя и разбирането го търся навън, а със сигурност при Бога.

Знам, че и това е изпитание и учене, но се питам, в светлината на това, което пише Никола, какво е станало, че съм се родила там? Може би просто сама съм го избрала. Така съм си мислела винаги. Избрала съм да донеса светлина и изчистване в тази среда. Което пък може би ми дава сили да се движа и тук в Германия сред вълци и да издържам. На някои от нас Господ дава да вървят по зелени ливади и там да греят. На някои обаче дава много трудна задача - да слязат в ада и там да донесат светлината.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Някои гении може да са се родили в нехармонични семейства, но помислете колко по-добре би било ако те бяха израстнали в хармония. Силата не се развива от нехармоничните условия, последните идват като изпитание за да може тя да се утвърди. Ако нямаш тази вътрешна хармония, тази вътрешна сила, изпитанията няма да ти помогнат да я развиеш, а ще те повлекат надолу. Това за съжаление е често срещана картинка. Абортите са за предпочитане, когато родителите не желаят да поемат отговорност за отглеждане на детето. По-добре то да не се появи, отколкото да попадне на условия, които да провокират до такава степен нисшата му природа, че да са нужни редица животи за да се отърве от пораженията нанесени му от отрицателното влияние на средата. Наистина към такива условия се привличат обикновено души, чието развитие и карма изискват такива условия, но въпросът е че това дете за което родителите не желаят да поемат отговорност и не могат да му предоставят условия за израстване, няма да получи нужните възможности за да се пребори с лошите условия на същетсвуването си. С други думи почти сигурно е, че връзката с нисшата му природа ще се засили и то ще потъне по-надълбоко в материята. То ще изплати част от натрупалата се в него карма, но ще създаде нова. Само любовта може да пробуди спящата душа. Душата е любов и само когато в света се отнасят с любов към едно дете, тази душа ще бъде привлечена да се прояви в земния му живот. В случаите когато това става въпреки лошите условия на живот, това е защото тази връзка е била вече създадена и заздравена през изминалите въплъщения и сега лошите условия са изпитание, което може да бъде понесено, без това да се отрази отрицателно на развитието на този човек. Всяко дете, което се ражда трябва да разполага с достатъчно условия за развитието си, а родителите му да се отнасят към него с любов и загриженост. Липсата на което и да е от тези условия води до сериозни рискове за самото дете, а родителите носят отговорността за товя дали да родят детето въпреки липсата на тези условия или да не го родят. Отглеждането на дете не е неприятно задължение. Ако ние вътрешно не чувстваме желание да отгледаме и възпитаме това дете, то по-добре да не го раждаме. Душата му ще намери друга възможност да се прояви, може би в семейство, което истински го желае.

П.П. За съжаление действителността в сегашните условия е ужасна. Почти никой не се ражда в достатъчно добри условия, нито пък получава най-подходящите тела за да развие и изрази същността си.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Решително не съветвам никого да прави аборт на здрав зародиш след 10-та седмица на бременността.

Последствията са много тежки.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Решително не съветвам никого да прави аборт на здрав зародиш след 10-та седмица на бременността.

Последствията са много тежки.

Прав си Валентин... АБСОЛЮТНО СИ ПРАВ!

По това време се е затворил един съществен цикъл от бременността и аборта за жената е нещо като ампутация ...

Сигурно си чел по езотеричните книги как при ампутация на крак например енергийният двойник остава и години и десетилетия човек чувства болка там,влияние на времето и ред други неща...

Представи си сега да изпитваш нещо такова в коремната си кухина!Какъв ужас...Каква травма ...какви неприятни изживявания само...и то не се знае колко години ще продължи това ...Горката Жена !!!

Пак казвам - при аборт трябва да се мисли първо за състоянието и последствията за Жената!

Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes: Благодаря ви за разбирането! Едва ли осъзнавате (Никола Дамянов!) колко сте близо до истината. Казвам го с пълното съзнание на човек губил дете в четвъртия месец - спонтанен аборт след отлепване на плацентата...

По този повод бих искала малко да отклоня разговора от аборта по желание към спонтанния аборт. Какви са, според вас, духовните измерения на това тежко изпитание за родителите на едно желано дете? Защо понякога децата идват и си отиват преди да са се родили?

А какво е мнението ви за абортите по медицински показания?

Линк към коментар
Share on other sites

Защо понякога децата идват и си отиват преди да са се родили?

fig75li9.jpg

Рис.75 — при отсутствии защитной оболочки сущность, попавшая в нижний астрал, находится в окружении астральных животных и часто становится их добычей, их пищей. Сущность перестаёт существовать вообще (обозначения на Рис.75 тождественны Рис.61)

fig61sg3.jpg

Рис.61 — вход сущности человека в оплодотворённую яйцеклетку при зачатии. При слиянии яйцеклетки и сперматозоида возникает энергетический всплеск, который формирует канал, открывающий качественные барьеры между уровнями планеты, и по этому каналу сущность человека входит в свою генетику.

1n; 1p; 1g; 1r; 1s; 1v; 1u — многообразие живых организмов, обитающих на физическом уровне.

2n; 2p; 2g; 2g'; 2r; 2s; 2s' — сущности вымерших и продолжающих эволюцию животных, заселяющие эфирный план планеты.

3s; 3s'; 3u; 3v; 3v' — сущности вымерших и продолжающих эволюцию животных, заселяющие астральный план планеты.

4v — сущности живых организмов, заселяющие первый ментальный план планеты.

h; i; j; k — качественные барьеры.

fig64th0.jpg

Рис.64 — при аборте, сущность выбрасывается из развивающегося зародыша. При этом возникает всплеск энергии, который чаще всего открывает эфирный и нижнеастральный барьеры и сущность, при отсутствии сильной защиты, становится добычей астральных животных. Аборт часто приводит к гибели сущности (обозначения на Рис.64 аналогичны Рис.61).

fig63si3.jpg

Рис.63 — внутриутробный период развития человека.

J0 — уровень эволюционного развития беспозвоночных.

J1 — уровень эволюционного развития рыб.

J2 — уровень эволюционного развития земноводных.

J3 — уровень эволюционного развития пресмыкающихся

J4 — уровень эволюционного развития млекопитающих.

J5 — уровень эволюционного развития человека.

t1 — момент входа в развивающийся зародыш сущности рыбы.

t2 — момент выхода из развивающегося зародыша сущности рыбы и вход сущности земноводного.

t3 — момент выхода из развивающегося зародыша сущности земноводного и вход сущности пресмыкающегося.

t4 — момент выхода из развивающегося зародыша сущности пресмыкающегося и вход сущности млекопитающего.

t5 — момент выхода из развивающегося зародыша сущности млекопитающего и вход сущности человека.

φ1 — интервал качественного развития зародыша человека, в пределах которого в нём находится сущность рыбы.

φ2 — интервал качественного развития зародыша человека, в пределах которого в нём находится сущность земноводного.

φ3 — интервал качественного развития зародыша, в пределах которого в нём находится сущность пресмыкающегося.

φ4 — интервал качественного развития зародыша, в пределах которого в нём находится сущность млекопитающего.

φ5 — уровень эволюционного развития зародыша, при котором в него входит сущность человека.

Последното послание към човечеството, акад. Николай Левашов

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат:

200 000 семейства в България искат и не могат да имат деца. По добре осиновяване, отколкото убийство.

Човек е човек от момента на срещата на сперматозоида и яйцеклетката, не преди това.

Един будист.

Абсолютно подкрепям.

---

Спонтанния аборт свързвам само и единствено с кармичната обремененост.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

:rolleyes: Благодаря ви за разбирането! Едва ли осъзнавате (Никола Дамянов!) колко сте близо до истината. Казвам го с пълното съзнание на човек губил дете в четвъртия месец - спонтанен аборт след отлепване на плацентата...

По този повод бих искала малко да отклоня разговора от аборта по желание към спонтанния аборт. Какви са, според вас, духовните измерения на това тежко изпитание за родителите на едно желано дете? Защо понякога децата идват и си отиват преди да са се родили?

А какво е мнението ви за абортите по медицински показания?

Здравей Донка!

По принцип се опитвам да долавям окултното звучене на нещата...Вярвам,че този стремеж в човека винаги го доближава до Истината...В случая ти твърдиш за такова доближаване /от опита си/ ,което може да ме радва само.

В реда на тези мисли малко се затруднявам да отговоря на въпросите,които ми задаваш...Мога да подведа някой.

Разгадаване на скрития замисъл на нещата принципно дава рамката на нещата,в която влизат всички частни проблеми и случаи...Изводите се правят от общото към частното,а въпросите ти са свързани изключително с частни проблеми.Казвам всичко от опит,защото съм бил свидетел на различни "духовните измерения" при различни жени,породени от едно и също нещо - загуба на плода или невъзможност за зачатие.

Обобщения на такива частни случаи са просто немислими...или поне аз не мога да правя.

Да се говори за общи черти и обединяващи неща за тези работи е безпредметно - никакъв смисъл не виждам.

Сигурен съм обаче,че всеки може да получи Светлина на своите търсения и въпроси... и вярвай ми тогава човек разбира не само,че всичко е за негово добро,а и изпитва неизмерим вътрешен екстаз,радост,умиление,удовлетворение,...

което така те пречиства,че просто ставаш още по всеотдаен,любвеобилен,добронамерен,...а съмненията са се изпарили като сутришна роса!

Пожелавам ти много Светлина и да ти се дадат точно и ясно прозрение на въпросите,които те вълнуват.

Успех.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...