Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Aбортите - за и против


Recommended Posts

Моника, с най-дълбоко уважение към теб! Съгласна съм, че следва да даряваме живот с любов, съзнателно, обмислено, препазливо, с отговорност и преклонение към живота и чудото, наречено - майчинство.

Линк към коментар
Share on other sites

Късметче. не се опитвам да репликирам на твоите думи, просто искам да поясня моята гледна точка. Не случайно влизам в този форум и той е единственият в който си правя труда да чета внимателно и да участвам, защото живота ми е доволно труден и запълнен със задачи.

Аз се занимавам от години с езотеризъм и съм изучавала внимателно и задълбочено, не само формата му на обазователна литература, както това се практикува често, а запознаване, беседи с хора, които имах щастието да пресечат моя житейски път. Изучавала съм и насоки в религията като -шаи, сунна, друз, които не са толкова популярни в сравнение с будизма и индуизма. Но не обичам да цитирам, нито да говоря с трудно разбираеми думи, въпреки че съм защитила докторка дисертация и публикувам материали в акадамечни списания навън. Позволявам си да изказвам мнението си, такова , каквото е-преживяно, защото вярвам е най-жизнеспособно.

Може би на теб не се е налагало да правиш аборт и заради това заставаш твърдо на позиция, духовно извисена, идеалистично подплатена, защитавайки Новият Живот, дарен ни в дар от Твореца.

колкото и да ни се иска да потънем в Знанието, ние сме ситуирани в материален свят и сме дошли в материално измерение за да го преодолем, не отричайки го, а побеждавайки го,

доказвайки себе си първо тук, а после в по-финните нива.

sonja, :) репликирай моите думи. Това е единственият начин да се опознаваме и да обменяме мнения във форумното пространство. Аз не го възприемам като вражда, а като обогатяване. Силно се надявам, че и ти също! Ако съм те засегнала някак - отново моля за прошка.

Не съм изучавала езотеризма толкова , колкото ти, но може би го практикувам - не от прищевки или безделие, а защото не мога иначе.

Макар и трудно, всички думи са разбираеми - те затова съществуват. Уважавам твоя начин на изказ и подбор на информацията. Ако сметнеш за необходимо, мисля, че участиците тук могат да понесат и повече теория. За мен теорията е само основата, на която стъпвам, за да не сбъркам в практиката.

Може би... на мен се е случвало да правя много повече от аборт, и не веднъж. Мога доста да разказвам за здравната ни система в последния четвърт век и моето многопластово участие като пациент в тази абсурдна :( реалност. Личните драми са отдавна смляни, чуждите грешки - простени, своите - по-трудно, но... житието ми не е тема сега. Просто знай, че и аз като теб не говоря празни приказки. Позицията ми е простичка - земна и лично преживяна. Всичко е премерено многократно и пиша само с надеждата да помогна на някого.

Не потъвам в знанието, а го ползвам, наред с Умението да боравя с материалния свят. Така че няма как да го отричам. Знам обаче, и пак от опит, че той се владее по-лесно, когато се осъзнава едновременно със своите фини нива. Доказвайки себе си във видимата материя, ние винаги същевременно се доказваме и на фините нива.

Най-важното - грешката не е краят на света, а началото на изкуплението, което също е себеизразяване, себеизграждане, себедоказване.

Tова имах да кажа по темата.

http://www.beinsadouno.com/board/index.php...p;showentry=934

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Всяко дете е огромна отговорност. Всяко дете има нужда от майка и баща, от любов и грижа, за да расте хармонично, самодостатъчно същество. Естествено има излючения, като Моника и други силни личности, които заменят авторитета на бащата , но те са малко. Аз им се прекланям с ръка на сърце. Защо да отричаме аборта?

За аборта съм! Всяка жена знае кога и дали е дошъл момента да се превърне в Майка, а преди нея Друг, по-Висш вече го е определил.

Соня, наистина всяко дете е огромна отговорност, но преди това е Любов, разбира се за тези които са го желали и планирали, за тези които го искат. Защото може би има много начини за предпазване от нежелана бременност преди аборта. Е, разира се има и случаи в които просто се случва дори и да са се пазили партньорите, но това вече е божа работа.

Определено и аз така мисля, че всяко дете има нужда от майка и баща, но мисля, че повечето двойки или партньори тръгват с първоначалната нагласа и готовност да станат майка и баща да речем 10 години са идеалните такива и в един момент хоп-вазата се чупи и детето остава с един родител да речем, защото другия си хваща своя си път. Тока, че застраховка "мама и татко заедно" - няма! А който тръгва с тази цел, че за да роди дете му трябва и татко, иначе не, сори ама незная къде ги дават тези застраховки и питам се ние сами можем ли поемем тази отговорност или ни трябва още някого, ами ако той не дойде никога, или пък дойде но за малко или се случи нещо с него?

Да жената знае кога е готова да се превърне в майка, а преди нея друг по-висш вече го е определил!

А и ние хората не винаги знаем за какво точно сме готови и за какво не!

Някъде бях чела, че Господ не ни дава по -тежки задачи, отколкото можем да носим!

Иначе аборта - нека всеки си решава дали е за или не и да решава съдбата си. То за това е и темата, за да може всеки да даде своето мнение или опит.

А като се замисля, аз познавам едно семейство, в което детето от първи брак е много обичано от втория си родител, както и родителя от детето и имат много силна връзка по между си, може би в знак на тяхната Любов. И мисля, че такива случаи не са единици.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

....Много искрено мнение, в което се споделя една съдба и опитности, но нещото което ме накара да се размисля беше:

„Разбира се,че всеки трябва сам да реши кое е най-правилното за него решение,но лично аз мисля,че всяка жена в по-напреднала възраст,която не е станала майка,се чувства много по-нещастна от тази,която е отгледала поне едно дете.Просто това ни е заложено от Майката - Природа.” Моника13

Напълно споделям тези факти, но изобщо не мога да се съглася, че нещата трябва да се случват по този начин … Действително Майката – Природа е заложила майчините инстинкти в жената и това създава винаги един стремеж към създаване на поколение, НО е справедливо да се отбележи, че тук говорим за инстинкти – първични, неосъзнати заложби, които имат своето окултно обяснение…

Ясно е, че мислите ми се развиват в посока духовно развитие на личността (в частност жената), при което след определен етап, човек разбира своето място, роля и мисия в настоящият си живот.

В реда на тези мисли мога да кажа, че една осъзната и духовно извисена жена (без деца) може да бъде 10-ки пъти по щастлива от жена, която е родила детето си под напора на природните си инстинкти. В този смисъл мога да твърдя и следното…- много от жените родили несъзнателно (шеговито казано „да се отбие номера”), в идните времена ще бъдат много разочаровани и нещастни от изненадите, които ще им поднася „съдбата” …

Считам, че една жена ВИНАГИ може да е Майка, независимо дали има собствени деца или не! Истинската Майка (в духовен план) се познава с отношението си и грижите си към другите деца...т.е. тези, които не са собствени. Това може да се вземе и като критерий за духовно ниво и развитие на дадената личност.

В подкрепа на тези мисли ще дам и две примера с две майки:

Първият пример е с жена, която се запознах преди 15-тина години, леля Анет от гр.Дупница. (светъл път на Душата И ) …Тогава тя беше сама вдовица около 65-70 години и живееше в малка едноетажна къщичка в един квартал. Нямаше деца, а живота и с нейният съпруг (доктор) беше минал в изследване на духовните науки и то през един доста тежък етап – социализма, където всичко подобно се наказваше доста тежко.

Мога да разказвам много за тази Светла жена, но ще се огранича с описанието на нейното майчино чувство, с което тя се раздаваше към всеки един от нас … Не беше дори нужно да се хлопа на вратата (звънеца не работеше, а и тя имаше силно занижен слух) … Всеки, който отидеше беше приеман с топлина и търпение …изслушван, съветван, нагостен с „каквото дал Господ” и изпращан с много Любов и Светлина. Това за мен е и пример за Истинската Майка, която фактически получаваше и голямата си обич от „своите” многобройни и от различна възраст деца. Нямате си на представа, че всеки един от нас беше готов да направи всичко за нея, … дори в пъти повече от това което би направил за собствените си родители!

Вторият пример е с жена (светъл път на Душата И ) на 60-70 години, вдовица, която бе отгледала с много желание, любов и грижи ТРИТЕ си деца. Живееше в едно селце до Дупница и живота и преминава в къртовски труд (животни,ниви,градини), за да изхрани, изучи и „възпита” децата си както повелява традицията и както и говори нейният майчин инстинкт … Мечтите се сбъдват на 100%! – трите деца са женени, имат поколение, добре живеят в градовете, доста добре печелят и са материално независими, …всички имат повече от едно жилище и добри доходи. Изобщо семейна идилия, когато уикенда се събира фамилията и братя и сестри не могат да се нахвалят „кой по- по- най- ” , макар че тези сбирки стават все по-рядко (дори и в месеца по веднъж), защото „децата са много ангажирани!”.

Един ден въпросната жена получава някакъв мозъчен удар в банята и „случайно” я открива съсетката… Развръзката – много болници, скъпо лечение,…и я спасяват като инвалид първа група с придружител ( парализирана рака и и крак).

От тук се свършва и с идилията и започва същината … Жената започва да обикаля като маймуна синовете си и дъщеря си, които не могат да се разберат кой да я гледа…

Жалка, и грозна картина! – през месец трябваше да пътува в София (когато те са „на ред”) , а не мога да ви опиша какво унижение, когато някой тръгне на гости или почивка, какво „подмятане на топката” (жената) ставаше.

В крайна сметка разправиите между любящите се двамата братя стигна до там, че единия се отказа публично от фамилията, …другият продаде всичко и замина с цялото си семейство на 24 хил. километра за да няма шанс дори и да иска да се върне,…а дъщерята (най-малката) остана да „гледа” майка си ... Жената си замина докато детето и беше на почивка на море и едва не се наложи да я замразяват докато се организира погребението, на което е ясно, че не присъстваха всички така желани, създадени и отгледани деца.

Дали тази жена си замина щастлива? Дали осъзна грешките си? Дали Душата и е спокойна сега? - не мога да кажа а и това не е важно! Просто примера (както и другия) може да се използва като тема за личен размисъл...

Накрая – Знам, че примерите са в двете крайности, но не съм убеден, че истината е „по-средата” както се казва и както много от майките тук биха ми опонирали ! Мога да дам и много други „по леки” примери, в които майките живеят със един постоянен компромис „във името на детето” – това е и своеобразен начин да се притъпи болката от илюзията , с която е живял човек цял живот!

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Преди да родя своето бебе оправдавах аборта по медицински причини. По време на бременността ми отказах всички тестове за синдром Даун и подобни. Ако имаше увреждане, щяха да поискат аборт - така правят.

Днес смятам, че никакъв аборт не може да бъде оправдан по никакъв начин.

Бих родила бебето си ако беше с увреждане, бих го гледала както и сега.

А аборта от каприз...... - не ми се говори.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Днес смятам, че никакъв аборт не може да бъде оправдан по никакъв начин.

А аборта от каприз...... - не ми се говори.

Доста силно изказване. Много жени просто така си мислят, преди да направят аборт, после мислят друго.

Повечето жени, когато са бременни съвсем не мислят точно за детето си, а затова, че са бременни и имат нов, друг статус.

За мен майчинството не е мъчениство, а осъзнатост. И поради тази причина, която аз съм си определила за морална и допустима, намирам аборта за оправдан, когато това е необходимо.

По-малкото зло е за предпочитане.

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки има право на своите грешки. Но поне да са информирани.

Душата на детето се оформя такава, каквато я познаваме на Земята, три месеца преди зачеването.

Отговорът на въпроса дали отнемаме човешки живот при аборта на жив плод е ясен - лишаваме една душа от тялото й, от проявата й на земята и спъваме еволюционното й развитие. Бихме ли искали така да се отнесат с нас?! Примерно ей сега някой да е на 36 години и да го "абортират", т.е. убият е същото като да се направи аборт във втория месец. Дори второто ми изглежда по-зле.

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки има право на своите грешки. Но поне да са информирани.

Душата на детето се оформя такава, каквато я познаваме на Земята, три месеца преди зачеването.

Отговорът на въпроса дали отнемаме човешки живот при аборта на жив плод е ясен - лишаваме една душа от тялото й, от проявата й на земята и спъваме еволюционното й развитие. Бихме ли искали така да се отнесат с нас?! Примерно ей сега някой да е на 36 години и да го "абортират", т.е. убият е същото като да се направи аборт във втория месец. Дори второто ми изглежда по-зле.

Благодаря ти, наистина скоро не бях се смяла така :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки има право на своите грешки. Но поне да са информирани.

Душата на детето се оформя такава, каквато я познаваме на Земята, три месеца преди зачеването.

Отговорът на въпроса дали отнемаме човешки живот при аборта на жив плод е ясен - лишаваме една душа от тялото й, от проявата й на земята и спъваме еволюционното й развитие. Бихме ли искали така да се отнесат с нас?! Примерно ей сега някой да е на 36 години и да го "абортират", т.е. убият е същото като да се направи аборт във втория месец. Дори второто ми изглежда по-зле.

Да, ама така лишаваш човека от оправдания. Винаги е по-удобно да се каже - ама аз не знаех.

А на мен ми се струва, че всички знаем, много неща знаем, но ... хем сме ги забравили (благодарение на съвременното възпитание, обучение, официални позиции на наука, общество и т.н.), хем не искаме да си ги спомним. А уж искаме да живеем в хармония със света ...

Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля, че има морално неоправдан аборт. Както има насилие в "направи го", така има и в " не го прави". Това е темата, в която мога да проявя качествен сексизъм3d_135.gif жената решава.

Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля, че има морално неоправдан аборт. Както има насилие в "направи го", така има и в " не го прави". Това е темата, в която мога да проявя качествен сексизъм3d_135.gif жената решава.

Ами да, жената решава. Не по-малко лошо е мъжът й да настоява за аборт.

Нямам нищо против информирания и осъзнат избор.

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки има право на своите грешки. Но поне да са информирани.

Душата на детето се оформя такава, каквато я познаваме на Земята, три месеца преди зачеването.

Отговорът на въпроса дали отнемаме човешки живот при аборта на жив плод е ясен - лишаваме една душа от тялото й, от проявата й на земята и спъваме еволюционното й развитие. Бихме ли искали така да се отнесат с нас?! Примерно ей сега някой да е на 36 години и да го "абортират", т.е. убият е същото като да се направи аборт във втория месец. Дори второто ми изглежда по-зле.

Благодаря ти, наистина скоро не бях се смяла така :3d_146:

Ами смехът казват бил здраве, но има една народен израз: "Смеяхме се, смеяхме се, а накрая плакахме" :)

Казват, че имало 22 езотерични науки, а Тарото било само една от тях. А всички били свързани......Някои неща може да изглеждат смешно, а след време да не изглеждат толкова смешни. Но пък всичко идва, когато трябва да дойде. Радвам се, че съм ти доставил весели емоции :)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Душата на детето се оформя такава, каквато я познаваме на Земята, три месеца преди зачеването.

Не съм съгласна. Душата не се "оформя" - тя си съществува и духът чака свое подходящо място за вселяване.

Има много спорове по въпроса кога става това вселяване. Дали това е още през втория месец, когато бебето в утробата притежава всички органи във функциониращо състояние, дали на 24-тия ден, когато започва да бие сърцето му, или на шестата седмица, когато се появява и мозъчната му дейност.

Още през 210 година Тертулиан заклеймява аборта, а след това го правят в посланията си апостол Варнава, Св.Григорий Нисийски, Св.Йоан Златоуст, Св.Василий Велики, има го и във втора глава на Учение на 12-те апостоли и така нататък.. Отношението на Църквата към аборта е категорично: "Абортът представлява убийство на невинно човешко същество, а онези, които са го извършили, или са способствали за извършването му, са убийци. Те са виновни пред шестата Божия заповед "Не убивай” и втората най-важна Христова повеля "Възлюби ближния”.

Едва през 692 година на Константинополския църковен събор е взето решение, което гласи: "Няма разлика дали някой убива възрастен човек или човешко същество в самото начало на образуването му”.

Така Църквата налага вето, което до тогава не е съществувало в целия тогавашен свят и абортът е бил право на личен избор, а не "грях".

Всички останали източници (извън църковните канони) твърдят, че Духът влиза в тялото на новороденото веднага след неговото раждане, в момента на поемането на първата глътка въздух, при изплакването на бебето. В този момент материята вече е овладяна от Духа и той започва своето пребиваване и въплъщение в нея.

Според мен, абортът е изпитание, заложено в програмата на родителите и от това, как ще реагират на тази ситуация, зависят и бъдещите им изпитания – отмяната на някои от тях или облекчаването им. А в случаите, когато заложеният като изпитание аборт бъде отменен и детето се роди, в него се въплъщава млад дух, който тепърва предстои да гради пътя си.

Съгласна съм с Ивета. Човек трябва разумно да прецени кое в дадения случай е по-малкото зло и да не постъпва импулсивно, повлиян от разни внушени му "закони".

Линк към коментар
Share on other sites

Под "оформя се" имам предвид, че е готова за въплащение със всички необходими за това енергийни връзки и състояния. Всеки носи в полето си енергийния ембрион на бъдещите си деца. Под оформени имам предвид, че вече са енергийно родени. Какво става с такава душа, ако не може да се въплати? :)

И аз си мислех, че случая на аборт може да е изпитание, което коренно да промени пътя и душата на жената и то дори към добро, но съм стигнал до това чрез наблюдения, а предполагам и ти си стигнала до това по този начин :) Но не мисля, че изключенията могат да решат проблемите на всички :)

Линк към коментар
Share on other sites

Божидар, благодаря за уточнението - сега те разбрах.60.gif

Под "оформя се" имам предвид, че е готова за въплащение със всички необходими за това енергийни връзки и състояния. Всеки носи в полето си енергийния ембрион на бъдещите си деца. Под оформени имам предвид, че вече са енергийно родени. Какво става с такава душа, ако не може да се въплати? :)

Душите, пребиваващи в надземните полета - винаги са готови за връщане тук при подходящите за тях условия, в зависимост от опитността, която имат да придобиват още.

Няма такова нещо като "Всеки носи в полето си енергийния ембрион на бъдещите си деца." Това също е предмет на личен избор. Някои хора решават да трупат опитност като стават родители, а други по друг начин. Отношенията и връзката родители-деца - това е взаимен избор и синхронизирана програма за развитие в дадена инкарнация.

Няма вариант и една душа да не намери къде да се въплъти. Съществуват хиляди благоприятни условия. Душата няма за "учене" само един урок, та да се тревожим, че ще си "пропусне влака", ако някоя жена реши да няма деца. Душата ще си намери друго място много лесно - я гледай що народ се плоди и размножава, а благоприятни условия за въплъщение - колкото искаш biggrin.gif

И аз си мислех, че случая на аборт може да е изпитание, което коренно да промени пътя и душата на жената и то дори към добро, но съм стигнал до това чрез наблюдения, а предполагам и ти си стигнала до това по този начин :) Но не мисля, че изключенията могат да решат проблемите на всички :)

Всичко е индивидуално. Изключения не съществуват - има само избор и последствията от него. Ние сме съвкупност от своите собствени избори и ако те са разумни - в последствията няма проблеми, а само натрупване на опит.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Нещо любопитно във връзка с темата за абортите. До скоро не се бях замислял дали има протести срещу тях ( при все, че някога може и да съм чувал), но в едно предаване по Explorer излъчено в последните дни, гледах малко от документален филм за американци, които не само са протестирали мирно, но някои от тях са извършвали и подривни действия срещу абортите. Човек постоянно научава нови неща, като за някои от тях въобще не се е замислял или поне не е знаел, че съществуват. Гледах за някой си Кроп. Наричали са го "Атомното куче", във филма го нарекоха и "Атомното ключе" ( за това се замислих, че може да е и грешка в субтитрите ...). Борил се е заедно с жена му. Двамата даже са използвали общо фалшиво име по едно време. Били са крайни в борбата си. Доколкото разбрах и запомних, те и други техни сподвижници са посягали на клиники, в които се прави процедурата.

Материал, който намерих в интернет :

Епизод 8: Атомното куче. Епизодът представя престъпник, самообявил се за ангела на смъртта, тръгнал на неподвластна на закона мисия. Снайперист, който атакува докторите, извършващи аборти, и след това изчезва в сенките на един подземен свят, който го закриля и подкрепя. Когато обаче престъпникът извършва убийство, целият град е обхванат от паника. Ужасът скоро се разпространява из цялата страна и дори отвъд граница. Разчитайки на най-модерната съдебномедицинска технология, полицаите са твърдо решени да постигнат успех в търсене на загадъчния снайперист.

http://www.ekrana.in...s-5-i-sezo.html

Мислите ли, че несъгласните с абортите, би трябвало да протестират срещу тях, би ли имало смисъл някакъв? Може да се отвори тема за протестите по принцип - били те свързани с една или друга тема. :)

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Е, това е другата крайност. Нали се сещаш, че на лекарите правилите такива неща им идват съответните изпитания.

А понякога абортът може да е наложителен.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

им идват съответните изпитания.
Може част от изпитанията да са подобни радикални прояви от страна на други хора. Не че това е оправдание за вършещите тези прояви де, но може би просто това пресичане на пътищата да е част от изпитанията за лекарите.
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...