Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За планината и въздействията там


Иво

Recommended Posts

Не се замисляй къде стъпваш, ако се чувстваш щастлива, защото твоето щастие няма връзка с нещастието на другите. Това е истината.

Мен, нашите планини, не ме вдъхновяват. Българка съм, но какво от това. Била съм на много места по света и знам, че Слънцето и Луната са едни и същи. И все пак... Спомням си залез, близо до една гора в Южна Германия, т.нар. алея на Нибелунгите - беше привечер и в далечината видях рогата на елен, който гордо стоеше и чакаше нощта. Нищо по-красиво не бях виждала дотогава. А отгоре - една кървавочервена Луна. Отдясно - гробище, потънало в червени цветя...

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Кои са любимите ви планини?

А любимите ви места из тях? Бихте ли препоръчали?

"Лучше гор могут быть только горы

на которых еще не бывал!

.....................................................

Лучще гор могут быть только горы

на которых никто не бывал!"

Прав е Висоцки!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Планината, която и да е тя, където и да е тя за мен е един дрег свят, една друга планета...тишина, спокойствие, величие. Въздуха е друг и зарежда по един свой невероятен начин. Хваща ме яд понякога като гледам какви прасета сме хората, как я замърсяваме и как горите оголяват все повече и повече от безчинството на тези които незаконно секат...

Линк към коментар
Share on other sites

Ако позволите малко инфо за моята любима планина Странджа и един от най-магичните обичаи там с невероятно въздействие върху хората които го наблюдават,скоро открих сайта и много се радвам че някой се е потрудил да го създаде. http://library.thinkquest.org/C0130033/introduction_bg.html

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

За мен магично място е районът на Кончето и Вихрен в Пирин.Както и около Тевно езеро.За съжаление не ме допуснаха до Рилските езера,но аз знам че ще отида някой ден.Всяка планина за мен действа много силно върху душата ми.В планината чувствам,че няма време,нямам отделен от всичко живот,че всичко е едно.

Особено е и чувството което изпитах с едно момче през един далечен март в Пирин......чувство че и някой друг върви непрекъснато с нас.Момчето до мен изпитваше същото усещане.Беше странно и хубаво.....И все пак аз си мечтая един ден да отида в Тибет.....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Учителя е казал, че в планината се съдържат ония сили, които поддържат благородното, възвишеното в човешката душа. Планините са възприематели на най-хубавата част от слънчевата енергия, която е складирана там от милиони години.Планините съдържат големи запаси от енергия, те се складове и на божествени енергии и място за разумна работа.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,искам да споделя радостта си от поредното пътуване из нашата крсива страна :) днес бях на Мадарския конник.Сигурно много от вас са ходили там,но аз мисля че е много важно с кой и с каква настройка се ходи.Исках да споделя с вас "Изповетта на гората",която е написана в началото на пътеката към пещерата на нимфите,но се оказа че съм го изтрила , а по памет някак си се губи силата на думите.Ако ходите там минете в забранените места :) , разгледайте много внимателно жертвения камък.Има много важни неща които могат да се видят.Интересно ми стана че точно там където най вероятно са работели "шаманите" е сложена табела че е място с концентрация на положителна енергия.Място където са се извършвали жертвоприношения дали е възможно да излъчват положителна енергия!?

А ти самата какво изпита, когато застана до олтара? Силната положителна и отрицателна енергия се усеща, особено ако човек се застои 5-10 минути сам и се отпусне. Определено има много места, които излъчват отрицателна енергия и това са не само тези, на които се е извършило нещо ужасно, примерно убийство, но в България същото усещане изпитвам и в гробищните паркове. Дори в бившите гробищни паркове - върху едно такова бивше гробище има построен магазин на Кауфланд, който определено не върви добре, доколкото чувам персонала по необясними причини се чувства зле, има конфликти, текучество, а аз самата се изнервям и ми става зле, като отида да пазарувам.

В същото време ми се иска да посетя гробище в някоя друга страна, примерно Индия или Япония (ох, то май в Индия няма, те там масово се кремират и после в реката...), защото по принцип няма причина за отрицателно излъчване ...

Линк към коментар
Share on other sites

За мястото права си,работила съм в голяма сграда която е построена върху бивше сметище,напуснах много бързо,беше невъзможно за мен да работя там,това което казваш се наблюдава в такива сгради построени на такива места във Варна знам няколко.

А за усещането и въздействието.....днес се връщам от Кръстова гора.Разочарована съм.Мнохо хора не знаещи какво правят там.Трудно ми е да опиша усещанията си,не са добри ,похабяване на района,мъка ми е.

Комерсиализиране на места които не случайно са толкова трудно достъпни.

Линк към коментар
Share on other sites

Това, което ме привлича в планината е чистотата на вибрациите, мириса на борова гора, разнообразието на багрите и краските, аромата на тревите и цветята. Това е едно изключително изживяване в което човек и природа се сливат в едно.

Линк към коментар
Share on other sites

Отивам в планината,за да се срещна с Бога в неговите красиви,живи образи и форми,величествено проявени и даряващи живот в светлина,музика и хармония...Отивам в планината,за да се срещна с тишината,която е единствения изразител на Великолепието...

Отивам в планината,за да се слея с тихата звездна музика,струяща от светилника.

И съзерцан в дълбочината на широтата,бавно преминавам в прелюдията на Съкровеното.Носител на космичната вселенска разумност в пълнотата на живото слово,аз съществувам-очистен и подновен в целокупния живот на стремежа.Там всякаква мисловна дейност спира.Две същности преливат в едно могъщество...

Аз и планината.Ние и Бог...

Линк към коментар
Share on other sites

КАКВО....ами това че отиваш на тишина ,че отиваш на чист въздух,че отиваш сред природа,че получаваш такова зареждане че неискаш да си тръгнеш от там.Аз от малка обичам природата и там се чувствам като у дома си.Тогава разбирам какво сме изгубили ние хората в градовете.Исками се да няма блокове а всеки да живее в къща и да има двор с високи борове и да играят босички дечица в градината и да си берат доматки от колците /както се вика/.По хубаво от това няма,ето това ми изпълва душата с радост,но аз се отплеснах малко в мечти.

Ами планината учи на смирение на чистота на духовност.Не случайно там са УЧИТЕЛИТЕ.Там е най чисто и най заредено с положителна енергия.Дори и да тръгне човек с нежелание да се катери по планината когата навлезе в нея осъзнава красотата и и забравя онзи ниж свят които живее там долу в градовете.

Многооооооооооооо обичам планините и горите .Тази година съм решила да кача децата на 7 Рилски езера да видят красота.Сина ми е на 5 а дъщеря ми е на 3 годинки ,но ще ходиме.Искам да им покажа чудесата на тяхната малка но много богата страна,а къде има най много чудеса на ПЛАНИНАТА.Там горе е спокойствиеееееее неописуемо,там човек показва маниерите си.Направи ми впечатление че колкото се изкачвам по-нагоре хората стават по приятелски и по културни.Само заради това чудо си заслужава да се качва човек на планината.

ОХ ИСКАМ ДА ХОДЯ ПО ПЛАНИНИТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ.

Нямам мира от както е дошла пролетта.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Планината е любимото ми място. Аз съм от планински град и тя е част от моето детство.

Ходила съм на сравнително много места. 7 езера са най-впечатляващото нещо, което съм виждала и оказаха най-силно влияние в моя живот.

Но бих искала да споделя усещането от Мадара. Всички приятели ми бяха казвали, че е много специално място и, че усещането там е различно.

Отидох и започнах да търся необикновените неща. Но не ги намерих.

Изкачих се горе на платото и се загледах пред мен надалеч......

След известно време една от моите приятелки каза, че през главата и преминавали интересни мисли. Чак тогава аз осъзнах, че съм спряла да мисля. Дори не си и дадох сметка,че не мисля. Това е първия път, в който спрях мислите си без дори да се опитвам да го направя. :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Родена съм в градче в полита на планината- Сърнена Средна гора.

Баща ми / без особенна педагогика / ме научи да я разбирам и обичам с душата си.

Когато съм в планина ,душата ми е пълна и спокойна-сякаш имам всичко на света.Слънцето е по-ласкаво, звездите са по-близко,щурците пеят по-силно,тревите са по-уханни, цветята са по-красиви,песента на птиците е по-звънлива,срещата с дървета и животни е по-добра .

Миналото лято правихме преход-Стара .планина Узана /Географски център/- Шипка:Родопите -"Чудните мостове"-Пампорово-Триградското ждрело-пещарата "Дяволското гърло" -Триград- Ягодинската пещера-хижа "Орфей"- "Кастракли"- връх "Снежанка" -Смолянските езера"В Родопите бродим и лете и зиме стига да имаме фин.възможност.

Стара планина я познавам от зимните /не чак голямата зима-март/преходи по билото.В тези преходи усещах как Тази ПЛАНИНАТА калява волята ми .Но за награда ми даде безкраен полет на погледа .

Стоейки горе на билото да рея поглед ту по северните стръмни урви , ту по полегатите и меки форми на юг.Усещах се много по-близко до всемирния покой.

Мечтая за дивата Станджа и за острите зъбери на Пирин.

За мене има вълшебно въздействие стиха на Ботев

"Гора зашуми , вятър повее ,"

А това може би ще ви е интересно:

Реших да го изведа в нов постинг ,тъй като съм нова и незная все още всичките ви правила .

Ако се наложи да го изтриете :3d_051:

http://margaritta.dir.bg/april/0511bioenergetika.htm

Редактирано от добрина
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Орли,

Браво и благодаря за написаното от село Петково. :3d_137:

Когато човек е на такива места, времето сякаш наистина спира.

Красота! Спокойствие! Нямам други думи за планината и въздействието й върху мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Всяка планина си има своята магийка :3d_146:

На Рила усетих невероятна магия, която ми даде много. Тези няколко дни прекарани там бяха вълшебни.

Там всичко говори, всичко те доближава до Невидимият свят.

Пожелавам на всеки да го усети...

Линк към коментар
Share on other sites

Да, аз бях една седмица на Салоните. Беше прекрасно :feel happy: ! Въпреки че 4 от дните имаше почти непрестанно дъжд, преживяването си заслужаваше!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

В планината е супер яко. Аз си ходя на походчета в най-дивите места на Рила и там природата е девствена и пълна с ултра мощна енергия. Най-яко е да си опънеш палатчица на някой непосещаван див връх и да си посрещнеш изгрева там. Това е върха!

Миналата седмица бях на Водния връх на палатка - изключителна гледка има оттам. Мога да ви препоръчам най-яките диви места, където рядко стъпва човешки крак: върховете Скакавци, връх Погледец, връх Рилец, връх Баба, връх Възела

От най-скритите диви езера препоръчвам: Джендемските езера, Черното езеро, Манастирски езера, Йозола - най-трудно достъпното езеро в Рила, Леворечки езера, Мраморецки езера (дъното им е от чист мрамор).

Аз съм любител на приключенията - обичам да изследвам неизвестни и диви места в планините където енергиите са много по-различни и природата е много по-чиста. Там човек влиза в директен контакт с природата и възстановява хармонията си с нея. Може и да имате окулно изживяване ако помедитирате край някой от тези езерца.

Редактирано от Тошо Мастер
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

И аз в неделя се върнах от тридневно гостуване на Рилските езера. Беше ми за първи път, и той остана за мен вълшебен. Изпълни се цялата ми същност с нещо необяснимо. Беше страхотно, аз съм възхитена от това което преживях и усетих, от това което получих, и въпреки преходите от по 7-8 часа дневно аз се върнах от там така заредена, че не мога да Ви опиша. Но повечето от Вас са го изпитали и го знаят. Обиколих езерата, Молитвения и хълм, езерото на Чистотата и някои други места. Много съм щастлива от това което преживях и си пожелавам още много, много от същото. :3d_161:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Интересно мнение се оформи у мен за въздействието на планините,след последователните ми неколкоратни посещения в някои планини.

Рила я усещам като едно цяло ,едно огромно живо същество движещо се и будно ,красиво и гостоприемно.

Родопите за мен ,безкрайно красива планина,спяща ,пазеща тайни,не допускаща всеки до себе си.

Странджа много жив дух будна и дива планина дърветата са живи там ,а птиците говорят ,на аватара си съм сложила от последните ми снимки там ,това е скала от която извира вода от 10 места и се намира на вълшемно място ,а на какво прилича всеки ще забележи ако се вгледа.

Казват ,че човек където се е родил там е енергията му там бива допускан до пряк контакт с природата.

Родопите определено ме отблъсна ,надали ще се върна там,още като си тръгвах започна силна треска която продължи с дни и едва не ме довърши.

Рила ме омагьоса много силна положителна енергия имам нужда и ще се върна там и то съвсем скоро.

А Странджа там е входа за другите измерения,там съм си у дома ,знам къде да ходя.

С нетърпение очаквам да видя как ще ме посрещне и изпрати Пирин.:)

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте!Веднага пиша по темата,тъй като едно място ,на което бях ,силно ме впечатли,а именно-Чудните мостове в Родопите.Направихме си екскурзия през Бачково,Нареченски бани,където ,между другото ,имаше нещо много странно.По храстите около пътеката някой беше накачил стотици блистери от лекарства и торбички.Може би ,за да покаже "хубостта" им на фона на природата.Както и да е ,де.Оттам към мостовете.Това е място,което мисля не много хора са виждали ,но ви уверявам-величествено е и си заслужава.Ще сложа и снимка,макар тя да не говори достатъчно.Смятам пак да отида,само малко да се постопли,че сега не съм сигурна дали може да се стигне :3d_119: .Ако някой му се иска,с радост ще го вземем! :)

:feel happy:

http://www.bulgarian-ski-apartments.com/im...nitemostove.jpg

Редактирано от Ваня Златева
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Хора, ходи ми се на планина. Ама още повече ми се ходи в Хималаите. Има ли желаещи (ако не за Хималаите то поне тук някъде)?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Веднага пиша по темата,тъй като едно място ,на което бях ,силно ме впечатли,а именно-Чудните мостове в Родопите.

Да, там е много приятно. Върна ме в спомените ми към лятото на 1995 г., когато като студент с моя курс на екскурзия посетихме това място, на слизане от вр. Голям Персенк.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...