Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 1


Guest Ивета

Recommended Posts

Не бих твърдял, че 9-ка чаши е много хубава карта. Самодоволство, постигане на успехи, но колкото и запълване да има, основното послание на картата, което я отличава от 10-ката чаши, е че нещо липсва, има празнота...Посред вдигнатия купон по повод на някакъв успех- да речем спечелен джакпот от тотото, насред веселието на другите, празнуващия изпитва някаква празнота, самота, нещо, което липсва...Освен това в която и колода да погледнем 9-ка чаши от колодите, които и номерираните карти имат картинка, ще видим, че човекът нарисуван с чаша и около него има още 8 часи излъчва особено самодоволство, добре охранен и закръглен е, коет още рече че може да си самоугажда, липсата на трудности и периода на щастие, положителни емоции, твърчески успехи водят често до мързел, лентяйство, или други реакции спрямо излишеството, защото 9-ката като число носи излишък, който най-често се пропилява в несъзидателна посока, и последствията често не са само за самия човек, но често си го отнасят и такива, които той е забъркал в своето "щастие"...Щастие елемент на обсебване, щастие, при което все нещо липсва, присъствие на мнозинааа и въпреки това чувство за самота...

Мнението ми е от опита ми до момента- интересното е при всички 9-ки, че както в нумерологията не повлияват крайния резултат- т.е. ако прибавим произволен брой 9-ки, или махнем наличните, тези действия няма да променят основните параметри и стойности, така и при 9-те от таро имам същите наблюдения- с тях е добре, без тях- още по-добре...

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 359
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз ще задам един малко по-прозаичен въпрос:

Каква е разликата между картите Любовниците и 2 чаши?

Ще започна с 2 чаши - картата на влюбването, най-общо казано.

"В началото Бог даде на всеки народ по една глинена чаша и от тези чаши те пиха от живота си..." (Северноамериканска легенда)

Честото появяване на 2 чаши в колодата е сигнал само за едно - някой е влюбен; това е първият момент на влюбването, нито добър, нито лош - фактът е факт, влюбването е налице. Изобщо обаче не става дума за това дали някой осъзнава, че е влюбен, което е много различно.

Например - 3 жезли, 2 чаши, 4 пентакли или 2 чаши, 2 пентакли, 2 жезли - подобни комбинаци от ниски карти говорят просто за влюбване. Нещата се усложняват, когато в комбинациите се намесват 5 чаши, Дяволът, Рицар мечове (изобщо боя мечове) - например Дяволът, 2 чаши, 5 мечове говори вече за изключително драматична любовна ситуация - страх, гняв, неспособност да изразим чувсвтата си, силно сексуално желание и страст, но и импулсивно поведение към обекта (неадекватни думи, обиди и т.н.)

За Влюбените - тук нещата вече ни говорят за установена ситуация - ясна и осъзната. Проблемът идва от другаде - има и трети, било то човек, непредвидено обстоятелство или момент на жестоко колебание... Затова, появи ли се картата Влюбените, винаги има нужда, необходимост от вземане на решение; човекът се намира в ситуация на избор, на колебание.

Както всичко в Таро, и тук са важни комбинациите от другите карти, иначе говоренето по принцип е напразно. Както и зависи от конкретният въпрос.

Като цяло обаче, любовните "комбинации" в Таро са безкрайни.

Много "любовна карта" е и 5 пентакли, но това малко хора знаят....

Не е ли още по-объркващо за начинаещите/мисля че темата е такава/ да се вмъкват такива разсъждения. Смятам, че е по-подходящо, връзката с другите философии да се обсъжда в "Таро за напреднали" :3d_103:

Линк към коментар
Share on other sites

Като цяло, не съзирам възможност за объркване.

Отговорът е конкретен и касае сравнението между две карти от Таро.

Ако те притеснява въведението в поста ми - го пропусни, ако те затруднява.

Светът на картите Таро никъде не обещава да е лесно обясним или пък картите Таро да са играчка.

Да проникнеш в картите Таро, а и да ги тълкуваш, е свързано с много усилия и проникновени познания.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Разглеждал съм значенията на картите Таро в много книги, но на повечето места значенията им дори се разминават, а често пъти са и неприложими при търсенето на изхода от дадена ситуация, например.Тази неопределеност и неадекватност в дадените популярни значения ме накара да "хвърлям" карти при зародиша на дадена ситиация или проблем и да питам за развитието, правя тълкуване и след това сравнявам моите изводи с действителния изход на нещата.Това е малко бавен начин на проби и грешки, но вече почвам да трупам познания за действието на Таро.

Напоследък обаче в комбинациите се падат доста съчетания от Рицари на различните бои заедно с Крале, а тяхното значение ми е малко мъгливо.

Какво значение са приели те във вашия опит?

Линк към коментар
Share on other sites

Тази неопределеност и неадекватност в дадените популярни значения ме накара да "хвърлям" карти при зародиша на дадена ситиация или проблем и да питам за развитието, правя тълкуване и след това сравнявам моите изводи с действителния изход на нещата.Това е малко бавен начин на проби и грешки, но вече почвам да трупам познания за действието на Таро.

Напоследък обаче в комбинациите се падат доста съчетания от Рицари на различните бои заедно с Крале, а тяхното значение ми е малко мъгливо.

Какво значение са приели те във вашия опит?

И аз правя като теб.. то май друг път няма :)

За мен дворцовите карти, в най-общи линии, имат традиционното значение на елемента, който представляват. И от опита ми дотук те представляват предимно степента на изява на елемента. Например чашите най-общо са символ на емоциите и пажът на чашите представлява едно не дълбоко или зараждащо се чувство, което достига максималната си степен при краля.

При мен дворцовите карти отсъстват по изключение. Почти винаги ги има и са много верен индикатор за отношението ми към дадена ситуация. Най-често това са жезли и мечове, което вероятно е в реда на нещата предвид зодията ми (Близнаци) и асцендента ми (Лъв), и още по-често са в комбинация.

1,2,3- картите са от Големите Аркани, а останалите- 4,5,6,7- от Малките Аркани.

Някои препоръчват от Малките Аркани да се махнат дворцовите карти, защото що се отнася до нас самите, тълкуването им е противоречиво и често пъти подвеждащо. Лично аз не ги махам, но и в тази подредба не ми се падат често дворцови карти :)

Интересен ми се стори този метод на Кристиян и веднага го изпробвах. Колодата ми не беше подредена преди това. Резултатът: 4 - паж Мечове, 5 - рицар Мечове, 6 - 5 меча, 7 - паж Чаши.

Това са моите отношения с двороцвите карти - верни спътници :)

Линк към коментар
Share on other sites

В самото начало когато започнах с Таро, подредих картите от Малката Аркана в последователността им в четири реда според вискозитета на елемента, на който съответстват.Опитах се да намеря общо качество между картите с еднаква номерация и начина по който то се изменя в различните бои.Може би това се забелязва най-отчетливо при Рицарите, докато Рицар Пентакли стои спокойно на коня си, то Рицар Мечове препуска стремително в атака.

Линк към коментар
Share on other sites

Като цяло, не съзирам възможност за объркване.

Отговорът е конкретен и касае сравнението между две карти от Таро.

Ако те притеснява въведението в поста ми - го пропусни, ако те затруднява.

Светът на картите Таро никъде не обещава да е лесно обясним или пък картите Таро да са играчка.

Да проникнеш в картите Таро, а и да ги тълкуваш, е свързано с много усилия и проникновени познания.

Извинявай Мона имах впредвид по-горе зададените въпроси към теб. Исках да кажа, че тук ще е по-подходящо да се тълкунат въпроси от Таро за тези ,които сега навлизат в тази теория. :3d_161:

Линк към коментар
Share on other sites

Теория не е правилната дума.

За съжаление или за щастие по-скоро, в Таро всичко е практика, теорията е четенето на книги и общуването с хора, които знаят повече, доколкото това е теория - не знам.

Ако визираш себе си - задай конкретен въпрос, какво теб те затруднява, сподели твоя опит на начинаещ с картите Таро.

Ще се радвам.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

аз имам само арканата със 21то карти,мога ли само с тях да тълкувам?пробвала съм,но още се уча..дайте ми съвет :3d_075:

Линк към коментар
Share on other sites

аз имам само арканата със 21то карти,мога ли само с тях да тълкувам?пробвала съм,но още се уча..дайте ми съвет :3d_075:

Можеш да използваш само големите аркани, повечето хора започват с тях докато се ориентират. Но ако искаш да се занимаваш сериозно с Таро, е добре да си купиш колода със 78 карти и да започнеш да използваш всичките. Иначе няма как да ги научиш :) Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Теория не е правилната дума.

За съжаление или за щастие по-скоро, в Таро всичко е практика, теорията е четенето на книги и общуването с хора, които знаят повече, доколкото това е теория - не знам.

Ако визираш себе си - задай конкретен въпрос, какво теб те затруднява, сподели твоя опит на начинаещ с картите Таро.

Ще се радвам.

Може би е е методика, но понеже като начинаещ не можах да определя избрах думата теория, точно защото съм на фазата проучване и четете. :3d_035: Мисля и това, че трябва да съм доста на ясно с методите и практиките теоритично и тогава да предприемам кронкретни стъпки . Смятам, също че носим отговорнист при прилагането на тези практики. Ако не съм права предварително се извинавам, но аз в настоящия момент разсъждавам така. :3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Никога не можеш да си наясно с методите и практиките, ако не практикуваш. Специално за Таро книгите не са от кой знае каква помощ - ако се интересуваш и четеш, знаеш колко различни са тълкуванията. Нямаш друг избор, освен сама да откриеш значенията на картите за теб самата. А за това трябва практика и време. Тук опитът е по-полезен от всички книги на света.

Линк към коментар
Share on other sites

Никога не можеш да си наясно с методите и практиките, ако не практикуваш. Специално за Таро книгите не са от кой знае каква помощ - ако се интересуваш и четеш, знаеш колко различни са тълкуванията. Нямаш друг избор, освен сама да откриеш значенията на картите за теб самата. А за това трябва практика и време. Тук опитът е по-полезен от всички книги на света.

ТОЧНО ТАКА МАГИ, НЕ СЪМ ВЗЕЛА КАТЕГОРИЧНО РЕШЕНИЕ ДАЛИ ДА ПРАКТИКУВАМ. ОТ ДОСТА ВРЕМЕ ПРОУЧВАМ КАРТИТЕ, НАБЛЮДАВАМ КОМБИНАЦИИТЕ, ТЪЛКУВАМ ГИ, НО НАИСТИНА НЕ СЪМ РЕШИЛА ДА ПРАКТИКУВАМ С ДРУГЕ ХАРА.

ЗАТОВА СЕ ВКЛЮЧИХ ВЪВ ФОРУМА ЗА НАЧИНАЕЩИ. МОЖЕ БИ ЗА ДА ПРИДОБИЯ УВЕРЕНОСТ. БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТА. ВРЕМЕТО ЩЕ ПОКАЖЕ. :3d_053:

Само божията Любов и Любов

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги съм се чудела до колко трябва да знаеш/тълкуваш картите за да гледаш на друг.

В това е въпроса. Едно е да объркаш себе си, друго е да го направиш с друг човек, макар и понегова желание. :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз използвам картите предимно за себе си. Много рядко някой приятел ме моли и, ако го правя за друг, предупреждавам да не ме приемат много на сериозно. Но картите показват ситуацията, каквото е, и в повечето случаи просто потвърждават това, което човекът вече си знае, макар и понякога да не признава пред себе си. Картите дават само насока, те не предопределят бъдещето на човека - ако това бъде обяснено правилно и ако другият човек го приеме, отпада всякаква фаталност от гадаенето.

Линк към коментар
Share on other sites

Таро не дава еднозначни отговори. Много е важно как се интерпретират картите, а това зависи доколко е развита интуицията.

Според вас, доколко с тълкуването си предопределяме, "задвижваме" да се случва това което виждаме?

Линк към коментар
Share on other sites

Таро не дава еднозначни отговори. Много е важно как се интерпретират картите, а това зависи доколко е развита интуицията.

Според вас, доколко с тълкуването си предопределяме, "задвижваме" да се случва това което виждаме?

За мен Таро осъществява връзката между нашето съзнание и душата ни. В момента се намирам в една доста заплетена ситуация, следя я с помощта на картите и определено мога да кажа, че те ми дават образ на развитието й със стъпка напред. Понякога не ги разбирам, защото не очаквам нещата да се развият по даден начин, казвам си "Не може да бъде!", но ги записвам, след ден-два се връщам и виждам колко точно картите са ми описали ситуацията. В този смисъл картите дават еднозначни отговори, ако умеем да ги разбираме - а за да се научим, трябва да създадем връзка с тях, да се научим да общуваме.

А доколко предопределяме събитията... мисля, че доколкото им се доверяваме. Те предупреждават за най-вероятния ход на събитията, ако следваме същата линия на поведение. В някои случаи имаме възможност да обърнем посоката на събитията; в други случаи не. Аз самата съм успявала да смекча някои неприятни събития с помощта на картите - понякога са били като пътен знак, предупреждаващ за опасен завой. А когато имаме повече информация, имаме повече възможности за действие.

В крайна сметка всичко опира до вярата в това, което правим, включително в картите. Някъде Мона беше казала "Вярвайте им, за да не ви лъжат". И е права.

Линк към коментар
Share on other sites

Отговорите са винаги еднозначни когато гледаме на себе си, но когато гледаме на някой друг, колкото и добре да го познаваме дали е така?

Общуването, с картите или с други хора, е вид енергийно взаимодействие. Ако умееш да работиш правилно с енергията на Таро (образно казано), и резултатите следва да са правилни. Но затова със сигурност трябва добро познаване на картите и опит. Понякога ми се е случвало да питам картите за бъдещото развитие на ситуации, засягащи мои близки, приятели, ситуации, които не са твърде лични и съм можела да проследя развитието им в реалността без да навлизам в чужди пространства. И картите отново са били много точни.

Но аз нямам претенцията да съм достатъчно добър посредник между картите и другите хора. Затова предупреждавам да не го приемат твърде сериозно. Ако в нещо не съм сигурна, казвам, че не съм сигурна и не мога да отговоря. Приятелите ми ме познават и знаят доколко да ми се доверят. От друга страна това е споделена ситуация и после я проследяваме заедно. И почти винаги се оказва, че картите са били точни.

Линк към коментар
Share on other sites

Отговорите са винаги еднозначни когато гледаме на себе си, но когато гледаме на някой друг, колкото и добре да го познаваме дали е така?

Понеже от много години се занимавам с картите Таро, смея да твърдя, че горният цитат е погрешен.

В много повече от случаите картите са погрешни за нас и са верни за онези, които са трети лица!

Години са нужни, за да почнем да не се съмняваме в картите си по отношения на събития, отнасящи се до нашия живот.

Наблюдавам в темата много говорене по принцип, а обсъждане на конкретни карти няма, което за мен е смущаващ факт.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

аз също съм се питал доколко ние задвижваме конкретните събития чрез тълкуването на картите и смятам, че в огромна степен ние задвижваме енергиите сплитащи конкретното събитие...

всъщност правим го дори и без да боравим с Таро, само че в този случай това става (почти) несъзнателно и в повечето случаи оставяме разгръщането на енергиите на случайността, според това, какъв аспект от реакции привнасяме спрямо това събитие...

мисля си също, че посланията на картите не идват от нашата душа, а от Висшият ни Аз.., душата ни е просто аспект от Него, инкарниран в света на 3те измерения...

Всъщност ние притежаваме не една, а няколко души едновременно в различна степен на себеосъзнаване...

нямаме минали животи, предвид факта, че времето не съществува.., а по скоро сме пръснати в различни точки от времевата линия...

Разбирам Душата ни като енергийна подредба с определени или по скоро подчертани (от Висшият Аз) качества, нужни за конкретните ѝ цели.., Тя не е по-малко от Висшия, а просто с по малка осъзнатост спрямо Себе Си...

някои от аспектите са подтиснати в подсъзнанието ни, други са извлечени наяве в нашето осъзнавано и това е така, просто защото е невъзможно да бъдем по-малко от Това, Което Сме...

това е и всъщност смисъла на това "делене" на което сме се подложили на влизане тук в материалното (съзнание - подъзнание)...

отплеснах се, а това, което исках да кажа е, че за да добием по-ясно тълкуване е необходимо да изчистим свързващата брънка със Висшият ни Аз...

има един много практичен (поне според мене) метод, който спомага за това изчистване...

поздрав...

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...