Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 1


Guest Ивета

Recommended Posts

Аз си мисля (но не смея да твърдя уверено), че Кралиците са характеристики на вътрешното емоционално състояние, тоест как ти изживяваш нещата отвътре. Докато Кралете показват тази ти нагласа, която рефлектира върху околните и отношението ти към тях. Нещо такова... :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 359
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:o моля ви помогнете и на мен!занимавам се с таро ,но все още нещата не са ми ясни,не мога адекватно да ги сързвам ,падна се по метода на гадаене следното:

1ред 5чаши-кралица жезли-7жезли-Асо жезли-9жезли

2ред 5жезли-3жезли-кралица жезли-4жезли-8жезли-6жезли

3ред 10жезли-справедливостта-отшелникът-папата-4меча-5меча

4ред 2меча-9меча-крал меч-3меча

гледах на моя приятелка,струва ми се,че са много драматични ,досега не са ми излизали толкома жезли имечове?ще съм ви благодарна ако ми помогнете да разясним значенията им? :huh::)

Линк към коментар
Share on other sites

21 карти ли са това??Защо толкова много?Какъв е въпросът и какво значат тези редове(1-4) ?

Просто ей така "тълкуване по принцип" много жезли ,много мечове ,но все пак повече жезли -май много и се иска да промени нещо- много неща и бърза прекалено много първо връши прибързани действия ,за да реши някакъв проблем,а после затъва сама по-дълбоко от действията си...Сега вийдам ,че кралица жезли се повтаря на 1ви и 2ри ред...??"

"2меча-9меча-крал меч-3меча" не е никак хубав финал за какъвто и да е въпрос при толкова много карти и без конкретен въпрос мога просто да ти/й кажа да почака малко с каквото и да е -за се вгледа в себе си ,да се успокои и тогава да взима каквито и да било решения.

Редактирано от Минотавър
Линк към коментар
Share on other sites

:huh: Благодаря ти за инфото-така редя картите по 4 реда и най-отдолу 4 карти ,като краен резултат.Всеки ред е с по6 карти,другите ги оставям настрана-честно да кажа ,така го чувствам този начин,най-близък ми е.За кр

алицата ,се извинявам ,просто съм я написала два пъти.Но мноаго мечове,много жезли-за първипът излизат така. :huh::)

Линк към коментар
Share on other sites

:huh: Благодаря ти за инфото-така редя картите по 4 реда и най-отдолу 4 карти ,като краен резултат.Всеки ред е с по6 карти,другите ги оставям настрана-честно да кажа ,така го чувствам този начин,най-близък ми е.За кр

алицата ,се извинявам ,просто съм я написала два пъти.Но мноаго мечове,много жезли-за първипът излизат така. :huh::)

Когато се използва подредба с много карти, обикновено всяка карта си има свое означение. Ако напишеш картите по позиция и коя позиция какво значение има - ще можем да ти помогнем повече.

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, как би коментирала карти който се падат постоянно в продължение на месеци на конкретен въпрос? Картите са Светът и девятка пентакли, понякога заменена от Кралица пентакли, но Светът си е там винаги. То къде ли другаде би могъл да бъде светът :D но тази упорита подредба вече ме озадачава. Какво мислиш по въпроса, благодаря предварително :)

Линк към коментар
Share on other sites

Някой чел ли е книгата "Таро на търсещия" и какво е мнението ви за нея?

Полезна ли е?Мога ли да я използвам с колодата,която имам към настоящия момент,без да си купувам прилежащите към книгата карти?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте .

Случайно попаднах на този форум и найстина е прекрасен много ми допадат всички теми та реших да се регистрирам и аз ! :D

Занимавам се с Таро любителски от година много ми харесва това за мен е като тренировка за интуйцията ми .

Искам да задам обаче няколко въпросчета защото не съм наясно ще съм благодарна на отговори :)

Първото Таро е което се опитах беше Златната Зора , не знам дали аз си втълпявам , но никак не ми допадна и някак си не се занимавах много възможно ли е да има подходящи и неподходящи колоди за всеки човек ? защото найстина някак си картите ми объркват не се чувствам ок с тях .Скоро си купих Таро на търсещия това ми допадна повече , но обясненията са ми някак объркани и постни ...разгледах в форума доста и много ми хареса обясненито на малките аркани мисля , че така е по ясно за всеки , но да попитам дали няма такова обяснени и за другите защото никъде не видях? :)

Извинявам се , ако съм збъркала нещо темата , ще съм благодарна на всеки отговор.

Лек ден ви желая :)

Редактирано от krisitooo
Линк към коментар
Share on other sites

Не знам до колко ще е полезно, но се опитах да преведа част от значенията на Големите Аркани от един форум - http://www.aeclectic.net, който, мисля има една от най-изчерпателните информации за таро на английски. Тълкуванията са субективната гледна точка на един от потребителите с прякор Thirteen и са дадени като официални за целия сайт. На мен лично ми хареса тълкуването на този потребител за обърнатите карти и затова реших да преведа и тези. Ако не са полезни, поне няма да навредят.

Глупакът

Таро карти като Магът или Отшелникът много често разкриват питащия или някой в живота на питащия. Глупакът обаче почти винаги говори за самия питащ и никой друг. Когато символизира питащия, Глупакът показва период на новости, време, в което животът започва от начало. Човек се чувства така сякаш е отново в начална позиция, без значение дали се отнася за любовни връзки, кариера, в работата или в интелектуалните занимания. Питащият е далеч от тъгата или отчаянието, напротив, чувства се изключително освободен, освежен, леко му е на сърцето, както когато му е даден втори шанс. Чувства се млад и изпълнен с енергия.

Освен това, питащият няма идея накъде отива или какво ще прави, но това няма значение за него. За Глупакът най-важното нещо е просто да излезе и да се наслаждава на света. За да види, каквото има да се види, и да му се наслади.

За нещастие, в това детинско поведение човек лесно може да стане прекалено оптимистичен или наивен. Глупакът може да стане буквално глупак. Това е картата, която е твърде вероятно да се падне, когато питащият си мисли да инвестира в нов "напълно сигурен" бизнес. Или пък когато е сигурен, че това "наистина е любов този път!" Точно както Глупакът питащият е толкова зает да мечтае за това какво би могло да стане, че не вижда каква е действителността- на път е директно да падне от скалата. Време е да се вслуша в това бдително куче, което може да се прояви в живота под формата на загрижен приятел, съвет от таро гадател или пък като собствения инстинкт на питащия.

Като карта Глупакът винаги символизира ново начало. Появява се, когато питащият може не просто да се нанесе в нов дом, но и да смени работата си или пък да започне изцяло нов живот. В тази карта има много повече от просто промяна, обновление и чисто ново начало, има също така и придвижване напред, свеж и ентусиазиращ нов етап от живота.

Магът

Ако може да се каже за някоя карта изобщо, че е олицетворение на самото таро, то това би бил Магът. Това е една от най-разпознаваемите карти, винаги любима (затова може да се поспори). Освен това тя е и единствената от Големите Аркани, която препраща към Малките под формата на "инструментите", поставени пред Мага. Ако гадателят на таро вярва, че Магът символизира питащият, тогава той или е, или си мисли, че е красноречив и харизматичен в дадения момент. И вербално, и писменно той е умен, духовит, изобретателен и убедителен. Хората го слушат и се съгласяват с него. Може също така да има интерес към науката, дори да бъде лекар, учен или изобретател.

Ако Магът говори за някой друг, а не за питащия, това може да бъде умел лекар, учен или лектор, търговец или пък мошеник. Важно е да се знае, че Магът може да бъде и хитър освен умен, както и измамник освен магьосник. Това е човек с магнетично излъчване, някой, който може да убеди хората в почти всичко. За добро или зло неговите думи са магически.

Много важно е също, че Магът може да говори и за откритие – както във фокусите. Магьосникът покрива празната клетка с бяла кърпа, размахва своята вълшебна пръчка – "Фокус, бокус!" – и ето, че вече има гълъб в клетката. Същото става и при появята на картата Магът за питащия, само че това, което се открива пред очите му не са птици или зайци, а нови идеи, с ударение върху "нови". Когато Магът се появи в гледане, най-вероятно питащият си казва наум: "Страхотна идея! Как не съм се сетил за това по-рано?" Истината е, че питащият е носил тази идея в себе си от много време, Магът само му я разкрива. Но какво ще направи питащият с тази идея? Това е въпрос за следващата карта...

Висшата жрица

Ако има карта, която да символизира гадателя на таро, то това е Висшата жрица. Жена (или мъж) с духовна сила, интуиция и мистично познание. Докато Магът се отнася по-скоро до откриването на нещата, Висшата жрица символизира повече нещата, които са скрити и забулени. Неща, които знаем, но не казваме.

Когато Висшата жрица се отнася до питащия, тя обозначава време за самотно изследване и пътуване през тайно познание. Питащият може да прекара известно време в стари библиотеки, четейки прашни документи и писма, или пък да изучава стари религиозни текстове. Неща, пазени в тайна, ще се разкрият пред него. Също така, тези тайни могат да са под формата на видения или силни инстинкти. Прозренията могат да бъдат видени в кристална топка, гледане на кафе, в сънищата или пък в общуване с духове.

Ако Висшата жрица говори за някой друг, а не за питащия, това обикновено е жена, отдадена на духовното, монахиня, астроложка, учителка в антично познание или просто живееща в усамотение роднина, която знае много семейни тайни. Тя е пазител на слабо известни факти, ходеща библиотека от свръхестествени инстинкти и прозрения. Но също така може да се появи и като студена, непредсказуема и дори плашеща.

Като карта Висшата жрица се отнася до познанието. "Имам идея!" – казва си питащия, благодарение на Мага. Може би е решил, че иска да стане художник или пък да започне свой собствен бизнес. Но как решава какво иска да рисува? Как решава къде да започне своя нов бизнес? Чрез познание – вътрешно познание от някой експерт, който е бил най-добрият. Колкото повече тайни знае питащият, толкова по-лесно му е да реши какво да прави с идеята. Това е работата на Висшата жрица, да предостави тайно познание, както луната в тъмното, така че питащият да намери своя път. Тя стои между двете колони на светлината и мрака, на битието и небитието, на увеличаващата се и намаляваща луна. Тя притежава ключа за всички тайни познания.

Императрицата

Картата на Императрицата е една от лесните карти за тълкуване. Тя е Майката. Като цяло майката в добрия смисъл на думата – търпелива, любяща, раздаваща се, щедра. Ако тази карта определя питащия, може да се каже, че в момента за него водеща е ролята на майката-квачка, която се тревожи за децата си, за нова работа, ново творение или нова връзка. Мъж или жена, питащият иска да обгрижва, да закрия и да се тревожи за всеки нищожен проблем. Ако картата се отнася до някой, близък на питащия, може да бъде майка му или пък жена, която се държи много майчински с него.

Разбира се, Императрицата може да бъде също и най-лошия аспект на грижливата майка. Тя може да бъде задушаваща, да не знае кога да се отдръпне, да бъде със силно чувство за притежание и ревнуваща всеки, който би отнел детенцето й. Важно е за питащия да осъзнае, че растенията могат да умрат от преполиване също толкова лесно, колкото и от липса на грижи.

Тази карта казва на питащия, че ако иска новата връзка, кариера, бизнес, творение да се превърне в това, което би могло да бъде, той трябва да й обръща внимание, да я отгледа и да бъде готов да й позволи да направи своите първи стъпки, когато дойде времето. Най-вече, както всяка бременна жена или добър градинар, трябва да бъде търпелив. Всичко се нуждае от време, за да бъде износено в утробата или за да поникне.

Императорът

Картата на Императорът е карта на "Кой е шефът?" Това е важен въпрос. Значението на картата включва да контролираш обкръжението си, тялото си, гнева си, инстинктите си, любовния си живот. Сега не му е времето да действаш несъзнателно, не е моментът да се оставиш да бъдеш контролиран от желанията и нуждите на другите. Това е карта, която дава разрешение на питащия да бъде агресивен, смел, дързък и да командва. Императорът може да олицетворява бащата или ролята на бащата, лидера или работодателя, изискващият тиранин или харизматичния крал. Ако картата говори за питащия, той трябва да се замисли дали империята му се е превърнала в досаден труд за останалите и ако е така, станал ли е той лош лидер, твърде взискателен, несправедлив, недоволен. Може би е време да абдикира от трона си.

Висшият жрец

Тази карта има толкова много уловки, свързани с образа на Папата, че понякога е трудно да я харесаш или да я интерпретираш като позитивна, вместо да видиш в нея потенциал за несправедливост, тесногръдие, педантичност и безинтересност. Аз харесвам колодите, в които Висшият жрец е Оракулът от Делхи или някой друг по-малко натоварен със символика образ.

Когато Висшят жрец символизира някого, вероятно е това да е стар, обичан учител, терапевт, съветник или настойник. Онзи млад свещеник с прогресивни идеи или старият равин, който винаги е земен и забавен. Или пък чичо, който винаги дава смислени съвети. За нещастие, картата може да символизира и онзи гаден учител, с когото си има работа питащият, същият, който отказва да се отклони и на милиметър от написаното в учебника, или по-възрастният човек с вкиснатата физиономия, който иска да запази църквата, както е била едно време през Средновековието.

Ако картата указва питащият, Висшят жрец може да предупреждава за това, че той е прекалено инатлив, особено в областта на теологията и етиката. Може да иска да напомни на питащия какво означава да бъдеш добър и обичан учител. В този случай Висшият жрец може да бъде много позитивен. Когато нещата в света много се объркат, Висшият жрец е този, който проправя път, успокоява паниката и предлага добър, практичен съвет. Той символизира връзката с божественото, което отговаря с човешки глас, без да бъде мистериозно и завоалирано. Тази карта казва: "Ти знаеш как да разрешиш проблема си. Не е лесно, нито пък ще стане бързо, но е възможно да се направи. Решението е там, ти трябва само да го осъществиш."

Влюбените

Влюбените е объркваща карта, тъй като е управлявана не от емоционален воден знак, а от въздушния Близнаци. Първоначално картата е изобразявала мъж и жена с купидон над тях, който тъкмо ще изстреля стрелата си. По-късно този образ се превръща в три фигури, като интерпретацията е мъж, избиращ между две жени, или пък мъж, който е на път да срещне истинската си любов, благодарение на сватовник. Още по-късно, при Уейт, се стига до ангел, който е над Адам и Ева. Ангелът символизира Рафаел, който е емблематичен за Меркурий и елемента въздух, които пък са именно планетата и елемента, управляващи знака Близнаци. Това е знак, свързан с общуването. Свързва се изцяло със съобщения и контакти. Също така, тъй като е карта на близнаци, има оношение и към намирането на нашето друго Аз. Ако се погледне така на нещата, картата на Влюбените започва да добива смисъл, особено пък, ако заменим името й с "Любов". И ето я картата, свързана с идеална комуникация, с намирането на сродна душа. По този начин, най-честото й тълкуване като "избор" добива смисъл. Когато тази карта се появи, тя ви казва да се доверите на инстинктите си, да изберете тази кариера, предизвикателство, човек или нещо, към което сте толкова силно привлечени, без значение колко страшно, трудно, ирационално или проблемно изглежда това – ако не го направите, никога няма да сте изцяло себе си. Внезапно е и неочаквано и означава пълна промяна в плановете, но това е Любов. Истинска любов. Борете се за нея!

Колесницата

Това е очарователна карта, но също така и отчайваща. Точно както рака, тя е въоръжена, но също така и изолирана – човекът, управляващ колесницата се сръжава сам. Движи се от едното крило до другото (от вода до земя и обратно) – съзнателно и несъзнателно, земно и духовно. Успява, като атакува от страни, вместо директно.

От друга страна, Колесницата говори за лоялност, вяра, мотивация. Убеждние, че ще се стигне до победа, каквото и да стане. Но може да сигнализира и за безмилостност, твърдоглаво желание за победа на всяка цена. На питащият се напомня, че трябва да запази енергията си за това, което ще дойде после. Победата е само началото на нещата.

Силата

Огънят е страшно нещо, горещ, изгарящ – много лесно може да излезе извън контрол. Но някъде по пътя на развитието си ние сме изгубили своя страх, но не и респект, от огъня. И с воля и интелигентност сме го направили инструмент, с който си служим. И си мисля, че заслужава разбирането да кажеш на питащия, че както става при огъня и укротяването на лъв, така можеш да се изгориш или да те издраскат няколко пъти от това, което се опитваш да контролираш, без значение дали е ситуация, човек или твоята собствена импулсивност. Важното послание на Силата е да не се предаваме. Да имаме куража да продължим, докато не успеем и да имаме вярата и оптимизма, че ще успеем.

Отшелникът

Едно от важните неща за тази карта е, че Отшелникът винаги е представен в движение. Той никога не заключен в своята усамотена килия. Винаги броди, търси. Това, за мен, е Девата. Женена съм за такъв човек и зная. Отшелникът е неуморният ум на Девата, винаги събиращ информация, анализиращ, намиращ връзка между нещата. Девите са скептични, и ако има някой, който ще навре запален фенер на тъмно място и хубаво ще огледа какво става там, то това ще е някоя Дева.

Отшелникът е карта на връзките и просветлението. Заедно с желанието просто да бъде сам питащия, който изтегля тази карта, вероятно се дразни от хората, които нарушават спокойствието му или които не могат да видят това, което той вижда. ("Сляп ли си?" – може да е негова честа реплика или още по-често – "Просто не можеш да го схванеш, няма как да ти го обясня.") По типичен маниер на Дева този човек често е кисел и антисоциален. Но картата обозначава специално време. Също както за твореца, който се крие няколко дни и после рисува своя шедьовър, това усамотение за питащия позволява на парченцата да си дойдат на мястото. Затова, чувствайте се окуражени да излезете да покарате късно вечер, да излезете на дълги разходки, да се криете в стаята си или заминете на някое усамотено място за месец. Когато се върнете, ще виждате всичко в абсолютно нова светлина. Това би било най-доброто за вас и за хората около вас.

Колелото на съдбата

Макар таро да е въпрос на това какво питащият може да промени в своя живот, има карти, които признават, че понякога просто сте извадили късмет. Колелото на съдбата може да означава движение напред, промяна, еволюция, но неговото основно значение винаги казва, че тези промени ще дойдат от нищото, изблик на щастие, неочакван късмет. Ще получите онези пари, работа, повишение, човек или почивка, които сте чакали. Наречете го кармично възмездие за всичките добрини, които сте направили в живота си, съдба или късмет, но каквито и тревоги да имате – големи или малки, току-що спечелихте.

Справедливостта

Смятам, че Справедливостта е по-подходяща карта (в сравнение със Силата), за да стои като начало на следващите десет карти от Голямата Аркана. Причината да мисля така е, защото се придвижваме от физичния свят (първите десет карти) към метафизичния (следващите десет). Когато погледна Справедливостта, винаги виждам двата свята балансирани на нейните везни. "Прекарал си цялото си време в единия" – сякаш казва тя – "Сега е време да преминеш в другия и да уравновесиш нещата."

За тази карта трябва да се напомни, че тя не се отнася до наказание, добро, лошо, правилно или грешно. Тя е свързана с балансиране, а мечът загатва, че понякога това може да бъде и неприятно. Справедливостта разрязва нещата на две с меча си, така че везните да се уравновесят. Посланието е да направим, каквото е необходимо, без значение колко е трудно, за да се сдобием или да възвърнем баланса. Не е приятна карта, но по свой начин, тя е много мъдра.

Обесеният

Нептун символизира духовност, мечти, психически способности и Обесеният е вход към тези неща. Освен това той е и номер 12, обратното на числовото съответствие на Светът – 21. Докато при Светът си напълно извън, при Обесеният си напълно във.

Картата показва период на толкова дълбок прозрение, че за момент нищо, освен това не съществува. Всички таро гадатели сме имали такива моменти, в които виждаме с абсолютна яснота цялата картина, цялото послание, което ни предлага подреждането. Обесеният символизира тези моменти на състоянието между двата свята – действителния и мистичния. Такива моменти не траят дълго и обикновено изискват някакъв вид жертва. Жертва на вяра, перспектива, желание, мечта, надежда, пари, време и дори индивидуалност. За да получиш, трябва и да дадеш. Понякога се налага да жертваш ценени от теб становища, да отвориш себе си към други истини, други гледни точки, за да намериш отговори, за да донесеш промяна. Едно нещо е сигурно, без значение дали прозрението е малко или голямо, духовно или земно, веднъж щом влезеш в ролята на Обесеният, повече никога няма да виждаш нещата по същия начин.

Смъртта

Връзката между секса и смъртта при Скорпиона (знакът, който обозначава и двете) е показателен за същността на тази карта. Ние, западняците виждаме Смъртта като плашеща карта, защото често гледаме на нея като на край, а мразим, когато нещата свършват. В други култури обаче Смъртта е просто естествена и важна, макар и тъжна част от вечния кръговрат. В кармичен смисъл щом умреш, значи ще можеш да се преродиш. Зимата идва, за да може след това да дойде пролетта, а ние можем да оценим това, което имаме, едва след като го загубим. Смъртта предупреждава за такива неща. Става дума за време на промени. Време, в което нещо трябва да умре, но и нещо ново ще започне. Питащият може да се чувства тъжен или празен, но това ще му даде шанс да се изправи отново, както феникса от пепелта. Смъртта не е краят. Тя е само предшественик на възобновлението.

Умереността

Това е трудна карта за тълкуване. Смятам, че най-лесна за разбиране е картата от колодата на Кроули, където тя е наречена "Алхимия". Понякога най-добре се справям с тълкуването й, ако си представя ангела, носещ лабораторна престилка и много внимателно смесващ измерени количества от цветни течности в епруветки, вместо в чаши.

Тази карта сякаш наистина не е толкова до умереност, колкото до желанието на Стрелеца да намери универсална теория, начин да се смесят противоположностите, за да се постигне синтез. В подреждането картата може да означава, че питащият вижда твърде много противоположни лагери (избори, вери, системи, семейства, приятели) и никакъв начин да ги обедини. Но понякога единствената причина две неща да не могат да се обединят е в това, че не отделяме достатъчно време, не измерваме правилните количества (например питащият може да се опитва да слее две семейства, когато смесването може да стане само малко по малко, човек по човек). Картата може още и да напомня, че лъкът и стрелата са безполезни един без друг, но заедно образуват страховито оръжие. Тази карта казва на питащия, че той може и трябва да постави тезите и антитезите заедно, за да получи още по-полезен синтез. Но ще отнеме време, грижи, търпение и експериментиране. А също така и, да, умереност.

Дяволът

Тази карта третира някои много плашещи неща, неща, на които сме научени да гледаме като лоши и срамни, като земният материализъм, сексуалното желание, скъпоценности, храна или наркотици. Липса на контрол, излишество, вманиачаване и груба амбиция. В най-лошият си вариант тази карта е или пристрастяване, или напълно вманиаченият, подчинен на инстинктите си, ловец. В най-добрия вариант това е карта, която дава импулс, освобождение, кара те да тръгнеш да търсиш злато, да изкачиш всяка планина. Това е една от най-комплексните карти, макар нито една от другите да е едностранчива. Повечето карти призовават за баланс, обединение, въздържание, ин и ян, но не и Дяволът. Той е напълно обвързан с мъжественноста и разкрива напълно своята крайност. Има убедителни аргументи, че това е най-мощната и опасна карта от всички. Ако говорим с езика на магическото, това е картата, която държи ключа към тайната как да избягаме от материалните и времеви ограничения на земята. Много силна и пленителна карта.

Кулата

Никоя карта не плаши гадателят на таро или човекът, за когото е подреждането, както Кулата. Същевременно това е една от най-ясните карти що се отнася до значение. Лъжливи структури, лъжливи институции, лъжливи убеждения са на път да се срутят неочаквано, стихийно и от веднъж. Като гадател на таро трябва да се запомни, че питащият вероятно не знае, че има нещо лъжливо, поне не още. Точно обратното, той сигурно вярва, че любимият му е верен, че религиозните му убеждения са истински и правилни, че няма проблеми в семейството, че всичко е наред в работата му... о, и че си е добре. Просто идеално, наистина.

Уви, предстои му да изживее много жестоко събуждане. Ще бъде разтърсен, пречупен, разкъсан на две. И всичко, което гадателят може да направи, за да смекчи удара е да увери питащия, че това се случва за добро. Нищо, построено върху лъжа, върху измамни основи не може да остане стабилно за дълго. По-добре е да го събориш до долу и да го построиш отново по правилния начин. Няма да бъде приятно, безболезнено или пък лесно, но ще бъде за добро.

Звездата

Звездата е една от онези карти, които всички обичат. Във всяка колода тя обикновено е най-красивата. Говори за спокойствие и хармония, няма нищо негативно в нея. Но си мисля, че все пак има уловка. Каквато и надежда, изцеление или бъдеще да предвещава, гадателят трябва да помни, че това може да не стане веднага. Това е нежна карта и както при Водолеят, тя обозначава утрешния ден, не днешния. Това съвсем не означава, че Звездата предлага несигурно удовлетворение. Това е карта, която предвижда неочаквана помощ, но такава, която ни помага само при първите стъпки. Звездата разкрива само бъдещето, от питащият зависи дали ще намери своя път към това бъдеще.

Луната

Това е картата на онзи плашещ, тайнствен, видян в сънищата друг свят, където се намира най-силната и тъмна магия. Първичната магия. За Луната са характерни чести промени в настроението, тъмна, тъмна, тъмна депресия, очарователно маниакални настроения. Когато изтегля тази карта, давам на питащия да разбере, че е в ситуация на емоционално и психическо влакче на ужасите. В тази ситуация той може да направи две неща – или да се скита безцелно през този луд, лунатичен пейзаж, виейки срещу луната (да се напие, да се търкаля в депресия, да се отчужди от приятели и семейство с лудо, антисоциално поведение) или да се качи на лодката и да премине през това с някаква цел (като например да нарисува нещо!).

Слънцето

Всъщност, предсказах раждането на дете с тази карта само един-единствен път. В повечето случаи обаче за мен тази карта е изцяло относно аполоновия идеал. Младост, здраве, новост, свежест. Умът ви сече, нещата, които са били в каша, се проясняват, всичко си идва на мястото и сякаш всичко е се превръща в попътен вятър. Това е един от дните, в които всичко се случва, както ти се иска. Напълно идеално. Парите, за които чакате, пристигат с бонус към тях, проектът, върху който работите, се получава идеално и вие обирате заслугите за това. Светофарите светват зелено за вас, лъжците си признават и се извиняват, градината ви цъфти, небето е синьо, времето е топло и приятно. Както се пее в песента: "И изгрява слънцето..." и абсолютно всичко ще бъде наред.

Страшният съд

Страшният съд често е трудна за тълкуване карта. Обикновено предупреждава за голяма промяна, от онези, които включват пълното изоставянето на нещо старо в миналото и встъпването в нещо напълно ново. Както затварянето на вратата след старата работа и отварянето на друга в посока напълно различна кариера. Но Страшният съд е също така и за вземане на последно решение, да се решиш на този скок към нова кариера, да простиш на семейството си, да напуснеш съпругът, който те малтретира, да започнеш нов живот. Да се излекуваш и обновиш. Тази карта е трудна за тълкуване отчасти, защото се отнася до много трудни и окончателни решения. А и означава да се изправиш лице в лице с нещо, пред което питащия не иска да се изправи. Не можеш да се криеш повече, казва тази карта, всички мъртви са се надигнали и са излезли на открито. Изправи се срещу каквото имаш да се изправиш, направи този избор. Промени се.

Светът

Има три възможни неща, които обикновено виждам в тази карта, когато се появи, понякога обединени, понякога не:

1. Всичко най-после си идва на мястото успешно. Питащият ще вземе тази докторска степен, за която е работил години наред, ще се дипломира най-после, ще се ожени след дълъг годеж, ще завърши онзи огромен проект. Тази карта не се отнася до малките завършеци, а до големите, важните такива, онези, които идват с добре заслужени наздравици и познание, оставащо след тях. Упоритият труд на питащия, познанието му, мъдростта, търпението и т.н. напълно ще се изплатят, той е направил всичко, както трябва.

2. Може би заради своя успех питащият е на път да стане учител, сенсей, ако предпочитате, почитан заради своя опит.

3. А може би именно поради това, питащият ще получи предложение за работа или пътуване до някое невероятно място. Ще бъде помолен да чете лекции в далечен град в Индия, да прекара един месец на Северния полюс, да преподава на борда на кораб на околосветско плаване. Не става дума за отегчителни малки пътувания, не сър! За негов късмет Светът обозначава, че ще се чувства комфортно и като у дома си, където и да отиде. Светът говори за човек, който не притежава нищо, защото всичко е негово. Никое място не е негов дом, защото принадлежи на всяко място. Той е едно цяло, завършен е.

Редактирано от Adelante
Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля, че тук е мястото да се обсъждат Големите Аркани.

В скоро време ще има отделна тема само за Големите Аркани.

Идеите и темите са прекрасни, но не са подходящи за Таро за начинаещи.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами тогава могат да се преместят в тема само за Големите Аркани. Аз не посмях да пусна такава, защото значенията не са чак толкова обширни и не изчерпват всички аспекти. Но ми се стори по-добре да преведа нещо по-разчупено, отколкото традиционните значения, които могат да се прочетат във всяка книга.

Линк към коментар
Share on other sites

Adelante благодаря ти много за отоговорчето , прави ми впечетление , че в различните книги има разминаване в тълкуването казвам го тъй като имам 2 такива :)

Ако някой ми помогне с тълкуването пробвах метода на МОна за любовното таро по схемата гадаене с 7 карти ето какво се падна ама нещо ме обърква не съм използвала метода обърнати карти , тъй като мисля , че още не му е времето а инъче ето какво се падна.

Сигнафикатор/Смърт

2- бяла карта, всъщност не знам дали е правилно , че я използвах но работя с това Таро.Таро на Търсещия!

7-Майка на Камъните

3-Аз- 4 жезли,6-Той-8 мечове

5-Той-7 чаши,4-Аз- 7 мечове

Много ще съм благодарна на помощ .. не знам защо когато гледам на себе си ми е трудно :(

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! На мен много ми харесва сайта и с интерес го посещавам всеки ден. И аз наскоро се запалих по карти таро и за кратко време само се убедих, че мога да им се доверя. Явно имам способност да "общувам" с тях и в повечето случаи те са огледало на мислите ми и ясно посочват онова, което обикновено остава скрито вътре в мен. Една приятелка ми остави карти таро- мисля, че са Дзен таро на Ошу или нещо такова. Те са на иврит, но аз успях да намеря значението им и на български. Това, всъщност, което искам да попитам е следното. Почти всеки път , когато си редя таро на влюбените неизмнно излизат 2 карти ( на 90 % от случаите-или по отделно или 2 те заедно)- крал на жезлите и влюбените. Дали може да получа повече информация за тълкуването им. По често се падат на партнъора, не от моята страна на колодата.

Като очаквам бързия коментар, оставам с уважение:

Слизия

Линк към коментар
Share on other sites

Не искам да се наемам да тълкувам, понеже аз самата отскоро се занимавам с таро и нямам достатъчно опит, но, slizia, причина за повтарящото се появяване на Крал жезли може да е в това, че тази карта олицетворява теб или по-скоро партньора ти, за когото правиш подреждането. Аз имам особено отношение към Крал жезли, понеже я свързвам диретно с приятеля ми, още когато си купих колодата (Друиди и Уика) и видях картата, веднага си помислих за него, отделно, че това е боята на огъня, изобразени са овнешките глави по трона на този крал... а пък приятелят ми е Овен, така че сходството беше очевидно. Още повече, че Мона беше писала, че кралете и кралиците в това подреждане означават конкретни личности. Огледай картата и виж дали не ти напомня за някого конкретно.

Иначе за Влюбените, не е ли напълно нормално да излиза в такъв тип подреждане? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Добре , благодаря ти все пак ще изчакаме някой по компетентен :D

Аз гледам от година , но истината е че на другите познавам а на себе си :(

Дано Мона или някой по вещ ми помогне с тва значение , че голям проблем там имам.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! На мен много ми харесва сайта и с интерес го посещавам всеки ден. И аз наскоро се запалих по карти таро и за кратко време само се убедих, че мога да им се доверя. Явно имам способност да "общувам" с тях и в повечето случаи те са огледало на мислите ми и ясно посочват онова, което обикновено остава скрито вътре в мен. Една приятелка ми остави карти таро- мисля, че са Дзен таро на Ошу или нещо такова. Те са на иврит, но аз успях да намеря значението им и на български. Това, всъщност, което искам да попитам е следното. Почти всеки път , когато си редя таро на влюбените неизмнно излизат 2 карти ( на 90 % от случаите-или по отделно или 2 те заедно)- крал на жезлите и влюбените. Дали може да получа повече информация за тълкуването им. По често се падат на партнъора, не от моята страна на колодата.

Като очаквам бързия коментар, оставам с уважение:

Слизия

Линк към коментар
Share on other sites

Не искам да се наемам да тълкувам, понеже аз самата отскоро се занимавам с таро и нямам достатъчно опит, но, slizia, причина за повтарящото се появяване на Крал жезли може да е в това, че тази карта олицетворява теб или по-скоро партньора ти, за когото правиш подреждането. Аз имам особено отношение към Крал жезли, понеже я свързвам диретно с приятеля ми, още когато си купих колодата (Друиди и Уика) и видях картата, веднага си помислих за него, отделно, че това е боята на огъня, изобразени са овнешките глави по трона на този крал... а пък приятелят ми е Овен, така че сходството беше очевидно. Още повече, че Мона беше писала, че кралете и кралиците в това подреждане означават конкретни личности. Огледай картата и виж дали не ти напомня за някого конкретно.

Иначе за Влюбените, не е ли напълно нормално да излиза в такъв тип подреждане? :)

Благодаря ти за отговора. И аз свързвам крал жезли с моето момче- и той е тъмен и красив, щедър и т.н. Може и да си права за огъня, защото той е лъв. За влюбените- естествено не знам дали е нормално. На фона на всичко случило се наистина не знам... Благодаря предварително за всички отговори на моите терзания...

Редактирано от slizia
Линк към коментар
Share on other sites

Adelante , много ти благодаря за труда да преведеш всичко това!

slizia , относно Влюбените и крал жезли , ако не е приятела ти може да е някой друг трети човек намесен във връзката ви.Влюбените може да има значение и на избор м/у двама партньори ,но ти си занеш дали има такава ситуация във връзката или пък просто да му "дава акъли " -като приятел :)

Редактирано от Минотавър
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Благодаря много за този прекрасен форум. Аз чета много за Таро отдавна, но много трудно навлязох в картите. Използвах колодата на Уейт. Преди месец си купих колода Таро на търсещия. Влюбих се в картите и със страстта на влюбена жена се хвърлих отново да ги опознавам. Много ми е трудно да гледам на три карти. Предпочитам подреждане от седем карти, тъй като успявам да вържа едно - две изречения с подлог и сказуемо. Моля да помогнете при тази подредба.

1. Майка на камъните

2. Син на жезлите

3. Императорът

4. 9 мечове

5. 2 чаши

6. Висшата жрица

7. Жрецът

Въпросът е следният : Какви са чувствата на А. към Б.?

Аз виждам нещата така: До скоро той е възприемал Б. като красива и умна жена , с която са водили приятни разговори- чувства - по-скоро приятелски. Въпреки че жезлите ми говорят за стаена страст макар и неосъзната. Към дадения момент човекът е влюбен и това го измъчва и разкъсва, но се опитва да контролира ситуацията . Мисля си , че успява да контролира действията си а не чувствата си. Към близко бъдеще чувствата му ще се променят, ще еволюират - той ще вижда в нея идеалната жена и ще пожелае да я има у дома си - сериозна връзка. Изтеглих още две карти, ей-така , просто за да съм сигурна - 4 чаши и Влюбените. Тълкувам ги като невъзможност за споделяне на чувствата, връзва се с болката от 9 мечове и необходимост от Избор, след който да последва или не дадено действие.

Ще бъда благодарна за всички мнения. Къде греша, какво още не съм видяла. Трудно ми е с дворцовите карти. Може ли да се направи някакъв извод за времето от последните две големи аркани.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейите,

Много ви харесвам форума и с интерес бих се включил в различни теми относно карти таро.За рождения си ден получих като подарък Артурво Таро,а вчера си купих Таро на Търсещия.Имате ли впечетления коя колода е по добра от двете.Много ще се радвам ако споделие опита си ако имате тези две колоди или една от двете.Искрено се надявам да ме приемете в своето Таро общесво ;) .

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейите,

Много ви харесвам форума и с интерес бих се включил в различни теми относно карти таро.За рождения си ден получих като подарък Артурво Таро,а вчера си купих Таро на Търсещия.Имате ли впечетления коя колода е по добра от двете.Много ще се радвам ако споделие опита си ако имате тези две колоди или една от двете.Искрено се надявам да ме приемете в своето Таро общесво ;) .

Поздрави!

Аз лично предпочитам Артуровото Таро, много красиви карти, от чисто естетическа гледна точка. А и легендата за крал Артур и неговата любима Гуиневир, ни отпраща в други времена...

Ако можеш, попитай самия Мерлин :P

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Как Ви се струва идеята да се заспиша на курс по Таро при най-добрата тароложка в България.Курса не е скъп и е достъпен и в моя град(Варна).Има ли какво да се научи.Който има желание да пиши?

Редактирано от maggee
Линк към коментар
Share on other sites

Как Ви се струва идеята да се заспиша на курс по Таро при най-добрата тароложка в България.Курса не е скъп и е достъпен и в моя град(Варна).Има ли какво да се научи.Който има желание да пиши?

Иска ли питане, щом е най-добрата в България? :)

Каквото и да решим да учим, какъвто и начин да изберем, все е добре. Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...