Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 1


Guest Ивета

Recommended Posts

  • Отговори 359
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Пропуснах да напиша ,че Рицар Жезли според мен е изпаднала защото сега сте разделени и отчуждени един от друг . Ти си мислила за това до като си бъркала картите !

Бих предложила едно по-различно тълкуване на изпадналата Рицар жезли и то е следното: тя говори за изключително нетърпение нещо да стане, да се случи и то час по-скоро. Това е буквално казано - някой да "гори": от желанията си; представям си човек, който сяда и става и не може да си намери място от вътрешните си противоречия и страсти. За отчужденост и раздяла би говорила 3 мечове, ако изпадне или Отшелникът. Рицар жезли още говори и за намерения за пътуване, същото би се получило и от изпадаща Светът или Колесницата. В случая обаче, за мен това е образ на вътрешните огньове и идеи, които има в главата си човекът, който е задал въпроса.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_133: Много благодаря за бързия и изчерпателен отговор! :3d_097: Той ме прави много щастлива!

За първи път участвам във форума, но отдавна го чета. Мисля, че не за първи път си в тази ситуация и нещата при вас вече са хронични. Просто поредното "продължаване" на отношенията.

Искам да попетам защо тук така масово се отхвърлят обърнатите карти??? За мен те говорят повече от правите.

Здравей, Пролет!Всъщност с Ж. имахме връзка два месеца и това скарване(разделяне) се случи за първи път, а преди това сме нямали проблеми т.е няма как нещата да са хронични или пък да бъде поредното продължаване на отношения.Колкото до Рицар Жезли, всяко мнение което прочетох за тълкуването му е вярно в голяма степен - наистина нямам търпение нещата да се оправят;дели ни значително разстояние (като път) и тук пасва идеята с пътуването;също така вчера....изненадващо, след известно мълчание говорихме по телефона и наистина горят огньове в мен :3d_053: ! Затова благодаря на всички за изказаното мнение! :3d_022:

Линк към коментар
Share on other sites

9 Пентакли (отново за кой ли път) ,Колелото на съдбата , 2 чаши на въпрос "Какво мога да направя ,за да подобря отношенията си с Виолет?" 

Сякаш за момента нищо не може да се направи ... но за в бъдеще ще имам възможност да поправя нещата или възможност да изградя отношенията си с нея на ново,но може и да бъркам !

Вие какво мислите? 

Линк към коментар
Share on other sites

Secret_Name

милсля,че това което те притснява е че ще се примириш

в името на това, което искаш

ти знаеш за жертвата, която трябва да внесеш в "олтара" на смирението- от теб се иска това може би в твоята глава е подчинение....

Линк към коментар
Share on other sites

9 Пентакли (отново за кой ли път) ,Колелото на съдбата , 2 чаши на въпрос "Какво мога да направя ,за да подобря отношенията си с Виолет?" 

Сякаш за момента нищо не може да се направи ... но за в бъдеще ще имам възможност да поправя нещата или възможност да изградя отношенията си с нея на ново,но може и да бъркам !

Вие какво мислите? 

Защо да не може да се направи? Колелото на съдбата е преход към 2 чаши - моментът е благоприятен за подобряване на отношения от емоционален характер, това ти казват картите.

П.С. Подписът ти е много красив. Авторът е Arno Elias. Страхотен стих за любовта :)

Линк към коментар
Share on other sites

9 Пентакли,Асо Пентакли,Дявол на въпрос "Каква е причината да се чувствам притеснена и застрашена?"

Днес цял ден ме е обзело някакво подобно чувство без видима причина и не знам защо това е така !

Тези карти ми подсказват ,че тъмната ми страна се "обажда" , но имам подкрепа и защита.Не бива да се страхувам !

Вие как мислите ? Мона :) ?

За Асо Пентакли не мога да повярвам ,че е на средна позиция .... мисля ,че не го заслужавам и си мисля че Таро се шегува !  :3d_134:

Линк към коментар
Share on other sites

9 Пентакли,Асо Пентакли,Дявол на въпрос "Каква е причината да се чувствам притеснена и застрашена?"

Днес цял ден ме е обзело някакво подобно чувство без видима причина и не знам защо това е така !

Тези карти ми подсказват ,че тъмната ми страна се "обажда" , но имам подкрепа и защита.Не бива да се страхувам !

Защото си на границата да пропуснеш шанс, който ти се дава - Асо пентакли (а и то госъзнаваш това преркасно - заради средната позиция), но Дяволът - и желанието ти, което право пропорционално на страховете ти те дърпа назад и ти .. реагираш. Притенена си, защото се луташ и не можеш да вземеш решение и да ти олекне. Преодолей бариерите си. Иначе Дяволът винаги ще спира пътя на Асо пентакли и всеки шанс ще бъде пропиляван, заради колебанията ти.

на тази позиция Дяволът е неприятен - особено, когато имаме възможност да променим нещо у себе си, старите ни реакции ни дърпат - навиците, статуквото, матрицата ни връща в изходно (безизходно) положение.

Аз мога да ти го кажа и така - Take this chance, just do it!

Линк към коментар
Share on other sites

Тъй като в последните постове се „заговори“ за 9 пентакли и 6 пентакли ,реших да поискам и вашето тълкуване за една от последните ми подредби,в която излязоха и двете карти.

Става въпрос за Келтски кръст.Въпроса е как ще се развият отношенията с Б.,в рамките на 3 месеца.

И картите са следните:

1.Слънцето

2.Страшния съд

3.4 жезли

4.2 мечове

5.Жрецът

6.9мечове

7.Паж мечове

8.9 пентакли

9.5 чаши

10.6 пентакли

Тъй като идеята ми беше да разбера най-вече моето отношение към ситуацията обърнах внимание най-вече на 2 мечове,Паж мечове и 5 чаши.А на другите карти като че ли не обърнах достатъчно внимание....

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Тъй като в последните постове се „заговори“ за 9 пентакли и 6 пентакли ,реших да поискам и вашето тълкуване за една от последните ми подредби,в която излязоха и двете карти.

Става въпрос за Келтски кръст.Въпроса е как ще се развият отношенията с Б.,в рамките на 3 месеца.

И картите са следните:

1.Слънцето

2.Страшния съд

3.4 жезли

4.2 мечове

5.Жрецът

6.9мечове

7.Паж мечове

8.9 пентакли

9.5 чаши

10.6 пентакли

Тъй като идеята ми беше да разбера най-вече моето отношение към ситуацията обърнах внимание най-вече на 2 мечове,Паж мечове и 5 чаши.А на другите карти като че ли не обърнах достатъчно внимание....

Здравей Мариана! :)

Аз не знам как се редят карти Таро, нито как се тълкуват. Виждал съм преди години едно тесте, но смътно си ги спомням...

Днес обаче виждам в тази подредба някакви особени символи и ще се опитам да дам прогноза. Надявам се, че няма да се подразнят присъстващите и активно участващи ТУК в този форум от едно странично тълкуване.

Прогнозата - Мисля, че отношенията ще се развият като цяло позитивно и възходящо. Дори и самата ти ще си изненадана от бързото развитие на нещата (ако си правиш съпоставки след три месеца). Като "старт" на събитията ще послужат твои дълбоки размисли и преосмислени мъдрости, които ще споделиш с Б. и ще получиш много разбиране и допълнително осмисляне на неща, позиции, ...мнения, ... Това ще създаде в теб допълнителна увереност, че търсената от теб сигурност, сила и устойчивост в партньора е изцяло на лице и дори бих казал ще "бетонира" това твое убеждение! :)

Ще се насладиш нееднократно на еуфорията и задоволството И не само в тази насока, ...но в края на периода ще имаш моменти на преосмисляне, което ще е важен момент, за да придобиеш реална представа за нещата,... което не значи че ще си недоволна от всичко случило се до момента... Просто ще си по-умерена, балансирана и ...в крайна сметка доволна от развитието на нещата. Това е !

Още веднъж се извинявам за аматьорската прогноза, но така ми стана интересно и реших да пиша... А и Мона, която е №1 в гледането на Таро (за мен) е казала, че е важно да усещаш картите, да имаш връзка с тях ...(това ми даде малко смелост да пиша, де...!)

Все пак, ако излезе нещо вярно в прогнозата, то ТО по-скоро е налучкано или случайност, ... или изключение ... :)

Успех и поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Един въпрос към всички

По какво бихте познали, ако питащият е мъж или жена. Т. е. - как ще разберете дали този, който задава въпроса е мъж или жена? Защото, това е ясно, след доста опит ...

Линк към коментар
Share on other sites

Според картата ,която отговаря на питащия .... и другите карти около нея .Те ще покажат начина на мислене и поведение на дадения човек.От тях бих си извадила някакъв извод дали е мъж или жена ! 

Линк към коментар
Share on other sites

Според картата ,която отговаря на питащия .... и другите карти около нея .Те ще покажат начина на мислене и поведение на дадения човек.От тях бих си извадила някакъв извод дали е мъж или жена ! 

А ако не знаеш каква е картата на питащия?

:)

И трява да гадаеш.

Линк към коментар
Share on other sites

Символите ,рисунките на картите .Имам цял куп символи пред себе си ... все някъде се крие отговора .За какво говорят самите картие ...за нежност или твърдост,решителност ,мъжество и т.н. Кое се повтаря като образи ... ?

Ще опитам да открия жената или мъжа в символите на картите и усещането ,което ми носят . 

Дай ми пример с карти  

 

  

Линк към коментар
Share on other sites

Дай ми пример с карти     

Например следната комбинация: Звездата, 4 мечове и Магът. Признавам, че комбинацията е по-сложна, но това е Таро :)

Много често по падналите се карти, може да се разгадае и самият зададен въпрос, без предварително да се знае. Интересна игра е това и показва доколко един човек е по-напреднал в изучаването на картите.

П.С. Честит празник :harhar:

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

:)))))

така, аз съм много "напреднала" и затова друго обект освен себе си нямам:lol: (освен във форумите) така, че мъж да пиат не ми се е случвало (опитах се да питам през мъж - не знам дали така се брои за мъж) и цялта тази мъжка работа, защото реши,че е за мъж комбинацията

- става въпро за доста действия, склонна съмд а мисля, че мъжет е са по- способни на действенат ачаст от осъзнаването, отколкото на другата (затова предполагам паж жезли е по - хареактерен за техните гледания или пъкк действеите мечове, както и магът)- не че картите не изобразяват емоции, но ми се струват по-склонни да се "справят: сис ситуациятя била тя работна или житейска

от друга страна звездата често съм виждала в женски карти, но там обикновено вместо 4 мечове, идват рицар мечове, 2 мечове, 8 мечове - в зависимост от как е трсанформирана ситуацията- магът много рядко- макар то да е творческо начало... за женска подредабата магът би бил извисяващ..

Линк към коментар
Share on other sites

Мона ... затрудни ме ! :3d_035: Признавам си .. отначало помислих ,че е жена и бях обедена почти на 100 % тъй като Звездата олицетворява Великата Майка ... женственост и красота и т.н. , нооо 4 мечове и Магът промениха мнението ми.

Според мен питащия е мъж!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за поздрава, красива снимка :)

Питащият е жена. Съчетанието между Звезда и 4 мечове е класическо и винаги означава лечение - независимо дали на душата, дали на тялото. Магът говори за план и изход - по различен начин от тази ситуация. Магът е последица от излекуването ... И той винаги говори за планове - някой усилено мисли и търси брод.

Тези карти са нетипични и говорят, че не важно кой е мъж и кой жена, важен е резултата и въпроса.

На мъже обикновено, които питат средните карти са дворцови карти - кралици; ако е в Келтски кръст - на 7-ма позиция е ключът кой какъв е, на 9-та позиция също, както и на 3-та. За другите гледания схемите са различни.

Линк към коментар
Share on other sites

Уф ... яд ме е на мене си .... <_<  нооо това е Таро ... обичам го такова ,сложно ... пълно със загадки и тайни !

Винаги успяваш да ме замислиш по много приятен начин ,Мона ... ! Обичам въпросите ти :3d_046:  

Линк към коментар
Share on other sites

рицар жезли,асо жезли,10- жезли,светът прикрепени със справедливостта

Виждате ли пътуване в тези карти или само аз се заблуждавам ? Рицар Жезли,Светът и дори Справедливостта ми носеха такова усещане със себе си ,а другите са като подробности покрай самата подготовка за пътуването ! Асо Жезли е възможността да се осъществи ,като даденост или шанс ,достатъчно сили и енергия да го направя,друг е въпроса дали ще го направя . 10 Жезли е товара и тежките задачи покрай подготовката .... светът винаги даваше 100 процента успешно завършване на подобни дейности ,както и завършването на фаза или ситуация .Притесни ме Справедливостта .Единственото ,което си помислих като я видях е "Които каквото е заслужил ,това ще получи" .

Или Справедливостта подобна на Страшния съд е поемане на отговорност ,осъзнаване на успеха (примерно) ,да претеглим везните ,да преценим ситуацията и да погледнем на нея безпристрастно ,заслужава ли си ?Ще се справим ли ?Имаме ли достатъчно сили ?Да поема ли по този път и т.н. !

Вие какво мислите ?Ако искате споделете ....

Тук няма въпрос и позициите нямат значения .Показва събития които ще се случат през период които ти сам определиш.

Линк към коментар
Share on other sites

рицар жезли,асо жезли,10- жезли,светът прикрепени със справедливостта

Отговорих ти, но поста ми се разпадна, сега ще го направя за втори път, защото Таро го изисква, но ще бъда по-кратка.

Имаш идея за пътуване, това е целта ти - Рицар жезли. Няма значение закога си питала, но ти усилено мислиш сега за това и по-точно - как да го осъществиш (Асо жезли), така че да е добре и за теб, и за другите. 10 жезли говори обаче, че ти си много притисната от външни обстоятелства, които си приела за свръх твоя отговорност. Идеята за пътуването обаче ти е ясна, знаеш как, но не знаеш и се питаш "има ли мисъл".

Да, има, защото следват Светът - така ще направиш нещо, което досега не си и ще бъдеш щастлива от това си постижение, а Справедливостта, говори, че това е пътят и така трябва да постъпиш.

Справедливостта е следствие, една висша закономерност на всичко случило се досега и твоето пътуване ще бъде естествена последица от събитията. А и подозирам, без да претендирам за истинност - това си е твоята Съдба; улови мига :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...