Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 1


Guest Ивета

Recommended Posts

  • Отговори 359
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

иска и вълкът да е сит, и агнето цяло ...
... и гъската суха :lol:

:blink: Обикновено когато вълкът е сит, а агнето цяло ..... гъската е ............ суха :)

Мисля ,че и двете сте навлезли много дълбоко в скритите послания на Таро :):feel happy:

Редактирано от Минотавър
Линк към коментар
Share on other sites

Падат ми се много странни карти. Може би просто аз не мога да ги разтълкувам...

И все пак на въпроса "Ще се случи ли (...) " ми се паднаха Дяволът - 10 Чаши - Папата

Може би Дяволът показва силното ми желание (често ми се пада напоследък), както казва Мона, но не разбирам каква е връзката между Папата и 10 Чаши и като цяло самата комбинация.

Вие как мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

До колкото си спомням Папата даваше винаги положителен отговор на които и да е зададен въпрос , но имаше едно "НО" и "ЗАВИСИ" .В твоя случаи според мен отговора е "Да" ! 

10 чаши най-вероятно е твоята цел и желание ,така както на теб ти се иска да е сега ... ! 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте на всички!Тъй като съм начинаеща с карти таро бих искала да попитам какво означава:7-ца Пентакли;Крал на мечовете;Императорът на въпроса "Ще замина ли за USA ?".

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички!Тъй като съм начинаеща с карти таро бих искала да попитам какво означава:7-ца Пентакли;Крал на мечовете;Императорът на въпроса "Ще замина ли за USA ?".

Здравей, Симона. Според мен отговорът на въпросът ти е "да". По мое тълкуване това което е трябвало да направиш ти си го направила и от тук нататък ти остава само да чакаш и да имаш търпение. За мен крал на мечовете е намеса на мъж, която намеса е за твое добро.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте!Изключителен форум!Съвсем начинаеща съм в гадаенето с таро,но следя темите от форума и правя опити да питам и гадая картите,главно за въпроси от лично естество.Както можете да се досетите тълкуването на комбинации от карти ми е доста трудно.Обикновено записвам комбинациите и с течение на времето,когато въпросът който ме е вълнувал се разрешава по един или друг начин ,правя опити да открия скритото послание на картите и установявам,че са ме предупреждавали по свой си начин.....но не съм успяла да ги разбера навреме.Надявам се с ваша помощ да науча повече тълкуването на съчетания. Напоследък ме "тормози" Крал мечове като отговор на емоционален въпрос :hmmmmm: .Появява се при две подредби в съчетание или с жезли или с пентакли:1.9жезли;2.7жезли;3.крал мечове или 1. 5пентакли;2.рицар пентакли;3.крал мечове,на въпрос какви са чувствата на Х към мен?и ще ми се обади ли ?/Въпреки,че аз прекъснах връзката/ Аз ги тълкувам по следния начин:В първата подредба-ситуация на промяна,старото си е отишло и настава време,в което нищо не е както трябва/9жезли/;предстоят много трудности в неясна ситуация и краля-не мога да го разтълкувам. Във втората подредба: Огромна болка от една бездомна любов ,но трябва търпение да се случат нещата и :hmmmmm: отново краля?? Вслучая не ми е ясно картите моето отношение ли отразяват или неговото?????,изобщо много се обърквам.Моля помагайтеееееее.Извинете ме,че съм толкова обстоятелствена.

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, я хотела спросить :rolleyes: . Вот сегодня я с тем же вопросом ("что готовит мне завтрашний день?") вынула карты.

1. Что предшествует "центру" дня (главное дня) Две карты сами выпали в то время как я хотела вынуть одну - 5 и 4 Кубка.

2. Главное дня - Туз Диска

3. К чему приведет - Паж Жезла перевернут.

4. Итог - Туз Кубка.

4 кубка это скука и перенасыщенность, разочарование. 5 кубка - это Тоже депрессия. Но в центре дня Туз Диска - Успех. Паж Жезла перевернут - плохие новости, нерешительность. Получается что Успех будет сопровождаться воспоминаниями, которые связаны с потерей в прошлом и поэтому грусть и депрессия, но причем тогда Паж Жезлов (страх и нерешительность будут присутсвовать из-за слишком внезапного успеха?) . А итог дня Туз Кубка - Радость, семья, карта связанная с эмоциями.

Мона, подскажите пожалуйста, как разгадывать сочетания и то что Таро хочет сказать? как искать ключ в раскладе? Говорят, что нужно ориентироваться на Старшие Арканы, так как они указывают на главные события в жизни человека, первое - на что нужно обратить внимание. Так ли это?

И еще я столкнулась с тем, что выпадают карты одинаковые по цифровому номиналу, напимер : Две десятки, Два Туза, Две тройки. Как понимать, такие сочетания?

Простите, что задаю так много вопросов. И заранее , Вам благодарна! :3d_043:

Линк към коментар
Share on other sites

Напоследък ме "тормози" Крал мечове като отговор на емоционален въпрос :hmmmmm:

Здравей, romanova и добре дошла първо :)

За картите ти: няма да ги тълкувам в детайли именно поради появата на Крал мечове и в двете гледания и то като трета карта. Кралят се появява, когато трябва да се вземат дълго отлагани решения, които поради страх, съмнения или самозаблуди, егото е отхвърляло. Тук няма вече илюзии, краят е дошъл - независимо на какво. Освен това, Крал мечове, може да говори и за непоклатима позиция: може да ти се обади този човек и да ти постави крайни условия, може и да е другият вариант - да не се появи никога повече в твоя живот (което отново си е една крайна позиция от негова страна).

Не знам на кого от вас двамата смелостта не достига, но е ВРЕМЕ да внесеш яснота в чувствата си спрямо този човек, да изясниш за самата теб как стоят нещата и да продължиш напред, ако имаш сили. А ако нямаш - сама решаваш. В този случай няма конкретен съвет от картите, те илюстрират ситуацията на крайно напрежение, в което се намираш ти и в тези карти можеш да се "огледаш" и да се видиш като страничен наблюдател; картите те потикват да анализираш и да се поразровиш у себе си, да откриеш какво наистина желаеш.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...