Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 1


Guest Ивета

Recommended Posts

Как бихте я тълкували комбинацията - Асо щитове, Рицар на копията, Колелото на съдбата - от Артуровото Таро.

Всяка една комбинация от карти в таро може да бъде тълкувана единствено по отношение към въпроса, чийто отговор се явява тя.

В случая, няма значение дали тарото е артурово или друго, стига разбира се да има 78 карти.

Твоята комбинация - Асо пентакли, Рицар жезли и Колелото - не знам въпроса, но това което мога да "преведа" е следното: Пътуване, което не може да бъде осъществено - пътуване може да се възприеме и като импулс за осъществяване, порив и желание за промяна.

Асо пентакли на първа позиция означава - нещо изключително ценно - желана цел, мечта дори - от субекта, но Колелото на съдбата на трета позиция говори, че не му е дошло времето - на пътуването, на целта да се осъществи, идеята на този етап ще си остане просто желание за действие без реализация в света.

Много по-добре е ти сама да предложиш тълкуване на тези карти. Полезно занимание и упражнение за теб и за останалите.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 359
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Как бихте я тълкували комбинацията - Асо щитове, Рицар на копията, Колелото на съдбата - от Артуровото Таро.

Всяка една комбинация от карти в таро може да бъде тълкувана единствено по отношение към въпроса, чийто отговор се явява тя.

В случая, няма значение дали тарото е артурово или друго, стига разбира се да има 78 карти.

Твоята комбинация - Асо пентакли, Рицар жезли и Колелото - не знам въпроса, но това което мога да "преведа" е следното: Пътуване, което не може да бъде осъществено - пътуване може да се възприеме и като импулс за осъществяване, порив и желание за промяна.

Асо пентакли на първа позиция означава - нещо изключително ценно - желана цел, мечта дори - от субекта, но Колелото на съдбата на трета позиция говори, че не му е дошло времето - на пътуването, на целта да се осъществи, идеята на този етап ще си остане просто желание за действие без реализация в света.

Много по-добре е ти сама да предложиш тълкуване на тези карти. Полезно занимание и упражнение за теб и за останалите.

Точно така въпроса беше свързан с това дали моята дъщеря, която в момента е във Англия , ще предприеме скоро пътуване - завръщане въобще - към България. и дали това е най-благоприятното за нея.

Благодаря ти Мона, ако можеш да кажеш нещо повече за това ще ти бъда благодарна.

Редактирано от Mdrya1953
Линк към коментар
Share on other sites

Точно така въпроса беше свързан с това дали моята дъщеря, която в момента е в Англия, ще предприеме скоро пътуване - завръщане въобще - към България. И дали това е най-благоприятното за нея.

Благодаря ти Мона, ако можеш да кажеш нещо повече за това, ще ти бъда благодарна.

:-))) Ето този въпрос като го чуя, винаги ми става лееко смешно, но не с лошо чувство - човекът отсреща иска да знае повече и повече, а в един момент просто няма какво повече да се разбере.

Бях не обстоятелствена, но смисълът на картите не се губи и след като зная въпроса - на този етап това пътуване няма да стане.

Задай въпроса си отново след седмица/две и едва тогава вече, могат да се правят по-генерални заключения.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Точно така въпроса беше свързан с това дали моята дъщеря, която в момента е в Англия, ще предприеме скоро пътуване - завръщане въобще - към България. И дали това е най-благоприятното за нея.

Благодаря ти Мона, ако можеш да кажеш нещо повече за това, ще ти бъда благодарна.

:-))) Ето този въпрос като го чуя, винаги ми става лееко смешно, но не с лошо чувство - човекът отсреща иска да знае повече и повече, а в един момент просто няма какво повече да се разбере.

Бях не обстоятелствена, но смисълът на картите не се губи и след като зная въпроса - на този етап това пътуване няма да стане.

Задай въпроса си отново след седмица/две и едва тогава вече, могат да се правят по-генерални заключения.

Благодора за предложението, но се опасявам да не ставна за посмешище.

Интересно ми е , при тебе как е била, когато си била начинаеща. Какви въпроси са те вълнували.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

5 пентакли извън другите си значения е и една от най-любовните карти, НО това не е картата за всяка любов; това е карта на бездомната любов - отречената, отритната, невъзможната, захвърлената, онази, от която страшно много ни боли.

В комбинация с други карти дава конкретното положение на проблема и дали има някакъв изход. Обикновено тя касае сложна житейска ситуация, много сложна дори - за да се стигне до "бездомност", пътят досега е бил не трънлив и каменист, а невъзможен почти за изминаване...

За изпадащите карти - много са по-важни от самото гледане, ако има изобщо изпадащи карти. На въпрос, докато разбъркваме картите, изпаднат една или повече, по-добре е да спрем и да се замислим върху изпадащите карти - те са отговорът на нашия най-важен въпрос.

Това обаче се учи с времето, човек се адаптира към езика на своята собствена колода карти.

Мона аз твърдо се присъединявам към тебе, защото наистина 5 - пентакли, е много любовна карта и наистна е свързана с тази болезнена, невъзможна любов....казвам го толкова категорично, защото определено съм стигнала до този извод.Имам позната, която има точно една такава любов....прекалено често и излизаше 5 - пентакли.В началото недоумявах, защо пък точно тази карта и се пада толкова често, докато един ден, както и гледах и отново се появи същата тази карта - загледах се доста надълбоко в картата и пред мен пред погледа ми изникна точно това онази нещастна, болезнена, невъзможна любов...Сякаш в двамата герои, които са изобразени на тази карта, съзрях точно това....И тогава вече всичко ми се изясни за тази карта....

Линк към коментар
Share on other sites

5-ците са много дейни, не ги свърта на едно място докато не разрешат нестабилния си статус към 4 или към 6- затова и във времето 5-ците не отразяват дълги периоди от време, а нещо като "пристъпи", и по-скоро съм склонен да им лепна маниакална хаотичност- депресията според мен е нещо, което се "лепи" на всички 7-ци, но все пак това е заключение от моя опит с таро, а той не е голям.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

5-ците са много дейни, не ги свърта на едно място докато не разрешат нестабилния си статус към 4 или към 6- затова и във времето 5-ците не отразяват дълги периоди от време, а нещо като "пристъпи", и по-скоро съм склонен да им лепна маниакална хаотичност- депресията според мен е нещо, което се "лепи" на всички 7-ци, но все пак това е заключение от моя опит с таро, а той не е голям.

Независимо от твоя опит с таро, защо смяташ, че седмиците са "депресивни"? Всички ли седмици визираш или само някои?

Има една особеност на 7 пентакли, това е една от картите на бременността, малко известен факт. Доколкото бременността е депресивно състояние, не знам....

После, 7 чаши - искаш всичко, нямаш нищо или "в очакване на Годо", неяснота на целите и задачите. Може да означава и просто пиянство;

7 мечове - опит да минеш през капките, търсиш помощ, опитваш да лавираш, очакваш протекции;

7 жезли - защитаваш онова, което смяташ за свое; бориш се срещу всички и всичко, дори и да не си прав; събуждаш се една сутрин и знаеш, че ще ти звъннат да ти определят среща за дуел (образно), ала ти ще отидеш, защото нямаш друг избор - смел си и ще се бориш.

Дотук няма депресивни карти.

Много по-депресивни и фрустриращи са 5-те, особено 5 пентакли и 5 чаши (вкл. 8 чаши); 5 мечове, въпреки, че е карта на самосъжалението, при нея има и озлобление - не се предаваш и играеш ва банк, 5 жезли - също е "борбена" карта, стреляш напосоки, но все нещо ще улучиш. 5 жезли е - да си поиграем на стражари и апаши, за разлика от 7 жезли, която е - аз знам какво искам и за какво се боря.

Като цяло, много може да се говори за всяка една отделна карта, особено за ниските карти от 2 до 8.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Мона, направила си едно много стегнато и ясно изложение на природата на седмиците в Таро. Така изложени картите могат да станат с една идея по-ясни за начинаещите в тази материя, като мен. Ще е изключително полезно, ако подобна характеристика бъде направена и на останалите карти от Малките аркани.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

При 5-ците не намирам никаква депресия, но драматизация на нещата- да, от нищо нещо- да. 5 е нестабилно число, търси разрешение в 4 или 6, които са си устойчиви.

7-ците по отношение на времето са много по-инертни и може да траят доста. В колодата Ошо Дзен Таро, 7 пентакли е нарисувана точно като бременна жена с фазите на луната- бременността може и да не депресира, но така или иначе я има, и това е- жената понася бременността..т.е. човек под влияние на 7 според мен не може да направи нищо по отношение на нещата- пасивност, или пък ако вземем 7 чаши-въпреки яснотата, че си емоционално или физически зависим от нейното влияние, 7 е число на "покой", 8-цата може да те измъкне..и го прави. Мечовете като 7-ца за мен поне си астава карта на "п разните приказки" от типа "предизборни локуми", както и карта, под чието влияние не можеш да промениш нещата отвън, но можеш да действаш против принципите си, докато жезлите пък точно обратното- много енергия, много борба- малки резултати или нищожни постижения, или пък отстояване на принципите докрай, което пак в себе си не съдържа промяна- съпротива и липса на движение, желание за движение, но пък неумение за плуване, или движение и развитие, върху които не можеш да оказваш някакво влияние, но пък те оказват влияние върлху теб- като бременността например.

Опитът ми досега показва, че в 7-ците има наличие на емоционална инертност, която всъщност ако бъде постигната от човек, може да приеме, понесе, и отнесе влиянието на 7-ците здравословно.

За 5 жезли не съм съгласен, че е стрелба на посоки- досега опитът ми показва, че това е карта на "конкуренцията", конкурси, кастинги, в които човек ясно осъзнава какво иска, какви цели има, и ако съумее да не се влияе от външните провокативни влияния и да не си изпука всичките козове наведнъж или нещо от този род, може и да се "класира", и ситуацията да премине в 6-ца жезли, или в крайна сметка да се изчерпи, да приеме че това, което е, и да се завърне в неагресивната и непровокираща ситуация на 4-ка жезли.

Мотивацията за действия или бездействия според мен не произхожда като причина от нито една карта от Малките Аркани, а е продукт на влиянието на Големите Аркани- независимо дали ще е съзнателно или неосъзнато. Малките Аркани според мен представляват сцени и декори в живота, на фона на които човек може да "разигре" своите 22 Коза- дали ще спечели, или ще затъне в заеми зависи от нивото на съзнание, чрез което желанието, намерението и волята имат възможността да се "разгърнат" ...

Както и да е, важното е значението на съответната комбинация- сами по себе си, всички карти поотделно имат и принципни значения, и съотвествия от други оракули, гадателски системи и други подобни- хората са изнамерили връзки и с и дзин, и с нумерологията-добавят се различни букви към съответните карти; боите в Таро също имат своето значение и връзка с елементите, разни хора ги свързват със световете според кабала, но кабала е наука, която пък според водещите световни преподаватели се дистанцира от Таро и всякакви гадатерски практики; асоциира се с астрологични и др. окултни дисциплини или традиции от изтока и запада...дори и със синтактичния принцип, който, както се оказва, има приложение спрямо Таро- но за тази връзка си има тема за обсъждане.

Всеки човек представлява и една числова конфигурация, както и конфигурация от 5 елемента, различно представени за всеки един човек, което ни прави уникални- поради това самостоятелното значение на картите в голяма степен може да се загуби в една подредба, тъй като числовата "матрица" на всеки е различна, въпреки определени закономерности, и взаимодейства различно с проявеното битие- въпреки установените общи принципи, така че една и съща комбинация от три карти например, при трима души- един на 12 години, друг- на 30 и трети на 55г., задали един и същи въпрос, ще получат три, най-вероятно напълно различни отговора, в които еднаквото ще забележим едва когато започнем да излизаме от частния случай и съответния "аз", и се насочим към общото-изградено, устроено и функциониращо посредством сравнително малко принципи, проявяващи се н аразличните нива чрез различни закономерности, без да има опция "изключение"- там е работата, че има ли аз, всички принципи може да имат изключения, законите могат да не бъдат спазвани, няма ли аз- принципите са си принципи без изключения, законите са си закони- вселената си работи като добре смазан швейцарски часовник...

В крайна сметка, когато се отнася за нас самите (споделям мнението, че таро е инструмен за ползване в първо лице единствено число, спрямо другите може да се ползва с редица условия и прочие изисквания)Таро може да ни помогне да осъзнаем своите желания, намерение и воля, и да моделираме всеки един от тези аспекти, които са си вътрешен продукт, и по принцип външния свят такъв, какъвто е за отделната личност, с всички явления в него, е продукт само от тези три величини- желание, намерение и воля...Външния свят не може да бъде променян чрез дейстия вън от нас- това е съществено за мен, по отношение на заниманията ми с Таро. По отношение на други хора рядко се наемам да ползвам Таро- всъщност, резултатите от обикновено "скениране" и от таро при мен са едни и същи- ползвам Таро когато на мен ми е нужно време, за да си подредя "нещата", и досега никой не се е оплакал, че му пробутвам невярна информация :)

Редактирано от Кристиян
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Мона, за полезната информация.

Много полезни знания, с които да направим пътвата стъпка.

Благодаря и ще чакаме с нетърпение другите серий.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, тъй като все още съм начинаещ, относно гадаенето с картите таро...бих помолила за съдействие относно тълкуването на следната комбинация карти...

Паж пентакли+2 чаши+кулата, подкрепени от слънцето

Въпросът ми е какви намерения има към мене...../даденият човек/

Линк към коментар
Share on other sites

5-ците са много дейни, не ги свърта на едно място докато не разрешат нестабилния си статус към 4 или към 6- затова и във времето 5-ците не отразяват дълги периоди от време, а нещо като "пристъпи", и по-скоро съм склонен да им лепна маниакална хаотичност- депресията според мен е нещо, което се "лепи" на всички 7-ци, но все пак това е заключение от моя опит с таро, а той не е голям.

Независимо от твоя опит с таро, защо смяташ, че седмиците са "депресивни"? Всички ли седмици визираш или само някои?

Има една особеност на 7 пентакли, това е една от картите на бременността, малко известен факт. Доколкото бременността е депресивно състояние, не знам....

После, 7 чаши - искаш всичко, нямаш нищо или "в очакване на Годо", неяснота на целите и задачите. Може да означава и просто пиянство;

7 мечове - опит да минеш през капките, търсиш помощ, опитваш да лавираш, очакваш протекции;

7 жезли - защитаваш онова, което смяташ за свое; бориш се срещу всички и всичко, дори и да не си прав; събуждаш се една сутрин и знаеш, че ще ти звъннат да ти определят среща за дуел (образно), ала ти ще отидеш, защото нямаш друг избор - смел си и ще се бориш.

Дотук няма депресивни карти.

Много по-депресивни и фрустриращи са 5-те, особено 5 пентакли и 5 чаши (вкл. 8 чаши); 5 мечове, въпреки, че е карта на самосъжалението, при нея има и озлобление - не се предаваш и играеш ва банк, 5 жезли - също е "борбена" карта, стреляш напосоки, но все нещо ще улучиш. 5 жезли е - да си поиграем на стражари и апаши, за разлика от 7 жезли, която е - аз знам какво искам и за какво се боря.

Като цяло, много може да се говори за всяка една отделна карта, особено за ниските карти от 2 до 8.

Значи, наясно съм и съм напълно съгласна с мона, по повод значението и характеристиката на тези карти.

На мене обаче ми се иска да науча повече подробности относно картата 5 чаши и 5 пентакли...

Бих се радвала да ми помогнете да изуча тези карти малко по - обстойно...

Линк към коментар
Share on other sites

...Паж пентакли+2 чаши+кулата, подкрепени от слънцето

Въпросът ми е какви намерения има към мене...../даденият човек/

...вероятно изпитва увлечение (2 Чаши), и търси някакъв начин да декларира това увлечение, ала го е страх от отхвърляне (Кулата) или от това да не бъде наранено егото му - неговото статукво по отношение на теб...

той е плах и несигурен и не знае как точно да подходи (Пажът Мечове).., възможно е и да не знае все още какво точно изпитва...

единственото което знае със сигурност е, че се чуства добре, вероятно доста добре в твое присъствие (Слънцето)...

това е което на мен ми идва на ум от тази комбинация...

хубаво упражнение за теб ще бъде да прилагаш някакво собствено тълкуване, стековано със комбинацията която предлагаш тук...

това не е упрек, а съвет, към който аз самия се опитвам да се придържам...

поздрав...

:yinyang:

Да...аз винаги си тълкувам картите и в повечето случаи, напоследък особено ги тълкувам добре, но все пак търся и мнението на други, така добивам ясната представа, доколко съм напреднала в тарото и колко още ми предстои...

Интересно ще бъде и други които са все още несигурни да пишат комбинации, които са им излезли, и така взаимно да си помагаме в изучаването на тези прекрасни карти.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Препоръчан от приятели/колеги/роднини млад човек, с който взаимоотношенията са отскоро(паж пентакли)можеда са приятелски, колегиални,или интимни-всеки проявява емпатия към другия,но освен това- голяма доза любопитство(2-ка чаши) Дали ще се окаже стабилно и сериозно нивото на взаимоотношенията ще си проличи от пречистващата сила на Кулата- Тя е "благословия", която или разделя тези, за които е по-добре да са си разделени, или сплотява още по-силно онези, които изграждат отношенията си с любов, взаимно доверие и откритост. Краят е "отворен"- може да бъде както "оздравяване" след боледуване или бедствие (Кулата), но в единствено число, така и щастие и любов между двама души, постигнато след пречистващата сила на страданието- страданието и болката в живота са проява на съпротива от страна на егото. Според мен дали ще е едното или другото зависи от първата карта, и най-вече от обстоятелствата и хората, покрай които се появява този човек- те в голяма степен са строители на Кулата...

Линк към коментар
Share on other sites

От известно време (около 2 месеца) при "любовни" въпроси неизменно ми се пада една карта - 3 пентакли. Не мога да разбера добре връзката. В началото смятах, че е случайно, но тя се появява непрекъснато, дори в сънищата ми - търся връзката и все още не я откривам, тъна в догадки. За мен е ясно, че трябва да поставя връзката си на нова основа, но финото послание на картата ми убягва.

Например конкретна комбинация: Любовниците - 3 пентакли - 3 жезли.

Дали някой може да сподели опит с тази карта в този контекст?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,от скоро се интересувам от картите ТАРО и все още не сам сигурна в правилното талкуване на значението на картите и съчетанията им,а зададох много важен за себе си въпрос.Моля,да ми помогнете за правилното им разталкуване.Въпроса е ."Ще имам ли съвместно съжителство с мъжа...?" и се паднаха следните карти:Умереността,Папата,Влюбените.Предвар

ително Ви Благодаря за указаното съдействие.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,от скоро се интересувам от картите ТАРО и все още не сам сигурна в правилното талкуване на значението на картите и съчетанията им,а зададох много важен за себе си въпрос.Моля,да ми помогнете за правилното им разталкуване.Въпроса е ."Ще имам ли съвместно съжителство с мъжа...?" и се паднаха следните карти:Умереността,Папата,Влюбените.Предвар

ително Ви Благодаря за указаното съдействие.

Умереността,Папата,Влюбените

Това е класическо съчетание в таро. Дори не става дума просто за обвързване, а за традиционен/фактологически брак.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте и от мен! :)

Пиша в начинаещи, макар че някога се имах за напреднала и картите наистина ми говореха. Снощи, пет години след като за последно съм се допитвала до Таро, картите май нещо ми се нацупиха. Явно ми се е задръстил каналът с тях, та не ги чувам или просто се уплаших да не би да не ги разтълкувам вярно. :(

По начало силният ми инструмент е астрологията, но моментът наложи по-сериозна консултация и извадих колодата. Развалих си годежа след 5-годишна връзка, за което в хороскопа ми имаше ясни индикации - слънчевото затъмнение в VII дом през февруари, лунното затъмнение плюс транзита на Сатурн в точна опозиция със Слънцето (находящо се в седми дом) и т.н.

За дребните битови дертове астро-консултациите ми вършат прекрасна работа, но раз-годяването е сериозно решение и ме връхлетяха съмнения.

Направих си бързо допитване с 3+1 карти с въпроса "Правилно ли постъпих?"

Наредиха ми се Колелото, Крал мечове и Звездата. За корен на проблема - Асо мечове.

Сега... не знам дали не се сугестирах от хороскопа си, но... Преломният момент (колелото), категоричното и безкомпромисно решаване на проблема (краля мечове) поради щото ми е писнало вече (асото мечове) - това е ясно. Звездата обаче... Гледах я, питах я, облъчвах я... Не и не! Мълчи. Не ми се вмества в картинката и това е. Помня, че и преди не бях в много добри отношения с тази карта. Стандартното й тълкувание "надежда за по-добро бъдеще" ми увисва малко тъпо, като се има предвид какво питам.

Вие имате ли някакво виждане какво би могла да значи тя на опашката на такава една подредба?

Линк към коментар
Share on other sites

Направих си бързо допитване с 3+1 карти с въпроса "Правилно ли постъпих?"

Наредиха ми се Колелото, Крал мечове и Звездата. За корен на проблема - Асо мечове.

Вие имате ли някакво виждане какво би могла да значи тя на опашката на такава една подредба?

Така, пределно ясни карти. Само дето ми се струва, че все още не си решила, а решаваш сега; но както и да е.

Картите категорично говорят, че времето (Колелото) за крайно решение (Крал мечове), е дошло. Звездата естествено следва Крал мечове като период на адаптация след и по време на първите дни, седмици, че и месеци след взетото окончателно решение. Звездата е символ на нещо като възстановяване в "следоперативния период". Ще ти трябва време след това да се приспособиш към новият си живот, вероятно е дори да отидеш да живееш на ново място (жилище) или дори в друг град. Звездата е символ на този преходен период, но има и догадки (поне според мен), че ти няма да бъдеш сама.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Извинявай, Мона, но от благодарност ми идва съвсем фамилиарно да възкликна: "Ах, ти, Мона, вълшебница такава!" Наистина ми дръпна пердето от очите. Ами да! Тя картинката си има такова целебно излъчване, че... не знам как не съм го видяла!

А това за преместването къде го видя? Коя карта или "съкартие" те навежда на тези... иначе шокиращо истинни изводи? :o (Наистина се колебая дали да не се прибера за малко в родния си град, че мама да ме обича отблизо, докато ближа рани, или направо да се нанасям в новото си жилище другия месец!)

И в какъв смисъл "ти няма да си сама"? В преходния период, в живота по принцип, в това си решение, или? Това Звездата ли го казва? Нали нямаш предвид, че картите намекват за нова близка дружба с бившия ми годеник? :huh: (все пак въпросът касае него!)

Благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

И в какъв смисъл "ти няма да си сама"? В преходния период, в живота по принцип, в това си решение, или? Това Звездата ли го казва? Нали нямаш предвид, че картите намекват за нова близка дружба с бившия ми годеник? :huh: (все пак въпросът касае него!)

Не става изобщо дума за бившият ти годеник. Визирам нова любов, нова връзка, нови отношения, които не са от онзи ден, съществуват си и сега, но нещо им липсва (това е друга тема и спирам с нея дотук); затова ти казвам, че няма да си сама. От картата Звездата идват тези индикации, но и от въпроса ти, чийто отговор е тя. Т. е., ако имаше друга трета карта, нямаше да е такъв и моя коментар и тълкуване.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Привет от още една начинаеща :)

Съвсем скоро приятелки ми подариха карти Таро и аз както предполагам и всички начинаещи започнах едно ровене из интернет ,едно четене до пълна обърквация :lol: сега след преминаването на информационния шок мисля ,че същността започна лека полека да ми се изяснява, но все още срещам доста затруднения при интерпретацията ,които предполагам с времето ще отпадат :) всъщност най-голямото притеснение ми е ,че интрпретирам сякаш прекалено фриволно и с размах :unsure: което може би не е правилно особено за един прохождащ в областта, но сами ще видите какво имам предвид :)

Та въпроса ми към вас е следния-при зададен въпрос -Какво е отношението на един човек към други двама в минало, настояще и бъдещо време? ми се паднаха:

1.за първия човек-

минало-папесата ,

настояще-смъртта(обърната)

и бъдеще- колелото на съдбата(обърнато)

Моята е интерпретация е следната: в миналото за питащия този човек е бил всичко, от него той е черпел сили и вдъхновение той е бил неговата опора.

В настоящето той е силно разочарован от същия този човек и обвинява него за евентуални провали.

В бъдещето отношенията м/у двамата ще се влошават ,но питащия няма да вземе окончателно решение за промяна или край на тези взаимоотношения и ще остави всичко в ръцете на съдбата.

2.за втория човек:

минало-колесницата,

настояще-влюбените,

бъдеще-страшният съд

В миналото питащия срещайки този човек буквално се хвърля във връзка с него преминавайки всякакви табута действайки изключително егоистично.

В настоящето тези взаимоотношения са на кръстопът, питащия трябва да вземе окончателно решение ,което не е по силите му за момента.

За в бъдеще тези взаимоотношения ще претърпят развитие за добро или зло и ще преминат на друго ниво/етап.

С нетърпение ще чакам вашите интрпретации! :)

предварително благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Та въпроса ми към вас е следния-при зададен въпрос -Какво е отношението на един човек към други двама в минало, настояще и бъдещо време? ми се паднаха:

1.за първия човек-

минало-папесата ,

настояще-смъртта(обърната)

и бъдеще- колелото на съдбата(обърнато)

Моята е интерпретация е следната: в миналото за питащия този човек е бил всичко, от него той е черпел сили и вдъхновение той е бил неговата опора.

В настоящето той е силно разочарован от същия този човек и обвинява него за евентуални провали.

В бъдещето отношенията м/у двамата ще се влошават ,но питащия няма да вземе окончателно решение за промяна или край на тези взаимоотношения и ще остави всичко в ръцете на съдбата.

2.за втория човек:

минало-колесницата,

настояще-влюбените,

бъдеще-страшният съд

В миналото питащия срещайки този човек буквално се хвърля във връзка с него преминавайки всякакви табута действайки изключително егоистично.

В настоящето тези взаимоотношения са на кръстопът, питащия трябва да вземе окончателно решение ,което не е по силите му за момента.

За в бъдеще тези взаимоотношения ще претърпят развитие за добро или зло и ще преминат на друго ниво/етап.

Така, за "начинаеща" се справяш много добре.

За човек 1 - някой е бил тръгнал към разрешаване на дилема, но от страх е спрял. (Смъртта обърната)

Обърнатото Колело значи само едно - страх от промяна, липса на виждане на смисъл и на перспектива, която убива всеки порив за действие. Т. е. - приемам злото, което познавам, защото ме е страх от другото, което не знам какво е.

Изводите ти са верни са картите.

За втория човек, пак си уцелила.

Пропускам Колесницата - смятам я за скорошно решение и то под влияние на логиката, което не се връзва с другите две карти - Влюбените и Страшния съд, което значи едно - човекът не знае какво прави, но си мисли, че е взел решение правилно. Влюбените и Страшният съд, разглеждам като едно цяло - жесток емоционален избор, жесток като метод и като последствие. Страшният съд е карта, която финализира дадена ситуация и отваря пространства за една тотална отговорност на избора - незвисимо дали той е породен от страх или от смелост, последствията няма да закъснеят.

Права си, че отношенията са на кръстопът и това, че няма някой сили, се доказва и от картата Страшния съд - съдбата говори вместо човека и тя взима решение, а то е край. В този случай.

Това е поредното доказателство, че най-лошият съветник е страха и това е смисълът на посланието на таро, на тези конкретни карти - ако не бъде направен избор - страданието ще е за цял живот и най-вече поемането на отговорността да осъзнаваш какво си имал и какво си изгубил - Страшният съд отново.

Аз лично, видя ли Страшният съд, настръхвам - тази карта ми говори, че съм отлагала нещо, отлагала до безкрайност и накрая то ми се озъбва като осъзнаване - все едно да събираш остатъците от пир, на който ти си бил цар и господар, ала после си станал последния просяк.

И двете комбинации говорят за ситуация на избор. Дано да се избере правилното решение и дано страхът да не надделее, има ясни карти, които да укажат пътя.

Линк към коментар
Share on other sites

Много благодаря за бързия отговор! :)

И аз като видя Страшният съд също настръхвам, настръхвах дори когато нямах и представа какво означава картата и как би могла да се интерпретира , чувствах някаква страшна тежест :o а като гледам е било и основателно :lol:

В интерес на истината очаквах да имам най-много едно/две случайни попадения ,но пък чак да съм схванала основния смисъл ,ни най-малко :) защото действително съм още доста боса, но пък твоята оценка ми подейства доста стимулиращо ,за което също много благодаря :) и ще продължа изучаването на материята с повече увереност.

Надявам се да не досаждам много ако питам отвреме навреме при съмнения за разчитането на някои карти :)

пп.щях да забравя да питам уместно ли е да се задава един и същ въпрос няколко пъти примерно в няколко поредни дни или е напълно достатъчно и препоръчително само по веднъж?

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...