Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 1


Guest Ивета

Recommended Posts

Здравейте и от мен !

Бих искала да ви попитам дали има дни ,в които не е добре да се гледа на Таро , като например критичните дни при жените , празници (например "Задушница") и в Неделя ?

Извинявам се ако въпроса ми е малко глупав!

Благодаря !  

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 359
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте и от мен !

Бих искала да ви попитам дали има дни ,в които не е добре да се гледа на Таро , като например критичните дни при жените , празници (например "Задушница") и в Неделя ?

Извинявам се ако въпроса ми е малко глупав!

Благодаря !  

:) Неделя е един от най-добрите дни за гледане на Таро, особено, ако е слънчева неделя.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Много често на въпроси, свързани с разбирането на някаква истина или на истината за нещо (пр. Има ли тук някакъв скрит замисъл, план, за който аз не знам или не желаят да ми кажат?, Този човек лъже ли ме за ....?, Има ли тук и друга история под повърхността?, Трябва ли да внимавам с ..., Какво се крие зад всичко това?) - се пада картата Магът.

Ако видите тази карта като отговор на въпроса си - замислете се - всичко ли ви е известно, не пропускате ли нещо и не подценявате ли някого? Магът винаги говори и за добре обмислен план и то в детайли, говори за умен човек с доста способности и умения.

Разбира се, не винаги подобни замисли са лоши за вас или за когото и да е, но появяването му идва да каже, че няма случайни неща и че зад онова, което се случва - уж случайно - има конкретна човешка намеса, която има конкретна цел и се движи по конретен план.

Линк към коментар
Share on other sites

:)

здравейте

използвам онлайн таро и при 3 карти се появиха: 1.4 жезли; 2. 4 жезли; 3; 10 чаши ?

това по принцип възможно ли е?понякога стават програмни бъгове, но и те би трябвало да бъдта интерпретирани :P

въпорсът ми касаеше как ще си прекарам вечерта и отговорът ми се стори - в компания и положително (аз нямах планове преди)- така стана видях се с приятелка:)

първо направих любовните комбинации (естетственно :D ) през 2 дена (през колко е подходящо?)

първият път: 1-6 пентакли;2. кралица жезли; 3-5 пентакли;4-справедливостта; 5-императрицата;6-рицар жезли; 7-4 чаши

при тази комбинация останах с впечателнеи за утвърдителен отговор въпреки собствената ми самозаблуда и лошотия по въпроса, но и че не съм най- важната

втори път-1-8жезли;2-кралица пентакли; 3-3чаши; 4- колесницата;5-слънцето; 6-9 жезли;7-Асо чаши;

тук пак не съм най- важната, но имам възможност или нова опция в рамките на собственат ми активност и, че нещата са задвижени и без аз да си мисля за избор

Линк към коментар
Share on other sites

първо направих любовните комбинации (естетственно :D ) през 2 дена (през колко е подходящо?)

първият път: 1-6 пентакли;2. кралица жезли; 3-5 пентакли;4-справедливостта; 5-императрицата;6-рицар жезли; 7-4 чаши

при тази комбинация останах с впечателнеи за утвърдителен отговор въпреки собствената ми самозаблуда и лошотия по въпроса, но и че не съм най- важната

втори път-1-8жезли;2-кралица пентакли; 3-3чаши; 4- колесницата;5-слънцето; 6-9 жезли;7-Асо чаши;

тук пак не съм най- важната, но имам възможност или нова опция в рамките на собственат ми активност и, че нещата са задвижени и без аз да си мисля за избор

Нека уточним за какво гледане става дума (какви са тези любовни комбинации), явно си гледала на въпрос със седем карти, но какъв ти е въпросът? Защо реши, че не си най-важната. И отново ще ти кажа, разбира се, ти си решаваш - след като си начинаеща в Таро, гледай по-продължително време с 3 карти, не със седем, 4 или повече. Три са достатъчни :) Важни са и въпросите, които задаваш също, колкото са по-опростени, толкова по-добре.

За това, че са се паднали 2 пъти 4 жезли нямам обяснение, но аз поне не бих приела сериозно това "гледане".

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

http://www.taroastro.com/lovers.htm

това е линка:)

човещинка е това с "любовните" (пътят обикновено е от частното към общото на другата посока доверие нямам, нито пък мотив) - въпросът естетвено беше любовен и 2 пъти се пада кралица в "неговата" част от подредбата я интерпретирам, като др. жена

иначе сега се опитвам само с 3 с по- изчистени въпроси, което е трудно за формулировка

Линк към коментар
Share on other sites

иначе сега се опитвам само с 3 с по- изчистени въпроси, което е трудно за формулировка

Aqna повдига един основен въпрос за Таро - за точната формулировка при задаване на въпроси.

Писала съм и преди, но пак ще го повторя - най-важното нещо при гледане на Таро е да се задават точни, конкретни и кратки въпроси, свързани винаги с определен срок.

Само по този начин можете да очаквате и ясни, и конкретни карти. Освен това, хубаво е въпросите да се задават на глас.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

в тази връзка с формулировката на въпроса (визирам пак 3-те карти)

възможно ли е да попитам въпрос, на който да получа по-широк отговор? защото досега все ми се струва, че идват "перушанести" съобщения с детайли и това ме обърква? не е просто"да" или "не"

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,темата ми е много интересна.Искам и аз да изкажа мнението си относно гледането от каквото и да е естество.Забелязала съм че много често ми се падат карти,които съм очаквала.Вярвам им,но усещам че с волевите си действия аз променям това което би трябвало да ми се случи.Някой от вас има ли същите наблюдения.

Линк към коментар
Share on other sites

в тази връзка с формулировката на въпроса (визирам пак 3-те карти)

възможно ли е да попитам въпрос, на който да получа по-широк отговор? защото досега все ми се струва, че идват "перушанести" съобщения с детайли и това ме обърква? не е просто"да" или "не"

Ако искаш отговори "да" и "не" купи си махало. ;)

Да си призная и аз често "без да искам" свеждам въпросите си до "да" и "не". но това е понякога от нежелание да проследя целия процес, който не се заключва точно в "да" и "не" или кога точно :)

Линк към коментар
Share on other sites

в тази връзка с формулировката на въпроса (визирам пак 3-те карти)

възможно ли е да попитам въпрос, на който да получа по-широк отговор? защото досега все ми се струва, че идват "перушанести" съобщения с детайли и това ме обърква? не е просто"да" или "не"

Какво означава "перушанести съобщения" :)

Точно това са широките отговори, които ти очакваш. Всеки един елемент е важен, елемент, който прави впечатление на теб, който те докосва и ти говори. Първото усещане, след като видиш една подредба или комбинация, е най-важното.

Рядко има пределно ясни отговори - например, отговори, които завършват с 3 чаши например - това е категорично "да", но това е твърде лесно, нали. Добре е за важни въпроси, които изискват сложни решения да се пита рядко, за другите може далеч по-често. Но, въпреки всичко, цялата тайна на тълкуването на Таро е въпрос на усет и на много добро познаване на картите!!!

За съжаление, малко от вас коментират конкретни карти задълбочено и анализиат последвали ситуации.

Ще дам едно упражнение с три карти, въпросът касае лично мен и не е абстрактен.

Гледането е с 3 карти, а въпросът е безпределено конкретен и обхваща едно просто изречение. Въпросът ми изисква и прост отговор. Картите, които се появиха бяха - 9 жезли, 10 мечове, 7 мечове.

Тази комбинация е интересна, защото хем говори за "перушанестите събщения", които картите искат аз да разбера, хем дават и конкретен отговор, но и като цяло, ми разказват цяла една ситуация, т.е. има сюжет. Сюжетът е основна част от тълкуването на картите таро - да свържеш трите карти, в случая, да направиш от тях история, да разбереш същността и да получиш отговор, защото отговор винаги има.

И, тези карти отговарят ли категорично да или не?

П.С. Въпросът ми е личен и затова не съм го написала, картите обаче са и интересни, и много говорещи.

Бъдете и вие тарогадатели и се научете да задавете и допълнителни въпроси - защо напр. 10 мечове е по средата, а не е в края, защо 9 жезли е първа (това идва да каже нещо) и защо 7 мечове е последна - какво означава това ...

Линк към коментар
Share on other sites

9 жезли, 10 мечове, 7 мечове.

Може ли аз да опитам първа да споделя идеята си за тази комбинация ,защото много често и при мен се падат 10меча по средата и съм се питала защо не на 3та позиция ,а на втора...Първо ,ако ми се падне 10 меча на 3та позиция и въпроса ми се отговаря с "да" и "не" - отговорът е "НЕ" .9 жезли ми е особена карта, не ми показва събития ,а по-скоро състояние ,което отключва конкретни реални случки.В тази комбинация ми се струва ,че някой го е страх - има много напрежение в ситуацията- опънати нерви (незнам защо) и се стига до момент за това напрежение да се излее някъде -10 меча ,дори да е болезнено като опит.7 меча ми е интересна накрая и без въпросът ми е малко трудно ,но мога да предположа ,че или след конкретната ситуация на стрес ,разрив или каквато и форма да има 10 меча ,ще си изградиш някакъв план -стратегия на конкретния проблем ,а може би и да се появи човек който да помогне- "твой човек".

Иначе 10ките са ми много "особени" карти...като ми се появят понякога много се чудя,а особено когато въпросите са съвсем елементарни пр: "ще ми се обадят ли?" ,"как ще мине срещата?" ,"Кога шефа ще спре да ме гледа лошо?" и като ми се паднат едни 10 чаши или 10 пентакли ...иии направо откачам и решавам , че въпроса не става и картите ми отказват .Съжалявам ,че нямам запазена конкретна комбинация от тези ,за които говоря ,но ако някой има идея-ще се радвам да помогне. :)

Редактирано от Минотавър
Линк към коментар
Share on other sites

9 жезли, 10 мечове, 7 мечове.

Може ли аз да опитам първа да споделя идеята си за тази комбинация ,защото много често и при мен се падат 10меча по средата и съм се питала защо не на 3та позиция ,а на втора...Първо ,ако ми се падне 10 меча на 3та позиция и въпроса ми се отговаря с "да" и "не" - отговорът е "НЕ" .9 жезли ми е особена карта, не ми показва събития ,а по-скоро състояние ,което отключва конкретни реални случки.В тази комбинация ми се струва ,че някой го е страх - има много напрежение в ситуацията- опънати нерви (незнам защо) и се стига до момент за това напрежение да се излее някъде -10 меча ,дори да е болезнено като опит.7 меча ми е интересна накрая и без въпросът ми е малко трудно ,но мога да предположа ,че или след конкретната ситуация на стрес ,разрив или каквато и форма да има 10 меча ,ще си изградиш някакъв план -стратегия на конкретния проблем ,а може би и да се появи човек който да помогне- "твой човек".

Иначе 10ките са ми много "особени" карти...като ми се появят понякога много се чудя,а особено когато въпросите са съвсем елементарни пр: "ще ми се обадят ли?" ,"как ще мине срещата?" ,"Кога шефа ще спре да ме гледа лошо?" и като ми се паднат едни 10 чаши или 10 пентакли ...иии направо откачам и решавам , че въпроса не става и картите ми отказват .Съжалявам ,че нямам запазена конкретна комбинация от тези ,за които говоря ,но ако някой има идея-ще се радвам да помогне. :)

Средната карта е преход между първата и третата - важно уточнение!

В случая е 10 мечове - изпитание, отлагано и изстрадано, но единственото възможно решение. На трета позиция в 99% винаги означава "да", дори и логиката да го възприема за "не". Ако е първа карта - значи - след изпитанието ...

10 мечове е много силна карта и утвърждава някаква ситуация като крайна и неподлежаща на обсъждане - тя е такава, каквато е - и за логиката, и за сърцето. 10 мечове е отлаган опит, но винаги идва момент на среща със себе си това е същността на тази карта.

За мен 10 мечове е една от най-категоричните карти в Таро и аз й се радвам винаги, като я видя да ми се появява, независимо на коя позиция. Подобна сила има и Крал мечове - същото.

9 жезли като първа значи - отлагане и събиране на кураж; говори за мнителен човек - в 99% от случаите.

Загадката е 7 мечове :)

Но, всички тези карти, свързани една с друга, правят едно или три изречения.

Линк към коментар
Share on other sites

добре ще се пробвам, но да не ми се смеете :P :

хм, това кето ме обърква не е само 7 накрая

не мисля, че става въпрос за "да или не",а по - дълбока емоциална ситуация- 9 жезли е вик за помощ, ама от тия дето знаеш отговора и си викаш от болка, нямаш информация и т.н.. 10 ката не дава решение, а описва ситиацията и тази карта е категорична- нещата са ясни(не неустановени в твоя свят), a 7та не я разбирам, ако първите две са категорични, то третата какво място има или е самозаблуда?

Линк към коментар
Share on other sites

благодаря Мона за отговора:)

аз "изтезавам" любовна и здравословна тематика тия дни и както казва mary6

си изкривявам отговорите:(

От това имаш нужда - изтезавай ги, после те ще те изитезават :)

Важно е за начинаещите в Таро да работят ежедневно с картите, дори и да прекаляват - само така ще преболедуват и ще познаят всяка същина на картите.

Таро е като любовта - само платоничната не е достатъчна :) Трябва опит.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Картите, които се появиха бяха - 9 жезли, 10 мечове, 7 мечове.

Моето тълкуване:

Чрез принудително отегляне в себе си (защото ситуациатя го изисква) и с целият потенциал на интелекта да се съсредоточиш и да намериш слабото място/най-неукрепената стена за да атакуваш, ако въпроса е за ситуация, а за отношение на даден човек към теб, то трябва да се съсредотичиш в-ху неговата нечестната "игра".

Линк към коментар
Share on other sites

Мона

тти казваш,че 2 жезли се тълкува спрямо предходната карата какво означава това? в какви съчетания как може да бъде разглеждана?

например на въпроса : мисли ли за мен X?:1)луната 2)колесницата 3)2 жезли

Линк към коментар
Share on other sites

Картите, които се появиха бяха - 9 жезли, 10 мечове, 7 мечове.

Моето тълкуване:

Чрез принудително отегляне в себе си (защото ситуациатя го изисква) и с целият потенциал на интелекта да се съсредоточиш и да намериш слабото място/най-неукрепената стена за да атакуваш, ако въпроса е за ситуация, а за отношение на даден човек към теб, то трябва да се съсредотичиш в-ху неговата нечестната "игра".

За съжаление, ситуацията не е такава. Не виждам отегляне в себе си, дори напротив - мобилизиране на всички усилия и воля. 7 мечове не значи, че някои играе нечестно. Много често това се пише в книгите за 7 мечове - и аз мислех така някога, но след време разбрах, че тази карта е подобна на Магът - сериозен план. Картите не се отнасят до мен или не пряко, въпреки и въпросът да е личен. За мен отоворът е "да" на въпроса, който съм задала.Това само времето ще покаже, разбира се.

Мона

тти казваш,че 2 жезли се тълкува спрямо предходната карата какво означава това? в какви съчетания как може да бъде разглеждана?

например на въпроса : мисли ли за мен X?:1)луната 2)колесницата 3)2 жезли

Х мисли за теб, но това не му е достатъчно, заради Колесницата. И дори въпросът не даже в това дали той мисли за теб, нещата не стоят така отдавна - времето на Луната е отминало (неяснотата), има сега някакво проясняване и желание за действие. Търсят се пътищата - 2 жезли.

Проявявай повече въображение, когато тълкуваш :)

Линк към коментар
Share on other sites

Има моменти когато една карта представа да ми "говори" и тъкмо тя се появява в почти всичките ми подредби, дори и в такива които не са за мен. Например: какво да очаквам от П. на вече задвижената ситуация? Паж пентакли - Слънцето - 7 чаши.

Слънцето е картата на която съм блокирала.

Линк към коментар
Share on other sites

Има моменти когато една карта представа да ми "говори" и тъкмо тя се появява в почти всичките ми подредби, дори и в такива които не са за мен. Например: какво да очаквам от П. на вече задвижената ситуация? Паж пентакли - Слънцето - 7 чаши.

Слънцето е картата на която съм блокирала.

Чудех се дали мнението ти не е за темата Асоциативен тест с Таро, но и в тази е удачно :)

Какво да очакваш от П.? С този паж пентакли като първа карта - вие сте в начало на отношения, според мен. Слънцето говори за големи очаквания и пълни кошници, а 7 чаши заключава, че малко ти се струва невероятно това да се случи - каквото и да е. Не зная за какви отншения става дума, но се отнася за всякакви.

7 чаши е прекрасна карта, само когато е придружена от Влюбените, Вишсата жрица, Жрецът (една от любимите ми карти) и изобщо, когато касае любовни отношения. Иначе значи просто - искаш прекалено много, бъркаш мечтата с реалността.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля, ако не възразявате, фърлете ми едно Таро - виждам мрачкаво напоследък.

Не обещавам, че ще повярвам, ама съм на зор.

Ако желаете, ще си платя.

В изводите и заключенията хич ме няма - по естество съм съзерцателен и аналитичен.

От срамежливата ми природа изхожда туй качество на характера, що да се плаша?

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...