Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Иво

Развитие на сайта през годините

Recommended Posts

Току-що, Донка каза:

.... 

- Оставих случая с Таро за накрая. .... Накрая проблемът се реши, като те си създадоха собствен форум. 

Извинявам се за любопитството, но този форум MonaVendor ли е?

А по темата, въпреки че отскоро съм се регистрирал като участник, ми направи впечатление, че в доста от темите е имало страст на пишещите и честота, но до някакъв момент към 2015.

Джон Кофи има една книга - "Седемте навика на високоефективните личности", от която си почерпих една концепция, която в контекста на темата вероятно има значение.

Всеки човек има две сфери на влияние : на възможност за пряко въздействие и "външна" - на невъзможност да влияе.

От тази гледна точка, самата динамика на активността на участниците във форума, твърде вероятно, може да е продукт и на независещи от поддържащите форума фактори.

Дори и сега се сещам, че четох някъде, че всяка система в развитието си отглежда гробокопача си.  Нещо за тетралектиката май беше.

В коментирания случай не може да се подмине фактът "Пази Боже сляпо да прогледа", който води след себе си еманципирането на участниците, дори и пасивните, които "окрилени" от новите си хоризонти започват търсене или пък "проповядване" на "новоосъзнати истини" в други виртуални, дигитални пространства. Нз. Егото като влезне в инфлация често се самозабравя.

Сподели това мнение

Току-що, kipenzov каза:

може да е продукт и на независещи от поддържащите форума фактори.

Да - социалните межи, собтвените блогове и влогърство...

Току-що, kipenzov каза:

"Пази Боже сляпо да прогледа"

А донякъде е и нормално. Преживявал съм го и аз лично многократно - ползван съм като буксир, като изстрелващ фактор, което когато се случи с моя помощ, се получава въпросното "пази Боже...". А  е нормално, когато вътрешният ресурс просто израства естествено и смирено.

Току-що, kipenzov каза:

четох някъде, че всяка система в развитието си отглежда гробокопача си.  Нещо за тетралектиката 

Стана ми интересно - разкажи ако искаш накратко!

Редактирано от Орлин Баев

Сподели това мнение

Цитат

този форум MonaVendor ли е?

Да.Аз лично много им се радвам, те си направиха свой собствен дом и се чувстват добре там. 

За админите, в това число и аз - съгласна съм. Но понякога в живота на човек излизат стресови ситуации, които напълно отклоняват вниманието от сайта или намаляват драстично времето за писане и дори само за хвърляне на поглед. Има и професионални приоритети понякога, въпреки вътрешното желание на човек, те си искат своето... А денонощието е само 24 часа и трябва да се наспи човек за следващия ден. Има и растящи деца с техните проблеми и време... 

Сподели това мнение

Има нежелание и извинения над тях. Заетостта - аз работя по 12 часа, тренирам и намирам време да погледна, когато мога - защото искам. До мотивация е. 

Сподели това мнение

Току-що, Орлин Баев каза:

Има нежелание и извинения над тях. Заетостта - аз работя по 12 часа, тренирам и намирам време да погледна, когато мога - защото искам. До мотивация е. 

Хората са различни. Следователно това да съдим по себе си не винаги би ни дало обективна представа...

Сподели това мнение

преди 1 час, Донка каза:

в това число и аз

По никакъв начин не си в това число. Ти поддържаш огъня. Но си вторичен админ, а енергията зависи от първичните, от създателите. 

Току-що, Кон Круз каза:

Хората са различни.

Да. Както и споменавам общи принципи - валидни и просто факти, нищо повече. Както казах, говоря за системна динамика, не за личности. Няма съдене, няма чувства. Има факти!

Редактирано от Орлин Баев

Сподели това мнение

Благодаря на Орлин, че започна този разговор - имахме всички нужда от него. Да, прав е , че не само заетостта има значение. Когато са създавали Портала, админите му са имали една визия за него, но с развитието на форума (най-вече), с влизането на много съмишленици и хора, интересуващи се от духовността, "детето" започва да придобива самостоятелен облик - да прилича на себе си, не на идеята на своите създатели. Това, за което винаги през тези 15 години откакто съм тук, съм отстоявала с всичките си сили и способности е СВОБОДАТА на Портала като една динамична общност, събрана от името на Учителя. Втората кауза, която и досега отстоявам, е чистота, приветливост, спокойствие и уважение като основен тон на разговорите. Имаме доста теми, свързани със споровете. Моята позиция винаги е била за споделянето, изслушването на чуждите мнения, колкото и противоречиви да са те, като изнасянето на аргументи в никакъв случай не засяга личностите на пишещите, нито позволява лепенето на етикети и оценки за написаното от тях. 

И понеже тази тема вероятно се чете от доста влизащи потребители - стари приятели и нови, ми се иска да привлека вниманието към бутона за дарения към сметката на Портала, който се появи отскоро на началната страница. От 15 години админът Иво сам поемаше разноските за този сайт и форум - те никак не са малко. В края на миналата година екипът на Психотерапевтични насоки онлайн предложи и реализира с моя намеса и подкрепата на няколко потребители събиране на сумата. Огромна благодарност! Същата тази сума ще трябва да платим и след 4 месеца. В момента в сметката има 100 лв. Нужни са още доста. Благодарна ще бъда на всеки, който по някакъв начин съдейства. 

Сподели това мнение

Преди- планините са планини, реките са реки. По време планините не са планини, реките не са реки. След - планините са планини, реките са реки.

Сподели това мнение

Попаднах на старата тема Какво е достатъчно за бан на потребител? (или нещо такова).

Всичко там вече е било казано преди години.

Потребителите са един вид клиенти, а хората, които влизат в контакт с клиенти трябва да имат много добри социални умения.  Няма значение кой е прав.  Не бива изобщо да се създава опозиция между модератори и потребители.  В темата са посочени и направени много грешки.

Principles of good customer service

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега