Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Що е Здраве?


Иво

Recommended Posts

Бих вметнала само, че съм виждала и такива, които нищо, ама нищичко не ги боли.... в моргата.

И е нормално, не е лудост, да те боли, докато си тук, в този - твърдият и остър наш свят.

Не ме ли боли, не съм жива. А понякога много силно ме боли за тези, които само си мислят, че нищо не ги боли. Обаче и на мен ми е леко писнало от болката. И аз благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Струва ми се, че за да е здрав, човек трябва и да е щастлив.

Здравето е присъщо по-скоро на физическото тяло, а щастието- на ефирните тела, а човек е съвкупност от всичките си тела,

следователно и щастието е част от здравето, но такива хора просто няма в нашия забързан свят. Няма никакво спокойствие.

Линк към коментар
Share on other sites

"Въпросът - Какво е здраве? - много ми прилича на един друг въпрос - Какво е нормално?

Какво наистина? "

Според общественото мнение нормално е това, което реши болшинството или каквото е болшинството.

Вече болестта се приема за норма, а здравето за нещо ненормално, защото почти всички хора са такива.

Въпросът е доколко общественото мнение отговаря на истината и дали е верно. Но по-важно е дали човек уважава повече моментните нагласи на обществото / дали ги приема вътрешно за правилни/ или държи преди всичко на истината, дори другите да я отричат.

За мен когато едно нещо е отговаря на Истината, е правилно независимо от мнението на другите. Тоест истинските стойности са непроменливи, за разлика от общественото мнение.

Редактирано от tzveti
Линк към коментар
Share on other sites

Здравето е равновесие. Но понякога равновесието трябва да бъде нарушено за да се постигне отново на по-високо ниво. В такива случаи често правим грешката да определяме състоянието си като болестно, но грубата материя/енергия винаги оказва съпротивление на по-финната преди да и отстъпи мястото си.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравето е равновесие. Но понякога равновесието трябва да бъде нарушено за да се постигне отново на по-високо ниво. В такива случаи често правим грешката да определяме състоянието си като болестно, но грубата материя/енергия винаги оказва съпротивление на по-финната преди да и отстъпи мястото си.

А когато по-фината материя/енергия отстъпи, какво става?

Линк към коментар
Share on other sites

Що е здраве ли? Не знам, не познавам здрав, нито един. След дългият и мъчителен процес на Грехопадението тук няма здрави, всички сме фундаментално болни...и лекарството не е от този свят :3d_160:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравето е равновесие. Но понякога равновесието трябва да бъде нарушено за да се постигне отново на по-високо ниво. В такива случаи често правим грешката да определяме състоянието си като болестно, но грубата материя/енергия винаги оказва съпротивление на по-финната преди да и отстъпи мястото си.

А когато по-фината материя/енергия отстъпи, какво става?

Природата не търпи вакуум. Една материя/енергия бива заменяна от друга с по-високо или по-ниско качество според храната, въздуха, мислите и емоциите ни. С нарастването на чистотата на тялото, то става по-добър проводник за изявите на душата. В грубата материя душата има по-малка възможност за изява и човека е ръководен от нисшите емоции и мисли в живота си. Това разбира се води до дисхармония и болестно състояние (най-вече на астрално ниво). Под здраве трябва да се разбира хармонизиране на енергиите на организма и на трите нива (физическо, астрално и ментално), но в същото време и пречистването и извисяването на съответните тела до степен, че те да осигурят възможно най-пълна опитност за душата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...

Станимир

Под здраве трябва да се разбира хармонизиране на енергиите на организма и на трите нива (физическо, астрално и ментално), но в същото време и пречистването и извисяването на съответните тела до степен, че те да осигурят възможно най-пълна опитност за душата.

Скъпи приятели!

Съгласна съм с Станимир.

Здравето е хармония на мисли, чуства, постъпки (хармония на три нива).

Хармония на три нива може да бъде наречена «йерархична» – властването на Духа над душата и емоциите; приоритетите на душата, на емоциите, любовта, служенето са поставени над приоритетите на тялото и плътта.

«Когато всичката материя в тялото е организирана, човек е здрав. Неорганизираната материя в тялото причинява смъртта. Например, вие се съмнявате, гневите се. Щом не сте внимателен, завистта, съмнението, гневът и омразата внасят в тялото ви неорганизирана материя».

Петър Дънов "Изворът на Доброто» (глава «Здравето»)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 8 months later...

Здраве играе най важната роля в нас, Здраве е нещо което един човек трябва най много да се ентересува. Без здраве няма живот, а и сьщо така без здраве няма нищо друго. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Александър :

Да жевееш в хармония със себе си и окръжаваща те среда.

Добавка:

Въпреки неудачите и трудностите в нея.

Това означава да нямаш ИЗИСКВАНИЯ към средата и хората наоколо.

Имаш ли изисквания те да се променя,за да ти осигурят комфортт-това не е здраве.

Хармонията е вътрешен процес и е независима.

Когато човек намери Бога в себе си - намира и хармонията.

Здравето е и състояние на творчество .

:wub: :wub: :wub:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...
Guest Дриада

Нашето здраве е в нашите ръце.Съвременния ритъм на живот, кара много хора да посегнат на хапчето, мислейки си, че то ще ги спаси от проблемите им.Подобни лъжливи усещания ни карат да заобиколим проблемите, игнорирайки ги, че съществуват.Ако човешкия живот има даден ритъм и ние го нарушим, то болестта е показател за случващото се неравновесие.Наш дълг е да застанем срещу своята безотговорност, леност на мисленето.Хапчетата са като патерица, нож с две остриета, едно лекуват, на друго вредят.Затова и процъфтява фармацевтичната индустрия.

Под здраве се разбира физическото и психическото благосъстояние на индивида.Отговорността е само и единствено на нас самите.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравето е следствие от безкористното практикуване на добродетелите в ежедневието.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 years later...

Victoria Vselena      2 дни  · 

Цитат


"Мъдростта на шамана: 
Хората боледуват, за да си починат от това, което не искат да правят
Пътешественик попита стария шаман:
 – Кажете ми, какво подкрепя хроничното заболяване?
 –  Мислите … – отговори.
 – Защо хората мислят толкова много за своите заболявания?
 – Защото имат нужда от тях … – усмихна се шаманът.
 – Имат нужда?  За какво?  – изуми се пътешественикът.
 – За да си починат от суматохата.  И от това, което не искат да правят …
 Пътешественикът замълча, размишлявайки върху чутото.
 – Но ако хората отидат на лекар, значи те искат да се отърват от болестта?  – каза той със съмнение.
 – Те искат да се отърват от неприятните симптоми – сви рамене старецът.  А не от болестите, които ги предпазват от самите тях…
 – От самите тях … – повтори събеседникът.  Той поклати глава и попита:
 – А не е ли възможно да се защитят по някакъв по-продуктивен начин?
 – Възможно е, да … Но тогава трябва да променят живота си.
 – Как?
 – От болестта, чрез която се отдалечават от всичко, което не искат да правят, да отидат към това, което биха искали да правят и им доставя удоволствие в работата, хобитата и ежедневието … Тогава болестта се превръща от помощник в нещо ненужно и тревожно, и следователно, ще започне да отслабва … Но промяната на живота е трудна … По-лесно е да се разболееш … И като намерят квалифициран лекар, периодично се отдават на почивка, потъвайки още по-дълбоко в болестта.
 – Мхм… – помисли си пътешественикът.  – И какво бихте препоръчали на лекарите в това отношение?
 – Не се концентрирайте върху последствията, а продължете върху причините.  И мотивирайте хората да се променят, въпреки яростното им недоволство и мощната съпротива …
 – А ако лекарите не знаят как?
 – Нека учат, ако искат да станат лечители, променяйки съдбата, усмихна се шаманът.  – Да бъдеш лекар на симптомите е по-просто, по-удобно и по-доходно … Но рано или късно смисълът угасва и удоволствието от работата изчезва …
 Той прекъсна за момент и завърши:
 – И в края на живота си, няма да има какво да си спомнят …"
чрез Първолета Панкова

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...
В 29.05.2004 г. at 20:07, Венцислав_ каза:

Здравето, или по-скоро идеалното такова е абстрактно понятие, тъй като повечето болести са с предназначение - пречистване. Само идеално чист човек би бил вечно здрав, но такъв не съществува поради простата причина, че това са взаимоотричащи се понятия. Ако е човек - не може да е идеално чист ( поне не през целия си съзнателен живот ), ако е идеално чист - ами просто не е човек.

Вместо да си посипят главите с пепел за гафовете при пандемията .Да се извинят за съсипването на икономиката и здравето на много гласоподаватели ?

Цитат

 

Джипита отказват да ваксинират срещу COVID-19. Това алармираха читатели на „Телеграф“.

От Министерството на здравеопазването потвърдиха, че през обновения сайт за имунизациите в България „Плюс мен“, също са постъпили такива сигнали от граждани. „Нямам обяснения защо го правят. В никакъв случай не бих застанал зад тях. Не е лекарско пациент да пожелае да му сложиш ваксина и ти да откажеш. От тази позиция няма да мръдна и на инч. Ще присъствам на такъв форум, на който ще мога да поставя точно тези въпроси, но и тези, свързани с логистиката около осигуряването на дозите. Вписано е в пакета дейности на всеки лекар поставянето на ваксини и който не го прави, ще трябва да си носи отговорността за това. Дори не е нужно да слушаме каквито и да е аргументи от тяхна страна. Това не е лекарско. Категоричен съм“, коментира пред „Телеграф“ д-р Николай Брънзалов, зам.-председател на Българския лекарски съюз (БЛС) и общопрактикуващ лекар.

От Министерството на здравеопазването обясняват, че ваксини срещу COVID-19 се прилагат при личните лекари, в РЗИ и в определени за целта лечебни заведения. Оказва се обаче, че част от джипитата не спазват заложеното в Националния  план за ваксинация срещу COVID-19 , където задължението за имунизации им е вменено. В Националния рамков договор между здравната каса и лекарския съюз също е посочено, че личните лекари поставят ваксини срещу COVID, като е договорено и заплащане за тази услуга – по 10 лв. на доза.

 

След като същите хора , които убеждаваха за ваксинация по време на пандемията , сега настояват за същото със същи незнайни ваксини . Интересно е че има все някой желаещ да се ваксинира . Изобщо е интересен варианта на доказано некомпетентни да вършат нещо и пари да искат за това . Ако е майстор в къщи да е излетял отдавна  .

https://telegraph.bg/zdrave/novini/dzhipita-otkazvat-da-vaksinirat-sreshtu-covid.-ne-e-lekarsko-pacient-da-iska-a-ti-da-go-vryshtash-kategorichen-e-d-r-brynzalov-ot-bls-390995

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...