Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Подредби и практики.


Иво

Recommended Posts

Карти Таро - техники и практики

Какви видове техники за ползване на карти Таро познавате?

Кои ползвате?

В какви случаи?

Редактирано от Иво
Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам две интересни подреждания на картите:

Първото проследява влиянието на човешките чакри. Показва общото състояние.

Картите се редят по диагонал отдолу вляво нагоре вдясно и показват общото състояние на питащия:

1. Муладхара - физическа енергия

2. Свадистхана - Сексуална енергия

3. Манипура - Емоции и жажда за власт

4. Анахата - Духовна енергия и любов

5. Вишудха - Способност за творческа изява

6. Савикалпа самадхи - Духовна реализация и интуиция

7. Нирвикалпа самадхи - Духовно единство с Вселената

Второто се нарича Циганска магия То се подрежда, когато има сложна ситуация и човекът се пита как тя ще се развие; обикновено касае по-кратък период от време.

Картите се редят под формата на подкова, обърната с краищата надолу:

1. (По средата на върха на подковата) - сегашната ситуация

2. (Вляво) - какво показваш на другите

3. (Вдясно) - какво криеш

4. (Надолу към левия край на подковата) - какво наистина искаш и желаеш

5. (Надолу към десния край на подковата) - как вървят реално нещата

6. (Долен ляв край) - какво ще се случи

7. (Долен десен край) - какво означава то за теб

Надявам се тези подреждания да ви бъдат от полза и най-вече да развият способността ви за правилно тълкуване на Таро и за развиване на въображението и интуицията, разбира се.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Интересни са.

Как тълкуваш толкова карти, Мона? Самата ти казваш, че в Таро са най-важни комбинациите, как разглеждаш толкова много карти, отчитайки комбинациите?

Линк към коментар
Share on other sites

Добър въпрос.

Комбинациите от карти са най-важни, когато се гледа с 3 или 4 карти, при това те се явяват отговор само на един въпрос и затова общото им тълкуване е задължително.

Когато обаче имаме подредба с повече от седем карти и то разположени на различни позиции за всяка една позиция има конкретен въпрос (чийто отговор е картата). След като се приключи с отговарянето на всеки един въпрос, тогава се прави една обобщена картина на съответната ситуация.

Линк към коментар
Share on other sites

използвам подредба от 3 карти + тази която се пада най-отдолу в тестето...

преди вместо нея използвах сигнафикатор, но ми хрумна че е уместно коренът на въпроса (или скритото влияние) да се обозначава с картата "най-отдолу"...

така горните карти обозначават "явното" а най-долната "скритото"...

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

така горните карти обозначават "явното" а най-долната "скритото"...

Какъв е опитът ти с тази методика? Звучи интересно това... Вероятно при теб е доста точно.

Въпрос към Мона: има ли разлика при линейна и нелинейна подредба?

Линк към коментар
Share on other sites

Въпрос към Мона: има ли разлика при линейна и нелинейна подредба?

На този въпрос ще ти отговоря с въпрос - коя писмена система е по-добра или по-лесна за научаване и за разчитане - китайската, семитско-хамитската или индоевропейската?... Или да се върнем още по-назад: критско-микенските линейни А и B системи...

Няма отговор, Маги - освен твоя опит, избор на интуицията и чувство към картите Таро.

Линк към коментар
Share on other sites

rsnew2.gif

Этот расклад можно использовать для любой проблемы, когда вопрошающему нужен полный обзор ситуации или же ему важно узнать причины возникновения проблемы (прошлое), как выглядит ситуация на сегодняшний день (настоящее) и каким образом она будет развиваться (будущее).

Значения соответствующих карт:

S - Сигнификатор.

2, 5, 8, 11 - источники и причины проблемы, прошлое;

1, 4, 7, 10 - ситуация и атмосфера в настоящий момент;

3, 6, 9, 12 - решение проблемы, будущее.

ИЗТОЧНИК

Расклад:

Кармический

Для того, чтобы узнать, какими были (или могли бы быть) ваши предыдущие или последующие воплощения, применяется расклад, посвященный руне Ингус. Карты раскладываются как бы по конфигурации этой руны, отсюда название. Карты выкладываются справа налево и сверху вниз.

Верхний горизонтальный ряд (позиции 1-2-3) соответствуют предыдущему воплощению, средний (4-5-6) - нынешнему, а нижний (7-8-9) - будущему. Первые позиции (1, 4, 7, правый вертикальный ряд) характеризуют начало жизни, вторые (2, 5, 8, средний вертикальный ряд) - середину, третьи (3, 6, 9, левый вертикальный ряд) - завершение (в настоящем воплощении - то, что осталось).

rsnew2.gif

Расклад: © INGUZ (рисунок здесь http://samaralogos.ru/r34.html)

Линк към коментар
Share on other sites

Така, за първото подреждане - ясно, три купчинки със сигнификатор по средата; минало,настояще и бъдеще. Класика в жанра.

Но, бих помолила Кристиян да даде конкретен пример с конкретни карти за конкретен въпрос, който да обсъдим за по-нагледно за онези, които биха се объркали от картите...

После - подредби за прераждания са нещо изключително сложно и е от компетенцията на изключителни специалисти. Намирам предлагането на такива подредби за несериозно.

Когато се отвори тема за напреднали (но дори и за тях това е трудно), ще се предложат и техники за кармично проследяване.

Изобщо, би било добре - всички, то и аз имам пропуск, когато предлагат подредби да ги придружат и с конкретни примери и въпроси.

Линк към коментар
Share on other sites

Расклад:

Взаимоотношения

rsnew2.gif

Данный расклад применяется для детального изучения взаимоотношений между двумя людьми.

В этом раскладе карты разделены на группы - по три в каждой. Три карты, принадлежащие одной группе интерпретируются вместе. Каждая группа имеет свое значение. Логика соединения трех символов в одно понятие такова: первая карта символизирует почву, исходные условия; вторая - действующие силы; третья - результат.

В центре сигнификатор вопрошающего.

Интерпретация групп:

Группа 1. РАЗВИТИЕ. Карты 1,2,3 - дают основное направление развития взаимоотношений. От прошлого, представляемого картой № 1, к настоящему - карта № 2 и будущему - карта № 3.

Группа 2. СПРАШИВАЮЩИЙ. Карты 4,5,6 - показывают состояние спрашивающего в этих отношениях.

Группа 3. ПАРТНЕР. Карты 7,8,9 - показывают состояние партнера спрашивающего.

Группа 4. ЦЕЛЬ. Карты 10,11,12 - раскрывают цель этих отношений. Какой урок человек должен из них извлечь.

Группа 5. ПЕРСПЕКТИВЫ. Карты 13,14,15 - карты в этой группе раскрывают возможные перспективы этих отношений, что они принесут. Рассматриваются вместе с картой № 3.

--------------------------------------------------------------------------------

Расклад взят из книги А. Клюева, Е. Колесова и А. Котельниковой "Расклады и опыт истолкования Таро". (www.taro.ru)

Расклад: © Анна Котельникова

Расклад:

Айсберг

rsnew2.gif

Данный расклад предназначен, в первую очередь, для выяснения мотивов (срытых и не очень) "второго" субьекта по отношению к "первому" (тому человеку для которого делается расклад). Расклад позволяет посмотреть на ситуацию с точки зрения "второго" субьекта, выяснить причины возникновения отношений, цели которые он при этом преследует и т.д. по позициям. Иногда он позволяет выяснить и его личность (в случаях, когда она изначально не известна), который влияет на "первое" лицо. Рекомендуется вверху, над первой картой, положить сигнификатор, представляющий "первое" лицо (делайте на ваше усмотрение).

Значение позиций:

1. - Маска, демонстрация, модель поведения, роль, которую он "одевает" на себя в этих отношениях.

2 и 3 - уровень обмена энергиями: 2 - получаемое, 3 - отдаваемое.

4 и 5 - уровень "внешних факторов": 4 - Причины возникновения связи (обстоятельства, прошлое, сдерживающий отношения фактор); 5 - Препятствия (влияние на связь в данный момент, фактор напряжения или разрушения, внешнее влияние).

6 - Аргументы, доводы, Идея, самооправдание, осознаваемое (то чем человек руководствуется, или на что ориентируется в своих дествиях).

7 - Второе дно, желание, цель, подсознание, мотив, то что тщательно скрывается.

Расклад: © http://samaralogos.ru/r37.html

Някои предложения за подредби, с идеята всеки занимаващ се с Таро рано или късно да си създаде свои собствени подреждания, или пък да адаптира известни конфигурации спрямо идея за собствени обозначения на позициите и т.н.

Сайта от който взех материалите по-горе е с доста богато съдържание откъм подредби- поне 100-на "на око", а и не е само за Таро- има руни, и дзин, и др. Има и доста голям избор колоди Таро, които човек може да си свали, има и хубава Таро-програма, която за съжаление е лимитирана като време и кратност на използването- 30 дни, и нещо от типа на 40 ползвания, но е доста добра- който може да си намери добър крак на софтуера предлаган там, доста може да понаучи- към софтуера има тестове за самоизпитване, освен това и опция "направи си сам подреждане", плюс всичко това, всяка карта може да бъде допълвана като значение, а понеже работи на руски, допълването може да се прави на кирилица. :)

Освен това, с Таро може да се играят помти всички игри- от сантасе до бридж..стига мерак да има човек...

В заниманията си с Таро човек може да преоткрие много неща, може пък да попадне на нещо, което е убегнало на "умните глави"...Въпреки че съм срещал няколко методики за определяне на хронологията на събитията с Таро с различна точност, мен ме споходи идея, с която точността на събитията може да бъдат определени до ден и час, но засега смятам, че е твърде рано да занимавам форумната аудитория- когато се понатрупат "статистически данни", и ако не са "закопаващи" "хрумката" ми...тогава ще му мисля дали и как да му дам гласност. :)

Нумерологически симметричные расклады

(Автор Феликс Эльдемуров )

http://samaralogos.ru/r84.html

r84.gif

Подобные расклады подразумевают, что карты помещают в них в два круга: во-первых, по часовой стрелке (круг желаний, действий и чувств человека) и, во-вторых, - по противолежащим позициям, против часовой стрелки (влияние окружающей среды - рок). Центральная карта дает ответ на изначальный вопрос, подводит итог, дает оценку всему пути.

Свое наименование эти расклады получили потому, что сумма порядковых номеров двух позиций (внутреннего и внешнего влияния) в каждом из их лучей равна номеру итоговой позиции.

Количество сдвоенных позиций в таких раскладах может быть самым разным, обычно от трех до семи, чаще же - три, четыре или пять.

Расклад по треугольнику

Начало

Продолжение

Завершение

Расклад по кресту

Детство и юность

Молодость

Зрелые годы

Старость

Расклад по пентаграмме (на год)

Первые 3 месяца

Вторые 3 месяца

Третьи 3 месяца

Внутренняя и внешняя подоплека событий

Последние 3 месяца

Линк към коментар
Share on other sites

Какъв е опитът ти с тази методика? Звучи интересно това... Вероятно при теб е доста точно.

да.., този метод работи при мен...

но това със сигурност е заради нагласата ми, а и заради интуитивните хрумки дето ми ги подават отгоре...

все пак нещо трябва да оправдае трикратното цепене на картите след бъркане...

понеже първото разделяне определя горната поредица от карти, а 2рото картата, която се пада отдолу...

не я изтеглям от тестето (долната), а по-скоро обръщам самото тесте и го слагам до подредбата...

използвам го за ежедневното си "хвърляне" и понастоящем го разбирам като странен микс от 2 препоръки, които срещнах в този форум...

1вата на Кристиян, който препоръчва ежедневно изтегляне на 1на карта, така както в "астрохороскоп дот инфо"...

2рата на Мона, която предпочита (дано не се лъжа) 'хвърляне" от три карти, комбинирани по смиисъл и значение...

така че за мен, картата "отдолу" представлява картата на Кристиян.., посочваща основното енергиино завихряне за деня...

а 3те карти на Мона насочващите детайли и събития.., нещо като "описание в 3 думи"...

понякога значението на долнанта карта е заволирано, друг път-съвсем ясно и подчертано...

пример от преди няколко дена:

Принц жезли, 10 пентакли, 8 чаши.., отдолу 6 пентакли...

това е една от подредбите която интерпретирах прибързано...

оказа се че: прибързано деиствие (с предшестващото го решение [Принц Тояги] ) относно финализирането на проект (финално рязане на хартиени рекламни торби [10 камъни] ) ще доведе до 8 чаши (отегляне навътре, приемане на вината за нещо, усещане за провал...)

интересното е че преди "раздаване" съответно при бъркането, от тестето изпаднаха принца на жезлите заедно с 6 пентакли... (изобщо не им обърнах внимание - моя грещка)...

6та пентакли не можах да я изтълкувам правилно (това имах предвид 'завоалирано')...

сигурно и е било писано да бъде обърната, но аз си хвърлям само прави карти понеже съм много нов по отношение на Таро и приех на сериозно съвета "начинаещите да си хвърлят прави карти" (макар съвсем в началото да ги въртях)...

все пак опитът ми е много кратък, има нема малко повечко от месец, априорната ми база относно значенията (чисто практическите) на картите е твърде бедна и опростена, така че за мен едно семантично опознаване на картите - първо прави, а после, по закона на проба-грешката и обърнатото им разкритие по смисъл и значение ще нарави по плавно тяхното разбиране...

2рият пример от следващия ден:

Отшелникът, 4 мечове, 4 пентакли.., отдолу - 10 мечове...

наистина се чувствах малко очужден и дръпнат [отшелникът] относно грешката ми от предния ден...

това ме накара да преосмисля собствената си позиция в службата и начинът ми на действие[4 мечове]

и съответната липса на разбиране [4 пентакли] или грешното прилагане на 4те елемента(ако се падне в обърната позиция)...

в този ден, съвсем недвудслмислено шефа се изпусна за това, какво мисли за мен.., в моментът на изпускане 'видимо' долових моментнното объркване и мисъл - дали не се усетих че се е изтървал неподготвен...пропуснах го покрай ушите си, но усещането за лицемерие, предателство, незаслужена омраза и клевети не ме напусна[10 мечове]...

още един пример ще си позволя да дам, този път не е относно ежедневното разгръщане на енергиите, а относно една бивша много близка приятелка... Въпроса беше: какви са енергиините завихряния в нейното информационо поле касаещи мен?:

смятах че се чуства леко обидена, заради факта че я отбягвам от както се прибрах от чужбина,(при това с основание), а и исках да вникна в енергиината картина, която я заобикаля...

тя искаяе да се срешнем и да говорим за нещо, което би споделила само с мен, относно нейно решение да започне бизнес ( а и не само)...

падна се: 4 тояги, 9 тояги, 3 чаши.., при това раздаване понечих да обърна тестето за да се разкрие това 'отдолу' но вместо това просто изтеглих още една карта от горната част на тестето.., понечих да я прибера и да обърна тестето, но в следващия момент осъзнах че това е излишно, след като вече е била изтеглена, връщане назад няма...

изтеглената беше: 3 жезли а тая отдолу 10 жезли...

няма да коментирам тия, дето се паднаха отгоре...

тия отдолу съвсем красноречиво също сочеха за проект, и съпътстващото го натоварване и бреме...

най странното към тая подредба беше изкачането на 2 'слепнали' карти докато ги разреждах енергийно след горепосоченото 'хвърляне'...

последният пример е породен от един твой въпрос към Мона (който бях прочел предния ден в този форум) относно изкачащите карти от тестето...

та картите, който изкочиха бяха : Колелото + Принцеса Чаши...

от тогава на сам не ми дава мира тая случка...

Ще ти кажа защо..:

преди около 4 месеца, когато за сефте ми гледаха на Таро един от акцентите, който ми посочиха беше този

че от дълго време съм в търсене на половинка, но все не я намирам и вече се чуствам леко обезверен...

казаха ми да се отпусна, да следвам собственото си развитие и да не мися за това.., то щяло да се случи внезапно без изобщо да очаквам.., казаха също, че това ще се случи до година или 2ве...

за това не ми дава мира това колело и тази принцеса чаши...

Принцесата не е горепосочената дама...

много съм любопитен коя е тази млада принцеса предначертана от колелото като събитие (по -млада от мен.., горепосочената причина за това раздаване е по възрастна от мен)...

Ще се радвам когато тази мистерия ми се разкрие...всъщност радвам се дори сега..когато положението привидно изглежда завоалирано..- така, както Животът.., а и Таро...сигурно за това толкова съм зарибен и по 2те...

заради тази (привидна) мистерия...

това за сега от мен...

поздрав...

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Ще ти кажа защо..:

преди около 4 месеца, когато за сефте ми гледаха на Таро един от акцентите, който ми посочиха беше този

че от дълго време съм в търсене на половинка, но все не я намирам и вече се чуствам леко обезверен...

казаха ми да се отпусна, да следвам собственото си развитие и да не мися за това.., то щяло да се случи внезапно без изобщо да очаквам.., казаха също, че това ще се случи до година или 2ве...

за това не ми дава мира това колело и тази принцеса чаши...Принцесата не е горепосочената дама...

много съм любопитен коя е тази млада принцеса предначертана от колелото като събитие (по -млада от мен.., горепосочената причина за това раздаване е по възрастна от мен)...

Ще се радвам когато тази мистерия ми се разкрие...всъщност радвам се дори сега..когато положението привидно изглежда завоалирано..- така, както Животът.., а и Таро...сигурно за това толкова съм зарибен и по 2те...

заради тази (привидна) мистерия...

:yinyang:

Интересното е друго за мен - младата "принцеса" си самият ти...

Принцеса чаши е просто паж чаши - неукрепнали чувства, неяснота и самозаблуда - в очакване на идеала...

Не е това твоята половинка. Това е неусвоената/неинтегрираната ти анима, която търси отражения в действителния свят...

Една основна грешка при Таро - смятаните за "по-млади" принцеси/пажове се оказват просто емоционални състояния, психологическа характеристика на човека, на когото се гледа.

Колелото означава, че си застинал на това ниво - да очакваш, без да действаш - идеалът е по-приятен за съзиране и за гледане, отколкото реалният ти човешки избор.

Би било добре да се отърсиш от таро-моделите, налагани от разни врачки и книги, това няма връзка с живия живот.

Иначе имаш интересни идеи за подреждане.

Линк към коментар
Share on other sites

хмм...

има резон у мен това, което казваш...

благодаря за 'осветлението' относно дворцовите карти.., в частност - принцесите...

и в 2те колоди които имам ("Таро на Търсещия" и "Друиди и Уика") присъстват принцеси и принцове вместо пажове и рицари...

междо другото (иронично или не) 'принцеса чаши' и в двете колоди е една от картите, към която изпитвам особена симпатия...

не подозирах че принцесите притежават аспекта, който споменаваш.., това само показва колко е повърхностно настоящето ми разбирне...

това горното не е породено от самосъжаление а е просто безпристрастна констатация...

дворцовите карти са ми трудни за проследяване - кога обозначават мен, кога другиго; кога презентират модел на поведение или уклон в сферите на човешките взаимоотношения...

относно колелото интерпретирам го като 'чертогът на Висшият Аз' - този които чертае ситуациите и изправя собствените си индивидуални инкарнации пред тях, предвид опитът, който е нужно да се придобие...

това е опростен вариант на начинът, по който Я разбирам (картата) и въпреки че вече имам конкретна идея относно нея, пак ми е трудно да я интегрирам правилно като тълкуване...

но това е до време и друго време ще дойде.., време в което този пост описващ тази моя несигурност ще ми се струва наивна и забавна..,като проява на една щура принцеса, доколкото правилно съм разбрал пажовете...

а относно врачката, която ми гада преди време - имам основание да и вярвам на 90%.., това, за което отидох при нея ми го каза без да задавам въпроса си и без тя дори да се допитва до картите...

всъщност тя ме накара да и обещая че следващият път, когато се видим, аз ще и гледам на карти - това бе нейният начин да ме застави да си купя Таро и да се знимая с тях...

и тъй като това е тема, касаеща подредби ще спомена начинът по който ми гледа: накара ме да цепя тестето на 3 части, но без да ги събирам пак в едно, а после да си избера една камарка...

следваше подреждане от една карта в центъра, и после 4 карти до 4те ъгъла на централната...

изтегляше една карта в центъра и ми казваше нещо за мен, касаещо вътрешният ми свят, а после изтегляше по една за 4те ъгъла представящи аспекти от действителноста в която пребивавам (или съм пребивавал)...

въртеше ги така "център> 1> 2> 3> 4" и пак "център> 1> 2> 3> 4".., и така докато не свърши камарката...

нещо такова:

2***3

**А**

1***4

дълго търсех тази подредба из нета и всъщност така попаднах тук...

апропо благодаря за това, че тук има среда, в която се обменя опит и се излагат впечатления...

поздрав...

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото разбирам, тя е направила една "врата"; нещо характерно за повечето руски майстори на таро картите - завихряне; в случая е използвала три купчини, обикновено използват пет.

Аз се водя по друга система и традиция, херметическа.

Иначе, предлагам ти нещо - разхвърляй всички карти на достатъчно голяма маса, обърнати с гърба, запали 6 бели или зелени свещи, както си седнал някъде отстрани - с двете си ръце започни да въртиш картите по часовниковата стрелка, не мисли за нищо....

Прави го, докато се избистри важен въпрос за теб - тогава се спри и със затворени очи изтегли карта (която и да е), виж я - това е твоят отговор (независимо дали е обърната или не, тълкувай я като права); отдели я от колодата и продължи, докато не изтеглиш 10. После прибери останалите - неизбраните карти, 10-те избрани ги подреди по реда на изтеглянето и ги виж - това си ти сега; ако достатъчно добре вникнеш в картите, ще разбереш много неща за себе си; това ще бъде твоят образ в огледалото... Първото запознаване със себе си. Отдели картите, които не ти харесват от другите, които сметнеш за положителни и най-важното: отговори си защо! Така много добре ще навлезеш в света на душата си чрез света на картите Таро. Това е едно прекрасно "отваряне на вратите навътре"...

Остави свещите да си догорят.

Линк към коментар
Share on other sites

В тази посока, има все още по книжарлниците книжката "Таро на Златната Зора", в която накрая има представени някои подреждания, сред които интересна е тази, ползваща Ключовете на Таро- Големите Аркани.

1. Ключът на индивидуалността- тази карта съответства на слънчевия астрологичен знак на човека (добре е колодата тарло да има астрологични обозначения)

2. Ключът на личността- Картата е свързана с Асцендента.

3. Ключът на проблема- събират се ключът на личността и ключът на индивидуалността, и ако сборът им е над 21, се осъществява редукция. Полученото число показва Ключът на проблема.

4.Ключ на решението- за да се открие тази карта, се извършва изваждане на ключ 1 и 2, или 2 и 1, според това, кой е по-големия като числова стойност. Полученото число е Ключът на решението.

5. Ключът на средствата-получава се чрез изваждането на 4-Ключът на решението и 3-Ключът на проблема (иби обратното, според това кой ключ е по-голямото число).

6. Ключ на интеграцията- получава се като съберем стойностите на всички ключове, и редуцираме сборът да бъде по-малък от 21.

Това по принцип е подреждане, което дава информация за това, което представлява предначертания житейски път с основните личностни положителни качества, негативни качества- осъзнати или не, също така дава и информация за основните възможности- вътре в самите нас, независимо в каква житейска ситуация ще ги насочим, като хора ние действаме по един и същи начин, мотивираме се от едни и същи неща, следваме едни и същи модели, дефинирани от наталните ни данни- единственото което можем да направим е да "изиграем" "козовете" си по възможно най-печелившия начин, без да мамим, без да играем нечестно, и без безумни рискове или пък бездействие поради страхове и т.н.

Предлагам и едно подреждане, наречено "Магическо хоро"- към подредбите описани в книга към "Руско Таро"- книгата е на руски.

Това е подреждане, което дава възможност да оценим правилно и в детайли определен проблем или ситуация, и скритите сили, които оказват влияние. Освен това, при това подреждане най-същественото е това, че имаме възможност да оценим правилно нашите собствени действия, а често от това зависи дали ще можем да излезем от някаква ситуация, преодолявайки препядствията и затрудненията.

За тази подредба е нужно да се разделят Големите и Малките Аркани на две купчинки и да не се смесват. За тези, които ползват обърнати карти-При 22-те Големи Аркана може да се обърнат до 5 карти, а при Малките Аркани- до 10 карти. Освен това може да се ползва за обръщането на карти и следната методика. От големите Аркани се обръщат толкова карти, колкото е числото на житейския Път- ако е със стойност 11 или 22 се редуцират на 2 и 4., а при Малките Аркани се обръщат толкова карти, колкото е стойността на числото на Съдбата, плюс числото, получено от сбора и редукц;ията на всички съгласни букви в трите имена.

А ето го и самото подреждане.

_______________________________4________________________________

_______________________________1________________________________

__________________________7____2 ___5___________________________

_______________________________3________________________________

_______________________________6________________________________

1.Символизира Вас и вашите чувства и преживявания в дадения момент. Показва състоянието и отношението ви към проблема. Често ние съзнателно не знаем какви са истинските ни чувства в определбена ситуация или проблем, така че тази карта е насока, която води къмразкриването на истинските ни чувства спрямо проблема или в съответната ситуация.

2. Пътя, по който Вие вървите- Тази карта от Големите Аркани показва трудностите и препядствията, които Вие преодолявате, или проблемите, които съзнателно се опитвате да решавате. Най-често тази карта отразява състоянието на съзнателните ни дела към настоящия момент.

3. Какво те чака в края на пътя- тази карта от Големите Аркани показва какво преживяване ще ни очаква в края на пътя ни по отношение на дадената ситуация или проблем, по принцип отразява близкото бъдеще- от няколко дни и седмици, до 2-3-4-5-6месеца най-много.

4. Нощ, зима, север- вътрешното съдържание на проблема и неговите силни страни. Картата е от Малките Аркани, и показва на какво можем да се опрем, кое можем да използваме като опорна точка (външна), за да "повдигнем" проблема с лоста на съзнанието (желание, намерение и воля). Също така картата показва материалните, физическите сили, оказващи влияние на проблема или ситуацията.

5. Изгрев, изток, пролет- Покщазва Вашия път, развитие, и посока в решаването на проблема или ситуацията. Тази карта от Малките Аркани показва точно причините и скритите резерви, които е нужно да ползваме в "битката" за спечелване на войната, а не битка от нея. Картата описва възможностите ни, естеството на желанията и мечтите ни, оптимизмът или песимизмът, с които сме изпълнени.

6.- Обед, лято, юг.-Картата показва онова, което Ви е дадено свише- без труд, без усилия- това е карта от Малките Аркани, над която е нужно да медитираме и да проникнем в същността й, за да осъзнаем нейното послание и кога, как, къде, и защо да приложим това, което картата ни разкрива.

7. Залез, есен, запад.- Тази карта от Малките Аркани е точно указание за това, което трябва да направим. Картата е особено важна поради това, че представлява ключ към решението на проблема. Следвайки съвета на седмия аркан, ще се справите с решението на проблема и изхода от ситуацията по възможно най-добрия за Вас начин....което не означава, че това е и най-приятния и безболезнен начин..

1,2,3- картите са от Големите Аркани, а останалите- 4,5,6,7- от Малките Аркани.

Някои препоръчват от Малките Аркани да се махнат дворцовите карти, защото що се отнася до нас самите, тълкуването им е противоречиво и често пъти подвеждащо. Лично аз не ги махам, но и в тази подредба не ми се падат често дворцови карти :)

Редактирано от Кристиян
Линк към коментар
Share on other sites

тази техника звучи интересно и със сигурност ще я приложа...

само имам един доуточнителен въпрос относно:

... започни да въртиш картите по часовниковата стрелка...

по оста си ли се въртят картите или като позиция така, както са си разхвърляни на масата...

осъзнавам че това въртене е просто трик за да се отвлече вниманието ни от посредствените елементи върху което е фиксирано то и да се насочи навътре към по-дълбоките реалии на нашето същество...

така вероятно се достига и до момента на "избистряне на въпрос"...

питам не само за да стане ясно на мен, но и заради самата аудитория тук...

иначе благодаря за съвета...

поздрав...

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

по оста си ли се въртят картите или като позиция така, както са си разхвърляни на масата...

осъзнавам че това въртене е просто трик за да се отвлече вниманието ни от посредствените елементи върху което е фиксирано то и да се насочи навътре към по-дълбоките реалии на нашето същество...

така вероятно се достига и до момента на "избистряне на въпрос"...

питам не само за да стане ясно на мен, но и заради самата аудитория тук...

иначе благодаря за съвета...

поздрав...

:yinyang:

Просто разпръсни картите от колодата и върти цялата купчина в посока по часовниковата стрелка, а не отделни карти.

Ще останеш изненадан как при това отделни карти просто си надигат от купчинката и се пъхат сами в ръцете ти :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Какъв е опитът ти с тази методика? Звучи интересно това... Вероятно при теб е доста точно.

да.., този метод работи при мен...

но това със сигурност е заради нагласата ми, а и заради интуитивните хрумки дето ми ги подават отгоре...

все пак нещо трябва да оправдае трикратното цепене на картите след бъркане...

понеже първото разделяне определя горната поредица от карти, а 2рото картата, която се пада отдолу...

не я изтеглям от тестето (долната), а по-скоро обръщам самото тесте и го слагам до подредбата...

използвам го за ежедневното си "хвърляне" и понастоящем го разбирам като странен микс от 2 препоръки, които срещнах в този форум...

1вата на Кристиян, който препоръчва ежедневно изтегляне на 1на карта, така както в "астрохороскоп дот инфо"...

2рата на Мона, която предпочита (дано не се лъжа) 'хвърляне" от три карти, комбинирани по смиисъл и значение...

така че за мен, картата "отдолу" представлява картата на Кристиян.., посочваща основното енергиино завихряне за деня...

а 3те карти на Мона насочващите детайли и събития.., нещо като "описание в 3 думи"...

понякога значението на долнанта карта е заволирано, друг път-съвсем ясно и подчертано...

пример от преди няколко дена:

Принц жезли, 10 пентакли, 8 чаши.., отдолу 6 пентакли...

това е една от подредбите която интерпретирах прибързано...

оказа се че: прибързано деиствие (с предшестващото го решение [Принц Тояги] ) относно финализирането на проект (финално рязане на хартиени рекламни торби [10 камъни] ) ще доведе до 8 чаши (отегляне навътре, приемане на вината за нещо, усещане за провал...)

интересното е че преди "раздаване" съответно при бъркането, от тестето изпаднаха принца на жезлите заедно с 6 пентакли... (изобщо не им обърнах внимание - моя грещка)...

6та пентакли не можах да я изтълкувам правилно (това имах предвид 'завоалирано')...

сигурно и е било писано да бъде обърната, но аз си хвърлям само прави карти понеже съм много нов по отношение на Таро и приех на сериозно съвета "начинаещите да си хвърлят прави карти" (макар съвсем в началото да ги въртях)...

все пак опитът ми е много кратък, има нема малко повечко от месец, априорната ми база относно значенията (чисто практическите) на картите е твърде бедна и опростена, така че за мен едно семантично опознаване на картите - първо прави, а после, по закона на проба-грешката и обърнатото им разкритие по смисъл и значение ще нарави по плавно тяхното разбиране...

2рият пример от следващия ден:

Отшелникът, 4 мечове, 4 пентакли.., отдолу - 10 мечове...

наистина се чувствах малко очужден и дръпнат [отшелникът] относно грешката ми от предния ден...

това ме накара да преосмисля собствената си позиция в службата и начинът ми на действие[4 мечове]

и съответната липса на разбиране [4 пентакли] или грешното прилагане на 4те елемента(ако се падне в обърната позиция)...

в този ден, съвсем недвудслмислено шефа се изпусна за това, какво мисли за мен.., в моментът на изпускане 'видимо' долових моментнното объркване и мисъл - дали не се усетих че се е изтървал неподготвен...пропуснах го покрай ушите си, но усещането за лицемерие, предателство, незаслужена омраза и клевети не ме напусна[10 мечове]...

още един пример ще си позволя да дам, този път не е относно ежедневното разгръщане на енергиите, а относно една бивша много близка приятелка... Въпроса беше: какви са енергиините завихряния в нейното информационо поле касаещи мен?:

смятах че се чуства леко обидена, заради факта че я отбягвам от както се прибрах от чужбина,(при това с основание), а и исках да вникна в енергиината картина, която я заобикаля...

тя искаяе да се срешнем и да говорим за нещо, което би споделила само с мен, относно нейно решение да започне бизнес ( а и не само)...

падна се: 4 тояги, 9 тояги, 3 чаши.., при това раздаване понечих да обърна тестето за да се разкрие това 'отдолу' но вместо това просто изтеглих още една карта от горната част на тестето.., понечих да я прибера и да обърна тестето, но в следващия момент осъзнах че това е излишно, след като вече е била изтеглена, връщане назад няма...

изтеглената беше: 3 жезли а тая отдолу 10 жезли...

няма да коментирам тия, дето се паднаха отгоре...

тия отдолу съвсем красноречиво също сочеха за проект, и съпътстващото го натоварване и бреме...

най странното към тая подредба беше изкачането на 2 'слепнали' карти докато ги разреждах енергийно след горепосоченото 'хвърляне'...

последният пример е породен от един твой въпрос към Мона (който бях прочел предния ден в този форум) относно изкачащите карти от тестето...

та картите, който изкочиха бяха : Колелото + Принцеса Чаши...

от тогава на сам не ми дава мира тая случка...

Ще ти кажа защо..:

преди около 4 месеца, когато за сефте ми гледаха на Таро един от акцентите, който ми посочиха беше този

че от дълго време съм в търсене на половинка, но все не я намирам и вече се чуствам леко обезверен...

казаха ми да се отпусна, да следвам собственото си развитие и да не мися за това.., то щяло да се случи внезапно без изобщо да очаквам.., казаха също, че това ще се случи до година или 2ве...

за това не ми дава мира това колело и тази принцеса чаши...

Принцесата не е горепосочената дама...

много съм любопитен коя е тази млада принцеса предначертана от колелото като събитие (по -млада от мен.., горепосочената причина за това раздаване е по възрастна от мен)...

Ще се радвам когато тази мистерия ми се разкрие...всъщност радвам се дори сега..когато положението привидно изглежда завоалирано..- така, както Животът.., а и Таро...сигурно за това толкова съм зарибен и по 2те...

заради тази (привидна) мистерия...

това за сега от мен...

поздрав...

:yinyang:

Заинтригува ме много начина по който тълкуваш картите и последователноста, която имаш.Заинтригува ме също въпроса който си задал относно бившата си приятелка...Какви са енергийните завихряния, в информационното поле касаещи тебе, та по този повод реших и аз да си задам същият въпрос за един мой бивш приятел.Картите, които ми се паднаха са 3-ка пентакли, смъртта, паж мечове и тази, подкрепящата ги четвърта карта е рицар на чашите.Според мен смъртта ясно показва това, което движи нещата, това което се е случило, а всъщност нашата раздяла, пажът на мечовете смятам, че е самият той и това ми говори, че той не е много положително настроен към мене, но пък рицаря на чашите, за който съм сигурна, че отново сочи него, тотално ме обърква.Незнам тази комбинация ми е доста сложна...Дано не звуча смешно, но от скоро се занимавам с тези прекрасни карти.Ти какво би казал, за тази комбинация от карти

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Заинтригува ме много начина по който тълкуваш картите и последователноста, която имаш.Заинтригува ме също въпроса който си задал относно бившата си приятелка...Какви са енергийните завихряния, в информационното поле касаещи тебе, та по този повод реших и аз да си задам същият въпрос за един мой бивш приятел.Картите, които ми се паднаха са 3-ка пентакли, смъртта, паж мечове и тази, подкрепящата ги четвърта карта е рицар на чашите.Според мен смъртта ясно показва това, което движи нещата, това което се е случило, а всъщност нашата раздяла, пажът на мечовете смятам, че е самият той и това ми говори, че той не е много положително настроен към мене, но пък рицаря на чашите, за който съм сигурна, че отново сочи него, тотално ме обърква.Незнам тази комбинация ми е доста сложна...Дано не звуча смешно, но от скоро се занимавам с тези прекрасни карти.Ти какво би казал, за тази комбинация от карти

привет...

аз, също като теб, нямам много опит с картите.., така че, моля те да не приемаш на сериозно това което имам да кажа...

възприемам картата, която ти наричаш подкрепяща, като карта на обзора...

тя разкрива в общ план същността, за която се пита...

принцът на чашите в тази позиция ми говори като цяло за емоционална дебалансираност или изострена чуствителност...

според мен това показва, че тои е все още чуствителен по отношение на теб и до някъде е докачлив...

това е следствие на пажът мечове, което ми навява мисли за неразрешен вътрешен конфликт, за неразбиране на определени мотиви или отказ да се изправи(ш) пред проблемите и да бъде разсечен техният възел...

смърта не е просто край на тази връзка.., тя е показатал за нейното естествено отпадане, за логичният и завършек.., смятам че връзката ви отдавна е била отшумяла, още преди да обявите пред себе си нейният край...

3-ката пентакли ми е малко трудна да я интерпретирам...

според мен е това, което сте имали, следствие на вашата близост...

или пък, възможно е (тъй като това са неговите завихряня) да е кроил планове за вас или да е вярвал истински в бъдещето на тази връзка...

възможно е също да е инвестирал огромен ресурс от енергия (нерви и време)...

при всички случаи единият от вас (въпреки вашата близост) е липсвал много на другия.., от там иде естественото отпадане на връзката ви...

пак повтарям, че коментарът ми над тази комбинация не е уместно да се възприема на сериозно, а и липсва информация, която според мен е съществена...

аз бих те попитал кой от двама ви си тръгна и на базата на това инфо да разгърна тълкуването...

не че нещо, но аз си мисля, че ти си скъсала с него...

всъщност от тази именно позиция правя по горният обзор...

няма да се изненадам ако се лъжа, или съм се изказал неподготвен, като първолаче...

за мен последното няма значение...

ще се радвам, ако Мона също приложи нейното тълкуване или подложи на критика това ми изказване...

поздрав...

:yinyang:

П.П: Ако си позволя да направя синтез на казаното от мен, то то ще изглежда така:

"това, което е било е отмряло, това, което сте имали помежду си е мъртво, но има конфликт който си стои и тлее..."

може би е добре да поговорите...

пак поздрав...

Редактирано от opalanka
Линк към коментар
Share on other sites

3 пентакли, Смъртта, Паж мечове и Рицар чаши. (от комбинацията на цвете80)

Аз лично не бих тълкувала Рицар чаши.

Няма да навлизам в подробности в тълкуването, за мен едно е ясно - промяната (Смъртта) е твърде неуспешна и за двете страни, които вместо да се изяснят един път завинаги - те се шпионират (Паж мечове). Тотална липса на доверие и страх от предателство. Напрежението тлее и ситуацията забива още по-надолу. Това са карти, комбинация на страха от истината. Липсва реален диалог, липсват верните и точни думи. Бих тълкувала 3 пентакли със Смъртта като край на лицемерието между двете страни, но паж на мечове слага стена и застой на трансформацията.

Опаланка, добре си направил тълкуването и не виждам за какво да те критикувам, справяш се.

Линк към коментар
Share on other sites

благодаря Мона...

апропо, когато споменах "критика", нямах предвид онази негативна нейна страна, известна като 'порицание"...

това просто бе моят начин (макар и странен) да те подканя да дадеш някаква оценка...

поздрав...

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Да...благодаря и на двама ви за отговорите...И двамата разтълкувахте тази комбинация по - добре от мен, определено имам още какво да уча и то не е никак малко....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравствуйте! Я хотела бы присоедениться к Вам! У Вас замечательный форум! Правда я из России- разрешите мне писать по русски?

Я хотела бы задать вопрос Моне. Я в целях тренировки и понимания карт разложила три карты с вопросом "что мне готовит завтрашний день" Получилось три карты 9 Пентаклей перевернута, 9 Мечей перевернута, Маг. для меня загадка сочетание этих карт. Прошел день и я так и не поняла что хотело мне сказать Таро?

Помогите пожалуйста разобраться :rolleyes:

Редактирано от Наталья
Линк към коментар
Share on other sites

Здравствуйте! Я хотела бы присоедениться к Вам! У Вас замечательный форум! Правда я из России- разрешите мне писать по русски?

Я хотела бы задать вопрос Моне. Я в целях тренировки и понимания карт разложила три карты с вопросом "что мне готовит завтрашний день" Получилось три карты 9 Пентаклей перевернута, 9 Мечей перевернута, Маг. для меня загадка сочетание этих карт. Прошел день и я так и не поняла что хотело мне сказать Таро?

Помогите пожалуйста разобраться :rolleyes:

Наталия, добре дошла в моя форум :)

На твоят въпрос - какво ти готви утрешния ден, падналите ти се карти не отговарят с конкретно събитие; те по-скоро говорят за твоите притеснения относно нещо,за което отскоро имаш идея и което планираш, и което те плаши по отношение на това дали ще се реализира (дори се тревожиш дали ти самата не се лъжеш и дали някой не те лъже) - говоря за обърната 9 мечове и Магът. Според мен, най-добре е засега да не повтаряш повече този въпрос, или ако го задаваш да е конкретно зададен, точен и максимално ясен.

Постът ти не е за за тази тема, а за темата Таро за начинаещи. Другият път, моля те, задавай въпросите си там. :)

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...