Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Подредби и практики.


Иво

Recommended Posts

:rolleyes: Мона, спасибо Вам, что ответили! :3d_117: простите, что я разместила вопрос не в той теме, наверное, это из-за проблем с пониманием болгарского языка. На счет планов, Вы очень правы (вы просто волшебница), у мамы есть проблема, которую мы пытаемся разрешить, но пока ничего не поучается. И в этот день, мы с ней об этом говорили и после я думала об этой проблеме. Редактирано от Наталья
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички във форума. :)

Надявам се на правилното място да задавам питанката си.

Имам колежка и приятелка, която от 2 години прави неуспешни опити да забременее и ме помоли да наредя карти в тази връзка. Направих й подредба с 4 карти, като последните две бяха Колелото и Смъртта. (Ползвам големи и малки аркани). Колелото се падна като съвет към питащия, а Смъртта като крайния резултат. Бих искала да й дам някаква надежда, но не виждам такава в тези две карти при това от голямата аркана.

Въпросът ми тук е каква друга подредба мога да направя специално за бременност? Има ли такава и бихте ли я споделили?

Същевременно друга колежка която имаше съмнение за бременност ме помоли същото и въпреки, че Императрицата не се появи, жената вече е в 5 месец. Явно подредбите които аз ползвам не са за такива въпроси.

Ще бъда много благодарна, ако споделите вашия опит :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички във форума. :)

Надявам се на правилното място да задавам питанката си.

Имам колежка и приятелка, която от 2 години прави неуспешни опити да забременее и ме помоли да наредя карти в тази връзка. Направих й подредба с 4 карти, като последните две бяха Колелото и Смъртта. (Ползвам големи и малки аркани). Колелото се падна като съвет към питащия, а Смъртта като крайния резултат. Бих искала да й дам някаква надежда, но не виждам такава в тези две карти при това от голямата аркана.

Въпросът ми тук е каква друга подредба мога да направя специално за бременност? Има ли такава и бихте ли я споделили?

Същевременно друга колежка която имаше съмнение за бременност ме помоли същото и въпреки, че Императрицата не се появи, жената вече е в 5 месец. Явно подредбите които аз ползвам не са за такива въпроси.

Ще бъда много благодарна, ако споделите вашия опит :)

Здравей, Darsi и добре дошла :)

Първо имам такъв въпрос към теб: твоята приятелка дали има някакви психически пролеми, визирам страхови неврози - фобии, като страх от високо, от пътуване с асаньор или нещо подобно.

После, специално гледане за бременност няма и няма как да има, бременността е част от живота първо, и второ е творчески просец; като такъв тя може да бъде изразена с много комбинации от карти, където е добре да присъства и Императрицата, но това не е задължително.

За комбинацията, която ти си дала, надежда няма; твоята приятелка първо трябва да роди самата себе си ...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Мона и благодаря за топлото посрещане и бързия отговор.

Аз не знам да има някакви фобии, но още утре ще я попитам. Мисля, че желанието й за дете е много силно и много пъти се е разочаровала. Аз само това виждам като психологическа пречка. Направих й подредба с 4 карти. Четох съвета ти, че истината трябва да се казва, но само в случай, че си абсолютно сигурен в посланието на картите и че ги четеш правилно. Не можах да й кажа това което видях. Всъщност Смъртта като краен резултат толкова ме фокусира и разочарова, че за Колело не се замислих много. Искаше ми се да опитам с някоя друга подредба и затова се включих във форума. Иначе го чета и се уча от доста време :)

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че желанието й за дете е много силно и много пъти се е разочаровала. Аз само това виждам като психологическа пречка.

Да, това е достатъчно да попречи на каквото и да е развитие - за каквото и да е. Извън картите - това са психологически бариери, зад които обикновено се крият страхови неврози (непреодолени инфантилни зависмости и страхове); често се случва при жени, които неколкократно са правили спонтанен аборт - причините са подобни. Факт е, че Колелото на съдбата и Смъртта са заедно, не е случаен: докато не настъпи дълбока промяна и трансформация в личността, което изисква един дълъг процес обаче, резултат няма да последва. Уравниловката е следната: ако не се откажем от уютния оазис на сигурността и на страха, ние се сковаваме буквално и нито една наша идея или желание няма да бъдат осъществени.

Всъщност Смъртта като краен резултат толкова ме фокусира и разочарова, че за Колело не се замислих много.

Защо се разочароваш? Смъртта е единственият възможен изход за хора, които усилено се дърпат назад и се страхуват от промяна. Аз бих се радвала, че не виждам Крал мечове или Страшният съд ... Смъртта е лека форма в този случай.

Искаше ми се да опитам с някоя друга подредба и затова се включих във форума. Иначе го чета и се уча от доста време :)

Бих се радвала повече хора като теб да пишат, не само да четат. За съжаление в България има твърде малко форуми, в които сериозно се обсъждат картите Таро; твърде малко хора пък и пишат, предпочитат да четат ... Повече въпроси - повече коментари - повече знания. Това е за мен формулата, ако някой иска да учи таро.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейтееееее :D

Двоумя се за една комбинация дали значи това ,което си мисля или не ... за това ще се радвам на вашето мнение .Крал Пентакли,Кралица Пентакли,Светът? :huh: За мен си е смърт!Картите просто изпаднаха само до като ги извадих от кутийката без да съм питала нищо. <_<

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен :)

Бих искала и аз да споделя една комбинация която сериозно ме замисли. Нареждането го направих ползвайки големите и малките аркани и за първи път ми излезнаха подобни карти на въпрос, който поставям за първи път. Всъщност исках да се срещна със самата себе си и ето както се получи:

1. Какво чувствам- Дяволът

2. Какво мисля- Силата

3. Как възприемам ситуацията- Влюбените

4. Какво ще предприема- Колелото

Тези големи аркани излизат точно на място с оглед кръстопътя на която се намирам и сериозните начинания, които съм на път да предприема.

Дяволът не ме учуди много- от известно време се връщам назад в живота си и намирам едни и същи грешки в най- дълбоката си същност. Действително страстта и желанието ми са големи и егоизтични, колкото и да го прикривам този егоизъм от себе си и да го маскирам. Останалите три карти ми показват точно това- едно осъзнаване на негативите, както и изборът кой от двата вълка ще храня за напред- добрия или лошия. Т.е. ще поставя ли едно ново позитивно начало или ще карам по стария начин. По лесния път ли ще продължа или ще се боря със себе си за духовно израстване. Реших да споделя с вас тази подредба, защото с такава сила не помня да си ми говорили картите и да чуя и вашето мнение, ако решите да го споделите.

Деяна, не се наемам да коментирам подредбата ти, понеже дворцовите карти все още сериозно ме затрудняват, но по мое мнение са по- скоро положителни. Не правя никаква дори и бегла връзка със смърт :)

Линк към коментар
Share on other sites

Darsi според мен ти малко или много се страхуваш да започнеш на чисто.Факта,че точно Дявола отговаря на това,което чувстваш е достатъчно показателен.Спира те страх някакъв.Силата показва,че вътрешно ти се чувстваш достатъчно силна да продължиш ... колебания и притеснения някакви те спират.Как възприемаш ситуацият - пред избор си ... двоумиш се за нещо ... дали да направиш еди какво си или да не го направиш ... нещо такова. <_< Колелото е много хубава карта най вече когато е завършваща.Остави нещата така ... от самосебе си ще започнат да се раздвижват събитията около теб и КОЛЕЛОТО ЩЕ СЕ ЗАВЪРТИ :)))

Успех !

Какво ще кажете за комбинацията 7 пентакли,Асо чаши и Жрец - показва събития през Юни месец ? <_<

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

използвам подредба от 3 карти + тази която се пада най-отдолу в тестето...

преди вместо нея използвах сигнафикатор, но ми хрумна че е уместно коренът на въпроса (или скритото влияние) да се обозначава с картата "най-отдолу"...

така горните карти обозначават "явното" а най-долната "скритото"...

:yinyang:

това ми харесва моля те опиши как точно подреждаш картите?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Има ли грешна техника,подредба в Таро ?

Аз си ползвам само един начин на разбъркване и цепене,но чувствам ,че трябва да си измисля вече нов начин,но т.к. ще бъде нов ,това променя ли достоверността на отговора?

Иска ми се да се чувствам свободна с Таро,т.е. да си ги цепя както си искам и чувствам на момента ,но се тревожа ,че това ще промени отговора! <_<

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли грешна техника,подредба в Таро ?

Аз си ползвам само един начин на разбъркване и цепене,но чувствам ,че трябва да си измисля вече нов начин,но т.к. ще бъде нов ,това променя ли достоверността на отговора?

Иска ми се да се чувствам свободна с Таро,т.е. да си ги цепя както си искам и чувствам на момента ,но се тревожа ,че това ще промени отговора! <_<

някъде бях срещала ,че нищо в тарото не е по правила, както те подтиква отвътре, а и като се замисля ,би трябвало да е така.Не знам дали съм права.Вярвам в това ,че картите не трябва да се пипат от други хора,съгласна съм и ,че пръстените биха пресекли потока от енергия и инфо.,но от тука насетне -каквото сърцето подсказва.Ако не съм права , означава ,че трябва да изхвърля "таротеката "си и да почна на ново, толкова неща съм експиреминтирала.... :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Задавам този въпрос ,защото някои ми беше казал,че идеята на техниката ,която си избереш е в това,че настройва съзнанието и подсъзнанието ти на тази вълна.

Следователно при нова техника би трябвало да изисква време преди да свикнеш с нея !

Но единствения начин да разбера е да пробвам... !

Това за пипането съм съгласна.Не че картите ми са спирали да ми отговарят или някакви такива неща .На мен не ми е приятно и усещам безпокойство.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Задавам този въпрос ,защото някои ми беше казал,че идеята на техниката ,която си избереш е в това,че настройва съзнанието и подсъзнанието ти на тази вълна.

Следователно при нова техника би трябвало да изисква време преди да свикнеш с нея !

Но единствения начин да разбера е да пробвам... !

Това за пипането съм съгласна.Не че картите ми са спирали да ми отговарят или някакви такива неща .На мен не ми е приятно и усещам безпокойство.

Използвам твоят пост, щото е последен ...

Наистина се чудя какво значи техники и практики в картите Таро ...

Имаме налице 78 карти, прочели сме много книги (да предположим), това обаче съвсем не значи, че знаем нещо.

Изграждането на система на гледане се отнася до конкретни отношения с картите, моите, твоите и не на някой друг. Първоначално е важно да се следват препоръки и съвети, но после това става дори ненужно, защото всеки изгражда свое собствено усещане за картите. И картите му ще му покажат докъде може да стигне. Единствен показател затова е - как гледаме на другите хора, доколко сме отговорни за това, какво им казваме. Никога не тряба да се забравя, че това променя съдби. Тези дни четох доста форуми за таро - почти никъде няма човек, който да гледа за болести - повечето се задоволяват да говорят общи приказки за общожитейски ситуации - бих казала това е несериозно. Няма как да узнаеш какво могат наистина картите Таро, ако не усетиш как човешката съдба пулсира в тях - независимо от твоята ситуация и дали ти си здрав или болен. Много хора, докосвайки се до Таро, търсят лесните отговори - за всичко, но стигнат ли до съществени проблеми, издишат и блокират.

Напоследък се замислям, че Таро е за осъзнати хора, за които техника и практика означават живеене в реално време, съпричастност към проблемите на ближния, независимо какъв е той - дали е психопат или затворник, или обикновен неудачник. Варианти има много.

Единствената техника и практика, която е важна и полезна за картите е изучаването на психология.

Нека всеки, който е тръгнал по пътя на Таро, ако иска да изучи картите в дълбочина, единственото което трябва да знае, че трябва да помага, без да разсъждава. Особено, ако има дарба, А ако този човек, който и да е той, има дарба, съдбата ще му предостави случаи това да се изпита ...

Без това служене на другите, дарбата в таро е невъзможна.

Т. е. единствената техника е гледането на други хора, не само на вас самите за лична употреба. Таро е живо, само когато общува със Света. Ако картите ви не се отнасят до други хора (а само до вас самите), карти, като Светът, Колесницата, 10 жезли, 6 пентакли(и други), ще останат без значение. Картите имат нужда да влязат в реален досег с живия свят - дайте им тази възможност и те ще ви се отблагодарят.

:)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Знаеш ли Мона ... интересно е когато наистина усетиш,че Таро има характер! B) И си държи на своето понякога .Колко различно отговаря ,когато става въпрос за теб и колко е различен отговора ,когато пита друг.Нямам предвид картите ,естествено ,че ще са различни .Имам предвид начина по които обрисува отговора.Сякаш го прави на едно съвсем различно ниво!Понякога си мисля ,че вибрира заедно с нас ,че диша с нас ,че е част от нас .Някаква част, Таро оставя в нас и някаква ние оставяме в него.Едно сливане сякаш.Не знам ... така го чувствам и усещам!

Напоследък ми е ужасно скучно да чета книги,подредби,комбинации за Таро ! Ясно ми е че е необходимо ,но ми се иска да намеря моя път към всяка карта,да открия моя начин!

Таро е подарък от морето,докоснат от небето!

tinas20tarot20cards20c20-20r.jpg

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте, от скоро почнах да се занимавам с карти Таро и почти на шега си купих колодата The Black Tarot на Луйс Ройо. Фен съм му на творбите :) . Та с колодата вървеше малък наръчник със значението на големите и малките Аркани и два метода за гледане. Единия, който искам да споделя е Келтския кръст, само че с 11 карти. Понеже наръчника е на агнлийски, надявам се да съм го превел правилно. Предполагам че и при вас е имало книжка с препоръки, та моля споделете дали сте изпробвали тоя мотод и дали е ефикасен. :) Ето го и него:

Класическия метод – Келтски Кръст

Отговорът на Келтския Кръст (11 Карти)

Картите са 11 включително и карата която обознача субекта в началото. За отговор на конкретен въпрос е нужно време между 15 и 30 минути.

----------------------------------------- 6

--------------------------------------------1---------------------------------------------------------------------------------------11

------------------------------------------- 2---------------------------------------------------------------------------------------10

------------------------------------5------ 3 (Кръстосва, карта 2, която покрива карта 1)-------7--------------------9

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------8

--------------------------------------------4

Стъпките които трябва да следвате:

А) . Препоръчително е при подреждане на картие те да бъдат с лицето надолу и ги обърнете, чак като се стигне до момента на гадаене. Това е метода чрез който се гадае/чете по картите. След това би трябвало да бъдат извадени от Кръста и поставени в ред започващ от ляво на дясно, с цел да се види по-добре връзката между всяка една от тях.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Препоръчително е да се гледа от началото до седмата (7) карта включително, сякаш е единична (7-та) от останалите карти. След това продължете с останалите карти.

Б) Преди да направите интерпретация на всяка карта, вземете всяка една по отделно от Кръста и обяснете спцеиалното й значение и позицията която заема в Келтския Кръст. След това поставете картата в ред, както е показано на фиг.2.

Позиции на картите в Келтския Кръст:

1 Тази карта си Ти (питащия)

2 Тази карта която покрива първата изобразява обстановката и влиянията, които обграждат проблема за който питате.

3 Тази карта която Ви пресича представлява силите които ви се противопоставят, за добро или лошо, когато идва моментът за реализиране на желанията и мечтите (Дори тази карта да се появи като обърната позиция, трябва да бъде интерпретирана, като нормална позиция).

4 Тази карта, която е под вас представлява същината на проблема/питането.

5 Тази карта, която е зад вас представлява влиянието, което е минало/изчезнало или е напът на изчезне.

6 Тази карта, която е над вас (стои като корона над вас), изобразява влиянията които скоро ще материализират себе си.

7 Картата пред вас, изобразява какво ще се случи в бъдеще.

8 Тази карта показва от какво се страхувате най-много, всичко негативно, ужас, негативен емоционален страх и др.

9 Тази карта показва семейството и социалните взаимоотношения. Съвкупност от мнения и влияния свързани със семейството, приятелите и социалната среда.

10 Картата изобразява вашите надежди. Тя е съвкупност от вашите вдъхновения, мечти, желания и амбиции.

11 Това е последния резултат на всичко което си е отишло преди. (Всички по-горни карти, трябва да се вземат под внимание, когато се интерпретира тази карта)

В) Щом основното интерпретиране е завършено минете към определяне на интерпретациите. Това се прави като се интерпретират крайните двойки, свържете ги всички заедно в следния ред: 1-11, 2-10, 3-9, 4-8, 5-7 и най-накрая карта номер 6, която управлява или доминира в пролематиката.

Този метод е много древен, лесен и най-вече плодотворен.

Важна бежка: Винаги е препоръчително да имате две колоди с карти Таро. Една за медитация, която никой освен вас не трябва да пипа/използва, за да се избегнат външни енергийни влияния. Втората колода служи за гледане/прогностиране.

Надявам се да сте придобили представа за подредбата на картите. Неможах да намеря подходяща картинка на подредбта с 11 карти.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да опиша накратко системата а гледане на Таро, която ползвах, за да дадете мнение за нея. Аз гледах само с големите аркани. В тях е същността. Големия аркан означава преход в състоянието (преход по път от Дървото на Живота) и той показва реалното развитие на нещата. Малките аркани са подробности. Да дам един пример. Местите се в друг град и сменяте цвета на косата си. Големия аркан ще покаже местенето, малкия смяна на цвета на косата. Какво повече ви интересува: смяната на цвета или да знаете, че се местите в друг град ? smile.gif Малките аркани показват единствено безмислени дреболии, които можете да обработите и само с интуицията. Дори подозирам, че са добавени в колодата, за удовлетворение на масите.

Подреждане на картите преди гледане. Много важна е и подготовката преди гледане. Хубаво е да се направи поне отпускане. Отпуснат -> по-добър поток енергии -> по-добра връзка с картите. Може да се направи и някакво изчистване, за да се неутрализират страничните влияния. След това идва подреждането на картите. Подреждат се по последователност на номерата. Много е важно. Така подсъзнанието разбира много по-лесно какво трябва да промени. Е, има възможност подсъзнанието да знае в какво състояние се намира колодата сега базирано на спомените за предишните 100 разбърквания, но се сещате, че е доста по-трудна работа. Затова се казва никой да не ви пипа колодата карти Таро и дори да си я изчиствате от време навреме - пипането наружава връзката на колодата с несъзнаваното.

Така сега можем да се тренираме за гледане. Поне начинаещ трябва да прекара няколко седмици в правенето на следното упражнение. Разбъркване на картите, като те се и въртят, за да имаме обърнати карти. Ясно ви е, че освен отпуснати и спокойни, трябва да спрем и мислите. Бъркаме, докато се появи усещането, че стига. След това вадим една карта. Разгледжаме я и медитираме над нейното значение. След това правим проекция в картата в опит да видим нещата, които не се виждат, за да направим по-добра връзка с нея.

Как се познава, че сме направили добра връзка с колодата. Главните духовни ваши състояние се променят доста бавно. Така че, ако от 10 изтеглени карти за 10 дена, 7 от тях е един и същ аркан, това означава, че вече имате връзка с колодата. Най-често изтегляната карта показва вашето духовно състояние в момента или това, което е изплувало най-отгоре и по което трябва първо да се работи. Дали ще работите по него си е ваша работа smile.gif

Сега за значението на картите. Имената на картите и разбирането, което имаме за тях, нямат нищо общо със истинското им значение. Трябва да се отркие архетипното им значение и измеренията му пти всяко гледане. Например Смърт. Няма общо със страва ни от смъртта. Смърт е архетипното понятие смърт. Всичко във света е троично: раждане, развитие, умиране. Смъртта е едно ново начало и означава нещо много важно: свършили сте някакъв важен етап от работата си и е време да бъдете наградени с ново начало. Но за него се минава през смъртта. Смъртта е преход към нов. Смъртта е истинското развитие. Ново гадже, нова работа и т.н.

След като сте направили връзката с колодата вече можете да проверявате текущото си състояни чрез една карта, но за да можете да получите повече трябва да имате система заподреждане и тълкуване на картите. Избирате някоя и я вкарвате във връзката вас-колодата. Всяка система за подреждане е договор между вас, колодата и важето подсъзнание. За да се разбере от всеки какво имате предвид с нея, то трябва да практикувате поне месец всеки ден, за да разбере подсъзнанието в какъв вид да дава отговорите и системата да е успешна. Аз ползвах система подобна на кръста, където въпросите се задава по двапъти по различни начини - на духовно и земно ниво.

Могат да се задават въпроси от вида "Какво ще е развитието на еди-какво си?", "Какъв ще е резултата, ако направя еди-какво си?". Въпроси от вида "Какво да направя?" въобще не ги задавайте. Таро не е за това. А и за какво ви е иначе свободната воля. Също така конкретики като "Числата от тотото?" е ясно, че няма как да бъдат отговорено.

След като сте подредили картите, трябва да ги тълкувате според системата си и според усещанията си. Седми пред подредените карти и съзерцаваме. Ако се наложи се проектираме в някоя от картите за по-добро усещане. Да кажа нещо за значението на обърнатите карти. То не е нищо ново, а обратното на значението на правата карта.

След като получите отговорите, трябва да се преведат на "земен" език доколкото може. Архетипното послание на нашенски език. Ако видите символи и цветове и те трябва да се интерпретират.

След известно време може да си нарисувате и собствена колода Таро според вашите усещания.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти за труда. Наистина ти е отнело време ,което оценявам. Полезно е за начинаещи като мене ,но единственно с тази част за малките аркани не съм съгласна.Мисля ,че много комбинации от тах заместват големите ( Последен пример от вчера - Деяна показа обърнати 3чаши +8пентакли=Глупакът в първа позиция). Съвсем наскоро имах 3 меча последна карта- така ме "помете" ( а предишните карти бяха големи аркани и нямаха нищо общо с помитането -Луната+Умереността),изневиделица. Искам да ти/ви кажа -едвам оцелях.....Така яко ме "помете ,че ураган да беше минал нямаше да е толкова мощен. Салва Богу ,че беше "ден до пладне".

И пак искам да ти благодаря, всяка информация за мен е от голяма полза.:rolleyes: Аз сега се уча да ходя.

Редактирано от shopkata
Линк към коментар
Share on other sites

Шопката, ако гледаш и смисъла на еврейските букри на всеки голям аркан, това доста ще улесни тълкуването.

Луната е сързана с Реш, чието значение е глава. Обърната Луна означава да се преобърнеш с главата надолу.

Умереност е свързана с Самех - опора, подпорен камък, удържане на нещо.

Луната може да означава вързка с несъзнаваното. Когато е обърната тя може да означава, че въприемаме събитията от гледната точна на тъмната страна на несъзнаваното. На базата на нашите заблуди и страхове и събитията могат да означават за нас ураган - както в твоя случай.

Умереност в случая може да означава извървян е тежък път до постигане на баланс.

Последно мога да кажа, че този ураган е резултат от възприемането ти на ситуацията, а не на самата ситуация. Но след това идва победа на силите на Природата, баланса (Умереност) и бързо успокоение.

Но всичко зависи от системата на подреждане де :)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Може би ще стигна и до този етап на близост с картите в който няма даже да са ми нужни и самите карти- само цифровата им стойност ще бъде достатъчна за да мога да разбера посланието им.Но за сега смятам ,че колкото повече пътеки има за да влезеш в контакт с себе си - толкова по-добре,по- бързо, по-достъпно и по- сигурно , че в крайна сметка ще стигнеш до ядрото.После всеки си избира най-кратката/най-лесната/най-живописната,според потребностите.Познавам хора които идялно се справят и с обикновенни карти за игра , неуки хора , непрочели дори и буква за каквото и да било гадаене, които пипат крти 1-2 пъти годишно , но когато започнат да говорят -виждаш живота си на филмова лента....Аз не съм се родила за жалост с развито трето око и за това трябва да се науча да се "чувам " чрез повече средства. Уважавам опита ти и съм убедена ,че и ти също си минал по дългия път докато установиш ,че има и по- преки.

Линк към коментар
Share on other sites

3d_081.gif а и ставаш за дипломат.

Не, аз се смятам за начинаещ. Пиша тук за Таро, за да направя по-лесно ретроспекция на предишните си занимания.

Линк към коментар
Share on other sites

3d_081.gif а и ставаш за дипломат.

Не, аз се смятам за начинаещ. Пиша тук за Таро, за да направя по-лесно ретроспекция на предишните си занимания.

Мерси !:3d_027:........Аз не вярвам обаче да си начинаещ толкова колкото мене (защото ако го повярвам - означава ,че трябва тутакси да захвърля Картите и да се съсредоточа върху мемоарите на Ксавиера Холандер:P). Има една приказка, че умните хора се учат от грешките на другите, а глупавите -от собствените си. Е-аз съм от вторите:D , но наистина оценявам и разбирам защо го правиш и ,ако може , би бих употребявала твойте знания ,ако се отзоваваш на помощ от време на време.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте, тъй като темата е за техники и практика с таро, реших да поместя една комбинация от карти, която много наскоро наредих , разтълкувах и следователно видях и резултата - тоест споделям комбинацията като практика, като нещо което наистина се е случило и то още на другия ден 

Въпросът ми беше - Дали човек Х ще се реши да си вземе работник

Отговора беше - Крал Чаши+Рицар Чаши +2 мечове и допълнителна карта 10 жезли

Сега ще се опитам накратко да ви обесня защо точно тази комбинация от карти ми направи толкова голямо впечатление

Защото в деня когато зададох въпроса човека беше твърдо решил, че ще наема работник , просто за миг дори не се колебаеше, но картите за пореден път показаха, че знаят нещата още преди да са се случили или дошли като идея

Когато видях тези карти много се зачудих, картите ясно показваха, че човека се двоуми, че е в някакво супер напрежение, неможе да се реши и отлага, някакси като чели неповярвах много на картите и дори ги оставих, реших че може би им влияя с нещо

На следващият ден когато се видях с този човек, за моее голямо учудване, той започна да се вайка, че се е разколебал, че е объркан, че незнае какво да направи и предприеме, че това напрежение ще го побърка

За пореден път се убедих, че картите не бъркат там няма грешка, просто те винаги знаят преди нас - ако се бях вслушвала в техните съвети, кагато са ме предупреждавали може би нямаше да направя куп грешки, но пък може би нямаше и да успея да вникна толкова дълбоко в тайнството на Таро

Затова никога не бива да пренебрегваме това което те ни казват

Много ще се радвам ако и вие споделите конкретни ситуации и случки с Таро

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, обръщам се към вас за помощ - ако може да ми помогнете да разтълкувам по - конкретно и подробно едни карти, отговорът на този въпрос е много важен за мен 

Въпросът е - КАК ДА ПОСТЪПЯ В ОТНОШЕНИЯТА СИ СЪС.....

Отговорът е - 3 ПЕНТАКЛИ + 10 ЧАШИ + 7 ПЕНТАКЛИ И ЕДНА ДОПЪЛНИТЕЛНА КАРТА КРАЛИЦА НА ЧАШИТЕ

Аз донякъде си дадох отговор, но усещам, че картите искат да кажат и още нещо, но като чели се затруднявам да доловя правилно тяхното послание

Отделен е въпроса, че и самите карти ме учудиха, тоест не очаквах подобен отговор , но пък знам, че картите винаги казват това което трябва да се каже, просто трябва правилно да разчетем посланието 

Това, което виждам аз в тази наредба е, че вече са положени някакви основи в тези отношения, тоест всичко, което е било нужно вече е направено и няма какво повече да се направи, съвета, който искат да им дадат тези карти е просто да се отсраня за момент и да бъда като един страничен наблюдател на случващото се , без да се тревожа за нищо, да не правя нищо повече и да чакам нещата сами да си дойдат по местата

Вие какво ще кажете ???

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...