Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Подредби и практики.


Иво

Recommended Posts

Много ме впечатли това подреждане,, което МОНА е посочила и реших да го направя и аз, нека споделя с вас картите, които ми излязоха

1- ИМПЕРАТРИЦАТА

2 - 2 ЧАШИ

3 - КРАЛ ЧАШИ

4 - 3 ЧАШИ

5 - ГОСПОДАРЯТ

6 - 9 ПЕНТАКЛИ

7 - 6 ЖЕЗЛИ

Първото проследява влиянието на човешките чакри. Показва общото състояние.Картите се редят по диагонал отдолу вляво нагоре вдясно и

показват общото състояние на питащия:

1. Муладхара - физическа енергия

2. Свадистхана - Сексуална енергия

3. Манипура - Емоции и жажда за власт

4. Анахата - Духовна енергия и любов

5. Вишудха - Способност за творческа изява

6. Савикалпа самадхи - Духовна реализация и интуиция

7. Нирвикалпа самадхи - Духовно единство с Вселената

Нека сега да споделя накратко, какво видях в посланието на тези карти - още първосигнално се вижда , че картите са много хубави и положителни...

ИМПЕРАТРИЦАТА  сочи, колко положително е насочена моята физическа енергия, изпълнена с много топли и плодовити чувства, съчетана с 2 ЧАШИ просто се допълва - този КРАЛ ЧАШИ  е моята жажда за власт над мъж, което ако трябва да съм искрена си е точно така, 3 чаши яясно показва, че на този етап май нищо не е в състояние да сломи духа ми , колкото и неприятни ситуации да се случват , сякаш аз съм над всичко, ГОСПОДАРЯТ - абсолютно съм съгласна с него, явно идва да каже, че успехът никак не е далеч, още повече, че ИМПЕРАТРИЦАТА И ГОСПОДАРЯТ на едно място, както в моето подреждане така добре се допълват....така, че не ми остава нищо друго освен да се спусна смело напред и да постигна всичко онова за което се боря, 9 ПЕНТАКЛИ пък от своя страна е една невероятна карта, тя ясно ми показва, че еосвен всичко останало ще успея да израстна още повече в духовен план, което за мен си е много важно ....и последната карта 6 ЖЕЗЛИ - духовното единство с Вселената - явно този път Вселената е на моя страна :3d_146:

И за капак на всичко нека да кажа, че страшно ми хареса и подредбата на МОНА и посланието което картите дадоха :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Чудех се къде да го публикувам и реших да е тук. Става въпрос за един келтски кръст, в който преобладават големите аркани, затова сметнах, че е интересен и ще се радвам на мнението ви! Ще напиша всичките карти, макар че някои са очевидно излишни в контекста на останалите, но все пак:

1. 4 чаши

2. Кралица пентакли

3. 9 пентакли, Рицар жезли

4. Обесения, Влюбените

5. Умереността, Асо жезли

5. Жрицата, Крал жезли

6. Смъртта, 3 жезли

7. Крал меча, Силата

9. Кулата, Отшелника

10. Рицар меча, Дяволът, Кралица меча

Въпросът е ще бъдат ли двама души заедно. Аз засега няма да пиша коментар, интересно ми е мнението ви, защо на такъв въпрос се падат толкова големи аркани, как виждате нещата?

Линк към коментар
Share on other sites

Чудех се къде да го публикувам и реших да е тук. Става въпрос за един келтски кръст, в който преобладават големите аркани, затова сметнах, че е интересен и ще се радвам на мнението ви! Ще напиша всичките карти, макар че някои са очевидно излишни в контекста на останалите, но все пак:

1. 4 чаши

2. Кралица пентакли

3. 9 пентакли, Рицар жезли

4. Обесения, Влюбените

5. Умереността, Асо жезли

5. Жрицата, Крал жезли

6. Смъртта, 3 жезли

7. Крал меча, Силата

9. Кулата, Отшелника

10. Рицар меча, Дяволът, Кралица меча

Въпросът е ще бъдат ли двама души заедно. Аз засега няма да пиша коментар, интересно ми е мнението ви, защо на такъв въпрос се падат толкова големи аркани, как виждате нещата?

Здравей. Ще се опитам да пиша по този келтски кръст, досега освен на себе си на друг не съм гледала:).

Според мен тези хора имат трудни отношения. Някой е уморен от всичко това. Има също и недоизказани неща между двамата. Има история в тези отношения и раздяла според мен. Единият си е тръгнал , а другият не е направил нищо да го спре.

Човекът, който пита иска промяна, иска нов смисъл на тези отношения и търси начините за това. Решен е да действа като рицар мечове, но не може да се прояви, заради Силата, която го стопира.

Ще има развръзка определено, промяна, но след нея ще има и затваряне на човека в себе си.

И всичко това като насъбран гняв, страх ще бъде разрешен от кралица мечове.

Според мен наличието на толкова големи аркани, някой от тях тежки, говори за трудни отношения, нуждаещи се от промяна, ако изобщо е необходимо.

Ще се радвам да ме поправите, ако греша:).

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

Lifetime ,приемам ,че крал мечове и жрицата са ти 7 ма позиция ,поправи ме ,ако не е така.Има начин тези хора да са заедно ,въпросът е на каква цена? И трябва ли една жена да я плати? :) Този кръст вероятно е реден след драматичен период на осъзнаване и отрезвяване .На жената ,която пита вече й е ясно пред какво се е изправила и колко време и нерви би отнело да са заедно ,ако реши да се бори за това.Изглежда ми ,че тези хора са били в по-близки отношения преди ,но поради обстоятелствата и тежестта на ситуацията всичко сякаш е приключило преди да е започвало истински или поне това е усещането за нещата на този етап.Крал меча и силата е много силен акцент тук ,съвсем логично е след смъртта и 3 жезли ,а и кулата и отшелникът.... не ззнам ,за да са заедно трябва огромна промяна, която е вероятно да се случи (позициите от 7-9 са силни и категорични) ,но кога и струва ли си ? :) При всички положения кралица мечове ще има финалната дума ,дали ще реши да остане в тази ситуация.

От крал мечове и жрицата искам да попитам ,има ли женен мъж тук?

Редактирано от Минотавър
Линк към коментар
Share on other sites

А, аз хубаво съм ги объркала, грешката е в 5, 6 и 7, които са 6, 7, 8. Спало ми се е! :sorcerer:

Жур, хубави неща говориш, интересни. Умора, нужда от промяна, търсене на смисъл, някой си е тръгнал, друг е бездействал, всичко е вярно. Фактът, че се падат толкова големи аркани ме наведе на мисълта, че съм прекалила с въпросите покрай тази ситуация. Или че нещата бавно следват своя ред, не знам.

Минотавър, ти също ме наведе на интересни мисли :) Не бях поглеждала ситуацията по този начин! Освен това си права за нещата, които казваш и как са се развили! Няма женен мъж, има обвързан :) То почти ми е идентично!

Благодаря ви за интересните и конструктивни мнения, ако ви дойде някоя нова идея ще ви бъда блаодарна! :)

Линк към коментар
Share on other sites

1. 4 чаши

2. Кралица пентакли

3. 9 пентакли, Рицар жезли

4. Обесения, Влюбените

5. Умереността, Асо жезли

5. Жрицата, Крал жезли

6. Смъртта, 3 жезли

7. Крал меча, Силата

9. Кулата, Отшелника

10. Рицар меча, Дяволът, Кралица меча

Въпросът е ще бъдат ли двама души заедно. Аз засега няма да пиша коментар, интересно ми е мнението ви, защо на такъв въпрос се падат толкова големи аркани, как виждате нещата?

Толкова не са Големите Аркани - пет на пет са спрямо др карти - по равно са :)

Според мен тази подредба няма отношение към любовта, дори и въпросът да е такъв - това е жесток вътрешен конфликт, който ще намери изява чрез Рицар меча. Най-важните карти тук са: Смъртта, Крал меча, Кула и Рицар меча - на др карти аз лично не бих обърнала (а и не обръщам в случая никакво внимание). Конфликтът вече намира отдушник дори, иамйки предвид, че след 8-та карта, всичко в Келтския кръст е свързано с другите хора - адът това са другите, сещате се ...

Интересна подредба, но през призмата на: способността на личността социално да оцелява и да се бори с агресивността си. И дали това изобщо е нужно - да се потиска. Не мисля, остави Рицар меча да се разкрещи на тълпата. По-здраволсовно е. Още повече, че има предпоставки - вътрешни - заради Смъртта и външни - заради Крал меча.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Мисля, че това е правилната тема. Ще споделя едно упражнение, което преди време направих и ако ви се стори интересно може и вие да пробвате. Трябва ви още един човек :) Взех 4-те кралици и помолих човека срещу мен чисто интуитивно да избере една на която най-много според него прилича на мен. Интересно е да видите как ви виждат другите и понякога да прецените дали пък не прекалявате с маската! :) Аз съм чиста Кралица Жезли, а човека срещу мен избра Кралица Меча :) Явно съм попрекалила! :) Пробвайте! Забавно е :)

П.П. Според същия господин, кралицата, която най-много му допадна беше Кралица чаши :) Много й харесвал плитките в косата хаха :)

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че това е правилната тема. Ще споделя едно упражнение, което преди време направих и ако ви се стори интересно може и вие да пробвате. Трябва ви още един човек :) Взех 4-те кралици и помолих човека срещу мен чисто интуитивно да избере една на която най-много според него прилича на мен. Интересно е да видите как ви виждат другите и понякога да прецените дали пък не прекалявате с маската! :) Аз съм чиста Кралица Жезли, а човека срещу мен избра Кралица Меча :) Явно съм попрекалила! :) Пробвайте! Забавно е :)

П.П. Според същия господин, кралицата, която най-много му допадна беше Кралица чаши :) Много й харесвал плитките в косата хаха :)

Хаха, това го правих и аз :D Всички ми посочиха Кралица жезли и действително един мъж - Кралица меча. Като се замислих, той ме виждаше тогава в живота си като неизменната стена, която всякак ще удържи на всичко. Мъж, ама по-жена от мене.

А за твоя човек, вероятно има проблем с майка си, тя е отсъствала например, или не му е дала необходимата грижа. На нещо такова ми прилича.

Тая практика си е екстра за подобни случаи.

Линк към коментар
Share on other sites

Като се замислих, той ме виждаше тогава в живота си като неизменната стена, която всякак ще удържи на всичко. Мъж, ама по-жена от мене.

Сигурно са братя :3d_065: С майка си имаха странни отношения. Тя не е обсебваща, а по-скоро по като приятелка му беше, но и не се интересуваше много от него. Огорчен е от нея като цяло. Тя си гледаше други неща и други интереси имаше! Интересно ще е и с кралете да се направи това и с някой мъж. Примерно да го накараш да се определи, да си избере крал или дори рицар, които най-много му харесва. Може така да видиш идеалите на хората или нещо друго!
Линк към коментар
Share on other sites

Като се замислих, той ме виждаше тогава в живота си като неизменната стена, която всякак ще удържи на всичко. Мъж, ама по-жена от мене.

Сигурно са братя :3d_065: С майка си имаха странни отношения. Тя не е обсебваща, а по-скоро по като приятелка му беше, но и не се интересуваше много от него. Огорчен е от нея като цяло. Тя си гледаше други неща и други интереси имаше! Интересно ще е и с кралете да се направи това и с някой мъж. Примерно да го накараш да се определи, да си избере крал или дори рицар, които най-много му харесва. Може така да видиш идеалите на хората или нещо друго!

Хахаха, аз съм вече леко отчаяна от такива прилики между мъжете, много са начесто :D

Като цяло да, това е отсъстваща майка, в малко по-спекулативен смисъл, но при положение, че не се е интересувала от него и т.н., резултатът е такъв - той има респект към жените, тъй като за него те са същества от друга планета, особени, трудно разбираеми, в една романтична представа за "жената с плитките", която е нежна, но силна и независима и няма да го "сгрее", когато се стигне да общува с нея, защото е неспособен да прекрачи някакви граници. Кофти е за мъж, той и "брат му" така беше :3d_146:

Такава практика лесно може да се приложи с Крале, най-добре с тях, Рицарите могат да дадат подробности около личностовите характеристики. А то се получава някаква синхроничност, защото днес ми дойде идея за темата с Асоциативния тест и направо се местя да пиша там :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз гледах само с големите аркани. В тях е същността. Големия аркан означава преход в състоянието (преход по път от Дървото на Живота) и той показва реалното развитие на нещата. Малките аркани са подробности. Да дам един пример. Местите се в друг град и сменяте цвета на косата си. Големия аркан ще покаже местенето, малкия смяна на цвета на косата. Какво повече ви интересува: смяната на цвета или да знаете, че се местите в друг град ? smile.gif Малките аркани показват единствено безмислени дреболии, които можете да обработите и само с интуицията. Дори подозирам, че са добавени в колодата, за удовлетворение на масите.

Колко смешно мнение - на този човек животът му сигурно е пълен с кардинални промени rolleyes.gif, вероятно никога не става спокойно от леглото си и не е имал време за нормална закуска или време да види някой залез....yinyang.gif

Редактирано от Sha Angreal
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте!

Регистрирах се в този форум днес..а се интересувам и занимавам с карти таро съвсем съвсем от скоро..Случайно попаднах на този форум и се радвам много за големият обем от информация който мога да получа от хора които разбират от това. По начало си купих карти Таро от чужбина (надявам се да са същите и ткаа като гледам са) и всичко това беше от чисто любопитсво..Много искам да успея да "схвана принципа" ако мога така да се изразя..просто все още не знам нито по какви начини (модели) да гледам нито по какъв начин да ги интерпретирам. Просто отварям книжката избирам си едно от ужасно бедния асортимент от общо 7 модела и после чета описанията на картите в зависимост дали са обърнати иил не и се опитвам евентуално да намеря някаква врръзка със себе си. Сега разбирам , че много по-голяма роля играят комбинациите и собствената интерпретация а не описанието в книжката с инструкции. Разбрах също така, че не винаги се отнася за самият теб...Освен това исках да попитам има ли някакво точно правило..например, че не е хубаво да се гледа повече от веднъж на определн период..или че трябва да се гледа само сутрин? Също така искам да попитам бях прочела един модел за седмицата..7 карти за всеки ден от седмицата и една за какво става дума..Понеже самите карти са наименувани с дните от седмицата а не 1ви..2ри ден това означава ли че това се прави само в неделя вечерта например? И има ли някакви модели за начинаещи т.е. такива които е хубаво да се използват предимно в началото.. И последен въпрос това с кокретния въпрос тъй като в моята книжка е със 7 карти а вие го споменавате с 3 какво означава всяка една от 3те карти?

Благодаря ви

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Чудих се къде да пиша, но реших да е тук. Искам да ви попитам вие обръщате ли внимание какви са последните и първите три карти в колодата ви примерно преди да ги приберете отново в кутията или там където ги държите? Интересно ми е и дали ги подреждате понякога? Също искам да ви попитам дали сте обръщали внимание на 14-та и 15-та карта от цялата колода и правите ли някаква връзка със себе си и тези две карти?

Линк към коментар
Share on other sites

Чудих се къде да пиша, но реших да е тук. Искам да ви попитам вие обръщате ли внимание какви са последните и първите три карти в колодата ви примерно преди да ги приберете отново в кутията или там където ги държите? Интересно ми е и дали ги подреждате понякога? Също искам да ви попитам дали сте обръщали внимание на 14-та и 15-та карта от цялата колода и правите ли някаква връзка със себе си и тези две карти?

Да, разбира се, насочването е полезно, но не винаги има смисъл, овсен когато искаш да насочиш определени събития към реализация.

Напоследък не правя нищо подобни и ако Рицар меча се падне най-отгоре, значи той иска да е там, не му е преча. Нека да е там.

За 14-та и 15-та карта - не, освен, ако не се прави специфично подреждане и то за предизвикване на конкретно събитие, иначе не. Но ти това го знаеш.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз си слагам карти,

които ми харесват за момента hypocrite.gif

или желая такава енергия.

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност в Таро няма техники и няма практики, има сърце, има и интелект.

Без тези две неща, няма как да има и Таро.

Ако например, се работи със система от 7 карти, умелият гадател, ще направи от тази система вселена, в която всеки ще постави на мястото му, без оглед дали това се харесва или не. Странно е как всички нихилират гледането с 3 карти, дълбаейки в подредби от по 10 карти, не можейки и една да разгадаят. След това се натъкваме на онлайн гадание, което само по себе си е абсурдно, но тъй като така сме свикнали да живеем по границата и по илюзорността, че всичко приемаме за реално битие. О, не.

Не. Обикновено истината е жестока. Защото зад една 10 чаши може да се крие цялата ни компенсаторна енергия за друго битие и както онези, които са убили някого на 20 години, да си мислим, че поправителният изпит е възможен, ала той не е. И така да изградим цялото си битие - на затворници.

Техниката е техника, подредбата е подредба, но без сърце, което да отрази, не струва.

Важно е да се намери онази схема, която ще се сработи най-добре с нашата психика, а тя работи с прости цветове, от които, прави сложни картини. Изкуството на съчетаването на цветовете е умението да обагряш хармонично и да отдаваш онези цветове, които са нужни на нещо да живее. И да се прояви в реалния свят - да му отключиш портите и да му кажеш - ще те бъде :)

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Искам да ви попитам вие обръщате ли внимание какви са последните и първите три карти в колодата ви примерно преди да ги приберете отново в кутията или там където ги държите?

При мен например ми се набива на очи особено, ако са 10 меча, Обесеният, Дяволът, Луната, Кулата. Това само като първа карта. В такива моменти, когато забележа слагам някаква друга карта, обикновенно паж пентакли или някоя ниска карта. Други неща не правя.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да ви попитам вие обръщате ли внимание какви са последните и първите три карти в колодата ви примерно преди да ги приберете отново в кутията или там където ги държите?

При мен например ми се набива на очи особено, ако са 10 меча, Обесеният, Дяволът, Луната, Кулата. Това само като първа карта. В такива моменти, когато забележа слагам някаква друга карта, обикновенно паж пентакли или някоя ниска карта. Други неща не правя.

Честно казано, и това отшумява с времето.

Това да променяме определени карти в колодата, е продиктувано от нашия несъзнателен страх, не от познание.

Мнгого често точно "лошите карти" са мост към израстването в Таро, не благите. Защото само с лоши уж карти в Таро има развитие. С добрите уж карти може и да се побъркаш и да идеш във Висящите градини на Семирамида, но не и при Таро.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Напоследък, имам предвид през последните две години, правя гледане с 18 карти, което горе-долу прилича на триъгълник с върха надолу.

Редя три карти, в долната им част още по три (застъпват се), вляво правя същото и вдясно - отново.

Разбира се, задавам конкретен въпрос, но в процеса на работата изникват и нови въпроси, но всичко зависи от появилите се карти в гледането.

Ако се наложи и ситуацията го изисква, на върха на обърнатия триъгълник слагам още 3+3 карти, за да стане ромб. И общо стават 24 карти.

"Значи един триъгълник след като се отразил, образува ромба."*

Интересно се получава, а това което е писал Учителят Дънов, го виждам днес :)

*П. Дънов

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Споделям една подредба от "Ритуално Таро на Златната Зора", която е интересна, но за начинаещ е направо непосилна ( поне за мен ). Състои се в 5 последователни подредби, които проследяват развитието на ситуацията във времето. Първото подреждане изразява проблема такъв, какъвто е. Петото описва крайния резултат.

 

Отваряне на ключа

 

Първа наредба

 

Питащият цепи колодата на две, а после всяка от купчините още на две. Тълкуват се най-долните карти от всяка купчина. Търси се, в коя купчина е сигнификаторът ( дворцова карта ) и се работи само с нея. Картите се подреждат във формата на подкова и се отброява от сигнификатора в посоката, в която гледа - 

 

от всяко асо - пребройте 5 карти

от всеки паж - 7

крале, кралици, рицари - 4

от двойки до десетки - пребройте съответстващия им брой

Големи Аркани - 0, 12, 20 - пребройте 3 карти

Големи Аркани - 1,2, 3, 10, 16, 19 и 21 - 9 карти

Големи Аркани -4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 13, 14, 15, 17 и 18 - 12 карти

 

Бройте, докато попаднете на карта за втори път. Разтълкувайте картите.

 

Втора наредба

 

Картите се разпределят в 12 купчинки, съответстващи на 12-те зодиакални домове. Търси се, в кой дом е сигнификаторът и се работи с тази купчинка. Отново отброяваме картите от сигнификатора.

 

Трета наредба - като втора, но тук 12-те купчинки отговарят на зодиакалните знаци.

 

Четвърта наредба

 

Картите се разбъркват и се търси сигнификаторът. Цепят се така, че сигнификатора да е най-отгоре. Отброяват се 36 карти и отново се тълкуват по метода с броенето.

 

Пета наредба

 

Картите се разпределят на 10 купчинки, съответстващи на 10-те сефири от Дървото на живота и пак се тълкуват като по-горе.

 

По-усложнена и дълга подредба не бях срещала...

Линк към коментар
Share on other sites

Споделям една подредба от "Ритуално Таро на Златната Зора", която е интересна, но за начинаещ е направо непосилна ( поне за мен ). Състои се в 5 последователни подредби, които проследяват развитието на ситуацията във времето. Първото подреждане изразява проблема такъв, какъвто е. Петото описва крайния резултат.

 

Отваряне на ключа

 

Първа наредба

 

Питащият цепи колодата на две, а после всяка от купчините още на две. Тълкуват се най-долните карти от всяка купчина. Търси се, в коя купчина е сигнификаторът ( дворцова карта ) и се работи само с нея. Картите се подреждат във формата на подкова и се отброява от сигнификатора в посоката, в която гледа - 

 

от всяко асо - пребройте 5 карти

от всеки паж - 7

крале, кралици, рицари - 4

от двойки до десетки - пребройте съответстващия им брой

Големи Аркани - 0, 12, 20 - пребройте 3 карти

Големи Аркани - 1,2, 3, 10, 16, 19 и 21 - 9 карти

Големи Аркани -4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 13, 14, 15, 17 и 18 - 12 карти

 

Бройте, докато попаднете на карта за втори път. Разтълкувайте картите.

 

Втора наредба

 

Картите се разпределят в 12 купчинки, съответстващи на 12-те зодиакални домове. Търси се, в кой дом е сигнификаторът и се работи с тази купчинка. Отново отброяваме картите от сигнификатора.

 

Трета наредба - като втора, но тук 12-те купчинки отговарят на зодиакалните знаци.

 

Четвърта наредба

 

Картите се разбъркват и се търси сигнификаторът. Цепят се така, че сигнификатора да е най-отгоре. Отброяват се 36 карти и отново се тълкуват по метода с броенето.

 

Пета наредба

 

Картите се разпределят на 10 купчинки, съответстващи на 10-те сефири от Дървото на живота и пак се тълкуват като по-горе.

 

По-усложнена и дълга подредба не бях срещала...

 

Това не е подредба, а вид пасианс, имитиращ Таро, оляли са се. Това съм го виждала навремето при един циганин гледач на обикновени карти, той правеше подобни гимнастики и накрая сам забравяше "какво е искал да каже автора".

 

Честно казано, помислих, че говориш за подредбата от 36 карти, наредена обратно на часовниковата стрелка, следваща радикса в астрологията и там картите се тълкуват така:

1-ва с 36-та, 2-ра с 35 и т.н. Само дето не се разбира какво се тълкува ... Но иначе "звучи" научно.

Линк към коментар
Share on other sites

 

liula-

помислих, че говориш за подредбата от 36 карти, наредена обратно на часовниковата стрелка, следваща радикса в астрологията и там картите се тълкуват така:

1-ва с 36-та, 2-ра с 35 и т.н. Само дето не се разбира какво се тълкува ... Но иначе "звучи" научно.

-на мен ми стана интересно за тази подредба. имам оракул  Ленорманд, 36 карти,там има подобен метод с 36 карти,гледат се домове(1-36),жалко,но форумите за тези карти са на ниво ''да си гледа ме'',а винаги  лично аз съм искала да открия нишка,и дълбочина в тях...е все пак са оракул,не Таро,така че и по интуиция може... Попаднах и на друг оракул- Белини,цяло богатство от карти по света...

 хубав ден

Линк към коментар
Share on other sites

 

liula-

помислих, че говориш за подредбата от 36 карти, наредена обратно на часовниковата стрелка, следваща радикса в астрологията и там картите се тълкуват така:

1-ва с 36-та, 2-ра с 35 и т.н. Само дето не се разбира какво се тълкува ... Но иначе "звучи" научно.

-на мен ми стана интересно за тази подредба. имам оракул  Ленорманд, 36 карти,там има подобен метод с 36 карти,гледат се домове(1-36),жалко,но форумите за тези карти са на ниво ''да си гледа ме'',а винаги  лично аз съм искала да открия нишка,и дълбочина в тях...е все пак са оракул,не Таро,така че и по интуиция може... Попаднах и на друг оракул- Белини,цяло богатство от карти по света...

 хубав ден

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...