Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен режим 2008


Буболече

Recommended Posts

Кога ще започне официално житен режим 2008? :feel happy: Виждам, че новолунието през февруари започва на 07 и по мои изчисления би трябвало житния режим да е от 09.02 или греша?

--------------------------------------------

свързани теми от форумите:

Гладолечение

Житен Режим 2004

Житен Режим 2005

Житен Режим 2006

Житен Режим 2007

Захранване след лечебен глад

свързани лекции:

Житното зърно

Абсолютната Чистота

свързани статии:

Житни режими. Правилно отношение. - обзорен материал

Мисли за житното зърно - мисли от Учителя за житното зърно

свързани притчи:

Житното зрънце на Заратустра.

Куршум и Житно зърно

Житно зърно, колкото кокоше яйце

Десетте житни зрънца

Притча за Сеяча

Мъдрецът, царската дъщеря и дървото на живота

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Според мен и някои приятели ще започне на 23 януари ,за да се изпълнят условията за захранването.Но не съм сигурен.Аз не съм специалист в тази област.А понякога моето мнение се разминава с официалното.

За мен Житният режим трябва да започва в сряда.Подробности за него можете да прочетете в този сайт или в http://www.bratstvoto.net /хранене/.

Както за много неща от българската дейсвителност и за режима съществуват две школи.Аз съм привърженик на това ,което е написал ученик на Учителя/Светозар Няголов/.Макар че през 1944г. е бил малък.Той има и издадена брошура.После се появиха и други мнения.

Мноето мнение е свързано с вътрешното ми усещане.Нямам претенции ,че съм прав.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!!! Аз също искам да се консултирам с вас ,кога смятате ,че ще се проведе житния режим тази година.Прегледах обстойно календара и като че ли наистина най-подходяща е датата 23 Януари.Пълнолунието през Февруари се пада на 21ви Четвъртък ,но някак не го усещам да е добре да се чака 5 дни до следващата Сряда 27ми.

Успех на всички ! И нека заедно направим един хубав и изпълнен с Любов и положителни емоции Житен Режим!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Аз също се интересувам кога ще бъде житния режим тази година. Надявам се заедно да го направим и да споделяме впечатленията си по време на него тука.

:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Другото предложение за начало на Житния режим е 22.02 2008 г.Всеки може да направи своя избор.

Успех!

Редактирано от Иви
Линк към коментар
Share on other sites

http://www.spiralata.net/kratko/articles.p...g=bg&pg=266

според мен и двата варианта са верни - кой как иска, разбира, умее :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз за положението на планетите се изказах, ама ти сега ме накара да се замисля. Ще си попитам организма кога иска да го направи. И другата дата наистина е добра.

П.П. За водата искам тук да споделя как си правя моята. Не пия повече вода от крана, защото тук е пълна със всякакви боклуци. Купих си един филтър "Брита", през който винаги пречиствам водата. А на дъното на каната съм сложила няколко чисти кристала аметист, планински кристал и розов кварц. Водата наподобява вкуса на планинска, защото камъните й предават своята енергия и структура. В градски условия по-добре май не може.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Аз за положението на планетите се изказах, ама ти сега ме накара да се замисля. Ще си попитам организма кога иска да го направи. И другата дата наистина е добра.

П.П. За водата искам тук да споделя как си правя моята. Не пия повече вода от крана, защото тук е пълна със всякакви боклуци. Купих си един филтър "Брита", през който винаги пречиствам водата. А на дъното на каната съм сложила няколко чисти кристала аметист, планински кристал и розов кварц. Водата наподобява вкуса на планинска, защото камъните й предават своята енергия и структура. В градски условия по-добре май не може.

понеже на този пс нямам смилес :) - напълно съм съгласен с всичко написано от теб :) + бихте помолил да кажеш 2-3 думи за обработката водата, че ми стана интересничко, но нека не бъде тук - може би в тази тема:

http://www.beinsadouno.com/board/index.php...p;hl=емото

или на ЛС - където ти е удобно и желаеш

поздравки

1pa_077.jpg

Редактирано от Приятел
Линк към коментар
Share on other sites

Е, защо в друга тема? Нали за житния режим е много важна изворната вода в големи количества. Съмнявам се много от нас да разполагат с такава. Та ето една алтернатива. Иначе за водата казах, каквото исках. Първо я филтрирам, после с камъните я оживявам, защто тя след филтрирането продължава да си е омъртвена. От време на време камъните ги мия на течаща вода, но и просто си ги зарежда в ръцете - нали имам лекуващи такива ;)

Линк към коментар
Share on other sites

ok

:thumbsup2:

Peace & Love

Редактирано от Приятел
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,приятели!И тази година съм решила да се включа в житния режим,но според заетостта ми,ще го направя от 30.01.На условието да започна в сряда отговарям,но минава доста време от разсипа на луната. :hmmmmm: Какво мислят по-опитните и знаещите? :unsure:

Линк към коментар
Share on other sites

Пожелавам успех на всички който започват житния режим от днес.

Тъй като за житния режим е много важна водата която пием да е чиста и във връзка с по-горе казаното - някой може ли да ми каже откъде мога да си набавя чиста вода.

:hypocrite:

afterThePrayer.jpg

Така изглежда водния структурата на водния кристал, след като тя /водата/ е оСветена чрез молитвата.

"Великата тайна на водата" - прекрасен филм, който може да послужи за отговорите на въпросите по темата.

Чиста вода или Жива вода се намира през девет земи в десета и през девет планине в десета.

Чистата или Живата вода е тази вода, в която кристалната структура има правилна геометрична форма, т.е. нищо не е разместено, размито, разбито, а всичко е подредено в правилно взаимоотнношение.

Чистата вода, Живата вода, Светената вода е тази, която притежава живот, т.е. енергия.

Съгласие, Благодарност, Любов са нещата, които трансформират.

23425911.jpg

WaterPrayer-Logo.gif

http://www.waterprayer.com/

Линк към коментар
Share on other sites

Аз реших да го отложа за февруари (на 22ри или 23-ти ще започна). По редица причини, вкл. и претовареността ми през следващите две седмици.

30-ти януари не е лошо като дата. Тогава Марс тръгва напред, от позицията, на която беше в края на септември. Повод за размисъл.

Линк към коментар
Share on other sites

:)

imgp0661_sun_in_dewdrop2.jpg

:)

Линк към коментар
Share on other sites

От пълното с Любов сърце!

:3d_053::3d_137:

Човешкото тяло е изградено от голям процент вода и човека разполага с всичко необходимо, за да се преподреди енергийно.

1. И показа ми чиста река от вода на живот, бистра както кристал, която изхождаше от престола на Бога и на Агнето

2. и всред стъгдта му. И от двете страни на реката беше дървото на живота което даваше плодове дванадесет, и раждаше плод всеки месец; и листете на дървото са за изцеление на народите.

3. И никоя проклетия не ще има вече; и престолът на Бога и на Агнето ще бъде в него, и рабите негови ще му служат.

4. И ще гледат лицето му; и неговото име ще е на челата им.

5. И нощ не ще да има там; и немат нужда от светило и от слънчена виделина, защото Господ Бог ги осветява; и ще царуват във веки веков.

Откровение 22 глава

:3d_045:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Да Бъде тъй що пишеш Ники. Амин :feel happy:

А за водичка ...- от Извора водичката е чиста :thumbsup2:

th_2256.jpg

За здраве

+ ето на какво попаднах като написах чиста вода в една търсачка - доста е интересничко + приложение -вкл. и за житния режим :D

да ви е сладко и благо :3d_064:

поздравки

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Да Бъде тъй що пишеш Ники. Амин :feel happy:

А за водичка ...- от Извора водичката е чиста :thumbsup2:

th_2256.jpg

За здраве

+ ето на какво попаднах като написах чиста вода в една търсачка - доста е интересничко + приложение -вкл. и за житния режим :D

да ви е сладко и благо :3d_064:

поздравки

:feel happy:

Знае ли някой дали е благоприятно да се добави към житото малко канела.

А за тези които са започнали Успех. :3d_053: Дано издържим на изкушенията, трябва, :3d_047: ще бъде :3d_046:

Редактирано от Mdrya1953
Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Да Бъде тъй що пишеш Ники. Амин :feel happy:

А за водичка ...- от Извора водичката е чиста :thumbsup2:

th_2256.jpg

За здраве

+ ето на какво попаднах като написах чиста вода в една търсачка - доста е интересничко + приложение -вкл. и за житния режим :D

да ви е сладко и благо :3d_064:

поздравки

:feel happy:

:thumbsup2:

Така Е Било, така Е и така ще Бъде.

"От извора се пие на колене."

Извор, Източник... Бог, намиращ се на Изток, който е и непресъхващ Извор.

От Изтока идва Светлината!

:wub:

За канелата съм за. С нищо не наврежда. Може и шафран.

Лично житото приготвям подобно на булгура на изток. Става прекрасно и хапвам си от него поне два пъти в седмицата, ако не и повече.

Житния режим ако се спазва, нека да се внимава със заобикалящата вибрация. Прочистените енергийни центрове са и по-чувствителни, по сетивни, което ги подлага и на по-голямо натоварване от към външни дразнители.

Дразнителите не се променят, като количество и качество, но се променя този дето прави някакъв режим, бил той хранителен или на бдение.

В неподходяща среда разширената сетивност носи негативи, ето защо тези неща се правят когато си се отделил в "пустинята", т.е. когато си в усамотение. Тогава резултатите са поразяващи.

Лично съм си доказал горното с чести редувания на гладуване и неспане, но ако си всред обществото и продължаваш да ходиш напримерно на работа, рискуваш да станеш раздразнителен, а това често води след себе си негативни последици за теб самия и за околните ти.

Бъдете здрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Знае ли някой дали е благоприятно да се добави към житото малко канела.

А за тези които са започнали Успех. :3d_053: Дано издържим на изкушенията, трябва, :3d_047: ще бъде :3d_046:

За канелката - аз поне не съм чувал :hmmmmm: , но първата ми асоциация беше отрицателна... :sleeping:

Мисля си че когато храната е по - мъничко сетивата / и не само те :whistling: / стават по чувствиетелни/се изострят и... мисля че не би било добре. :sorcerer:

От друга страна пък, мъничко канелка никому не е навредила ... :dancing yes:

Ето тук има още нещичко за нея :smarty:

...канелата притежава общоукрепващо имунната система свойство, помага за понижаване на кръвната захар, за което се препоръчва на хора, страдащи от диабет, възбужда апетита, спомага за храносмилането и има тонизиращо действие.

Нека всеки сам да прецени/направи туй що му е присърце/е най - добре :feel happy:

Благодаря ти за хубавите пожелания- да ти се връщат преизобилно :3d_064:

а за другото - Нека бъде Волята Божия ! :angel:

поздравки

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Знае ли някой дали е благоприятно да се добави към житото малко канела.

А за тези които са започнали Успех. :3d_053: Дано издържим на изкушенията, трябва, :3d_047: ще бъде :3d_046:

За канелката - аз поне не съм чувал :hmmmmm: , но първата ми асоциация беше отрицателна... :sleeping:

Мисля си че когато храната е по - мъничко сетивата / и не само те :whistling: / стават по чувствиетелни/се изострят и... мисля че не би било добре. :sorcerer:

От друга страна пък, мъничко канелка никому не е навредила ... :dancing yes:

Ето тук има още нещичко за нея :smarty:

...канелата притежава общоукрепващо имунната система свойство, помага за понижаване на кръвната захар, за което се препоръчва на хора, страдащи от диабет, възбужда апетита, спомага за храносмилането и има тонизиращо действие.

Нека всеки сам да прецени/направи туй що му е присърце/е най - добре :feel happy:

Благодаря ти за хубавите пожелания- да ти се връщат преизобилно :3d_064:

а за другото - Нека бъде Волята Божия ! :angel:

поздравки

:feel happy:

:thumbsup2::wub:

Линк към коментар
Share on other sites

пак пишем по едно и също време :dancing yes:

Право казва Ники :thumbsup2:

Като се замисля - той дори Учителя се е отделял от всички за 10тина дни което още веднъж потвърждава написаното от теб... :feel happy:

от др страна- в пустинята всеки може :3d_146: + си струва да се опита :sleeping:

с риск да се повторя

Нека всеки сам да прецени/направи туй що му е присърце/е най - добре :3d_052:

поздрави сърдечни

:feel happy:

Редактирано от Приятел
Линк към коментар
Share on other sites

Аз реших да го отложа за февруари (на 22ри или 23-ти ще започна). По редица причини, вкл. и претовареността ми през следващите две седмици.

30-ти януари не е лошо като дата. Тогава Марс тръгва напред, от позицията, на която беше в края на септември. Повод за размисъл.

Благодаря ти,azbuki! :hypocrite: Вече бях започнала да се притеснявам,че не съм "познала"тоя път,но ти ме успокои!

А този филтър за вода,за който говориш,както и кристалите,от къде мога да си купя?

Има и още нещо,върху което ме накарахте да се замисля,Ники и Приятел... :hmmmmm: За усамотяването,отделянето...За мен това е просто невъзможно и тази раздразнителност,за която говорите,я изпитах миналата година.Не бих искала и тази да се повтаря и по тази причина,съм решила да го направя за 5 до 7 дни.Има ли още нещо,което бихте препоръчали на онези,които не могат да си осигурят необходимото спокойствие и почивка? :3d_134:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...