Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен режим 2008


Буболече

Recommended Posts

Аз съм пробвала да помоля околните за разбиране. Като не става, не ми остава друго, овен да си простя, че съм си изпуснала нервите и съм се развикала в някой момент. Хипогликемията е нещо неизбежно. По-добре така, отколкото да се откаже човек изобщо от режима.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:feel happy:

Здравей Моника :feel happy:

Мисля че не трябва да се притесняваш за нищо

според мен важното е всичко да става естествено, постепенно и да не се преследват външни резултати, като напр. бр. дни, количество храна ...

+ всичко да става с Любов и Разбиране/Търпение...

и най - важното - да слушкаш / се доверяваш на себе си

Пък другото ще си дойде/стане от самосебе си

Пречки винаги има, но и те са нужни...за развитието ни благо :)

До тук добре, а сега - лесно е да се каже, трудничко да се покаже :)

поздравки на всички и -

Без Страх и Тъмнина

с Радост и Виделина!

:feel happy: Мир, Любов и Светлина Слънчева :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти,azbuki! :hypocrite: Вече бях започнала да се притеснявам,че не съм "познала"тоя път,но ти ме успокои!

А този филтър за вода,за който говориш,както и кристалите,от къде мога да си купя?

Здравей,

според мен, Приятел е прав, че е добре да слушаш втрешното си чувство. Както времето за мен не е сега, така и за теб може да е на 30-ти.

Иначе за камъните, купих ги oт германския ebay. Там се продават най-различни кристали и не е скъпо, ако става дума за необработени камъни. Ама не знам дали в България има такива възможности. Може би има магазини, където човек да може да си купи камъните? Естествено, необходимо е после да ги пречистиш... Но ако ще започваш толкова скоро, май няма да успееш. А филтър на Брита например можеш да си купиш във всеки магазин за електроуреди. Мисля обаче, че на първо време те оправя и просто преварена вода... Наистина, ако сама си осветяваш водата, нямаш нужда от сложни процедури. Казвай по една молитва, зареждай я с положителна енергия и... пий.

Линк към коментар
Share on other sites

За тази година, в информационния братски имейл бюлетин е обявена датата 22 февруари за начало на режима.

За желаещите да почнат януари - 23.

Следването на вътрешното чувство не е лошо, НО ако човек много се отклони от изисквания за режима ще прави нещо друго, а не житен режим. Все пак си има конкретни изисквания.

В темите от предните години сме обсъждали почти всички аспекти на житния режим, има и някои статии в портала свързани с житния режим и житното зърно.

Желая успех на всички решили да го правят тази година!

Линк към коментар
Share on other sites

Еххх,ама затова ви обичам всичките - само "А" да кажа и всички ще ми се притечете на помощ! :3d_059:

Това мое пусто притеснение ме преследва навсякъде и във всичко,че даже и в житния режим!Но наистина ще започна на 30-и и ще следвам Любовта,Търпението,Разбирането...пък ще видим до къде ще стигна... :3d_050:

За филтъра още утре ще проверя,а за кристалите ще се постарая да ги подготвя за следващата година!Миналата година си спомням,че някой ме беше посъветвал да използвам изворната вода Девин,а сега никой не споменава за нея!?Вярно,че е застояла и в пластмасова бутилка и все пак ми се струва по-добър вариант от преварената пловдивска течаща вода,при положение,че нямам кристали,пък даже и да се моля от все сърце!? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Следването на вътрешното чувство не е лошо, НО ако човек много се отклони от изисквания за режима ще прави нещо друго, а не житен режим. Все пак си има конкретни изисквания.

Хм, тези изисквания не са случайни обаче и винаги могат да бъдат обяснени. Иначе се получава догма. Предполагам, че имаш предвид колективността на "мероприятието". Иначе отделният човек винаги може да помоли Господ да го вземе в лечебницата си за 10 дни, със или без житен режим. Ако човек има сериозна причина да не може да започне на определената дата, сигурна съм, че Небето не му се сърди, ако почне, когато сам е готов. Това последното за мен е най-важното условие. Човек може да гладува иначе и да прави каквото си иска - само във вреда на душата и организма си.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Следването на вътрешното чувство не е лошо, НО ако човек много се отклони от изисквания за режима ще прави нещо друго, а не житен режим. Все пак си има конкретни изисквания.

Хм, тези изисквания не са случайни обаче и винаги могат да бъдат обяснени. Иначе се получава догма. Предполагам, че имаш предвид колективността на "мероприятието". Иначе отделният човек винаги може да помоли Господ да го вземе в лечебницата си за 10 дни, със или без житен режим. Ако човек има сериозна причина да не може да започне на определената дата, сигурна съм, че Небето не му се сърди, ако почне, когато сам е готов. Това последното за мен е най-важното условие. Човек може да гладува иначе и да прави каквото си иска - само във вреда на душата и организма си.

Аз също съм за свободния избор и за това всеки да послуша вътрешния си Аз. Иначе наистина има опасност това да се превърне в догма. Учитела ни е дал най-благоприятния момент за изпълнението на Житния режим, но също е казал за хора, които са болни, имат неразположение на дега или други причини , не е препоръчително.

Житния режим не се прави за богоугодие. Никой няма да забрудим, че по-този начин Го обичаме. :3d_047: Режима е за нас самите, за физическо здраве и духовно израствоте. :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy:

http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b5/rejim2.html :3d_052:

:3d_146:

Хубаво е да се попрегледат и темите за житния режим от предните години /...2004, 2005, 2006, 2007/, там има много полезно инфо...

:3d_064:

:feel happy: Мир, Любов и Светлина Слънчева :feel happy:

Редактирано от Приятел
Линк към коментар
Share on other sites

Това мое пусто притеснение ме преследва навсякъде и във всичко,че даже и в житния режим!Но наистина ще започна на 30-и

Няма да си сама. :thumbsup2: Аз също ще започна на 30-ти януари поради факта, че тогава ми е най-свободният прозорец, преди това не мога.

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy:

http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b5/rejim2.html :3d_052:

:3d_146:

Хубаво е да се попрегледат и темите за житния режим от предните години /...2004, 2005, 2006, 2007/, там има много полезно инфо...

:3d_064:

:feel happy: Мир, Любов и Светлина Слънчева :feel happy:

Но няма лошо да споделим и настоящите си мисли, всичко се променя и развива, в нас също. :3d_072:

Линк към коментар
Share on other sites

Но няма лошо да споделим и настоящите си мисли, всичко се променя и развива, в нас също. :3d_072:

:thumbsup2:

Здравейте приятели,

всичко тече, всичко се променя /лесе фер, лесе пасе -не помня как се пишеше на френски :D /

няма лошо - истина :thumbsup:

тази година избрах да почна на 23 този месец и за сега ми се отразява добре... пък по - насетне - ще видим + разбира се, това което е добре за мен може да не е добре за някой от вас, но може и да е добре...

това което според мен е важно е всеки да се вслуша в себе си и там да намери правилното решение - кога как къде и защо :hypocrite:

темата е конкретно за житния режим и ще гледам да не се отклонявам много от нея + др. е въпроса, че вероятно и за всеки му си има и най - добър вариант за спазването/прилагането му, пък било и с леко кривване от житния режим -да, тогава няма да се нарича вече житен режим - и какво от това ? :1eye: важно е да се чувствате добре и всичко да става естествено :sleeping:

за пример - първият път когато го правих, вкл. повече плодове, така ми беше по лесно да издържа, а сега дойде времето да го направя, живот и здраве, мъничко по строго :angel:

и като за финал - нека който иска/може го приложи- слушайте сърцето си, вслушайте се в себе си - на него можете да разчитате

Нека Божията Благодат бъде с всички вас

:3d_064:

:feel happy: Мир, Любов и Светлина Трепетна :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

За пръв път започвам днес, затова няма да се изсилвам - докъдето стигна.

Вкусно е и приятно.

Сега забелязвам, че хранителните ми навици в последните 6 месеца доста са се изменили : основно плодове и ядки, малко препечен хляб със сирена , млечни продукти... и за съжаление все още сладко в напрегнати моменти. Но и това е в процес на промяна. Не съм се насилвала за нищо, нямам промяна и в теглото.

Успешно начало на пролетта за всички!:)

Линк към коментар
Share on other sites

На мен ми се отразява много добре житния режим до този монент. Малко ми е по трудно това, че нямам възможност да се изолирам и съм по цял ден работа.

Искам да ви питам как е най-правилно да протече захранването след житния режим. И в другия петък ли се отпоства с Ангелска супа.

Желая Успех на всички. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2:

прекрасно е, за миг се пренесох там... :3d_053:

мнооого ти благодаря :thumbsup:

на Мадара зимно време /че и лятно/ е що годе същото

а когато е съчетано и с

0027-large.jpg

тогава вече е вълшебство, приказно чудно - прекрасно :angel:

поздравки

П.С.

др. седмица живот и здраве, ще пробвам да пусна някоя снимчица от там, та да се насладите и вие на тази красота

:feel happy: Мир, Любов и Светлина :feel happy:

Редактирано от Приятел
Линк към коментар
Share on other sites

И аз тази година съм решила твърдо да направя житния режим. Може би ще се включа на 30. В началото на януари пробно направих режима за 3 дена. Бях отпуска. Сега като съм на работа сред колеги малко ще ми е трудно, освен да ги приобщя и тях. :D І няма да ми е трудно щом покрай мен пропиха чай и спряха цигарите :rolleyes: І. Така че с вас съм, с вашата морална подкрепа сигурна съм, че ще се справя!

Линк към коментар
Share on other sites

на Мадара зимно време /че и лятно/ е що годе същото

а когато е съчетано и с

тогава вече е вълшебство, приказно чудно - прекрасно :angel:

поздравки

:rolleyes: Този дядо съм го виждал като съм ходил на Мадара. Още от 2002 г. го знам.

Линк към коментар
Share on other sites

на Мадара зимно време /че и лятно/ е що годе същото

а когато е съчетано и с

тогава вече е вълшебство, приказно чудно - прекрасно :angel:

поздравки

:rolleyes: Този дядо съм го виждал като съм ходил на Мадара. Още от 2002 г. го знам.

:feel happy: дано да е жив и здрав все още - той е живата легенда на Мадара. Много приказен , много :angel:

и като засвири ...еееееех

Водичка + Музичка Блага = Блага Водичка :thumbsup2:

:feel happy: Мир Любов и Светлина :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Моята учителка по пеене днес си призна, че прави режима (явно това е заразно по цял свят). И тя си прави водата с камъни. Въобще открихме, че много неща правим по един и същи начин. Каза ми, че житото си го яла час и половина сутринта, защото се наслаждава на това просто нещо. 100 гр. жито час и половина. Ей Богу, добре се справя. :D

П.П. Пояснявам, че жената е изпълнена с енергия и си пее партиите, нищо че страда от "недохранване" B) Дори по-скоро звучеше все едно аз не съм си дояла, ако сравним децибелите :3d_135: Пейте си и хич да не ви пука. Аз - през февруари.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

житото си го яла час и половина сутринта, защото се наслаждава на това просто нещо

:thumbsup:

Привет на всички, които изпълняват режима, на всички които ще започнат по-късно и на тези които не са решили дали да започват. Днес е седми ден. Правим го едновременно с моя сеста и нейния съпруг, подкрепяме се и се чувстваме отлично. :3d_017:

Да бъде благословен нашия Отец. Благословени бъдете и вие. :3d_044:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...