Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен режим 2008


Буболече

Recommended Posts

Утре е 22 февруари - датата, от която приех да започна житния режим тази година.

Чувствам се много радостна и щастлива, в приповдигнато настроение съм. Чувствам, че съм на прав път. Самата дата е съставена от много силни и хубави числа. Ще свършим добра работа на духовното и материалното поле. Нямам търпение да купя нужните продукти днес, освен това се сетих откъде да си взема чиста вода - имаме изворна вода на центъра на Шумен. През почивните дни ще мога да си налея от Шуменското плато, ще си направя хубава разходка. Ще чета повече - на Мадарския събор тази година си взех много хубави книги.

Моля тази тема също да се включи към останалите, да има раздел за нея в новините. Предполагам, че този мой пост също ще бъде прехвърлен.

:thumbsup2: Ще се радвам на възможност да споделяме и да се подкрепяме в провеждането на житния режим. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Латинче и аз от 22-и, мислех, че днес е петък, но не било ;) обърквация. Дано направим нещо добро с Божията помощ!

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Започвам режима на 22.02.Очаквам датата с голямо нетърпение и желание, за започване на нещо ново и добро:)

Ако някой може да ми даде по-подробна информация за отпостването ще съм много благодарна!

Слънчев и усмихнат ден на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Започвам режима на 22.02.Очаквам датата с голямо нетърпение и желание, за започване на нещо ново и добро:)

Ако някой може да ми даде по-подробна информация за отпостването ще съм много благодарна!

Слънчев и усмихнат ден на всички!

Здравейте на всички!

Аз започнах режима от днес 21.02., защото числото 22, не го обичам, баща ми почина на това число.

Отпостването става с АНГЕЛСКА СУПИЧКА. Сваряват се няколко картофа, една щипка сол и на края се слага малко магданоз. Учителя е дал и малко черен пипер, но не го препоръчвам за болни стомаси.

Успех на всички! :thumbsup::angel:

Линк към коментар
Share on other sites

освен това се сетих откъде да си взема чиста вода - имаме изворна вода на центъра на Шумен.

Сигурна ли си, че водата от тази чешма става за пиене? Май съм чувал, че не е добра за пиене.

Линк към коментар
Share on other sites

и аз почвам пак, защото много добре ми повлия януарският житен режим.

Обмислям дори да не направя няколкомесечен такъв.

Някой има ли опит в по-продължителен житен режим?

с уважение и обич,

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте всички,

Искам да попитам има ли някакви противопоказания за житния режим. Аз имам хроничен колит и също така в момента вземам антидепресанти.

И съм много слаба, отслабнала с повече от 10 кг. от нормалното си тегло.

Благодаря :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей theimeto!

Може би ако имаш здравословни проблеми и то по-сериозни е добре да опиташ 1-2 дни, пък когато се чувстваш по-добре и здравето ти позволява можеш да направиш режима.

За колита няма противопоказания, но за отслабването не зная... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

освен това се сетих откъде да си взема чиста вода - имаме изворна вода на центъра на Шумен.

Сигурна ли си, че водата от тази чешма става за пиене? Май съм чувал, че не е добра за пиене.

Преварявам я, поне няма хлор. Децата сами си поискаха житце и си хапнаха. :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :feel happy: .

Аз съм нова - чета отдавна отделни теми, но чак сега се реших да пиша.Искам да ви попитам нещо свързано с Житния режим.Правя го за втори път, но за първи когато му е времето, а това което ме вълнува е ..не ми се яде жито.Днес си го приготвих, бях много щастлива, че ще започна в толкова слънчев ден, но езядох не повече от две лъжици.Изядох си ябълките , но жито не ми се яде.И въпросът ми е има ли проблем в това, защото той все пак се казва Житен режим и са важни качествата на житото :rolleyes:

Надявам се въпросът ми да не ви ядосва, просто понякога питам за неща, които другите биха счели за ненужни :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Аз мисля от утре да започна житния режим. Само, че имам известни подозрения и исках да попитам дали е подходящ според вас за бременни в начална фаза?

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте на всички!официално заявявам,че от утре 23 започвам режима.можеше и от днес,но четох,четох и така разбрах,че трябва от 23.имам огромна необходимост от духовно пречистване,така,че много се моля да го получа по време на режима.icon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Буболече, ако е за теб честито! Ако не е за теб, честито на бъдещата майка! Според мен не пречи да се започне и ако не понася добре просто да се захрани на 2-ри ден или когато майката си усети за необходимо. Ако се вслуша в организма си, той най-добре показва. В начална бременност от ябълки често има гадене и се препоръчва коричка хляб. Мисля си, че за бременни може да е по-широко и да хапва жито и плодове да речем. Но да не се обаждам много :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

и аз почвам пак, защото много добре ми повлия януарският житен режим.

Обмислям дори да не направя няколкомесечен такъв.

Някой има ли опит в по-продължителен житен режим?

с уважение и обич,

:)

:thumbsup2:

Благодаря Валентин, ти ми даде увереност, и аз започвам отново от днес. По-горе бях попитала добре ли е, не получих отговор, но все пак реших.

На всички, които са започнали, и които не са много любов и успех.

:3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Днес ми е третия ден, от режима, снощи за първи път ме боля стомаха от глад и днес ми се вие малко свят. Това нормално ли е, или е само мой проблема?

Линк към коментар
Share on other sites

аз днес започнах режима,много съм изнервена,защото вече около седмица се оптвам да направя разтоварване и това идва 5-6 ден!имам нужда от постоянство,защото точно то ми е в недостиг!иначе глад ....не,по-скоро навикът да ям и други,солени неща си казва думата! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

И край мене има изкушения, но засега държа фронта. Като съм по-гладна, наблягам на водата с мед и лимон, орехите също засищат. Спазвам мерките приблизително, ако хапнем малко повече в един момент едва ли е лошо, в друг няма да ни се яде толкова. Мисля, че по-важно е доброто разположение. Четенето на подходяща литература помага много! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Откакто взех решение да се храня от продуктите не по часовник и не с кантарче, режимът върви много леко. Водя се по вътрешния усет и желание. Когато каквото и колкото ми се прииска, това взимам. Странното е, че количеството в крайна сметка е приблизително същото като определеното. Тук с усмивка искам да добавя, че ми се "прияжда" и от Словото няколко пъти дневно. Приискват ми се също молитви и добри дела. От всичко това се чувствам наистина добре!

Бъдете здрави във всяко отношение и Ви пожелавам ползотворен пост! :3d_137:

Линк към коментар
Share on other sites

За първи път правих житен режим през лятото на 2007. Знам, че е най-добре през февруари, но имах голямо желание и нужда от промяна. Даже малко го измених :unsure: и вместо ябълки ядох праскови, защото бяха от градината и реших, че е по-добре да ям тях отколкото да си купувам ябълки. Ефектът беше невероятен. Изчезнаха доста страхове, които преди ми пречеха да вървя напред и да се радвам на живота. Станах по-решителна и уверена в себе си и направих важна крачка в живота си (напуснах постоянната си работа за да преследвам мечтата си, която преди не гоних поради разни страхове).

Нямах никакви проблеми, защото през зимата бях главно на семена и салати + плодове. Мина много гладко.

Сега го правя за втори път,но го започнах на 20 не знам, но реших че трябва да е в сряда. Сега е с ябълки. Остават ми още 4 дни. Явно трябва повече да чета, защото определено ми се хапват разни неща. Не чувствам никакво раздразнение или нещо подобно. Много ми е спокойно и приятно, но може би защото работя вкъщи. :D

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всики! Аз за парви път искам да направя Житен режим.Но сам решила да започна от сряда 27.02 искам да попитам дали няма да е късно .Ще има ли сащия резултат. Пожелавам Ви успех.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговора.Аз ще го правя за първи път и искам да попитам с какво жито да започна .Купих и двата вида.Успех на всички.Лек и спокоен ден Ви пожелавам.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Вчера не успях да устоя на изкушението и се провалих.Не че съм гладна, просто мисълта ми работи в тази посока.От днес обаче започвам с нови сили и още по решена да доведа нещата до край.

Искам да питам може ли да се яде чесън според вас?

Въпреки вчерашната издънка, се чувствам много добре, постоянно се усмихвам и съм щастлива без конкретна причина.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...