Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен режим 2008


Буболече

Recommended Posts

...Искам да питам може ли да се яде чесън според вас?

Чесън по времена житен режим, пост или диета? - Ами.. по-скоро не :rolleyes: Чесънът възбъжда апетита и отделянето на стомашни сокове, което при какъвто и да е ограничителен режим на хранене звучи тежко.. :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Щастливи сме, защото очистваме всички отрицателни натрупвания в организма си. А след още ден-два и нови сили ще има... :)

Но за чесъна наистина би попречил, защото въжбужда апетита. Аз правя режима за втора година и сега ми е доста по-леко от миналата.

Линк към коментар
Share on other sites

За чесъна ви питам, защото на мен много ми липсват солените храни.Вчера наред с всички останали прегрешения ядох от житото с чесън и лимон(без сол!) и на мен ми беше много вкусно. Ако въпроса е само за възбуждането на апетита смятам, че при мен няма да има проблем.

Забравих да ви питам дали може житото да се комбинира с орехите и меда на един прием.Аз така го забърквам и ми е много вкусно.Даже да си призная слагам и една идея канела.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също комбинирам продуктите, но се въздържам да добавя нови. Ръководя се по вътрешен усет какво и кога да консумирам. Разнообразявам с различни сортове ябълки, правя различни комбинации от наличните продукти.

Направо се пристрастих към житената вода с мед - и след житния режим ще си правя редовно. Намерих добър заместител на кафето.

Продуктите, определени за житния режим осигуряват достатъчно хранителни вещества, ензими, витамини, минерали, микроелементи и други биологично-активни вещества за клетките. Колкото по-дълго се въздържиш от допълнителен прием на сол, толкова повече ще си починат бъбреците и пречистването ще протече гладко.

Да не забравяме по време на режима да пречистваме и храним душата си. :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Колкото и да ми е неприятно, трябва да споделя за моето разочарование! Изкарах житния режим за 5 дни и го прекъснах, поради проблеми със стомаха. Аз има хроничен гастрит с намалена киселинност. Докато карах режима , вечерно време ме болеше стомаха и изпитвах постоянно чувство на глад, но кошмара започна при захранването. Започнах точно по книгата с Ангеска супа и то в малки количества , на другия ден прибавих и други зеленчуци и то много постепено, но уви!? Гастрита в момента ми се обостри и не мога да спя от болки. Много се надявах на житния режим , но мисля , че не е за всеки.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Правя Режима трета или четвърта година. При мен действа винаги така: първите три дни имам много силни болки в кръста и главата. Предполагам, че организма ми започва да се бунтува защото не му поднасям порцията отрова - цигара с кафе, или защото наистина има какво да прочиства. От четвъртия ден съм физически добре. По-големия ми проблем мисля, е с нервите. Ставам по-нетърпелива и избухлива, не премълчавам, както обикновено, когато някой ме подразни, а реагирам остро. Сигурно и в духовно отношение има много да се прочиствам или придобивам качеството, което ми е необходимо. Ставам по-пряма и дръзка, но това ми харесва.

Поздрави и успех,

Сев

Линк към коментар
Share on other sites

Днес е петият ден, чувствам се отлично. Кафето не ми липсва, през деня ми се пиеше само житена вода с мед. Чувствам се по-спокойна и уравновесена. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Започнах режима на 23. февруари, тоест днес ми е 5-ти ден. Първия и втория ден заливах житото в термоса с врялата вода веднага след като я махах от котлона. На сутринта житото беше като сварено, меко и с разкъсани обвивки. Затова реших да чакам водата след като се свари да позастине малко и после я изливах в термоса със житото. Третият ден житото беше станало идеално според мен, зърната си бяха цели и все пак ставаха за ядене, като подъвчеш достатъчно нямаш проблеми нито с вкуса, нито с храносмилането после. Вчера обаче сутринта като отворих термоса първо ме лъхна миризма на вкиснало и водата за пръв път беше с около 2 пръста пяна отгоре, направо си миришеше на развалено. Но викам си няма как ще се яде, та изпих и житната вода и изядох и житото, но през цялото време усещах неприятния му вкус, за пръв път обаче, предишните дни житото беше като манна небесна. И така вчера като чели и усетих как житото ми се отрази зле, за пръв път ми беше лошо, почти съм сигурна, че е било развалено. Чудя се дали след като съм оставила житото в чиния в шкафа за 3 дни то би могло да се развали, наистина тези дни просто температурите се покачиха драстично, но знам ли. Някой има ли подобен опит или предположение какво е станало и съвет какво да направя, защото и днешната порция е същата с пяна и дъх на вкиснало. Та си мисля дали да не отворя ново пакетче жито, предполагам, че това от пакетчето не е развалено или е нормално да има пяна в термоса и да мирише на вкиснало и вкусът да е кисел. И още едно притеснение имам дали е разрешено, защото нали принципно още от самото начало взимаш точно 1 кг жито и го разпределяш, а сега излиза, че трябва да изхвърля първоначалната доза. Благодаря ви и се извинявам, че бях многословна.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз го подготвям на части, а не целия килограм предварително.

Като се развали, разбира се, че го хвърляш :) . Правиш си ново и продължаваш. Човек се учи с практиката.

Линк към коментар
Share on other sites

Много се радвам, че тази година ще проведа докрай режима. Започнах вече да си мисля за ангелската супичка. Кога започва захранването - на десетия ден в неделя наобяд ли?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички. Мисля си утре да се захранвам, макар че трябваше да е в понеделник (започнах режима на 23.02.), но изведнъж почувствах, че трябва да стане така. Мисля, че разваленото жито ме разколеба, дори си мисля, че затова се разболях, защото от 2-3 дни съм настинала, боли ме гърлото и ми е лошо. И все пак се колебая, защото това са още само 3 дни, издържала съм цели 7. Основните ми притеснения са, че съм много слаба, сигурно съм вече 50 кг., а съм висока 1.77. И всички наоколо ме гледат накриво и ме мислят за луда. А аз се притеснявам, още повече след настинката, да не съм изтощила имунната си система съвсем. Моля за съвет, ще съм благодарна на всякакви мнения, защото предполагам има хора с богат опит в житения режим.

Линк към коментар
Share on other sites

Десет дни са условни. Когато група хора провежда режима заедно, за всички е по-лесно. Човек може да бъде на житен режим повече или по-малко, в същото или по друго време. Има значение колко съзнателно го провежда. Някой дори за един или три дни дни може да постигне повече в духовно и здравословно отношение от друг, който е провел режима за десет дни. Вътрешният усет е най-добрият показател. Не бива да сме фанатици и от това да се получат отрицателни ефекти.

Понеже все пак съществува някаква телепатична връзка, вчера също имах мисъл да прекратя режима дотук и се двоумях дали да го направя наистина, понеже какво са още три дни, като съм изкарала седем... :feel happy:

За мене не е трудно. Имам идея, която ако ти хареса, може да приложиш. Захрани се, щом така чувстваш нещата. А духом може да продължиш да бъдеш с нас и да участваш в режима, като на всяко ядене взимаш няколко житни зърна и ги изяждаш съзнателно преди останалата храна.

Пожелавам ти крепко здраве! Сега си "изгубила" много стари интоксикирани клетки и на тяхно място ще дойдат нови и чисти.

Пожелавам ти да ги създадеш с чиста и здравословна храна.

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Как се чувствате в края на житния режим?

Аз се чувствам олекнала и спокойна. Преодолях зависимостта от кафето, сутрин нямам нужда от него, за да започна деня си. Обичам да се чувствам свободна, а тази зависимост ме ограничаваше.

На обяд ангелската супа беше чудесна - за първи път опитах. Вечерта обаче не се сдържах по стар обичай в период на захранване. Отначало ядох суров размразен грах и също много ми хареса. След това няма да ви разказвам.

Да направя един паралел. /Източник: Венцеслав Евтимов - "Йога", "Медицина и физкултура", 1981г., стр. 193/

Някои йоги след определена възраст практикуват ежегодно подмладяващо лечение в продължение на шестдесет дни, включващо освен обичайните йогийски практики, също всевъзможни очистващи процедури и плодово-сереална диета /с плодове и житни растения/. Дълбоко уважавам и се доверявам на ценните знания, които йога дава на хората. Житният режим е по-пълноценен по състав заради включените мед и орехи, но от друга страна аз предпочитам през следващите седмици да го разширя с други плодове и зърнени храни, по възможност покълнали. Останалите продукти ще приемам в малки количества.

Искам да продължа да усъвършенствам съзнателното приемане на храната, да усетя каква е разликата между въздействията на житото и овеса, например. Също и за останалите храни - какво ми дават не само като състав, но и като фино влияние.

Това е вече въпрос на друга тема. Споделих тук, за да отговоря на въпрос дали режимът може да се провежда по-дълго. Да, според мене. Но аз лично предпочитам по гореизложените причини да внеса разнообразие в продуктите - различни плодове, зърнени храни и ядки, билкови отвари и мед, разбира се.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Аз съм нова в това. Разбрах за житен режим от една приятелка преди няколко дни. днес ми е четвърти ден. Реших да го правя защото имам нужда от пречистване и отслабване. за тези 3 дни свалих 3 кг и се чувствам много добре. Не съм и толкова нервна колкото бях преди, кoетo само ме радва.надявам се да издържа до неделя - тогава е 10-я ден. Намерих за захранването и ще се опитам да го направя но се притеснявам - след толкова въздържане е малко трудно. Надявам се да имам подкрепата на тези от вас, които са преодолели този етап.

Благодаря ви!

Модераторска бележка: Моля пишете на кирилица или ползвайте кирилизатора на някоя от пощите.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

След няколко дни започва Великденския пост. Досега съм постила стриктно само веднъж и то Коледен пост. Сега съм и на житен режим - в неделя ми е десети ден. Мисля след това да се захранвам и да постя, което ми се стува доста трудно. Преди 4 години пак гладувах, но когато дойде време за захранването ............. се издъних. Затова и сега имам малки притеснения.

Надявам се на подкрепа то тези, които са се справили успешно със захранване след гладуване.

Благодаря!

Това е добър въпрос. Аз също искам да направя и великденските пости, няма да ми е за първи път.

Относно захранването след житен режим, то не е толкова продължително, понеже са били приемани продукти от основните групи храни, с изключение на сол и концентрирани мазнини. Разбира се, останалите продукти трябва да се включват постепенно. Ако не си вегетарианка, не приемай месо и риба преди началото на великденските пости. Ако ти е трудно, канонът позволява да постиш в по-кратки срокове.

Успех, желая ти здраве!

ОТПОСТВАНЕ (ЗАХРАНВАНЕ)

На десетия ден към житото на обяд и на вечеря прибавете ангелска супа (цели обелени картофи, магданоз, лимон, вода, малко сол ). В дните след режима не трябва да преяждате. Всички отпадъци от храната (орехови черупки, лимонови кори и т.н.) не изхвърляйте на боклука, а ги съберете в плик. Когато свърши постът, ги заровете на някое чисто място сред природата.

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...