Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Търся своята половинка


Blagovest

Recommended Posts

Здравейте,

Желая да намеря човекът-душа, с когото да се разбираме и да си дадем в

заимно това, от което се нуждаем.

Вярвам, че ще мога да намеря своята половинка именно тук във "Форума за съзнателен живот", защото подобните хора се привличат с подобни, а аз бих желал жената, която търся да споделя идеите на Новото учение!

Нека всички нежни души, които желаят, ми пишат на адрес: lookingforyourlove@abv.bg

Ще отговоря на всички, които ми пишат, както и на допълнителни въпроси!

Информация за мен - Мъж/24/София

Линк към коментар
Share on other sites

И аз си търся половинката, и често я намирам, но като я припасна, все излиза, че не е ТОЧНО моята половинка. Но продължавам да търся, да намирам и да припасвам... :D

Линк към коментар
Share on other sites

Позволявам си да ти препоръчам "Мост през вечността" на Ричард Бах, за мен това е невероятна книга, има я в спиралата. Мисля, че за всичко има точен момент и той идва когато нито го търсиш и когато най-малко го очакваш. Така мисля, въпреки че не съм се обедила на практика в тази истина.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Добре дошъл Благовест! Благодаря за идеята! :thumbsup: :thumbsup:

Ние вече имаме тема Да се опознаем, в която също можеш да потърсиш приятели.

И аз отдавна си мисля, че бихме могли да предоставим една тема за запознанства, в която всеки желаещ да остави само свой профил и адрес за връзка. Ако повече хора проявят интерес към нея, линкът и може да бъде оставен на първата страница за пряк достъп.

Какво е вашето мнение?

Линк към коментар
Share on other sites

И аз отдавна си мисля, че бихме могли да предоставим една тема за запознанства, в която всеки желаещ да остави само свой профил и адрес за връзка. Ако повече хора проявят интерес към нея, линкът и може да бъде оставен на първата страница за пряк достъп.

Какво е вашето мнение?

Подкрепям с радост идеята на Донка :thumbsup:

Аз лично не се притеснявам да напиша името си или годината в която съм родена.

Това за мен е шанс да се запозная с хора с подобни интереси и търсения.

Поздрави!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен темата изпълнява добре функцията си и в сегашната си форма! Приветствам всеки, който се присъедини  :thumbsup:  Това, което може да се добави са средства за проверка на съвместимост между характерите, зодиите и т.н.

Редактирано от Blagovest
Линк към коментар
Share on other sites

Да, тази тема определено е много интересна и веднага грабна вниманието ми. :thumbsup:

Въпреки това обаче продължавам да се питам, дали това е най-добрия начин човек да намери своята половинка. Аз мисля, че тя сама ще се появи, и то в момент, в който най-малко я очакваме. Май бях чела една мисъл на Учителя, в която се казваше, че този, който ни обича сам ще дойде при нас.

Разбира се, чудесно е, когато ние също поемем инициативата и се заемем с откриването й. Ето защо приветствам идеята на Благовест. Само искам да споделя нещо от собствен опит. Убедена съм, че и облика на даден човек също е от значение и че е добре, щом откриете някой във форума със сходни интереси, да се видите така да се каже "лице в лице", за да няма разминавания и разочарования. Много често човек е склонен да идеализира, особено, когато не вижда този, с когото си пише. Аз така имах една случка в гимназията - писахме си, писахме с едно момче и накрая като се видяхме, останахме разочаровани, че човекът срещу нас не е този, който сме си представяли. Така де, всеки си прави илюзии понякога, които обаче не винаги отговарят на реалността. :dancing yes:

Пожелавам успех в начинанието и стремежа всеки да открие своята половинка! Мисля, че би било прекрасно, ако всеки от нас я намери. И както се казва: С Бога всичко е възможно! :feel happy:

Искрено Ваша,

Диана

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Духовният партньор

Може би вече сте чували това словосъчетание или сте го срещали в някоя книга?Или дори сте наясно, че той съществува?Или не знаете абсолютно нищо по този въпрос и сега изпитвате любопитство?

Когато за пръв път попаднах на понятието "духовен партньор", действително бях развълнувана.Една инстанция у мен веднага схвана за какво става дума и аз изведнъж осъзнах връзката между дълбокия си копнеж по истински партньор и този, когото бяха нарекли духовен.

Но кой е той всъщност?

Създавайки всяка душа, Бог е отреждал за нея един определен духовен партньор, когото някой ден да намери, узрее ли достатъчно за такава среща, за да растат заедно двамата и като мъж и жена да стъпят на пътя към Него.Ето защо се казва, че "истинските бракове се сключвали на небето".

Ние вече сме срещали своя духовен партньор в най-различни роли и през минали животи:например, в ролята на приятел, съсед,началник,колега и т.н., понякога дори на съпруг или съпруга(без да имаме понятие какво е духовен партньор) като по този начин ни е била предоставена възможността веднъж в по-голяма близост, друг път-на известна дистанция да се опознаем взаимно и да се сближим.Вероятно при тези срещи донякъде осъзнато сме регистрирали прилики или усещане за близост, които не сме успявали да си обясним.

Тъй като двете души се познават много добре и освен това притежават еднакви вибрации, всяка от тях носи у себе си образа на другата под формата на визия.Ние можем да я активираме, ако сме в състояние да използваме вътрешния си взор и желаем да разпознаем духовния си партньор.Това, че той също се намира на земята, вече е предпоставка.Не успеем ли, ще разберем, че сме го срещали по отсъствието на познатия ни копнеж или невъзможността да го събудим.

Понеже си знае своето предопределение, душата ни кара да търсим този човек, дори и да не осъзнаваме какво правим.Неутолимият на пръв поглед блян, който ни тласка към различни хора и места и понякога дори ни заставя да предприемаме далечни пътувания,е движещата сила в нашето странстване.Той бива уталожен, едва когато срещем духовния си партньор.

Вървейки по пътя си, без общо взето да подозираме кого именно искаме да намерим, както и че трябва да се подготвим за срещата, подир няколко години търсене ние в повечето случаи потискаме желанието си или то значително отслабва, защото в един момент преставаме да вярваме в съществуването на човека към когото сме устремени.За щастие, то с лекота се разбужда отново-нали без него не можем да привлечем духовния си партньор.

Из книгата "Предопределени един за друг(Как да намерим своя духовен партньор)", Нина Лариш-Хайдер

p.s. книгата може да се изтегли от Спиралата

Редактирано от Silviya
Линк към коментар
Share on other sites

Аз първо себе си да намеря...

:3d_150::3d_073::3d_158::3d_075::3d_140::3d_029::3d_016::3d_030::3d_015:

Едното не изключва другото. И защо когато някой иска да сподели нещо се намира друг да му отрежи крилата. Толерантността също е част от себеоткриването.

Линк към коментар
Share on other sites

Ей това му е лошото на краткото изразяване - голямата вероятност за погрешно тълкуване на казаното. Аз просто се посмях на себе си. Когато човек не е в хармония със себе си, когато не знае кой е всъщност, нито какво иска, нито какво му е предназначението, той може да отблъсне дори и сродната си душа. Просто не е готов. Не съм готова и аз. Иначе съм съгласна с всичко, което си ни написала, мечтала съм за такъв човек до себе си, но точно сега чувствам, че нямам нужда от това. Имам нужда да "намеря" себе си, да се почувствам цяла и хармонична! В сегашното си състояние просто бих била в тежест.

Прощавай, извини ме, но не съм имала и трошичка идея да противореча на казаното от тебе, понеже всъщност и аз мисля така. :3d_059:

Духовният партньор

Създавайки всяка душа, Бог е отреждал за нея един определен духовен партньор, когото някой ден да намери, узрее ли достатъчно за такава среща, за да растат заедно двамата и като мъж и жена да стъпят на пътя към Него.Ето защо се казва, че "истинските бракове се сключвали на небето".

Вървейки по пътя си, без общо взето да подозираме кого именно искаме да намерим, както и че трябва да се подготвим за срещата, подир няколко години търсене ние в повечето случаи потискаме желанието си или то значително отслабва, защото в един момент преставаме да вярваме в съществуването на човека към когото сме устремени.За щастие, то с лекота се разбужда отново-нали без него не можем да привлечем духовния си партньор.

Благодаря!!!

:3d_044:

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Търсенето на половинката. Откъде е дошло това понятие?

Ето какво ми хрумва тия дни и искам да го споделя с вас, приятели от форума. Тия дни чета Блаватска, втори том(антропогенезис), накратко- за петте човешки раси. В нея пише за човешкия хермафродит от третата раса, който в етап от развитието на расата се разделя на две- мъж и жена. Подробностите са в книгата. И ми хрумва, че всъщност това са двете половинки- Адам и Ева първоначално, в които хората все още вярват.

Т.е. вярването, че за всеки мъж има точно определена жена и обратно, според мен тръгва от "двуполовото единство на човешката трета коренна раса". Всеки търси своята половинка от този период, когато с нея или него са били едно.

Вие как мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Аз търся себе си ... търся онова,което съм забравила и онова ,което съм изгубила с времето!

Не се нуждая от някой ,за да бъда щастлива.Мога да бъда щастлива и сама,самотата не ме плаши ,нито тревожи!

Когато си сам и наоколо е тихо ... "чуваш" много истини! Ето в такива моменти можем да oткрием себе си и направим ли го ще намерим и другия с когото да споделим това което сме открили!

Пффф дали ме разбрахте? :3d_142:

Малко по-долу прочетох ,че толерантността е част от себеоткриването.

Аз не съм съгласна.Толерантността е чисто лицемерие .Не ти харесва нещо ,но от любезност

и да не обидиш някои си мълчиш или любезничиш.Защо? На кого е нужно ?

Линк към коментар
Share on other sites

Толерантността започва оттам да разбереш другия, да се поставиш на неговото място, да погледнеш през неговите очи. После продължава с това, не да се съгласяваш с всичко, което прави, а просто дори и да виждаш, че греши, да му признаеш това право. Това не изключва възможността да се опиташ да му повлияеш в положителна посока, но ако не успееш, просто да приемеш, че това са моментните му възможности.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте,

Желая да намеря човекът-душа, с когото да се разбираме и да си дадем в

заимно това, от което се нуждаем.

Вярвам, че ще мога да намеря своята половинка именно тук във "Форума за съзнателен живот", защото подобните хора се привличат с подобни, а аз бих желал жената, която търся да споделя идеите на Новото учение!

Нека всички нежни души, които желаят, ми пишат на адрес: lookingforyourlove@abv.bg

Ще отговоря на всички, които ми пишат, както и на допълнителни въпроси!

Информация за мен - Мъж/24/София

Линк към коментар
Share on other sites

Малко изместваме темата, но нека вметна и аз нещо да толерантността.:) Нашата толерантност към хората показва уважението ни към тяхната уникалност, към тяхната различност. Понякога това поведение се нарича просто възпитание. Аз предпочитам да го разглеждам като плод на хуманността. Уважавам различието на другия и моето разбиране ми поднася естествено спокойното приемащо поведение. Няма нищо чудно и пресилено тук. Просто поговорката "Право куме, та в очи." е вече анахронизъм, да не говорим, че си е вид агресия. Морално и отговорно е да пазим душевното равновесие на отсрещния. Но все пак е и въпрос на съвест.

И за половинките.:) Мисля, че откриването на "половинката" е въпрос на съдба и в случай, че не я открие, човек трябва да има визия за това, какво би правил и без нея. Нека не се абсолютизира. След като има толкова сами хора по света, това означава, че мечтаната съвместимост на двама души не е единствената възможност за проживяване на дните. Човек трябва да е отворен към всички възможности и да е готов да приеме, че може да пропътува дните си и сам. А духовният партньор дори не е необходимо да се материализира в ежедневието ни... Възможностите са безброй. Въпрос на творчество. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Желая да намеря човекът-душа, с когото да се разбираме и да си дадем в

заимно това, от което се нуждаем.

Вярвам, че ще мога да намеря своята половинка именно тук във "Форума за съзнателен живот", защото подобните хора се привличат с подобни, а аз бих желал жената, която търся да споделя идеите на Новото учение!

Нека всички нежни души, които желаят, ми пишат на адрес: lookingforyourlove@abv.bg

Ще отговоря на всички, които ми пишат, както и на допълнителни въпроси!

Информация за мен - Мъж/24/София

Собственната визия на живота ни е общуването, макар и с половинка и без половинка.Духовният партньор е вътре в нас, и винаги в нас спящ или буден. Ние го търсим в трудните моменти. А човекът който ни разбира макар и спящи, и събудени, и с затворени и отворени сърца, него търсим когато ни липсва и имаме нужда да ни чуе...другият глас...който искаме да чуем...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Търсенето на половинката. Откъде е дошло това понятие?

...

Въпросът ми напомни тази легенда :)

"..... Някога, много, много отдавна всички хора били андрогини – съвършени еднополови същества с две лица - мъжко и женско, обърнати на различни страни с две тела и две сърца, които туптели в еднакъв ритъм. Андрогините винаги били щастливи и самодоволни, нищо не искали от боговете и съответно не им принасяли нищо в жертва. Боговете не желаели толкова щастливи хора, тъй като това омаловажавало властта и всемогъществото им. Разгневил се Зевс и събрал Божествения съвет, за да решат какво да правят. “Да ги разпръснем” предложил Аполон. “Но те отново ще се съберат” отвърнал Зевс. “Тогава да ги избием !” скочил Марс. “Безмислено е. Тогава няма да има над кой да властваме" - казал Зевс – "Ще ги разделим на две половини и ще ги пръснем по света”. И разгневения бог взел в ръце остър меч и започнал да разсича на две андрогините. На едната половинка оставил силата и способността да печели богатства, а на другата - нежността и мъдростта да ги съхранява. Когато свършил и с последния, боговете хубаво разбъркали половинките и ги пръснали по цялата земя. Оттогава всяка половинка обикаля света и жадно търси другата своя част. Намирайки се една друга, половинките се прегръщали, целували, сплитали и страстно се стремели да се слеят в едно, за да се получи едно единно щастливо същество. Но да намери своята половинка съвсем, съвсем не се отдавало на всеки…"
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте !

Аз съм много общителна личност и би ми било много приятно ,ако започнем найстина да се опознаваме, по - добре всички. Туко виж може наистина да намери всеки един от нас , своята половинка :) 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Съгласна съм напълно с теб, Аметист ! Каквато и да е съдбата ти, тя има смисъл и възможности.

А относно душата-близнак, сродните души и т.н.: много харесвам книгата по изследвания на Едгар Кейси със заглавие "Сродните души". Той обяснява, че срещата със сродна душа или душа близнак не е някаква безоблачна идилия, каквото е най-широкоразпространеното мнение. Всички по-дълбоки и по-дълги кармични отношения са свързани с изпитания и уроци, защото обикновено сте си причинили както хубави, така и лоши неща...И се изисква много любов, разбиране и вяра, за да ги отработиш правилно и да не влезеш в старите "криви коловози" т.е. да се поддадеш на отрицателни емоции. Но нали затова сме дошли на Земята...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Попаднах на интервю с Хорхе Букай което бих искала да споделя с вас :

Хорхе Букай: Не трябва да търсим своята "половинка, а друг "цял човек"

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...