Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Според вас, колко деца трябва да има в едно семейство и - защо?


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Божидар, бих ти препоръчала да се вгледаш в себе си и да о-съзнаеш, кой работи в тебе. С най-добри чувства ти казвам, че ти се промени от известно време и точно тези "предложения" съм ги чувала от едни не много добросъвестни хора... Та помисли, какво и как предлагаш...

.....

Аха, дяволът работел в мен. Схванах :)

Ами ако кажа, че Бай Ганьо изразява най-силните български качества, пак ли дяволът работи в мен?!?!?!

Или, ако кажа, което е същото. че българинът не харесва себе си?!?!?!

А, ако кажа, че дяволът работи в теб, а?????

П.С. Аааа да, що, съм се променил, то дяволът раоти в мен. Логично, дааааа

П.П.С Да разбирам ли, че всеки от вас иска друг да се грижи за децата му?!

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Нищо ново отново...

Просто се информирайте как е процедирал нацисткия режим в Германия спрямо децата, а те определено са стигали го крайности.

Сега описват в Хамбург изрязаната и консервирана мозъчна тъкан от убитите "по милост" болни деца от онова време.

Линк към коментар
Share on other sites

Брееее... наскоро четох Закона на Годуин: „Колкото по-дълга става една онлайн дискусия, толкова по-близка до 1 става вероятността в нея да се появи сравнение, свързано с нацистите или Хитлер“ Та в тази тема има доста фашизъм.

Линк към коментар
Share on other sites

БожидарЗим, след като смяташ, че циганите са проблема и ако премахнем проблема ще "се оправи България", защо така завоалирано поднасяш своето решение? Не би ли следвало да редактираш апела си до:

- Забранява се на циганите да имат деца и се подлагат на насилствено стерилизиране.

- Отнемат се социалните помощи на циганите.

- Датата на влизане в сила на този "апел" да се определи за нов национален празник.

Линк към коментар
Share on other sites

Брееее... наскоро четох Закона на Годуин: „Колкото по-дълга става една онлайн дискусия, толкова по-близка до 1 става вероятността в нея да се появи сравнение, свързано с нацистите или Хитлер“ Та в тази тема има доста фашизъм.

Само не разбирам защо жив закон, работил добре в Китай, се обявява за нацизъм?!?!

Линк към коментар
Share on other sites

БожидарЗим, след като смяташ, че циганите са проблема и ако премахнем проблема ще "се оправи България", защо така завоалирано поднасяш своето решение? Не би ли следвало да редактираш апела си до:

- Забранява се на циганите да имат деца и се подлагат на насилствено стерилизиране.

- Отнемат се социалните помощи на циганите.

- Датата на влизане в сила на този "апел" да се определи за нов национален празник.

Циганите явно са твой проблем, не мой

Линк към коментар
Share on other sites

Ясно - по-богатите могат да имат деца, а средната класа и бедните - не. И така демографските проблеми ще се решат? Ами то ако отпадне социалната политика се обезсмисля въобще плащането на данъци. А някой може ли да си представи каква пропаст ще се отвори между класите (не че и сега я няма, но е по-малка). Да, управляващите точно това искат, ама в същото време са умни и знаят, че някои неща са невъзможни дори и за тях (визирам отпадането на помощите за деца) и ще им струват управлението.

П.П.Просто си разсъждавам без да съм чел още последните няколко мнения.

Линк към коментар
Share on other sites

добре, нека законът важи само за българи, не за цигани, който се обяви за циганин, то законът не важи за него.

Нека е само за българи закона!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Много не знаят защо имат деца, независимо от какви етноси са. Те просто имат, защото така е казало племето, а това е жесток архетип.

Нищо не разбрах. Хората правят деца, защото има архетип? И ако не знаеш защо правиш деца, това трябва да значи, че не трябва да имаш деца или, че децата ще станат изроди или какво? И какво точно значи "да знаеш, защо имаш дете"? Ако знаеш, това те прави по дефиниция добър родител ли? Аз пък твърдя, че дори да обичаш (защото това все се привежда като най-висш аргумент гарантиращ успех) детето си, това под никаква форма не те прави автоматично добър родител, приятел и съветник на детето ти. Това е просто една детска нужда, която може да бъде задоволена. Аз примерно съм израснал без нея и колкото и да съм дръпнат не правя впечатление в тълпата, като изключим често по-трезвия разум. Много абсурдно звучи ползването на отнесени понятия в опит да се дефинира добрия и лошия родител или съдбата на детето. Такъв начин на мислене е архетип, при това примитивен.

Линк към коментар
Share on other sites

Само не разбирам защо жив закон, работил добре в Китай, се обявява за нацизъм?!?!

Ми то и в България добре са работели Крумовите закони. Това достатъчен аргумент ли е да ги въведем наново?

Линк към коментар
Share on other sites

Нека е само за българи закона!!!

В началото като прочетох заглавието, помислих, че предлагаш всеки работещ да плаща данък от който да се подпомагат социално поне три родени деца. Това е мярка подпомагаща раждаемостта и бореща се с демографския взрив с негативен знак. После обаче чета, че просто предлагаш геноцид и отнемане на човешките права, заради което в Хага жив щете изядат.

Линк към коментар
Share on other sites

форфакис, едно са илюзиите за човешки права, друго са Божествените закони.

Но да, поне стана ясно колко програмирани са хората.

Линк към коментар
Share on other sites

Твоите религиозни убеждения съвпадат ли с тези на другите? Значи сега преформулираш постулатите си изведени на религиозна основа. Ще бъдат ли помилвани главите на мюсюлманите примерно? И какво ще стане, ако мюсюлманите предложат един "апел" да се обрязват всички?

Линк към коментар
Share on other sites

Много не знаят защо имат деца, независимо от какви етноси са. Те просто имат, защото така е казало племето, а това е жесток архетип.

Нищо не разбрах. Хората правят деца, защото има архетип? И ако не знаеш защо правиш деца, това трябва да значи, че не трябва да имаш деца или, че децата ще станат изроди или какво? И какво точно значи "да знаеш, защо имаш дете"? Ако знаеш, това те прави по дефиниция добър родител ли? Аз пък твърдя, че дори да обичаш (защото това все се привежда като най-висш аргумент гарантиращ успех) детето си, това под никаква форма не те прави автоматично добър родител, приятел и съветник на детето ти. Това е просто една детска нужда, която може да бъде задоволена. Аз примерно съм израснал без нея и колкото и да съм дръпнат не правя впечатление в тълпата, като изключим често по-трезвия разум. Много абсурдно звучи ползването на отнесени понятия в опит да се дефинира добрия и лошия родител или съдбата на детето. Такъв начин на мислене е архетип, при това примитивен.

Много разсъждаваш и ти.

Въпросът е ясен.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Ако става на въпрос за оная прослойка гласувам ЗА, с високо вдигнати ръце и с абсолютно чиста съвест! За мен това е подходяща мярка и не виждам нищо варварско и крайно. Преди време си имах вкъщи котка. Мине се не мине време и малки пакостници превземаха дома ми. После идваше момента, когато започвах да се чудя как да ги разкарам. Най-вече ме мъчеше мисълта, дали ще попаднат в добри ръце? Трудно се намираха хора, които искат да гледат коте, а още по-трудно, такива за които съм сигурен, че са отговорни и ще отгледат котето с любов, че нищо няма да му липсва. Не исках да се чувствам виновен за съдбата им, но не исках и да кастрирам котката. А и ония клип с ония, който с подарените котета хранеше питона си още толкова беше внесъл съмнение в мен. Измъкнах се от ситуацията като подарих котката на едно момиче. После тя я отвела на ветеринар, за да я кастрира. Сега като се запитам кое е правилно? Да ражда и да обрича в неизвестност котетата или да й се отнеме правото да ражда? Е, избирам второто. Разбира се, най-удачен вариант ми се струва раждането на едно или две потомства и след това кастриране. Струва ми се по-малък грях. Това е от мен. Повече няма да се включвам в тая тема, че ако се тръгне натам накъдето тръгнах аз и още няколко други, ще се наложи да бъде заключена.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът с раждаемостта е много основателен - в глобален план. Земята наистина се задъхва, че и издъхва от хора. Количество голямо, качество, ниско... Разбира се, хуманните начини за контрол над раждаемостта са изискване на образование, финансов статус, ниво на интелект и култура. Всички тези социални случвания корелират пряко с някаква относителна съзнателност в битието-житието.

Относно българина обаче всичко това не важи! Решително не важи. Защото сме останали около 4 милиона в собствената си държава и сме буквално превземани отвътре от турци и цигани. Нищо лошо в последните - не който яде баницата е виновен, но който я дава. Понякога фактите са факти - беземоционални, такива каквито са.

Между другото - няма ли кой да преименува темата в "глобалната пренаселеност" или "хуманен контрол над раждаемоста" и т.н. ?

Линк към коментар
Share on other sites

...

Затова се предлага:

  1. Спиране на социалните помощи за деца

  2. Всеки, който иска да има повече от две деца, трябва да плаща определена сума, която да бъде поне десет пъти минималната заплата за страната.

Очаквам вашите мнения преди това да бъде оформено като подписка, призив и движение.по-нататък.

Стресът май че ти е дошъл доста в повече.

Еееей, доживях хумор от теб ;) Ще се помни

Линк към коментар
Share on other sites

.... последните - не който яде баницата е виновен, но който я дава. Понякога фактите са факти - беземоционални, такива каквито са.

Между другото - няма ли кой да преименува темата в "глобалната пренаселеност" или "хуманен контрол над раждаемоста" и т.н. ?

Абсолютно съм ЗА

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Между другото - няма ли кой да преименува темата в "глобалната пренаселеност" или "хуманен контрол над раждаемоста" и т.н. ?

Може би по-късно, ако се появят и други желаещи. А и засега темата не се развива в тази посока.

Линк към коментар
Share on other sites

Чета мненията в тази в тема и не вярвам на очите си... хора, уважавани от мен до днес, да са способни на такива крайности в разсъжденията си.

Като човек, който се бори с безплодието повече от две години, намирам самата идея за налагане на такъв "контрол над раждаемостта" за абсурдна и обидна. Кой би могъл да определи/предскаже какво дете ще се получи от които да било двама родители?! Нима в гетата не са се раждали достойни хора, допринесли за промяната на света към по-добро? Примери много...

Случвало ми се е да изпадам в подобни настроения - толкова много се старая да стана майка, питам се дали ще съм добър родител, опитвам се да правя всичко както трябва и пр. И не се получава. А в малцинствата - никакъв проблем, улиците на София са пълни с малки, дрипави просячета... Никой не е мислил как ще ги храни, възпитава и т.н. Хващало ме е яд.

Но не сме ние тези, които имат правото да решават кой, колко и дали изобщо да има поколение. Дори не съм сигурна, че самото решение да родиш дете (не да отгледаш, защото можеш да осиновиш) трябва да е осъзнат избор. Най-малкото пък финансовото състояние трябва да е пречка.

Линк към коментар
Share on other sites

Сега ще отговоря в тона на темата:

1. Така, както е поставена е дискриминационна и за това буди асоциации с нацизъм, Сталинизъм - /Има човек, има проблем, няма човек, няма проблем/.

2. Ако даден въпрос се поставя на обсъждане, то има начин и тон, който търпи други мнения, а не налага. За това и се получи "Каквото повикало, това се обадило..."

3. До някои изводи съм стигала и сама и е редно да няма насилие над хората да раждат или не... Това е право на избор! Но и на съзнание, да се работи за разбиране, осмисляне, а не налагане... До скоро се плюеха методите на соц-а, ама май със същите се действа... Толкова разкрития за т. нар. "социални" домове се направиха...

4. Стигам до беседите и учението. По време на Учителя е имало десятък, който е отделян за сираци, вдовици, за жени, изоставени от мъжете си, подпомагане на "хора в неравностойно положение" /днешно наименование/. /п.п. за жалост и аз не го спазвам винаги/.

5. Дали държавата се справи с източването на псевдо-пенсии по болест /закупени/? /това ме засяга, защото има хора, които наистина се нуждаят/

За себе си ще кажа ясно, че не разчитам на тези 190лв. пенсия от държавата, защото няма как да си отгледам децата с тях. Работила съм и ще работя винаги, когато мога, даже и в сивия сектор, щото другия го няма... Не ме е срам от работа, стига да не пласиране на наркотици и проституция, макар да разбирам жени, които с това изхранват децата си... /те са малко разбира се.../

Запомнете, че срещу вас има огледало и ако му се озъбите и то ще ви се озъби... За дявола. Не съм споменавала за него, но му прати поздрави ако го срещнеш! :3d_029:

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Всички отрицателни прояви – безверие, съмнение, недоволство са причина за прекъсване на връзката на човека с разумния живот....

Ако не можете да приложите любовта си, дето трябва, защо ви е тя? Колкото малка да е любовта, тя трябва да се приложи на такова место, дето може да действа. Ако десетки години наред поливате един камък с вода от любов към него, какво ще му предадете? Ако постоянно целувате и прегръщате този камък, какво ще му предадете? Най-многото, което можете да направите, е да образувате малка трапчинка в камъка. Целувката и прегръдката на човека не е за камъка. Ако някой човек е в състоянието на камък, трябва ли да го целувате и прегръщате? Трябва ли да очаквате от камъка любов? Който се е опитвал да застави камъка да го обича, той всякога е излизал от опита си с пукната глава. Дървото за познаване на доброто и на злото не представя нищо друго, освен лошите хора в света. Значи, Бог е забранил на човека да се храни с плодовете на лошите хора. За да бъде здрав, човек трябва да се храни само с плодовете на добрите хора. Сега и на вас казвам: Хранете се с плодовете на добрите хора. Това е новият закон в света.

...

Лошите и добрите хора не са вън от вас, но вътре във вас. Лошите хора са вашите лоши мисли и чувства. Следователно, не очаквайте нищо добро от вашите лоши мисли и чувства. Доброто можете да получите само от вашите добри мисли и чувства....

...За да избегнат болестите и страданията, хората търсят причините, които ги създават. Те знаят, че като махнат причините, и страданията ще изчезнат. Две причини произвеждат болести и страдания: едната е физическа – неправилно дишане и хранене; втората причина е психическа: неправилно мислене и чувстване. Храненето е свързано със сърцето, а сърцето – с душата. Дишането е свързано с ума, а умът – с духа. Следователно, хармоничен живот е онзи, в който човек е успял да съпостави в правилна връзка процесите дишане и хранене по отношение силите на душата и на духа. За да придобие тази хармония, човек трябва да се свърже с ония хора, които са здрави умствено и сърдечно. Той трябва да наблюдава, как диша и как се храни здравият, а не болният човек. Той трябва да наблюдава, как се изявяват мислите и чувствата на здравия, а не на болния човек. На болния можете само да услужвате, но не се свързвайте с него. Какво ще спечелите, ако изучавате една празна кесия? Какво ще спечелите, ако седите при сух извор? Има смисъл да изучавате пълната кесия. Има смисъл да седите при живия извор, който непрестанно блика. Празната кесия, пресъхналият извор са болните хора, от които нищо не можете да придобиете. Пълната кесия, живият извор са здравите хора в света, от които всякога можете да се ползвате. Празната кесия трябва да отиде при пълната, а сухият извор – при живия. Това е Божествен метод, който трябва да се приложи.

тук

Линк към коментар
Share on other sites

Слънчева, да разбирам ли, че си ЗА промяната на името на темата? :)

Благодаря за беседата. Много е тематична. Особено това: "На болния можете само да услужвате, но не се свързвайте с него. Какво ще спечелите, ако изучавате една празна кесия? Какво ще спечелите, ако седите при сух извор? Има смисъл да изучавате пълната кесия. Има смисъл да седите при живия извор, който непрестанно блика. Празната кесия, пресъхналият извор са болните хора, от които нищо не можете да придобиете. Пълната кесия, живият извор са здравите хора в света, от които всякога можете да се ползвате. Празната кесия трябва да отиде при пълната, а сухият извор – при живия. Това е Божествен метод, който трябва да се приложи."

И още: "Колкото малка да е любовта, тя трябва да се приложи на такова место, дето може да действа. Ако десетки години наред поливате един камък с вода от любов към него, какво ще му предадете? "

Искам да попитам:

Човек с болните ли трябва да се свърже или със здравите?

Държавата трябва да помага на болните като ги държи в положение болни или трябва да се грижи хората да оздравяват?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...