Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Според вас, колко деца трябва да има в едно семейство и - защо?


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Ама проблема с износването съвсем скоро няма да е на дневен ред. Ще може да си пазите тялото и няма да раждате, мисля, че днешните жени това искат повече от всичко. Те даже да кърмят отказват. Хубавото е и че може да си поръчаш да речем 5 момичета и 2 момчета и да ти се "сервират" след 9 месеца.

Линк към коментар
Share on other sites

Глей как се извъртя дискусията.

Едни все ги влече крайности и болни техни си теми.

Други ги е страх просто да мислят на тези теми..........и темата беше "залепена" някъде си.....

Линк към коментар
Share on other sites

Да, де, ама ти какво предлагаш - ако някое си семейство си е родило вече 4-то по ред дете, а няма пари дори за храна, живее в общинско жилище и т.н., как ще си платят за това, че са го родили. Или ако законът е такъв, че щом не могат да си платят, отнемат им детето, не им дават детски и др.под. А детето отива къде? - в дом или в приемно семейство. Но все едно, то вече е родено. И това същото семейство може да си направи и 5, и 6 дете - какво като им ги вземат, те може и да не се вълнуват особено, дори са свикнали държавата да им ги гледа, но тези деца нали съществуват и техния именно геном ще бъде доминиращ. А точно това ти искаше да избегнеш, или грешно съм разбрала?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, де, ама ти какво предлагаш - ако някое си семейство си е родило вече 4-то по ред дете, а няма пари дори за храна, живее в общинско жилище и т.н., как ще си платят за това, че са го родили. Или ако законът е такъв, че щом не могат да си платят, отнемат им детето, не им дават детски и др.под. А детето отива къде? - в дом или в приемно семейство. Но все едно, то вече е родено. И това същото семейство може да си направи и 5, и 6 дете - какво като им ги вземат, те може и да не се вълнуват особено, дори са свикнали държавата да им ги гледа, но тези деца нали съществуват и техния именно геном ще бъде доминиращ. А точно това ти искаше да избегнеш, или грешно съм разбрала?

Ами аз просто не съм видял, че си писала по въпроса предипния си пост. Не съм отговарял на него.

Да, всеки ще има толкова деца, колкото са му определени свие. Въпросът е, че като си плаща за след второто дете на държавата, нещата ще са променени и като негов светоглед и съответно и свише ;)

Линк към коментар
Share on other sites

А според мен образованието е решението.

Живяла съм близо до малцинства, в които е традиция да раждат и след година-две, когато се роди следващото бебе да оставят децата си без надзор, а след това да ги използват като източник на доходи. Обаче и сред тях имаше доста семейства, които не само не водеха, но и не одобряваха подобно отношение. Имаха по 2 или максимум 3 деца, за които се грижеха май по-добре от доста интелигентни семейства в смисъл на внимание към тяхното развитие и морални качества. Самите те работеха съвестно "достойни" професии, както самите ги наричаха и с гордост казваха, че са завършили училището без отсъствия. Но съвсем не парите бяха движещата сила или ограничителя, а както те непрекъснато повтаряха "честта и достойнството".

По някакъв начин е хубаво тези ценности да се разпространят и постепенно да се наложат в тяхната среда. За съжаление, от тях пак съм чувала, че някой в държавата май има интерес нещата да са така както са сега.

Линк към коментар
Share on other sites

А според мен образованието е решението.

...

Разбирам те, но нека дам пример, за да ме разбереш.

Аз мога да кажа, че решението е начинът на хранене. Това също е решение. Бих могъл да кажа, че решението е пълното спиране на алкохола. Че решение е преселване на Марс :)

И лично на мен това би ми изглеждало много важно. Въпросът е, че за някого, когото визираме (независимо от етноса) се оказва, че образованието няма никакво значение. Той НЕ ИСКА образование. Е как ще подейства лекарство, което не се приема?!?!?!

Или образованието ще се налага под стража? :) Ами на мен плащането за децата ми изглежда по-хуманно :)

Линк към коментар
Share on other sites

Това че децата не искат да ходят на училище не е съвсем вярно. Друг въпрос е какво искат родителите. Но при една по-масова и разумно направена кампания съчетана с някои действия от страна на държавата интересът към училището може да се засили. На хората следва преди всичко да им се обяснят ползите от образованието и едва след това да се налагат наказания. Също държавата е необходимо да вземе реални мерки за засилване сигурността на децата в училище, защото знам за случаи в които деца са прекъсвали учението си след осми клас, защото в селото няма средно училище, а родителите се страхуват, че ако пратят детето си да учи в по-голям град, ще бъде отвлечено за да проституира. За съжаление тези страхове не са никак безпочвени особено в конкретния случай. Всяко дете ще предпочете да е сред повече деца, вместо да прекарва времето си в замиращо село от 15 семейства.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Абе аз пък си мисля, че децата наистина не искат да ходят на училище. Аз лично не толкова отдавна съм била ученичка и спокойно мога да кажа, че нямаше много неща, които да ме задържат там, освен близкото кафене. И тук не говорим за мързел или нежелание за учене - напротив, с правилния подход и мотивация, повечето ученици могат с радост да започнат да ходят на училище и тези часове от деня да са най-интересните им.

Спомням си как съм виждала какво представляват примерно американските гимназии или дори тези в по-развитите европейски страни и съм си мислела, че ако и нашите училища бяха такива, определено щеше да има какво да ме задържи. Младото поколение за съжаление обаче вече е изпуснато, а образователната система отдавна не е приоритет (каквото и да казват управляващите държавата), защото всички виждаме по какви подобия на учебници учат децата, в какви сгради от комунистическо време учат и какво представялват голяма част от учителите, които за 400лв заплата просто няма за какво да си дават зор.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък мисля, че учебниците са почти перфектни. Почти, защото имат грешки, които няма нужда да изброявам, но по никакъв начин не ги омаловажава. И децата точно ги мързи. Да ти казват какво да учиш, как да го научиш, кога да го научиш и за кога да го научиш никога, ама никога не е било приятно. Идеята на училището не е да те забавлява, а да създаде примерен гражданин и примерен работник. Някой срещат лични интереси в изучаването, други зубрят, защото им плащат родителите за това (познавам един гений изграден с тази стратегия), трети учат, защото не искат да им се смея за ниските оценки (тук може и себе си да визирам), четвърти виждат в това информация, която може да им послужи. И какво от това? 99% от наученото в училище съм го забравил. Вероятно процента е толкова висок, защото съм учил огромен обем от информация. Но идеята никога не е била аз да помня 20% или 5000 страници, а да се науча да мисля, да се науча на дисциплина, на трудови навици, на работа в екип, на работа под стрес, на воля, ако щеш, а това никога не е било и няма да бъде забавление. Затова днешната младеж я мързи, защото бяга от работата. За съжаление и медиите и предложиха безброй оправдания, далеч от истината.

Май се отклоних от темата...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Според мен, най-добре е да имаш 2 деца, едно момиче и едно момче. Лесно се разбират по между си и си помагат взаимно. Но пак от едно страна колкото повече толкова по-добре така, че евала да тези които имат повече.

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност ако всички имат по 2 деца, отново ще се наблюдава намаляване на населението. Не всички индивиди имат деца и не всички доживяват до възраст за да имат деца. Следователно само за поддържането на същият брой е нужно да има хора, които отглеждат поне 3 деца. За колко ваши познати това важи? Аз познавам само 1 такъв човек - момиче с 8 братя.

Линк към коментар
Share on other sites

Нормалният брой деца за всяко семейство е различен - зависи от това колко души ще го изберат...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Да говорим за контрол върху раждаемоста в момента е просто смешно! Достатъчно е да попитаме чичко Гугъл за демогравската крива от освобождението насам Население по години на преброяванията за периода 1900 - 2011 година http://www.xotspot.com/2011/04/census-results-2011.html Вижте кривата и можете да дискутирате по нея!

Просто ценностите за българското семейство се изместиха към материалното! Сега всяка майка родила повеме от две деца е подложена едно пренебрежително (подигравателно отношение) от страна на институции и обкържаваща среда! За българката в момента, а тази тенденция е усточиво залегнала в бита ни, е по важно не да има повече деца, а повече любовници! По телевизията се показват кой с кого отколкото проблемите с децата!

Образованието - Отчете се на високо ниво, че тетрадките с голият гъз на Азис стимулирали децата да ходят на училище! Живота не е развлечение, а низ от задължения и колко по-отрано научите децата си да не бягат от задълженията си, толкова по-стойностни личности ще пораснат!

Малка България изхранваше сама 9000000 си население, а сега се затруднява със 7000000защо? До 1989г всички деца ходеха на училище нямаше клошари и просеци, но това е друга тема

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Тема, която заема различна степен от значение в различните сезони от живота ни. Какво ли няма тук!

Интересен пример, за който не се говори, е Бразилия. Преди 50 години една жена средно е имала по 5 деца там. По естествен начин днес тази цифра е спаднала до 2. Официалното обяснение е, че през последните десетилетия сапунките стават важна част от всекидневието. Те са гледани най-вече от жени. Повечето от героините имат по едно или две деца и са успели жени. Те са основният фактор за промяната. Явно какъв е идеалът ни е от голямо значение. Ако идеалът се промени, резултатът ще се появи без каквото и да е насилие.

Разбира се, идеалът трябва да е съгласуван и с вътрешната природа на човека. Имам познат, който нямаше интерес от деца, а най вече от интелектуални занимания и от пари. Но имаше постоянен натиск от близки да има семейство и да произведе наследник. Много се бори между двете противоположни сили. Крайният резултат: седем деца от четири жени. Не е бил част от отглеждането на никое от тях. Последните му се родиха, когато вече беше 50. Най-после имаше мъжки наследник. Но за да ограничи времето си с тях започна аспирантура в допълнение на много за ангажираща работа. Така и през неделите имаше извинение, че чете в библиотеката. Всичко е много индивидуално. Количество и качество, мотиви, възможности...

Учителят казва, че оптималния брой от хора на земята е един милиард и че едно семейство е най-добре да има две деца, не повече.

Линк към коментар
Share on other sites

Много странна тема....Нормалният брой деца?!?!?

Първо, то е божа работа дали ще се дадат деца на едно семейство или не

Второ, ако се дадат, то е строго индивидуално кой колко деца иска и може да отгледа

Не да роди, а да отгледа

Познавах майка, която имаше 3 деца от трима различни мъже и не се грижеше за нито едно от тях

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Коментарът ми не сочеше , че мъжете са по-лоши родители от жените. Избрах примера като краен.

Има много добри бащи. Тези дни дори някои от тях си взимат майчинство да заместят работещата майка. Аз лично съм впечатлен. Семейството днес се развива много бързо.

Линк към коментар
Share on other sites

Разумно е да отгледаш толкова деца, колкото човек може да си позволи, ако си богат можеш да имаш и отгледаш спокойно толкова деца колкото ти позволява богатството ,иначе ще тънат в нищета .

Линк към коментар
Share on other sites

Не сте ли мислили какво всъщност означава следната постановка:

 

"ще отгледам само едно дете, за да мога да си позволя да порасне нахранено, добре облечено, с добро училище и висше образование и да му помогна финансово някак" ?!?!?

 

Означава, че заради едно свое дете пренебрегвате останалите си. Фаворизирате едно свое дете и отхвърляте другите си.....

Линк към коментар
Share on other sites

Така е, ще дойде време, когато ще чувстваме всички деца на земята като свои.

Най-вероятно тогава и всички войни ще спрат. Какво е една война: да убием твоето семейство (заедно с децата), за да живее моето семейство и моите деца.

Тогава всеки ще се чувства пребогат с деца. Най-вероятно никой няма дори да си задава въпроса за броя на "собствените" деца.

Редактирано от Aurora2012
Линк към коментар
Share on other sites

Дори и да си богат в един момент и решиш да имаш 2-3 или повече деца, то не е сигурно дали няма да изгубиш богатството си и да не им осигуриш  "светло бъдеще".

Животът не е план, той се твори от някой, който е повече от нас...

 

Има разбира се една разумност и е добре да я следваме. За някого е добре изобщо да няма деца, за друг да има... въпрос на избор и обич...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Учителят казва, че желанието за много деца е вид алчност. И че един ден семейството ще има по едно момиче и едно момче. Бащата ще отгледа момичето, а майката ще отгледа момчето. Според думите му да прекарва жената часове в кухнята готвейки е знак на примитивно съществуване. Един ден човечеството ще погледне назад в почуда как е подлагало жените на този начин на живот. "Не повече от половин час на ден в кухнята" - цитат. Същото казва и за войните. Че няма оправдана война и един ден хората ще приемат, че са варварство. Ще намеря точните цитати относно децата, жените и готвенето и ще ги публикувам ако има интерес.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...