Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Според вас, колко деца трябва да има в едно семейство и - защо?


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Зная, че за много хора идеите на Учителя са утопия. Той не обещава, че това ще стане бързо и скоро, но е добре да се знае на къде отиваме. Разбира се само ограничен брой хора ще вземат всичко това на сериозно и още по-малко ще го внедряват в живота.

Линк към коментар
Share on other sites

Аурора, ами намери точните цитати, за да видиш сам как сам изменяш нещата :) И то отчайващо много.

 

мвм, значи времето със семейството е загубено време?!

Линк към коментар
Share on other sites

Хей, Божидар отново го правиш. Променяш изявленията. Ти имаш знак за равенство между готвене и това да си със семейството. Значи според тебе единствената изява на жената в семейството е да готви и ако не готви не обича да прекарва време със семейството си. Което значи, че...

Но какво ще е, ако семейството са суровоядци или някакъв вариант на него, за което се изисква малко време за приготвяне? Това е част от бъдещето ни, според Учителя. И вегетарианството. Както и живеене само на плодове. Всичко това ще освободи време за други занимания. Което вече се случва в много развити страни по света.

Но от друга страна всеки има право на свой живот и свой избор. Сигурен съм, че има достатъчно жени за тебе. И най-вероятно всичко е наред, защото все още не живеем в утопията описана за бъдещето от Учителя.

Редактирано от Aurora2012
Линк към коментар
Share on other sites

От беседата  "Извор на Любовта"

 

„Много хора живеят в голямо изобилие, но не знаят, как да го използват. Имаш четири – пет деца, но не разполагаш със средства, да им дадеш нужното образование. Две деца са нужни на човека: едно момче и едно момиче. Децата са богатство. Стремете се към това богатство, без да бъдете алчни. Малко деца – малко желания. Важно е, човек да реализира желанията си, а не да ги трупа. Защо ще се обременяваш с богатство, от което не можеш да се ползваш?“

Линк към коментар
Share on other sites

Хей, Божидар отново го правиш. Променяш изявленията. Ти имаш знак за равенство между готвене и това да си със семейството. Значи според тебе единствената изява на жената в семейството е да готви и ако не готви не обича да прекарва време със семейството си. Което значи, че...

Но какво ще е, ако семейството са суровоядци или някакъв вариант на него, за което не се изисква много време за приготвяне.

Но от друга страна всеки има право на свой живот и свой избор. Сигурен съм, че има достатъчно жени за тебе. И най-вероятно всичко е наред, защото все още не живеем в утопията описана за бъдещето от Учителя.

 

И аз си помислих за суровоядците, че не отнема много време за готвене :) Така е. Аз моите салати ги правя за пет минути. Повече време отделям да доставя нещо вкусно за половинката.

 

Аз много добре мога да разбера, на кого семейството е щастливо. Че те даже хората и споделят тези неща тука. не е нужно да се говори, а пък не ми се и занимава......Има още две лекции за четене от Учителя.

 

 

Хей, Божидар отново го правиш. Променяш изявленията. Ти имаш знак за равенство между готвене и това да си със семейството. Значи според тебе единствената изява на жената в семейството е да готви и ако не готви не обича да прекарва време със семейството си. Което значи, че...

....

 

Ами всеки човек, който смята, че времето в кухнята е загубено, няма какво да даде на семейството си. Този човек няма ли деца, за които да готви или какво? Те по улиците ли да търсят нещо за ядене?!

А ти се виж как изменяш думите ми. Знам много добре каква илюзия съм напипал в теб. И сега ти е болно. Най-лошото нещо на света е да се мислиш за добър човек. Сори за напипването....

 

 

П.С. Не бе. Сериозно кажи. Искаш да оставиш децата си гладни, за да не се унижаваш да готвиш в кухнята ли.....Ти въобще имаш ли семейство?!?!? Деца имаш ли?!

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Във всеки човек има и добро и зло. Какво виждаш е твой избор. Какво си нагласил за друг е твое творение. Аз знам себе си. Аз знам, че отношенията ми с Твореца са добри.

Но се опитвам да видя синтенция от рода "най-лошото нещо на света е да се мислиш за добър човек." изказана от Учителя и не мога. Много странно изказване.

Извини ме, че съм причинил настоящата реакция в тебе.

Редактирано от Aurora2012
Линк към коментар
Share on other sites

Във всеки човек има и добро и зло. Почти няма изключение. Какво виждаш е твой избор. Какво си нагласил за друг е твое творение. Аз знам себе си. Аз знам, че отношенията ми с Твореца са добри. Но се опитвам да видя синтенция от рода "най-лошото нещо на света е да се мислиш за добър човек." изказана от Учителя и не мога...

 

Че тя не е изказа от Учителя в този вид. Не и тази фраза :)

 

Чакай да те питам. Смяташ ли за загубено времето в кухнята прекарано да приготвяш храна на децата си. Учителя толкова е говорил за процеса на приготвяне на храна и за това, че пътят почва с храненето.

 

Та загуба ли е да приготвиш храна за някого?!

 

Загуба ли е да нахраниш човек?!

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

мвм, значи времето със семейството е загубено време?!

Божидаре, времето със семейството далеч не е само времето прекарано в кухнята заради тях

След като за тебе е голямо удоволствие да отделяш време в търсене на вкуснотиии за половинката ти, то за много други храната не е единствената и най-важна  цел в живота

 

Ти наясно ли си , че различните хора прекарват различно време в кухнята. Тук не става въпрос да държим децата си гладни, тук въпросът опира да не отдаваме цялото си време на готвенето,

защото това си е вид чревоугодничество

и защото вместо да готвим с часове вкуснотии, бихме могли и по друг начин да отделим време на семейството си

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

Половин час в кухнята ми се струва напълно достатъчно. Това да готвиш нещо час, че и повече, не мога да го разбера. Имам предвид активното приготвяне на храната, а не да оставиш яденето на/в печката и то да се пече/вари там час и нещо. Ама аз и това не правя. Гледам да стане бързо - 15-30 мин. максимум приготвянето и топлинната обработка.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз така..забърквам нещо в тенджерата или тавата и го оставям да си ври/пече..

Даже го забърквам в количество, да има и за другия ден, че то това да готвиш всяка вечер, особено за 4 човека,

си е цяло наказание.

Децата отдавна са свикнали, че от майка си няма да видят върхови постижения в кулинарията.

Казвам им, който се интересува от готвене, ей ви интернета, четете рецепти, експериментирайте

нямам против, дори ще се радвам

Засега няма желаещи да експериментират:)

Линк към коментар
Share on other sites

А как си с обличането им, грижите за чистотата им, грижите за душата им, изслушването им, общуването с тях? Пак ли им казваш да експериментират?

 

Може би нещо като: "Хайде деца, пустинята е хей там. Хайде да видим кой ще намери вода само за три дена?"

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

http://vbox7.com/play:24fbdaab
 О, да! Но когато мама е на работа, съседката ме води на училище и подписва моя бележник. Другите си имат татко, а аз не. 

О, кажи й, колко ми е болно! Кажи й, за цялата ми болка! Колко ви обичам и двете! 

Нека всеки има деца, колкото пожелае, но нека на никой не се случва това, за да не избира пътя под влака. И най-съкрушения човек трябва да знае, че утре не винаги значи край! Никой не бива да се чувства толкова изигран от съдбата, че да загуби надеждата, че може да изживее още един ден. А един ден, ако е изживян по правилата, е като един живот, но извън тях. 

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...