Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интересни филми и Tv предавания - 1


Иво

Recommended Posts

Много ми харесва филма "Зелената планета" - La Belle Verte. Има го записан от бтв някъде по торентите, но с лошо качество. Имаше и го dvd rip, добро качество на френски език, но без субтитри. Ако се намерят субтитри на английски, някой ако иска може да ги преведе. А мога и аз, стига да имам свободно време.

Линк към коментар
Share on other sites

The Green Mile :sorcerer:

Довечера дават "Зеленият път" с Том Ханкс и Майкъл Дънкън, режисьор Франк Дарабонт. По романа на Стивън Кинг.Много стойностен филм,аз поне много го харесах и ако някой още не го е гледал,препоръчвам го. По BTV от 20:00 часа.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

The Green Mile :sorcerer:

Довечера дават "Зеленият път" с Том Ханкс и Майкъл Дънкън, режисьор Франк Дарабонт. По романа на Стивън Кинг.Много стойностен филм,аз поне много го харесах и ако някой още не го е гледал,препоръчвам го. По BTV от 20:00 часа.

Исках само да кажа ,че нещо хубаво /в което вярваме/е минало , но виждам че ти си дала инмормация навреме :thumbsup1:

Гледах го със затаен дъх , плаках си и се радвах.

Да убиеш /защитен и неразкрит /разчитайки на обичта едни към друг -Защо ????

Да отнемеш болкат от другия с докосване , с дъха си ???

Търся пътя.

Линк към коментар
Share on other sites

The Green Mile - велик филм! И аз много се вълнувам и плача, като го гледам! Само още един друг филм така ми въздействува - Пурпурен цвят )The Color Purple)

Между другото в момента гледам На всеки километър - хит от моите детски години! Интересно усещане.

Много ми харесва филма "Зелената планета" - La Belle Verte. Има го записан от бтв някъде по торентите, но с лошо качество. Имаше и го dvd rip, добро качество на френски език, но без субтитри. Ако се намерят субтитри на английски, някой ако иска може да ги преведе. А мога и аз, стига да имам свободно време.

Имам и двата варианта. Сетих се за една възможност - субтитрите от лошото качество могат да се копират на филма с добро качество (DVD Rip), но се боя, че това трябва да стане ръчно, с една безплатна програмка Subtitle workshop, тъй като филмът със субтитрите е запис от телевизията и субтитрите не могат да се разделят от видеофайла. Т.е., отваряш филма със субтитрите в Windows Player, а другия филм отваряш в Subtitle workshop. Служейки си с бутона Пауза, четеш субтитрите от единия филм и ги пишеш във филма в Subtitle workshop в точния момент.

Линк към коментар
Share on other sites

Out on a Limb, филма на Шърли Маклейн, на английски.

mra_190404_042.jpg

диск 1 - 22 рарфайла

диск 2 - 15 рарфайла

Парола за разархивиране на рарфайловете shirley

Медиумите, които виждаме в епизодите от диск 1, са истинските, а не актьори.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

"Eternal Sunshine of the Spotless Mind"

Wakin Life

Waking%20Life%20(2001).jpg

Удивителен филм , има доста смисъл, задължителен според мен :)

=-----------------------

K- Pax

kpaxposter.jpg

Eto kak един инопланетянин ни подсказва някой грешки в нашия начин на живот ...

------------------------

"Портокал с часовников механизъм " - него няма да коментриам :)

AClockworkOrangeOriginalPoster.JPG

-------------------------

Полет над кукувиче гнездо реж. Милош Форман

OneFlewOvertheCuckoosNestPoster.JPG

Още един странник ,който се противопоставя на "системата" ...

=---------------------------------

Животът е прекрасен - реж. Бенини

Life%20Is%20Beautiful%20(1997).jpg

Весел филм на фона на тъжна история и с тъжен край...

=---------------

"Да откриеш Форестър" с Конъри

" Сърца в Атлантида " с Хопкинс - мисля че всеки който го гледа ще остане доволен !

Това е което се сещам , дост акратко ги описах , но може би така е по-добре :thumbsup:

Редактирано от hakama
Линк към коментар
Share on other sites

Към вече казаните "Pay It Forward" и "The Celestine Prophecy" бих добавил и:

Freedom Writers - филм, който всеки учител (и неучител) е добре да види.

Peaceful Warrior - филм, с доста истини в него.

Линк към коментар
Share on other sites

В момента гледам Змейова сватба от 1984 по ТВ България! Изключителен, нямам думи!

Линк към коментар
Share on other sites

Моля, гледайте утре-събота, от 17.30ч., по БТВ филма "Изоставените деца на България".....

Бих искала да говорим за това, което ще видим там....

Линк към коментар
Share on other sites

Много бих искала да чуя коментари по темата, защото в момента моята борба е точно в тази посока.

В детския център за деца с увреждания, който посещава дъщеря ми не се допускат родители, защото не трябва да се вижда какво се случва вътре. Понеже аз и още няколко майки имахме мнение и решихме, че имаме право да го изкажем, от 1.01.2008г. децата ни са изписани, защото подронваме авторитета на на детския център.

Обясни ни се, че този център е единствен и правилата се диктуват от шефа.... Т. е. ние нямаме право на избор.... Нужни са пари, а ние не намираме спонсори и вече сме неудобни.....

Съжалявам ако реагирам прекалено емоционално, но ми се иска да чуя и други мнения...

Линк към коментар
Share on other sites

Много бих искала да чуя коментари по темата, защото в момента моята борба е точно в тази посока.

В детския център за деца с увреждания, който посещава дъщеря ми не се допускат родители, защото не трябва да се вижда какво се случва вътре. Понеже аз и още няколко майки имахме мнение и решихме, че имаме право да го изкажем, от 1.01.2008г. децата ни са изписани, защото подронваме авторитета на на детския център.

Обясни ни се, че този център е единствен и правилата се диктуват от шефа.... Т. е. ние нямаме право на избор.... Нужни са пари, а ние не намираме спонсори и вече сме неудобни.....

Съжалявам ако реагирам прекалено емоционално, но ми се иска да чуя и други мнения...

Разбираемо е....че реагираш емоционално. Но защо не изнесете този проблем в медиите, поне защо не опитате? Не мислиш ли, че сега ще бъде особено актуално това, след излъчването на подобно предаване? Когато нещата излязат "на светло" някак вече не е така лесно да се скрият!

Също има вариант да се свържете и с международни организации и да споделите за този проблем. Вярвам, че след подобни усилия, ще се обърне някакво внимание.

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Здравейте на всички :) аз съм нов в този форум.Попаднах случайно точно на предишното мнение докато търсех именно филма Зелената планета :P и в момента го тегля макар и бавно,но все пак щом го изтегля ще го кача в един торент сайт и всеки ще може да си го изтегли на прилична скорост.Иначе ако ви е интересна личността Дейвид Айк и въобще всякакви интересни документални,конспиративни и т.н. различни филми www.kolibka.com сайта не иска регистрация и не е на торент принцип. :thumbsup:

Редактирано от prerodeniq
Линк към коментар
Share on other sites

http://torrents.thepiratebay.org/3979149/T...149.TPB.torrent еееее най-накрая успях да кача Зелената планета... :wacko: нека тези които го теглят да ми пишат на лс мнението си за качеството на връзката и ако ема някакви проблеми...мммм и ако някой знае къде още мога да го кача без да е торент да дава идеи :) Редактирано от prerodeniq
Линк към коментар
Share on other sites

Докосване до пустотата . Един филм показваш докъде се простира сила на човешката воля !

Филмът е направен по действителен случай, за двама британски катерачи, които решават да покорят един от малкото все още непокорен връх някъде в Андите, Южна Америка през 1985г. Върхът и до ден днешен остава покорен единствено от тях, а ако гледате филма ще разберете за ужаса, който преживяват...

B0001B3ZI2.02.LZZZZZZZ.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Прекрасна инициатива на БТВ за децата от с. Могилино. Дано се събужда доброто в българските сърца с повече такива инициативи! И съзнанието да расте!

:3d_046:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Eто малко и от мен :)...повечето са старички, но все пак неостаряващи ;)

Кралят на рибарите

WATER (индийски)

Леон

Невероятната съдба на Амели Пулен

Vanilla Sky

Аризонска мечта!!!

Dolls (Takeshi Kitano)

Филмите на Педро Алмодовар

Форест Гъмп!!!

Пилето

Малена

Лабиринта на Фавна

What's eating Gilbert Grape

The Dreamers

Three colours blue/red/white!

Приказка без край-Iва част

The Illuminated Chakras (от колибката)

..............................................

Eто малко и от мен :)...повечето са старички, но все пак неостаряващи ;)

Кралят на рибарите

WATER (индийски)

Леон

Невероятната съдба на Амели Пулен

Vanilla Sky

Аризонска мечта!!!

Dolls (Takeshi Kitano)

Филмите на Педро Алмодовар

Форест Гъмп!!!

Пилето

Малена

Лабиринта на Фавна

What's eating Gilbert Grape

The Dreamers

Three colours blue/red/white!

Приказка без край-Iва част

The Illuminated Chakras (от колибката)

..............................................

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Драги приятели, на 4,5 и 9 Февруари по Travel Channel се излъчва документалния филм "От Рила до Каподокия" заснет през 2006 година от ВВС 1.Част от филма е посветена на Рилския събор на Бялото Братсво,като са включени и интервюта.На 9 Фев,Събота предването е от 12.00 по обяд ЕТ/РТ.За които е възможно да го гледат -приятна наслада .Ако може някой и да го запише,ще е супер.

Драги приятели, на 4,5 и 9 Февруари по Travel Channel се излъчва документалния филм "От Рила до Каподокия" заснет през 2006 година от ВВС 1.Част от филма е посветена на Рилския събор на Бялото Братсво,като са включени и интервюта.На 9 Фев,Събота предването е от 12.00 по обяд ЕТ/РТ.За които е възможно да го гледат -приятна наслада .Ако може някой и да го запише,ще е супер.

Добавям линк към Travel Chanel

http://www.travelchannel.com/Weekly_TV_Schedule

Светъл ден на всички разумни души от мъгливо Чикаго.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди 12 ч. днес по ВВТ имаше някакъв филм за Рила и учението. Имаше интервю с Леон Москона. Хванах само 2 минути и свърши първа част. Нямам представа кога ще е втора част.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...