Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интересни филми и Tv предавания - 1


Иво

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Предлагам ви линкове към два много интересни материала, свързани с духовността:

Интервю с Вера Кочовска:

http://torrents.data.bg/details.php?id=69428&hit=1

Филм, озаглавен - Тайната - близък до What The Bleep Do We Know

http://store2.data.bg/thesecret/

Предложеният филм за ценители Baraka:

http://torrents.data.bg/details.php?id=66192&hit=1

Първият и последният са торент файлове!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Днес вечерта в Шоуто на Слави по БТВ ще гостува един от учениците на Шри Шри Рави Шанкар и същевременно лектор-инструктор в нашата школа Изкуството на живота, той се казва Прасана Прабху и идва от Индия :) да видим какво ще ни разкаже :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

Днес вечерта в Шоуто на Слави по БТВ ще гостува един от учениците на Шри Шри Рави Шанкар и същевременно лектор-инструктор в нашата школа Изкуството на живота, той се казва Прасана Прабху и идва от Индия :) да видим какво ще ни разкаже :1eye:

Мисля, че добре мина предаването. :thumbsup: Като за аудиторията, която има това предаване, звучеше адекватно. Най-силното е, че това което той говори се усеща от самия него на практика, той го живее. То наистина действа и е приложимо. На мен не ми се удава засега така да го претворявам както той. Добро послание беше. Радвам се, че съм участвал в сатсанг заедно с него.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Днес, 07.02.2007г 21ч - филм по Канал 1: Великите българи. Петър Дънов

Филм за учителя

филм излъчен по телевизията

Здравейте, преди малко попаднах на филм за учителя, който можете да свалите от

http://zamunda.net/details.php?id=78630&vi...0827#comm690827

файл http://zamunda.net/download.php/78630/Veli...nov.avi.torrent

Предполагам филма е хубав(от отзиви от един познат)

Приятно гледане, коментиране и т.н.

Засега филма неможе да се намери на ftp за директно сваляне, ако се поеви и ме намери, ще пусна линк и за директно сваляне. Засега е достъпен само на този торент.(за други неми е известно но вероятно и там ще се поеви.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

"Little Miss Sunshine ", по - сериозната версия на Американски Прелести

"Shadowless sword"- легенда за една кралска династия

"Великата тайна на водата" е наистина хубав филм . -много интересни изследвания за свойствата на водата , съвсем модерни научни тези , например тезата , че водата си има памет и определена чувствителност и способност да създава различни структури , да подрежда по различен начин молекулярните си структури и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам някои филми на един от култовите съвременни режисьори, а именно Вим Вендерс. Това са:

"Криле на желанието"

"Париж, щата Тексас"

"Буена виста Сошъл Клъб"

Наскоро имаше и месец, посветен на неговите филми и фотографии. Приятно гледане.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Нощна стража" - сега отивам да го гледам за втори път-в подлеза на НДК! Руски е, но няма нищо общо с военните боевици с които сме израснали! Става дума за Шейп Шифтинг, магия, борбата между доброто и злото, проклятията, тясната връзка между светлината и тъмата - взаимната им връзка и нужда! Става дуна за Гесер Хан(според Будизма - лидерът на Шамбала), тоест водачът на светлите, както и за опозамуса му - водачът на черните. Има много силни намеци !

Нощна стража и Дневна стража (или патрул? на руски Ночной дозор и Дневной дозор) - филми, в които се влюбих безумно! Сценарий, постановка, актьори - върховни! Изтеглих си ги в Интернет ето тук и ги гледам поне по веднъж всеки месец. Намерих си и и книгите на Сергей Лукяненко, по които филмите са правени, плюс третата - Сумеречний дозор. Прочетох и трите тома за 2 седмици!

П.П. Към по-чувствителните - в някои сцени се сипе доста "кетчуп" :)

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Акира Куросава - “Рашомон”, “Дерсу Узала”, “Цубаки Санджуро”, “Йожимбо”, “Кагемуша”, “Седемте самураи” и всичко останало ;)

Също Дзан Имоу, особено “Герой” и Уонг Кар Вай, особено “2046”

Андрей Тарковски - “Сталкер”, “Соларис”, “Огледалото”...

Алексанър Сокуров - “Дни затмения”... ; Елдар Рязанов - “Ирония на съдбата”, “Жесток романс”, “Гара за двама”; Никита Михалков - “Сибириада”, “Изпепелени от слънцето”...

Тери Гилиъм - “Бразилия”, “12 маймуни”...; Стенли Кубрик - “Портокал с часовников механизъм”, “Една одисея в космоса”; Люк Бесон - “Метро”; Спайк Джоузи - “Да бъдеш Джон Малкович”

И аз много харесвам посочените от Силвия СД - Сергей Бундарчук със “Съдбата на човека”, както и посочените от Мона - Вим Вендерс и Дейвид Линч.

И още един куп, ама много дълго стана :rolleyes:

А "Нощната..." и "Дневна стража" и за мен са едни от най-хубавите филми в жанра си, които съм гледала напоследък.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:sorcerer: В Гуугъл видео има филмче на Михаил Иванов - лекция за молитвата и медитацията! Има архив с Учителя! Това е мястото, където поне аз очаквам да видя и други видео материали! :thumbsup2:

Да го гледат всички, които знаят френски. За тези, които не знаят, но все пак се решат да го изгледат, отсава ползата от излъчването на Омраам Михаил Иванов. Посланието е, че чрез !молитва, ние сме във връзка с Колективното съзнание! Ако има нещо което да ни различава от животните и растенията, то това са състоянията, които ние постигаме, световете които ни се разкриват, бидейки в молитва и медитация! :dancing yes:

http://video.google.com/videoplay?docid=-4...73&q=deunov

Горещо препоръчвам и клипчетата на ОШО за медитациятя, пак там!

Линк към коментар
Share on other sites

Долина на цветята !

Инатари имаш ли представа къде мога да намеря този филм? Когато го даваха по кината аз пропуснах да го гледам, а сега безрезултатно го търся в торент тракерите. Няма го дори в www.sourcehunt.com където е пълно с индийски филми.

Линк към коментар
Share on other sites

Клип с Учителя - 19 секунди само е, но силата си е там!

Линк към коментар
Share on other sites

"Адаптация" (2002 г. режисьор Спайк Джоунзи; Мерил Стрийп, Никълъс Кейдж); Или филм за иронията, която тотално променя живота ни.

Линк към коментар
Share on other sites

Долина на цветята !

Инатари имаш ли представа къде мога да намеря този филм? Когато го даваха по кината аз пропуснах да го гледам, а сега безрезултатно го търся в торент тракерите. Няма го дори в www.sourcehunt.com където е пълно с индийски филми.

За съжаление , не мога да ти помогна засега. Това е смесена продукция .

Клип с Учителя - 19 секунди само е, но силата си е там!

Орлине , въобще не се отваря клипа , който си пуснал , между другото.

Линк към коментар
Share on other sites

"Интервю с вампир" режисиран от Нийл Джордан и с участието на Том Крус, Брат Пит, Антонио Бандерас и др.

Живота е такъв, грозен, черен и ти винаги си сам и трябва да го живееш сам, за да разбереш че си сам.

Линк към коментар
Share on other sites

Клип с Учителя - 19 секунди само е, но силата си е там!

Тези кадри, а и още много други с Учителя ги има в архивния филм. Имам го. Нямаше ли го в портала тук за теглене? Струва ми се, че го има, но не съм съвсем сигурен.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...