Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Генно модифицирани храни - за или против


Recommended Posts

Във всички случаи генното модифициране си е нарушение на Божия план. Не е редно човека да се мисли за Бог. Да, той е сътворител с Бога, но само с мисъл-форма. Поредната цивилизация, която се осмелява да се противопостави на Бога :feel happy::hmmmmm: Какво ще последва?

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност, няма в момента храна, която да не е генномодифицирана- всеки сортт е такова нещо, всеки продукт на пазара е такъв- от плодовете и зеленчуците (най-често) до по-инатливата и неподатлива на модифициране "без бой" животинкска храна..

Няма генно модифициране само ако си късате домати от гората, не ядете плодове и зеленчуци от гората- навсякъде от началото и средата на ХХ век храните са все повече и по-често генно модифицирани..

И да е някой за, и да е против- няма избор.

Освен това, търсенето на храна в хоризонтална посока, и храненето, такова каквото е в момента е само по себе си достатъчно сериозно отклонение от Божествения план...

Просто е нужно да се знае какво е генно модифицирана храна- независимо дали ще я отгреждате у дома си, в собствена си градина, марулята е генномодифицирана- в природата нямча толкова накърдена и сочна маруля...Естествената е помти като тревата, с по две-три листа...

По отношение на ханата, приемана в хоризонтална посока човек няма избор, но има алтернатива по отношение на храната, която може да има във вертикална посока...

Но, дори и така да е- Слънцето еднакво свети и над тревата в джунглата, и над марулята в градината...е, има и доста изкуствена светлина...но, честно казано- човек няма друг избор- това е предвидено в Закона, написано е за храненето, и това което е написано, просто е факт...Ще рече някой, че по времето на Мойсей е нямчало генетика...Хм, по-скоро по наше време генетиката е наука, чиито представители са труженици на фронта на "глупостта"...по Мойсеево време учените хора работеха генетика в четири измерения....

А и във физически асект, няма нещо "против" Божествения план, тъй като физическия план принципно няма общо с Бог...защото иначе Бог би бил определим...Няма грешно и правилно- тези понятия се отнасят само за човек, който опъна юздите на родеото от вода и роденото от огън и Дух..Такива хора нямат отношение към физическото хранене, а и са малцина...

Храненето със светвлина от Слънцето е вече достояние за няколко хиляди души, които от разбично време не познаватдруга храна освен светлината от слънцето- най-продължителния случай на такова хранене е отпреди 40 години...Единствено храненето със слънчева светлина не създава отрови в тялото, а под "хранене с плодове" се има предвид само това- слънчева светлина, защото тя не е Източник- тя е само един плод....който като бъде изяден, имаедна костирлка, която трябва да се посади...не се ли посади, човек получава слънчев удар и това явление е познато отдавна...

:)

Линк към коментар
Share on other sites

По отношение на ханата, приемана в хоризонтална посока човек няма избор, но има алтернатива по отношение на храната, която може да има във вертикална посока...

Храненето със светвлина от Слънцето е вече достояние за няколко хиляди души, които от разбично време не познаватдруга храна освен светлината от слънцето- най-продължителния случай на такова хранене е отпреди 40 години...Единствено храненето със слънчева светлина не създава отрови в тялото, а под "хранене с плодове" се има предвид само това- слънчева светлина... :)

Кристиян, мога ли да помоля за малко повече информация относно цитираното - хранене със слънчева светлина /напр. линк/; лично за мен е много интригуващо, тъй като по принцип считам суровоядството /непреминала през огън/ храна за най-подходяща и "целесъобразна" :) ...

Милена

Линк към коментар
Share on other sites

Нямам линк, тази информация я имам от друго място. Има два начина за преминаване на "слънчева" диета- първият е храмова инициация, но за това човек трябва да се е подготвял дълги години и да живее в Индия. Вторият начин е "адаптация" към слънчевата "диета"- за целта човек трябва да живее извън градовете и селата, да няма поне на 5 километра като радиус нито един електрически кабел. Адаптацията може да се направи за срок от 90 дни, като след това може да се продължи живота в градски условия. Рецепти и техники не мога да рискувам да дам- ефектът от "слънчевата" диета е невероятен. Доколкото знам, НАСА изследва един човек- индиец, Манек се казва, който от години е е на така слънчева диета, и промените в тялото му са поразителни, особено в епифизата- "пораснала" е поне 10 пъти спрямо големината й за съответнвата възраст, както и редица други промени, като една от тях е кръвната група например- кръвта на Манек не приназлежи на нито една от пхознатите кръвни групи до момента, а преди това е бил кр. гр. 0, с + резус фактор (универсален дарител).

Принципът на хранене със слънчева светлина е чрез очите, но понеже светлината има милиарди пъти повмече "калории" от която и да е хрлана, и е просто "чиста енергия", за да се храни безопасно, човмек трябва да е гол, или с дреха от лен или памук, бос, стъпил на земя, или на скален масив- за предпочитание такъв, който "пробива" надълбоко геоматнията и има връзка с "огъня" на земята.

Иначе, за суровоядството си има определени показания, а огънят внася само енергия в храната- повечето храни при консумацията им принуждават организма да отделя повече енергия за да ги усвои, а от тях не придобива почти нищо, етго защо огънят е средство за повишаване на енергийната стойност на храната, и улесняване на организма- да не отделя толкова много енергия за усвояване на храната. Всъщност, само онези растителни храни, които съдържат естествени захари могат да се усвояват от организма на принципа на равновесието- колкото храната внася, толкова организма употребява за усвояването й- като енергия имам предвид. Така че, според енергийните качества на човека- по рождение, и към определен период- възраст или някакъв друг, се избира най-оптималната диета, принципът на хранене е в разнообразието както на храната, така и на методите за нейното приготвяне и консумиране, съобразно цялостното състояние на организма- от плътното физическо тяло, до фините му тела.

Доколкото провеждам експерименти със себе си, засега знам, че може да се усвояват "порции" слънчева светлина чрез кристалите- приготвят се от слънчево заредени кристали специални "тинктури", които се употребяват в минимални количества- няколко капки от тинктура, приготвена от планински кристарл например, е способна да "принуди" организма да се освободи от всякаква вирусна инфекция (не само физически вируси, има и енергийни такива..) за няколко минути- при това енергийното състояние се променя така, че балансът на еергията е наклонен към хиперергичност, която освен пасивна съпротива оказва и активно очистване от вирусите и техните продукти. Но, работата с кристалите е също толкова индивидуално нещо, колкото и медитацията- няма универсални рецепти, всички са строго индивидуални, и човек ако искада ги изучава, може да преоткрие много неща, които природата използва непрекъснато... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера по ТВ чух, че при генно модифицираната храна е възможно да се вземе ген от животно и да се съчетае с растение. Дадоха за пример ген от риба към ген от домат. Само като си помисля че заедно с домата, може да съм приел животински ген... :( Това е престъпление спрямо вегетарианците :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за инфото относно "слънчевата" диета.

Иначе, за суровоядството си има определени показания, а огънят внася само енергия в храната- повечето храни при консумацията им принуждават организма да отделя повече енергия за да ги усвои, а от тях не придобива почти нищо...

Иска ми се да попитам какви показания имаш в предвид за суровоядството?

Напълно съм съгласна, че повечето храни "натоварват" организма; но не разбирам как би могъл огънят "да внесе" енергия при положение, че готвенето унищожава хранителните ензими, необходими за усвояването?

Всъщност, само онези растителни храни, които съдържат естествени захари могат да се усвояват от организма на принципа на равновесието...

Сигурно визираш плодовете - наричат ги още "слънчева" храна :) ?

Доколкото провеждам експерименти със себе си, засега знам, че може да се усвояват "порции" слънчева светлина чрез кристалите- приготвят се от слънчево заредени кристали  специални "тинктури"...

Би било интересно да се научи начина за приготвянето им... но като че ли достатъчно се отдалечих от поставената тема, за което се извинявам.

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера по ТВ чух, че при генно модифицираната храна е възможно да се вземе ген от животно и да се съчетае с растение. Дадоха за пример ген от риба към ген от домат. Само като си помисля че заедно с домата, може да съм приел животински ген... :( Това е престъпление спрямо вегетарианците :lol:

Да, аз също го гледах, репортажа беше на Галя Щърбева- НТВ, която от доста време се интересува от темата и се занимава с репортажи по въпроса....

Най-важното за мен е пак повтарям, щом като закона е приет и не може да се спре разпространението на тези храни-ЗА СЕГА-поне задържително да бъдат отбелязвани на опаковките, защото както знаем-правото на избор е свещенено :yinyang:

Дали не можем всъщност наистина да опитаме да направим нещо....? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Сигурно някой се е вдъхновявал от консервите "скумрия в доматен сос"...само че не се е сетил, че когато някой си похапва домат, може да му заседне костица в "кривото" гърло...

Привет Милена,

От физиката знаем, че стабилни енергийни системи са онезци, в които нивото на енергията е ниско. Повечето живи организми на планетата, повечето храни са именно такива- те не се "дават без бой" на храносмилането.

Когато в една нискоенергийна и стабилна система се внесе повече енергия (топлинната енергия е един от основните видове енергия), тя става енергийно богата, в нея "формата" е веиче с тенденция за промяна, а точно това е в крайна сметка целта на храната- да разруши формата си и да освободи енергията от тази форма..

Когато човек консумира такива храни, без да ги обогати енергийно чрез топлинна енергия, сам той се принуждава да внася такава енергияц- това се случва на нивото на стомах/дуоденум. Знаем, че в стовмаха има киселина, а жлъчката е алкална. Няма да обяснявам подробно храносмчилателния процес, но ако изстискате няколко лимона в една чаша, и после им прибавите воден разствор нра сода бикарбонат..става "спрайт"- освобождава се топлинна енергия вслбедствие на реакцията неутрализация...

За плодовите захари. Знаем, че пакреасът е смесен тип жлеза- ендо/екзокринна, като ендокринната му функция е доста сложна, но познаваме всички инсулинът, и неговата основна задача- да вкара глюкозата в клетката, защото кретката се храни само с глюкоза- най-много глюкоза "гълта" мозъка...Но, разграждането на захарите започва още в укстната кухина- там има жлезни структури които отделят амилаза, и други ензими, и поради това при диабетик в хипогрикемия, бонбончето под езика е животоспасяващо средство...

Но това не е основното, панкреасът е структура, която физически заема централно място от структурите, включени в т.нар. ІІІ чакра, която е основния енергиен регулатор на организма- доставчик и диспечер...

Макар и да свързват ІІІ-чакра с какви ли не структури, то основни си остават слънчевия сплит, панкреаса, далака и черния дроб- те заедно са "двигателя" на организма, който може да се захранва с енергия, при това- извлечена не от материята, а от светлината..

Ако се изследва енергийната връзка между слънчевия сплит и очите, ще се установят доста интересни неща, а още по-интересно става ако се изследва структурата на плодовите захари, и после да се свържат в една енергийна "верига"...

Плодовата захар кристализира, и кристалите й са особени. Плодовете натрупват своите захари, и изобщо растат поради прякото им слънчево хранене- формата, материята, целулозата на един плод, семката и т.н. зависят от материята, само сладостта зависи пряко от количеството на консумираната и складирана слънчева енергия...

И така, плодове може човек да консумира само с поглед и чрез съзнателнво включване на слънчевия сплит и структурата наречена ІІІ-чакра, може да сипроизведе захарли буквалбно от слънцето, без да му е нужно да изяди нито един плод в буквалния смисъл...Това имам предвид. Храносмилателната система анатомично е добре позната на учените, но нейната динамика, нейното енергийно участие в организма не е изобщо добре проучено. Енергията понякога не е "чиста", и има нужда от пречистване- за това отговаря отново храносмилателната система, емоционалната енергия е една от най-мощните, които задвижват жизнения двигател на организма, и всеки е чувал какво става когато организмът е принуден да преработва енергия от емоционален тип, известна като "стрес"...Обаче темата не е поставена така, и радзвитието й от мен в подобна насока е голямо отклонение, така че няма да продължавам.

Различни видове енергия могат да обогатяват храната ни. Например защо бялото брашно е много по-калорично и енергийно богато от типовото брашно?

Представете си една мелница, един огромен резервоар с вода, който се излива постепенно и задвижва воденичните камъни, киоито смилат житото до бяло брашно. Водата минава премина, никъде я няма, но спрямо житеното зърно, брашното е с много повече енерлгия...Това е така, защото водата отдава своята енергия за смилането, и не се губи нищо от водата...изтича си, гравитацията си е свърлшила работата...После, с малко вода придаваме форма на брашното, която е неустойчива и е известна като тесто- тестото е много енергийно богато нещо...и неговата енергия трябва да се понамали малко чрез отнемане на вода от тестото, а това става чрез печене...И така, крайното изделие- хляба, е универсалната храна, балансирана така, че да дава максимум енергия при минимум усилия от страна на организма. Хлябът е голяма "наука", но в наши дни се е загубило основното звено в тази наука- човекът...Човек сам трябва да си приготвя хляба според мен, иначе енергията която приема чрез него е изцапана...

А за кристалите, и тинктурлите-това е вече нещо, което е свързано с лечителството, и то с енергийното лечителство, и няма място в темата.

Така че, суровоядството е уместно само ако човек има излишък от енергия, която не може да вложи в друг процес освен в обработка на сурова храна...а изразходването на тази излишна енергия е нищо повече от "заземяване", т.е. насочване в посока към материята и физическото тяло. Ако човек има по-ниско енергийно ниво, то тогава суровата храна ще го "довърши" съвсем, и поради това не е показана. Енергийното състояние на даден човек се изчислбява чрез индивидуално построяване на числова мандала от неговите рождествени данни, като структурата която се получава е подоба на кристал, и никога не е симетрична...т.е. никой не се ражда и не живее енергийно балансирано- раждаме се полярни како по отношение на енергиите, така и по отношение на съзнанието, така ипо отношение на всички биологични, биохимични и молекулярно-генетични процеси...Принзипите за баланс на всяко едно ниво са едни и същи...

Приятен ден на всички :)

Линк към коментар
Share on other sites

Кристиян, благодаря за отговора!

Начинът, по който разсъждаваш е интересен; като че ли личната ми позиция е диаметрално противоположна, което естествено не означава, че една от двете е по-правилна или по-вярна :)

Аз не съм лекар, а юрист и разсъждавам простичко:

.... а точно това е в крайна сметка целта на храната- да разруши формата си и да освободи енергията от тази форма..

Когато човек консумира такива храни, без да ги обогати енергийно чрез топлинна енергия, сам той се принуждава да внася такава енергия

Крайната цел е "повдигане" на собствената енергия и даването й на определена насока... Целта на храната е буквално да "ни нахрани" - като най-лесно усвояема е суровата храна - плодове, зеленчуци, ядки /семена/. Най-малко енергия "се хаби" при консумирането на плодове и пресни плодови сокове-фреш.

Знаем, че когато се приема готвена храна, след това се увеличават левкоцитите в кръвта, което не се случва при прясната...

.. ако изстискате няколко лимона в една чаша, и после им прибавите воден разствор нра сода бикарбонат..става "спрайт"- освобождава се топлинна енергия вслбедствие на реакцията неутрализация...

Честно - не съм пробвала описаното от теб, но си мисля, че всички плодове има алкална, а не кисела реакция в организма, включително и лимона...

... емоционалната енергия е една от най-мощните, които задвижват жизнения двигател на организма, и всеки е чувал какво става когато организмът е принуден да преработва енергия от емоционален тип, известна като "стрес"...

Напълно съм съгласна, че емоционалната енергия е една от най-силните енергии, но Емоцията, разбирана не като чувство, а като Усещане /енергиен поток/ - в крайна сметка човек е вид проводник на енергия.

Така че, суровоядството е уместно само ако човек има излишък от енергия, която не може да вложи в друг процес освен в обработка на сурова храна...

Суровоядството дава възможност за освобождаване на енергия, която може да се вложи в нещо доста по-градивно от "обработка" :) Пряко доказателство е начина, по който се чувства човек, при т. нар. моно хранене...

Има ли тема, която да засяга кристалите и връзката им с лечението? /все още съм в процес на ориентация... във форумите/

Лека вечер на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Няма по-вкусна храна от Божествената!

Доста често ми се случва да се докосвам до тази вкусотия и тогава, ако знаете как "лапам" само! :1eye:

Знам че ако доразвивам това в себе си не ще имам нужда от нищо.

Това е от Обетованата Земя, където всички блаженства стават реалност!

Това са онези пасбища дето няма глад и жажда.

:):smarty::)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Към Милена - http://www.fenomenibg.com/modules/news/art....php?storyid=87

Тук може да прочетеш повече за слънчевото хранене. Това е най-често тиражираната статия по този въпрос, поне на български.

А за това дали след като има закон за ГМ храни той ще се спазва - всичко е до морала на производителя или вносителя. Редно е да знаем какво ядем. Продадоха ни 20-годишно замразено месо, дали е ГМ не знам, но със сигурност се е променило.

Според мен екосистемата на Земята в голяма степен е отровена от генно променени бактерии, вируси, растения и животни. Това променя самата биосфера и няма начин да не доведе до замърсявания. Вече съществуват бактерии, които са устойчиви на Т от 200 градуса и ако бабите варяха дрехите, за да могат да дезинфекцират сега с варене не става. Самите вируси нахитряха и се променят толкова бързо, че учените не смогват да създават лекарства срещу тях.

Не се знае когато се консумират няколко генетично модифицирани храни какво би могло да стане, ако настъпят генетични рекомбинации в самите нас. Засаждането на ГМ растения, които са устойчиви на голяма част от хербицидите пък води до унищожаване на редица растения и животни, които хармонично са се развивали преди на съответното място.

Да не говорим за възможността, че ГМ храни може да се използват не само да спрат глада в някои райони на света, но и като оръжия носейки безплодие, малформации, нещо за което сигнализират много лекари запознати с въпроса. Като всяко ново нещо и към ГМ трябва да се подходи като се изчака да мине определен период от време и тогава стъпка по стъпка да се върви напред.

Не знам защо все се сещам за филма "Крилце или кълка" с Луи дьо Финес.

Линк към коментар
Share on other sites

ПРивет AIM,

Благодаря за линка и статията, дават доста добро описание на това, което представлява слънчевото хранене- не знаех, че има и разработена методика- сам се опитвах да достигна до някакви приемливи за организма ми методи, и те почти съвпадат с тези на Манек. Манек- знам за него по някакъв начин- не помня т очно дали съм чувал по новините нещо за него, или пък съм мернал в пресата нещо, но когато се заех да изследвам еергията на слънцето по друг повод, на едно от тепетата в Пловдив, този човек изникна и като име, и като визия, и като присъствие, което в началото дори не подозирах, че е свързано именно с него (слънчасвам, викам си...и, значи е време да си събирам багажа и да си ходя у дома). Когато правих тези опити, съвсем интуитивна е нуждата да се ходи бос, всяка изкуствена дреха започва да предизвиква болезнено усещане в тялото, всяка животинска материя- вълна, кожая и т.н. започва да причинява усещане за токови удари....Изнамерих на работа едни стари хирургични екипи- 100% памучни, бели, и като махнах всички копчета, си направих от бинт препаски, зада не мчи падат гащите... :D , и така се чувствах доста по-добре...

За взирането в слънцето усетих, че трябва да бъде или час прези залеза, или до час след изгрева. Вероятно Учителят не случайно е избрал Изгрева като явление, което да можеда бъде полезно на човека по отношение на намирането на "

чистата храна"...

Но не гледах слънцето толкова дълго- имах опит с вътрешна чакра дхарана, и използвах този метод, в който за около 10-30 секунди се взирах в слъцето с неподвижен поглед, лед което затварях очи, и продължавах да следя послеобраза на слънцето- това доведе до редица усещания и промени в тялото ми, в съзнанието ми. Неи съм престанал да се храня и с обикновена храна, защото не съм достигнал до нужното ниво на други неща, които също имат значение в живота, но като цяло- мога да не се хрланя 5-7-10-20-21 дни без проблем, без да ми се отрази на теглото или на мускулната маса или на което и да е, но не мога без течности. Работата ми е такава, че най-често ми се случва да не се храня по цяло денонощие, или понякога по 2 до 3 денонощия, в болницата няма хрлана, която човек да си купи и да се храни здравословно, затова при дежурства предпочитам едно "зареждане" от слънцето, отколкото да предпочета предлаганата по болниците храна- както савата болнична, така и онази от лафките и павилионите в болницата...

После пък установих кристалите как могат да внасят същата слънчева енергия, но под формата на тинктура, при това- различно наситена с определен цзвят от спектъра- предимно с лечебна цел- като казвам лечебна, това означава хармонизираща енергията на всички нива и във всички тела на човека.

ПРривет Милена,

Наистина човек е един обемен проводник- може да приема енергия, но може и сам да произведе енергия.

Ако разгледаме състоянието на стрес само от анатомична и физиологимчна гедна точка, ще установим, че страхът като емоция например, предизвиква огромни промени в олганизма, притова на всички нива и във всички систеви- всеки е чувал за надбъбреци, адзреналин, и всеки можеда посочи поне един пример от живота си, в който под влияние на емоционално силно състояние е успявал да извърши неща, които дори на него самия после му изглеждат невероятни...

Осъзнатите емоции наричаме чувства, но чувствата спрямо емоциите са много малко, емоциите доминират и определят живота ни. Огромната част от емоциите са свързани с несъзнаваните процеси, с процесите на оцеляването, размножаването..

Емоции са удоволствието например от консумирана храна, от гледка...Емоциите не се поддават най-често на влияние от стран на съзнанието....Нямя начин да не се генерира емоция при вида на мъничко животинче например, или мъничко детенце в беда, или пъкот нещо просто и красиво- емоцията е състояние, при това- енергийно- а това вече е нещо което усещаме. От тук можем да се възползваме от това емоционално състояние, и да раздвижим енергията на това емоционално състояние така, че тя да стане достояние и на съзнанието...Чуваме някаква мерлодия, и тя ни предизвиква едно весело настроение, започваме да си я тананикаме наум, дори не знаем защо, понякога дори не можем да спрем...Това е емоцията- енергия, но осъзнаването и пълноценното използване е в това, да разберем принципите, и защо например точно това парче ни предизвиква такова състояние, а друго- ни разстройва, или генерира в нас едно по-агресивно поведение...

Ако непрекъснато вмнасяме енергия в организма си, а не изразходваме адекватно тази енергия, организмътни се претоварва енергийно, и започва да се разрушава- това е основната причина за настъпване на смъртта на физическото тяло- цял жинот го обогатяваме с енергия, и тя накрая е толкова много, че тгрябва да примчини разруха- тогава идват болестите и т.н.

Нямам време да отговоря подробно на останалите неща в постинга, но когато намеря- ще го сторя.

Добро утро на всички :)

Линк към коментар
Share on other sites

:) Добро да е утрото и денят + седмицата хармонична да е също на всички всички слънчеви душички !Амин

Сещам се за Естествените тъкани ( всички останали са си генно модифицирани :D ) :

:v: Коприна + Вълна + Памук + Лен + Коноп.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Да са добри денят и седмицата на всички форумци!

После пък установих кристалите как могат да внасят същата слънчева енергия, но под формата на тинктура, при това- различно наситена с определен цзвят от спектъра- предимно с лечебна цел- като казвам лечебна, това означава хармонизираща енергията на всички нива и във всички тела на човека.

За това приложение на кристалите чух от теб. Това за наситеността в определн цвят на спектъра ми звучи много познато. Може би си се интересувал от Aura Soma - това е начин да опознаеш себе си. Работи се с цветове, които показват каква е твоята душа, предизвикателството в живота, това което си и твоето бъдеще.

Според писаното в нета е древно изкуство. Но има и история за една медицинска сестра, която след инцидент е ослепяла и започнала да вижда хората в цветови спектър, отговарящ на тяхната аура. Много е интересно и може да ти е от полза при експериментирането с тинктурите.

Линк към коментар
Share on other sites

AIM, благодаря сърдечно за линка!

"Манек казва, че ние губим огромно количество енергия, за да храносмиламе." - съгласна съм с цитираното.

Вече съществуват бактерии, които са устойчиви на Т от 200 градуса и ако бабите варяха дрехите, за да могат да дезинфекцират сега с варене не става. Самите вируси нахитряха и се променят толкова бързо, че учените не смогват да създават лекарства срещу тях.

Не живеем в стерилност, а и не е необходимо да го правим. Лекарствата в аптеката /продукт на фармацевтичната индустрия/ са един от начините за лечение /не винаги най-ефикасния за радост или съжаление/.

Редно е да знаем какво ядем. Продадоха ни 20-годишно замразено месо, дали е ГМ не знам, но със сигурност се е променило.

Напълно си прав, че имаме право да знаем какво точно имаме на трапезата си; относно "древното" месо - вегетарианците нямаме подобен проблем :)

Линк към коментар
Share on other sites

...като цяло- мога да не се хрланя 5-7-10-20-21 дни без проблем, без да ми се отрази на теглото или на мускулната маса или на което и да е, но не мога без течности.

...в болницата няма хрлана, която човек да си купи и да се храни здравословно.

Поздравления - доста дълги курсове на гладуване :) ; лично аз практикувам такива, но по-кратички /до 10 дни/ и определено се отразяват /най-малко на теглото B) /

Не само в болниците няма здравословна храна - почти навсякъде е така.

Осъзнатите емоции наричаме чувства, но чувствата спрямо емоциите са много малко, емоциите доминират и определят живота ни.

Боя се, че ще се отдалеча от поставената тема, но:

Възприемам Емоцията като Усещане /не като чувство/ - това, което е в същността на емпатията /съ-преживяване, съ-изживяване/. Можем да говорим по принцип за емоционална интелигентност, обуславяща се от различни фактори.

Съгласна съм, че емоциите определят живота ни - определят изборите, които правим /включително болестта като избор :)/

Можем "да видим" Емоцията физически, интуитивно, дори Символно /на ниво архетип, а не личностно/. Емоцията може да се опише по много начини - с думи /слово/, цветове, музика...

Огромната част от емоциите са свързани с несъзнаваните процеси, с процесите на оцеляването, размножаването..
Мисля, че тук говориш по-скоро за инстинктите, които са вродени...

Ако непрекъснато вмнасяме енергия в организма си, а не изразходваме адекватно тази енергия, организмътни се претоварва енергийно, и започва да се разрушава- това е основната причина за настъпване на смъртта на физическото тяло- цял жинот го обогатяваме с енергия, и тя накрая е толкова много, че тгрябва да примчини разруха- тогава идват болестите и т.н.

Много интересно, защо имаш такова схващане - позицията ми отново е "на другия полюс" :)

Причина за настъпване на болестта е изчерпването на енергията, липсата й... Д-р Едуард Хауъл: "Предпочитам за мисля за живота като единство от ензимни реакции. Животът свършва, когато изчерпаният механизъм на метаболитните ензими вече не може да осигурява необходимите ензимни реакции. Това е същинският белег на старостта. Ако забавим похабяването на този механизъм, тогава и годините, ще се превърнат във великолепна зрялост на живота".

Поддържането на баланс /на всякакво ниво - физическо, ментално, емоционално, енергийно/ - хармония е част от профилактиката. Умението да владеем движението е в основата на "разбирането" - може целенасочено да поставим знак на равенство между разбиране = лечение.

Не знам дали е удобно да настоя, но наистина темата за кристалите ме заинтригува - ако имаш материали /като линк/ или текст, мога ли да помоля да ги изпратиш на мейла ми - искам да прочета, а тук не се вмества в поставената тема.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет Милена,

Нямам за съжаление почти нито един линк относно нещата с които се занимавам. "Линк" имам в съвсем друг смисъл, нямам и мнвого материали като книги- изучавам тези неща предимно чрез опит, и чрез информация, която приемам да речемв под формаа на някаква си персонална "лудост".

Болестите в най-голямата си част са процеси на излишък- тук медицината няма и не може да има правилно разбиране- болестта преди да се появи на физическо ниво представлява една програма, която има ментална съставка, и бива подкарана от емоционален "драйвер". Както и болестите, така и смъртта са форми на дисбаланс поради натрупване и неизразходване, смъртта също е форма на излишък и горене по съвсем неправилен начин...

Стабилните системи са нискоенергийни- устойчивите молекули са винаги с много ниска енергия на молекулната връзка, кристалите са толкова по-устой

чиви, колкото по-ниска е енергията между атомите в кристалната решетка...

Ако вземем едно парче стомана и започнем да повишаваме енергията му- например чрез загряване, ще стигнем до момент, в който неговата форма ще се окаже застрашена поради високото енергийно ниво на стоманата...и започва топенето...

Смъртта е също такъв процес- трупът чисто физиологично бива подложен на такова изгаряне, че се преминава през процеси на осапунвмане и т.н. и се освобождава всичката трупана енергия на физическо ниво отново там откъдето е дошла- в земята....ето защо труповете са доста добър "тор".

За кристалите не знам много- изучавам ги от скоро- от около година и нещо, чрез тях си помагам в много направления- няколко кристала, заредени, или "програмирани" и подредени в определена геометрична форма, могат дза очистятнапример едно замърсено място, включително и да очистят това мято от синтетични материали практически напълно, като интензивността на очистване зависи от вида не енергията, която кристалите провеждат, нейния дебит и интензитет, а това зависи и от вида, формата и големината на кристалите, но най-вече от самата структура на създадената "мандала". Например може да се очисти една площ от около 400 кв.метра само с най-обикновени "магазински" размер планински кристали, при това само с 6 такива кристалчета...

Всичко е светлина, дори и най0плътната материя е светлина, но много "забавена", та чак "втърдена"- това и науката вече признава, има си научни понятия и т.н., които не знам.

Колкото и дза е странно, смъртта настъпва не поради причини във физическото тяло. Почти веки един човек може да се научи да усеща и установява месторазположеието на т.нар. "асамблираща" точка, коятоняма нищо общо с чакрите, и чието място се намира приблизително в средата на гръдната кост. Тази точка може да се види, да се пипне, да се усети по много начини в зависимостот това, доколко човек работи над своята сетивност. Когато тази точка се премести надолу, в определено положение, и ъгъла спрямо хоризонталата и вертикалата е промени в определени граници, смъртта настъпва дори и при човек, който не се е оплаквал и не е боледувал от нищо- когато тази точка слезе в областта на пъпа, значи смъртта ще настъпи до 4.5 седмици, дори и да става въпрос а човек на 20 години, здрав и прав, вегетарианец, спортист и т.н....Смъртта ще настъпи- как, това вече е съвсдем друг въпрос-0 мчоже да стане инцидент, травма, убийство..Така или иначе, тази точка винаги показва жизнения статус, и здравословното състояние. Тя може да се вмиди и усети както от непосредствен контак7т с някой човек, така и от хиляди километри- за мисълта разстояния и време нямат никакво значение, както и за лечебното въздействие...

Много напреднали хора, бих казал дори Адепти ежедневно препращат "фракции" от Светлината с лечебно въздействие на цялото човечество, и някои по-сензитивни хора ги усещат, дори съзнателно контактуват с тях, и ако им е писано да бъдат научени, независимо дали искат или не искат, рано или късно започват своето учение- било в насока лечителство, било в друга насока- има хиляди, милиони дейности, които все още не познаваме, и които са същината на чонвешката дейност, с която би трябвало да осмислим живота си, притова тези дейности са такива, че занимавайке се с тях, изучаваме например храненето с такива подробноти, че знаем томчно каква храна, колко и кога да я приемем, по какъв намчин, съобразно това, каква работа сме свършили- принцип в храненето е, ч

е човек може да се храни само ако е изразходвал енергия във вид на полезна работа. Преди да се върши работа храненето не е хрранене, а е вид самоотравяне..гова е мое мнение, което всъщност, може да се докаже по множго начини, при това- всичките - научни..но нямам желание да го правя.

Не искам да се отклонямач от темата, и затова прекъсвам до тук.

Всъщност, повечето знания човек придобива не от книгите, а основно от съзнателното общуване със самия себе си, и със света- а под свят се разбира цялата проявена Вселена. Това, че повечето хора нямат нужните сетива, които да регистрират параметрите на Вселената и да отнесат информацията до съзнанието, не означава че те не съществуват...

Основмното, което има значение при храненето е съзнанието- човек ако се храни съзнателно, винаги подбира онази храна, която му е нужна, и в този случай разделянето на хората на месоядни и вегетарианци е напълно излишна- вегетарианец е онзи, чието съзнание функционира с определен интензитет, и честота- вегетарианецът има специфичен енергиен образ. Ако човек се храни 10 години с растителна храна, дори и да не хапва нито което е с животински произход, може да си остане с месоядно съзнание и това съзнаноие е факт- то се вмижда и има форма, има структура, която в крайна сметка се отразява и на физическите параметри- френологични, хиромантски и други.

Вегетарианството е резурлтат на хиляди години работа над съзнанието, така че то да се устрои и да функционира като вегетарианско- т.е. да се храни на принципа на взаимоотдаването, защото вегетарианското съзнание общув посредством душата си с душата на храната, която ще изяде- всякак клетка има своя душа- и тази душа може да се види..Всяка клетка е модел на една слънчева система, със слънце, планети и т.н....

А като става въпрос за термична обработка- огънят е отново вид светлина...дори и "огънят" от котлона- топлината му е е резултат от инфрачервените лъчи, които са отново част от светрлинния спектър..

А освен това, човек посредством кожата си общува с "огъня" на слънцето, и без това "изпичанве" са невъзможни множество процеси на нивото на физиологичните процеси, като най-известен пример ще посоча метаболизмъ на витамин Д- дори и да го внесем в организма си чрез някакви продукти, не можем да не го "сготвим" чрез слънцето...

Душата на човека има също така анатомия и физиология- и тук езикът на геометрията е най-информативния който може да ни донесе нужното знание- всяка форма съответства на естеството на самата душа, която тази форма притежава- това Учителя Беинса Дуно е представил много по-добре отколкото аз бих се опитал със своята хирургична груба речникова "подплата"- това което най0добре правя, е да действам и да опитвам...Много от нещата които знам си остават "дело на ръцете", за което дело думите ми не ми стигат...вероятно ми е трябва много учевие в тази насока, да мога да направя изложение в словесен вид, но засега предпочитам невербалното общуване, сетивното възприятие без намесата на автоцензурата и без патерицата на думите...но не и на звукът- звукът предава много информация, и като ставма въпрос за това- човек може да се храни и със звук...

По една слручайност, преди време започнах да свиря, и изучавам звуците от мчного време- - човек може да се нахрани с една песен, стига да може да я отнесе до органите на храносмилането- съзнанието и душата.

Добро утро на всички, и прекрасен ден :)

Линк към коментар
Share on other sites

Нямам за съжаление почти нито един линк относно нещата с които се занимавам.

... информация, която приемам да речемв под форма на някаква си персонална "лудост"

Успях да открия няколко /сигурно са ти добре познати/ - мисля да прочета, интересно е.

http://www.crystalinks.com/crystal_healing.html

http://homepage.tinet.ie/~herbie/hwc.html

http://www.neatstuff.net/avalon/texts/know....html#cleansing

Колкото до "лудостта" всеки има своята "тиха страст" - някои го наричат хоби :) В тази връзка:

http://www.liternet.bg/publish5/ivdagnev/s...ormalnostta.htm

Болестите в най-голямата си част са процеси на излишък- тук медицината няма и не може да има правилно разбиране...

Вероятно имаш в предвид "традиционната" медицина, която съществува твърде отскоро в сравнение с други методи на лечение, прилагани от и в миналото...

Прав си, че болестта е форма на дисбаланс, но дисбаланс в енергията, породен от пре-разходването й, не-набавянето й, не-съхраняването й /в резултата на неумение, невъзможност или неразбиране/. Допълнителна енергия можем да получим от 2 източника: 1/ от енергията на други хора и 2/ самите нас - начините на генериране са различни за различните хора - умението да прощаваме, разделяне с "болезнености" от миналото, развиване /разширяване/ на съзнанието...

Да НЕ се приема негативността /неадекватността/, която волно или не някой се опитва да ни внуши; елементарен пример е да се посочи на дете по нетактичен, груб начин - "не можеш добре да рисуваш, пееш, смяташ..." и детето да приеме това за своя истина.

Смъртта е също такъв процес- трупът чисто физиологично бива подложен на такова изгаряне...ето защо труповете са доста добър "тор".

Бих казала, че това е един твърде "хирургичен" изказ :D - надявам се имаш чувство за хумор /моето е с лек "английски" привкус, но това не е беда :)/ - предполагам, че всяка органичност е по-добра тор от синтезираната химически...

Преди да се върши работа храненето не е хрранене, а е вид самоотравяне..

Ако човек се храни 10 години с растителна храна, дори и да не хапва нито което е с животински произход, може да си остане с месоядно съзнание...

Съгласна съм - в днешно време има достатъчно добри и ефективни начини за "самоотравяне" и пристрастяване :( - според "вкуса". Ако говорим конкретно за хранене - всички чудесни добавки, т.нар. Е-та , които е измислил човекът, за да може например златистоизпеченият му кроасан с ягодов пълнеж да е пухкав на небцето му.

Колкото до "месоядното" съзнание /за пръв път чувам такъв израз :rolleyes: / - може ли да се изразим по-благозвучно и да приемем, че нещо толкова естествено и "цветно" като любознателността е негово проявление? Защото когато човек търси нещо - той го намира - по един или друг начин...

...но не и на звукът- звукът предава много информация, и като  ставма въпрос за това- човек може  да се храни и със звук...

Музиката е Сетивност!

С пожелание на всички за един добре балансиран ден!

http://youtube.com/watch?v=58fc_6VbP0k

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Аз мисля, че когато човек яде генномодифицирани храни, самият той може да получи генно модифициране и да стане мутант.

Който иска, да си прави експерименти, но със себе си, а не с другите!

Линк към коментар
Share on other sites

А аз мисля, че Кристиян и Milena през цялото време говорят уж за едно и също нещо, а не се разбират, като се започне от получаването на информация и се стигне до самоотравянето...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...