Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Обичате ли някого...


maggee

Recommended Posts

Здравейте! Ще си позволя да изразя скромното си мнение и аз.

На думи - всичко изглежда прекрасно... Всички знаем как трябва да се отнасяме със себе си и света около нас. В зависимост от това - и той, и другите се съотнасят към нас.

Но, често е трудно. Хора сме всички и всеки има моменти, когато знанието не помага много. Всички грешим понякога и ако не беше така - нямаше да сме хора в училището "Земя".

На мен лично ми е лесно да обичам - всичко и всеки - когато съм в хармонична жизнена линия, когато съм влюбен, когато всички около мен са в резонансно на моето състояние. Когато съм сред величието на Природата, когато се докосвам до красотата на Изкуството, когато общувам с приятелите си, животните си или дори, когато мечтая...

Лесно ми е и да съм неутрален към тези, с които се разминавам.

Обаче, има дни, когато ми е много трудно да съм такъв.... Има дни, когато и себе си не мога да обичам дори.

Сигурно всеки ги е преживявал тези моменти.

Е, аз съм откровен и ще призная, че дори е имало дни, когато в мен са звучали следните думи на Оскар Уайлд /Моля, да ме простите за цитата, ако ви прозвучи крайно. Но, авторът с типичното си чувство за хумор така изразява творческия си гений понякога./

"Мечтая си да имам криле... за да се изплюя на всичко от високо!" - Оскар Уайлд

Е, понякога аз се чувствам и така.

Простете ми за откровеността.

Да Луциус,

страшно ми хареса мнението ти.

И аз имам такива моменти,трудно е понякога човек да живее със самият себе си!Като че ли по лесно е да се справиш със заобикалящият те свят,отколкото със мислите и чувствата във самия теб!

Много истинско и много човешко е това което си написал .Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 243
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз хич не съм от добряците и ще си кажа искрено мнението за LUCIUS - не ми харесва написаното! По точно това:

"Мечтая си да имам криле... за да се изплюя на всичко от високо!" - Оскар Уайлд

Не знам какво точно е имал предвид Оскар Уайлд, цитатът е изваден от контекста, но ... нещо в мен се бунтува срещу надменността и презрението на "смъртожадните". B) А иначе на кой не му е лесно да обича - всичко и всеки - когато е в хармонична жизнена линия. От това по-просто няма! Но когато се появят проблемите - да има желание да плюе върху хората - това не го разбирам! :angry:

До тук четях само шаблонизирани добряци. Ако бяхме всичките такива обичливи добряги, нямаше да сме 20 години в преход, а само 2 месеца.

Ян

Ян, къде щяхме да бъдем? Че именно такива личности изпълнени с презрение към обикновените простосмъртни (мъгъли), ни докараха до това дередже! :angry:

Не! Не мога да приема презрението към хората, което излъчват твоите постове LUCIUS! Не харесвам такива хора като теб. Откровеност за откровеност! Това е! Аз също не мога да се преструвам и да казвам на черното - бяло!

Да..., а май темата беше за обичта...? :(

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

И все още си е за обичта темата :)

Това, че не харесваме нещо, съвсем не означава, че не обичаме. Докато обича всичко (Светле!), човек се чувства свободен да избира това, което му харесва и да не избира това, с което не се чувства комфортно.

Друг е въпросът, ако човекът се чувства длъжен или принуден по някаква причина да се съгласи и да избере нещо, което не му харесва. А причини може да има много.... Тогава в душата ни свива гнездо змията на тъмнината.

Ако продължим по тази логика - всяка змия, която подаде главичка в ума и сърцето ни, е рожба на някакво наше собствено вътрешно ограничение, вътрешна не-свобода да изберем това, с което сме хармонични... И вместо да плюем или да се борим, може би просто да отворим прозорците си за виделината къде са ни оковите дето сами сме си сложили....

Линк към коментар
Share on other sites

Странно! Къде Ани видя презрение към хората в моите постове - за мен остава загадка.

Но, може и да й се е привидяло, т.к. тя ме идентифицира с омразния за нея филмов и литературен образ.... и друго не я интересува.

Жалко.

Мисля, че точно хората тук не са ограничени и не си вадят представа за някого без да го познават.... Или греша!?

Линк към коментар
Share on other sites

Ян, къде щяхме да бъдем? Че именно такива личности изпълнени с презрение към обикновените простосмъртни (мъгъли), ни докараха до това дередже! :angry:

Не! Не мога да приема презрението към хората, което излъчват твоите постове LUCIUS! Не харесвам такива хора като теб. Откровеност за откровеност! Това е! Аз също не мога да се преструвам и да казвам на черното - бяло!

Да..., а май темата беше за обичта...? :(

  LUCIUS спомена, че чувства света такъв каквото му е вътрешното състояние. А ти го награди със силата да ти докарва вътрешни състояния.

  Как се чувстваш на това дередже? Извисена над него? А "не харесвам", да не е "оплюеш"?

Линк към коментар
Share on other sites

Странно! Къде Ани видя презрение към хората в моите постове - за мен остава загадка.

Но, може и да й се е привидяло, т.к. тя ме идентифицира с омразния за нея филмов и литературен образ.... и друго не я интересува.

Жалко.

Мисля, че точно хората тук не са ограничени и не си вадят представа за някого без да го познават.... Или греша!?

Споко! Аз не съм типичен представител на хората тук.

Линк към коментар
Share on other sites

Странно! Къде Ани видя презрение към хората в моите постове - за мен остава загадка.

Но, може и да й се е привидяло, т.к. тя ме идентифицира с омразния за нея филмов и литературен образ.... и друго не я интересува.

Жалко.

Мисля, че точно хората тук не са ограничени и не си вадят представа за някого без да го познават.... Или греша!?

Така е, ние посрещаме по дрехите. Името и аватара които си си сложил, наистина са голямо изпитание. Ако имаш желание, може би е добре и малко разяснение. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Няма проблем, разбира се, че ще обясня щом се налага.

Откакто съм тук - само се обяснявам на ЛС. Това ме учудва, т.к. с това име съм и в други сайтове от години и на никого не му е направило впечатление, не е имал предубедености и т.н.

Причината е една единствена - според приятелите ми имам външна прилика с героя от филма, но с тази разлика, че моята коса е в пъти по-дълга.

Това е.

А да, ще направя и едно отклонение, стига да не съм нахален. Заедно с мен, тук се регистрира и един приятел - Албус.

Моля, не си вадете грешни изводи и за него :D

Всъщност, каквото и да си говорим сега - знам, че ще се сприятелим с времето.

Лятно настроение и усмивки!

Крис

Линк към коментар
Share on other sites

Няма проблем, разбира се, че ще обясня щом се налага.

Откакто съм тук - само се обяснявам на ЛС. Това ме учудва, т.к. с това име съм и в други сайтове от години и на никого не му е направило впечатление, не е имал предубедености и т.н.

Причината е една единствена - според приятелите ми имам външна прилика с героя от филма, но с тази разлика, че моята коса е в пъти по-дълга.

Това е.

А да, ще направя и едно отклонение, стига да не съм нахален. Заедно с мен, тук се регистрира и един приятел - Албус.

Моля, не си вадете грешни изводи и за него :D

Всъщност, каквото и да си говорим сега - знам, че ще се сприятелим с времето.

Лятно настроение и усмивки!

Крис

Крис, не знам до колко вярваш в силата на мисълта, но какъвто образ имат другите за теб, като магнит превличаш точно такива мисли. Отношението, което имат те към аватарът ти, ще се полепва и по теб. Нещо повече - дори и да се опитват да приемат доброто в теб, тяхното подсъзнание ще ти ги праща.

Това не е шега Крис. Много любов е нужна, за да се обича такъв образ. Висока летва. Подлагаш много хора на изпитание. Жива руска рулетка с дуло насочено към теб.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма проблем, разбира се, че ще обясня щом се налага.

Откакто съм тук - само се обяснявам на ЛС. Това ме учудва, т.к. с това име съм и в други сайтове от години и на никого не му е направило впечатление, не е имал предубедености и т.н.

Причината е една единствена - според приятелите ми имам външна прилика с героя от филма, но с тази разлика, че моята коса е в пъти по-дълга.

Това е.

А да, ще направя и едно отклонение, стига да не съм нахален. Заедно с мен, тук се регистрира и един приятел - Албус.

Моля, не си вадете грешни изводи и за него :D

Всъщност, каквото и да си говорим сега - знам, че ще се сприятелим с времето.

Лятно настроение и усмивки!

Крис

Привет от мен LUCIUS, споделям мнението ти относно обичта (написала съм го малко над твоето първо), по принцип не си длъжен на никого да даваш обяснения, въпрос на личен избор.

А тук(на Земята) във взаимоотношенията (дори и в този форум) се вижда, че идеята за всемирната обич и безпристрастната любов(или обич) на всеки към всеки си е все още една велика идея с безкрайно приближаване.

Дори обичта към един човек е променлива величина в рамките дори на един човешки живот.

Мисля че да изработиш уважение към някого не е равносилно на обич или любов.

А как обичаме......?Вече написах , че не го виждам по начина по който се описва в духовните литератури.За себе си мога да кажа , че съм твърде далеч от това състояние.Но все пак с безкрайно приближаване :) поне за сега.

Линк към коментар
Share on other sites

Крис, не знам до колко вярваш в силата на мисълта, но какъвто образ имат другите за теб, като магнит превличаш точно такива мисли. Отношението, което имат те към аватарът ти, ще се полепва и по теб. Нещо повече - дори и да се опитват да приемат доброто в теб, тяхното подсъзнание ще ти ги праща.

Това не е шега Крис. Много любов е нужна, за да се обича такъв образ. Висока летва. Подлагаш много хора на изпитание. Жива руска рулетка с дуло насочено към теб.

Значи им правя услуга, подлагайки на изпитание човеколюбието и всичко, което са научили по книга.

Радвам се, че и от мен ще има някаква полза тука :3d_046:

Сега сериозно. Силата на мисълта не е шега работа, прав си. Още повече фактът, че подсъзнанието не прави разлика между истина и лъжа и приема безусловно командите.

В една друга тема си позволих да изкажа мнение, че никога не приемам нищо лично, защото нито ми харесва чувството да съм обиден, нито ми харесва чувството да осъждам, нито ми е приятно да поставям хората в положение да ми се извиняват и аз да им прощавам.

Възгледите ми са либерални и бях напълно честен. Но, и там не ме разбраха и се заядоха с мен.

Тяхна воля. Все една черна овца трябва да има тука за колорит.... Нищо, че впоследствие все се оказва, че черните всъщност са по-бели от привидно белите ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Спомням си поста и темата.От тази гледна точка разбирам за какво иде реч, а именно, един истински безупречен войн нито скланя глава пред някого нито позволява на него да му се прекланят :) . Наистина, ника и аватара са добро да не кажа голямо предизвикателство :);) .

За черното - :yinyang: - дори и от това има нещо по- дълбоко. Винаги има :3d_133:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Цветовете, които всеки от нас вижда, са субективни - т.е. няма обективно и субективно бял и също такива черни. Всичко зависи от гледната точка. А иначе обективна е дъгата, която обича всички цветове.... като Бог.... има и жълто, и виолетово, и червено, и зелено.... Rainbow.jpg

По логиката на Дъгата светлината - бялата, съдържа всички цветове, а черната..... е липса на видима светлина. Затворени прозорци или отворени - ние избираме дали да виждаме светлината или да ни е черно. Бялата светлина (не белият цвят)си съществува обективно.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за загрижеността ти, braman! Но, пистолети с насочени и димящи цеви - има навсякъде, не само тук. И ще ги има винаги.

В този смисъл, сетих се за Оскар Уайлд, чиито думи цитирани от мен, всъщност станаха повод за началото да полемиките и насочиха внимание към мен и образа ми.

Мисля си, че сега всички тръбят наляво-надясно колко велик гений е Оскар, колко проникновени са словата му, колко обаятелен образа му....колко го харесват и колко го разбират, че даже и лични интерпретации на творчеството му правят... А по времето му - са го осъждали, заклеймявали и са съсипали живота, сърцето и психиката му.

Така е било и с Учителя, и с всички светли умове и духове, въплътени на тази огрухана и изтерзана планета.

Хората са странни същества - днес нещо не разбират и веднага спрятат кладата, а утре вече го възнасят и му правят пуджа! Удивително!

Линк към коментар
Share on other sites

Мда, наистина удивително.

...

В една друга тема си позволих да изкажа мнение, че никога не приемам нищо лично, защото нито ми харесва чувството да съм обиден, нито ми харесва чувството да осъждам, нито ми е приятно да поставям хората в положение да ми се извиняват и аз да им прощавам.

Възгледите ми са либерални и бях напълно честен. Но, и там не ме разбраха и се заядоха с мен.

Тяхна воля. Все една черна овца трябва да има тука за колорит.... Нищо, че впоследствие все се оказва, че черните всъщност са по-бели от привидно белите ;)

В другата тема аз казах "Никога е силна дума ..." и това беше достатъчно да го почувстваш именно като заяждане и то към теб лично :o

Нали никога нищо не приемаше лично?!

Линк към коментар
Share on other sites

"Хората са странни същества - днес нещо не разбират и веднага спрятат кладата, а утре вече го възнасят и му правят пуджа! Удивително!"

Това си е най-нормалното нещо. Тяхното развитие ги кара да си променят възгледа. Да, законите на еволюцията са удивителни. Христос не се е сърдил, че ще го разпънат. Иначе няма как после да ядът от Него. Евхаристия!

Линк към коментар
Share on other sites

тази огрухана и изтерзана планета.

Обичам тази планета! За една и съща планета ли говорим? За един и същ образ на планетата ни ли говорим?

earth-3d-space-tour-big.jpg

Аз виждам Рая, който Бог ни е подарил и го обичам безусловно - целия... А вие?

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявай, Диана, нямах предвид твоите думи, а съвсем друго - което няма как да копирам, т.к. касае ЛС.

Не съм ти отговорил в другата тема, не защото съм се обидил, а именно защото съм съгласен с теб, че думата "никога" е пресилено и емоционално казана.

Хора сме, всички грешим - аз също. Не мога винаги да съм разумен и безстрастен.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, LUCIUS :)

поздравления за откровеността ти!

Aз съм освободена от предразсъдаците на ника ти. Феноменът Хари Потър съм гледала и чела, но само първата книга и реших, че ми стига. :)

Kакто и в живота така и тук, в този форум, ако си малко различен не се приема радушно :) автоматично се задейства мисълтта на Егзюпери ... думите си показват езици една на друга... по памет. Може би затова често пищешите не изказват менние, а цитират. Това лично на мен не ми харесва защото така не "виждам" човека отсреща. Цитатите са една красива завеса :)

По темата ще кажа, че сега се уча да се приемам и обичам безусловно - трудно е.

може би, когато това стане ще ми бъде по лесно да приема хората каквито са, но това не е онази емоционалност наречена обич, която аз наричам валънтайнска.

ДА, Ани, аз казвам, че не изпитвам никаква, ама никаква обич дори бих казала, че изпитвам отврата от такива като Буш, например.

Смятам, че е лесно да обичаш хората по дифолт, а Буш как се обича?!? използвам това име защото е бита карта :)

И трябва ли да подтискаш крайната си неприязън само защото не отговаря на високия идеал?

Линк към коментар
Share on other sites

Крис, не можа добре да ме разбереш. Загриженоста ми е за тебе. Пистолета е в ръцете на дете.

Ха, ха, ха .... уфф.. че смешно!

braman, се загрижил за ..."дете с пистолет в ръцете".

А от къде знае braman, че този човек, LUCIUS, е дете? Ами ако е обратното?

Ани, не видях презрение към хората. Видях желание в цитата, да се издигне високо над всичко. Високо, може би над всичко земно или още по-точно над земната суета!? <_<:P Обикновенно така говорят малко хора, предимно два типа хора. Едните видяли и опитали от почти всичко. Другия тип хора видяли и опитали пак почти всичко , но от другия край на правата линия на дуалистичната философия. По-простичко едните опитали всичко по собственно желание, а другите пряко волята си. И двата типа мечтаят за Спокойствието на Небето, осъзнали суетата на земното съществуване. Но има разлика същественна между тях. Едните искат , но не могат да се откъснат и са някак привързани със здрави връзки със същата земна суета. А за другите земната суета им е нещо като параван.

Ми да, странни са понякога законите на еволюцията.

Нищо удивително, чиста завист.

Умрелият не може да се защити и опонира, за това е по-удобно да се хвали или укорява мъртвец.

Само суетните възгледи се променят, несуетните са вечни и точно те събуждат завистта и желанието да се властва над човек с непоколебими възгледи.

Линк към коментар
Share on other sites

Уважаема Донка, и аз обичам същата планета. И не само я обичам и въздишам както повечето - ами и правя много за опазването й. Но, наистина сме я превърнали в огрухана и изтерзана. Изумявам се как има хора, които "в името на науката" вършат безобразия и не виждат как стене природата, как един след друг ни напускат животински и растителни видове.

Това ме тревожи и съобразно възможностите и средствата си - умам учредени асоциации, за които надали е уместно да говоря тук..... Не за друго, ами пак криво ще ме разберат и ще ме обвинят във всички смъртни грехове :D

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...