Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Дворцовите карти в Таро.


Guest Мона

Recommended Posts

Напоследък обаче в комбинациите се падат доста съчетания от Рицари на различните бои заедно с Крале, а тяхното значение ми е малко мъгливо.

Какво значение са приели те във вашия опит?

При тълкуването на дворцовите карти в Таро, много от практикуващите, се сблъскват с редица типични и нетипични въпроси.

Дворците карти в Таро са пажовете, рицарите, кралиците и кралете. В някои колоди пажовете се наричат принцеси, а кралиците царици. Това, разбира се, е условно. Наименованията на дворцовите карти идват от времето на съсловната аристокрация, но това няма никаква връзка с актуалното им тълкуване. Понеже пажовете например, са с едно стъпало по-ниско в йерархията от рицарите и т.н., се смятат за по-млади от много таро-гадатели. Това обаче води единствено до объркване, защото просто не е вярно.

Ако се появи в подреждането Паж чаши например, той ще бъде индикация за зараждащо се чувство, или незряло поведение (но човекът може и да е на 55 години)! Зависи и от съседните карти.

В много подреждания, особено с по-малко карти, се появяват почти всички кралици, или всички крале, или всички рицари и... настава тотален хаос в мисълта на тълкуващия. Трудно е да се разбере коя дворцова карта значи реален човек (това не винаги е така) и коя просто индикира състоянието - проявление на елемента (дали са пентакли/земя, дали са от чаши/вода и т.н.).

Понеже аз съм привърженик на неусложнените подреждания - от по 3 карти и рядко с 9, често се падат три кралици, три краля и то на въпроси, на които не очаквам да се появят точно такива карти, доста се замислям и търся варианти - обикновено средната карта (от 3) означава реален човек, първата е същият този човек, но в един минал етап от развитието си, третата пък ще е той след като усвои елемента на боята, която носи средната карта. За да се появят само крале, кралици, рицари или пажове, означава, че израстването в обществото на конкретния човек е било подложено на силен натиск от една страна, и желание за социален успех, от друга.

Няколко рицаря един до друг и особено, ако по средата е Рицар пентакли, говорят за целеустремен човек, който вече е взел решение, но изчаква само подходящото време да действа, ако пък и след него Рицар мечове - съвсем.

Много е важно, практикуващите Таро да се идентифицират с някоя от дворцовите карти и ще разберат как във времето и в подрежданията те ще бъдат и ще стават ту Кралица пентакли, мечове (ако са жени) и т.н. или Крале мечове, чаши и т.н. (ако са мъже).

Намирам темата за изключително полезна в практическо отношение при усвояването на картите.

Опитът с дворцовите карти и доброто им тълкуване съставляват 50% от предвиждането на бъдещето в чисто събитиен план при картите Таро.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Доколкото разбирам Принцесите/Пажове обозначават потенцялът за реализация.., зародиша с аспекта на съответната боя...

Принцовете/Рицари обозначават действието.., устремът на реализация, но по скоро като повърхностно действие.., без необходимата дълбочина, която предшества "отговорността от собствените ни действия"...

от друга страна Кралицата е вече реализирано вътрешно разбиране на съответният елемент.., разгърнатият себеосъзнал се зародиш на Принцеста...

а Кралят - завършеността на действието и разбирането.., цялостта.., съвкупността от взето решение + поемането на отговорност относно действията ни...

понеже именно поемането на отговорността относно нашите действия.., разбирането, че причината за това, което изживяваме в нашата действителност е вътре в нас, а не навън в околните е това, което носи онази мощ, усещането за "владеене на себе си" и постигането на (себе)реализация...

вероятно изказването ми прилича на стрелба в тъмното по бързоподвижна мишена, но смятам че едно класифициране на Дворцовите по признак и боя при това от общото към частното ще спомогне значително за разбирането им...

поздрав...

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

ето няколко примера касаещи дворцовите:

миналата събота имах повод да организирам у нас тържество...

сутринта преди да тръгна на работа, при ежедневното ми хвърляне се паднаха: Принц Мечове, 4 Жезли, Принцеса Пентакли.., отдолу 10 Тояги...

усещах се наистина като на нож... и това донякъде бе свързано с онзи съсипан тираж, следствие на прибързаните действия обозначени от Принца на Жезлите, случка, която описах преди време...

в службата си се държах обострено по отношение на шефа си, готов да отхвърля всяка форма на натякване от негова страна.., беше ми писнало да се чуствам виновен и единственото което исках е да отърся това бреме от плещите си (10 тояги)...

бачках до към обед а после се прибрах за да потготвя партито което замислях (4 жезли)... всичко вървеше добре и аз бях от развитието на нещата... от време на време се замислях какво е точното послание на тази Принцеса Пентакли...

вечерта мина почти като по вода... с изключение на това че един приятел се пробвда да се спречка с мен, вменявайки ми вина относно факт, който ще се въздържа да спомена - отрязах го още в корен и го оставих да си мисли каквото си ще...

като цяло целият ден мина почти по масло, подчертан от бремето и нервното напрежение на 10ката жезли...

Принца на Меча доминиращ през този ден в мен, безцеремонно реагираше на това с оглед търсенето на вътрешния комфорт...

това, което забелязах обаче, бе че дори за миг не се замислих как би се почуствал този срещу мен...

не ми пукаше нито за последствията, нито за причините, нито за хората като цяло...

само тая принцеса не ми се изясни докраи...

2 пример: понеделник - Силата, Крал Жезли, 5 Жезли.., отдолу 9 Чаши...

не можах да разбера дали рязките ми действия като Принц на Мечовете от събота бяха влошили положението ми в службата или не, но се чуствах странно центриран... пак не ми пукаше, но не по онзи нахакан начин от събота...бях готов, а и имах енергията да свърша огромно количество работа и като цяло отвръщах на изпитателния поглед на шефа си с една полу-усмивка на устните си.., с точно премерени шеги на неговите опити да разбере защо пък така загадъчно съм се усмихнал и като цяло свърших си перфектно работата (че и отгоре)...

като следствие на това, мислех че нещата се стабилизират...

на следващият ден (вчера)- 3 Чаши, 2 жезли, Крал на Мечовете.., отдолу 6 Мечове...

наистина си вярвах че нещата се стабилизират... 3те карти за деня бяха подчертани от тази 6 Мечове и аз имах усещане за стабилизиране на нещата.., за уравновесяване на ситуацията ( 3 чаши + 2 жезли )...

Трябва да спомена, като доуточнение, че преди да се случи този гаф с онзи тираж ние наистина бяхме приятели с шефа, при това от доста отдавна, още преди да почна да бачкам за него и в тази 2ка карти аз наистина виждах а и чуствах това затишие...

следобед трябваше да изчезна от работа за малко да свърша едни други задълвения.., забавих се доста повече от колкото очаквах....

връщам се, а шефа едва ме видял на вратата и казва на новият ми колега - "а ето го лигльо бе (така ми казват на работа на шега), пък ти викаш че нема да дойде"...

прави още няколко опита да се пошегува с мен а аз му отвръщам опитвайки се да не звуча остро...

поглеждам в очите на колегата и съзирам объркването му...тогава ми присветна с кристална яснота, че шефа пак ме е обсъждал пред него и като цяло е мрънкал, така както си го знам ( а и съм го засичал) да мрънка...

не беше нужно да се убеждавам в този факт.., знаех го без да е нужно да се убеждавам...

в крайна сметка днес сутринта колегата ми потвърди това.., думите му бяха - "ами помрънка малко"... а аз му казах "не е било малко".., той просто се подсмихна...

днес се паднаха много странни карти - те нямат общо с Дворцовите но ще ги споделя, просто за да завърша този служебен трактат...

паднаха се: 10 Чаши, 5 Пентакли, Колелото.., а отдолу Смъртта...

по всичко личеше че нещо ще става днес... особено с това Колело и Смърта, като подчертаваща деня...

знаех че нещо старо ще отпадне и нещо ново ще дойде... не знаех само какво...

както и да е...при поредната физиономия от страна на шефа по повод един опит да се пошегувам с него почуствах един порив да го попитам какво му е... той каза - нищо... казах му че не е нищо, после ми стана много тъжно и млъкнах... той ме изгледа а аз излезох от офиса... малко по малко ме обзе едно хладно безсърдечие... чуствах как "късам синджира"... Спрях да му говоря.., избягвах погледа му... той ме попита ко ми е и аз на свой ред му казах "нищо", тои пак -"е как да е нищо", и аз му казах какво ми е..че ми е писнало от тая интрига... че съм на крачка ако не ме изгони той аз да си тръгна и че в крайна сметка не ми пука особено ко ша си помисли той и какво ще става в последствие...

нещата се пооправиха като цяло.., историята нататък ще я спестя понеже няма особено отношение към темата....

правя тези излиания просто за да разкрия моя сблъсък с Дворцовите карти, да изложа моята гледна точка - така, както я разбирам, а и за да дам на останалите начинаещи, като мен, тема за размисъл...

понеже е истина, така, както отбеляза Мона, че от известно време се говорят общи (не че са празни) приказки а те не разкриват особено практическите ни наблюдения и настоящото ни разбиране за картите...

този мой пост се получи малк дълъг, вероятно на някои ще се стори отегчителен.., но пък на мен не ми пука особено...

важното е просто, че донякъде ми олекна...

поздрав на всички...

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Напоследък обаче в комбинациите се падат доста съчетания от Рицари на различните бои заедно с Крале, а тяхното значение ми е малко мъгливо.

Какво значение са приели те във вашия опит?

При тълкуването на дворцовите карти в Таро, много от практикуващите, се сблъскват с редица типични и нетипични въпроси.

Дворците карти в Таро са пажовете, рицарите, кралиците и кралете. В някои колоди пажовете се наричат принцеси, а кралиците царици. Това, разбира се, е условно. Наименованията на дворцовите карти идват от времето на съсловната аристокрация, но това няма никаква връзка с актуалното им тълкуване. Понеже пажовете например, са с едно стъпало по-ниско в йерархията от рицарите и т.н., се смятат за по-млади от много таро-гадатели. Това обаче води единствено до объркване, защото просто не е вярно.

Ако се появи в подреждането Паж чаши например, той ще бъде индикация за зараждащо се чувство, или незряло поведение (но човекът може и да е на 55 години)! Зависи и от съседните карти.

В много подреждания, особено с по-малко карти, се появяват почти всички кралици, или всички крале, или всички рицари и... настава тотален хаос в мисълта на тълкуващия. Трудно е да се разбере коя дворцова карта значи реален човек (това не винаги е така) и коя просто индикира състоянието - проявление на елемента (дали са пентакли/земя, дали са от чаши/вода и т.н.).

Понеже аз съм привърженик на неусложнените подреждания - от по 3 карти и рядко с 9, често се падат три кралици, три краля и то на въпроси, на които не очаквам да се появят точно такива карти, доста се замислям и търся варианти - обикновено средната карта (от 3) означава реален човек, първата е същият този човек, но в един минал етап от развитието си, третата пък ще е той след като усвои елемента на боята, която носи средната карта. За да се появят само крале, кралици, рицари или пажове, означава, че израстването в обществото на конкретния човек е било подложено на силен натиск от една страна, и желание за социален успех, от друга.

Няколко рицаря един до друг и особено, ако по средата е Рицар пентакли, говорят за целеустремен човек, който вече е взел решение, но изчаква само подходящото време да действа, ако пък и след него Рицар мечове - съвсем.

Много е важно, практикуващите Таро да се идентифицират с някоя от дворцовите карти и ще разберат как във времето и в подрежданията те ще бъдат и ще стават ту Кралица пентакли, мечове (ако са жени) и т.н. или Крале мечове, чаши и т.н. (ако са мъже).

Намирам темата за изключително полезна в практическо отношение при усвояването на картите.

Опитът с дворцовите карти и доброто им тълкуване съставляват 50% от предвиждането на бъдещето в чисто събитиен план при картите Таро.

Така...

Значи, аз като начинаеща в картите Таро със сигурност стигнах до същият извод, че Дворцовите карти в никакъв случай не означават винаги конкретна личност като възраст или пол. Установила съм, че на мъж, може да се падне, примерно Кралица, но това всъщност да е самият той, неговите действия защото в даденият момент, влиянието, което го е обзело е примерно точно на Кралицата, която показва....Така, че освен всичко което Мона е описала и наистина е така, исках само да вмъкна и това уточнение, за което наистина съм сигурна, както може да излезе на жена....крал, рицар....Просто това показава, че в даденият момент е обзета от тези силни мъжки страни...

Ако някой е стигнал до този извод като мене, нека пише да обменим опит...

Редактирано от Иво
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Значи, аз като начинаеща в картите Таро със сигурност стигнах до същият извод, че Дворцовите карти в никакъв случай не означават винаги конкретна личност като възраст или пол. Установила съм, че на мъж, може да се падне, примерно Кралица, но това всъщност да е самият той, неговите действия защото в даденият момент, влиянието, което го е обзело е примерно точно на Кралицата, която показва....Просто това показава, че в даденият момент е обзета от тези силни мъжки страни...

Първо - честит имен ден на всички, много здраве, късмет и любов на именниците!!!

Ако на въпроси, задавани от мъже често се падат "женски" карти (кралици и някои пажове), това може да означава, че ключова фигура в ситуацията играе някаква конкретна жена (каква е по статут тази жена, се съди по боята на картите и по тяхното разположение). Съответно това се отнася и за "мъжките" карти в подреждания на жени.

За да си позволим да говорим за изява на мъжките/женски страни на дадена личност в даден момент, са необходими карти от големите аркани (става дума за психологически характеристики Анима/Анимус).

Линк към коментар
Share on other sites

Занимавам се с таро от съвсем скоро, няколко месеца, и може би естествено дворцовите карти са ми най-объркващи от всичките. Ясно е, че не винаги означават човек и неговата възраст и т.н., но най-трудното за разбиране поне според мен е кога означават определена личност в живота на питащия и кога негови собствени прояви и склонности. Ако гледам на някой друг като цяло ми е по-лесно да усетя коя карта е ролята на друг човек и коя неговото собствено поведение в случая. Обаче когато гледам на себе си, ми е почти невъзможно. Дворцовите карти, които първоначално отхвърлям, че не се отнасят до мен, после ме карат да се замисля: "ами ако това е неосъзнато поведение, което проявявам и не си давам сметка за него?" Общо взето, тогава настава една каша.

В края на миналия месец си бях направила една подредба на Келтския кръст за това какви са общите влияния над мен през този период (учудващо Келтския кръст ми е някак по-лесен за тълкуване от подредба само от три карти). Тогава по хоризонталата в кръга се паднаха три дворцови карти. Обърнат Крал на жезлите в позиция за близкото минало, Рицар на чашите за основата на проблема в момента и Рицар на мечовете за близкото бъдеще. Предполагам, че Рицарят на чашите указва характеристика на моя характер, понеже ми се е падал често и при други гледания, за емоционални отношения, и все пак не съм докрай сигурна, че това означава. Някой може ли да разтълкува трите дворцови карти така и да обясни?

Линк към коментар
Share on other sites

В края на миналия месец си бях направила една подредба на Келтския кръст за това какви са общите влияния над мен през този период (учудващо Келтския кръст ми е някак по-лесен за тълкуване от подредба само от три карти). Тогава по хоризонталата в кръга се паднаха три дворцови карти. Обърнат Крал на жезлите в позиция за близкото минало, Рицар на чашите за основата на проблема в момента и Рицар на мечовете за близкото бъдеще. Предполагам, че Рицарят на чашите указва характеристика на моя характер, понеже ми се е падал често и при други гледания, за емоционални отношения, и все пак не съм докрай сигурна, че това означава. Някой може ли да разтълкува трите дворцови карти така и да обясни?

Странен израз е поне за мен, "по хоризонтала в кръга", още повече, че при Келтския кръст, картите са номерирани и имат определени позиции.

Интересни карти ти се падат, които ясно показват емоционален проблем - ти си питала за общи влияния, но те говорят за конкретни.

Крал жезли обърнат, Рицар чаши, Рицар мечове - обърнатият крал говори за доста властолюбив човек, с параноична дори подозрителност към случващото се, което е Рицар чаши - касае конкретен човек и то "любимият човек" или любовните отношения с него; в подобна ситуация неминуемо се стига да Рицар мечове - студен и критичен анализ и поглед върху ситуацията, отдръпване, придружено с гняв и раздразнение, както и всичко, което се случва - на него се гледа язвително.

Като цяло моят извод за тези карти е следният: Чувствтата търсят изход и брод, спазването на преднамерена дистанция е излишно.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти за бързия отговор. Да, наистина звучи доста нелогично този израз, но го написах така, защото навсякъде срещам различно описание на подредбата на Келтския кръст, някъде с 9, някъде с 10 карти и на всяко място с различно описание на позицията. Но общо взето тези карти са съответно на 4-та, 1-ва и 6-та позиция.

Това, което си написала... много ме обърка, защото никак не мога да си го обясня. Като цяло имаше проблеми с "любимия човек", но те завършиха с Рицар мечове два месеца преди тази подредба. А периодът, за който картите би трябвало да са говорили, беше изпълнен с ходене по болници и общо взето нямаше нищо общо със сърдечни проблеми, по-скоро с голям страх и ужас. Аз ли съм властолюбивия, параноично подозрителен човек? :(

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти за бързия отговор. Да, наистина звучи доста нелогично този израз, но го написах така, защото навсякъде срещам различно описание на подредбата на Келтския кръст, някъде с 9, някъде с 10 карти и на всяко място с различно описание на позицията. Но общо взето тези карти са съответно на 4-та, 1-ва и 6-та позиция.

Това, което си написала... много ме обърка, защото никак не мога да си го обясня. Като цяло имаше проблеми с "любимия човек", но те завършиха с Рицар мечове два месеца преди тази подредба. А периодът, за който картите би трябвало да са говорили, беше изпълнен с ходене по болници и общо взето нямаше нищо общо със сърдечни проблеми, по-скоро с голям страх и ужас. Аз ли съм властолюбивия, параноично подозрителен човек? :(

Няма нищо объркващо. Келтският кръст е от 10 карти (който казва, че са с 9 аз не го разбирам това; аз дори слагам 12 карти, като допълнително добавям и по още 12), но това е друга тема.

Специално за тези три карти - кралят и двата рицаря няма значение кога са се случили, важното е, че ситуацията се е отразила много сериозно на твоята психика и е била значима като събитие.

Ходенето по болниците би трябвало да се отрази на позиция 8 и 9, за тези карти аз не знам, както и за останалите.

Таро отразява важните събития, които са важни не за нашето съзнавано Аз, а за несъзнаваното ни. Би било прекрасно ако осъзнаваме какви наистина са нашите необходимости и нужди, както и какво наистина желаем!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

бих искала да ви попитам за келтския кръст 9) позиция - рицар чаши; 10) -крал чаши

въприемам двата персонажа по различен начин, а същеевременно те са поредни..както в "боята", така и в подредбата..

бихте ли ми споделили градацията, нюанса?според вас:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

бих искала да ви попитам за келтския кръст 9) позиция - рицар чаши; 10) -крал чаши

въприемам двата персонажа по различен начин, а същеевременно те са поредни..както в "боята", така и в подредбата..

бихте ли ми споделили градацията, нюанса?според вас:rolleyes:

Няма два персонажа, има един: едното е характеристика на конкретен чове - Крал чаши. За мен двете карти значат едно: влюбен мъж. Важно е какво има на 7-ма позиция, както и за какво е направен Келтския кръст.

На този човек му липсва обаче реално изразяване на чувсвтата и затова предполагам, че на 7-ма позиция има или Голям Аркан или карта от боя мечове.

Линк към коментар
Share on other sites

"Няма два персонажа, има един: едното е характеристика на конкретен чове - Крал чаши. За мен двете карти значат едно: влюбен мъж. Важно е какво има на 7-ма позиция, както и за какво е направен Келтския кръст.

На този човек му липсва обаче реално изразяване на чувсвтата и затова предполагам, че на 7-ма позиция има или Голям Аркан или карта от боя мечове."

точно така е има 4 меча на 7 позиция :) интересна закономерност ..мерси за връзката

вероятно не съм се изразила ясно - нямах предвид конкретният случай (в примера бяха един персонаж)

Редактирано от Вятър*
Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Здравейте, интересна и позабравена тема е тази :)

Та, които спред вас са най-силните крале и кралици, от кои бои и защо са такива според вас. Как би стояла една Кралица жезли до Кралица чаши ... Или с какво ще разреши един конфликт Крал мечове, а Крал чаши - не. Как действат или бездействат главните дворцови карти? Как мислите вие?

И кога според вас те наистина ознчават хора и кога- не?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, интересна и позабравена тема е тази :)

Та, които спред вас са най-силните крале и кралици, от кои бои и защо са такива според вас. Как би стояла една Кралица жезли до Кралица чаши ... Или с какво ще разреши един конфликт Крал мечове, а Крал чаши - не. Как действат или бездействат главните дворцови карти? Как мислите вие?

И кога според вас те наистина ознчават хора и кога- не?

За мен най-силният крал като категоричност е Крал мечове, особенно в последна позиция. "рече и отсече" освен това на мойте карти образът му е досущ като на Хенри Осми-хвърчат глави, когато трябва да се взима окончателно решение,а е и много фаличен. И точно тази безпардонност го прави по- могъщ от всеки друг крал.Прилича ми на 10 меча.

От дамите за мен най-"богопомазаната" си остава Кралица Пентакли. Иска да има всичко и не се съобразява на кава цена, не страда от излишни скруполи, обича лукса. Кралица Жезли пък е по- "положителна" ,ако мога така да се изразя.По- мъдра и по-знеща, прилича ми на Императрицата.

А кога какво осначавата - това ми е доста трудно....Много време ми трябва за да определя и обикновенно искам помощ.

Линк към коментар
Share on other sites

Хубави въпроси :)

Та, които спред вас са най-силните крале и кралици, от кои бои и защо са такива според вас.

Кралица Мечове със сигурност.Общо взето заради решенията ,които взима и начина по които ги взима.Смятам,че на нея не могат да й повлияят странични фактори .Тя си има свое виждане за нещата.Студена е и решителна и би смазала жена,като Кралица Чаши и може би би могла да влезе в сериозен конфликт с Кралица Жезли . Здраво стъпила е на земята и не хвърчи така както например може да направи Кралица Чаши!Смятам ,че и умело може да си наложи мнението !Въобще смятам я за властна жена ,силна ... харесвам я тази кралица, много ! :)

От кралете това според мен е Крал Пентакли ,но не мога да ти обясня защо. <_< Не ми е много ясно и на мен :D

Как би стояла една Кралица жезли до Кралица чаши

Кралица Жезли ще засенчи според мен Кралица Чаши в компания да кажем.Кралица Жезли ми се струва по-общителна и уверена ,а другата някак тиха и свита!

Или с какво ще разреши един конфликт Крал мечове, а Крал чаши - не

Крал Мечове ще вземе бързо и адекватно решение на проблема.Ще погледне сериозно на нещата ,а и има бистър ум и това му помага да реши бързо конфликта ,като погледне реално на проблема пред които е изправен,до колкото Краля Чаши не умее според мен това.Той не може да взима решения ,защото е непостоянен в преценката си или желанията си.Краля Мечове е категоричен и краен и като каже нещо това е и точка ,а К-л Чаши може утре да промени мнението си и изобщо да реши да не се занимава в разрешаването на конфликта !

Ще пиша след малко още ... :)

Линк към коментар
Share on other sites

И кога според вас те наистина ознчават хора и кога- не?

Не мога да ти отговоря .Това е усещане кога е човек и кога не ! Дори и Крал Мечове наскоро ми излезе за първи път като конкретен човек.

В подредба от три карти на последна позиция някоя Кралица понякога значи,че ние ще се почувстваме в крайна сметка така.Например питаме за връзка и Кралица Мечове е последна ... възможно е това да е разочарование от отношенията,огорчение.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Рицар Пентакли е сигурен човек , но прекалено бавен ,муден дори!Знае какво иска и преследва целта си .Малко самотен ми е обаче,изолиран!Смятам,че този човек действа сам .Не разчита на друг!Ако питаш дали нещо ще се случи и тази карта ти излезе последна от три карти ,т.е. "бъдеще" то със сигурност ще стане ,но обикновенно отнема доста време - 1-ин ,2-ва месеца !Понякога се случва точно в периода за които се отнася въпроса ти.Това зависи от съседните карти!Друго не се сещам поне за сега :)

Линк към коментар
Share on other sites

Рицар Пентакли е сигурен човек , но прекалено бавен ,муден дори!Знае какво иска и преследва целта си .Малко самотен ми е обаче,изолиран!Смятам,че този човек действа сам .Не разчита на друг!Ако питаш дали нещо ще се случи и тази карта ти излезе последна от три карти ,т.е. "бъдеще" то със сигурност ще стане ,но обикновенно отнема доста време - 1-ин ,2-ва месеца !Понякога се случва точно в периода за които се отнася въпроса ти.Това зависи от съседните карти!Друго не се сещам поне за сега :)

А когато се яви като показател на връзката в подреждане за влюбени?Ако ставаше въпрос за други хора аз бих я изтълкувала,че в момента връзката им има стабилност,но понеже е за мен и знам ,че стабилноста липсва умувам какво друго иска да ми каже тази карта?Общо взето на последък тази карта и осмица жезли ме преследват.И в случая вътрешното ми усещане е,че Рицар пентакли не олицетворява даден човек а нещо друго иска да ми подскаже,но какво?Дайте мнения.Неговите карти в подреждането за влюбени бяха ;Визшия Жрец,7чаши и 8Жезли,цитирам неговите ,защото аз отдавна се отказах и както снощи писах сега той започва да поема инициятивата.

Линк към коментар
Share on other sites

А когато се яви като показател на връзката в подреждане за влюбени?

Значи ,че любовта е сигурна само че като гледам твоята несигурност може и това да значи!Рицарят е и предпразливост,но в общи линии говори за споделени чувства според мен!

Линк към коментар
Share on other sites

А когато се яви като показател на връзката в подреждане за влюбени?Ако ставаше въпрос за други хора аз бих я изтълкувала,че в момента връзката им има стабилност,но понеже е за мен и знам ,че стабилноста липсва умувам какво друго иска да ми каже тази карта?Общо взето на последък тази карта и осмица жезли ме преследват.И в случая вътрешното ми усещане е,че Рицар пентакли не олицетворява даден човек а нещо друго иска да ми подскаже,но какво?Дайте мнения.Неговите карти в подреждането за влюбени бяха ;Визшия Жрец,7чаши и 8Жезли,цитирам неговите ,защото аз отдавна се отказах и както снощи писах сега той започва да поема инициятивата.

Здравей! Според мен не е случайно усещането ти, че Рицарят не е конкретен човек. Най-вероятно си права. Би могло да означава, че връзката ви има нужда от време и усилия. Падал ми се е, когато съм питала за отношения и бих определила значението му като подобрение, но то идва бавно и постепенно.

Аз много обичам този Рицар, защото е сериозен и отдаден, не се отказва, а има твърда позиция и план, който стъпка по стъпка реализира.

Линк към коментар
Share on other sites

А когато се яви като показател на връзката в подреждане за влюбени?Ако ставаше въпрос за други хора аз бих я изтълкувала,че в момента връзката им има стабилност,но понеже е за мен и знам ,че стабилноста липсва умувам какво друго иска да ми каже тази карта?Общо взето на последък тази карта и осмица жезли ме преследват.И в случая вътрешното ми усещане е,че Рицар пентакли не олицетворява даден човек а нещо друго иска да ми подскаже,но какво?Дайте мнения.Неговите карти в подреждането за влюбени бяха ;Визшия Жрец,7чаши и 8Жезли,цитирам неговите ,защото аз отдавна се отказах и както снощи писах сега той започва да поема инициятивата.

Здравей! Според мен не е случайно усещането ти, че Рицарят не е конкретен човек. Най-вероятно си права. Би могло да означава, че връзката ви има нужда от време и усилия. Падал ми се е, когато съм питала за отношения и бих определила значението му като подобрение, но то идва бавно и постепенно.

Аз много обичам този Рицар, защото е сериозен и отдаден, не се отказва, а има твърда позиция и план, който стъпка по стъпка реализира.

Връзката има нужда от време и усилия-може би това е верният отговор!!!Благодаря ти!!!:3d_081:

Линк към коментар
Share on other sites

Карти за деня (днес)- обърнат Крал чаши+2 жезли+3 жезли.

Кога и как мога да разбера и различа дали дворцовата карта е друг човек,или съм аз ,или характеристика на емоциите, както в този случай от днес?

Единият от вариянтите е ,че мойте "преливащи" емоции/хормони :D се "кротват" и влизат в някакво русло.

Другият е,че някой /или аз ще се наложи да вземе решение (тъй като това е една от най-трудните задачи за Краля чаши) ,да си плати "мизата " за това?

Бихте ли помогнали и вие?

Линк към коментар
Share on other sites

Lifetime направи ми впечатление мнението ти за Кралица Жезли :) за това реших да пиша тук!Много интересно ,а аз имам коренно различно мнение за тази кралица!

Имаше период ,в които изобщо не знаех коя кралица съм и коя от 4-те да ми е сигнификатор.Спомням си че сложих на масата кралиците и попитах баща ми на коя приличам най-много :) Той каза "Кралица Жезли" защото в едната ръка държала жезъла ,а в другата цвете,т.е. опитвала се да контролира и да бъде властна жена ,но и нежна !

Много ме изненада баща ми тогава ,защото той по принцип нищо не разбира от Таро !

Линк към коментар
Share on other sites

Знаеш ли, аз самата не мога да си обясня защо реагирам така на Кралица жезли, самият й външен вид ме провокира по някакъв начин. Иначе всичко, което съм чела за нея се различава от моята представа. Но действително мисля, че без краля си, тя се превръща автоматично в Кралица чаши.

Баща ти вероятно правилно те е определил, именно защото не разбира нищо от Таро и няма предразсъдъци :)! А иначе често пъти човек колкото повече чете, толкова повече се обърква.

Но човек се променя и аз си мисля, че с времето придобива различни роли, различни образи. Ако днес се отъждествяваш с една Кралица, другия месец може вече да е друга. Така че подозирам, че възприятието ми може да се промени по-нататък, не знам.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...