Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Дворцовите карти в Таро.


Guest Мона

Recommended Posts

Карти за деня (днес)- обърнат Крал чаши+2 жезли+3 жезли.

Кога и как мога да разбера и различа дали дворцовата карта е друг човек,или съм аз ,или характеристика на емоциите, както в този случай от днес?

Единият от вариянтите е ,че мойте "преливащи" емоции/хормони :D се "кротват" и влизат в някакво русло.

Другият е,че някой /или аз ще се наложи да вземе решение (тъй като това е една от най-трудните задачи за Краля чаши) ,да си плати "мизата " за това?

Бихте ли помогнали и вие?

Понеже това беше подредба за деня - + дворцова крата ще поместя отговорът тук.

Крал чаши обърната се оказа друг човек разглезен и зле възпитан, неустойчив до хистеричност ,силно неудоволетворен, опитващ се да ме въвлече в дребни свади и сплетни,което поведение определено ме изненада, защото се различаваше от представата ми за човека.

Редактирано от shopkata
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

А какво мислите за Крал пентакли? Аз не знам какво да мисля за него, изобщо с кралете ми е доста объркана картинката, някой има ли впечатление от Пентакли, а и който и да е от другите крале, кога се появява, какъв човек показва, какви характеристики приема?

Линк към коментар
Share on other sites

Краля Пентакли е голямо дупе :)Нищо лично :) Има силно чувство за собственост и е доста ревнив !Обикновенно показва човека към когото сме привързани или имаме връзка!

Най-много харесвам Крал Жезли за отношения !Появи ли ми се и ако показва човека с когото имам връзка съм спокойна .Давам пример : 9 Пентакли,Крал Жезли,Слънце - това е за отношенията ми с човека до мен през следващия месец ! Чудесно :)

Крал Мечове също харесвам .Появи ли ми се за отношения си знам,че е време да вадя меча или някои друг ще го извади преди мен!Рядко показва човек и в повечето случай подсказва,че трябва да се вземе крайно решение!Появявал ми се е когато връзката ми с някой се е заплела изключително много и нещата са много объркани,сложни,трудни и както пише Мона само един меч може да разплете и оправи ситуацията !

Линк към коментар
Share on other sites

Би било добре, според мен, когато се анализират кралете от различните бои да се съпоставят със съотвестващите им кралици. Те еднакви ли са като послания? Не, не са. Но нали са от една боя, тогава откъде би идвала разликата :)

Всеки крал и кралица носят харакатеристиките си, но само и единствено това има значение по отношение на питащия - ако за един човек Кралица чаши е просто вятърничава и дори нелогична в поведението си, жена, то за друг, същата тази кралица би изиграла ролята на психотерапевт, добър приятел и верен помощник ...

И когато се анализират конкретни дворцови карти, добре е да си зададем въпроса: с какво този крал или кралица могат да помогнат в дадената ситуация (не само с какво биха навредили), и, никога да не забравяме за двойката противоположни тенденции, които носят всички дворцови карти: от пажовете до кралете.

И още нещо, което би имало връзка с асоциативния тест с картите таро (с темата): ако една жена усеща себе си като Кралица на мечовете, то нейната цел е да стане Кралица пентакли, но преди това тя трябва да премине през състоянията на Кралица чаши и кралица жезли. Само така тя би постигнала онази пълноценност на женствеността, за която всяка жена мечтае. Неслучайно слагам Кралица пентакли като цел и последна в тази поредица: пентаклите ни заземяват и правят от мечтите ни и идеите ни действителност, а това е и целта на всеки човек - да бъде щастлив тук на земята. Затова е изключително важно да включваме в анализа си и елементите, които олицетворяват съответните карти. Това се отнася не само за дворцовите карти, а и за всички карти в Таро.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

От скоро време си мисля,че Рицар Чаши не е толкова хубава карта за любовни въпроси и не знам защо всички й се радваме като я видим.Да,тя е влюбен човек ,но зависи от околните карти .Радвам й се толкова колкото се радвам на 2-ка чаши или 10-ет чаши.За мен Рицар Чаши не е толкова важна ,нито играе някаква особена роля в любовни ситуации.Също така съм забелязала ,че бързо отминава нейното влияние.Говорим за влюбване,не любов!Поне за мен влюбването и любовта са различни неща.Рицар чаши ,както и 2-ка чаши бледнеят пред обърнато Ас Пентакли и обърната 6 меча !!!

Обърнатият Рицар Чаши не ми харесва.Говори ми за прекалена емоционалност ,несдържаност и дори непостоянство!Не бих имала доверие на такъв човек ,а още по-малко когато говорим за любов!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте отново!!!На въпрос,какво ще направи той за връзката ни в следвашият един месец изтеглих следните карти:Рицар Пентакли,Рицар Чаши,и отново Паж Пентакли.Аз виждам само една трансформация,но Паж Пентакли така и не го разбрах,дали тази промяна ще е за добре или Рицаря Пентакли,който ми вдъхва по голямо доверие и сигурност е на първа позиция,което ще рече че отива е миналото?Вашето виждане за тези карти какво е?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте момичета.Картите ми за деня днес са 5М,Паж мечове и изпаднаха Крал жезли и Паж чаши.

Това струпване на дворцови карти съвсем ме обърка,изобщо нямам представа как да ги тълкувам.В началото на темата Мона пише ,че За да се появят само крале, кралици, рицари или пажове, означава, че израстването в обществото на конкретния човек е било подложено на силен натиск от една страна, и желание за социален успех, от друга.3d_111.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Рядко имам такова струпване на Дворцови карти. Засмях се. Стана ми наистина смешно. Попитах дали скоро ще има нов мъж в живота ми. Знаете точно какво имам предвид. Отговора беше Кралица Пентакли, Кралица Мечове и Крал Чаши :3d_146: Е, какво мислите? Дали настина ще е някой женен, но ценен :3d_146: , м?

Линк към коментар
Share on other sites

Замисляли ли сте се коя Кралица с кои Крал биха си подхождали като двойка и защо? Чудя се също защо точно Кралица чаши е любимата жена в гледания на мъже? Какво притежава тя че да има тази слава :)

Линк към коментар
Share on other sites

Любимците ми са Кралица пентакли-задоволената жена и Крал жезли-борещият се и защитаващ мъж, този който обгрижва.

Кралица чаши е жената, която всеки мъж иска за себе си, защото тя е чувствена, нежна, непротиворечаща, крехка и раздаваща се.

Линк към коментар
Share on other sites

Кралица Пентакли, Кралица Мечове и Крал Чаши - по тези карти мисля, че на този етап не ти е до нов мъж и не би допуснала скоро такъв в живота си. Крал чаши тук ми прилича на състоянието в което се намира Кралица мечове, а не конкретен човек.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Реших да споделя с Вас усещането си за Крал мечове. Това за мен е да действаш безкомпромисно, да си решен да говориш и да действаш без задръжки, да си помислиш, че няма какво да губиш. Да осъзнаеш, че един проблем толкова е наболял и да е достигнал предела си, че трябва да се реши.

Изпитах това, нищо и никой не можеше да ме спре в тази ситуация, осъзнавах и последствията, които можеха да следват. Разбрах смисъла на това да се действа, защото това е важно, а не да таиш в себе си всичко, което те мъчи, защото няма смисъл да мъчиш собствената си душа.

Да осъзнаеш отговорността също е аспект на картата.

Ето това за мен е крал мечове на трета позиция, а като преживяване е нещо много силно.

Комбинацията е Глупакът, 6 мечове, Крал мечове. А въпросът ли той няма значение:).

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Днес ми се падна една комбинация, която реших да споделя и която ми даде идея да напиша мнение в тази тема.

Картите са Кралица жезли, Колесница, Кралица пентакли, въпросът - как ще се развият отношенията ми с някого, при условие, че... Честно казано, стана ми смешно като я видях, като се погледнах сякаш в огледало в конкретната ситуация :)

Реших да ви предложа още няколко подобни комбинации с по две повтарящи се кралици/краля, които се отнасят както до мен така и до други хора - Висша жрица, Кралица чаши, Кралица жезли; Крал жезли, 7 жезли, Крал чаши; Кралица пентакли, Обесен, Кралица жезли; Кралица чаши, Кралица жезли, 5 пентакли.

Абстрахирайте се от факта, че не съм дала въпросите към тях и ако имате желание опитайте се да помислите върху тях - в коя комбинация става въпрос за един и същи човек, в коя - за различни, дори за това кого касае въпросът. Какви истории виждате в тези карти, за какви хора се отнасят? За какво ви говорят? За която и комбинация да се хванете няма значение, достатъчно са като избор :) Предложете и ваши, за да обсъдим различни варианти :)

Линк към коментар
Share on other sites

Кралица чаши, Кралица жезли, 5 пентакли.

Тук въпросът не е важен ,а картината е ясна -това е образът на невъзможната любов (5п) .Участват жена-обичана ,мечтана ,тази ,която придава смисълът на битието на един мъж, но има и съпруга тук .От тези карти не личи изход от ситуацията поне за дълъг период от време.

Висша жрица, Кралица чаши, Кралица жезли

Тук ми е по-интересно.Мисля ,че в зависимост от въпроса може да има 2 тълкувания.Ако въпросът е какви са чувствата му например и няма данни да друга жена картите показват как една жена включва образите както на мечтаната ,обичана жена ,така също и на жената приятел, съпругата.Може да показват и тенденция към задълбочаване на връзка и развитие на отношенията.Ако ситуацията е друга обаче ,тези карти просто говорят за различни жени.

Lifetime , за другите комбинации се затруднявам да тълкувам без въпроса-идват ми различни начини за тълкуване в зависимост от ситуациите ,така че ако ти имаш опит вече с тези съчетания би ли споделила.Разбирането на дворцовите карти е едно от предизвикателствата в Таро. :)

Редактирано от Минотавър
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Имам един въпрос относно Кралица мечове на последна позиция! Попитах какво е отношението на едно момиче към мен - Паж мечове, Слънце и Кралица мечове! Въпросът ми е коя е Кралицата? Аз или тя? Ако искате споделете и какво мислите за картите! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Имам един въпрос относно Кралица мечове на последна позиция! Попитах какво е отношението на едно момиче към мен - Паж мечове, Слънце и Кралица мечове! Въпросът ми е коя е Кралицата? Аз или тя? Ако искате споделете и какво мислите за картите! :)

'Деяна, я думаю, что она к тебе относилась как к Пажу мечей, Но ее мнение поменялось после Солнца. И теперь ты для нее Королева Мечей.

Королева Мечей- свободная во всех смыслах, умная, серьезная женщина.

Солнце- ее прозрение и смена мнения. Как ожог.

В любом случае, относится к тебе с настороженностью.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Наталия и има защо да се отнася така! Тя обаче никак не ми прилича на тази Кралица, защото е безкрайно злобна, долна и без абсолютно никакъв мозък в главата си или поне не умее да го използва добре. Може би показва някаква друга част от нея. Сигурно страда заради загубата си! Не знам ....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Моля за вашето мнение при тълкуването на следната комбинация. Кралица мечове, Крал пентакли, Рицар чаши - на въпрос: Какво съм аз за Х?

Може ли, в случая, Рицар чаши да отразява чувствата на двама ни или е характеристика на Крал пентакли? Предварително ви благодаря.

Редактирано от romanova
Линк към коментар
Share on other sites

Има нещо, което ме тормози при дворцовите карти и това е тяхната позиция. Има общо и с въпроса на Романова, макар че при Кралица меча нещата обикновено са по-различни, по-сложни и изобщо по-някакви. Мен ми идват много идеи с тази комбинация, но не се ангажирам с никоя. Върти ми се в главата някаква история със странични обстоятелства, той женен ли е?

Преди ми правеше впечатление, че като се появявам аз в подредбата като някоя кралица, то тя е на втора позиция. Колкото повече време минава, толкова повече се отказвам от това убеждение. Искам да попитам за мнението ви, правило ли ви е конкретно впечатление при какви случаи самите вие се явявате на определена позиция, като коя кралица, или каквото ви дойде на ум.

Линк към коментар
Share on other sites

Има нещо, което ме тормози при дворцовите карти и това е тяхната позиция. Има общо и с въпроса на Романова, макар че при Кралица меча нещата обикновено са по-различни, по-сложни и изобщо по-някакви. Мен ми идват много идеи с тази комбинация, но не се ангажирам с никоя. Върти ми се в главата някаква история със странични обстоятелства, той женен ли е?

Преди ми правеше впечатление, че като се появявам аз в подредбата като някоя кралица, то тя е на втора позиция. Колкото повече време минава, толкова повече се отказвам от това убеждение. Искам да попитам за мнението ви, правило ли ви е конкретно впечатление при какви случаи самите вие се явявате на определена позиция, като коя кралица, или каквото ви дойде на ум.

Lifetime, благодаря на теб и Деяна за отговорите. Попитах за странично мнение, защото комбинацията ме озадачи. Става въпрос за съпругът ми, с когото в момента сме в доста обтегнати отношения и отговора на картите, меко казано, ме изненада. Много ми е трудно тълкуването при комбинации само с дворцови карти, но явно не само на мен.smile.gif Тези странични обстоятелства, за които пишеш, възможно ли е да се тълкува като наличие на друга жена в живота му, предвид присъствието на Рицар чаши в подредбата?

Линк към коментар
Share on other sites

Има нещо, което ме тормози при дворцовите карти и това е тяхната позиция. Има общо и с въпроса на Романова, макар че при Кралица меча нещата обикновено са по-различни, по-сложни и изобщо по-някакви. Мен ми идват много идеи с тази комбинация, но не се ангажирам с никоя. Върти ми се в главата някаква история със странични обстоятелства, той женен ли е?

Преди ми правеше впечатление, че като се появявам аз в подредбата като някоя кралица, то тя е на втора позиция. Колкото повече време минава, толкова повече се отказвам от това убеждение. Искам да попитам за мнението ви, правило ли ви е конкретно впечатление при какви случаи самите вие се явявате на определена позиция, като коя кралица, или каквото ви дойде на ум.

Не само теб те тормози позицията на дворцовите карти :P.

При мен съм забелязала, че тези карти са обикновенно на първа или трета позиция, рядко на втора. Когато са ми излизали на трета, ми е правило впечатление, че съм аз. Излизам и като крал и като кралица. Виждала съм се като кралица пентакли, крал мечове, крал пентакли. Това се сещам сега.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз се определям или с първата Кралица или последната, но много зависи как съм задала въпроса и за какво се отнася. Съобразявам се с това. Сто процентова Кралица Жезли съм и ако я видя зная, че съм аз. Това обаче също си има изключения. Общо взето всичко е понякога :) Въпрос на усещане.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...