Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Дворцовите карти в Таро.


Guest Мона

Recommended Posts

Какво е отношението на някой към друг - Паж пентакли, Крал жезли, Жрицата.

Паж пентакли е нивото на опознатост, но тук имаме едно противоречие и те са свръхочакванията на Крал жезли за самия себе си - те не са подплътени с практичност, те са ефимерни и са по-скоро пожелателни.

Дори не мисля, че тук има отношение, другият се опитва чрез втория да се опознае и да получи оцценостяване, а това е много егоистично, то се подчертава и от Висшата Жрица.

Не зная какво си мислите за нея, но и тя, като Магът е проявление на един чудовищен егоизъм, не във всички гледания, разбира се. Но в това гледане, е.

Таро понякога е много сложно за тълкуване. И от три карти може да видите 20 карти, както и в случая, но и те - няма да донесат прозрение за питащия, защото той просто не е упоменат като действащ фактор. Той просто си пита нещо.

Аз тази комбинация така и не можах да си я изтълкувам, все едно всичко беше много сложно, а то се и оказа таковаsmile.gif

Наистина си питах ей така.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ще се случи ли нещо - Асо жезли, Кралица меча, Асо чаши.

Тук има конкретен човек, аз мисля, че е жена, която има идея за това, което питам, жена която е силна в дадена област, сама. Виждам и сила, размах. Като застъпничество за идея, подкрепа. Властна жена, жена с положение или крайно решение, което е взето и нещата зависят от нея. Ситуация при която ще се наложи да се действа или мисли крайно. Но с това Асо чаши накрая ми убягва силата на кралицата. Попадане под властта на емоция.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се случи ли нещо - Асо жезли, Кралица меча, Асо чаши.

Тук има конкретен човек, аз мисля, че е жена, която има идея за това, което питам, жена която е силна в дадена област, сама. Виждам и сила, размах. Като застъпничество за идея, подкрепа. Властна жена, жена с положение или крайно решение, което е взето и нещата зависят от нея. Ситуация при която ще се наложи да се действа или мисли крайно. Но с това Асо чаши накрая ми убягва силата на кралицата. Попадане под властта на емоция.

Жена -нестинарка.Има и болка ,и мисъл и сила,и размах.Тя има нужда от менче вода на финала...да и върви..Друг езически наш си обичай.

Линк към коментар
Share on other sites

Как ще реагира Т.П. като види работата,която съм сършила за нея?

Сила-Паж Пентакли-Кралица меч.

Свързвам Т.П. с Кралица мечове, а Паж Пентгакли ми говори,че ще подходи емоционално и леко неадекватно:whistling:

Силата като първа карта ми убягва в значението си.

Като цяло ,мисля да отложа срещата си с Т.П. за днес.

Линк към коментар
Share on other sites

Как ще реагира Т.П. като види работата,която съм сършила за нея?

Сила-Паж Пентакли-Кралица меч.

По-скоро те подценява. Силата не говори за големи емоции, а тъкмо напротив. Ще приеме нещата чисто практично, но това дали ще те зарадва, не знам. По-скоро не.

И други неща има, но сега нямам време. Не виждам причина да отлагаш срещата си, в това което правиш за нея, бих казала, че си начинаеща и нямаш много опит, но пък имаш ентусиазъм и интересни идеи.

Линк към коментар
Share on other sites

Как ще реагира Т.П. като види работата,която съм сършила за нея?

Сила-Паж Пентакли-Кралица меч.

Свързвам Т.П. с Кралица мечове, а Паж Пентгакли ми говори,че ще подходи емоционално и леко неадекватно:whistling:

Силата като първа карта ми убягва в значението си.

Като цяло ,мисля да отложа срещата си с Т.П. за днес.

Мисля ,че си права да отложиш срещата ,LuAn. И аз свързвам Кралицата Меч с Т.П. Бих добавила и липса на такт от нейна страна, което ще иницира това й поведение. Като и да усещам и кофти бекграунд... което я осакатява по някаъв начин. Ти ще кажеш.

Линк към коментар
Share on other sites

Как ще реагира Т.П. като види работата,която съм сършила за нея?

Сила-Паж Пентакли-Кралица меч.

По-скоро те подценява. Силата не говори за големи емоции, а тъкмо напротив. Ще приеме нещата чисто практично, но това дали ще те зарадва, не знам. По-скоро не.

И други неща има, но сега нямам време. Не виждам причина да отлагаш срещата си, в това което правиш за нея, бих казала, че си начинаеща и нямаш много опит, но пък имаш ентусиазъм и интересни идеи.

Благодаря, Ивета,

За подценяването, честно не знам, Т.П. винаги е била на ръководни длъжности. За мен не може да се каже,че съм начинаещ и без опит (на практика 15 години), но при всяка зададена работа се чувствам така и се старая като новобранец. Когато можеш,сподели какво още ти хрумва. Така или иначе зе днес не остана много време за среща с Т.П.

...И може би наистина няма да се зарадвам , но и практичното приемане ме устройва :thumbsup1:

Редактирано от LuAn
Линк към коментар
Share on other sites

Как ще реагира Т.П. като види работата,която съм сършила за нея?

Сила-Паж Пентакли-Кралица меч.

Свързвам Т.П. с Кралица мечове, а Паж Пентгакли ми говори,че ще подходи емоционално и леко неадекватно:whistling:

Силата като първа карта ми убягва в значението си.

Като цяло ,мисля да отложа срещата си с Т.П. за днес.

Мисля ,че си права да отложиш срещата ,LuAn. И аз свързвам Кралицата Меч с Т.П. Бих добавила и липса на такт от нейна страна, което ще иницира това й поведение. Като и да усещам и кофти бекграунд... което я осакатява по някаъв начин. Ти ще кажеш.

Благодаря, frost,

Може би съм предала притеснението си в картите, защото и аз ги усещам кофти, а като "външно" всичко изглежда наред. Осакатявам се аз,защото, както писах по-горе, вземам всичко прекалено навътре и влагам излишно старание и притеснение..

Редактирано от LuAn
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Ивета,

За подценяването, честно не знам, Т.П. винаги е била на ръководни длъжности. За мен не може да се каже,че съм начинаещ и без опит (на практика 15 години), но при всяка зададена работа се чувствам така и се старая като новобранец. Когато можеш,сподели какво още ти хрумва. Така или иначе зе днес не остана много време за среща с Т.П.

Ти по-добре се изрази: така се чувстваш. За това съдя по Паж Пентакли, може би ти липсва достатъчно смелост и нахъсаност. След като имаш 15 години опит, би трябвало и Таро да го индикира поне с Кралица пентакли, не с Паж пентакли (тук има сериозно противоречие) - поработи върху този образ, и това веднага ще се отрази и на картите. По-късно ще пиша повече, щото тук Кралица меча си и ти също така, два женски образа в едно; в известен смисъл дори и си приличате с тази жена. Хайде, до после.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се случи ли нещо - Асо жезли, Кралица меча, Асо чаши.

Тук има конкретен човек, аз мисля, че е жена, която има идея за това, което питам, жена която е силна в дадена област, сама. Виждам и сила, размах. Като застъпничество за идея, подкрепа. Властна жена, жена с положение или крайно решение, което е взето и нещата зависят от нея. Ситуация при която ще се наложи да се действа или мисли крайно. Но с това Асо чаши накрая ми убягва силата на кралицата. Попадане под властта на емоция.

Първо това не е формулировка на въпрос, но ти явно не искаш да споделиш целия въпрос, което е разбираемо.

По-окована Кралица меча, аз не съм виждала или съм виждала, но такъв е израза. Кралица между две Ас-а; между две слаби аса, не че другите Ас-а са силни, с изкл. на Ас пентакли, но пак с условие.

Кралицата е между някакво нейно желание и очакването на помощ от същата тази кралица. Малко неустановена позиция и много страх има в тези карти. Ако имаше меча, щеше да е друго.

И за да направя препратка и към Вуду Таро, ако тази Кралица наистина беше мамбо, тя щеше да действа, но заобиколена от морето от несъзнаваност и липса на концепция, няма да стане, поне на този етап. Решението на нещото е в ръцете на точно тази Кралица меча, но засега тя не знае какво да направи, все още има какво да научи за себе си и кой е правилният начин.

Линк към коментар
Share on other sites

За мен не може да се каже,че съм начинаещ и без опит (на практика 15 години), но при всяка зададена работа се чувствам така и се старая като новобранец. Когато можеш,сподели какво още ти хрумва. Така или иначе зе днес не остана много време за среща с Т.П.

...И може би наистина няма да се зарадвам , но и практичното приемане ме устройва :thumbsup1:

Най-силно впечатление в твоята комбинация ми направи Силата на първа позиция и продължението й в Кралица меча, а пътят до там е Паж пентакли. Това е перфектен образ на твоята самооценка и страха да не бъдеш отхвърлена - Силата в лицето на една Кралица на мечовете. Реагираш както би реагирало едно дете - Паж пентакли, но аз мисля и че това е като цяло, твоя личностна характеристика, която се бори между това да изглежда силна, т.е. да не изразява много чувствата си, но и да бъде интелектуална, силна и казваща твърдо "не".

Тази комбинация всъщност изобщо не е дворцова, а е за темата Карти Таро на прехода, защото отразява твоята концепция за справянето ти със социалните ти ангажименти и отношението ти към много неща: брак, връзки, отношения с други хора, справедливост-неправда. Огромен вътрешен бунт, но недобре изразен досега и много скрита агресия.

Виждам препратки и към отношението ти към женствеността изобщо. Понякога трябва да се върнем назад, когато сме били деца и да си спомним кои са ни били любимите приказки, които честичко сме препрочитали: много е вероятно в тази съкровищница да открием и нашето лично съкровище и ключ към собствената ни психика, която крие своите тайни.

:)

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

За мен не може да се каже,че съм начинаещ и без опит (на практика 15 години), но при всяка зададена работа се чувствам така и се старая като новобранец. Когато можеш,сподели какво още ти хрумва. Така или иначе зе днес не остана много време за среща с Т.П.

...И може би наистина няма да се зарадвам , но и практичното приемане ме устройва :thumbsup1:

Най-силно впечатление в твоята комбинация ми направи Силата на първа позиция и продължението й в Кралица меча, а пътят до там е Паж пентакли. Това е перфектен образ на твоята самооценка и страха да не бъдеш отхвърлена - Силата в лицето на една Кралица на мечовете. Реагираш както би реагирало едно дете - Паж пентакли, но аз мисля и че това е като цяло, твоя личностна характеристика, която се бори между това да изглежда силна, т.е. да не изразява много чувствата си, но и да бъде интелектуална, силна и казваща твърдо "не".

Тази комбинация всъщност изобщо не е дворцова, а е за темата Карти Таро на прехода, защото отразява твоята концепция за справянето ти със социалните ти ангажименти и отношението ти към много неща: брак, връзки, отношения с други хора, справедливост-неправда. Огромен вътрешен бунт, но недобре изразен досега и много скрита агресия.

Виждам препратки и към отношението ти към женствеността изобщо. Понякога трябва да се върнем назад, когато сме били деца и да си спомним кои са ни били любимите приказки, които честичко сме препрочитали: много е вероятно в тази съкровищница да открием и нашето лично съкровище и ключ към собствената ни психика, която крие своите тайни.

:)

Ивета, благодаря за отговора. Интересно е как таро отговаря на това, което само си е решило,че е важно. В случая си много права за моето отношение към нещата,които си изброила. Определено след твоя отговор имам много поводи за размисъл.

По въпроса, все още не мога да дам отговор, защото събитието в момента тече:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Как ще реагира Т.П. като види работата,която съм сършила за нея?

Сила-Паж Пентакли-Кралица меч.

Свързвам Т.П. с Кралица мечове, а Паж Пентгакли ми говори,че ще подходи емоционално и леко неадекватно:whistling:

Силата като първа карта ми убягва в значението си.

Като цяло ,мисля да отложа срещата си с Т.П. за днес.

Освен всички изписано по-горе, имаше и много буквален израз на случилото си. Сега Т.П. виждам като Силата, защото защото се възползва от позицията,която й е дадена. Себе си виждам в Кралица Меч, защото постъпих хладнокръвно, с разработена тактика, с вярна предварителна визия на това, което ще се случи и точна оценка на ситуацията. Пажът също се появи - оказа се много млад човек,който изпълняваше ролята на посредник между Т.П. и мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Как ще реагира Т.П. като види работата,която съм сършила за нея?

Сила-Паж Пентакли-Кралица меч.

Свързвам Т.П. с Кралица мечове, а Паж Пентгакли ми говори,че ще подходи емоционално и леко неадекватно:whistling:

Силата като първа карта ми убягва в значението си.

Като цяло ,мисля да отложа срещата си с Т.П. за днес.

Освен всички изписано по-горе, имаше и много буквален израз на случилото си. Сега Т.П. виждам като Силата, защото защото се възползва от позицията,която й е дадена. Себе си виждам в Кралица Меч, защото постъпих хладнокръвно, с разработена тактика, с вярна предварителна визия на това, което ще се случи и точна оценка на ситуацията. Пажът също се появи - оказа се много млад човек,който изпълняваше ролята на посредник между Т.П. и мен.

Само дето възползването от положението е по-скоро Кралица Мечове,

а хладнокръвното справяне със ситуацията е Силата - според мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Много ми се иска да споделя една комбинация тук, не само заради наличието на дворцовите карти, а и заради това как Таро дава точна и ясна картина. Мисля си, че Таро е много повече от едно просто Да и Не. И никога не е еднозначно. То показва ситуацията до най-малкия детайл.

На въпрос ще се срещна ли с мой близък приятел до 1 седмица -оговорът беще: 7 жезли, Кралица Чаши, Крал Пентакли.

Само след час седях на една маса с него и влязохме в ролите на дворцовите карти като по поръчка. Да уточня. че за усещането на Кралицата не се съмнявах, но ме учуди Кралят Пентакли, защото не очаквах да видя борба в него да се затвори и дистанцира до неузнаваемост Направо ме изуми точността на картите. Толкова точно бяхме обрисувани....Както и да е.Споделям я именно заради нагледността, с която се изрази Таро, точна като отрязана с нож.

Понякога ние наистина не сме готови за отговорите му. Или просто не ни се иска да ги видим

:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Много ми се иска да споделя една комбинация тук, не само заради наличието на дворцовите карти, а и заради това как Таро дава точна и ясна картина. Мисля си, че Таро е много повече от едно просто Да и Не. И никога не е еднозначно. То показва ситуацията до най-малкия детайл.

Напълно съгласна. Дава отговори ,но аз поне ги тълкувам "post faktum''. До този момент на живо единствено руските цигани са ме изумявали с тяхната детайлност при тълкуването на Таро. Просто са невероятни...Могат и казват време до дни,характеристики на хора и събития с невероятна точност. ...Да си призня срещала съм се само с Индийци още, но такава точност според мен притежават само Руксите цигани ,,

Линк към коментар
Share on other sites

Изумително детайлни са, и е факт, че трябват години сериозна работа, докато постигнеш синхронизация с езика на Таро. Имам чувството, че едва сега се докосвам до символите и установявам силна връзка с..... как да го нарека не знам. Невероятни детайли, точни и безапелационни. Даже си мисля и нещо друго, че Таро не се разкрива пред всеки, наистина пуска тест и малцина се докосват до същността. Велико е. Понякога те приземява, дръг път шамаросва, или пък ти говори мило, сякаш те успокоява.....друг свят е това....интересен, необятен....

Колкото до циганите, те са едни от наи-древните народи и са притежатели на част от тайната на Тот.За руските не знам, сигурно е така, но в Индия със сигурност

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте, искам да ви попитам за една комбинация- паж чаши, 10 меча, крал чаши. Въпросът е дали ще съм с определен човек на определен ден. Според мен картите говорят за голяма емоционалност. Паж чаши говори за зараждащо се чувство,което сякаш е убито от 10 меча,но след което идва крал чаши,което би могло да ми говори,че болката и невъзможността на 10 меча само засилват чувството в лицето на крал чаши.Но крал чаши говори и за човек с непостоянно мнение,може би отговор още няма.Преди няколко дни зададох въпрос,как ще се развият нещата на същият този ден и резултатът беше -звездата, императорът, отшелникът. Три големи аркана,които за мен блокират всяка надежда за положителен отговор.

Предварително благодаря за мнението ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, искам да ви попитам за една комбинация- паж чаши, 10 меча, крал чаши. Въпросът е дали ще съм с определен човек на определен ден.

звездата, императорът, отшелникът.

По първите ти карти - не мисля, че ще си с този човек. Искаш много да си с него. Има нещо, което стои между вас. Също интриги има или някой иска да ги заформи и да действа с тях.

По вторите - ужасно тежки карти като развитие изобщо. Няма да има такова. Трудни отношения, отдалечаващи се, залязващи...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Да споделя една изцяло дворцова комбинация :)

Въпросът е как да се излезе от ситуация?

Кралица чаши, Кралица пентакли, Рицар чаши.

Тълкувам комбинацията, като подарък, символ на уважение и почит, дори възхищение, който Кралица пентакли получава от Рицаря.

Един заслужен поклон, пред Кралица пентакли, която е засвидетелствала достойнството и превъзходството си, доказвайки, че нейна е тежката дума.

Вие какво мислите?

Редактирано от Йордан Анов
Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът е как да се излезе от ситуация?

Кралица чаши, Кралица пентакли, Рицар чаши.

Големи емоции има тук. Мисля, че има приятелство, има и други хора. Има и проблем или само питащия си мисли, че е такъв. Ако кралица пентакли беше последна щеше да е друго, щеше да има изход от ситуацията, но с рицар чаши не мисля. А може и да не се излезе изобщо скоро от тази ситуация.

Дори да има ясно заявена позиция, не мисля, че тя ще има резултат. Доста емоционално се реагира.

Линк към коментар
Share on other sites

Едно въпросче и от мен.Ще отида ли до София в понеделник?

ПажМ,ПажП,КралицаЧ

Няма карта показваща пътуване,но си мисля ,че се отнася за трима човека.Как мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, сега се уча да тълкувам -

струва ми се, че няма пътуване и то заради бездействие от твоя страна, като че ли ти се дава - мислено е, има стъпки натам, но накрая ти самата се отказваш...

...освен ако Кралицата не показва доволство от резултата...

Пиши да видим дали се е случило :)

Линк към коментар
Share on other sites

Едно въпросче и от мен.Ще отида ли до София в понеделник?

ПажМ,ПажП,КралицаЧ

Няма карта показваща пътуване,но си мисля ,че се отнася за трима човека.Как мислите?

Здравей Златна,

не ми прилича на трима човека, а на три състояния през които ще преминеш. Желанието ти е огромно, и правиш всичко възможно да уредиш това пътуване, но засега е само на ниво планиране. Освен това, заради Паж мечове ще има доста неприятни моменти. Всъщност имаш всички шансове това пътуване да се осъществи и да останеш доволна, но ще минеш през доста нагласи.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...