Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Що е Щастие?


Иво

Recommended Posts

За да знам какво е щастие, трябва да опозная първо нещастието. За да усетя радостта, трябва да се порадвам и на скръбтта. И накрая да се оттърва и от двете.

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм с теб, Мона. След като осъзнаем това е нормално да искаме да заживеем в Щастието. То да си е постоянно в нас. Поне доколкото можем да го задържаме в себе си. :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Щастието като чувство може да ни изпълва в голяма част от деня. Защото аз съм щастлива от почти всичко, което срещам и виждам. Мога да се "заредя" само от усмивката на случаен минувач или от някое врабченце, от това, че виждам Витоша пътувайки из улиците... От скъп спомен...

В никакъв случай не искам да задържам или пленявам с разбирането си за щастие... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Пълно щастие човек никога не може да изпита на този свят, най - малко като се сети, колкото и да се опитва да е щастлив той самият, че има много нещастни хора по света.

Линк към коментар
Share on other sites

Ревност, страх, съмнение и гняв разрушават щастието.

Те са врагове на щастието.

Щастието е когато станем деца на Бога на Любовта.

"Когато всички хора станат щастливи и ние ще бъдем такива.Щом всички хора не са щастливи, нито един няма да бъде достатъчно щастлив. Хората търсят лично щастие, там е заблуждението. Ако целият свят страда, а само един е щастлив, питам, Животът осмисля ли се? Въпросът е, дали този човек, който търси лично щастие, ще бъде щастлив? С други думи, човек става щастлив не когато той гони щастието, а когато щастието го гони.

Не търсете щастието в условията. Сега всички търсят щастието вън от Бога. Там с погрешката им. Не търсете щастието в този или онзи човек. Търсете го в Бога. Между Бога и твоята душа трябва да има вътрешна връзка. Възстанови тази връзка и всичко ще се оправи...

Съвременните хора искат да внесат в живота щастието без да разбират законите му. Щастието съдържа следните елементи: вяра, разумност, въображение, чувство, познаване законите на земята, на твърдата, течната и въздухообразната материя, както и законите на светлината, електричеството и магнетизма.

Не търсете щастието на земята, но търсете Блаженството. То подразбира един велик процес на усъвършенстване.

Човек не е дошъл на земята, за да бъде щастлив, но да се учи. При сегашната степен на развитие щастието не може да се намери на земята. То е за в бъдеще. Човек трябва да приготви условията за придобиване на щастието в бъдеще.

Блаженството е там, където всички добродетели присъстват. Когато не липсват някои от добродетелите, имаме щастие."

icon12.gificon12.gif

Учителят, Изворът на доброто

Затова светците имат нагласата да помагат на хората.

Щастието е да правим разумно добро в момента. Да учим, да мислим, да обичаме без грешки. Щастието идва от правилната посока в която се движим.

Със смирение разбираме че когато сме били нещастни сме блокирали Бога в нас.

Да разчистим пътя за Бога в сърцето си.

Когато Той се прояви свободно, това е блаженството :angel:

Затова то може да дойде трайно там където има чистота и смирение. :)

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2:

Да учим, да мислим, да обичаме без грешки.

Не може щом има Любов да има грешки. Всичко, което е направено с Любов е добро.

Да разчистим пътя за Бога в сърцето си.

Когато Той се прояви свободно, това е блаженството angel.gif

Затова то може да дойде трайно там където има чистота и смирени

:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Не може щом има Любов да има грешки. Всичко, което е направено с Любов е добро.

Може, може и още как. На собствен гръб съм установила, че за всяко нещо е важно не само да е направено с любов, но и със знание (мъдрост). Иначе на само грешки, ами ужасни неща могат да се получат.

Линк към коментар
Share on other sites

Чувствата не мамят. Мамят само съставените по тях съждения. Гьоте

Но нетрябва да се осланяме само на тях.

Бъдете внимателни и хладнокръвни. Да имаш студена глава е също така необходимо, както и да имаш горещо сърце.

Дж. Лебок

Линк към коментар
Share on other sites

Ако има любов има и грешки, но при Любовта, едва ли....

Разума е хубаво да включваме, но нека усещаме, Любовта живее в сърцата ни :3d_064:

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_146: да, щастието от разбирането за правилния път .

Това ми хареса. :3d_009: Много пъти съм го "съзнавала ", радостно със цялото си съзнание .

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Щастието и късметът се намират навсякъде около нас - нужно ни е само да сме си "в къщи" -т.е. да се обичаме и вярваме в себе си и в силите и в свободата си; да вярваме, че всяко нещо, което Бог ни праща е за наше добро и е нашия късмет и щастие - само да си разширим ума и да сърцето и да ги освободим от оковите на рамките на предразсъдъците, правилата, желанията....

Линк към коментар
Share on other sites

Не може щом има Любов да има грешки. Всичко, което е направено с Любов е добро.

Може, може и още как. На собствен гръб съм установила, че за всяко нещо е важно не само да е направено с любов, но и със знание (мъдрост). Иначе на само грешки, ами ужасни неща могат да се получат.

"САМО ЗНАНИЕТО НЕ Е МЪДРОСТ!"

Редактирано от dina_qneva
Линк към коментар
Share on other sites

^_15 ne6Ta za koiTo mOJE bi ne Si mISliL_^

1.На света има поне петима души , които толкова те обичат , че биха се простили с живота си заради теб .

2. На света има поне 15 души , които те обичат по един или друг начин .

3. Ако някой , някога те е ненавиждал , то е защото иска да бъде като теб .

4. Твоята усмивка може да донесе радост на всеки , даже на този дето не е харесва .

5. Всяка нощ има някой , който си мисли за тебе преди да заспи .

6. Има такива , за които ти си целия свят .

7. Има такива , които не биха могли да живеят без теб .

8. Ти си единствен и специален .

9. Има и такива , които те обичат , а ти даже не си даваш сметка за тяхното съществуване.

10. Когато правиш грешки , от това винаги излиза нещо добро .

11. Ако мислиш , че нямаш шанс да постигнеш това , което искаш , вероятно няма да го постигнеш , но ако вярваш в себе си рано или късно ще успееш .

12. Ако си мислиш , че светът ти е обърнал гръб , направи като него , обърни му гръб .

13. Винаги помни комплиментите , които ти правят другите , забрави заяждането .

14. Винаги казвай на другите , какво чустваш към тях , защото ще се чустваш по добре като го знаят .

15. Ако имаш чудесни приятели им отдели малко време,за да им го кажеш.Кажи им какво означават за теб,защото докато се решиш да го направиш,може да стане твърде късно...

Ето и няколко съвета от нас:

Живей за мига!

Не оставяй след себе си нищо,за което да съжаляваш!

Граници съществуват единствено ако ти си ги поставиш!

Няма невъзможни неща...има пропуснати възможности!

И най-важното:Светът прави път на този който знае кади отива!

Затова не чакаи,живеи :3d_101::3d_154::rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Живей за мига е най-самоубийственият стремеж. Това е най-безотговорният лозунг на отрицанието.

Може би зависи от ценностната система на човека. При някои хора няма да се плучи безотговорно.

А от друга страна аз винаги съм разбирала фразата "Живей за мига" като пожелание всеки във всеки момент да се опитва да проявява най-доброто от себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Тук и сега обикновено е от едната страна на везната - от другата страна е вечността. Миг от умозрителното време между "тук и сега" няма как да оправдае въпросите на една непрощаваща памет.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: "Везната" дали съществува вън от човешкия ум, който е устроен да мери, тегли и сравнява? И дали точно "везната", която разделя в ума ни вечността от мига, не разделя живота ни на "щастие" и "нещастие" само за да оправдае съществуването си?

Паметта защо и чия и кога не прощава на кого? Ако една непрощаваща памет задава въпроси, на които "тук и сега" не може да оправдае (да отговори), то ТЯ може би генерира усещането за НЕщастие, изразено в безпомощност и да се върне времето и да се поправи нещо в миналото и чувство за виновност.

Щастието, сега си мисля, усеща онази памет, която "прощава, благодари, учи се", за да изживява мига "тук и сега".

Линк към коментар
Share on other sites

Въпрос на духовна конституция. Пред забравата предпочитам съмняващата ми се памет. Харесва ми да се радвам на апокалиптични дълбини, не на спокойни и щастливи езерни повърхности.

Все още не мога да мисля Себе си като Обект. Моят субективен свят оразмерява пространствата. Който може да обективира Вселената, няма как да има Аз-съзнание. Ще се радвам да се запозная с някой Бог, за когото Горе и Долу е и Никъде, и Навсякъде...

Линк към коментар
Share on other sites

Цялата вечност се побира само в миг безвремие.

В такъв един миг се ражда началото на безкрая.

Мона, ти си изключително нежна и изящно красива душа. Винаги ме настройваш поетично.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, вярно! Мона, ти наистина пишеш ли? - имам пред вид проза или поезия.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...