Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Дяволът да плаче, а вие да се радвате"


Guest Ла Горда

Recommended Posts

Мнозина се хвърлят в борба с дявола, но той ги поваля на земята. Дяволът е силен като слона. Обаче разумният човек намира слабата страна на дявола и лесно се справя с него.

Видите ли, че някой човек е възседнал дявола, ще знаете, че той е от разумните хора. Видите ли, че лежи на земята, ще знаете, че е от неразумните. Той се е борил с дявола, но не е издържал борбата.

Ако имаш добра обхода към дявола, ще му дадеш нещо, с което да отвлечеш вниманието му.

Какво представлява дяволът? Какво представлява слонът? Дяволът и слонът представляват ненаситните желания в човека. Речете ли да се борите с тях, ще се намерите на земята. Няма човек в света, който може да победи своите ненаситни желания. За да се справите с тях, дайте им да си хапнат 2–3 килограма ориз. Докато ядат, те не безпокоят никого. В това време вие ще си свършите работата спокойно. Желанието на човека за забогатяване, за придобиване на много знания представлява слона в него, т.е. неговите ненаситни желания.

Събиране и изваждане

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 35
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Какво представлява дяволът? - Мисъл форма. Някои я поддържат съзнателно, други - не.

Наистина, имало е и един, който с падението си е изгубил правото да се нарича Луцифер (което име е сборно и не се отнася само до него), но преди падението си, той дори не е бил сред най-напредналите измежду братята си.

Линк към коментар
Share on other sites

Дали ще го наречем "мисъл-форма" или енергоинформационна структура, разликата не е голяма. Но си мисля, че по-скоро го поддържаме във "форма" с нашата енергия несъзнателно отколкото съзнателно. И от нашето осъзнаване зависи колко време ще ни държи в плен "той".

"Дяволът и слонът представляват ненаситните желания в човека". Да, желанията, на които се поддаваме без да мислим. Ако следим нашите мисли и ги контролираме, не сме в опасност. Всичко е в начина на мислене. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

"Какво представлява дяволът" - не смея да знам, но мисля че:

Ако Бог е Любов, всяка по-любов

Ако Е Добро, всяко по-добро

Ако Е Истина, .....................

Ако Е Правилност, ...

Разум, ...

Път, ...

Утеха, ...

Нужда

............

............

***

И Бога и рогатия са в целият интерфейс, даже в белият фон /за Вас/ на моят пост. Аз влагам символи, букви, думи, понятия, смисъл - "присъщни" за човек. По презумпция подвластен на горепосоченото / несъвършен/. Общувайте с когото /колкото/ предпочитате. Свободната си воля и усилия, живот, потребявам за ............ константи, а всяко по - ..., идва от самосебе си - да се натрапи иска ... и умее /хитро е, лукаво/.

Но пък нека си общуваме, тъй всяко по- ... може да успеем да "наместим". Нежно, с малки стъпки. И нека време да си даваме, да не придиряме, да не се поставяме в ролята на

"тия дето знаят"

"категорично победилият"

... че докато сме земни - не знаем Кой/кой е победителят.

И ако смея, пак една молба - молитва:

Душата Ни принадлежи на Бога и нека Той ни е "посредник" за да сме в Истината. Че иначе, уви и твърде е възможно, да ги "изцапаме" - не с кал, но с лоши мисли, злоба, его...
Редактирано от бяса
Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Дяволът са нашите желания, страсти... Той обича да се прави на невидим, да ни убеди, че го няма... А когато го разпознаем и решим да си поговорим с него, може и да го накараме за нас да работи...

Ама си е сложно, че той не се укротява лесно.....

Линк към коментар
Share on other sites

Невидима с физическите очи на земята форма, но може да става и видима.

В други вселени има материална форма, която постоянно обитава.

Има хора които искат земята да бъде завладяна от тъмните сили.

да могат да му се кланят и във видима форма.

"Какво представлява дяволът" - не смея да знам, но мисля че:

Ако Бог е Любов, всяка по-любов

Ако Е Добро, всяко по-добро

Да. Опитва се винаги да подмени висшите идеали на човека.

Който се интересува, нека погледне въпроса за сигурност на комуникациите.

Претенция за идентичност с Бог е едната голяма опасност.

Дяволът и слонът представляват ненаситните желания в човека

Така се проявява в микрокосмоса, denial of service attack.

Това е и от най-важно практическо значение.

Най добрият метод за защита - да правим винаги добро, да говорим винаги истината.

"Ако имаш вяра и водиш искрен и добър живот, хората ще дойдат при теб.

Защото тези които са добри блясват като планински връх, а които са зли изчезват в най-дълбоката бездна."

Лорд Буда

Линк към коментар
Share on other sites

Най добрият метод за защита - да правим винаги добро, да говорим винаги истината.

"Ако имаш вяра и водиш искрен и добър живот, хората ще дойдат при теб.

Защото тези които са добри блясват като планински връх, а които са зли изчезват в най-дълбоката бездна."

Лорд Буда

:thumbsup:

Както и безусловната ни Любов също го кара да стои далеч... ;)

Линк към коментар
Share on other sites

За мен дяволът представлява една част от нашия земен,а може би и не само земен план на първопричината на всички причини.Господ го е създал с определена роля и може би на някои ще им се стори странно ,но според мен Дяволът играе една положителна и/или поучителна роля в нас,заштото благодарение на него ние оценяваме стойността на доброто,на любовта и се издигаме.Относо Дяволът има една мисъл "Всяко зло е неразбрано добро". :)

Линк към коментар
Share on other sites

"Ако имаш вяра и водиш искрен и добър живот, хората ще дойдат при теб.

Защото тези които са добри блясват като планински връх, а които са зли изчезват в най-дълбоката бездна."

Лорд Буда

:sorcerer:

За мен дяволът представлява една част от нашия земен,а може би и не само земен план на първопричината на всички причини.Господ го е създал с определена роля и може би на някои ще им се стори странно ,но според мен Дяволът играе една положителна и/или поучителна роля в нас,заштото благодарение на него ние оценяваме стойността на доброто,на любовта и се издигаме.Относо Дяволът има една мисъл "Всяко зло е неразбрано добро". :)

:thumbsup:

:3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Злото в света съществува по единствената причина на съществуването на свободата. Дето има свобода, там и злото съществува. Ако нямаше зло и ако нямаше добро, и свобода нямаше да съществува. Ако съществуваше само добро, свобода нямаше да съществува. И ако съществуваше само зло, свобода пак нямаше да съществува. Свобода има само там, дето едновременно съществуват и добро, и зло. Свободата е резултат на един вътрешен избор. Всеки човек е освободен дотолкова, доколкото може да избере от двете положения доброто или злото. Доброто и злото не се налагат на човека, но той е абсолютно свободен да избере едното или другото от тях – от него зависи.

Понеже хората не вярват в свободата на човека, затова понякога те кипват, гневят се. Човек не мисли, затова се гневи. Гневът се появява преди човек да мисли. Гневът е чувство, което се заражда под лъжичката на човека. Гневът се заражда и в областта, която е зад ушите на човека. Щом се засегне този център в него, той веднага избухва, кипва и после, като се размисли, като му мине, казва: „Не трябваше да постъпвам по този начин.“ Обаче, ако човек може да разедини мисълта от гнева и я изпрати в предната част на челото или в горната част на главата, дето е моралният, Божественият свят на човека, той ще започне да мисли и ще се почувствува свободен. И тогава, колкото и да го обиждат, той ще погледне на нещата с усмивка и ще каже: „Няма нищо, тези хора не разбират, какво правят.“

Из Здравото учение, 18а НБ, 4.IV.1937 г.

Линк към коментар
Share on other sites

"Ако имаш вяра и водиш искрен и добър живот, хората ще дойдат при теб.

Защото тези които са добри блясват като планински връх, а които са зли изчезват в най-дълбоката бездна."

Лорд Буда

:sorcerer:

За мен дяволът представлява една част от нашия земен,а може би и не само земен план на първопричината на всички причини.Господ го е създал с определена роля и може би на някои ще им се стори странно ,но според мен Дяволът играе една положителна и/или поучителна роля в нас,заштото благодарение на него ние оценяваме стойността на доброто,на любовта и се издигаме.Относо Дяволът има една мисъл "Всяко зло е неразбрано добро". :)

Според мен Дявола е всички отрицателни енергии и има за задачата да стимулира и активира, иначе пасивните положителни сили в световния Мир. :3d_053:

:thumbsup:

:3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Какво представлява дяволът ли- нищо повече от Аз, с големи планове за бъдещето...нищо повече от Аз със само_чувствие, дяволът е природно дипломирания мениджър, който в царството на невръстното ни съзнание поема попечителските функции, и винаги дава пръв тон за песен "Да живее царя"...Дяволът- това съм аз, човекът, протягащ ръце нагоре в егоугодна молитва, общуващия с холограмни ангели и сюрреалисичния Спасител явяващ се на майка Тереза в обсебващо набожна степен, и въпреки това, че всичките ми желания се сБъгват...за това винаги ще се намери някой, на когото бих стоварил вината...

Дяволът съм Аз, който убеждава самия себе си, че има способности, чрез които се откроява от другите и е различен от тях, дяволът съм Аз винаги когато дори и в духовните си търсения съм склонен да се домогвам до "тайните знания" на всяка цена, дяволът съм Аз винаги, когато убеждавам себе си и другите, че всичко е предвидимо, но въпреки това нали имаме свободна воля, с която всъщност може да прекроя нещата предвидени за мен според модните ми предпочитания...Дяволът, това съм Аз, който не си губи времето да убеждава другите, че са грешни в мненията и преценките си, вместо това си създавам фен-клуб за почмитателите на моята правота...Дяволът, това съм аз, който вместо да обвини някой и да си изцапа ръцете, предпочита да изреже "изрезки" от писания, учения, и прочие авторитетни мнения, да си сглоби обвинителната пледоария от цитати, и накрая да се обърне към журитоо и да им каже- "ръцете ми са чисти", но надявам се, беше повече от ясно това, че е най-добре да дадете максимална присъда..и не ме карайта да чакам, че имам и други дела да гледам...

Дяволът- това съм Аз...смее ли някой да оспори това?!

Линк към коментар
Share on other sites

Ти за какъв се мислиш бе? :D

Извън това, кой дявол ме кара да се чувствам ограбен всеки път, когато някой изговаря "мои" мисли /макар перефрзирани/, вместо да му се зарадвам. Че мога и да го упрекна, за собствените си съмнения, вместо да подчиня на общият процес /прогрес - регрес - не зная/, моето съ-мнение, съ-причастие, съ-участие ..... съ-жителтво. Ограбен ли съм, ако констатирам, че много повече си приличаме, отколкото се различаваме. Според Аз.

Някой беше казал: "Щастливи сме еднакво - нещастни сме по своему".

Редактирано от бяса
Линк към коментар
Share on other sites

Прочетох страхотни мнения,не мога да добавя кой знае какво към тях.

Освен това, както се изясни от постинг 14 - дяволът-това е Кристиян.

Какво представлява дяволът ли- нищо повече от Аз, с големи планове за бъдещето...нищо повече от Аз със само_чувствие, дяволът е природно дипломирания мениджър, който в царството на невръстното ни съзнание поема попечителските функции, и винаги дава пръв тон за песен "Да живее царя"...Дяволът- това съм аз, човекът, протягащ ръце нагоре в егоугодна молитва, общуващия с холограмни ангели и сюрреалисичния Спасител явяващ се на майка Тереза в обсебващо набожна степен, и въпреки това, че всичките ми желания се сБъгват...за това винаги ще се намери някой, на когото бих стоварил вината...

Дяволът съм Аз, който убеждава самия себе си, че има способности, чрез които се откроява от другите и е различен от тях, дяволът съм Аз винаги когато дори и в духовните си търсения съм склонен да се домогвам до "тайните знания" на всяка цена, дяволът съм Аз винаги, когато убеждавам себе си и другите, че всичко е предвидимо, но въпреки това нали имаме свободна воля, с която всъщност може да прекроя нещата предвидени за мен според модните ми предпочитания...Дяволът, това съм Аз, който не си губи времето да убеждава другите, че са грешни в мненията и преценките си, вместо това си създавам фен-клуб за почмитателите на моята правота...Дяволът, това съм аз, който вместо да обвини някой и да си изцапа ръцете, предпочита да изреже "изрезки" от писания, учения, и прочие авторитетни мнения, да си сглоби обвинителната пледоария от цитати, и накрая да се обърне към журитоо и да им каже- "ръцете ми са чисти", но надявам се, беше повече от ясно това, че е най-добре да дадете максимална присъда..и не ме карайта да чакам, че имам и други дела да гледам...

Дяволът- това съм Аз...смее ли някой да оспори това?!

:D

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Изкушението...

Линк към коментар
Share on other sites

Матей 16

24. Тогава Иисус рече на учениците Си: ако някой иска да върви след Мене, нека се отрече от себе си, да вземе кръста си и Ме последва;

25. защото, който иска да спаси душата си, ще я погуби; а който изгуби душата си заради Мене, ще я намери;

------------------------------------

Марк 8

31. И начена да ги учи, че Син Човечески трябва много да пострада, да бъде отхвърлен от стареите, първосвещениците и книжниците, и да бъде убит, и на третия ден да възкръсне.

32. И говореше за това открито. Но Петър, като Го взе настрана, захвана да Му възразява.

33. А Той, като се обърна и погледна учениците Си, сгълча Петра и рече: махни се от Мене, сатана! защото мислиш не за това, що е Божие, а що е человеческо.

-------------------------------------

Марк 9

35. И като седна, повика дванайсетте и им рече: който иска да бъде пръв, нека бъде най-последен от всички и на всички слуга.

-------------------------------------

Лука 10

25. И ето, един законник стана и, изкушавайки Го, рече: Учителю, какво да направя, за да наследя живот вечен?

26. А Той му каза: в Закона що е писано? как четеш?

27. Той отговори и рече: “Възлюби Господа, Бога твоего, от всичкото си сърце, и от всичката си душа, и с всичката си сила, и с всичкия си разум, и ближния си като себе си”.

28. Иисус му каза: право отговори; тъй постъпвай, и ще бъдеш жив.

Линк към коментар
Share on other sites

"Победата на дявола е в това, че той е успял да внуши на хората ,че не съществува .Когато ние не вярваме в нещо или го отричаме , ние преставаме да се пазим от него- и така по - лесно попадаме в мрежите му. Затварянето на очите пред съществуващото зло и неговият създател сваля човека още по - ниско.

Погрешно е да се пренебрегват тъмните сили .Ако хората справедливо се предпазват от крадци и убийци , то още повече трябва да се пазим от убийците на духа. - Из "Съвременни легенди "Николай Рьорих

Легенда за Луцифер

Много отдавна в Зората на Човечеството дошли Високите Духове. Тези Божествени Същества дошли , за да ускорят еволюцията ни.

Заедно с тях дошъл и Луцифер.

Той отначало също участвал в пробуждането на висшите способности у човека .Той също в началото бил Светъл.

И по космическо право той е бил истинският господар на земята. Но Луцифер не бил толкова висш , колкото събратята си, и когато му се наложило да облече земните плътни обвивки , духът му не издържал на предишната висота. В безпределното усъвършенстване не изчезва нито едно човешко желание -чувство, а напротив желанията стават безпределни. Когато Луцифер достигнал съзнанието за потенциала си от неограничена мощ и нерушимост, когато овладял много космически тайни , когато почувствал , че може да бъде създател на този или друг свят, когато видял невежеството на масите - тогава е била нужна огромна сила на сърцето , за да устоиш на всичките съблазни. И преди всичко на високомерието на духа.

А Луцифер не могъл да се пребори с чувството си за надменност и ревност към всички светли духове.

Когато човешкото естество взело превес над божественото , той започнал да ревнува белите си събратя.

Отдръпването на Луцифер от Пътят на Светлината се очертало още по времето на Лемурия .

Неговото възстание се зародило в края на 3-тата раса.Падението му започнало в началния етап на Атлантида и окончателно се извършило в 4 -тата раса, великата битка между Синовете на Светлината и царя на тъмата се споменава във всички древни традиции.

В какво се изразява възстанието на Луцифер ?

Като господар на земята той решил да управлява по свой особен начин човечеството.Той тръгнал срещу законите на Еволюцията и Волята на Космоса.

Той не пожелал да сътрудничи с други планети. Поискал да остане в пределите на Земята.

Възстанието на Луцифер и провежданият от него план за изолиране на Земята предизвикало съпротивата на Бялото Братство. Предизвикана била появата на много велики Учители . Един от които Христа , който показал предимството от движението извън пределите на земята и материята.

Луцифер предпочел да се огради от съседите , а Великите Бели братя градят вечното движение . Те казват: "Защо ни е само Земята , като са ни отредени всички светове?"

Те създават правилен път за Човечеството , когато чрез широко сътрудничество с далечните светове ще бъде заложен истинският обмен.

Но при единството на Битието , при закона за взаимообмена ,всяка изолация води до отпадане или смърт .

Затова Луцифер могъл само да затрудни , но не и да прекъсне потока на живота.

Всичко това задържало развитието на Човечеството.

Съществува заблуда ,че тъмните сили са антитеза на Светлината, и затова са неизбежни това е погрешно.

Тъмнината антитеза на Светлината не е нищо друго освен непроявен хаос.

Непроявеният хаос е пълна противоположност на Творческото Вселенско начало. Непроявеният хаос действа в целия Космос , а Луцифер само на Земята.

Неговата изява е чисто "местна". Необходимо е да съпоставим Великата Тъмнина с Великата Светлина , но не може да се смятат за велки онези, които са основани на егоизма.

Тъмнината на хаоса е средство за мислено творчество , но двубоят с Йерархията на тъмните сили е загуба на време , необходимо за творчество , за съзидание .

Борбата със силите на Светлината изпълва с отчаяние царя на този свят.

Той знае ,че в изчистената атмосфера ,пронизана от нови огнени лъчи и енергия , престоят му в земната сфера , ще стане нетърпим , невъзможен.

Той знае , че не може да победи и иска да избегне последната борба чрез заразяване на цялата планета . Луцифер насочва всичките си усилия към взривяването на планената , като се надява да отплува с отломките , като забравя , че океанът също ще изчезне. Той предпочита да взриви планетата само и само да се задържи известно време в атмосферата на взрива.

Носителят на Светлината - Луцифер отдавна е загубил правото на това име , в съзнанието на хората той е станал дявол, сатана.

И ще му се наложи да отиде на Сатурн, защото отдавна вече го наричат Сатана.А състоянието на Сатурн е много тежко .Колко еони трябва да премине тази планета преди да бъде в състояние да развие съзнателен живот.

Из"Легенда за Луцифер " Николай Рьорих

Публикувам отново част от "Легендата за Луцифер" на Николай Рьорих , един автор ,който много ме вдъхновява да мисля "космически ", малко повече. Жалко , че в България има издадени много малка част от неговите книги .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Какво представлява дяволът?

А има ли изобщо дявол?

И правилно ли е да се слага знак на равенство между зло и дявол?

Дали това е наистина необходимо зло, както казаха някои за добро.

Мисля си, че много ''лошотия'' има и някакси се самоунищожаваме. Макар и мислещо същество човек

прави грешка след грешка , някои непоправими за бъдещите поколения...

Линк към коментар
Share on other sites

Бог е Любов.

Другото е всичко, докато още не е узряло до Любовта.....

Узрява - рано или късно.... дори и да не му се иска и да се съпротивлява....

Ако все пак упорито отказва.... разпада се... само...

И започва отначало - докато узрее до Любовта....

Времето е без значение...

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...