Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Телепортацията и левитацията


Recommended Posts

Към темата ме върна един спомен от филма " Седморката на Блейк " . Мисля , че темата ще бъде доста любопитна за изследователите на Окултната наука , за тези които не се страхуват да разсъждават и търсят свобода за съзнанието си . Възможно ли е , човек да " дематериализира минералното си тяло ? И така да се каже ...да изчезне в нищото . А-ааа... левитацията , не е ли по- малката сестра на дематериализацията ? Възмжно ли е , човек със силата на съзнанието си да преодолее земното притегляне ?

Ама че фантазия ...? :harhar::hmmmmm: ... :feel happy:

Имате ли факти в подкрепа на зададената тема ? Мисля , че някъде ,по някакъв повод съм чел за интересни случки с Петър Дънов , но не съм много сигурен в тяхната достоверност . Така , че знаещите нещичко по този въпрос ще им бъда благодарен за предоставянето им .

С най- голямо удоволствие ще се включа в дискусията за физичните и метафизични разсъждения и по законите управляващи Дематериализацията и левитацията . Разбира се , колкото ми позволяват силите и знанията .

Нека опитаме !

Съгласни ли сте ?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей те ....не съм специалист в областта:)но чета една много интересна книга на Ернс Мулдашев-От къде сме произлезли......Много интересна книга..няма да ви я преразказвам:)....та там се описват цивилизациите които са били на земята...общо до сега е имало 5..нашата е 5-тата......цивилизациите преди нас са имали способноста да трансформират психическата си енергия...имали са така нареченото 3-то око което се е намирало отзад на тила....и са били в контакт с Всемирното информационно пространство...което за нашата цивилизация е забранено за достъп ....само някои просветени като Блаватская и пророците са допускани....Тезата е че с помоща на психическата си енергия те настройват торзионните полета примерно на камъните на египетските пирамиди и той става лек"като перце"..и го преместват....Казва се също че първата и втората цивилизации са били не материални...постепенно материята започва да се оплатнява...за това и в късния етап на 3-та цивилизация се появат 2-те очи необходими за материална визия ..а 3-то настроено са ефирния свят постепенно започва да намалява по важност като орган за ориентация... сега това "трето око"при нас е всъщност епифизата....

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

и аз съм чувал и чел за подобни случаи с Учителя.

Левитация съм виждал, а също и дематериализация има според мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

И аз не съм специалист в областа , но това не ми пречи да си задавам въпроси и да търся отговори . Напротив - точно защото не знам и за това питам .

А това за преместването на предмети като , че ли се казваше телекинеза ? Нищо , че е по - различно можем да го обсъдим . Това е също много интересно нещо .

А..ааа , тук се промъква един свидетел на левитация :blink: !!! И се държи като ... ощипана мома и не иска да разкаже . !!! :thumb down:

В пости сме и не мого да го почерпя нещо друго , освен минерална вода от хладилника . Да се чувства почерпен вече !!! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

:))) хайде , приятели :))) стига толкова загадки :))

разкажете нещо на несведущите :))

темата е интересна ;)))

а според мен фантастиката е просто една различна реалност , до която не всеки има достъп :)))

Линк към коментар
Share on other sites

Преди много години (13-14) ходех на трансцедентална медитация, и тези които бяха на по-горно ниво (Сидха) получаваха левитация понякога.

Не бих казал, че са летели като МИГ-16, по скоро е подскачане малко.

Онези в Индия може и да летят, гледах един филм май пак там (от медиатцията) - те по-добре подскачаха.

Линк към коментар
Share on other sites

:))))благодаря ти :))

винаги съм вярвала , че това , което роди човешкия мозък , даже и да звучи като фантастика, някъде вече е станало и го има , но не съм виждала.

а може би летенето на сън е спомен от точно такива действия

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте !

... :rolleyes: Е , " Миг -16 " няма - има " F-16 " . Ама " Миг- 21 " си е жива ракета в сравнение с " F-16 " , но това е военна тема .

По - важното е , че разбрахме за истинноста на левитацията .

Тези йоги не бяха ли от онова течение на " подскачащите йоги " ?

И аз съм чувал за тях . Със силата на мускулите в позиция лотос .... . Струва ми се , че тук желанието е повече от притежаването на умението . Все съм си мислил , че левитацията се извършва плавно и контролируемо със силата на мисълта под контрола на Духа без участието на натренирани мускулни групи в определена част на минералното тяло . Така както го е демонстрирал Христос ходейки по водата пред учениците си .

Левитацията на сън , като осъэнато сънуване също е интересно нещо . И предполагам , че е средство за обучение за един по- късен етап в развитието на човек .

Мислил съм си по въпроса и стигнах до един извод : Можеш да левитираш с минерално тяло в границите на минералната област на физическия свят , с астралното тяло - в астралния свят и т.н. . Ако се засили силата на въздействие в определения свят ... просто преминаваш ( дематериализираш се ) от " по- долния " - низшестоящия свят в "по- горния " - по- висш свят . И така ставаш "невидим " за съществата от по - долния свят . Така , че за тях ставаш " недосигаем " като не могат да те видят .

Но всичко това ми е само в сферата на догатките и аналитичното мислене ( ако изобщо го имам )

Мене ме вълнува един друг по- съществен въпрос ... Как точно става тази фантастика ? :1eye: Мислих го , мислих го и пак достигнах до ... алхимиците и протоелемента - "семенцето " пронизващо световете във Вселената . Пак опрях до ..."географската карта на Вселената ". Или по друг начин казано - до схемата на мирозданието направена от Бог ( висшестоящите йерархии или старшите братя ) .

Защо знаещите за отделни случки с П. Дънов не ни ги разкажат ? Ще е интересно .

Ма колко съм сбъркан само , а ? Хората нямат какво да ядат , мене ме интерисуват такива " изчанчени " неща ! :blink:

Тук има ли и други " изчанчени " ? :harhar: Да поразсъждаваме малко от физика към метафизика .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Левитация - знаем че съществува и се практикува, най общо - сила на мисълта, с доста други подробности. Но искам да кажа за телепортацията - тъ не е свързана с дематериализация, а по скоро с пречупване на пространството. И трябва да ви кажа, че хората вече са открили тази възможност. Не мога да бъда подробен, но преди няколко години група американски учени телепортира електрон, с обещание, 4е след време ( сега, скоро? ) ще могат да направят същото и с ябълка. Оттогова не съм чувал нищо за проекта, но според мен си е въпрос на време.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Здравейте, кандидати за левитация и телепортация! И аз съм с вас!

Който ходи бос по скалите/пътеките на Рила....той левитира...!

Пробвайте го и до среща по пътеките и скалите!

Любов + Светлина + Мир + Радост !

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Телепортацията и левитацията

Темата си е супер,имайки предвид,че кой не иска да левитера или да може да се телепортира...

или поне да се научи малко,а? :)

Така не ти трябва да се мориш и да ходиш,а даже и кола,автобус,влак...нищо не ти трябва.

Огладняваш...телепортираш се до плод и зеленчук купуваш кило круши и хоп отново си на масата и преживяш

сладко...сладко...Забравил си сирене-хоп до супермаркета и след секунди пак си в къщи!

Еххх ...мечти!!! :)

Ако говорим по-сериозно в окултен план всяко нещо трябва да има смисъл...и то "як" смисъл.

Та от тази гледна точка,защо Господ или невидимият свят да ви научат да летите ?

Да не би да станете по-добри?-напротив по-мързеливи със сигурност! :)

Да не би да станете по-духовни?-не мисля!Даже егото ви така ще се развие от всички въртиопошки

около вас,че и тази духовност,която я имате и нея ще загубите...

Е ... все лоши работи и трупане на отрицателна карма ще имате с придобиване на левитацията.

Защо ви е тогава? Защо ви трябва да яхате таралеж и да обикаляте с него наоколо...?Повярвайте ми няма да мине много време и ще съжалявате много от неразумните си желания! :)

Поздрави и успешна седмица на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Поучителния тон не ми присърце макар и верен .

Всъщност темата си е напълно нормална и не виждам нищо нередно да се нищят неща които са малко обясними а се случват донякъде защо трябва да се ограничава познанието ?

Линк към коментар
Share on other sites

Поучителния тон не ми присърце макар и верен .

Всъщност темата си е напълно нормална и не виждам нищо нередно да се нищят неща които са малко обясними а се случват донякъде защо трябва да се ограничава познанието ?

Прав си bee_bg !

Много си прав... :(

Повечето случаи пиша емоционално /умишлено/ и затова трябва да си четЪ предварително кашите,които

забърквам преди да поствам,за да няма обидени и засегнати.Трудна работа...но трябва да свикна!

Не знам как да го поправя предният пост?Щях да му направя лека козметика,но уви ...

Благодаря ти за забележката все пак.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Шегаджия :)

Всъщност на форум всеки има да се учи,

а левитацията е интересен феномен.

Прав си донякъде че не трябва да се взема толкова насериозно

Аз също смятам че крайностите не водят към добро...

Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото знам от племеницата на Ванга,Ванга и е споделяла че преподобна Стойна е умеела да седи във въздуха дори с часове.

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Понеже става дума за т.нар. "метафизически" или "свръхестествени" явления - доколко са възможни и доколко не - ще ви разкажа една лична опитност от 80-те години. (На някои от вас може да им е позната от "Мистерията Лим"). С един приятел бяхме тръгнали за 7-те езера. Към 7:40 сутринта в шумотевицата и навалицата на Централната софийска гара чух ясно и отчетливо в себе си глас, който ми каза: "Борьо, в 8 часа ще се усетим ли?" Казах на моя приятел и му викам: "Да видим в 8 часа какво ще стане?" А в осем ни тръгваше влака за Благоевград. Седнахме в едно купе. Сложихме си брезентовите раници над главите. Влакът тръгна точно в осем и... от моята суха раница потече вода върху главата ми! Смъкнахме я. Извадихме всичко от нея. Нямаше никакъв водоизточник. Само едното и джобче беше леко навлажнено. После прибрахме всичко обратно в раницата. Качихме я отново горе. След малко нова струя вода се изля от раницата на главата ми. И така на три пъти получих такъв необичаен душ или... може би духовно кръщение! Интересно беше и това, че след около седмица, като се върнах от Рила, разбрах, че на този същия ден, в който от сухата ми раница потече вода, в осем часа българско време имало колективна световна медитация, за която аз не знаех. Точно тогава беше и т.нар. "парад на планетите".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

И мам едно приятелче ,от Царево.Кзва се Динко или както го наричат тамошните,баи Динко дъновиста.Тои ми е разказвал за първата му среща с учителя,това става някъде ,края на трисете. И така,както си е работил на полето, вижда някъде високо над морето някъкъв образ,човек с бяла брада и коси.Така и не обръща никакво внимание,помислил си че е от умора или просто ,така случаино се е получило .След години ,вече като студент в Варна пак така случаино се среща с Томалевски и стават приятели.И така бай Динко влиза в братсвото.Етого вече на 83г копае си земята и чете непрекъснато.Къщата му е пълна с книги на Учителя.Ако някои минава през Царево ще е добре да се запознаете с него,предполагам че ще се радва да види свои , по млади братя.Пък и има много неща да ви рзказва, и за Томалевски за ужасите през педесете.Адреса му е Царево кв.Василико N65 тя е една зелена къща с пентаграм.Пък и дава ефтино стаи под наем.

Линк към коментар
Share on other sites

Телепортацията и левитацията

Темата си е супер,имайки предвид,че кой не иска да левитера или да може да се телепортира...

или поне да се научи малко,а? :)

Присети ме нещо. Преди ехе-е, много години, когато за първи път в съзнателния си живот отидох в църква /тя беше от протестантски тип, от американските мисионерски мисии/, имах страшно силно желание да се издигна във въздуха. Сигурно такова е било вътрешното ми състояние - на издигане. Вместо това нещо странно ставаше с езика ми, сякаш искаше да проговори нещо, но аз го удържах.

След време разбрах, че имало такова нещо като кръщаване със Святия Дух и говорене на чужди езици.

Мина ми мерака да левитирам. Не виждам смисъл, наистина. Все пак, дали да не пробвам тайно, вкъщи...

Като малка си мечтаех за друга способност - да подреждам стаята си само с мисъл и поглед. Причината?! Ами, мързел!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

ако, някои успее да подреди излачванията.тои ше успее и в материализациятя,.но за сега има данни само за Саи баба,.слава на великото му име

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Доколкото знам от племеницата на Ванга,Ванга и е споделяла че преподобна Стойна е умеела да седи във въздуха дори с часове.

И аз съм чел същото( в книгите :"Ясновидци" на Искра Донкова и "Магията, вечната" на Лиляна Серафимова).В първата от тези книги пише, че преподобната е имала по - големи способности от много йоги. Пише и за Учителя - твърди се, че е владеел телепортация и веднъж по чудноват начин се е измъкнал от ареста без пазача да разбере абсолютно нищо.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest Системен

Аз преди време пробвах да телепортирам предмет със силата на мисълта от едно място нна друго, но не става. Явно имам слаба психична енергия или концентрацията ми е лоша.

Линк към коментар
Share on other sites

Един учен хванал един паяк, пуснал го на масата и му казал:

- Бягай!

Паяка хукнал да бяга. Хванал го отново учения и му откъснал краката. Пуснал го на масата и казал:

- Бягай!

Паяка не помръднал. Учения заключил.

- Ушите на паяка са на краката.

Линк към коментар
Share on other sites

- Ушите на паяка се намират на краката му.

А негов колега дал друга хипотеза:

- Не, просто този паяк е глух.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...