Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Дуел


Guest Еси

Recommended Posts

Ах, кой е дал рапира

на поета...

Закона ще го потопи

във Лета...

Оръжие за танците

по двойки

са само сладкодумни

песнопойки.

И всички призовавам -

тих апел -

все тъй да свършва

вашия дуел :D

Редактирано от infinity1305
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

http://www.pravoslavieto.com/history/19/18..._Snow_Queen.htm

Здравейте!

. Същевременно съм свидетел на едно много упорито и настойчиво прокламиране на определени тези и идеи, които силно надхвърлят спокойното и неангажиращо споделяне на възгледи, знания, опит ...

От друга страна, ако малко префасонирам въпроса и попитам "Нужно ли е да работим за духовното издигане и развитие на хората?" пак много хора без да се замислят ще отговорят утвърдително.

:)

==============================================================================

=============================================================================

За да бъдем справедливи, би ли споделила конкретно, моля, какво имаш предвид под "много упорито прокламиране на тези и идеи, каито силно надхвърлят спокойното и неангажиращо споделяне на възгледи, знания, опит..."

Кои точно тези и идеи визираш и кои точно никове имаш предвид сега?... Хайде, бъди откровена и недей да прокламираш, от своя страна, недоволството си с намеци...Това създава наистина излишно напрежение и наистина надхвърля там... ( Каквото и да е... :) ) Нека да сложим картите на масата и да освободим напрежението... Днес ти ми се обиди май, че в отговора на въпроса ти, относно Майка Тереза, ти отговорих, че човек няма време да се занимава с работите на другите, защото времето, което му е определено, е строго разчетено и то стига само за свършване на неговота лична вътрешна работа...Така ли е?...

Реши да отвориш тема - в противоположен аспект, като си мислиш, че така ще получиш подкрепа за една теза, в която априори няма материал за изследване, защото отговорът е кристално ясен и той е "не"... (И на префасонирания ти въпрос - отново отговорът е "не")... Това е детско разбиране на нещата и не е за специализиран форум, като този, който следва идеите на Учителя ...

Усвоихме ли всички идеи на Учителя - та ни се видяха малко на брой и или неточни, та решихме да го ревизираме... Кой ще носи отговорността за това - ти ли? Или си мислиш, че нещата седят така - хрумне ми нещо - хайде да го експериментирам, защо не...

Интересува ли те, знаеш ли, че Учителят казва, че човек не трябва да мисли каквото му падне, а каквото е право... Вярно ли е това?... Има ли такава идея, или няма... Ако няма - аз ще се извиня, ще благодаря на всички и ще си тръгна, щом дразня с постовете си... :) А - може би - ме гони параноята, а; приемам, ако искаш да ме успокоиш, ще се разберем много лесно; аз съм мека като водата... :)

Ако разбираме правилно нещата - другите са си абсолютно наред, проблемът е, че в нашето око е попаднало парченце от строшеното дяволско огледало и затова ги виждаме криви!

Проблемът си е у нас; със себе си трябва да се занимаваме и да оставим другите на мира! Ново учение ли ще прокламираме тук, сега (да използвам глагола ти)? :) Едва ли... :)

За да схванеш идеята за нас и другите, и защо те ни изглеждат криви, когато всъщност не са, чети тук, на този адрес: http://www.pravoslavieto.com/history/19/18..._Snow_Queen.htm

Така лесно ще разбереш СМИСЪЛА...

Помисли и ми отговори, чакам те... :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest Емил от Льонеберя

Да ти призная, и един хубав бой с тояга също може да ти се отрази добре.

Може да потърсиш от приказките на Руми в интернет, там боят с тояга е описан добре.

И като си легнеш после да спиш, ще се оправиш на сутринта.

Линк към коментар
Share on other sites

Каква тояга ? :D

Антъни Карузо, не грубиянствай. :) Не съветвай за неща (особено болезнени), които навярно не си изпитал върху себе си. :D На теб ще ти е добре ли искрено да си споделиш тревогите, търсейки помощ и някакъв с дълъг ... никнейм, да се бъзика остроумничейки.

хубав бой с тояга
Не стига, че съприкосновение с тояга се включва в съвета, ами това съприкосновение да е чак бой, пък и хубав (силен). Теб така ли са те лекували - много бой с тояга. :unsure: Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Юля, Сиджей, това, което се разбира за мъжете ви е, че са поне в известна степен интелигентни. Спазват всички принцип при комуникация с „типичната” жена. Да не са луди да кажат нещо друго, за да си отворят скандал относно това те какви точно отношения с други жени одобряват?! :) :) :)

За да поискате меродавно мъжко мнение, то за това би трябвало да запитате мъж приятел, а доколкото разбирам за вас такива отношения (разговори на подобни теми, които са доста лични) са изневяра и няма как да си го позволите? Затворената среда на преднамереното убеждение :)

Линк към коментар
Share on other sites

Хайде сега пък ни искара типични жени.

Какви са тези изводи? Ако семейният ти живот е скучен, не прехвърляй изводите си върху другите. Нещата, за които говори сиджей при мен бяха постигнати с много вътрешна работа. Може да се каже, че съм имала лоша семейна карма за отработване. И съм си била главата достатъчно по тези въпроси. Не за да дойде след това някой духовно извисен във форум, три пъти женен и да ме обвинява, че съм скучна, типична, затворена и с преднамерени убеждения.

Вече е прекалено. Губя си времето явно с писане по форуми, поради което прекъсвам за известно време. участието си.

Линк към коментар
Share on other sites

Е, "типични" беше в кавички, ако не си забелязала. Което означава, че по-скоро мъжът е реагирал по типичен начин.

Абе ти много обичаш да се ядеш, ако нещо не ти изнася...е как мислиш мъжът ти да ти каже наистина какво мисли?!?! Не спирай участието си, а намери мъж, който не се страхува от теб, когото да питаш за тези неща :)

Линк към коментар
Share on other sites

Няма лошо всеки да е прав за себе си.

:)

Да сме живи и здрави, може да се оженим по няколко пъти.

Никой не е застрахован.

Може пък да е за хубаво.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

По-любопитно става като някой скучаещ в нета духовно извисен вземе да ти размахва пръст и да се прави на по-мъж от съпруга ти, когото не познава.

Задочен дуел за честта на короната на петела. Хихихи. Духовници. От Духов. Оркестър.

Редактирано от @ЮлЯ@
Линк към коментар
Share on other sites

Божидар Зим ще ми е интересно да чуя какви са взаимоотношенията ти със половинката Кое за теб е изневяра и кое не След като имаш толкова голям опит зад гърба си отвори ни очите и на нас

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...