Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Guest Еси

Дуел

Recommended Posts

Победа ли? Да бъде тишина.

И не моя, щом държа ръката ти.

И не уплаха, а светла ведрина

поникна в мен, изцяло от словата ти.

Сподели това мнение

Ах, кой е дал рапира

на поета...

Закона ще го потопи

във Лета...

Оръжие за танците

по двойки

са само сладкодумни

песнопойки.

И всички призовавам -

тих апел -

все тъй да свършва

вашия дуел :D

Редактирано от infinity1305

Сподели това мнение

http://www.pravoslavieto.com/history/19/18..._Snow_Queen.htm

Здравейте!

. Същевременно съм свидетел на едно много упорито и настойчиво прокламиране на определени тези и идеи, които силно надхвърлят спокойното и неангажиращо споделяне на възгледи, знания, опит ...

От друга страна, ако малко префасонирам въпроса и попитам "Нужно ли е да работим за духовното издигане и развитие на хората?" пак много хора без да се замислят ще отговорят утвърдително.

:)

==============================================================================

=============================================================================

За да бъдем справедливи, би ли споделила конкретно, моля, какво имаш предвид под "много упорито прокламиране на тези и идеи, каито силно надхвърлят спокойното и неангажиращо споделяне на възгледи, знания, опит..."

Кои точно тези и идеи визираш и кои точно никове имаш предвид сега?... Хайде, бъди откровена и недей да прокламираш, от своя страна, недоволството си с намеци...Това създава наистина излишно напрежение и наистина надхвърля там... ( Каквото и да е... :) ) Нека да сложим картите на масата и да освободим напрежението... Днес ти ми се обиди май, че в отговора на въпроса ти, относно Майка Тереза, ти отговорих, че човек няма време да се занимава с работите на другите, защото времето, което му е определено, е строго разчетено и то стига само за свършване на неговота лична вътрешна работа...Така ли е?...

Реши да отвориш тема - в противоположен аспект, като си мислиш, че така ще получиш подкрепа за една теза, в която априори няма материал за изследване, защото отговорът е кристално ясен и той е "не"... (И на префасонирания ти въпрос - отново отговорът е "не")... Това е детско разбиране на нещата и не е за специализиран форум, като този, който следва идеите на Учителя ...

Усвоихме ли всички идеи на Учителя - та ни се видяха малко на брой и или неточни, та решихме да го ревизираме... Кой ще носи отговорността за това - ти ли? Или си мислиш, че нещата седят така - хрумне ми нещо - хайде да го експериментирам, защо не...

Интересува ли те, знаеш ли, че Учителят казва, че човек не трябва да мисли каквото му падне, а каквото е право... Вярно ли е това?... Има ли такава идея, или няма... Ако няма - аз ще се извиня, ще благодаря на всички и ще си тръгна, щом дразня с постовете си... :) А - може би - ме гони параноята, а; приемам, ако искаш да ме успокоиш, ще се разберем много лесно; аз съм мека като водата... :)

Ако разбираме правилно нещата - другите са си абсолютно наред, проблемът е, че в нашето око е попаднало парченце от строшеното дяволско огледало и затова ги виждаме криви!

Проблемът си е у нас; със себе си трябва да се занимаваме и да оставим другите на мира! Ново учение ли ще прокламираме тук, сега (да използвам глагола ти)? :) Едва ли... :)

За да схванеш идеята за нас и другите, и защо те ни изглеждат криви, когато всъщност не са, чети тук, на този адрес: http://www.pravoslavieto.com/history/19/18..._Snow_Queen.htm

Така лесно ще разбереш СМИСЪЛА...

Помисли и ми отговори, чакам те... :)

Сподели това мнение

Guest Емил от Льонеберя

Да ти призная, и един хубав бой с тояга също може да ти се отрази добре.

Може да потърсиш от приказките на Руми в интернет, там боят с тояга е описан добре.

И като си легнеш после да спиш, ще се оправиш на сутринта.

Сподели това мнение

Guest Христо

Каква тояга ? :D

Антъни Карузо, не грубиянствай. :) Не съветвай за неща (особено болезнени), които навярно не си изпитал върху себе си. :D На теб ще ти е добре ли искрено да си споделиш тревогите, търсейки помощ и някакъв с дълъг ... никнейм, да се бъзика остроумничейки.

хубав бой с тояга
Не стига, че съприкосновение с тояга се включва в съвета, ами това съприкосновение да е чак бой, пък и хубав (силен). Теб така ли са те лекували - много бой с тояга. :unsure: Редактирано от Христо

Сподели това мнение

Юля, Сиджей, това, което се разбира за мъжете ви е, че са поне в известна степен интелигентни. Спазват всички принцип при комуникация с „типичната” жена. Да не са луди да кажат нещо друго, за да си отворят скандал относно това те какви точно отношения с други жени одобряват?! :) :) :)

За да поискате меродавно мъжко мнение, то за това би трябвало да запитате мъж приятел, а доколкото разбирам за вас такива отношения (разговори на подобни теми, които са доста лични) са изневяра и няма как да си го позволите? Затворената среда на преднамереното убеждение :)

Сподели това мнение

Хайде сега пък ни искара типични жени.

Какви са тези изводи? Ако семейният ти живот е скучен, не прехвърляй изводите си върху другите. Нещата, за които говори сиджей при мен бяха постигнати с много вътрешна работа. Може да се каже, че съм имала лоша семейна карма за отработване. И съм си била главата достатъчно по тези въпроси. Не за да дойде след това някой духовно извисен във форум, три пъти женен и да ме обвинява, че съм скучна, типична, затворена и с преднамерени убеждения.

Вече е прекалено. Губя си времето явно с писане по форуми, поради което прекъсвам за известно време. участието си.

Сподели това мнение

Е, "типични" беше в кавички, ако не си забелязала. Което означава, че по-скоро мъжът е реагирал по типичен начин.

Абе ти много обичаш да се ядеш, ако нещо не ти изнася...е как мислиш мъжът ти да ти каже наистина какво мисли?!?! Не спирай участието си, а намери мъж, който не се страхува от теб, когото да питаш за тези неща :)

Сподели това мнение

Няма лошо всеки да е прав за себе си.

Да сме живи и здрави, може да се оженим по няколко пъти.

Никой не е застрахован.

Може пък да е за хубаво.

Сподели това мнение

По-любопитно става като някой скучаещ в нета духовно извисен вземе да ти размахва пръст и да се прави на по-мъж от съпруга ти, когото не познава.

Задочен дуел за честта на короната на петела. Хихихи. Духовници. От Духов. Оркестър.

Редактирано от @ЮлЯ@

Сподели това мнение

Божидар Зим ще ми е интересно да чуя какви са взаимоотношенията ти със половинката Кое за теб е изневяра и кое не След като имаш толкова голям опит зад гърба си отвори ни очите и на нас

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this