Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Снимка от Марс с изображение на човек


Mdrya1953

Recommended Posts

От известно време разпространяват снимка от спътник на планетата Марс с изображение на човек протегнал ръка

какво мислите върху това

какво пише в нета

http://econ.bg/news/article134618.html#3"Американският марсоход “Спирит”, който от 4 години изследва Червената планета, продължава да удивява изследователите с получената информация. На поредната порция снимки, получени от НАСА, при увеличение се вижда човешка фигура, съобщава Newsru, цитирана от БГНЕС.

След като снимката се появи в Интернет, стотици Интернет потребители вдигнаха шум, твърдейки, че това е най-истинското доказателство, че на Марс има живот.

Скептиците охлаждат страстите – това е оптическа измама или камък, сниман в необичаен ракурс. Така или иначе сходството с човешка фигура е поразително.

Британският таблоид “Дейли мейл” дори разпознава жена, която “е седнала на камък, като че чака автобус”. Ако това е така, тя очевидно ще трябва дълго да чака.

Фигурата е открита от астрономи-любители. При първоначалното изследване на експерти на получената преди 4 години снимка не е било установено нищо необичайно.

Един от ентусиастите пише по този повод в Интернет: “Не повярвах на очите си, когато видях нещо, което прилича на разголено извънземно, бягащо по Марс”. “Ах, човешкото око може толкова лесно да бъде измамено”, възкликва по този повод друг посетител на сайта, в който е снимката.

Данни от анализа на пръстта, взета от марсохода “Спирит” и проучена в НАСА, доказаха, че околната среда на планетата идеално подхожда за живот на микроорганизми. Така може да се направи извод, че живот на Марс е възможен. Освен това по данни на НАСА при изучаването на марсианската пръст са били открити признаци на наличие на пясък и вода."

Редактирано от Иво
Линк към коментар
Share on other sites

Винаги съм се чудила защо хората смятат, че животът на други планети и в други вселени трябва да е като този на Земята. Кислородът и водата са необходими на нас тук, на Земята, защото животът на Земята се е зародил в такава среда и е обвързан с нея. Това че на Марс или на друга планета ги няма в този им вид, не отрича автоматично съществуването на живот там, а означава само, че на тези планети животът за земните жители е невъзможен (за щастие).

А що се отнася до снимката - в ерата на Фотошоп на снимка не може да се вярва, ако не е направена от самите нас :-)

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля,че резултатите,които имаме от различни изследвания на Марс показват , че в миналото вероятно условията са били подходящи за съществуване на живот (дори и според нашите земни представи ). А и много добре си знаем, че сред нас има доста паднали от Марс. :rolleyes:

Все пак съм сигурна, че това не е точно "жена, седнала на камък и чакаща автобус". Средните температури там са с около 40 градуса по-ниски от земните. :3d_118::3d_032:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

хехе, много яка снимка. Това сигурно е някой извънземен от друга планета, който е бил пуснат на Марс да си прави някакви изследвания. И сега си чака там на камъка да мине космическия му кораб да си го вземе. Или пък е някой корабокрушенец, пак извънземен, на който му се е рабил кораба в Марс и сега горкия се чуди кой път да хване, за да се прибере у дома.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Нормално е да виждаме жена (аз даже мисля, че по-надолу си е хвърлила детето :o:D ) в неясните образи човешкото око винаги търси първо лица и фигури на хора (аз редовно намирам подобни у нас на една мозайка :lol: ).

Редактирано от REdream, REhope, REmake
Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Винаги съм се чудила защо хората смятат, че животът на други планети и в други вселени трябва да е като този на Земята. Кислородът и водата са необходими на нас тук, на Земята, защото животът на Земята се е зародил в такава среда и е обвързан с нея. Това че на Марс или на друга планета ги няма в този им вид, не отрича автоматично съществуването на живот там, а означава само, че на тези планети животът за земните жители е невъзможен (за щастие).

А що се отнася до снимката - в ерата на Фотошоп на снимка не може да се вярва, ако не е направена от самите нас :-)

И аз съм се чудила същото"-Защо хората търсят живот еднакъв със земните условия на живот на други планети без да отчитат факта,че може и да има живот,който да се развива при други условия(на дадената планета) и че може на тях да не им е нужно вода и тнт.

И съм съгласна за снимката също-аз работя с фотошоп,но не съм се заглеждала в снимката по-специално,но първата ми асоцияция беше-"на гардероба ми има фигури и фигура на жена с цялото и лице и устни(така се е получило от обработката на дървото)и другото е,че винаги има определени фигури,които са тип психологичски и виждаме това,което искаме да видим,а в такива случай когато ти се създаде определен образ за виждане и очакване човека наистина вижда човек на Марс(това е друга и много обширна тема)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...