Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Обичам когато....


Иво

Recommended Posts

  • Отговори 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ех, тема за романтици, поети, чувствителни души... :king:

Обичам когато сутрин първите лъчи на Слънцето разсейват тъмнината.

когато тишината на ноща отстъпи на задъхания ритън на живота.

първият шепот на пролетта след дългата зима

усмивките на хората около мен :hypocrite:

обичам когато...мога :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

обичам

... да слушам птичките в пролетно утро

.... да гледам как вятъра си играе с листата на дърветата като диригент, който води оркестър

... да съм в хармония със себе си и околните

... да се чувствам част от цялата Вселена

... да виждам дълбоката мъдрост на природата навсякъде и във всичко

... да се чувствам обичан

... да се радвам на живота като дете

.... да виждам доброта и състрадание в очите на другите хора

... да медитирам сутрин при изгрев седнал пред величествена планинска гледка

... да усещам присъствието и невидимата подкрепа на Природата - като любяща майка или като мъдър баща

обичам

... да чета книга търсейки смисъла на живота

... да гледам любим човек в очите, търсейки израза на душата

... да споделям с други последните си открития в житейския ми път

.... да дишам с пълни дробове чистия планински въздух при изгрев слънце

... да гледам нощно време небето удивлявайки се: Кой е създал всичко това! Сами ли сме?

... да чувствам, че нося радост, усмивки, щастие на хората около мен

.... да мисля за великите гении на човечеството и това което те са направили за нас обикновенните хора

... да вдъхвам от необятността на морето, вълните, светлината, облаците

... да слушам музика оставяйки мисълта сама да намери своя път към красиви картини, цветове, образи....

Линк към коментар
Share on other sites

обичам когато:

- откривам, че има хора, вдъхновени от описаното по горе от Иво и Надежда

- мечтаем и вярваме в мечтите си

- не се предаваме

- открия съвършен стих или песен

- чуя звънтящия смях на сина ми

- действията и мислите ми и на хората около мен са ръководени от любовта

:sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Обичам защото, получавам любов.

Много е лично, много е общо :)

Това ме прави щастлива.

Обичам защото го има, обичам защото искам, обичам защото мога :wub:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 9 months later...

Обичам... съвършения път на Истината и Живота!

Поставям Доброто за основа на дома си,

Правдата за мерило,

Любовта за украшение,

Мъдростта за ограда и

Истината за светило!

Линк към коментар
Share on other sites

Обичам когато ...

отворя очи и посрещам новия ден с усмивка,

сънувам и виждам различни неща,

вятъра ме грабва и политаме нанякъде,

вали дъжд и след това се появява дъга,

слънцето блести все по нежно и по горещо в мен,

ме обичат и когато не ме обичат, опитвам се ...

Обичам да преоткривам нови неща, които да ме правят щастлива.

Обичам когато

Вярвам,

Моля се,

Търся истината,

Откривам мъдростта,

Уча се да обичам всеки следваш миг ...

Обичам когато съм Жива и Будна! :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

.......оби4ам когато оби4ам

.......оби4ам,когато ме оби4ат

.......оби4ам вси4ко което ме прави щастлива :wub:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей! Нещата не са такива , каквито изглеждат ...а животът е такъв ...какъвто си го направиш.....! Като вдъхновение след прочита на горния пост!

Напоследък.... обичам да изпращам мислено дъгата на един човек !

Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Това с дъгата не го разбирам съвсем.Молиа ти се вземи да ми го разясни6.Нали сам заек в тоя саит :)

А за това,4е сами си правим живота.......4естно казано и е така,и не е така :mellow:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей! За дъгата....да...може да споделя....просто ...изпращаш мислено дъгата.....цветовете на дъгата към даден човек, който не е близо до теб физически , но изпитваш благи/ светли чувства към него и мислено му подаряваш красотата на дъгата....и добри чувства и пожелания....

Знаеш ли цветовете на дъгата колко са ? да ...действително ... обичам дъгата ...а двойната ...двойно повече.....нея си я държа за себе си хе хе ! Това е положението!

Любов + Светлина + Мир+ Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

oбичам

- сутрин да стана с усмивка да посрещна Слънцето

- да чувствам себе си част от Вселената

- да имам връзка с Божествения извор на любов

- да знам

- да търся

- да бъда

Линк към коментар
Share on other sites

Обичам да съм силен, обичам да съм в пълно спокойствие в центъра на урагана, обичам да живея в пълен устрем, обичам да побеждавам, обичам като губя, да се впускам още по-силно към победата, обичам никога да не се предавам, обичам да се смея на слабостта си, обичам да помагам на слабия, обичам да връщам усмивката и светлината в погледа на болния, обичам да служа на Истината, обичам да летя, не да пълзя, обичам да обичам, обичам да се рея в Любовта, обичам да разчупвам окови и ограничения, обичам да знам, обичам да мога, обичам вселената, обичам загадката, обичам да съм едно с Него, защото аз съм Той, обичам да бъда над дребните неща, Обичам да летя нагоре и нагоре и нагоре ...

Линк към коментар
Share on other sites

=== :dancing yes::P

Тооо.. и Икар летяя... летяяя... защото заобича творениетА повече от Твореца и .... полетя в обратна посока.

Този "филм" е за наивници. Отдавна излезнах от тази кинозала на илюзийте. Сега вече обичам само едно нещо ..: " Да знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят"... :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Обичам,когато съм влюбена,а това е винаги :feel happy: Просто не се чувствам жива,ако не обичам...

Едно стихченце от моя творбица,написана на 12.10.2005

И вземам в шепи тази моя Обич,

пръскам я всички по света-

да знаят колко много те обичам,

да вземат Те,от тази топлина. :feel happy:

Обичам,когато усещам въздуха,звездите,слънцето.луната и шума на дърветата и морето...Прекрасно е,нали?

Линк към коментар
Share on other sites

Иване - погледни в себе си и си кажи честно - не вземаш ли нещата на лична основа спрямо мен? Честно! Аз нямам нищо против теб - бъди здрав! Желая простор и широта на душата и съзнанието ти! Бъди здрав! По въпроса за религията която няма нищо общо с принципа на Христос: "Християнството" и за опушените им сгради видяхме че имаме различия, но това не значи че не сме братя - още повече че имаме някакви общи стремежи, макар и изразяващи се по различен начин! Бъди здрав и силен!

Обичам приятелството и приемането на човека такъв какъвто е!!! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Обичам когато царува Любовта. Обичам когато побеждава Доброто. Обичам когато ми се открива Истината. Обичам когато някой някъде направи добро /може би аз/. Обичам да давам от сърце. Обичам да обичам.

Линк към коментар
Share on other sites

Орлине,

Отговарям честно ... :

Много отдавна съм погледнал вътре в себе си. Може да звучи странно, но е така. Нямам нищо против тебе лично. За мене ти си само изпълнител на чужда воля. Къде неосъзнат, къде - не. Защото си подвластен на един групов Дух, на който не можеш да противостоиш колкото и да искаш със съзнанието си сега. Я се "обърни " и виж дали всичко което си писал тук във Форума си го писал сам без съветване, подсказване , или уточнения от някого около тебе. Не членуваш ли в някаква организация която ти оказва видимо или невидимо влияние , каквато и да е тя? Отговора го знам , не го пиши тук сега. По Интернета повече не е възможно да се обясни. Така, че лично на лична основа нямам нищо против тебе , защото не те познавам и никога не съм те познавал. В пряк разговор много бързо ще "клекнеш", защото не за първи път ми се случва такива моменти и си знам силата и познанието което владея като дар.

Вероятно много хора няма да се съгласят с мене сега. Но не съм отговарял на тях. Никога не водя битка срещу човек , а само срещу идеи. Само в много изключително редки случай на "хора" решили се за въздесъщи богове да си правят лични опити с живота ми. Това вече е лична атака срещу жизнените ми устои и .... си плащат разбира се безочието. Ти Орлине не си от тях , нали ??? Тогава няма от какво да се притесняваш. Дишай спокойно ...

Линк към коментар
Share on other sites

Е, благодаря - ще дишам - Обичам да дишам! Бъдете здрави - всякакси!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...