Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Защита на животните


Ради

Recommended Posts

Умът е ограничен, защото в него се ширят егото и комплексите!

Дори и убийците имат своето място в Битието!

Всеки е на своя път!

И в убийствата има смисъл. :feel happy:

Жалко е за животинчетата, но това е законът на карма. Едни плащат сега, а други в невежеството си я навличат, за да платят за това, когато му дойде времето. :feel happy:

На уроците се гради духовният растеж.

Едни учат днес, други ще учат утре.

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ужасна гледка....въпреки че за почитателите на този вид "СПОРТ" незная каква ли дума би била подходяща и се чудя как това може да се разрешава въобще и да бъде позволено....

Линк към коментар
Share on other sites

Този спорт се практикува и в България. Ужасно е но когато се опитах да спра мои близки ме обявиха за :whistling::harhar: Имам ужасни спомени от детството за такива сцени...

Не разбирам как човек, който прибира малко, улично куче и се грижи за него, след дни взема пушката и отива да убива,... за спорт..... :feel happy::ph34r::hmmmmm:

Векът на Любовта настъпва уж,

а магазини оръжейни се отварят.

Оръжия любителски, професионални. Виж

и по поръчка, да не се повтарят!

Кого ли утре тази цев

ще гледа с око присвито?

Или по сърна ще стреля, с кеф!

Ще се хвали някой с животното убито...

Любов уж трябва да се ражда вече,

а мириса на кръв разпалва звярът...

Преди да вдигнеш дулото поспри, човече!

Ще можеш ли да носиш на убийството товарът?

'97

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Синева ,не обяснявай човешката жестокост и върховна глупост със закона на кармата- това е цинично.Не Бог или закона на кармата е накарал този любител да убива и да изпитва наслада от това- това е дело на други сили.Можем да се поучим от животните- нито едно животно не убива за удоволствие ,а само за да се нахрани.Уви човека е създал лова точно за това.Преди време една жена около 60 г. разказваше с голямо удоволствие как"отнесла със един истрел главата на една сърна , която я гледала.На мен ми стана лошо и в противоречие със възпитанието ми я попитах -можахте да стреляте по сърна , която има очи на дете , а след отговора и - като едното нищо , напуснах стаята .Аз вярвам , че ако всички хора се обединят и възстанат срещу такива "човешки прояви ",то и така наречените "ловци" ще намалеят.Ако приемаме нещата за даденост и си обясняваме всичко със "карма" и "божията воля"- тогава ще станем съучастници с тях.Мир любов и хармония на всички ви ! :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

Ти, как ще разбереш, какво представляват убийствата и мъката, ако те не съществуват?

:blink:

Повечето уроци са болезнени, затова пък, доста бързо изграждат!

:feel happy:

Мислите ли, че ако мъката нямаше своето място в света, Бог ще и позволи да съществува.

Дори и в големите "безсмислици" има смисъл!

:yinyang:

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

Синева ,не обяснявай човешката жестокост и върховна глупост със закона на кармата- това е цинично.Не Бог или закона на кармата е накарал този любител да убива и да изпитва наслада от това- това е дело на други сили.Можем да се поучим от животните- нито едно животно не убива за удоволствие ,а само за да се нахрани.Уви човека е създал лова точно за това.Преди време една жена около 60 г. разказваше с голямо удоволствие как"отнесла със един истрел главата на една сърна , която я гледала.На мен ми стана лошо и в противоречие със възпитанието ми я попитах -можахте да стреляте по сърна , която има очи на дете , а след отговора и - като едното нищо , напуснах стаята .Аз вярвам , че ако всички хора се обединят и възстанат срещу такива "човешки прояви ",то и така наречените "ловци" ще намалеят.Ако приемаме нещата за даденост и си обясняваме всичко със "карма" и "божията воля"- тогава ще станем съучастници с тях.Мир любов и хармония на всички ви !

Абсолютно съм съгласен.

Линк към коментар
Share on other sites

Абсолютно съм съгласен.

Наистина Бог не ни кара да правим "бели", но е пратил един, чрез който ни изпитва. Ако удържим изпитанието добре, ако не удържим - по-малко добре.

Нали уроците са за това да ни научат! Бог е създал и "доброто" и "злото", за да можем ние някога да ги разграничим и с верния избор да разберем за Истината!

И питам пак:

Ако "злото" не съществува, как ще разберем кое е "добро", как може да има възход на душите?

Това, че хората не харесват "злото" е похвално - научили са един урок.

Друг урок е - Защо "злото" съществува и толкоз ли е немощен Бог, за да не се справи с него?

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Съгласна съм безусловно, че без Злото не може. "За да стигнеш до Бога, първо трябва да си видял Дявола". Но не можем да оправдаваме злото. Можем да му благодарим, когато прогледнем, но за възприятията на едно дете това е страшно. Всички сме участници в Божието творение и не трябва да съдим, но можем да изпращаме и даряваме любов. С това ще помогнем. :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

:angry::hmmmmm: не помня от кого е стихотворението, но ми изплува...

"Аз не зная защо съм на тоз свят роден

не попитах защо ще умра.

Тук дойдох запленен и от сивия ден,

и от цветната майска зора..." :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина е така във всяко нещо има смисъл и за всако нещо си има причина и някакво обяснение за това....

Аз обаче се възмощавам на подобен вид спорт и не го приемам, докато други намират смисъл в него и навярно го практикуват с удоволствие, което разбира се ще доведе до своите последици след време подобни спортисти <_< и те дано да се прробудят

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Съгласна съм безусловно, че без Злото  не може. "За да стигнеш до Бога, първо трябва да си видял Дявола". Но не можем да оправдаваме злото. Можем да му благодарим, когато прогледнем, но за възприятията на едно дете това е страшно. Всички сме участници в Божието творение и не трябва да съдим, но можем да изпращаме и даряваме любов. С това ще помогнем. :feel happy:

Красота!!!

:thumbsup2:

Красива е човешката душа, когато намери начин да се покаже в изява!

Да се оправдава злото! :hmmmmm:

О - ПРАВДА - ДАВА :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: xameleona- колкото и чудно да е този стих е на Смирненски . Един позабравен поет-личното ми мнение е че е неоценен,но това е друга тема.В лекциите на Учителя има много информация за злото.Със злото не се бори ,но това не означава , че трябва да приемеш всичко - като тази гадост например със тюленчетата , и да си го обясниш със закона на кармата.Все пак Бог ни е дал свободна воля и всеки може да избира какво , как и кога.И съответно да си носи отговорностите после.Но темата взе да излиза от рамките си.Мир любов и хармония ! :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

Все пак Бог ни е дал свободна воля и всеки може да избира какво , как и кога.И съответно да си носи отговорностите после.

Законът на Карма е следствие от свободната воля!

С кое друго може да се обясни? :1eye:

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Синева, имам въпрос относно :

Жалко е за животинчетата, но това е законът на карма. Едни плащат сега, а други в невежеството си я навличат, за да платят за това, когато му дойде времето.
и

Законът на Карма е следствие от свободната воля!

-каква свободно воля имат животните, че биват наказвани по този начин? За какво плащат?

:huh:

Линк към коментар
Share on other sites

-каква свободно воля имат животните, че биват наказвани по този начин? За какво плащат?

  :huh:

Плащат цената за духовен напредък!

Във всичко има смисъл. Бог знае смисъла на смисъла и неговата необходимост.

Ако преди инкарнацията, Бог ти предостави избор за бъдещ живот с по-бърз духовен прогрес и с по-бавен, ти кой ще избереш?

Трудният път на мъченията е най-пряк.

Щом има убийци /души, изживяващи тези опитностти, тези уроци/, то задължително е да има и жертви /души изживяващи друг вид опитност, урок/.

Ако има лъжци, трябва да съществуват и излъгани; родители и бездетни;

богати и бедни; умни и глупави; здрави и болни; щастливи и нещастни; красиви и грозни;...

Душата се учи от света и в света. Това е школа.

:smarty::yinyang::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Душата се учи от света и в света. Това е школа.
ок

Трудният път на мъченията е най-пряк.

Да за oпределен тип съзнание, когато страданията и въпросът "Защо?" дават възможност да се търсят и намерят причините за тях.

Човекът има разум и може да разбере причините за страданията. Това мисля го задължава да бъде на висотата на мъдростта. Да стане вегетарианец. Да спазва ахимса или ненасилие. Вместо мъчител на животните, да стане техен приятел и учител. За да стане земята от планета на невежество и страдания щастлива хармонична планета.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup1:

Човекът има разум и може да разбере причините за страданията. Това,  мисля го задължава да бъде на висотата на мъдростта.

Но я се опитай да го кажеш на някой от онези, с пушките. Или на някой чревоугодник... Опитвала съм и ме осмяха, обявиха ме за откачалка :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

онези с пушките
децата им обикновено плащат за агресивността на родителите си

там вече е в сила разсъждението

Плащат цената за [упадъка, за да имат] духовен напредък!

...

Щом има убийци /души, изживяващи тези опитностти, тези уроци/, то задължително е да има и жертви /души изживяващи друг вид опитност, урок/.

тези жертви са най скъпите им същества, техните деца

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

За модерния човек подобен въпрос - дали да се убиват бездомните кучета с цел намаляване на популацията им - е тенденциозен и глупав. Все едно да питаме - имат ли хомосексуалистите равни права с хетеросексуалните и т.н. Проблемът е чисто практичен и ще бъде разрешен, отдавна са изградени механизми за хуманно намаляване на броя им: кастрация за здравите индивиди и евтаназия за болните.

Линк към коментар
Share on other sites

Проблемът е чисто практичен и ще бъде разрешен, отдавна са изградени механизми за хуманно намаляване на броя им: кастрация за здравите индивиди и евтаназия за болните.

А дали така правим в България?

Аз ще ти отговоря - не.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се,че не трябва да бъдат убивани.

Винаги в двора ни е имало куче,даже по едно време бяха 3,едното бе изгонено от стопаните си и така в продължение на месец, два то стоеше пред входната врата докато накрая го прибрахме в двора.

Мисля,че всички които са дали мнение по темата не са имали "късмета" да бъдат ухапани или наплашени от бездомните кучета.Разбира се,че между тях има кротки и добри.Преди години имах среща с такъв "любимец" и за да се спася от доброто бездомно куче,ми се наложи да прескоча една оградата на близката черква(спомних си доброто старо време когато спортувах :)...)имах късмета,че от другата страна бе чисто...Страха,който се породи тогава дълго време живя в мен и тъкмо бе решил да си тръгне и изживях още една среща с бездомни кучета.Беше през зимата в центъра на София,до Младежкият театър и този път бездомните кучета бяха цяла глутница, за мой ужас в този момент нямаше нито един човек наблизо.Няколко се насочиха към мен ръмжейки си показваха зъбите,а очите им блестяха от свирепост,вероятно си пазеха територията и в този миг изобщо не изпитвах любов и състрадание към най-добрият приятелна човека.Пресякох тичешком булеварда и добре ,че след това премина кола и кучетата ме забравиха...Не пожелавам на никого подобно "приключение".Ето ви още една история един приятел,който обожава кучетата ,а и те него бе ухапан от бездомно куче и това промени отношението му към бездомните кучета.Вече не ги защитава.

А какво ще кажете за парковете, които са пълни със домашни любимци,които тичат на воля из зелените площи,а майките пазят децата си да не се срещнат с четириноги те приятели и да не настъпят ...Не трябва ли да е обратното,деца да тичат из тревата,а стопаните на кучета да ги пазят да не изплашат малчуганите

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

живеем в 21 век и имаме претенциите да сме разумни, мислещи същества.

И още повече - изпитващи любов, имащи сърца...

И въпреки това затваряме и избиваме бездомните кучета.

Защото изпитваме любов към децата,към здравето на хората.

Кастрирани или не - разнасят зарази и паразити,разхвърлят боклука от кофите навсякъде.Нападат.

Говорил съм с кинолог - известен специалист.Според него кучешката агресия може да бъде предизвикана по най-различни случайни начини. От миризма, шум,движение и т.н....Особено по тъмно или в район със слабо човешко движение.Примери,като този на Захи - колкото искаш.

Лично според мен домашните кучета задължително трябва да се извеждат на повод и с намортник /дори и пинчерите/.А за свободни разходки - в оградени за това места .

Бездомните нямат място на улицата. И като никой не иска да ги вземе вкъщи - да се унищожават по хуманен начин.

Може всеки ден да убиваме стотици крави, прасета, пилета - а кучета не можем!?!?

Не мисля.

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Въпросът е с две лица. Аз лично много обичам кучета. Но имам страх, защото, когато бях бременна с дъщеря ми едно уж домашно куче се хвърли върху сина ми /беше на 3г./, след това детето заекваше за кратко, а и аз не бях съвсем добре.

И сега изпитвам страх от кучетата, когато са повечко по улиците. А те усещат страха. Но не съм съгласна и да ги убиват и тормозят. Трябва да има глоба за стопанин, изгонил домашно куче. По улиците са гладни и болни... ужасно е.

Линк към коментар
Share on other sites

Така, като чета последните мнения, виждам че никой не е запознат със ситуацията.

Ако хуманния начин за убиване е настъпване с кубинки по главата - ок.

Всички средства - за храна, евтаназия, кастрация - се усвояват неправомерно и се крадат. Евтиният начин е моментално и зверско убийство.

Да не говорим колко абсурдно звучи "хуманно убийство".

Проблем има и той е факт. Но ако има достатъчно пари и те не влизат в нечий джобове, наистина съвсем скоро улиците ще са безопасни и чисти.

Линк към коментар
Share on other sites

За мен подобна дилема не съществува, няма - тя е безсмислена. Само езичници могат да допуснат подобно избиване на животни. Имаме голям проблем с християнската си идентичност, което прави от своя страна, европейската ни интеграция направо проблематична. Докато съществуват подобни въпроси - дали да се избива нещо, заради друго нещо (т.е. то да е живее), ние винаги ще бъдем преди границата, преди осъзнаването, преди отговорността; ще битуваме в ужасния си дуализъм между доброто и злото, ще използваме остаряла реторика, противопоставяйки невинните деца срещу побеснели кучета, ще се сещаме за недостойното битие на инвалидите и ще плачем за съдбата на България, проливайки лицемерни сълзи...

Изведнъж, след 100 години приятно незнание, сме се оказали сред глутници кучета и АУ - ние сме невинни, децата ни са жертви, а ние трябва спешно да се отървем. Ала отърване няма, от сенките си няма да се избавим.

Нещо за животните:

В Германия по прозорците на къщите има силуети на птици, от хартия. Много птици се блъскат в прозорците и загиват. Затова.

И нещо за хората:

Има ли оправдателна присъда за убийство? И ако моралният отговор на този въпрос е положителен за нашите географски ширини, какво става със страна членка на ЕС, която разрешава проблема с популацията на бездомните кучета, като ги убива?!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...