Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Защита на животните


Ради

Recommended Posts

Вярно е,че не съм "...запознат със ситуацията" - в смисъл не знам какви пари има и къде отиват.Не знам също дали някоя от многобройните благотворителни организации прави нещо - освен да протестира и да взима пари за слагане на нашийници - и къде отиват тези пари.

Ти Ради като знаеш - пиши на МВР,на Прокуратура,на международни организации - където искаш.Оправи нещата. Явно не можеш /ако се съди по липсата на резултат /.А според мен - и не искаш.

И ако говорим за кастрация - тя е много по недостойна за индивида - от убийството.Убийството е наказание - на равнопоставен.Кастрацията е унижение,осакатяване,поругаване.

какво става със страна членка на ЕС, която разрешава проблема с популацията на бездомните кучета, като ги убива?!

Влиза в ЕС и никоя от членките не прави проблем за това.Така поне ме информира пресата.

Ако искаш - предложи да пуснем всички домашни животни по улиците /не само кучетата.Защо само тях?/.Да пуснем крави,овце,кокошки.

Тогава ти гарантирам - никакво членство в ЕС.

Не знам обаче доколко оценявате кучето - като животно.Аз помня как две кучета в Севлиево разкъсаха девойка.После казваха - инстинкта "глутница-плячка" се задействал.

Влизал съм в развъдник на кучета.Събрани и расови животни,и улични. Такова "неприятелско" отношение,че кръвта ти замръзва.

Кучето си е нормален хищник,свикнал да живее с човека и при определени условия - да му се подчинява безусловно,и да изпълнява заповеди "за убиване". Един потенциален убиец. Като автомобила например. Движението на автомобила е регламентирано - на бездомното куче не е.

Човек няма право да прави опит за убийство - дори и при самозащита. А кучето може - когато си поиска и то ненаказуемо.

Който иска - да ги прибира от улицата,да ги гледа.

Ако се съди по щата на недържавните организации - то те имат пари.Ако нямат - да убедят ЕС да им даде - от някой от фондовете си.Не става.

Аз съм категорично против парите на данъкоплатеца да отиват за тях. Искам да отиват за образование,за здравеопазване,на инфраструктура.ЗА ЧОВЕКА да отиват.При такава бедност,и социални несправедливости ние да лишим човека,сирака,бездомника,многодетната майка - а да ги дам на песовете -не.

Никаква хуманност не виждам в това.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

По-скоро ще се съглася с Ради. Много пари бяха отпускани и уж предназначени за проблема с уличните кучета. Но тук, само когато се случи нещо страшно се размърдва общественото мнение.

По ''Анимал планет" има поредица как в Щатите има патрул, който се грижи за животните и не позволява нито животните да бъдат тормозени, нито да има и жертви от хората. Е, понякога има и умъртвяване на животни, но като крайна мярка.

На Европа не и пука как ще живеем. Важното е да си държим циганите тук и да няма много искания от наша страна. И за кучетата какво и пука? То хората живеят като кучета... Ама ние сме си яко племе, ще оцелеем. :whistling::thumbsup1:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Има достатъчно пари за всичко. Въпросът е българинът как ги управлява. А пари специално за кучетата идват от европейски фондации, не от българските данъкоплатци. Това, че "българите" са мизерни и болни, и боси, и гладни не са виновни скитащите кучета, нито циганите, нито червените кхмери или халеевата комета. Смешен плач. Бедността не е оправдание за омразата. Не случайно до повечето бездомни хора лежи бездомно куче, след опърпания циганин вървят по три нещастни псета. Приликата ни с животните е тази, че когато страдаме, ни боли, но хората могат да работят и да се грижат сами за себе си, за разлика от животните. И този, който е по-силен, трябва да се грижи за по-слабия. Богатият плаща по-високи данъци, отколкото бедният. А и всичко е въпрос на морален избор. За мен темата приключва с това изречение.

Линк към коментар
Share on other sites

А според мен - и не искаш.
Така ли? Каква прозорливост :lol:

Явно не можеш /ако се съди по липсата на резултат /

Мда, това явно се само по твоите сили...

Линк към коментар
Share on other sites

Майкъл, :thumbsup:

Понякога трябва да се избира. Обичайте хората, изберете хората!!! Ако може и кучето-вълк сит и човекът-агнето цяло, добре, ама не, както се види от действителността. Ако всички любители на кучета съберат бездомните и започнат да ги отглеждат в домашни условия или платят на друг да ги гледа, ако поемат реалната отговорност и тежест на разбиранията си, добре, иначе другото са празни приказки. Не, всъщност не са празни - понеже заради тях се бави решаването на проблема по ефективен начин и човешките жертви с всеки ден се увеличават. Това не е ли зло, не е ли грехота? И аз съм хапана, и детето ми е хапано - имам право да кажа всичко това. :)

Патрул - ще се разсмея - преди време разказах тук как пред очите на двама патрулиращи защитници на бездомните кучета едно улично куче лапна бисквитка направо от ръчичката на двегодишната дъщеря на моя приятелка. Ние не можахме да реагираме, въпреки че бяхме в непосредствена близост с нея. Патрулки! Да се смея ли, да плача ли... Явно онези хора се чудят вече какво да си правят парите, явно имат в повече. Чудесно! Но при нас, за съжаление, не е така. <_<

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте,

живеем в 21 век и имаме претенциите да сме разумни, мислещи същества.

И още повече - изпитващи любов, имащи сърца...

И въпреки това затваряме и избиваме бездомните кучета.

Защото изпитваме любов към децата,към здравето на хората.

Кастрирани или не - разнасят зарази и паразити,разхвърлят боклука от кофите навсякъде.Нападат.

Говорил съм с кинолог - известен специалист.Според него кучешката агресия може да бъде предизвикана по най-различни случайни начини. От миризма, шум,движение и т.н....Особено по тъмно или в район със слабо човешко движение.Примери,като този на Захи - колкото искаш.

Лично според мен домашните кучета задължително трябва да се извеждат на повод и с намортник /дори и пинчерите/.А за свободни разходки - в оградени за това места .

Бездомните нямат място на улицата. И като никой не иска да ги вземе вкъщи - да се унищожават по хуманен начин.

Може всеки ден да убиваме стотици крави, прасета, пилета - а кучета не можем!?!?

Не мисля.

Kaква, безсърдечност! Та кой създае бездомните кучета, не ги ли създаде човека!?

"Може всеки ден да убиваме стотици крави, прасета, пилета - а кучета не можем". А защо, въобще трябва да убиваме животни?

Няма добри и лоши кучета, хората ги правят такива. През 2005 год. прибрах едно бездомно куче от улицата, ветринарният лекар ми каза ,че е на около 4-5 месеца. Животинчето, беше невероятно наплашено, най вече реагираше на мъже, показваше агресивност. Оказа се ,че дори е породисто ( белгийска овчарка). С големи мъки и рошвети успях да го изнеса зад граница. Имах билет за самолет, но беше невъзможно да го кача с мен в самолета, затова в последния момент реших заради кучето, ще пътувам с автобус (два дни и две нощи). Както и да е пристигнахме благополучно, радоста беше взаимна, нямаше по щастливи от нас. Кадето мръднех аз, той беше след мен, голяма любов и признателност. Но спрямо всички останали хора и най вече мъже, агресивен. Ветринарният лекар- психолок ,беше се стреснал от него и почти не ми даваше надежда за постигане на някакви положителни резултати.

В продължение на една година, всички се отнасяхме с любов и доброта към животното. Сега вече е на 2 години и не остана и помен от агресията, играе си в парка с децата , щастливо и безгрижно.

"Животните са изостанали в развитието си души".

" Те са деца на архангелите. Ние живеем благодарение на тези деца"

"Животните възприемат онази светлина , която излиза от нас"( Енциклопедичен речник- П.Дънов) :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_161::3d_161::3d_161:

:) Въпросът е и много общ и съвсем конкретен.

Общ - защото се отнася за всяко живо същество . И не е в това дали животното години наред е живяло близо до човека и е свързано с него емоционално или на физическо ниво.

Не сме създали ние това животно, за да решим с лека ръка ,че то няма право на живот защото ни пречи.

Конкретен - защото с безотговорното си поведение човекът е допуснал кучетата да станат проблем в градовете.

В този случй са необходими комплексни мерки

-законови превантивни -високи такси за отглеждане на домашно животно в градски условия

-активна медийна политика - за благородно отношение към животното и стимулиране на осиновяването на кучета от приюти, във информационното ни общество информационната атака е голяма сила

-конкретни физически- по ограничаване на популациите на скитащите животни- приюти и кастрация/ мразя тази мярка /, но временно е необходима.

и сега въпрос от мен:)))

Какво породи въпроса ти ?

:thumbsup2::thumbsup:

Наскоро присъствах на дебат по този въпрос. Едната страна защитаваше пълното избиване на кучетата, другата мерки като кастрацията и обезпаразитяването. Каза се че идвата метода струват еднакво - а именно около 60 лева на куче. Разбира се - аз съм за кастрацията - тогава кученцата стават неагресивни и не се множат. На запад този проблем не съществува, защото всяка домашна котка или куче се кастрират, а размножаването им става в специални институции...

Наистина е безкрайно грозно и варварско и безсърдечно да се мисли дори за избиването на тези благородни и умни наши приятели! Аз ги обичам и нямам нищо против тях. Лежат си спокойно и всяват колорит и естественост в обстановката. Махат с опашка и ни даряват с толкова много обич. Но наистина разчитат изцяло на нас - в градовете няма зайци и катерички за ловене все пак. Така че ние трябва да решим проблема. Според мен кой знае какъв проблем няма - аз си ги харесвам тези приятелчета по улиците - има една вътрешна връзка между тях и нас - цялат аразлика е че нямат логично мислене, само на една стъпка са зад нас. Да ги убиваме е все едно да убиваме нас самите! Защо трябва улиците ни да бъдат като сивите западни улици, без никакви твари и божии създания? Просто трябва да се кастрират от време на време -= така се намалява популацията им - а когато безотговорните собственици изхвърлят кучетата си, тя пак ще се увеличи ! :):thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

сайт против клане на делфини :thumb down:

Моля ви братя и сестри помогнете на тези животни.

Благодарности. :hypocrite:

Става въпрос за безумното избиване на тези умни морски обитатели от Японците.

Като напишете имена, възраст, държава вие се включвате в тази морална кауза.!!!

Редактирано от Ваня Златева
Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Хиляда лв. глоба за жестокост към животно

Депутатите отложиха обсъждането на текстовете, свързани с бездомните кучета и действията, които могат да се предприемат срещу тях

30.11.2007

Глоба от 500 до 1000 лв. ще бъде налагана за особена жестокост към животно. Това предвижда Законът за защита на животните, който депутатите обсъждат на второ четене.

Друг текст в законопроекта определя като проява на жестокост сексуалното малтретиране на животни, изоставяне на домашни питомци, както и всяко действие или бездействие, причиняващо продължително или повтарящо се страдание на животното или трайно увреждащо здравето му.

За жестокост няма да се считат действия, които се извършват съобразно ветеринарномедицинските разпоредби за ликвидиране на заразни болести по животните.

Ще бъде наказван този, който прояви особена жестокост към животно, освен ако деянието не съставлява престъпление, предвижда законопроектът.

Предвижда се в случаите, когато деянието е извършено от собственика на

животното, то да бъде отнемано в полза на държавата. На конфискуване подлежат и предметите, с които е извършено нарушението.

Ако ветеринарен лекар или длъжностно лице проявят жестокост, те ще бъдат глобявани от 1 000 до 1 500 лв., а за юридическо лице или едноличен търговец е предвидена имуществена санкция в размер между 1 500 и 2 000 лв.

При повторно нарушение глобата за собственика на животно, ветеринарния лекар или техническото лице е от 1 000 до 2 000 лв., а имуществената

санкция за юридическото лице или едноличния търговец ще бъде от

2 000 до 3 000 лв.

Предвижда се при наличие на данни за жестоко и особено жестоко отношение към животните своевременно да бъде уведомявана прокуратурата или полицейските органи.

Органите на местната власт да контролират дали се изоставят животни на територията на общината, както и дали се спазват изискванията за защита на животните в приютите, предвижда законопроектът.

Депутатите отложиха обсъждането на текстовете, свързани с бездомните кучета и действията, които могат да се предприемат срещу тях.

Линк към коментар
Share on other sites

не искам да коментирам сумата за глобите, но съм за да има закони и за защита на животните...въпреки че в нашата страна за съжаление май законите не се спазват особено много...

лично аз имам домашен любимец...много обичам животните...виждала съм и как някои "хора" с еотнасят към собствените си и чужди животинки-ужасно...душата да те заболи...

Линк към коментар
Share on other sites

Тази сутрин по Нова телевизия имаше дискусия по темата и ми направи много лошо впечатление как водещата Лора Крумова сподели, че в пресата били излезли смехотворни статии по въпроса за хуманното отношение към животните. Само не разбрах кое е смехотворното при условие, че темата е наистина много сериозна. Може би самата пародия "хуманно убиване" на животните е смешна според мен. Но на този етап и това е нещо. На българинът такива теми му се виждат смешни и може би това е продиктувано от балканския ни нрав, но в Европа отдавна е въведено това законодателство.

Линк към коментар
Share on other sites

да, така е Буболече....иаз това си мислех, че докато в България се "свикне" с такъв род "закони" и начин на мислене ще мине много време...

може и да греша, но аз винаги съм си мислела, че както един човек се отнася към животните, така се отнася и към хората...

Линк към коментар
Share on other sites

Moonflower_Wolf_Lady.gif

~ П ~ О ~ К ~ А ~ Н ~ А ~

Ръководството на пловдивското дружество за защита на животните -

организира законен, мирен протест - бдение, на 09/12/2007г. (неделя),

от 14.00 до 16.00 часа, ул. “Стефан Стамболов” 1, пред сградата на общината -

(площадът с фонтаните на главната улица в Пловдив).

Целта е:

- протест срещу нехуманното отношение към животните,

на територията на община Пловдив и страната като цяло;

- популяризиране целите на дружеството;

- защита на каузата за права на животните, в предвечерието на -

световния ден за защита правата на животните - 10 декември.

Протестът ще бъде тих и ограничен в рамките на площада.

Каним всички наши симпатизанти, единомишленици и приятели от цялата страна,

както и представители на медиите - да ни подкрепят в това начинание!

Носете топли дрехи и по възможност малка пластмасова чашка с чаена свещ.

Предварително благодарим, с надежда за повече борци!

От ръководството на дружеството.

PAWS / Plovdiv Animal Welfare Society

Желаещите, с възможности - могат да разпространят новината! Heart.gifGood%20luck.gif

photo-29227.gif Това ли е нашата България ?!? photo-29227.gif

- - - концлагери на смъртта - за неудобни животни - - -

Животните - нямат право на глас, но - ние имаме !!!

ПETA е пуснала петиция за затварянето на изолаторите в България!

Щом чужденци се борят, за да затворят нашите изолатори,

редно е и ние да направим нещо, нали ?!?

Ако не друго, то поне да я подпишем!

Ето и линк:

http://www.peta.de/aktionsaufrufe/isolator...arien.1202.html

Понеже петицията е на немски,

текста е преведен по-долу.

Моля, всички немскоговорящи за извинение,

ако някъде е допусната грешка в текста!

България влачи месец след месец приемането на отдавна обещания закон за защита на животните.

Има дори опасност - проектът, разгледан на първо четене през януари 2007 г. -

да бъде променен и убиването на бездомните животни да бъде легализирано наново!

Подходът към бездомните животни в изолаторите на България -

( местата за убийства на уличните животни ),

нарушава националните и международните закони.

Има правно основание тези лагери да бъдат затворени,

което просто трябва да се изпълни.

Канибализъм в русенския изолатор.

Това е една всекидневна картинка в българските лагери на смъртта.

Недохранени, неосигурени и болни, животните посрещат своя залез.

Затова ние искаме:

1. Незабавното затваряне на всички лагери за убийство в България.

2. Приемането на хуманен закон за защита на животните по европейски модел.

3. Прилагането на препоръчаната от

Световната Организация за Опазване на Здравето на Уличните Животни стратегия:

кастрация и връщане в познатата обстановка.

Затова ние напомняме най-вече на следните политици за тяхната отговорност:

- председателя на парламента на Република България - Георги Пирински

- главния прокурор на Република България - Борис Велчев

- българската посланичка в Германия - Д-р Меглена Плугчиева

Помогнете ни да увеличим натиска над отговорните

и попълнете моля формуляра по-долу.

Името и подписът ви ще се появят автоматично в мейла:

Име:

Фамилия:

Улица:

Пощенски код/Град:

Мейл:

Получател....

Личните мейли имат по-голямо въздействие.

Вместо долупредложения текст,

използвайте ваш личен или го допълнете.

_________________

И нека, Бог ни помогне!

lionofjudah22ip9.jpg

ИСКАМЕ:

* ГЛАСУВАНЕ НА СПРАВЕДЛИВ ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА НА ЖИВОТНИТЕ!

СЪОТВЕТНО - КОНТРОЛ, ГЛОБИ, КАСТРАЦИИ!

* ИЗГРАЖДАНЕ НА ПРИЮТИ - ЗА НАСТАНЯВАНЕ НА ЖИВОТНИТЕ,

КОИТО ВЕЧЕ НЯМА ДА СА НА УЛИЦАТА!

СЪОТВЕТНО - МЕДИЦИНСКО ОБСЛУЖВАНЕ И ОБГРИЖВАНЕ!

* ЗАТВАРЯНЕ НА ДНЕШНИТЕ ИЗОЛАТОРИ -

ТЕЗИ КОНЦЛАГЕРИ НА СМЪРТТА -

И ПРЕУСТРОЙСТВОТО ИМ ПО СТАНДАРТИТЕ НА ЕС,

и всяка една нормална, цивилизована държава!

ИСКАМЕ - ЕДНА НОВА БЪЛГАРИЯ !!!

undenydividesf0.gif

009sf2.gif

Молих Бог да ми даде сили

и Той ми прати изпитание,

за да ме закали.

Молих Бог да ми даде мъдрост

и Той ми прати проблеми,

за които се налага да мисля ден и нощ.

Молих Бог да ми даде мъжество

и Той ми изпрати опасности.

Молих Бог да ми даде любов

и Той ми изпрати нуждаещи се от моята помощ.

Молих Бог да ми даде благоденствие

и Той ми прати възможност.

Нищо от това, за което Го молих,

аз не получих даром.

Но получих всичко, от което имах нужда.

Бог чу молитвите ми.

animatedgifsfantasygoddrs7.gif

Нека си припомним,

че зад всяко бездомно животно стои жесток,

безотговорен бивш "стопанин"!

Зад всеки труп на невинно животно стои жесток,

безотговорен настоящ общински служител!

И ние го позволяваме да се случи!

С нашето мълчаливо съгласие, с нашия страх!

Дано някой, някой ден - се помоли и за нашите души!!!

Редактирано от PRINCESS
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Позачетох се доста сериозно и в темата и в сайта ви ...

Много енергия,много хъс,...но аз не мога да го възприема...Някак от вътре не ми идва и не мога да оправдая никакво мое действие,които би ви подкрепило... Много нехуманно - но това ми е усещането!

Защо ли ? - Статистики от миналата и поминалата година сочат,че имаме над 30 хиляди сираци...и 40 хиляди желаещи за осиновяването им като забележете има и желаещи на 100% за осиновяване за всички деца инвалиди и с увреждания!!!

Е ТОВА Е ПОТРЕСАВАЩ ФАКТ !!! ТОВА Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ В ПЪЛНИЯТ СМИСЪЛ НА ДУМАТА!!! ...Това трябва да ви провокира да вложите енергиите и силите,защото детето/човека/ е венец на Божието творение,а животните /в частност кучетата/ са души с колективно съзнание,които са поставени в служба на човека и и имат много по второстепенна роля изобщо в еволюцията на Земята!

Не може да ви боли за едно куче повече,а не за едно мислещо и страдащо дете,което няма какво да яде или се недохранва в 21 век и то в България ,за която казвате "ИСКАМЕ - ЕДНА НОВА БЪЛГАРИЯ !!!" ...Как нова България със страдащи и недохранени сирачета???

Преди години гледах едни репортажи по БТВ направо ужасна картина,мисля че и сега нещата не са по различни.

Забележете: ДЕЦАТА НЕ СЕ ДАВАТ НА ОСИНОВИТЕЛИ САМО ЗАЩОТО НЯМА ЗАКОН !!! Значи нито трябва пари да се влага в изграждане на нещо,а напротив ...,ще се спестят пари и разходи!Тогава защо не се прави ?

Първо мисля,че ако се направи да нямаме приюти за деца,... дебелите и мазни политици няма да могат по Коледа и други празници къде да показват своята състрадателност и благородство!

И второ - нещата не се придвижват от гледна точка на гражданското ни общество,защото няма спонсори...Да !Точно така!..Тези на запад се борят за права на животни ,кучета,мечки и т.н. защото са си решили проблема с бездомните деца и имат силна социална политика.Ти не могат да си представят сигурно или не допускат,че имаме такива проблеми и евентуално ни дават пари да си правим сайтове за бездомни кучета и котки...

ОК ! Кажете им го ...Това е отговора на въпроса ви "..."Щом чужденци се борят, за да затворят нашите изолатори,

редно е и ние да направим нещо, нали ?!? " - Редно е да кажете на "борещите"се чужденци,че тук имаме за затваряне изолатори за деца и трябва да се съсредоточим и вложим всички сили първо да затворим тях !

Съмнявам се обаче,че ще ви разберат,защото в такива "борещи" се са и силно материално зависими,което значи,че тяхната "обективност" и "право" минава през материалният интерес,а в момента пари се дават за кучета,а не за деца...значи ще спасяват,кой ? ...Разбира се че кученца!

Много тежки мисли и спомени имам от страдащи деца сираци и не мога да си представя как така тези проблеми се загърбват и човек си отдава енергията за други цели ...Не може да се поставя каруцата прад магарето... Разбирате ли,че така България за която лелеете няма да се оправи...Човешкият ресурс и хуманното отношение към него е винаги на ПЪРВО МЯСТО! Всичко друго е второстепенно,суета и платена състрадателност!...

Все пак пожелавам ви успех в начинанието и ме извинете за високият тон и парлив език,...но това е една тема,която винаги разпалва доста страсти и емоция,когато говорим за нея с приятели защитници... !Явно ,че и сега така се получава.

УСПЕХ!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"Лов и Риболов" списанието за този жесток спорт.Мисля, че би трябвало да се забрани със закон убиването за спорта,но за жалост управниците ни не ги вълнуват много тези въпроси.защо не направим кампания срещу това "ззабавление"?Подписка или стачка пред парламена.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=407497

http://www.standartnews.com/bg/leading_pic.php?d=2007-12-13

Background Info: In what now appears to be a pathetically misguided PR effort, butchers’ house of Bella Bulgaria, had their yes-publications such as the dailies Standart News and 24 Hours, publicize the exploits of the company’s owner. Ventsislav Georgiev paid $60 K to shoot a polar bear, a species threatened not only by Bulgarian upstarts but also by global warming.

Action: If you feel disgusted by such vulgar displays, and the lame PR attempt to cash in on them, you can:

1. Email Bella Bulgaria at office@ bella.bg and let them know what you think.

2. Refuse to finance the ego trips of petty minds by not buying their products.

* Сачи

* Перелик

* Leki

*Соларис

* Народен

* Белла

* Томми

* Флора

* Фамилия

* Тракийски кори

* Брилянт

3. Get creative and find other ways to have your voice heard!

If you google the company in Google България you may find in forums other reasons to boycott their products.

Disclaimer: Visual is a collage, not an actual depiction of the killing!

If you get your groceries from chain stores like Piccadilly, read the small print on the packaging of store brands (e.g. Mr Picks); a lot of them are also made by Bella.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,aratron! :feel happy:

Напълно разбирам, съчувствам и подкрепям :thumbsup2: еколозите в тяхната борба.

Но ако искате да стигнете до сърцата на всички българи, защо не говорите на български?

И още нещо-статията в"Дневник" се отваря само за абонати.

Ката изключа тези забележки, напълно съм съгласна с написаното от теб. Не обичам не само бракониерите, но ловците изобщо.

:3d_137:

Линк към коментар
Share on other sites

Ако гледате филма Eartlings (Земляни), не знам още колко неща ще трябва да бойкотирате. Аз го гледах преди 2 дни и бях разтърсен :unsure: Вече даже фабрично сирене не искам да си купувам като знам как се отглеждат в промишлени условия кравите - животни, които ни хранят и би трябвало да уважаваме. За месото изобщно няма да говоря.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм гледал целия филм, но документираното в него е ужасно. Затова всяка стъпка, колкото и минимална да е тя, си заслужава, въпросът е да бъде повсеместна. Само така "Онези" ще почувстват обратна връзка от Невидимата ръка.

Колкото до този слечай, човекът с пушката направо е взел монопол върху някои продукти - кори за баница, произвежда дори по поръчка и от името на търговските вериги магазини.

Последният му "хит" са готови баници. Ако искаме да променим нещо, трябва внимателно да четем ситния текст на гърба на опаковката.

Линк към коментар
Share on other sites

То че нашият бай Ганьо е загубен да плати за убийство, което дори няма да го нахрани, ами се питам тези пари дали са отишли по-нататък за нещо смислено,или и друг си чеше егото с тях.

И далеч не е единственият.

А тук сме шепа хора, които мислят различно. Обичам мисленето. Най ми харесва да е последвано от правилно действие.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Преди два дни прочетох във вестника, че Варненски делфинариум не е това, което всъщност трябва да е. Не е правен ремонт и подобряване на условията откакто е построен, а много от новородените делфинчета умирали. Условията били не добри за животинките, и било твърде тясно...как да им помогнем?

И още нещо по темата, преди няколко дни посетих зоопарка в Стара Загора. Просто съм срината, от лошата хигиена, лошите условия в парка. Животните са адски занемарени, мирише ужасно и е много, ама много мръсно. А парка е определено голям и има доста животни, пълно безхаберие. Няма ли отговарящи и отговорни за този парк, не се ли срамуват...на никого ли не прави впечатление тази гладка. Само аз ли съм Лудата, която сe :3d_007::3d_068::3d_157::3d_077::3d_156: влудява от подобни неща??????

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Не, не си само ти, Аделаида! Аз се уморих да сдържам гнева си към хора, които не смятат че и животните имат права, че имат чувства. Толкова ли е трудно и невъзможно всеки да признае правото на съществуване и на щастие на всяка форма на живот. Някой в този форум беше казал, че хората са по-важни, защото имали индивидуална душа, а животните - групова. Това е твърде снизходително отношение към тези наши братя и сестри, които още не са развили съзнанието си като нашето. А ние пък не сме развили нашето спрямо други по-висши същества. Такава е Вселената. Всички са еднакво важни и всички трябва да се подкрепяме.

Аделаида, точно след една година след като си написала за Зоопарка в Стара Загора, положението там изобщо не се е променило. Потресена съм, че уж нормални хора всеки ден виждат това страдание и го смятат за в реда на нещата. Постоянно търся начини, за да променя нещо. Но едно знам - с гняв и насилие не става. Може, ако само искаш да си излееш недоволството, но ако човек иска резултати, трябва да действа по друг начин. Убедена съм, че много от хората всъщност ги е грижа, но те просто не са наясно с истинската ситуация при животните, не са свикнали да ги възприемат като живи същества. Истинска промяна може да стане само в сърцата на хората.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...