Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Защита на животните


Ради

Recommended Posts

Ани, много негативна картина, не мога да повярвам на очите си.Унижение за човешкия вид, къде е разумът ни?Благодаря ти за темата с двойния стандарт.Моите родители ги последва същата съдба, те отглеждаха по две крави допреди години.Жестоко е!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ани е поставила възможно най-нежната картинка от всички ,които могат да бъдат поставени по темата за избиването на делфини !!! Няма такава гледка ,но аз виждам само 2-ма които коментират темата .Къде са другите добродушни душици ,вярващи,защитници на доброто ?Къде сте ?

Преди няколко дена препратих писмо с инфо и линкове,та и клипове по случая и ми беше отговорено от една жена с писмо от сорта "Ако не препратиш това на еди колко си човека ще ти се случи еди какво си !" ......??????????? Що за малоумник трябва да си ?Аз нямам думи да си опиша възмощението !

Колко човека коментираха снимката ?Колко прегледаха блоговете по темата ?Колко попитаха "Как да помогнем?"

Това ме навява само на една мисъл .... ето тази

Dubito_by_ahermin.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Човек наистина не може и не трябва да остане безучастен на тази жестокост :(

Ето подробна статия по въпроса с линк за петиция - Има нещо гнило в Дания.

Ето и един филм, на който попаднах наскоро, за същата жестокост, но в Япония - The Cove.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето подробна статия по въпроса с линк за петиция - Има нещо гнило в Дания.

Ето и един филм, на който попаднах наскоро, за същата жестокост, но в Япония - The Cove.

Публикацията е следствие на групата, която се роди във фейс бук: Нечовешки фестивал в Дания

Ако искате, се присъединете към нея. За много малко време тя нарастна изключително.

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна, не виждам защо се ядосваш.. Нима се ориентираш САМО по това дали някой пише и изразява мнение - та оттам да съдиш колко е добричък? Не вярвам! Умно момиче си и сама знаеш, че от коментари полза няма. Нужни са реални действия.

И защо си мислиш, че хората са безучастни? Ако тук се е заговорило по въпроса с делфините едва преди две седмици - то, в други сайтове (чужди) се говори от близо два месеца. Както и има поне двайсетина световни сайта за доброволни подписки - и списъците растат ежедневно. Няма как и да знаеш кой какво В ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ прави - затова недей и да скачаш срещу хората biggrin.gif Каквото можем правим - кой с подписки, кой с демонстрации, кой с директна намеса където трябва wink.gif

За съжаление, надали делфините са единствените жертви на човешкото безумие.. Тепърва ще ставаме свидетели на подобни трагедии и затова вместо да се обвиняваме и да си крещим нападки кой колко прави, по-добре е да сме единни в съпричастността си 3d_053.gif А не сме ли единни и активни на дела .. другото са просто нищо не значещи думи за фасада..

Линк към коментар
Share on other sites

Нима се ориентираш САМО по това дали някой пише и изразява мнение - та оттам да съдиш колко е добричък? Не вярвам

Ирина ... преценявам хората по това как те реагирват на конкретни неща.За мен липсата на реакция от подобни снимки говори за липса на сърце ,за глупави и безсърдечни хора!Сори ... въобще не ме интересува дали някой ще се засегне !

Направих блог и ми го скриха защото съм груба .Това ли ти наричаш съпричастност ?Като ми е груб начина на изказване що не сложиха Блога на Мона ,като важен ,за да го видят повече хора ?

в други сайтове (чужди) се говори от близо два месеца

Говоря за този портал,не за чужди ! Нали сте добри самаряни .Смешно ми беше когато обсъждате глупавите сънища и пишеше изключително големи тъпотии в разни тъпи теми ,до като съществуват много по-важни ,например тази !

Няма как и да знаеш кой какво В ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ прави - затова недей и да скачаш срещу хората

Не ми давай акъл ! Ще си скачам из полянката колкото искам

За съжаление, надали делфините са единствените жертви на човешкото безумие..

Не са ,но ние засягаме тази тема и за конкретен случай !

А не сме ли единни и активни на дела ..

Ако и аз се включа в Житния режим и хапвам "Ангелска супа" може и да станем единни !

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна, знаеш ли кое за мен е върха на човешкото лицемерие и безочие? Един месоядец да ми крещи "Спасете делфините! Спасете животните!" Знаеш кои хора имам предвид - и не е зле да се замислиш кой колко е честен и съвестен в любовта си към животните!

Подобни хора ми е абсолютно безразлично какво ще ми крещят по разни публични форуми за тази си любов към животните, защото после най-безсрамно ще се натъпчат с месо или риба. Истината е, че им е много лесно да пищят за нещо, ставащо на хиляди километри от тях, но не се замислят какво се случва в близката до града им кланица и през какви страдания минава ВСЯКО животното, което те ядат. Защото по магазините месото и рибата не се продават с брошурки, описващи нагледно как е добита стоката, която ядат.. Колко удобно за "крехката и невинна съвест" на чревоугодника..

И каква е разликата между касапницата в Дания и тази във всяка една кланица? Никаква! Освен тази, че за Дания видяхме снимки.

Много е лесно някои хора да викат "безсрамници, изроди... и т.н.", а пък на печката им да има ядене с месо или риба, или най-малкото в хладилника им да се търкалят колбаси.. Мерси от подобни лицемери!!!

И същите тези хора, които надуват гайдата в интернет и демонстрират загриженост - откъде знаеш, че не са си хапвали и делфински деликатеси на някой коктейл!? Но, да - те предпочитат да не се замислят какво им минава през корема..

Нима истинската съпричастност към съдбата на животните не минава имено първо в отказа от това да ги ядем!!!???

Линк към коментар
Share on other sites

Ирина ти явно нищо не си видяла ,чела,разбрала по случая с делфините и тяхното избиване на Фарьорските острови.Ще ти поставя няколко снимки ,за да те светна малко !

18653_1346198862048_1443582422_9322.jpg

Виждаш ли тези дечица ?Те точно в този момент най-вероятно си казват "Моят баща избива делфини и това го прави мъж,а когато стана голям ,за да бъда и аз мъж трябва да направя същото!" .Ако не си разбрала това е тяхна традиция,ритуал по възмъжаване ?????????????

18653_1346200742095_1443582422_9322.jpg

А това знаеш ли какво е ?Това е рисунка на дете ,което е присъствало на тази касапница !!! Как мислиш ти ?Здрава ли е тяхната психика и може ли да стане човек от тях?Ще позволиш ли ти твоето дете да види подобно нещо ?

Ще ти кача още снимки и пак си помисли ... можеш ли отново да сравниш всичко това с кокошка ,прасе и други !За какво всъщност говорим ,а ти какви ми ги дрънкаш !

....

Повярвай ми нищо не е това!Питам те къде сравняваш това с прасета и кокошки?

Знам едно със сигурност и това е че лицемера тук не съм аз ! Вземи чети малко повече по темата вместо да ми говориш общи приказки!

Модераторска бележка: Част от снимките са изтрити. Моля, съобразявайте се с това, че различните участници във форума понасят по различен начин гледката на насилие и кръв. Също така не нарушавайте добрия тон на форума.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Деяна, благодаря за популярните снимки – ще са полезни най-вече на месоядците, които си кичат блоговете с гръмки лозунги! Мога да ти пратя и още, ако желаеш..За твое сведение – скандинавието и кръвожадните му навици ми е познато от години и нямаш шанс да ми отвориш очите за нещо, за което ти едва сега проглеждаш, а аз зная отдавна.

Нямам потребност да споря нито с теб, нито с никого. Просто са ми смешни хора, които с гръмките си думи прикриват чревоугодническите си месоядни дела и така се опитват да приспят собствената си съвест.

От тази гледна точка, моята съвест е чиста и разговорът по темата е безсмислен. Каквото съм могла – направила съм където трябва и не е нужно да давам отчет, най-малкото на теб или публично да се праскам с нещо. Да му мисли този, който има комплекси за избиване и търси поводи да го забележат колко е „велик” (май само на думи!)....

.Ако не си разбрала това е тяхна традиция,ритуал по възмъжаване ?????????????

... можеш ли отново да сравниш всичко това с кокошка ,прасе и други !За какво всъщност говорим ,а ти какви ми ги дрънкаш !

За твое сведение – ритуали по възмъжаване са и кланетата по Коледа, Гергьовден, Петльовден.. и по много места е запазена традицията ножът да се забива от младежи.. Май ти трябва да попрочетеш по въпроса..

И каква е разликата! Или е по-удобно за тия, които ядат свинско, агнешко и пилешко – да виждат само „треските” в очите на другите, но не и „гредата” в собствените си очи..

За мен разлика в убийството няма – все си е убийство. Без значение какво се убива – жестокостта си е жестокост, независимо в „чий двор” се върши!

Редактирано от Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

За мен липсата на реакция от подобни снимки говори за липса на сърце ,за глупави и безсърдечни хора!

Говоря за този портал,не за чужди ! Нали сте добри самаряни .Смешно ми беше когато обсъждате глупавите сънища и пишеше изключително големи тъпотии в разни тъпи теми ,до като съществуват много по-важни ,например тази !

Виждам много страшни неща всеки ден. Не знам дали ще ми стигне времето да проявя съпричастност към поне 5 от тях. Защото пишейки тук, губя време за да направя нещо реално там, навън. Не се имам за самарянка или нещо свръх. Всеки сам решава кога, къде и колко да помогне. Всеки прави своя избор. Не някой друг, който за момента подкрепя една кампания. А жестокостта - тя е навсякъде около нас. И за съжаление не можем да я спрем.

Може за някого житния режим да е глупост, за други е част от здравословния им начин на живот. Не разбирам от тълкуване на сънища, но това не означава, че те не са важни за някого. Дори и на мен да ми се струва глупаво.

В момента се опитваме да помогнем на едно куче, което има рана на врата по-голяма от мъжка длан. За някои хора е глупост, пилеене на средства и време, но за нас - тези , които опитваме е важно.

Пиша не за да порицая някого, а защото всеки, в зависимост от интересите и разбиранията и възможностите си, е съпричастен към някаква подобна идея. И всяка една идея, щом е свързана със състрадание и милосърдие е важна. Просто не трябва да допускаме защитата на тази идея да се превърне в агресия спрямо околните, които не я възприемат по същия начин. Защото така заприличваме на тези, които са предизвикали нашата отрицателна реакция.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз искам да благодаря на всички вас които тайно или явно имате порив в сърцето си да направите нещо в защита на животните. Благодаря и за това, че дадохте гласност на проблема защото чрез вас обикновени хора като мен също научиха, за него и биха могли да направят най- малкото което е по силите ми, а именно да подкрепят кампанията и дано гласовете на всички добронамерени хора в света бъдат чути. Животните са невероятни и ние хората много бихме могли да научим от тях, а що се отнася до делфините аз смятам, че те са разумни същества...Хубаво е въпреки различията си да се обединяваме от такива благородни каузи, казвам го защото наистина го мисля, а когато човек прояви желание и искрен стремеж да изчисти себе си отвътре, постепенно по естествен път и ненасилствено отпадат и външните нечистотии. В един момент започва да му се гади само при мисълта за мръвки пък какво остава да ги подуши и да ги заръфа :3d_146:. Така че човек като започне с желание да се чисти отвътре нещата отвън се нагласяват по естествен път. Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Един уникален филм

за красотата на делфините

и грозното им избиване за храна в Япония.

А истинските убийци са тези, които купуват тяхната плът за храна.

Въпреки всички масови протести в миналото, японците са защитавали вековните си културни традиции за изхранване с делфиново и китово месо.

Благодарение на идея на авторите на филма е доказана токсичноста на делфиновото месо, поради еко замърсяване на океана, и то е изключено от училищното меню.

ЗАЛИВЪТ - THE COVE (2009)

'Заливът', режисиран от Луи Сайхойос, разказва историята как той, О'Бари, отбрани активисти, хора занимаващи се с кино и гмуркачи се отправят на тайна мисия да отидат до скрит залив в Япония и да изкарат на светло тъмна тайна. Мистериите, които те разкриват се оказват само върха на айсберга.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, няма никаква разлика между убийството на делфини или китове някъде по света и масовото убийство на прасета в съседната ни кланица. Или на кучетата за месо в Азия. Или на теленца по цял свят. А ловът?

Снощи чух от жена ми, че в Б-я бизнесмените от най-високо ниво, тоест политиците, щели да приемат скоро наредба за масово избиване на бебета кученца. хора, Човеци ли сте?

Колко е интересно да се живее на една планета - кланица, на която хората касапи си похапват ближната си плът. А и ближната си психика при възможност... Каква удивителна степен на е(ин)волюция, каква сърдечност и космическо съзнание... Прекрасно е.

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Аз като чета темата обаче ми се чини, че малок е поизместена от заглавието й. Защото заглавието е Защита на животните, а иначе по нея е писано за това, колко не са защитени те и колко биват избивани. защото това е така и е зловещо и не е човешко и повечето от нас не искат да е така и каво от това? Така нещата не се променят, нали! Аз пък не харесвам зоопарковете и хич не ги одобрявам, защото те са направени пак да задоволяват нас-хората, а вътре животните се мъчат в клетки два на два за да можем да се поразходим събота и неделя и да ги погледаме от близо. Считам, че има доста по цивилизован начин да се опознаят животните от близо, чрез резервати или голеви паркове, в които те да се разхождат свободно и да живеят своя си живот.

Та всъщност четейки заглавието на темата се питам, как можем да защитим животните или поне едно? Какво можем да направи всике един от нас за едно животно за да бъде по защитено то?

Линк към коментар
Share on other sites

Права си, че е хубаво да сме фокусирани в цел, освен приказките... Аз като психолог мога да кажа, че това, което всеки може да направи, е да осъзнае, разбере, обикне и се хармонизира в психиката си със своите вътрешни "животни". Тоест с нагоните и емоциите си! Това е на най-дълбинно ниво, но то е най-ключово! Ако осъзнаем гнева, страха, жаждата за удоволствие и агресия, тъгата и вината, можем да ги променим. Да се сприятелим с тях и да ги обикнем с човешката си обич, която ги превръща в техни по-висши еквиваленти. Да ги впрегнем в ярема на човечността си. Тогава когато тази Човечност е един добър господар на цялостната психика, тогава и отношението на хората към животните ще се промени. Защото всичко тръгва от тази психика - и индивидуалното отношение и социалните и политически процеси! Докато тази работа не бъде свършена в отделния човек и в обществото ни като цяло, всички други мерки ще бъдат само замазване. Макар че и това замазване все пак е нещо! Моето малко конкретно действие е, че сложих в сайта си линк към петицията за инкриминиране жестокостта към животните в Б-я. Ето имса сайтове за кученца и котенца, в които хората са се ангажирали да помгат доколкото могат. И макар и да е капка в морето това и прилича на скубането на троскот, като корените остават вътре, все пак е нещо. Ето петициите, информирането поне - нещо е. Всеки прави каквото може и както може! Аз съм за по-дълбоките и коренни мерки, но това си е мое мнение.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте! Днес видях на Витоша на последната спирка на автобус 67 в Симеоново две малки бездомни кученца, захвърлени от собствениците си, бяха приютени в кашон от продавачите на околните магазинчета. Притеснявам се, че няма да оцелеят заради големите студове, които идват. Чудим се с една приятелка, дали да ги приютим, но няма да можем да ги задържим за дъгло. Ако пък някой от вас има интерес или съвет, моля да пише.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Днес видях на Витоша на последната спирка на автобус 67 в Симеоново две малки бездомни кученца, захвърлени от собствениците си, бяха приютени в кашон от продавачите на околните магазинчета. Притеснявам се, че няма да оцелеят заради големите студове, които идват. Чудим се с една приятелка, дали да ги приютим, но няма да можем да ги задържим за дъгло. Ако пък някой от вас има интерес или съвет, моля да пише.

Лелеее, много са сладки3d_097.gif , но сигерно са мн мънички. За студа незная ако кашона е с нещо топло като одеалце в него и им дават храна, мисля, че може и да се справят, ние също миналата пролет намерихме две кучета бебета на яз.Копринка и ги приятихме в двора на къщата за 10-20 дни, после ги занесохме до една ветеринарница - водихме ги сутрин и следобед си ги прибирахме, като на детска ясла 3d_146.gif и там си ги харесаха и си ги взеха. Сегя вярвам са просто вече-порасли, големи сладури. Дано преживеят, можете да ги вземете докато се поокопитят, ако наистина имате условия за известно време и ако считате, че там е крайно неподходящо за тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Когато видя безпомощни животинки ми се свива сърцето.Винаги ми се е искало да има някакъв приют,където тези невинни същества да живеят в прилични условия до появата на своя стопанин.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, приятели!

Аз пак ще ви занимавам с моите си трепети, но в момента съм разтревожена и имам нужда да споделя. Тук във Варна от следобяд вали сняг, а където съм аз - от часове е виелица. Неведнъж съм ви разказвала за уличните си любимци, които живееха в една самоделно направена къща от мен. Тя не беше особен шедьовър, но поне беше топла и изкараха зимата. Майката миналата година раждаше два пъти, но й убиваха котетата, когато ме нямаше и оцеля само едно мъжко - Унуфри. Сега Маша пак е в напреднала бременност.

Но, една "мила и духовна" жена реши миналата седмица да им изхвърли къщата. Казвам "мила и духовна" - защото жената е от Братството, в града я познават и като име в професионалната й сфера.

Тя многократно ми видгаше скандали за котетата - че й пречели, дразнели я, миришели й, можело да я заразят от нещо и т.н. Публично се заканваше как "ще им видела сметката" и аз я молех да изчака поне да се стопли времето, и винаги бях със свито сърце, когато отсъствах.

Та, от миналата седмица - заканата й е факт и те бяха без къща. Даже жената се похвали на всички с "мъдрата" си постъпка..

Добре, че тия дни беше топло и с малко кашончета - закрепихме положението.

Но, от днес следобяд е студ, търся ги и тях ги няма - и се тревожа.

А някои хора по това време сигурно вече сладко си похъркват с "чиста съвест" - уютно завити с "духовния" си юрган. Е, това е то върхът на човешката псевдодуховност - да се пъчиш колко си "бял" и да посягаш на най-беззащитните!

Редактирано от Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

Чебурашка,за съжаление подобен тип хора има навсякъде.И в София е същото.Миналата пролет едно момиченце от нашия вход беше си взело чудесно котенце,но не и разрешиха да го прибере в къщи.Тя го гледаше в едно кашонче под балкона си.И аз му носех храна и му се радвах.Жената от отсрещния апартамент се възмути че котето препикавало цветята под нейния балкон и го прогони.А иначе не пропуска да ходи на църква.

Хора всякакви!

Линк към коментар
Share on other sites

Чебурашка, granat1 :thumbsup: Напълно съм съгласна с вас. За съжаление и аз се сблъсквам с тези проблеми - неприемане дори храна да се дава на външните котета и кучета. Да не говорим ако реша да направя къщичка за някое коте. <_< Или куче. Такъв вик ще се надигне. Обикновено хората, които даваме храна на животинките отвън, го правим или рано сутрин, или късно вечер. Да няма проблеми. Веднъж един възрастен човек, забелязвайки ме че храня едно коте ми каза: "То хората няма какво да ядат, а ти на котките даваш". Замълчах си, но ми идваше да го попитам, той дали би приел от тази храна, която ядеше котето в момента. :rolleyes: Обикновено хора, които са против животните винаги изтъкват разни всеобщо приети хуманитарни максими, като например, че човек е венец на творението и той трябва да е на преден план, че има световен глад, а се хранят животни, вместо да се убият и да остане храна за хората и още доста подобни глупости за които не ми се пише в момента.

Мисля, че защитниците на животните са в много тежко положение и трябва да разполагат с доста голямо самообладание и здрава нервна система, за да издържат на подобен род атаки? :(

Линк към коментар
Share on other sites

Ани,сещам се за един неприятен случай в моя живот.

Бяхме отишли на море,а свекърва ми остана да гледа кучето(прекрасен женски доберман,за съжаление не е между живите).:(

Бяхме оставили предостатъчно храна,но като се прибрахме с учудване установих,че е почти непокътната.На въпроса ми с какво е хранила кучето,тя отговори: "С по едно парченце салам на ден.Пенсионерите с това се хранят".

И на нея бяхме оставили и пари и храна,въпреки че не е бедна.Просто си е...такава.:feel happy:

Между другото,домът и е окичен с икони.

Наистина ми е трудно да разбера подобен вид хора.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...