Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Защита на животните


Ради

Recommended Posts

Иска ми се да споделя огромната си болка от избиването на хиляди животни в Странджа, под заглавието "Шап".

Всички чухме новините, журналистите и истеричните глупости, които се изприказваха. За съжаление потърпевшите нямат компютри, и никой нищо не ги пита.

Избиха се хиляди здрави бременни животни, защото можело да се заразят. Никой не застана в тяхна защита. Шапа е болест която по никакъв начин не засяга хората. Във ветеринарната медицина си има метод и карантини за лечение на шапа и се е прилагало до преди да влезем в евросъюза. "Прекрасният съюз" ни нареди да избием всички животни, защото такава им била политиката и защото е в пограничен район. За сравнение в Турция също има шап, но те не са в Евросъюза и на тях никой не може да им наложи такова нещо и те си лекуват животните, там никой не прави такива масови убийства на здрави животни. Защото това е безумие. Все едно някой нас да ни избие защото се е появил грип, някой който не е засегнат по никакъв начин.

Избиха животните в села в които основния поминък е животновъдството, в тези села е траур, няма нито едно животно и има забрана в следващата 1 година да няма никакви животни, не знам дали хора, които не са живели в такава общност могат да си представят огромната трагедия. И всъщност никой нямаше интерес да я представи. Показваха хората как плачеха, но не дадоха хората които се бяха въоръжили да се бият с убийците на животните. Не дадоха жалките опити на хората да защитят животните си, това на никого не беше изгодно. Никой не показа как се уби стадо от 120 крави от специална порода всичките здрави и бременни, стадо създавано 17 години с много труд и чувство. показах за кратко човека, който сега не знае къде се намира от мъка, защото това е делото на живота му. И много други "малки" и "жалки" човешки трагедии.

Ами, източна Странджа умря. Ако сега отидете там, все едно няма живот, защото живота на хората се състоеше в това да изведат сутрин животните към общото стадо, да приготвят оборите, да ходят по гората да събират зимнина , да приберат вечер животните си. Селата се оживяваха в тези часове на изпращане и посрещане. После започва раждането на малките животни, млякото, пролетната паша, и т.н. Ритъм.

И парадокса : избиха всички овце, крави, кози, прасета, но оставиха конете и магаретата, които са преносители на шапа, но не се разболяват от него. и къде е смисъла на безмислието??

Абсолютно си права Диди! Това според мен е престъпление не само спрямо животните, а и спрямо хората в този район. Отново "великите сили" ни изкомандваха и нашите управници веднага се съгласиха! Сърцето ме боли и за убитите животни, и за техните стопани. Нямам думи! :angry:

Какво ни дава ЕС? Според мен - много повече взима. Бългаското животновъдство например целенасочено се унищожава. Същото е и със земеделието, промишлеността...

Казваш - никой не реагира... Наистина. Защо? :ph34r:

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Такива новини ме разстройват за дни напред,но какво бихме могли да направим? Може би населението е трябвало да организира някакъв масов протест.Аз например не съм разбрала,че убиват здрави и бременни животни,мислех че убиват само заразените,била съм слабо информирана.Прекрасно разбирам как се чувстват горките хора и аз имам близки,които живеят на село и гледат животни,макар и не в този край.

Линк към коментар
Share on other sites

Тежко.

И много съществено..

Защото в другата тема за млякото писах, че не мога да си намеря човек с крава, от когото да купувам прясно, ама наистина прясно и наистина Само мляко, без други химикали вътре.

Не гледам ТВ, затова пък често съм във фейсбук. Може би ако там беше написано ...

Линк към коментар
Share on other sites

Някъде бях чела,че е на изчезване родопското късорого говедо.

Тези дребни кравички с изписани красиви очи дават най-хубавото мляко,но в по-малко количество от другите породи и са "неизгодни" за гледане.Жалко!

300px-Solishta_-_Rodopska_kyrmilnica.JPG

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пожарникари спасиха избягало енотче

Image_802910_5.jpg

Енотът се измъква от клетката си в зоопарка, докато го хранят. Сега вече е без опасност за живота и здравето. СНИМКА: АРХИВ

За час пожарникари спасиха избягало от кюстендилския зоопарк енотче. Сигналът, че животното е избягало, постъпил в понеделник преди 18 ч. Уплашеното животно намерило спасение на дърво на ул. “Стара планина”.

Преди това се измъкнало от клетката си, докато го хранели, казаха от зоопарка. Когато го намерили, спасителният екип приспал енота със специално приспособление и той паднал върху опънато под дървото платнище. Предадено е на служители на зоокъта без опасност за живота и здравето му.

Интересният обитател е в Кюстендил отскоро, след като бил разменен за женски със столичната зоологическа градина. Отскоро зоопаркът се стопанисва от общината. Предишният арендатор на два пъти изпусна от клетката лъвица.

изт.

Линк към коментар
Share on other sites

То още се убиват за храна животните ,нямат уважение към животните ,все още има зоологически градини ,докато тия неща несвършат за какво хуманно отношение може да говорим .

Линк към коментар
Share on other sites

То още се убиват за храна животните ,нямат уважение към животните ,все още има зоологически градини ,докато тия неща несвършат за какво хуманно отношение може да говорим .

Пожарникарите са постъпили хуманно,изпълнявайки съвестно задълженията си.

Линк към коментар
Share on other sites

То още се убиват за храна животните ,нямат уважение към животните ,все още има зоологически градини ,докато тия неща несвършат за какво хуманно отношение може да говорим .

Пожарникарите са постъпили хуманно,изпълнявайки съвестно задълженията си.

Не визирах теб :) ,по принцип говоря :):P

Линк към коментар
Share on other sites

„Не хранете животните” не помага, слагат камери

0000112684-article2.jpg

Табелите „Не хранете животните. Вашата храна не е подходяща за тях” не са достатъчно ясно предупреждение за посетителите на столичния зоопарк, установило ръководството му.

За да не получава лъвът царевични пръчици, в зоопарка ще бъдат монтирани камери.

С 40 000 лева от Столична община клетките ще бъдат под постоянно наблюдение, защото много от посетителите нарушават правилата и вредят на животните.

„Замерят животните, хвърлят неспецифични храни. На лъвовете им хвърлят царевични пръчки. Лъв с царевична пръчка не се храни”, разказва директорът на зоопарка Иван Иванов пред „Фокус”.

След монтирането на камерите, хората, които дават храна на животните, ще бъдат извеждани от охраната. Засега не е ясно дали ще им бъдат налагани санкции.

Годишно през зоопарка в София минават почти половин милион посетители.

изт.

Жалко,че трябва да се дават средства за камери,когато те могат да се дадат за попълване на зоопарка!

Но наистина е наложително.

Разни яки татковци не само не обясняват на децата си какво трябва да бъде поведението им на такова място,но ги и насърчават да правят каквото им се прииска.:angry:

Охраната е безпомощна пред такива ...хора.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

".........ветеринарите са подготвили унищожаването на повече от 7000 глави добитък.Това щяло да заличи поминъка на хората, които живеят в странджанските села, и да обезлюди района. Мярката била превантивна срещу разпространението на шапа."

http://bg.time.mk/re...f14d/index.html

Прочитайки следното изявление http://bg.time.mk/re...2888/index.html , не зная какво можем да направим. но това е безумие. Стопаните нямат право да си ваксинират животните, нямат право да ги лекуват, нямат право да ги консумират, имат право да ги убият и да ги заровят. Това е в сезона на раждане на малките животни, ще се убие целия добитък, не само на източна Странджа. Турция не убива животните, а ги лекува, заразата влиза с дивите животни, това е лудост, от наша страна да избиваме добитъка на хората, за да спрем болест, която не засяга хората по никакъв начин. Граничният район с Турция ще се обезлюди.......... това ли е целта? И хиляди малки и бременни животни ще бъдат убити.

Това решение са взели местните и аз ги подкрепям напълно: " „Хората са в стачна готовност, ако няма решение, ще предприемем всички законови мерки. Може да се стигне до това – да се пуснат животните на свободна паша и който иска – да ходи да ги лови. Например вчера или онзи ден са се опитали да умъртвят животни, които са в заграждания – половината са избягали. Може да се предприемат различни мерки, които са законни, но ние се надяваме на диалог”, каза Манев.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Приятели, току що разбрах за кончината на полярния мечок Кнут в зоологическа градина в Берлин. Натъжих се от загубата на едно толкова мило и добро същество, което и без да познавам отблизо, заобичах. Помислете си с любов за него, докато гледате следващите клипчета:

Трудно може да се каже какво беше Кнут - жертва на човешкото воайорство, продукт на ненаситното за атракции медийно общество, балсам за душата на изтормозения градски човек или радост за очите на хиляди деца... "Така ми се иска да го гушна!", казваха обикновено децата край клетката на Кнут. "Той е очарователен!", признаваха възрастните, предимно дами, и някои от тях добавяха: "Винаги, когато ми е зле, идвам в зоологическата градина при него. И веднага се чувствам по-добре".
Източник
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Маац... Пис-пис. Ела тука, де коте!

0000118923-article2.jpg

Спасителна акция на котарак се проведе във Враца за радост на десетки кибици.

Разгоненият Муси избягал от вкъщи и се качил на дърво в близост до блока, в който живее, още в четвъртък.

За да не е сам, любимецът се изкачил на височината на четвъртия етаж и оттам гледал в прозорците на стопаните си.

Всички опити да бъде подмамен да слезе се оказали неуспешни. Цели пет дни Муси престоял на дървото, а стопаните му се обадили в отдел „Екология” на общината.

Оттам организирали спасителен екип от алпинисти, които тази сутрин успели да свалят изплашеното коте.

изт.

Линк към коментар
Share on other sites

Алпинисти от Гражданска защита спасиха две кученца, закачили се в храстите на скат над плаж във Варна. Рибари забелязали палетата в четвъртък вечерта, но заради сигурността на хората кученцата бяха прибрани тази сутрин. Предполага се, че някой ги е изхвърлил.

ВИДЕО

Линк към коментар
Share on other sites

Два пъти съм нападана от кучета.Изпитвах ужас от кучета. Първият път съм била на около 12-13 години. Нападна ме немска овчарка. Тогава страхът ми изчезна.Винаги съм била на обратно-))).Вторият път беше преди 3-4 години-))), но така се озверих на кучето, че релетата му не успяха да вдянат какво става-))). Имам три кучета- двете са прибрани от улицата, изхвърлени. За първото докторът не даваше никаква надежда, защото беше прекалено малко.Е,сега е на близо 5 години-)). И не е въпросът в таксите, а в условията ,които се предлагат за тази сума,защото излизат с номера, че парите отивали за бездомните...Е,да,ама аз не виждам резултат. Освен това, държавата трябва да стимулира прибирането на такава животинка от улицата.

Линк към коментар
Share on other sites

Хранят бухалче с карначета и риба

Image_902757_2.jpg

Лекарското семейство Елиза и Йордан Георгиеви от Плевен дадоха временен подслон на бебе-бухалче паднало в градината им при първия си опит за летене. Докторите кръстили гостенчето си Чочко и го хранели с карначета и риба. "На един от боровете имаме гнездо на бухали и всяка пролет пада по един Чочко при нас, така че знаем как да се грижим за него", обяснява анестезиологът д-р Георгиев. Бухалите са защитен вид и е рядкост да се заселят в жилищен район. Но в този случай изглежда плевенският комплекс "Дружба" им харесва, защото от три години отглеждат потомство край къщата на Георгиеви. Гнездото им е на височина 7-8 метра.

Тазгодишният Чочко паднал на тревата в понеделник вечерта и предизвикал вълнение сред няколкото домашни любимци на семейството - кучета и котки. "Бухалчето издава специфичен звук и те не смеят да го доближат. Майката кръжи тревожно наоколо, но няма как да го вдигне", разказва д-р Елиза Георгиева.

Обикновено след няколкодневни грижи мъничето успява да полети и да стигне само до гнездото си.

изт.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Русенска мецана се готви за операция

Оперираха успешно крачето на мечката Бойка

Мечката Бойка, която в понеделник бе транспортирана от зоологическата градина в Русе до парка за танцуващи мечки край Белица, претърпя операция.

Специалисти от Лесотехническия университет и „Четири лапи” извършиха уникалната 4-часова операция, която е без аналог в Европа, по наместването на тазобедрена става на 4-годишното мече.

Бойка усука единия си заден крак по време на игра, което е довело до локсация на тазобедрената става.

Средствата за операцията на Бойка се покриват от частен дарител от Русе и от фондация „Четири лапи”.

Очаква се мечката да остане в парка в Белица още около две седмици, през които състоянието й ще бъде следено постоянно. След пълното й възстановяване, тя ще бъде върната в зоопарка в Русе.

Днес.бг

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Перничанин арестуван за убийство на котка

Гръмнал с пушка любимката на съседката, яла му гълъбите

ca.jpg

Перничанин е арестуван за убийството на котка, съобщиха от регионалното МВР. Инцидентът станал около 21.55 ч. снощи на ул. "Грамаге".

58-годишният И. Д. е гръмнал със законната си ловна пушка "ИЖ" домашния любимец на 48-годишната си съседка.

Пред полицаите мъжът споделил, че убил животното, защото изяждало отглежданите от него гълъби.

Ловната пушка е иззета, а И. Д. е задържан за 24 часа с полицейска заповед. Образувано е досъдебно производство.

Стандарт

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пробация за мъж, стрелял по бездомно куче

0000124667-article2.jpg

Районният съд във Варна наложи наказание „пробация” на 50-годишен мъж, който стрелял с въздушна пушка по бездомно куче.

Случаят на хулиганство е от 9 юли тази година, когато мъжът стрелял от прозореца на дома си на ул. „Цариброд” и ранил улично куче.

Сега стрелецът е сключил споразумение, което е одобрено от съда.

В продължение на 8 месеца той трябва да изпълнява задължителните пробационни мерки – срещи с пробационни служители и регистрация по настоящ адрес, с първоначална периодичност 2 пъти седмично, съобщават от Районния съд във Варна.

Постигнатото споразумение не подлежи на обжалване и влиза в сила веднага.

Днес.бг

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Митничар напипа змия, увита в чорап

smok.jpg

Митничарите от Гюешево откриха и конфискуваха змия, увита в чорап, съобщиха от Агенция "Митници". На 24 юли при рутинна проверка на пътнически автобус, напускащ страната през ГКПП Гюешево, митничарите се натъкват на змия, скрита в джоба на един от пътниците.

Един от проверяващите митнически инспектори забелязал, че гражданин се държи странно и нервно. Последвал личен преглед, при който един от джобовете на якето на пътника, започнал да се движи.

Оказало се, че съдържанието на джоба е всъщност змия, сложена в чорап и увита в найлон. Приносителят й – македонски гражданин, обяснил че змията е негов домашен любимец, но няма никакви документи за нейното закупуване и притежание, предаде агенция "Фокус".

Митническите инспектори конфискуват животното и се свързват с РИОКОЗ, за да получат инструкции как да се грижат за змията.

Оказва се, че неочакваният гост на митническия пункт е женски, млад азиатски тънкоопашат смок.

Не е защитен вид, не е опасен и не е отровен.

Докато специалистите от Софийския зоопарк дойдат да приберат уплашеното животно митническите инспектори от Гюешево са се грижили за него, спазвайки съветите на РИОКОЗ.

На змията ще бъде оказана помощ и ще бъде изследвана, а след това ще бъде приютена в терариума на Софийската зоологическа градина, където ще живее, докато притежателят й успее да докаже притежание и нейния произход.

Стандарт

Линк към коментар
Share on other sites

Пробация за мъж, стрелял по бездомно куче

0000124667-article2.jpg

Районният съд във Варна наложи наказание „пробация” на 50-годишен мъж, който стрелял с въздушна пушка по бездомно куче.

Случаят на хулиганство е от 9 юли тази година, когато мъжът стрелял от прозореца на дома си на ул. „Цариброд” и ранил улично куче.

Сега стрелецът е сключил споразумение, което е одобрено от съда.

В продължение на 8 месеца той трябва да изпълнява задължителните пробационни мерки – срещи с пробационни служители и регистрация по настоящ адрес, с първоначална периодичност 2 пъти седмично, съобщават от Районния съд във Варна.

Постигнатото споразумение не подлежи на обжалване и влиза в сила веднага.

Днес.бг

Комшията също стреля. 2-3 местни кученца, маркирани, почти всеки ден си "отнасят", стига да има ракия... Даже моето куче допреди дни беше с наранена лапичка и имам известни подозрения, но не са основателни, защото може да си я е ударило вкъщи :) Градът е малък, беззаконието- голямо. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Комшията също стреля. 2-3 местни кученца, маркирани, почти всеки ден си "отнасят", стига да има ракия... Даже моето куче допреди дни беше с наранена лапичка и имам известни подозрения, но не са основателни, защото може да си я е ударило вкъщи :) Градът е малък, беззаконието- голямо. :)

Бих те попитала - ти лично какво направи за да го спреш.

Ако това се случи на моя котка или куче, светът ще му се стори малък.

Линк към коментар
Share on other sites

Комшията също стреля. 2-3 местни кученца, маркирани, почти всеки ден си "отнасят", стига да има ракия... Даже моето куче допреди дни беше с наранена лапичка и имам известни подозрения, но не са основателни, защото може да си я е ударило вкъщи :) Градът е малък, беззаконието- голямо. :)

Бих те попитала - ти лично какво направи за да го спреш.

Ако това се случи на моя котка или куче, светът ще му се стори малък.

Живея си. Какво да направя. :) Ела го спри ти :)

Линк към коментар
Share on other sites

Комшията също стреля. 2-3 местни кученца, маркирани, почти всеки ден си "отнасят", стига да има ракия... Даже моето куче допреди дни беше с наранена лапичка и имам известни подозрения, но не са основателни, защото може да си я е ударило вкъщи :) Градът е малък, беззаконието- голямо. :)

Бих те попитала - ти лично какво направи за да го спреш.

Ако това се случи на моя котка или куче, светът ще му се стори малък.

Живея си. Какво да направя. :) Ела го спри ти :)

Хора, които са в състояние да измъчват или убиват животни са опасни и за хората.

Как се излиза на глава с такива, ако няма добре работещ закон?!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...