Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации.


cvete80

Recommended Posts

Здравейте, момичета. Имам една комбинация, която се чудя как да тълкувам. Става дума за майката на баща ми, с която никой друг освен него не поддържа връзка. До скоро живееше в провинцията, но след дълга борба от нейна страна идва да живее в София. Попитах какви са намеренията й към семейството ми, крои ли нещо: 2 жезли, 10 пентакли, 7 пентакли. По време на разбъркване изпадна 6 меча. По тези карти смятам, че тя иска да се сближи пак с нас, да заеме място в семейството, да се "внедри" отново, нещо подобно...

Ще се радвам на вашите мнения!

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

2 жезли, 10 пентакли, 7 пентакли
Стана ми тъжно. На нея й е тъжно. Иска да бъде част от семейството, както е редно. Още повече, че 6 меча е изпаднала. Иска да загърби старите проблеми и кавги, които сте имали и да изгладите отношенията си. 7 пентакли ми говори за това, че няма да е нагла и да се опитва да заеме мястото си по нахалния начин, т.е. няма да се натрапва, а търпеливо ще изчаква да я приемете отново като естествено и тя ще полага някакви усилия да се сближите. Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

: 2 жезли, 10 пентакли, 7 пентакли.

Освен, че е направила своя избор и търси ново начало в отношенията, ми се струва, че тук има някаква стара вражда. Някакво наследство или делба на имоти, пари...... Не знам точно каква е причината да не се виждате с нея, но определно е нещо сериозно. Ако сега тя търси помощ от вас, ще ви трябва много време, за да успеете да преодолеете тези бариери. Но на мен ми се струва, че тук има стар конфликт, свързан с наследство:3d_146:. Нещо не ви е дадено. Сега нещата се обръщат.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви, момичета за мненията :)

Проблемът между нас е наистина стар и сериозен, от преди малко повече от 20 години и той в своята същност не е делба на наследства (макар че има и подобни случки), дължи се на цялостното отношение на тази жена към семейството на сина й(баща ми т.е.). Ние станахме фактор в живота й откакто тя остана сама. Преди това не съществувахме, тя никога не беше насреща за каквото и да се отнасяше, казваше "всеки да си носи кръста". И всеки си го носеше - майка ми и баща ми изнемогваха от работа, както и другите ми баба и дядо, за да имаме къде да живеем и да можем да си позволим нормално съществуване. Докато сестрата на баща ми имаше всичко - апартаменти, коли и каквото й се поиска.

Сега така наречената ми баба се опитва всячески да се добере до нас, не защото има емоционална нужда от нас, а за да се подсигури по някакъв начин. Зададох въпрос на Таро, защото се опасявах зад това "драпане" да не седи нещо по-сериозно.

Благодаря ви още веднъж! Целувки :3d_043:

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, как бихте тълкували тези карти на въпрос: какво ще бъде отношението на лицето Х към мен утре?

моето тълкуване ще споделя на по-късен етап.Искам да направя проверка на собствените си възприятия, за това няма да казвам подробности.:3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Картите са : Страшния съд , Дявол , Умереност

Здравей, на мен ми прилича като да има много дълбоки и силни желания, свързани по някакъв начин с теб, но по определени причини, които са му показали вече, че трябва да внимава, ще бъде сравнително сдържан и внимателен. hypocrite.gif

Нямам много опит с Таро, но моля, сподели как протече срещата smile.gifyinyang.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, не си чак толкова начинаеща колкото си мислиш.... Нямаше среща , а разговор по телефон-дадох юрид.консултация на човек,който е в затвора."Срещата" протече както я описваш.Интересното е,че лицето Х е нещо като мафиотски бос-доста известен и мисля,че съчетанието на Страшния съд/ мафия/ + Дявол/ бос/ + Умереност / сътрудничество/ са много показателни за ситуацията. Причината,която подозираш е присъда ,предстоящ процес/ Страшен съд/ + силно желание/ Дявол/ да е в негова

полза ,поради което беше много сдържан /Умереност/ .Но тъй като и аз не съм много напред с материала,очаквам и други мнения .:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте . Ето една комбинация ,която предизвика двоумене в мен . Въпросът беше "Ще имали Ц. дете от А?"

Паднаха се : 6 чаши,Отшелникът ,Висшата жрица. Според мен отговорът тук е не . Въпросът е защо ? Поради какви причини ?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте . Ето една комбинация ,която предизвика двоумене в мен . Въпросът беше "Ще имали Ц. дете от А?"

Паднаха се : 6 чаши,Отшелникът ,Висшата жрица. Според мен отговорът тук е не . Въпросът е защо ? Поради какви причини ?

Здравей Inatari, и аз мисля като теб, че отговорът е не. Сякаш това е някаква желана мечта, за която времето е отминало. Не знам ,мисля че всичко вече е някак различно, пасивно. Сякаш тази мечта е витаела във въздуха около хората, и някак се е разпръснала като отиваща си мъгла. На такива мисли ме наведоха тези карти. Но може би бъркам, така че не ми вярвай много.

Линк към коментар
Share on other sites

Картите са : Страшния съд , Дявол , Умереност

Здравей.

Преживяно е нещо разтърсващо в живота на човека - ти сама го обясняваш с другия си пост. И сега това ми изглежда като начин за измъкване от това нещо. Този човек иска нещо от теб силно, но бих ти казала да внимаваш, Мисля, че той наистина е виновен, но иска ти да го измъкнеш от тази ситуация, със силата на ума или психиката нещо такова. Той играе по нечестен начин на правилата.

Всъщност за някакво убеждаване ли става въпрос? Този мъж движи своя план, умен мъж е, умерен, търпелив. И с това постига целите си.

Това е според мен :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Зравей,Жур ! Според написаното във вестниците, този човек е изпълнявал "мокри поръчки" за една от силовите групировки,не го познавамот близо и не знам дали е така. От една страна чета вестниците,от друга виждам един уплашен човек....Осъден е на лишаване от свобода,но по време на процеса е бил задържан под стража.Това време се приспада и фактически този месец , ако се спази закона , трябва да излезе на свобода. Съдът и прокуратурата си правят оглушки.предстои му дело този месец за разглеждане на този въпрос. Притесняваше се дали ще го пуснат или ще лежи 7 години още.Реших му казуса-ще го пуснат. Въпросът ,който си задавам е дали е безопасно за мен да продължа това сътрудничество или да се дистанцирам.

картата Умереност в моята колода се нарича Алхимия- комбина,симбиоза, синтез,свързване,сътрудничество , съвместна работа. В комбинация с Дявола обаче ми прилича на обсебване и няма да мога да се откажа ако поискам,това са ми опасенията.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът ,който си задавам е дали е безопасно за мен да продължа това сътрудничество или да се дистанцирам.

Значи ти трябва ново теглене, защото дадената комбинация беше за друг въпрос. yinyang.gifwhistling.gifhypocrite.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам една комбинация за това какво ще се промени след като едно нещо е вече при мен /става въпрос за диплома/ :).

Императорът, Кралица чаши, 2 пентакли.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Жур ! Притежаваш власт и контрол да промениш сегашното си положение,самоуверена си и го искаш.началото на преход към по-добро е факт,но все още перспективите са ти неясни.Ситуацията постоянно се променя,тъй като и твоите желания и решения ще се променят.Опитай различни варианти и не се хващай за първото нещо! Всичко е във твоите ръце.

/ според мен /

Линк към коментар
Share on other sites

Във връзка със забележката на Sha angreal изтеглих карти на въпрос: " Какви ще бъдат опасностите за мен ако продължа сътрудничеството с лицето Х ?" Картите са : Кралица жезли+ СЛЪНЦЕ+ 5 меча Като пояснителни изтеглих още три карти:

От него ли ще дойде опасността - Кралица мечове

От конкурентите му ли ....- 8 монети

от НСБОП или ДАНС ще дойде опасността ?- Рицар монети

На допълнителните въпроси отговорът трябва да е само с "да " или "не". / и тук вече се колебая / :3d_133:

Линк към коментар
Share on other sites

Във връзка със забележката на Sha angreal изтеглих карти на въпрос: " Какви ще бъдат опасностите за мен ако продължа сътрудничеството с лицето Х ?" Картите са : Кралица жезли+ СЛЪНЦЕ+ 5 меча Като пояснителни изтеглих още три карти:

От него ли ще дойде опасността - Кралица мечове

От конкурентите му ли ....- 8 монети

от НСБОП или ДАНС ще дойде опасността ?- Рицар монети

На допълнителните въпроси отговорът трябва да е само с "да " или "не". / и тук вече се колебая / :3d_133:

Аз ще тълкувам само болднатото, за мен това са картите, на другите няма да обърна внимание.

Има ли някаква жена тук в цялата тази история? Възможно ли е някаква жена по някакъв начин да участва в това твое сътрудничество?

В цялата тази история има и злоба, и то голяма, озлобление към някой. Мисля си, че тук някаква жена или определен човек играе голяма роля.

Някой да е озлобен към теб силно, като някакво отмъщение ми изглежда това или да си навлечеш злобата на някой, това са нещата, които ми хрумват.

Да те попитам защо теглиш и пояснителни карти?

Линк към коментар
Share on other sites

Тази жена /Кралицата жезли / вероятно съм аз и моята роля- жената лидер,която е уверена в себе си и действа/, Слънцето -е моя момент на слава , известност, която мога да получа чрез лицето Х., но 5 меча според мен означава ,че ще взема страна и участие в конфликт-враждебна обстановка и разчистване на сметки- от което може да последва отмъщение.

Кой обаче ще ми отмъщава? Като пояснение на 5 меча изтеглих допълнителна карта на конкретен въпрос

На мен тук Кралица мечове ми прилича на "НЕ" , няма от него да дойде отмъщението .По-скоро от 8 монети-конкуренцията , Рицарят монети -може и от там да дойдат неприятности,но на по-късен етап. Дали тълкувам правилно това ?

Линк към коментар
Share on other sites

Тази жена /Кралицата жезли / вероятно съм аз и моята роля- жената лидер,която е уверена в себе си и действа/, Слънцето -е моя момент на слава , известност, която мога да получа чрез лицето Х., но 5 меча според мен означава ,че ще взема страна и участие в конфликт-враждебна обстановка и разчистване на сметки- от което може да последва отмъщение.

Кой обаче ще ми отмъщава? Като пояснение на 5 меча изтеглих допълнителна карта на конкретен въпрос

На мен тук Кралица мечове ми прилича на "НЕ" , няма от него да дойде отмъщението .По-скоро от 8 монети-конкуренцията , Рицарят монети -може и от там да дойдат неприятности,но на по-късен етап. Дали тълкувам правилно това ?

Тълкуваш картите сами по себе си, обърни внимание на това. Аз не ги тълкувам така.

Не знам от колко време се занимаваш с Таро, ако искаш можеш да кажеш, и от къде се учиш.

С три карти е по-лесно, тия допълнителните само могат да те объркат. Опитай се да ги анализираш, направи общ анализ на картите си, не поотделно :).

Линк към коментар
Share on other sites

Опитвам се да включа и трите карти в едно като напластяване , но Слънцето и 5 мечове като че ли има бариера между тях.

По-скоро комбинацията е между Кралица жезли и Слънцето ,които ми описват положението в момента ,а 5 меча е последицата от това и отговорът на въпроса . От колко време се занимавам с таро - от 08.06.2006 г.,но на приливи и отливи,когато имам някакъв проблем ,който не мога да реша .От къде се уча - имам няколко книги по таро,но главно от руските сайтове от форумите и от този форум ,разбира се.Това с допълнителните карти го взех като идея от една подредба на Силвър Рейвън Улф ".Допадна ми като идея-на въпрос се теглят една след друга три карти , ако първата не изяснява нещата, теглиш втора и така до три пъти - ограничение има ако излезе голям аркан,тогава спираш.това се прави когато дадена карта в подредбата не е ясна.За изясняване на самата карта.

Линк към коментар
Share on other sites

Сетих се за още комбинации със Слънцето върху, които имам наблюдения и ще ги пусна тук. Понеже нахулихме едно хубаво Слънцето :) ще дам две комбинации, които все пак показват, че понякога носи и облекчение освен, че значи и напразни надежди.

Едната е 3меча и Слънце. Попитах дали скоро болката ще бъде преодоляна. Така и стана за това съм склонна да мисля, че тази комбинация значи лекуване на болното сърце и възстановяване до Слънце, когато отново сме изпълнени с надежда и изпитваме радост от живота!

10 жезли и Слънце, когато от силно напрежение и натоварено ежедневие достигаме до облекчение и малко по-спокойни дни! Ако въпроса се отнася до отношенията между двама човека значи, че кризата ще отмине. Понякога е излишно да се тревожим чак толкова за връзката си! :)

Поне такива впечатления имам аз за тези комбинации, което не значи, че обезателно трябва да е така! :)

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте . Ето една комбинация ,която предизвика двоумене в мен . Въпросът беше "Ще имали Ц. дете от А?"

Паднаха се : 6 чаши,Отшелникът ,Висшата жрица. Според мен отговорът тук е не . Въпросът е защо ? Поради какви причини ?

Здравей Inatari, и аз мисля като теб, че отговорът е не. Сякаш това е някаква желана мечта, за която времето е отминало. Не знам ,мисля че всичко вече е някак различно, пасивно. Сякаш тази мечта е витаела във въздуха около хората, и някак се е разпръснала като отиваща си мъгла. На такива мисли ме наведоха тези карти. Но може би бъркам, така че не ми вярвай много.

Здарвей ,Delete ! Според мен тук и двамата партньори не са готови за такава стъпка като дете.Поне на подсъзнателно ниво е така. Просто в тях се е зародило някакво желание за това,като че ли истинската причина тук е да са по- сигурни един в друг . В собствената си връзка. Но всъщност не са готови за това. И двамата ще се наложи да преосмислят тази идея още веднъж. Съзнателно . Дори всеки един от тях всъшност е в ролята на Отшелника ,те се чувстват сами ,въпреки ,че имат връзка. Това е моето усещане по тези карти .

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина нахулихме Слънцето :)

Хайде, така и така сме го подхванали, особено като спомена 3 меча със Слънце, аз имам съвсем скорошна комбинация Слънце с 3 меча. Въпросът е какво му пречи на този човек и какво го спира. Аз мисля в посока на самочувствието, че не си вярва, че се възприема едва ли не като неспособен, недостоен дори, някърнено его, страх да не се провали и да се изложи, такива неща ми идват на ум. Какво мислите вие?

И друга една, уникална комбинация, по повод на 10 жезли - 10 жезли, Светът, Слънцето. Много сложна и много интересна, на въпрос дали нещо ще приключи до 2 месеца. Сложен и интересен тук е акцентът, който Слънцето поставя на цялата ситуация. Много е изтормозена, болезнена и много истинска. Нещата приключват и ситуациите, съдбите и пътищата се разделят, а човекът намира нещо ново, за което да живее, нов смисъл след кошмарното преживяване на тежък урок. Открива каква жертва е дал и какъв непосилен данък е платил в името на... Нищо.

Има доста какво да се каже, не е лошо, че сме се съсредоточили върху една карта, така изникват повече акценти и по-консистентно обсъждане :)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, обсъждането на една карта в комбинации с други ми помогна поне на мене доста. За двете комбинации, които си пуснала аз нямам по различно мнение от твоето и ще се повторя с теб. Втората комбинация ми беше много интересна, особено след като си споделила как са се развили нещата след това. Вероятно подобрението при 10 жезли и Слънце, както писах по-горе е нещо като 3 чаши, временно и непостоянно защото в крайна сметка и при мен двамата се разделиха и всеки си тръгна по своя път... да търси своето си щастие :) При твоята втора комбинация и от 10 жезли си личи, че тези отношения са били голям товар, мъчително е непрекъснато да буташ някой напред. Може да не съм права, но все едно да имаш супер блуткав човек до себе си на които непрекъснато трябва да му обясняваш от какво имаш нужда ти и подобни неща.

Линк към коментар
Share on other sites

Между другото една от най-странните комбинации със Слънце за мен е Висша Жрица и Слънце. Много е разчупена ако мога така да я нарека, като хамелеон, защото в ралични ситуации значи коренно различни неща. Например бях питала дали ще се преместя да живея в един апартамент и комбинацията беше Императрица, Жрица и Слънце. Стана точно след два месеца. Другата особена е била с Асо пентакли, Жрица и Слънце, но тук картите обхващат голям период от време. Рядко се падат такива карти. Някъде бяхме я обсъждали с Мона. Вратите са отворени и от човека зависи дали наркрая всичко няма да се преъврне в един Страшен съд! :) Друга комбинация е за това дали жена ще има връзка с един мъж Обесен, Жрица, Слънце. Отношенията им се оказаха особено трудни и проблемни.

Друга за която се сещам е Слънце и Асо пентакли, която говореше за интрижки някакви и конфликти. Случва ми се вече на два пъти. Едно голямо его! Друга по интригантска :) е Дявол и Слънце. Питах за една колежка дали ще се махне т работа скоро понеже страшно ме дразнеше, отврат човек просто, но не се махна, даже още е работи на същото място. По-късно разбрах, че има протекция от шефовете. Общо взето всеки в тази фирма беше човек на някой.

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...