Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации.


cvete80

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Момичета ако искате дайте да обсъдим някоя карта в комбинации, както направихме със Слънцето! Предложете вие някоя която ви вълнува и имате впечатления! :) Ще се радвам

Линк към коментар
Share on other sites

Аз намерих едни комбинации с Умереността,която започна доста често да ми се явява в комбинациитеsmile.gif.

Първата е за нещо дали ще се дава, касае къс период - Обесеният, 10 жезли, Умереността;

Втората е за един резултат от нещо, касаещ лично мен до месец - Умереността, 2 чаши, Паж пентакли;

Третата касае отношения - Асо пентакли, Папата, Умереността.

Вие сте?

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

Жур здравей :)!

Първата е за нещо дали ще се дава, касае къс период - Обесеният, 10 жезли, Умереността;

Това нещо не се е дало , поне в началото . Но се е продължило да се търсят варианти каквото и колкото и да е коствало това. Имало е доста трудности и отговорности. В крайна сметка може и да се е дало това нещо ,но да не е точно както се е очаквало.

Втората е за един резултат от нещо, касаещ лично мен до месец - Умереността, 2 чаши, Паж пентакли;

Тук ми се струва , че става дума за нова връзка. Чака се подходящ момент - това ми хрумва.

Третата касае отношения - Асо пентакли, Папата, Умереността.

Тук май някой има желание да се обвърже. Трудна ми е тази комбинация , Папата още не мога да го "напипам". Асо пентакли като ми пада първа ,винаги е показвала желанието ми. Умереността тук дали не е съвет - да не се прибързва .

Умереността също ми е трудна карта. С интерес ще изчета дискусията .:)

Редактирано от Анел
Линк към коментар
Share on other sites

Жур здравей :)!

Първата е за нещо дали ще се дава, касае къс период - Обесеният, 10 жезли, Умереността;

Това нещо не се е дало , поне в началото . Но се е продължило да се търсят варианти каквото и колкото и да е коствало това. Имало е доста трудности и отговорности. В крайна сметка може и да се е дало това нещо ,но да не е точно както се е очаквало.

Втората е за един резултат от нещо, касаещ лично мен до месец - Умереността, 2 чаши, Паж пентакли;

Тук ми се струва , че става дума за нова връзка. Чака се подходящ момент - това ми хрумва.

Третата касае отношения - Асо пентакли, Папата, Умереността.

Тук май някой има желание да се обвърже. Трудна ми е тази комбинация , Папата още не мога да го "напипам". Асо пентакли като ми пада първа ,винаги е показвала желанието ми. Умереността тук дали не е съвет - да не се прибързва .

Умереността също ми е трудна карта. С интерес ще изчета дискусията .:)

Здравей.

По първата - нещото не се даде в срока, който аз поставих и няма изгледи да се даде скоро. Историята тук е дълга, забавяне също има на това нещо.

По втората - не става дума за връзка или любов, касае работа и възможност за такава. Мисля, че някой нещо може да ми сподели или каже или пък е преход някакъв.

А лично за третата съм в недоумение - попитах случайно за един човек и се изненадах от картите. Аз не мисля, че това е вид обвързване, явно приемам този човек като някаква мечта. А има много други неща, за които да мисля. Дори ми се струва, че картите са някак "хвърчащи" точно в тази комбинация.

Понеже виждам, че коренно ни се различават мненията и тълкуването на картите, искам да те попитам от къде четеш и се учиш на Таро?

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

Привет,

желая да попитам относно 2 комбинации на следните въпроси:

какви са шаннсовете ни плановете ни да успеят (на мен и съпругата ми) ако не подновим договора с агенцията X и скъсаме отношения с тях?

2 меча, слънце, 5 монети

и другят ? е:

какви са шаннсовете ни плановете ни да успеят ако подновим договора с агенцията X?

кралица меч, 10 чаши, 10 меча

плановете са свързани с работа и документи.., не е в България

в голяма дилема сме и реших да си хвърля, а те ме пратиха в още по-голяма такава...

на бсичко отгоре докато бърках изпадна 2 меча

ако някои има нещо да каже, ще оценя жеста...

поздрав

Линк към коментар
Share on other sites

Жур, моето таро е "Друиди и Уика "и имам книжката към него.Още имам Ръководство по Таро и Самоучител по Таро. Чета много темите от форума. Това са местата от които се уча :). Проследявам и личния си опит , който за сега е малък. Позволявам си да коментирам и нямам нищо против да ме поправяш , така се уча :).

Благодаря ти !

Линк към коментар
Share on other sites

Жур, моето таро е "Друиди и Уика "и имам книжката към него.Още имам Ръководство по Таро и Самоучител по Таро. Чета много темите от форума. Това са местата от които се уча :). Проследявам и личния си опит , който за сега е малък. Позволявам си да коментирам и нямам нищо против да ме поправяш , така се уча :).

Благодаря ти !

Бих ти казала, и ти казвам да ги зарежеш засега тези книги, ако искаш да учиш Таро, започни с другата литература. В темата за книгите за Таро съм написала тези, които съм чела и чета. Там ще усетиш картите и ще знаеш коя какво е, въпреки че една карта се оказва, че има доста значения, когато е в комбинации и не само в тях.

Всъщност книгата, която направо ми посочи пътя към Таро е "Човекът и неговите символи" на К. Г. Юнг.

Всъщност и самия форум ще ти е доста полезен по пътя ти към Тароsmile.gif. Отделени са темите и е ясно, така че майката му е четенетоtongue.gif.

Между другото ако имаш възможност си вземи Таро на Уейт, това е полезна колода за начинаещи, наситени цветове - поне мен много ме впечатлява това, ясни картинки и такаsmile.gif.

Линк към коментар
Share on other sites

Жур , благодаря за препоръките . Книжката на Юнг си я свалих от Спиралата ,след като прочетох в темата за книги. За сега само я прехвърлих . Заслужава си и ще я потърся на хартия , че ми е по удобно.

Съгласна съм , че форума е изключително полезен . Благодаря ти още веднъж ! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ! МОже ли малко помощ..как тълкувате 7 меча ,висящият, 2 чаши за въпрос: "Ще има ли някога истинска споделена любов между нас ? "

А ти как мислиш по тези карти дали ще има? Обесеният говори достатъчно ясно в комбинацията ти:).

А пък и според мен сама си знаеш отговора и без Таро. Тук няма любовни карти, въпреки че 2 чаши е тук, това няма значение. Въпреки че аз доста се учудвам, че като се види тази карта, хората си мислят, че любовта е тук, да ама не.

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

исках да кажа "обесеният" прочетох че като комбинациЯ тези две карти - обесеният и 2 чаши означват силен интерес

2 чаши означава силен интерес, но не до Обесен, а до Жрицата.

Няма шанс за такава любов между вас, докато Обесеният присъства където и да е в комбинацията. Тук картите говорят за твоите планове да се случи това, което питаш, и желанието то да се осъществи "одма", без усилие. Ти не си готова да дадеш нищо, в същото време чакаш да получиш. Ако, например, Умереността беше по средата, щеше да е друго.

Тук развитие няма. Не може да не полагаш никакви усилия, а да очакваш резултати!

Докато Обесеният е по средата, цялата ситуация е обречена!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз намерих едни комбинации с Умереността,която започна доста често да ми се явява в комбинациитеsmile.gif.

Първата е за нещо дали ще се дава, касае къс период - Обесеният, 10 жезли, Умереността;

Втората е за един резултат от нещо, касаещ лично мен до месец - Умереността, 2 чаши, Паж пентакли;

Третата касае отношения - Асо пентакли, Папата, Умереността.

Вие сте?

Здравей! :)

По първата - нищо няма да се даде, поне не и за този период, който си поставила. 10 жезли е много кофти ситуация и Умереността не е картата, която да даде тласък и някакво разитие, поне според мен.

За втората - не знам за какво си питала, но аз бих се зарадвала на тези карти. Не е 6 пентакли, но 2 чаши с Паж пентакли ти дава преди всичко възможности, дори помощ от друг човек, ентусиазъм, нещо, което лесно се случва, без главоболия. Ако си се притеснявала дали ще има някакви проблеми - няма такива, отваря ти се път, а развитието си е в твои ръце. Никак не е лоша.

За третата - това е като много скъпа мечта, легнала на сърцето. Но няма развитие в тези карти, поне аз така мисля. Точно защото са толкова прекрасни, струват ми се трудно постижими.

Но, всеки има избор. Дали нещо ще се случи, или не, зависи много пъти от нас. И най-прекрасните карти на света няма да се осъществят, ако не се положи труд, нищо не се дава даром, е, почти нищо. И обратно, често тежки карти касаят период, който със стискане на зъби се превръща в поредният минал кошмар, след който следва слънчево утро.

Все повече се убеждавам, че много често присъдата не е в Таро, а в нас. Изключвам болестите и така нататък, просто има ситуации, когато осъществяването е изцяло в наши ръце. Не е тук темата, но непременно ми се иска да обсъдим това, кога картите са присъда и кога - избор. Има много примери.

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета ако искате дайте да обсъдим някоя карта в комбинации, както направихме със Слънцето! Предложете вие някоя която ви вълнува и имате впечатления! :) Ще се радвам

Деяна, аз предлагам 3 меча.

Ето това е супер особена карта, в зависимост от тези до нея. Малко сме я обсъждали в значими комбинации, поне аз така мисля.

Когато питаш за нещо дребно (ще се обади ли, няма ли, ще ми изсъхнат ли чорапите до обяд, ама няма ли), трае кратко, както и до малки аркани. Примерно, сещам се за Кралица пентакли с 3 меча, за отношение на мъж към жена, това продължи точно като в лафа "всяко чудо за три дни", сексуално желание, невъзможно за осъществяване, което после се насочва към друга цел, след като е минало през кратката болка да не се осъществи. В този случай поне, беше така.

Обаче, 3 меча до големи аркани е съвсем друга приказка. Тогава времето на действие се удължава многократно и болката при всички положения е много по-голяма. Например:

Слънце с 3 меча - касае ситуация между двама души, абсолютна невъзможност за компромисно решение, много протакана работа, много тежко преживяване на ситуацията

3 меча с Мага - за работа, дали ще си намери човека работа - в продължение на няколко месеца - не, трудна ситуация, голяма конкуренция също така

3 меча със Силата, отново за работа - кофти атмосфера, много напрежение за недостатъчно пари и така нататък, може да си представите

Справедливост, 3 меча, 7 жезли - ще направи ли някой нещо, или няма (пак е доста проблемна ситуация, която продължава отдавна). Справедливостта уж се е случила, обаче имам чувството, че всичко, което е било е като сол в раните, която подклажда 7 жезли, не знам

Глупак с 3 меча и обратно, ние я обсъждахме даже - абсолютното безнадеждно пропадане, може да е за кратко, но белезите са за дълго. Един вид - кратък живот и дълга смърт

Последно имам Отшелник с 3 меча, тук е за отношение на мъж към жена, които живеят в различни държави, тоест, пак почти невъзможна ситуация. Цялата комбинация е 6 пентакли, Отшелник, 3 меча, но акцентът пада върху последните две. Аз имам колебания какъв период касаят, колко дълго продължава това като чувство, и не знам.

Ще се радвам на вашите мнения и ако имате наблюдения върху 3 меча с големи аркани и при сериозни въпроси, заслужава си да се обсъди :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви за помоща ..написах това защото прочетох написаното от Мона :

2 чаши – Първият етап на влюбването, моментът, когато любопитството и харесването стават осъзната емоция. До големи аркани понякога означава проява на силно любопитство и огромен интерес към нещо. Пр.: Обесеният + 2 чаши; Висша Жрица + 2 чаши и др.

Иначе наистина много жалко ,че е такъв резултата явно съм се заблудила

Линк към коментар
Share on other sites

Относно това явно нямам досстатъчен опит за да разпознавам значението на картите,..но се надявам със другия въпрос да не съм се объркала

Въпросът се отнасяше до същия човк но за друг вид взаимоотношения не толкова дълбоки и ми излязоха

6 пентакли+3 жезли+ 3 чаши.. Тук аз просто го тлкувах като да...Също така ,че този въпрос не е зададен само от мен, а напротив върти се и в главата на други хора. Отново ли съм в грешка? И още един въпрос мислите ли че има смисъл след определено време да задам същите въпроси мога ли да разчитам на достоверност при различен отоговор .. Благодаря ви много

Редактирано от schicksal
Линк към коментар
Share on other sites

Обещах да пиша за Маг, 5 пентакли и 8 меча. Тук картите описват поведението на човек. Свържете Маг с 8 меча и получавате 5 пентакли. Много долни манипулации от страна на един мъж към мен. Лошото лице на Мага. Този човек си мисли, че това поведение ще му помогне по някакъв начин, но единственото което постига е проблемите на 5 пентакли.

Lifetime, 3 меча наистина е интересна карта в комбинации особено с Големи аркани. Ще споделя по-късно! :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам един въпрос относно тълкуването на една комбинация... На въпрос ще се срещнем ли до края на месеца? - 8 пентакли ,Дяволът, 10 пентакли... ВЪв какртите виждам по-скоро описание на ситуацията от колкото отговор на въпроса..може би аз не разбирам .. Вие как мислите ? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Привет,

желая да попитам относно 2 комбинации на следните въпроси:

какви са шаннсовете ни плановете ни да успеят (на мен и съпругата ми) ако не подновим договора с агенцията X и скъсаме отношения с тях?

2 меча, слънце, 5 монети

и другят ? е:

какви са шаннсовете ни плановете ни да успеят ако подновим договора с агенцията X?

кралица меч, 10 чаши, 10 меча

плановете са свързани с работа и документи.., не е в България

в голяма дилема сме и реших да си хвърля, а те ме пратиха в още по-голяма такава...

на бсичко отгоре докато бърках изпадна 2 меча

ако някои има нещо да каже, ще оценя жеста...

поздрав

Здравей, много се интересни въпросите ти :)

Докато гледам картите при първата комбинация си мисля, че ако се решите на тази стъпка ще имате две възможности за развитие - едната е Слънцето - Успех, а другата - 5-тте монети - не е на хубаво.

Т.е. ще е хубаво да се развие този въпрос.

А за вторият вариант...колкото и да ви убеждават в положителните си качества от тази агенция, като че ли ви забиват ножа в гърба...твърде силна е тази карта - 10 Меча. Но за нея знам, че е дъното, от което можем да се оттласнем нагоре. Харесва ми идеята, че в колодата на Уейт, пронизания лежи с лице към зората :)

Надявам се да пишеш как са се развили нещата.

Непременно имай предвид, че изучавам картите, не съм спец в тълкуванията hypocrite.gif

Поздрави и Успех!!!

Редактирано от Sha Angreal
Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите по следните комбинации:

Има ли дял в собствеността на нещо един човек - 2 чаши, 10 пентакли, Глупакът. Аз мисля, че има и то не малка. И дори може тези пари да се използват за нещо, но не като нова дейност, а по-скоро като нещо глупаво и безсмислено.

Какви са отношенията между двама души - 4 меча, 7 жезли, 3 чаши. Според мен единия се бори, нещо като неимоверни усилия за измъкване от нещо дори, на такова нещо ми прилича тази комбинация. Обаче има някакво трето обстоятелство между тях или човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...