Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации.


cvete80

Recommended Posts

В момента и без това сама търся напътствие, така че няма нужда от извинения. Да, права си за това, че и двамата сме доста песимистично настроени, но се дължи на твърде много оптимистични опити, които не доведоха до нищо, а не на нежелание.

Ще почакам да видя как и дали ще се материализира тази 6 пентакли и благодаря за съветите.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще почакам да видя как и дали ще се материализира тази 6 пентакли и благодаря за съветите.

Знаеш ли, по-добре е да не чакаш 6 пентакли да се материализира, а активно да съдействаш за материализацията й :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. От една година се интересувам от таро. Определям се като начинаещ в тази област. Напоследък размишлявам върху някои таро комбинации. Вчера, при подредба от 7 карти за отговор на въпрос, свързан с взаимоотношения, излязоха следните карти:

2 пентакли/обърната/, Звездата, крал жезли/обърната/, кралица чаши/обърната/, 6 чаши, Отшелникът /обърната/ и асо пентакли/обърната/.

Ще бъда благодарна, ако споделите как вие тълкувате това подреждане, като хора с определено по-голям опит от мен с картите.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Интересно ми стана съчетанието между Асо Пентакли и Кулата :) Мона какво мислиш за Кулата и 9 Пентакли?

Бих искала да попитам в кои съчетания с Кулата ,картите ще ни подскажат ,че това може да се размине , може да се избегне ?Имам предвид да се размине разрушението ,края ,тъгата от края и т.н. !Като се има предвид ,че Кулата идва ненадейно като събитие!

Имам и още един въпрос ... В кои съчетания картите остават впечатление за предопределеност ?Участват ли Справедливостта или 9 Пентакли или дори и Колелото на съдбата ?Нямам предвид тези три карти да се паднат една до друга ,а те да подсказват за предопределеност в други съчетания ?

Разбирам колко много съчетания са възможни и едва ли бихме могли да изпишем всичките , но ако се сетите напишете един ... !

 

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно ми стана съчетанието между Асо Пентакли и Кулата :)

Мона какво мислиш за Кулата и 9 Пентакли?

Асо пентакли и Кулата е класическо съчетание, което аз не мога да забравя никога; означава огромно напрежение, напрежение до пръсване, което предвещава големи промени с необратим край; освобождаване на мощна, задръжана и потискана досега енергия.

Кулата и 9 пентакли е временно задържане на отприщването на бента; но временно.

Бих искала да попитам в кои съчетания с Кулата ,картите ще ни подскажат ,че това може да се размине , може да се избегне ?Имам предвид да се размине разрушението ,края ,тъгата от края и т.н. !Като се има предвид ,че Кулата идва ненадейно като събитие!

Ако се появи Кулата, независимо в какви съчетания и на какви въпроси, няма разминаване, няма как да се мине между капките, още повече че Кулата е резултат от личен избор; това е драматична карта, която задължително води до развръзки.

Имам и още един въпрос ... В кои съчетания картите остават впечатление за предопределеност ?Участват ли Справедливостта или 9 Пентакли или дори и Колелото на съдбата ?Нямам предвид тези три карти да се паднат една до друга ,а те да подсказват за предопределеност в други съчетания ?

За мен, това са съчетания на Страшният съд и Справедливостта, но особено на Страшният съд. Особено, когато Страшният съд е завъшрваща карта или на някакъв въпрос изпадне тя. Съчетание от Дяволът със Страшният съд говори вече не само за карма, но и за кармично изплащане. Но не желая да се спирам върху това.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите за следната комбинация от карти:

Крал жезли, Дяоволът, Крал пентакли

Повтарят се два краля, а помежду им Дяволът. Мен лично този Дявол ме смущава ( :) ), особено до Крал пентакли като трета карта. Как бихте тълкували посланието на това съчетание?

Линк към коментар
Share on other sites

Няма да напиша за първото си впечатление ... защото е мрачно и тъжно и не искам да говоря за него!

Не знам въпроса ,но имам чувството ,че Крал Жезли и Крал Пентакли са един и същи човек,но Дявола е бариерата,стената,страховете,писимистично

Редактирано от Secret_Name
Линк към коментар
Share on other sites

Ех не мога да си продължа поста и това е .... ! :thumb down:

"...мислене.Сякаш този човек е раздвоен и по средата стои Дявола .Хубави неща го очакват , но трябва да преодолее Дявола в себе си и хубавите неща ,които по принцип са му даденост няма да закъснеят!"

Та това исках да напиша,но ми се разпадна поста 100 пъти !

Най-вероятно пак пиша глупости ,нооо това е което ми хрумна като видях картите!

Линк към коментар
Share on other sites

Крал жезли, Дяоволът, Крал пентакли

Без въпрос е още по-трудно,но на мен също ми се падат по два краля и ,ако не става въпрос за ситуация с наистина двама мъже,както ми изглежда тук ,тогава мисля ,че се показват отделни качества на един човек ,които довеждат до конкретни резултати в битието ни-постъпка.Когато на мен ми е крал пентакли на 3та позиция повечето пъти го тълкувам,че нещо ,особено ако е обещано наистина ще бъде направено.С този дявол ми прилилча сякаш някой се пробва да манипулира ситуацията.Преди е действал без много много да се замисля,а сега е в ролята на Манипулатор или Диктатор.Но при всички случаи го прави със стил ;)

По принцип ми е особено трудно да тълкувам повтарящи се дворцови карти.Излизат ми не твърде рядко и по 3 краля и изобщо не се и опитвам да ги разбера.Просто задавам въпроса отново друг ден.

Линк към коментар
Share on other sites

ще си позволя да потълкувам:

ако съдим по обясненята даде от теб ( в друаг тема)тази комбинаци би следвлао да се отнася до силно доминиращ и подчиняващ със сексуално поведение мъж

не пречи да има мъж и то такъв, но азмисля,че става въпрос за решение, което е взето въпреки преитесненията от него ( крал пентакли и дяволът са ми доста кармична комбинация, която тежи и говори за дълг), но всъщонст в цяата тази работа ми е интересн крал жезли кое е стартирало нещата? смели действия от страх или вятърни мелници-той е спасител, но истинската работа я върши:

Крал пентакли изискв определно поведение- да не се късат всички връзки и да се "лепят" счупени такива

Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите за съчетанието Справедливост обърната ,а Луната изправена?

Няколко неща ми говори.

- невъзможсност за взимане на решение и то конкретно за нещо - в смисъл, да или не

- страх от провал, поради липса на смисъл в дадено начинание - чудиш се дали да направиш нещо или да не го направиш, като си казваш "е, това пък за какво ми е, след като отново нищо няма да се промени" ...

- тотална неяснота около някакво чуждо поведение

- питащият е в неведение относно нещо, което силно го вълнува

Благодаря на всички, които се опитаха да тълкуват Крал жезли, Дяволът, Крал пентакли.

Че има мъж, има, но аз не питах за никой конкретен човек, питах за себе си. Аз го тъулкувам като подкупване, изнудване, ласкателство със задна цел.

Предлагам една друга интересна комбинация - Рицар мечове и 8 мечове, какво мислите за нея; какво вещае тя, според вас? На мен ми говори "Внимавай!" или греша :)

Линк към коментар
Share on other sites

Рицар Мечове като го видя си знам ,че някои не е с чисти намерения към мен,много агресивен и ако му се отдаде възможност няма да ме жали изобщо.Самото изображение на картата ми носи усещане за ярост,гняв ,а 8 Мечове всички знаем ,че е опасна карта въпреки ,че до колкото четох тук неиното деиствие минава до седмица ,когато питаме за емоционални въпроси!

Линк към коментар
Share on other sites

Secret_Name-"Рицар Мечове като го видя си знам ,че някои не е с чисти намерения към мен,много агресивен и ако му се отдаде възможност няма да ме жали изобщо"

нe съм се замисляла по тази възможност...

не знам дали е истински отговор на въпрос тази комбинация, но преди тя да изглежда така са се появявали 2 мечове, а преди тях може би 2 ка жезли ( и някога много отдавна може да са били и 2 чаши) ако е реална ситуация си мисля,че за каквото и да се отнася е важно да се помни,че 8 мечове е била/има връзка с 2 жезли (по- широко съзнание)

Линк към коментар
Share on other sites

Secret_Name-"Рицар Мечове като го видя си знам ,че някои не е с чисти намерения към мен,много агресивен и ако му се отдаде възможност няма да ме жали изобщо"

нe съм се замисляла по тази възможност...

не знам дали е истински отговор на въпрос тази комбинация, но преди тя да изглежда така са се появявали 2 мечове, а преди тях може би 2 ка жезли ( и някога много отдавна може да са били и 2 чаши) ако е реална ситуация си мисля,че за каквото и да се отнася е важно да се помни,че 8 мечове е била/има връзка с 2 жезли (по- широко съзнание)

Въпросът ми не беше свързан с интимни чувства, а и за пръв път гледам на този човек. Идеята беше да разбера доколко той е искрен с мен. Но нещо ми убягва :)

Линк към коментар
Share on other sites

тогава 8 меч( 2 жезли ) се отнася до твоето съзнание за конкретната ситуация- погледни нещата отгоре/отстрани ;не мисля,че те лъже и не това е фокусът на нещата; според мен рицарят мечове е пояснителен той неглижира прекалените емоции и залитания към друг фокус - 8 мечове (да си призная за 1 път виждам 8 мечове извън емоциите и всъщност ми се струва доста позитивна тук)

(а личното ми мнение е,че ти не си фокус на вниманието му поне за лъжите- за други неща може да) си)

взе още мисля за крал жезли....той вярва,че има добри намерения (ще се радвам да споделиш акое удобно повече)

Линк към коментар
Share on other sites

Рицар мечове ,8 мечове...Мисля ,че тези карти не говорят за това дали някой е искрен към теб,а за това ,че отношенията ви ще продължат да се развиват и ,че от теб ще зависи как да продължи (в каква посока) общуването ви,но само след като разбереш дадена информация, която сега не знаеш.Изобщо не казвам ,че е умишлено скрита,просто мисля ,че има нещо ,което много скоро ще ти се изясни за него/нея. Ще се радвам да разбера какво се случва в конкретната ситуация след време. :)

Линк към коментар
Share on other sites

тогава 8 меч( 2 жезли ) се отнася до твоето съзнание за конкретната ситуация- погледни нещата отгоре/отстрани ;не мисля,че те лъже и не това е фокусът на нещата; според мен рицарят мечове е пояснителен той неглижира прекалените емоции и залитания към друг фокус - 8 мечове (да си призная за 1 път виждам 8 мечове извън емоциите и всъщност ми се струва доста позитивна тук)

(а личното ми мнение е,че ти не си фокус на вниманието му поне за лъжите- за други неща може да) си)

взе още мисля за крал жезли....той вярва,че има добри намерения (ще се радвам да споделиш акое удобно повече)

Не знам. Както и да гледам н ситуацията, тя не обещава развитие. Тези дни картите ми са в особено състояние на духа и само "хвърчат". Дяволи, 7 чаши, 9 жезли и какво ли още не. Склонна съм да не вярвам; има логика на събитията и логика на желанията, но картите си казват каквото трябва - на лъжеца не вярвай, а само на онова което се случва наяве.

Както никой не се храни от въздух, така и картите таро не се хранят от въображения - те казват тежката си дума, което е добре.

10 години се занимавамс Таро, но все още се учудвам.

И това е красиво.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Става въпрос за майка ми. Предстои й явяване на ТЕЛК и въпросът ми беше дали решението ще бъде благоприятно за нея.

Картите са: 4 Жезли (обърната); 2 Мечове; 2 чаши; Отшелникът; Рицар на чашите.

Струват ми се добри карти, но не мога да ги свържа...

Линк към коментар
Share on other sites

Явяването й е било отлагано до сега ... дали по нейно желание или не ..( 4 жезли обърната) . 2 мечове тук е карта преход след което следва 2 чаши ,Отшелник и Рицар Чаши .Решението ще е благоприятно за нея,но ще трябва да мине малко време може би в рамките на два месеца!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...